Emigracyjny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Emigracyjny

Post autor: Halaster »

Mega! Abstrahując od politycznego syfu to w Polsce jeśli tylko masz inicjatywę i jestes mobilny to są super możliwości i w sumie jest fajnie :)

Moja żona wrócila 5 lat temu po 6 latach w Niemczech i jest mega zadowolona z tej decyzji (albo tylko tak mówi :P).
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Emigracyjny

Post autor: Theeck »

Świetna decyzja Matt :D

Najważniejsze to czuć, że się jest u siebie, a nigdzie poza Polską tego nie odczujesz.

I myślę, że może w największym stopniu dotyczy to dzieci - ich poczucia bezpieczeństwa, poczucia wspólnoty i oparcia nie tylko w najbliższej rodzinie. Oczywiście Polacy jako naród mają mnóstwo paskudnych cech, ale coś za coś :)

A poziom życia - cóż jeżeli zamiast w 300 metrowym domu będziesz mieszkał w 150 m, a telewizor będzie miał 15 cali mniej, to czy w sumie w życiu ma to zasadnicze znaczenie?

Także gratki za decyzję i witamy z powrotem w domu :D

Halu - nie bądź taki skromny, w końcu Twój udział w tym mega zadowoleniu też chyba jakiś jest :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Emigracyjny

Post autor: Halaster »

Theeck pisze: Halu - nie bądź taki skromny, w końcu Twój udział w tym mega zadowoleniu też chyba jakiś jest :P
Hmm może coś w tym jest, skoro jest w ciąży to jest niezbity dowod że przynajmniej RAZ miałem faktycznie jakis udział :)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Emigracyjny

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:Najważniejsze to czuć, że się jest u siebie, a nigdzie poza Polską tego nie odczujesz.
Taka prawda. Nawet przeprowadzając się w ramach jednego kraju się traci nieco odczucia "u siebie".

Chociaż może wtedy jestem "u siebie" w wiecej niż jednym miejscu? Któż to wie...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Emigracyjny

Post autor: Voo »

Pewnie gdyby Matt "wytrzymał" to jego dzieci za jakiś czas byłyby już Kanadyjczykami, takimi samymi jak wszyscy wokół i pewnie to TAM byłyby jak najbardziej u siebie i wśród swoich. Brzydko tak napisać ale nic ich nie wyróżnia w sensie rasa, wygląd jak np. no nie wiem... Sikhów. Ale wiadomo, że najważniejsze to czuć się u siebie. W Polsce też można mieć pikapa, po prostu nie będzie go tylko gdzie zaparkować ;)
Ja to doskonale rozumiem, czasem nawet na wakacjach czuję się nieswojo i tęsknię za domem a co dopiero kilka lat w dalekim kraju. Jednak na pewno rozważałbym już całkiem na serio to, że Srodkowa Europa to pierdolnik. Jeśli nie dzieci Matta to jego wnuki na 100% doczekają jakiegoś jebnięcia że strony Rosji lub innej zapaści (klimatycznej, gospodarczej, co tam chcecie) a Kanada to jednak bezpieczny koniec świata :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Emigracyjny

Post autor: Gregor »

Ciekawa decyzja, ale rozumiem, że z Polski do cywilizacji jest tylko kilka godzin autostradą / krótki lot zamiast międzykontynentalnego do cywilizacji i kultury.

IMO jak po spieniężeniu chałupy w Kanadzie urządzisz się tutaj bez hipoteki, to za kanadyjski hajs będziesz mieć fajnie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Emigracyjny

Post autor: Theeck »

Voo pisze:Jednak na pewno rozważałbym już całkiem na serio to, że Srodkowa Europa to pierdolnik. Jeśli nie dzieci Matta to jego wnuki na 100% doczekają jakiegoś jebnięcia że strony Rosji lub innej zapaści (klimatycznej, gospodarczej, co tam chcecie) a Kanada to jednak bezpieczny koniec świata :)
Jak prognozujesz na 2 pokolenia naprzód, to pewnie masz rację. Mimo to ja uważam, że nie ma lepszego miejsca do życia niż środkowa Europa - kraje są praktycznie homogeniczne narodowościowo i kulturowo, a ponieważ Europa jest już stara, syta i nie chce jej się walczyć o cokolwiek, a dodatkowo centrum potencjalnego światowego konfliktu przesunęło się z Europy na daleki Wschód, to trudno o spokojniejsze miejsce :).
Pamiętajmy też, że najgorsze są wojny domowe - w Europie Środkowej ani nie ma ku temu żadnych powodów ani takich nie widać w dającej się prognozować przyszłości. Co innego Kanada, Stany i Europa Zachodnia gdzie konflikty rasowe, religijne i kulturowe przybierają na sile. Oczywiście w perspektywie 2 pokoleń wszystko może się odwrócić i zdarzyć, ale póki co, to Matt wybrał dobrze. (a na to co zrobią jego wnuki i tak wpływu miał nie będzie)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Emigracyjny

Post autor: DaeL »

Zaraz, zaraz. Ty Matthias zakładasz, że my Cię tu w Polsce tak po prostu przyjmiemy? A jakieś kwiatki? Przeprosiny za to że wyjechałeś na tyle lat? No wiesz, powinieneś się jednak trochę postarać :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4997
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Emigracyjny

Post autor: Zolt »

Voo pisze:Jednak na pewno rozważałbym już całkiem na serio to, że Srodkowa Europa to pierdolnik
zwłaszcza, że w naszych warunkach trzeba mieć zdrowie i pieniądze żeby się leczyć na cokolwiek poważniejszego od kataru. A i tak może się okazać, że u nas się tego nie leczy, bo tak.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Emigracyjny

Post autor: Halaster »

No nie zdziwilbym sie, gdyby sie okazalo, ze jednak sluzba zdrowia u nas jest tansza niz w Kanadzie :P
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4997
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Emigracyjny

Post autor: Zolt »

tańsza może, pewnie zależy to od wielu czynników. Ale faktycznie istniejąca i dostępna na czas? To już niekoniecznie.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7403
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Emigracyjny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

DaeL pisze:Zaraz, zaraz. Ty Matthias zakładasz, że my Cię tu w Polsce tak po prostu przyjmiemy? A jakieś kwiatki? Przeprosiny za to że wyjechałeś na tyle lat? No wiesz, powinieneś się jednak trochę postarać :)
Kwiatki będą dla tych, co mnie przywitają na lotnisku ;)

Służba zdrowia w Kanadzie nie kosztuje nic i nie ma nawet takiej opcji, żeby zapłacić. Chcesz się leczyć poza kolejką? Jedziesz do Stanów - a tam wiecie jakie są ceny... Służba zdrowia nie obejmuje takich niepotrzebnych do pracy dziedzin jak Okulistyka i Dentystyka - ceny jak w USA. Nie ma też leków refundowanych. Z jednym i drugim trzeba sobie radzić za pomocą dodatkowego prywatnego ubezpieczenia, chyba, że pracodawca je zapewnia jako bonus - czyli jak w USA.

Kolejki są krótsze niż w Polsce na operacje nieratujące życia (3-6 m-cy), a te ważne zwykle są robione w kilka tygodni. Tak ogólnie to jest lepiej pod tym względem.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Emigracyjny

Post autor: Ptaszor »

Mnie właśnie ta polska służba zdrowia nie przekonuje. Płacimy podwójnie, bo przy obecnych terminach nie sposób niczego poważniejszego załatwić na fundusz. Daj ci Boże zdrowie! I Bóg ci zapłać za powrót! Wreszcie prorocze słowa prezydenta Dudy do imigrantów "Wracajcie!" zmieniają się w rzeczywistość.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Emigracyjny

Post autor: Piccolo »

Wydaje mi się, że pod względem jakości życia, jak masz już dobry fach w ręku, jesteś ekspertem i możesz liczyć na dobrą pensję, w Polsce jest już naprawdę ok. Ale jeśli jesteś bardziej po lewej stronie światopoglądowo to, żeby nie dostać ideologicznego wylewu, musisz się kompletnie odciąć od politycznego pierdolnika, aczkolwiek jest to ciężkie bo ten pierdolnik przekłada się na codzienne życie wielu obywateli. Mnie aktualnie w Polsce trzyma związek (no i oczywiście pandemia) ale przyznaję, że gdyby nie to, już od jakiegoś czasu szukałbym pracy za granicą
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Emigracyjny

Post autor: Theeck »

Piccolo pisze:Ale jeśli jesteś bardziej po lewej stronie światopoglądowo
Nie martw się, z tego się wyrasta :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Emigracyjny

Post autor: Counterman »

Oj weź nie pierdol Theeck, każda skrajność jest chora, czy lewicowa, czy prawicowa. :P

Powiedziałem to ja, lewak.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Emigracyjny

Post autor: Piccolo »

Jak wyżej, właśnie dlatego użyłem określenia "Bardziej po" a nie "turbo lewicowy". Ale jak widać tutaj tylko skrajnościami można operować
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Emigracyjny

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:
Piccolo pisze:Ale jeśli jesteś bardziej po lewej stronie światopoglądowo
Nie martw się, z tego się wyrasta :P
Przeciez napisal "swiatopogladowo" a nie gospodarczo :spy:

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Emigracyjny

Post autor: Theeck »

Razorblade pisze:
Theeck pisze:
Piccolo pisze:Ale jeśli jesteś bardziej po lewej stronie światopoglądowo
Nie martw się, z tego się wyrasta :P
Przeciez napisal "swiatopogladowo" a nie gospodarczo :spy:
Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
A faktycznie, moje czytanie bez zrozumienia, sorry Piccolo :D
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7403
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Emigracyjny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Zajebiście się teraz wynajmuje chatę w Toronto... Jeśli nie chcesz mieć współlokatora w piwnicy, to oferty znikają w 1-2 dni, niektórzy próbują nawet "licytację" czynszu urządzać... Jedną już przegrałem, bo nie zamierzam przepłacać za byle co. Już wolę dojeżdżać pół godziny.

Właśnie złożyłem ofertę najmu kawałek dalej i zobaczymy co będzie...
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 396
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Emigracyjny

Post autor: Guldan »

ja planuje wyemigrowac do Berlina za - i mam nadzieje, ze jeszcze sie bedzie wtedy dalo - jakies 3-5 lat
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Emigracyjny

Post autor: Jutsimitsu »

Jak chcesz trochę info o samym Berlinie to pytaj. Ja tu siedzę od marca i jak miasto uwielbiam, tak rzeczy jak mieszkanie to katorga do załatwienia.
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 396
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Emigracyjny

Post autor: Guldan »

stary, polowa moich znajomych juz tam siedzi. przeprowadzka do Berlina do bedzie Poznan 2.0


i generalnie plan nie zaklada wynajmu mieszkania w Berlinie ale zeby sie udal to musi mi sie udac spelnic troche warunkow niezbednych przed przeprowadzka :roll2:

stad te 3-5 lat na ogarniecie wszystkiego.
Awatar użytkownika
colgatte
Ukryta Opcja Niemiecka
Posty: 384
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:26

Re: Emigracyjny

Post autor: colgatte »

Halaster - gratulacje!!! Czekam na wiecej info!!

Matt - to ciekawe, ze wracasz. Ja wlasnie od jakiegos czasu mysle i gdybam, ze moze za pare lat wlasnie sprobowac do Kanady i ciagle zbieralam sie, zeby zabrac sie za wywiad z Toba :)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7403
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Emigracyjny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja na dzisiaj Kanady nie polecam, bo płace przez ostatnie 8 lat poszły do góry może z 10%, a koszt mieszkania wzrósł o 100% - 150%.

Średni dochód na osobę przed opodatkowaniem to ok $3k CAD na rękę miesięcznie, a najtańsza kawalerka w piwnicy czyjegoś domu to teraz $1500 CAD miesięcznie. Pozostałe $1500 miesięcznie, jak ktoś dziaduje, nic nie robi i tylko zbiera, to można coś sobie oszczędzić, ale co to za życie... Jak przyjeżdżałem nie było tak źle i za ~$3.5k CAD miesięcznie można było rodzinę utrzymać i jeszcze coś odłożyć.

Ewentualnie można czekać aż cały ten rynek nieruchomości się zawali, chociaż IMHO to on raczej dąży do średniej środkowo-europejskiej ceny nieruchomości względem dochodu...
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 396
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Emigracyjny

Post autor: Guldan »

no ale mozna tam teraz na legalu chyba podpalic jakis kosciol i rozjebac rzezbe JP2
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7403
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Emigracyjny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No to jestem ex-emigrantem i zapierniczam w polskiej firmie. Właśnie skończyłem 1 tydzień wdrożenia.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4997
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Emigracyjny

Post autor: Zolt »

już w TymKraju, czy jeszcze w Kanadzie?

Jak to śpiewa Hiob Dylan:
"Trawa zieleńsza jest w worku ze skunem,
Polak za granicą wytrzymać nie umie."

Witamy chlebem i solą ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7403
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Emigracyjny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jebs prastarą bagietką po nerkach i solą po oczach? ;)

Już w TymKraju. Przeprowadziłem się na początku Lipca.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Emigracyjny

Post autor: Theeck »

Super. Wybrałeś najlepsze miejsce do życia, serio :)
Poland, Poland uber coś tam :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 396
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Emigracyjny

Post autor: Guldan »

ja się miałem wyprowadzić do Niemiec ale wyprowadzam się do Skórzewa :roll:
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Emigracyjny

Post autor: Gregor »

Matt, a jakie miasto?

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Emigracyjny

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:Super. Wybrałeś najlepsze miejsce do życia, serio :)
Poland, Poland uber coś tam :)
Dobre! Zapamietam ten dowcip ;)

I nie Theeck - nie jest mi zle w naszej ojczyznie, ale pierdoletki o tym ze to "najlepsze miejsce do zycia" mozemy sobie odpuscic.

Chetnie zamienie sie z dowolnym Włochem, Australijczykiem czy Nowozenlandczykiem. A i Norwegiem/Islandczykiem w sumie bym chyba nie pogardzil, chociaz za bardzo pizga ;)

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2203
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Emigracyjny

Post autor: peterpan »

E tam. Lepsze gowno w polu niz fiołki w Neapolu. Serio, bycie obywatelem drugiej kategorii jeat lepsze? A poza tym razor trzeba akceptowac to czego nie mozesz zmienic bo inaczej deprecha i inne zaburzenia emocjonalne welcome to

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Emigracyjny

Post autor: Razorblade »

:spy:

Stwierdzilem tylko ze pierdolety iz "Polska to najlepsze miejsce do zycia" to mimo wszystko pierdolety. A okreslenie "obywatel drugiej kategorii" to takie... Hmmm... Typowo "polskie".

Edit: Neapol jednakowoz to jedno z bardziej syfiastych miast, bo Wlosi to taka Polska poludnia, wiec syf na ulicach nie mniejszy. Stad nie lapie o co chodzi z fiolkami w Neapolu :P. Za to szacunek do krajobrazu i zabytkow na nieprawdopodobnie wyzszym poziomie.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2203
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Emigracyjny

Post autor: peterpan »

Fjołki to z wiersza kazimierza przerwy tetmajera wysmiewajacego patriotow. Zbyt zgrabne by nie korzystac

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2022, o 18:53 przez peterpan, łącznie zmieniany 1 raz.
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Emigracyjny

Post autor: Razorblade »

Nadal napisac to mogla osoba ktora nie byla w Neapolu

Calkiem powaznie - nie kojarzylem

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7403
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Emigracyjny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

@Gregor Swarzędz

Obiektywnie rzecz biorąc, jest się na emigracji rezydentem drugiej kategorii. Tutaj nie ma dyskusji. Nie możesz głosować, często nie uznają kwalifikacji, statystycznie płacą mniej. Jak masz do tego wizę na pracodawcę typu odchodzisz to wyjeżdżasz to już prawie pod-człowiek...

Ogólnie rzecz biorąc, wciąż uważam, że lepiej się urodzić w Kanadzie niż Polsce (może wyłączając rezerwaty Indian i wszystko na północ od 50 równoleżnika), ale jeśli już urodziłeś się w Polsce, to już nie jest takie jednoznaczne.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4997
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Emigracyjny

Post autor: Zolt »

Razorblade pisze:Wlosi to taka Polska poludnia, wiec syf na ulicach nie mniejszy.
biorąc pod uwagę, że w pewnym okresie (nie wiem jak teraz) czasami nie można było wjechać na Wezuwiusza bo wjazd był zawalony niewywiezionymi workami ze śmieciami, to chyba bez porównania ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Emigracyjny

Post autor: Gregor »

W moim doświadczeniu w Italii syfiaste były duże miasta, a zadupia czyste i urokliwe. U nas duże miasta jednak czystsze, ale zadupia depresyjne.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Emigracyjny

Post autor: Theeck »

Razorblade pisze:I nie Theeck - nie jest mi zle w naszej ojczyznie, ale pierdoletki o tym ze to "najlepsze miejsce do zycia" mozemy sobie odpuscic.
Ejże, a dlaczego mam sobie odpuścić jeśli piszę to szczerze i tak uważam? Możesz mieć inne zdanie, proszę bardzo, wolałbyś być np. Włochem, proszę bardzo, ale pozwól i mnie wyrazić swoją opinię.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Emigracyjny

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:
Razorblade pisze:I nie Theeck - nie jest mi zle w naszej ojczyznie, ale pierdoletki o tym ze to "najlepsze miejsce do zycia" mozemy sobie odpuscic.
Ejże, a dlaczego mam sobie odpuścić jeśli piszę to szczerze i tak uważam? Możesz mieć inne zdanie, proszę bardzo, wolałbyś być np. Włochem, proszę bardzo, ale pozwól i mnie wyrazić swoją opinię.
Eee... To zwyczajnie napisz "moim zdaniem" albo "dla Polaka", a nie "wybrałeś najlepsze miejsce do zycia"? Nie, to nie bylo "w domysle". I nigdzie nie napisalem ze chcialbym byc wlochem, prosze mi tu nie imputowac. Mowilismy o miejscu do zycia, a tych na swiecie jest wiele wspanialych. Wiec mnie tylko zastanawia jak w tym wszystkim liberal "najlepszym" miejscem do zycia moze nazywac kraj w ktorym zarabiajac 2k Euro miesiecznie traktuja Cie jak jakiegos cholernego krezusa i pieprzonego zlodzieja. Powtorze - absolutnie mi nie zyje sie zle, jest miliard miejsc duzo gorszych do zycia i jestem osoba ktora stara sie szanowac to co ma. Ale jednocześnie nie mam zamiaru zaklinac rzeczywistosci jak to niby u nas zajebiscie - nie, nie jest. I w ogromnej mierze odpowiadaja za to nasi "wspaniali" wspolobywatele. A im jestem starszy tym chyba bardziej mnie to irytuje. W sumie to najlepiej byłoby sparafrazowac Piłsudskiego iz "kraj wspanialy (i piekny) tylko ludzie..."

Matt: "obywatelem drugiej kategorii" mozesz byc nawet w swojej ojczyznie. A w Polsce akurat bardzo latwo o to. I fakt czy mozesz glosowac czy nie nic tu nie zmienia

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7403
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Emigracyjny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Razorblade pisze:Matt: "obywatelem drugiej kategorii" mozesz byc nawet w swojej ojczyznie. A w Polsce akurat bardzo latwo o to.
Możesz doprecyzować, o co Ci chodzi? Przychodzą mi do głowy tylko sprawy związane z łapówkami, czy niedbalstwem urzędników, a to jest wszędzie na świecie. Nijak ma się do jednak do sytuacji, w której legalnie odmawia się tobie pewnych usług, albo gdy jajakolwiek większa przygoda z prawem może się skończyć deportacją albo nieprzedłużeniem legalności pobytu.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Emigracyjny

Post autor: Halaster »

Matt nie napisałeś gdzie rezydujesz :)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7403
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Emigracyjny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Napisałem 6 postów wyżej ‐ w Swarzędzu :)
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Emigracyjny

Post autor: Razorblade »

Oj, przykladow moglbym podac i duzo, ale zwyczajnie one sa niuansowe i nie chce mi sie wdawac w dyskusje czy sa prawdziwe czy "urojone". W PL najmocniej obywatelem drugiej kategorii iestes bedac zwyczajnie gejem/lesbijka, bo jest wiele rzeczy ktorych prawnie "nie mozesz" oraz takich przy ktorych masz rzucane klody pod nogi. W kwestii niedbalstwa urzednikow oczywiście sie zgadzamy, natomiast dodaj do tego niedbalstwo prawne - wiesz ze od niedawna w PL nie mozna nakladac juz kar finansowych na kobiety ktore POMIMO wyrokow sadow uniemozliwiaja ojcu kontakty z dzieckiem? I najlepsze - jesli ten sam ojciec nie zaplaci alimentow to laduje w pierdlu. Zeby daleko nie szukac masz dwa proste przyklady. Kurde, u nas serio zaczyna sie nawet uprzykrzac zycie "spolecznikom" jesli im nie po drodze z linia wladzy! I tak, oczywiście ze te sytuacje istnieja na calym swiecie. Nigdy nie mowilem ze nie - powiedzialem jedynie ze obywatelem "drugiej kategorii" mozesz byc nawet jako "pelnoprawny obywatel".

Co do deportacji to itp. to po pierwsze pamietaj ze ja nie mowilem nawet o jakims konkretnym kraju. Aczkolwiek rozumiem ze dajesz za przyklad Kanade. Jednak "obywatelem drugiej kategorii" mozesz byc chocby w krajach UE gdzie juz problemu z "nieprzedluzeniem pobytu" nie ma. Poza tym w wieku krajach masz okreslony czas po krotym masz prawo do obywatelstwa. Zwykle nie jest to jakis nieprawdopodobnie dlugi okres. Nawet w Kanadzie, chociaz wiemy ze ostatnio ten proces byl mocno utrudniony.


Ja pierdziele ja nawet nie wiem skad ta dyskusja: napisalem tylko ze Polska nie jest "najlepszym miejscem do zycia na swiecie" i zeby skonczyc z tymi banialukami. Moze tez dlatego ze mnie wkurwiaja ze nic sie w tym kraju nie zmieni, jesli bedziemy sie lizac i glaskac po jajkach jacy to jestesmy "najlepsiejsi". Nie jest zlym miejscem. Powiedzialbym ze nawet moze byc w czolowce, ale kurde to nie jest najlepsze miejsce do zycia globalnie ani ze wzgledu na temperature, ani ze wzgledu na walory krajobrazowe (serio - PL jest piekna, ale ani nie najpiekniejsza a do tego zawalona paskudnym syfem reklamowym - deal with it), ani ze wzgledu na zarobki i gospodarke, ani nawet ze wzgledu na przyjazność urzednikow itd. Jesli jedynym argumentem za "najlepszym miejscem do zycia na swiecie" jest fakt obywatelstwa to przepraszam ale ja wysiadam z tej karuzeli smiechu, bo w takim razie znow nie jest to "najlepsze miejsce do zycia na swiecie" bo jest nim w takim razie w teorii ojczyzna kazdego. Ze nasza jest akurat Polska to bardzo spoko. Moglo byc duzo duzo gorzej.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7403
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Emigracyjny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Luz Razor. Chciałem tylko lepiej zrozumieć, co masz na myśli z 'obywatelem drugiej kategorii w PL' i dlaczego łatwo nim zostać. Rozumiem Twoje argumenty i o ile zgadzam się, że jest to jawna dyskryminacja (geje, ojcowie, itd), to nie chcę się licytować o to, kto ma gorzej i wchodzić w definicję "drugiej kategorii obywatela", bo to już jest subiektywne. Dla jasności - tak, twoje przykłady to też ekstremalne poniżenie pasujące do definicji.

Nie wiem dlaczego odebrałem twój wcześniejszy post jako negację tego, że na emigracji też z automatu spada się do drugiej kategorii, chociaż znaczy to trochę coś innego niż w twoim rozumieniu.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Emigracyjny

Post autor: Theeck »

Razorblade pisze:Ja pierdziele ja nawet nie wiem skad ta dyskusja: napisalem tylko ze Polska nie jest "najlepszym miejscem do zycia na swiecie"
Zatem wyjaśniam - gdybyś napisał tak jak w cytacie dyskusji by nie było. Natomiast domaganie się aby odpuścić sobie banialuki, pierdolety, robienie wody z mózgu wywołało dyskusję. Dlatego, że głoszenie banialuków zakłada złą wolę głoszącego, który świadomie próbuje wprowadzić kogoś w błąd.

Ja naprawdę uważam Polskę za najlepsze miejsce do życia, nikogo nie oszukuję ani nie nabieram, sam to czynem potwierdzam :). Żyłem, mieszkałem i pracowałem za granicą i nie czułem się tam nigdzie lepiej w porównaniu z moją biedną, zapyziała, skorumpowaną, zacofaną cywilizacyjnie (infrastruktura itp.) i pełną nienawidzących się plemion Polską.

I dla mnie wyznacznikiem najlepszości nie są zarobki, bo jak mało zarabiasz na zachodzie, to czujesz się może jeszcze gorzej niż zarabiając mało w Polsce. Ani nie jest wyznacznikiem wielkość telewizora ani domu na jakie możesz sobie pozwolić w Polsce vs np. w Szwajcarii. Jeśli takie są Twoje wyznaczniki, to szanuję Twoje zdanie, ale nadajemy na zupełnie innych falach.

Poziom bezpieczeństwa, tolerancja (homofobia jest bezobjawowa, antysemityzm podobnie), piękna przyroda (moim zdaniem klimat umiarkowany jest najlepszy do życia), homogeniczne społeczeństwo (do niedawna), dużo średnich i małych miast (w przeciwieństwie do np. Paryża i reszty Francji, czy Londynu), średni poziom rozwoju (dzięki czemu unikamy mas imigracji zarobkowych z jednaj strony, a mamy w sumie przyzwoity poziom życia z drugiej) itd. - takie są dla mnie główne wyznaczniki, możesz się nie zgadzać, jestem wolnościowcem, z góry to akceptuję :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Emigracyjny

Post autor: Razorblade »

Gdybys napisal " ja uwazam Polske itd. to bym nawet nie skomentowal". Sorry Theeck, napisales pierdolet, dodajac jeszcze jakies "uber ales" w gratisie.

Moglbym odniesc sie jak bardzo napisales bzdury o naszym wspanialym spoleczenstwie oraz przyrodzie, ale zwyczajnie nie mam na to sily ani checi. Wrecz przeciwnie - zycze Ci abys zawsze mial takie przeswiadczenie.

I nie Theeck, mozesz imputowac mi co Ci sie zywnie podoba, a ja nie mam zamiaru Cie nawet probowac wyprowadzic z bledu. Bo znow po "zostan sobie wlochem" wymyslasz jakies teorie o pieniadzach i telewizorach jako wyznaczniku "dobrego zycia". Zwyczajnie mi sie nie chce. Za to polecam wyjsc na swieze powierze, jest fajna pogoda, mozna sie porozkoszowac fajna przyroda. Do momentu kiedy na szczycie gorskim w Tatrach czy Karkonoszach nie zobaczysz wypisanych markerami i sprayami na skalach "pozdrowien". Bo potem sie odechciewa.


Edit: tak, wiem - debili znajdziesz w kazdym kraju, nie musisz mi tlumaczyc. Peace!


Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Emigracyjny

Post autor: Theeck »

Luz Razor, właśnie wróciłem z roweru, kocham Polskę, Wawę, jej trasy rowerowe, świeże nadwiślańskie powietrze i pojebów cisnących ścieżkami rowerowymi na swoich elektrycznych rowerach 40 km/h :)

Pisanie na forum za każdym razem, że przedstawiam swoją opinię jest, uważam, niepotrzebne. Jak kogoś się cytuje/przytacza to myślę, że wtedy trzeba to zaznaczyć. Uber alles to był taki mój żart, myślałem, że oczywisty, cholera, czyżbym miał łatkę nacjonalisty?

Co do Włochów, to sam napisałeś:
Chetnie zamienie sie z dowolnym Włochem, Australijczykiem czy Nowozenlandczykiem. A i Norwegiem/Islandczykiem w sumie bym chyba nie pogardzil
A co do kasy, to pisałeś o kraju, w którym 2k Euro czynią z człowieka krezusa - jak widać musiałem to źle zinterpretować.

Peace & love :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
ODPOWIEDZ