Leeeeeego!

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Leeeeeego!

Post autor: Voo »

Zabrać dziecko do kina na Top Gun 2 a potem kupić mu to:

https://youtu.be/xAFTbBMltm8 :)

Tylko szkoda, że nie można iść do kina...
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Leeeeeego!

Post autor: Crowley »

To może być całkiem niezła inwestycja. Pewnie dość szybko znikną ze sklepów, a nie sądzę, żeby robili wznowienia. Za parę lat nie odpakowany może być wart niezłe pieniądze.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Leeeeeego!

Post autor: Voo »

To jeszcze nic - szykują się do wydania zestawu z 3700 klocków, będzie to amerykański kuter torpedowy PT-109 z II WS w skali 1:35, z kompletną załogą (13 figurek) dowodzony przez młodego JFK ;) Mają rozmach!
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leeeeeego!

Post autor: Turtles »

Obrazek
Widze te zestawy cobi i mam wrazenie, że ktoś tam zobaczył lego auschwitz Zbigniewa Libery i pomyślał, że to świetny pomysł

W sensie ja wiem, ja wiem. Sam sie bawilem plastikowymi żołnierzykami...ale jakoś tak no kurde...
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Leeeeeego!

Post autor: Voo »

To na ilustracji to są chińskie figurki jakie można kupować na kilogramy na Ali. Mają tam nawet Adolfa H.

Cobi ma swój wzór figurek, zupełnie odmienny. Nie mają Adolfa H.

Wiadomo, że Cobi jedzie na nazi-fascynacji. Nie przypadkiem ich największym rynkiem zbytu są Niemcy, o ile się nie mylę. Z drugiej strony idę o zakład, że najpopularniejsze modele do sklejania to także te przedstawiające niemieckie pojazd, samoloty i okręty. Nad tym nikt rąk nie załamuje.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Leeeeeego!

Post autor: Counterman »

Dokładnie. Ileż to ludzi jara się na maksa niemieckim wozami pancernymi z okresu II wojny światowej.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Leeeeeego!

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Obrazek
Widze te zestawy cobi i mam wrazenie, że ktoś tam zobaczył lego auschwitz Zbigniewa Libery i pomyślał, że to świetny pomysł

W sensie ja wiem, ja wiem. Sam sie bawilem plastikowymi żołnierzykami...ale jakoś tak no kurde...
A ja nie rozumiem. Udajemy ze tego nie bylo w historii? Rycerzy z krucjat tez usuwamy bo mordowali i gwalcili? Albo angielskich red coats za "zabawy" w nowym swiecie? Usuwamy wszystkich co sie zle kojarza? Czy moze po jakims czasie mozna znowu ich przedstawiac, a jesli tak to po jakim?

Nie no, juz bez przesady rzuff. Jesli to sa same figurki w mundurach to w czym rzecz tak powaznie? Ze ktos sibie "odtworzy"? Jak mu tak zalezy to i tak sobie "odtworzy". A takie cos to bardziej "uklon" w strone twórców makiet, dioram itp. Natomiast Twoja reakcja bardziej przypomina rynek niemiecki gdzie trzeba przerabiac gry historyczne "bo swastyka". Imho to wylewanie dziecka z kapiela i jednak przeklamywanie historii (jak wybielanie wykletych czy twierdzenie ze absolutnie zaden polak nie kolaborowal), niemniej to moje zdanie i nie musisz sie z nim zgadzac.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 433
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Leeeeeego!

Post autor: Guldan »

ja to bym chcial taki zestaw ogolny Technicsow: worek pelen roznych klockow, kol zebatych, jakis silnik albo dwam, kilka silownikow i inne randomowe elementy do radosnego budowania jakis urzadzen.

da sie to jakos gdzies osobno pokupowac?
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Leeeeeego!

Post autor: Razorblade »

Kiedys na stronie Lego dalo sie zamawiac pojedyncze elementy z zestawów. Co prawda nie wszystkie i nie ze wszystkich zestawow (wielu z dziecinstwa sie nie udalo dokompletowac), ale warto sprawdzic tam.

Tylko tanio nie wychodzi ;)

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Leeeeeego!

Post autor: Crowley »

Bricklink.
A w Dąbrowie Górniczej jest sklep Fabryka klocków, gdzie można kupować używane klocki na kilogramy. Pewnie nie jest to jedyny taki sklep z kraju.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Leeeeeego!

Post autor: Adeptus Gedeon »

W LEGO nie ma nie tylko hitlerowców, ale w ogóle współczesnych militariów. Nawet policja w zestawach "CITY" nigdy nie ma broni palnej. Stąd też sukces COBI raczej nie jedzie tylko na fascynacji nazizmem.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Leeeeeego!

Post autor: Voo »

W Lego nie ma broni, no chyba że mówimy o zestawach z Gwiezdnych Wojen, wtedy broń, wojny i zabijanie są spoko ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Leeeeeego!

Post autor: PIOTROSLAV »

"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Leeeeeego!

Post autor: Adeptus Gedeon »

Pisałem o "współczesnych militariach". Najwyraźniej blastery i starodawne pirackie flinty są uznawane za na tyle "nierealistyczne", że nie zdegenerują młodych umysłów. Już nie mówiąc o broni białej w rękach rycerzy i piratów... choć policja w City
nie ma nawet pałek (bo to pewnie dobra policja, taka nie stosująca przemocy, tylko tłumacząca bandytom, że ich wybryki to tak naprawdę wina rasizmu, kapitalizmu i patriarchatu. Oczywiście, klęcząc przed nimi).

Coś, co z grubsza wyglądało jak współczesna broń palna, w oryginalnym LEGO występowało jedynie w zestawach z Dzikiego Zachodu. Zresztą od dawna nie produkowanych. Może właśnie ze względu na broń, a może strach przed "rasizmem" w związku z indiańskimi figurkami (na pewno znalazłby się ktoś, kto krzyczałby, że są zrobione w niewłaściwy sposób, a w ogóle to cultural appropriation czy inna abrakadabra). W każdym razie, jak się bawiliśmy w "policjantów i złodziei" czy odgrywaliśmy jakiś film akcji, to wykorzystywaliśmy właśnie giwery z Dzikiego Zachodu.

No ale ogólnie jak tak patrzę na współczesne zestawy, to chyba (quasi)historyczne serie w ogóle poszły w odstawkę? Pomijając City i jakieś zestawy "dorosłe" w stylu Technica czy rekonstrukcji budowli, to sama fantastyka - albo na licencjach, jak Marvel, DC czy Star Wars, albo własne "uniwersa" na czele z Ninjago.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Leeeeeego!

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja akurat nie Tobie odpisywałem
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Leeeeeego!

Post autor: Adeptus Gedeon »

Wiem, ale ja Tobie.
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 433
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Leeeeeego!

Post autor: Guldan »

nie zesrajcie sie.
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Leeeeeego!

Post autor: Adeptus Gedeon »

Nie mów mi, jak mam żyć !!!
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 433
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Leeeeeego!

Post autor: Guldan »

https://znaneklocki.pl/pl/p/Ice-Sat-V/1296

zawsze lubilem ta serie, cala kosmiczna generalnie. tak jak obserwuje te kosmiczne i planetarne klocki to sie wcale nie dziwie, ze teraz tak sie jaram grami typu No Man's Sky
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Leeeeeego!

Post autor: Adeptus Gedeon »

Z "lodowych" miałem tylko to: https://znaneklocki.pl/pl/p/Ice-Tunnelator/938 . A z tego samego "epoki" kosmicznej jakiś zestaw z jednym ludzikiem z czerwonym korpusem z literą "M" - chyba nie ten, ale coś podobnego https://znaneklocki.pl/pl/p/Pulsar-Charger/906. Nie pamiętam, co ta litera oznaczała (Mars? W każdym razie chyba byli wrogami tych ludzików lodowych i kosmicznej policji, choć nie jestem pewien czy to nie "blacktroni" byli złoczyńcami), ale ja go nazywałem "Mieczysław".

EDIT:
OK, po przejrzeniu katalogów dostępnych na tej stronie - M oznaczało "M-tron" i chyba te ludziki były jakimiś kosmicznymi robotnikami, inżynierami, a "blacktroni" byli złolami w tym okresie.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Leeeeeego!

Post autor: Voo »

https://www.lego.com/pl-pl/product/lego-titanic-10294

Kilka razy droższy ale też i mający prawie 4 x tyle klocków co wersja Cobi. No i gdzieś o 1/3 większy. Kawał skurwysyna.

Jakbym złamał nogę to ubezpieczenie wydałbym na to :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Leeeeeego!

Post autor: Voo »

phpBB [video]


https://youtu.be/SXdgK4Ir5nc

No ej. Chyba muszę zacząć oszukiwać starsze panie na Tinderze.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Leeeeeego!

Post autor: Razorblade »

Voo pisze:
phpBB [video]


https://youtu.be/SXdgK4Ir5nc

No ej. Chyba muszę zacząć oszukiwać starsze panie na Tinderze.
Gdyby nie bylo z technicsa to jest nas 2. Ale jest "z technicsa"

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Leeeeeego!

Post autor: Voo »

Naszych jeszcze nie stać na aż tak gorącą licencję jak F1 ale estetycznie i niestety cenowo są już blisko:

https://cobi.pl/klocki/executive-editio ... 12961.html
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
ODPOWIEDZ