Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

PiS nocą zgłosiło do pakietu ustaw, tzw. tarczy antykryzysowej, poprawkę zmieniającą Kodeks wyborczy. Poprawka pozwoli na korespondencyjne głosowanie osobom objętym kwarantanną, będącym w izolacji lub izolacji domowej, a także wszystkim, którzy w dniu wyborów mają 60 lub więcej lat. Po godz. 4.20 nad ranem poprawka została przyjęta.

O skurwysyny. Jadą po bandzie, bo wiedzą, że za 3-4 miesiące ludzie bez pracy i kasy będą chcieli wszystkich wywieźć na taczkach, nawet Adriana. A jeżeli ta poprawka faktycznie została dodana nie tak jak trzeba, to i wynik wyborów będzie można podważać. Ja pierdolę, co kutasiarze.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2179
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Chyba mają doradców z Rosji od Putina :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Pobawie sie w adwokata diabla. Ustawa jest robiona na sytuacje, gdzie "na dwoje babka wrozyla". Niby juz koniec epidemii, ale ludzie sie jeszcze boja.

Bardzo mam nadzieje, ze tak wlasnie jest.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

I właśnie dlatego robią głosowanie korespondencyjne dla osób 60+. ;) Ludzie się boją, a listonosze już robią w gacie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2179
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Z badań wynika, że wyborcy PiS są najbardziej zdeterminowani żeby pójść głosować mimo epidemii.
Co oznacza, że do komisji wyborczych też zgłoszą się głównie oni.
Co dalej oznacza, że to "Jarkowi" w większości będą liczyć głosy.
Co jeszcze dalej oznacza bezdyskusyjne zwycięstwo Adriana w pierwszej turze.
Co bdo :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Kurcze, był moment, że bukmacherzy płacili prawie 6:1 za to, że nie będzie drugiej tury. Mogłem obstawić.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Ale to wróg mobilizuje, a nie PiS. Wystarczy, by Kidawa wycofała się z wyborów (w których nigdy nie powinna brać udziału), a motywacja wyborców PiSu spadnie. Oczywiście najlepiej by było, gdybyy wszyscy poza Adrianem się wycofali, ale na to nie liczę. Każdy woli mówić o bojkocie i o tym, jak to ważne jest zdrowie, ale elektorat musi głosować nie bacząc na zdrowie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Pfff.... Tanajno w drugiej turze!
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

ThimGrim pisze:Oczywiście najlepiej by było, gdybyy wszyscy poza Adrianem się wycofali, ale na to nie liczę. Każdy woli mówić o bojkocie i o tym, jak to ważne jest zdrowie, ale elektorat musi głosować nie bacząc na zdrowie.
I tak nikt nie ma szans z Dudą, więc powinni się wycofać tak czy siak. Niech "walczy" z Jakubiakiem w stylu Fame MMA. A już w ogóle byłby piękny psikus, gdyby wszyscy nagle na złość Kaczusiowi na tego Jakubiaka zagłosowali i uwalili Adriana. To by było takie piękne samozaoranie, że chyba sam bym poszedł zagłosować, nawet tego 10 maja. Założyłbym torbę z Biedronki na głowę w celach ochronnych. ;)
Zresztą jestem pewien, że gdyby teraz pojawiła się jakaś absurdalna kandydatura w stylu Roberta Górskiego, Krzysztofa Ibisza albo Wojciecha Manna, to Adrian by przegrał. Ludzie by z czystej złośliwości zagłosowali.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

To samo mówie od 2 dni. Kidawa powinna sie oficjalnie wycofać z wyborów póki nie są odwołane. Jedyny nieglupi ruch, ale to Kidawa więc róbi dokładnie odwrotnie - namawia do bojkotu, ale sama nic nie zrobi.

To sie zreszta tyczy wszystkich poważnych kandydatów - mówiąc z poważna miną "zalezy nam na zdrowiu i zyciu naszych wyborcow oraz nie mozemy prowadzic kampanii" postawili by Adriana w chujowej pozycji...ale czego ja sie po tych ludziach spodziewam...
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5050
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

PIOTROSLAV pisze:Pfff.... Tanajno w drugiej turze!
RiGCz Hawajska+!

Jak Kidawa się wycofa to ją pogrzebią w partii, może dlatego trwa na posterunku.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2179
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Niektórzy samorządowcy mówią, że nie przeprowadzą wyborów bo wirus: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... ?ref=kafle
Co w takim przypadku? Komisarz zamiast prezydenta i jedziemy z wyborami, czy jak?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rządy PiS

Post autor: grel3gargamel »

Moim zdaniem żadnych wyborów w maju nie będzie, wiceminister nauki powiedział to zresztą niemalże wprost. Oczywiście to nie on decyduje
Turtles pisze:To samo mówie od 2 dni. Kidawa powinna sie oficjalnie wycofać z wyborów póki nie są odwołane. Jedyny nieglupi ruch, ale to Kidawa więc róbi dokładnie odwrotnie - namawia do bojkotu, ale sama nic nie zrobi.

To sie zreszta tyczy wszystkich poważnych kandydatów - mówiąc z poważna miną "zalezy nam na zdrowiu i zyciu naszych wyborcow oraz nie mozemy prowadzic kampanii" postawili by Adriana w chujowej pozycji...ale czego ja sie po tych ludziach spodziewam...
Aha, a dwa dni po ich wycofaniu PiS przegłosowuje przełożenie wyborów, ale niestety nie można zgłaszać nowych kandydatów i Duda na jesień walczy z Bosakiem (bo talki ruch mógł”y mieć sens, tylko gdyby wszyscy kandydaci opozycji się wycofali, inaczej to by było samobójstwo PO)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Dlatego temat trzeba uciąć. Nawet jeśli Kaczor zrobił z wyborów temat zastępczy dla tragedii, która się właśnie dzieje - wszyscy gadają o wyborach, a nie o epidemii, zamiast powiedzieć "w dupie mam wybory, wycofuję się".
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2179
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

No a teraz wszyscy mają głosować korespondencyjnie. To są takie jaja, że nie wierzę, że to się dzieje naprawdę. :D
Tylko żeby potem nie było zdziwienia, jak Kosiniak wygra w 1 turze. :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Theeck pisze:No a teraz wszyscy mają głosować korespondencyjnie. To są takie jaja, że nie wierzę, że to się dzieje naprawdę.
Ja też. To mi trochę wygląda podobnie do organizowania przez tonącego Komorowskiego referendum tuż przed poprzednimi wyborami. Z tymi wyborami to w ogóle pięknie trafiło. Zamiast się skupiać na ważniejszych tematach, będziemy się tygodniami p*erdolić z czymś kompletnie nieistotnym.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Wtem: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... is-od.html

Jakkolwiek idiotyczne by to nie było, teoretycznie jest możliwe. Inna sprawa, że tylko samobójca chciałby przejąć władzę w tym momencie. No ale widok zagotowanego Kaczorro byłby wart takiego cyrku.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2179
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Jeśli Gowin ma 18 posłów to matematycznie koalicja PO, Lewicy, PSL i Gowina ma 231 głosów. Gowin wysoko licytuje, ale bycie premierem jest tego warte.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Hyh, dobry patent. Do tego Gowin pasuje, bo on tak jedna noga w jednym obozie, jedna w drugim.

Tylko tak:
1. TVP w wiadomosciach powie, ze byl zamach stanu
2. Gowin by mial rzad zbudowany z koalicji, ktora zaraz zacznie sie sypac, bo laczy ja tylko niechec do PiSu
3. Taki nowy rzad dostalby na klate wszystkie koronawirusowe problemy - to nie bedzie czas popularnych decyzji
4. Nie lepiej (dla opozycji) zostawic PiS z tym calym problemem i przejac sobie normalnie wladze, jak lud zwali wszystko na PiS i przestanie na nich glosowac?
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2179
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Trzeba odróżnić interes "opozycji" ( o ile taki w ogóle istnieje) od interesu poszczególnych polityków.
Gowin gra o wszystko, w następnych wyborach Jarek go nie weźmie, a sam jest zbyt niszowy żeby się dostać (chyba, ze w koalicji z PSL).
Kosiniak tak samo - musi wyciągnąć z PiS albo PO sensowne nazwiska, żeby za 3 lata znowu być posłem, bo na Kukizie za 3 lata już się nie dostanie (zresztą ten może znowu wywinąć jakąś woltę i wystartować jako niezależny senator z poparciem PiS).
Czarzasty - wicepremier od maja, a po dwóch latach rządów znowu w opozycji, bo wykryje prawicowe odchylenie u Gowina :). Win/Win :D
Budka, Zandberg - nie widzę interesu, ale może się skuszą na posady wicepremierów, choć dla Zandberga to może być koniec kariery
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Zandberg juz powiedzial, ze rzadu Gowina nie bedzie. Mowi tez, ze zmian w konstytucji tez nie, ale na to nie ma az tak duzego wplywu.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

LLothar pisze:4. Nie lepiej (dla opozycji) zostawic PiS z tym calym problemem i przejac sobie normalnie wladze, jak lud zwali wszystko na PiS i przestanie na nich glosowac?
Ja bym tak zrobił. Oni dlatego tak walczą o te wybory, bo wiedzą, że za pół roku wkurw w społeczeństwie będzie taki, że nawet Adriano może nie wygrać.

A może ten nowy pomysł Gowina o przedłużeniu kadencji prezydenta do 7 lat i co za tym idzie zostawienie Dudy na stanowisku przez dwa lata, to chitry plan Jarka? Albo przedłużamy, albo idziemy na wybory i jeszcze tak to wyjdzie, że to nie był pomysł PiSu. :D Zaczynam się gubić.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Tomasz Zdzikot, wiceminister obrony narodowej, został nowym prezesem Poczty Polskiej.
To tak w trosce o to, żeby w razie czego nie zagubił się żaden głos. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Mam pytanie. Przeszło przez Sejm korespondencyjne. Teraz tak - senat ma 30 dni. Jeśli przeciagna do końca, to będzie to 6 maja. To zostaje 8 i 7 maja na wprowadzenie tego w życie. Niech nawet przesuną na 17 mają, to organizacja tego w tydzień jest przecież niemożliwa. Będą wszystko szykować pod niepodpisana ustawę? Formalnie do 6 maja prawo będzie stanowić że wybory będą zwyczajne. Za granicą do 14 dnia przed wyborami mam zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego - jakim cudem, jak teraz takiej możliwości nie ma?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

LLothar pisze:organizacja tego w tydzień jest przecież niemożliwa
Człowieku małej wiary. Nie po to zmieniali prezesa poczty, żeby teraz coś było niemożliwe.
LLothar pisze:Będą wszystko szykować pod niepodpisana ustawę?
Tak.

Mało tego, w ciągu tego tygodnia będzie trzeba rozesłać 30 milionów kart do głosowania. Oczywiście w oficjalne miejsce zamieszkania, niekoniecznie tak, gdzie przebywa obywatel. Ja powinienem pojechać do Gdańska po tę kartę. I jeszcze uważać, żeby jej nie zniszczyć albo nie zgubić, bo za to są 3 lata więzienia od dziś.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2179
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

A głosowanie jest w końcu obowiązkowe, czy nie, bo coś mi się obiło o uszy?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Nie jest. Ale jak zgubisz, albo zniszczysz kartę do głosowania, to możesz pójść do paki na 3 lata. Niby to jest skopiowany zapis z dotychczasowego kodeksu, ale tam dotyczyło to raczej niszczenia kart w lokalu wyborczym. Teraz sytuacja jest nieco inna i jak sobie przypomnę, jak listonosze traktowali na przykład prenumeraty pism o grach (zamoknięte egzemplarze, połamane płyty, itp.), to trochę się obawiam. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2179
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Jak zniszczę? Czyli jak nie chcę głosować to nie mogę jej podrzeć i wyrzucić? A skąd w ogóle pewność, że wszyscy uprawnieni dostali karty? Przecież zwykle jakiś % przesyłek i tak ginie? Może niech opozycja nakłoni ludzi do masowego składania zażaleń na brak otrzymania karty :)
Ja pieprzę, ta kaczka posuwa się jednak zdecydowanie za daleko. No nic, pozostaje jedynie kibicować chłopakom z peezelu żeby udało im się wygrać Kosiniaka w I turze. W końcu w samorządowych nie raz pokazali, że jak się chce, to się da :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Ja tylko zacytuję mojego znajomego, bo strzępić jęzor już szkoda na to co się dzieje - "Ja nie mam żalu do ludzi którzy głosowali na PiS. Ja mam żal do ludzi, którzy NADAL chcą głosować na PiS."
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Theeck pisze:A skąd w ogóle pewność, że wszyscy uprawnieni dostali karty?
Wątpisz w skuteczność Poczty Polskiej? A chcesz, żeby ci WOT zrobił wjazd na chatę?
Theeck pisze:Czyli jak nie chcę głosować to nie mogę jej podrzeć i wyrzucić?
To jest bardzo dobre pytanie. Dla pewności, jeśli nie chcesz głosować, powinieneś chyba odesłać pustą kartę tak czy siak. Z potwierdzeniem nadania najlepiej, bo czort wie, czy gdzieś nie zaginie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Polecam tekst tej ustawy. Jedna skrzynka na gmine (tylko w Warszawie jedna na dzielnice). Ktos robil obliczenia dla Krakowa - aby wszyscy mogli zaglosowac, musi byc mozliwosc wrzucenia 12 kopert na sekunde :)
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

O kurwa, prima aprilis w tym roku widać się spóźnił. To już jest kryminał co ten PiS odjebuje, a jeszcze się nie pokapowali, że po nocach można różne ciekawe ustawy poprzepychać, skoro ludzie nie wyjdą na ulicę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5835
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Jest tam więcej kwiatków.

Możesz wrzucić swój głos jedynie do skrzynki właściwej dla swojego miejsca zamieszkania. Tam gdzie jesteś zapisany w spisie wyborców. Czyli de facto, jeśli nie głosujesz z jakiegoś powodu tam, gdzie mieszkasz w danym momencie, to i tak musisz pojechać do odpowiedniej skrzynki, żeby wrzucić do niej kopertę. Zamiast do komisji pójdziesz razem z kilkoma tysiącami ludzi do skrzynki. :D

A paczki z listami, kopertami i kartami zostaną rozesłane jako przesyłki nierejestrowane. XD

Kopertę z głosem wkładasz w kopertę razem z kartką z oświadczeniem, że ty to ty. Teoretycznie zostaje ona zaklejona do momentu liczenia głosów, ale kto mi zagwarantuje, że nikt nie sprawdzi, na kogo głosowałem?

Llothar i inne zdradzieckie mordy z zagranicy muszą zadbać o to, żeby ich głos dotarł norweską pocztą do konsula w godzinach głosowania, tj. między 6:00 a 20:00 w dniu wyborów, inaczej się nie liczy.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Rządy PiS

Post autor: Jutsimitsu »

No właśnie to z potwierdzeniem że głosujesz legalnie poprzez dorzucenie swojego peselu do koperty z głosem, to jest jakaś granda. Naprawdę przypomina mi się piosenka "Po trupach do celu" Wojewódzkiego i Figurskiego.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Przecież 6 maja wejdzie w życie ustawa dopiero i ona mi powie, że mam czas na zgłoszenie się do 3 maja

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2179
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Antycypuj :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Gregor pisze:O kurwa, prima aprilis w tym roku widać się spóźnił. To już jest kryminał co ten PiS odjebuje, a jeszcze się nie pokapowali, że po nocach można różne ciekawe ustawy poprzepychać, skoro ludzie nie wyjdą na ulicę :P
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/aborcja ... ek/c76xycy

A jednak już się zaczęło. OMG, co za kutafony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Ale co Cie dziwi. Za chwile wyjdzie taki syf gospodarczy i z wyborami ze trzeba ludzi przekierowacna "wazne tematy"

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Znalazłem jeden komentarz na internetach, który trafił w punkt odnośnie obecnej sytuacji - "Folwark zwierzęcy."
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://www.politico.eu/article/hungary ... by-decree/

Cieszcie się, że nie zrobili tak jak na Węgrzech, gdzie Orban został oficjalnie dyktatorem.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

A tak w zasadzie to jaka teraz jest różnica? Wychodzi Mateusz i mówi, że od dziś za mycie samochodu jest kara 1000 zł. I co? I kobyle caco. Wydał dekret i nikt mu nic nie zrobi.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Różnica jest taka, że na Węgrzech w zasadzie parlament jest niepotrzebny. Orban dekretami może zarządzić wsztstko, np. zakaz aborcji. W Polsce premier i RM ma ograniczone kompetencje co morze zarządzić (kary są w ich gestii, więc tutaj się chyba nic nie zmieniło), a resztę musi jednak głosować sejm.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5050
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Crowley pisze:A tak w zasadzie to jaka teraz jest różnica? Wychodzi Mateusz i mówi, że od dziś za mycie samochodu jest kara 1000 zł. I co? I kobyle caco. Wydał dekret i nikt mu nic nie zrobi.
już podobno się z tego wycofują powoli
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Zolt pisze:
Crowley pisze:A tak w zasadzie to jaka teraz jest różnica? Wychodzi Mateusz i mówi, że od dziś za mycie samochodu jest kara 1000 zł. I co? I kobyle caco. Wydał dekret i nikt mu nic nie zrobi.
już podobno się z tego wycofują powoli
Z mycia samochodu? No i dobrze. Powinni jeszcze z niepoprawnie wprowadzonego zakazu przemieszczania sie bez przyczyny. Bo zwyczajnie tak jak to zrobili nie mozna. Az jestem ciekaw orzecznictwa sądowego jak bedzie po wszystkim.

A tak swoja droga - mozna wystapic z oskarzeniem cywilnym przeciwko konkretnemu policjantowi za naduzycie wladzy, zlamanie prawa, itd? Czy tylko przeciwko instytucji i panstwu? Czytaj czy jesli funkcjonariusz Kowalski bedacy na sluzbie skieruje np. sprawe do SANEPIDU z tytulu niezgodnego z prawem rozporzadzenia to czy mozna go o to oskarzyc personalnie Obrazek. Do tego pociagnac o straty moralne, utrate korzysci itp? Bo oni tez moga miec przejebane w sumie jesli tak...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Zolt pisze:już podobno się z tego wycofują powoli
No tak. Dziś władca pozwolił wymienić opony na letnie, jeśli dojeżdżasz samochodem do pracy, albo służy on zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych. Z gospodarki ręcznie sterowanej przeszliśmy od razu na poziom ręcznie sterowanego życia. Zakaz wstępu do lasu został wprowadzony ot tak. Dopiero przygotowują rozporządzenie w tej sprawie. Wcale nie trzeba niczego przepychać przez sejm. Ogłaszasz w telewizji i możesz trzepać mandaty.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Chuj z mandatem. Mandatu mozesz nie przyjac. Kary administracyjne FTW!

to najlepsze...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5050
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Ale to przecież stare dobre interpretowanie wytycznych, przepisów itp. Nic nowego, cięższe czasy.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7573
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

- Już miesiąc temu poprosiliśmy polskich producentów, w tym szwalnie, o przestawienie linii produkcyjnych na rodzimą produkcję. Widzimy, że cały świat jest dziś skazany na zakupy sprzętu ochrony osobistej w Chinach. Jest to swego rodzaju impuls do przemyślenia tego, jak powinien wyglądać świat po pandemii. Mówię tu m.in. o odbudowie naszego przemysłu farmaceutycznego - powiedział premier.

Ależ trzeba być bezczelnym fiutem, żeby prosto w kamery powiedzieć coś takiego. Akurat branża tekstylna rozkraczyła się jako jedna z pierwszych i pewnie długo nie wstanie. Szwalnie po prostu się pozamykały już w pierwszych dniach kryzysu, a można było branżę chociaż trochę poratować zamówieniami na maski, odzież ochronną i kut wie, co jeszcze (namioty?). Moglibyśmy maseczkami zalać całą Europę. Ale łatwiej pozamykać wszystko i potem robić z siebie bohatera w telewizji. Akurat mnie to boli, bo mama i parę osób z rodziny pracują (a w zasadzie pracowały) w takich firmach, więc znam sprawę z pierwszej ręki.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5639
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Wiecie, Maciej Stuhr mnie przekonał do głosowania na Dudę. Niech PiS ma pełnię władzy na czas najgorszego od 100 niemal lat kryzysu. Bo przecież jak ich będzie Kosiniak Kamysz wetować, to będzie winny ktoś inny.

Koronawirus może zaorać Jarosława na amen, o ile tylko nie będzie na kogo zwalać.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Zablokowany