Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Killashandra »

Lobofc pisze:
Killashandra pisze:Niemniej jednak należałoby zrobić wszystko, żeby to takich sytuacji w przyszłości nie dochodziło.
! Dokładnie.
Dlatego należy zmienić prawo, a nie karać lekarzy.
Tylko myślę że wiele z osób w tym kraju nie chce dążyć do zmiany prawa pod dyktando ultrakatolikow i zakazywac aborcji całkowicie, niezależnie od przypadku.
Nie jestem zwolenniczką aborcji na życzenie, ale uważam że jeśli np ciąża może zagrażać życiu lub zdrowiu kobiety to powinna mieć możliwość wyboru.
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Lobofc »

:crying:
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Obrazek









Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Prof. Chazan nie może się odwołać od decyzji o odwołaniu

Czyli pierzemy brudy jak nagłośniej i najdłużej jak się da... Zaraz będzie pozew i głośne relacje.

Bez względu na ocenę samego prof. Chazana, nie wydaje się wam załatwianie tej sprawy wyjątkowo żenujące?

@Jutsimitsu

To jest po prostu beznadziejne... Pomijając tą sprawę, jest to obraźliwe dla wszystkich, którzy przeżyli coś podobnego i sami decydowali o urodzeniu dziecka... Po co?
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Matthias[Wlkp] pisze:Czyli pierzemy brudy jak nagłośniej i najdłużej jak się da...
Dlatego.
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Lobofc »

Matthias[Wlkp] pisze:Bez względu na ocenę samego prof. Chazana, nie wydaje się wam załatwianie tej sprawy wyjątkowo żenujące?
Jest na celowniku lobby aborcyjnego i pro in vitro.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Tak tak Lobo, spisek. Żydo-komuny.

Tu wywiad z ludźmi najmniej ważnymi w sprawie, najmniej decyzyjnymi (wg Lobo). Za tekst o adopcji ktoś powinien był dostać tęgą piąchę w ryj:

http://www.wprost.pl/blogi/magdalena_rigamonti/?B=3168
Obrazek
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Lobofc »

Zaba, skad u Ciebie tyle jadu?

Kto jest Twoim ulubionym bohaterem w Game of Throne? Ramsey Bolton?
Mam wrazenie, ze gdybys zyl w starozytnej Sparcie, to pierwszy bys zrzucal dzieci ze skaly.
--

Stoimy przed bezprecedensowa proba ograczniczania praw katolikow do wykonywania zawodu lekarza. Lobby pro aborcyjne wykorzystuje ludzka tragedie do ugrania swoich wlasnych interesikow.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2728
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Mnie irytuje fakt, że dla wielu prawo jest fajne, dopóki zgadza się z ich kręgosłupem moralnym. Jest wielkie oburzenie, że jakaś część społeczeństwa nie chce religii w szkołach (taki przykład, pierwszy jaki mi się nasunął po prostu), ale zapis o obowiązku wskazania innego lekarza w przypadku odmówienia przeprowadzenia zabiegu z powódek poglądowych - oj nie, nie, tutaj już trzeba zmienić, można pointerpretować...

Wiele osób zapomina, że demokracja rodzi też obowiązki. Że szuka złotego środka. Nikt Cię nie zmusza do przeprowadzenia zabiegu, prawo szanuje Twój światopogląd - ale decydując się na taką, a nie inną ścieżkę zawodową, trzeba się liczyć z tym, że do pewnych rzeczy będzie się zobowiązanym. To jest istotne - nie ZMUSZONYM ale ZOBOWIĄZANYM, ponieważ nikt wcześniej NIE ZMUSZAŁ do zostania ginekologiem - to jest świadoma decyzja jednostki. Ponadto, zawsze można zmienić zawód, albo kwalifikację, jeżeli w trakcie kariery opinia na pewne sprawy się zmieni. Myśląc zdroworozsądkowo, ludzie unikają sytuacji, które godzą w ich moralność, jesteś wolnym człowiekiem - obierz taką drogę, w której się spełnisz. Może lepiej zostać księdzem? Nigdy nie jest za późno - a wiele istot też się da przez posługę uratować.
Since 2001.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

"Zaba, skad u Ciebie tyle jadu?"

Mam alergię na głupotę i fanatyzm. Im więcej tego tym więcej jadu. Taki klimat.

"Kto jest Twoim ulubionym bohaterem w Game of Throne? Ramsey Bolton?
Mam wrazenie, ze gdybys zyl w starozytnej Sparcie, to pierwszy bys zrzucal dzieci ze skaly."

A ja mam wrażenie, że Twoim jest młody król Joffrey. Podobny stosunek do kobiet. Dla Ciebie kobieta to cielna krowa bez prawa do czegokolwiek po tym jak się ją zapłodni.

Już gdzieś pisałem i nie chce mi się powtarzać. Jestem przeciwnikiem aborcji na życzenie. Po gwałcie i z np. lekkim downem to jest sprawa kontrowersyjna. W przypadku tego stopnia deformacji o jakim mówimy - aborcja oszczędza cierpienia matce i dziecku. Donoszenie i urodzenie dało jeden efekt - giga-trauma matki i niepotrzebnie przedłużona agonia dziecka. No ale to jest zgodne z twoją filozofią. Nieważne co ma się urodzić. Ma się urodzić i koniec! Może mieć nawet drugi odbyt zamiast mózgu i cierpieć nawet rok. Ciebie to jebie. Ważne, że sumienie masz czyste.

"Stoimy przed bezprecedensowa proba ograczniczania praw katolikow do wykonywania zawodu lekarza."

O kurwa :lol2: :lol2: :lol2:
Obrazek
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Lobofc »

Cherryy pisze:Wiele osób zapomina, że demokracja rodzi też obowiązki. Że szuka złotego środka. Nikt Cię nie zmusza do przeprowadzenia zabiegu, prawo szanuje Twój światopogląd - ale decydując się na taką, a nie inną ścieżkę zawodową, trzeba się liczyć z tym, że do pewnych rzeczy będzie się zobowiązanym. To jest istotne - nie ZMUSZONYM ale ZOBOWIĄZANYM, ponieważ nikt wcześniej NIE ZMUSZAŁ do zostania ginekologiem - to jest świadoma decyzja jednostki. Ponadto, zawsze można zmienić zawód, albo kwalifikację, jeżeli w trakcie kariery opinia na pewne sprawy się zmieni. Myśląc zdroworozsądkowo, ludzie unikają sytuacji, które godzą w ich moralność, jesteś wolnym człowiekiem - obierz taką drogę, w której się spełnisz. Może lepiej zostać księdzem? Nigdy nie jest za późno - a wiele istot też się da przez posługę uratować.
Sytuacja jest prosta.
Jestes katolikiem, masz pecha - tak skonstruujemy przepisy prawne, ze nie bedziesz mogl byc lekarzem.
Co bedzie nastepne?
Moze wykonanie aborcji jako element obligatoryjny uzyskania uprawnien lekarskich?

Jestes katolikiem, nie bedziesz mogl byc np. sedzia, bo konserwatywne poglady moga nie odpowiadac wizji sprawiedliwosci spolecznej serwowanej nam przez "autorytety moralne"? Albo katolik nie bedzie mogl byc nauczycielem w szkole panstwowej, bo rozdzial panstwa od kosciola.

Niebezpiecznie zmierzamy do państwa, ktore oczywiscie uwzgledniajac wszelkie roznice, bedzie wspolczesnym odzwierciedleniem sowieckiej Rosji.

Mam nadzieje, ze prawo zostanie jak najszybciej zmienione na bardziej prowolnosciowe. Nie chce popadac w egzaltacje w stylu Palikota... ale duszno sie robi w Polsce.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Lobofc pisze:Jestes katolikiem, masz pecha - tak skonstruujemy przepisy prawne, ze nie bedziesz mogl byc lekarzem.
Paweł, Ty nie możesz tego pisać na poważnie :|

Możesz być lekarzem dowolnej specjalizacji. Możesz być ginekologiem. Możesz być ginekologiem i nie robić aborcji. Musisz tylko wskazywać w przypadku podyktowanym prawem gdzie kobieta może legalnie tego dokonać. Możesz nawet na drzwiach wywiesić tabliczkę z deklaracją sumienia i wszystko będzie dobrze. A jak Cię gniecie nawet to to zakładasz prywatny gabinet.

Takie masz opcje. Wszystkie inne specjalizacje - identycznie.

Jeśli uważasz, że to co napisałem wyżej to jest odcinanie katolików od zawodu lekarza to naprawdę, na serio, martwię się o Twoją inteligencję. To jest tak proste i logiczne, że aż boli.

A Chazan po prostu lisim sprytem zadecydował za kobietę, wbrew jej decyzji i obowiązującemu prawu. Za to ponosi konsekwencje, a nie za bycie katolikiem.

Nie wiem, nie rozumiem jak możesz takie głupoty wypisywać. Jesteś jak Joanna od Krzyża. Zamiast sensownie walczyć o swoją sprawę jesteś modelową piątą kolumną. Spłycasz temat, demonizujesz i ośmieszasz wartości, które próbujesz reprezentować.

To Twoje uproszczenie to dokładnie to samo co palikociarnia mówi o klauzuli sumienia: boją się, że nie długo powołując się na to nikt im nie sprzeda apapu, nie nastawi złamanej nogi albo nie podejmie resuscytacji (bo jesteś ateistą albo muzułmaninem). To jest ten poziom argumentacji.
Obrazek
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Lobofc »

SithFrog pisze:Już gdzieś pisałem i nie chce mi się powtarzać. Jestem przeciwnikiem aborcji na życzenie. Po gwałcie i z np. lekkim downem to jest sprawa kontrowersyjna. W przypadku tego stopnia deformacji o jakim mówimy - aborcja oszczędza cierpienia matce i dziecku. Donoszenie i urodzenie dało jeden efekt - giga-trauma matki i niepotrzebnie przedłużona agonia dziecka. No ale to jest zgodne z twoją filozofią. Nieważne co ma się urodzić. Ma się urodzić i koniec! Może mieć nawet drugi odbyt zamiast mózgu i cierpieć nawet rok. Ciebie to jebie. Ważne, że sumienie masz czyste.
Po pierwsze, zastanow sie, czy sam nie reprezentujesz wlasnie fanatyzmu.
Po drugie, Krol Jofrey raczej traktowal kobiety jak worek bokserski... ale never mind.
Po trzecie, praktycznie nie odnosze sie do tego, co tutaj napisales.
To na czym sie skupiam, to brutalne ataki na prof. Chazana.
Po czwarte, obejrzałeś odcinek South Park o aborcyjnej pumie?
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2728
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

Lobo, jeżeli nie masz argumentów w danym momencie - to albo weź głęboki oddech i się zastanów, albo po prostu nie pisz. Bo Twoje przeinaczanie słów innych forumowiczów, nie wiem czy zauważyłeś, jest już tutaj legendarne. Rozumiem, że jesteś bardzo pewny siebie, ale nawet człowiek o niezachwianej wierze we własne jestestwo powinien w takiej sytuacji zastanowić się, czy wszystko jest ok. Masz takie poglądy, że dyskusje z Tobą mogłyby być naprawdę ciekawe, ale sam marnotrawisz swój potencjał przez chwyty, które według Twojego mniemania, są dla innych niezauważalne.

Na spokojnie, chociaż czuję, że to do niczego nie zaprowadzi. Po raz kolejny odpowiadasz kompletnie z dupy, tak, że wręcz ciężko się odnieść do treści Twojego posta. Ile razy można Tobie tłumaczyć, że dyskusja zmierza innymi torami i nikt zabraniać czegokolwiek katolikom nie chce? Czy Ty naprawdę nie widzisz jak sam siebie ograniczasz w tym momencie? Do ilu konkluzji nie możemy przez to we wspólnym gronie dojść, ponieważ trzeba Cię przekonywać, że autor miał co innego na myśli. I nie jest to widocznie kwestia nieumiejętności w wyrażaniu myśli przez poszczególne osoby, bo nie zauważam podobnej tendencji u innych - tylko u Ciebie.

Wyraziłem swoje zdanie i nie zamierzam teraz w dziesięciu postach przekonywać Cię, że miałem na myśli coś innego, niż wynika to z Twojego posta, bo w międzyczasie i tak zatracimy clue tematu. Zbyt usilnie trzymasz się pewnych przekonań, które - choć same w sobie intrygujące i mogące przynieść innym wiele ciekawych spostrzeżeń - nie pozwalają Ci spojrzeć poza nawias.

Jesteś inteligentny, więc proponuję, żebyś jeszcze raz przeczytał niektóre wypowiedzi w tym wątku, tak z dystansu, na zimno, i może zauważysz w czym tkwi problem.
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2014, o 23:41 przez Cherryy, łącznie zmieniany 1 raz.
Since 2001.
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Lobofc »

SithFrog pisze: Paweł, Ty nie możesz tego pisać na poważnie :|
Socjalizm to system, w ktorym sie walczy z problemami nie znanymi w innych systemach.

Mamy prawo, ktore narzuca pewne zachowanie lekarzom. To zachowanie stoi w sprzecznosci z zasadami wyznawanej wiary (podobno najpopularniejszej w Polsce).

Dodajmy, ze służba zdrowia opiera się w Polsce na publicznych szpitalach i kontraktach państwowych (NFZetowskich). Oczywiście lekarz może funkcjonować poza tym system, podobnie jak Murzyn w Luizjanie nie musiał być zbieraczem na plantacji bawełny.
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Lobofc »

@Cherry - przywyknij do tego, ze nie wszyscy beda sie z Toba zgadzac.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2728
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Cherryy »

:) Pasuję w tym momencie.
Since 2001.
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Lobofc »

@Zaba -
Anna Grodzka: „Jeśli ktoś uważa, że płód to dziecko z duszą, nie powinien zostawać ginekologiem”
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

Lobofc pisze: Sytuacja jest prosta.
Jestes katolikiem, masz pecha - tak skonstruujemy przepisy prawne, ze nie bedziesz mogl byc lekarzem.
Nie przesadzasz odrobinkę? Jesteś ginekologiem i sumienie ci przeszkadza w wykonywaniu aborcji? Spoko, przekaż pacjentkę innemu lekarzowi, który to zrobi, Prawo daje taką, prostą, furtkę. Jeżeli jednak nawet to kuje w delikatne serduszko lekarza to sorry Winetou ale czas zmienić profesję. Jeżeli twoje wyznanie przeszkadza ci w obcowaniu z wieprzowiną to idziesz pracować w masarni?
Lobofc pisze: Jestes katolikiem, nie bedziesz mogl byc np. sedzia, bo konserwatywne poglady moga nie odpowiadac wizji sprawiedliwosci spolecznej serwowanej nam przez "autorytety moralne"? Albo katolik nie bedzie mogl byc nauczycielem w szkole panstwowej, bo rozdzial panstwa od kosciola.

Jeżeli sędzia, nadal będzie trzymał się obowiązującego prawa a nie stwierdzał "co prawda paragraf x mówi tak, ale moje sumienie mówi inaczej, więc uj z paragrafem, będzie po mojemu" to dla mnie nawet zagorzały fan Radia Maryja może być sędzią.
Tak samo, do póki nauczyciel nie będzie wciskał dzieciom na lekcjach Kreacjonistycznego bullshitu, też nie widzę problemów w jego wyznaniu.
Lobofc pisze: Mam nadzieje, ze prawo zostanie jak najszybciej zmienione na bardziej prowolnosciowe. Nie chce popadac w egzaltacje w stylu Palikota... ale duszno sie robi w Polsce.
Ale zmienione na jakie? Bo jak na razie wydaje mi się, że w twojej wizji nie ważne czy ciąża zagraża życiu kobiety, czy dziecko będzie tak zdeformowane jak w aktualnej sytuacji, lekarz będzie mógł powiedzieć "sumienie, lol" i mieć kobietę w dupie a ona sama ma kombinować co dalej. To jest twój plan? Zaiste genialny.
Jeżeli nie ma spisu placówek, które na aborcję pozwalają, to może do cholery należało by zacząć od takiego spisu... szczególnie, że dzięki temu świstkowi o sumieniu wiele łatwiej będzie wyeliminować placówki, które jej nie przeprowadzają. Ale jasne, lepiej zmieniać prawo "bo uciskani katolicy"...
Lobofc pisze: Anna Grodzka: „Jeśli ktoś uważa, że płód to dziecko z duszą, nie powinien zostawać ginekologiem”
Ymm, Panowie ja coś przegapiłem i słowa Grodzkiej zaczęły stanowić prawo w naszym Państwie?
Pora migrować...
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

Tak samo, do póki nauczyciel nie będzie wciskał dzieciom na lekcjach Kreacjonistycznego bullshitu, też nie widzę problemów w jego wyznaniu.
najs point
Ymm, Panowie ja coś przegapiłem i słowa Grodzkiej zaczęły stanowić prawo w naszym Państwie?
Pora migrować...
hyhy - biorąc pod uwagę Twój feminizm to faktycznie Grodzka musi być jednak mało kobieca ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Ja sie wyjatkowo z Lobo zgadzam:
- kazdy lekarz katolik powinien miec prawo by niewykonywac aborcji
- kazdy aptekarz katolik powinien miec prawo do niesprzedawania środkow antykoncepcyjnych
- kazdy kierowca autobusu muzulumanin powinien miec prawo do odmowy przyjecia slepego z psem przewodnikiem do autobusu
- kazdy kierowca karetki zyd ortodoksyjny powinien miec prawo do zatrzymania sie w pol drogi i pojscia do domu w trakcie interwencji, jesli przeciagnie sie na szabat
- kazdy rodzic swiadek jechowy powinien miec prawo dac sie dziecku wykrwawic na smierc, bo jest przeciw transfuzji krwi
- kazdy sprzedawca w sklepie mormon, ktory zyje wg oryginalnych praw, poinien miec prawo nieobslugiwac czarnych
- kazdy lekarz muzulumanin powinien miec prawo leczyc tylko mezczyzn
- kazdy rodzic muzulumanin powinien miec prawo by puszczac do zadnej szkoly swoich córek
- kazdy pastafarianin dietetyk powinien miec prawo mowic tylko o spaghetti
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

- kazdy aptekarz katolik powinien miec prawo do niesprzedawania aborcji
:lol2: :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Nic takiego nie napisalem, czytac nie umiesz?! :alien:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Lobofc pisze:Mamy prawo, ktore narzuca pewne zachowanie lekarzom. To zachowanie stoi w sprzecznosci z zasadami wyznawanej wiary (podobno najpopularniejszej w Polsce).
Czyli zgadzasz się z tym co napisał LLo? Że jak np. u nas popularniejszy stanie się Islam, to powinniśmy przejść na szariat?

Rozdział państwa od kościoła misiu. Jak komuś wiara przeszkadza w zawodzie to niech zmieni zawód. Ja nigdy w życiu nie chciałem pracować w rzeźni i zgadnij co? Nie pracuję.

Inaczej będziemy mieli strażaków, którzy nie gaszą w niedzielę (dzień święty święcić!) albo policjantów, którzy nie złapią mordercy, bo ten jest księdzem.

A co do Chazana jeszcze:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... kiedy.html

Taki to kurwa świętszy od papieża :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Killashandra »

Teraz w odwecie chcą ekskomunikowac Hankę. http://www.fronda.pl/a/ks-prof-bortkiew ... 39326.html
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

SithFrog pisze:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... kiedy.html

Taki to kurwa świętszy od papieża :]
Czyli to faktycznie kolejny cudownie nawrócony po tym jak trzeci dom wybudował :P
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Killashandra pisze:Teraz w odwecie chcą ekskomunikowac Hankę. http://www.fronda.pl/a/ks-prof-bortkiew ... 39326.html
Przerażające! https://www.youtube.com/watch?v=3tBqdKGiqnI
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Żołnierz:
Panie poruczniku! Ja nie będę strzelał, bo religia mi nie pozwala!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4338
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

SithFrog pisze:Donoszenie i urodzenie dało jeden efekt - giga-trauma matki i niepotrzebnie przedłużona agonia dziecka.
Nie doczytałem całości, ale niech mi ktoś powie, co jest bardziej niebezpieczne dla kobiety? Aborcja czy cesarka? W sensie zagrożenia zycia, zdrowia, płodności itp?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

dla plodnosci z tego co kojarze aborcja, zdrowia tak samo, zycia chyba cesarka bo jest jednak pelna operacja... Ale moge zle kojarzyc ;P
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Lobofc »

SithFrog pisze:Rozdział państwa od kościoła misiu. Jak komuś wiara przeszkadza w zawodzie to niech zmieni zawód. Ja nigdy w życiu nie chciałem pracować w rzeźni i zgadnij co? Nie pracuję.

Inaczej będziemy mieli strażaków, którzy nie gaszą w niedzielę (dzień święty święcić!) albo policjantów, którzy nie złapią mordercy, bo ten jest księdzem.
Rozdział państwa od kościoła, a proponujesz właśnie coś zupełnie przeciwnego.

Powtorze jeszcze raz, socjalizm walczy z problemamy nie znanymi innym ustrojom.

W normalnym kraju, jezeli ci sie nie podoba dietetyk pastafarianin, to idziesz sobie do innego dietetyka... a nie (tak jak Llo) probujesz/optujesz narzucic za pomoca przemocy swoja jedyna wspaniala wizje swiata (swiata bez lekarzy katolikow, aptekarzy katolikow, kierowcow islamistow, swiadkow jechowy, pastafarian dietetykow).

---
Grodzka nie stanowi prawa, ale jej wypowiedz pokazuje atmosfere, ktora wytwarzaja politycy i media.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Lobofc pisze:W normalnym kraju, jezeli ci sie nie podoba dietetyk pastafarianin, to idziesz sobie do innego dietetyka... a nie (tak jak Llo) probujesz/optujesz narzucic za pomoca przemocy swoja jedyna wspaniala wizje swiata
Lobo - człowiek, który domaga się zmiany kierowcy autobusu, który podjechał na przystanek.

Niektóre rzeczy są po prostu z przydzialu, to raz. Dwa - szpital państwowy jest opłacany przez wszystkich, niezależnie od wyznania. Jak chcesz zatrudniać lekarzy z klauzulą sumienia, to zatrudniasz tez takich, którzy mogą ich zastąpić. Prosta sprawa.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Lobo jest za wolnością dopóki to wolność katolicka. Chyba, że jest za wieloreligijnym porozumieniem? Wiesz. Np. lekarz świadek Jehowy: przyjeżdżasz na noszach, po wypadku, a on mówi: sorry, krwi nie przetoczę/dopuszczę. Sumienie mi nie pozwala. Umierasz.

To jest dla Loba sytuacja ok. Gorzej jakby ktoś tego lekarza zmusił do podania krwi ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

To może poglądy okreslać jeszcze przed pójściem na studia medyczne?

Komu sumienie będzie pozwalać na wykonywanie dopuszczalnych prawem zabiegów - może ubiegac się o "darmowe" (czyli opłacane przez nas wszystkich) studia.

Kogo sumienie ogranicza - tylko płatne ;)

Albo przynajmniej przed specjalizacją.

Jest tyle pieknych dziedzin medycyny, którym obce są takie dylematy moralne. Np. stomatologia.


Lobo masz rację co do zasady, natomiast chyba zapominasz, że takie osoby nie pracują tylko w prywatnych klinikach ale takze czerpią profity, pacjentów, kontakty, uznanie i doświadczenie z pracy w - uwaga - publicznych placówkach. To teraz co - ktoś ma się przemeldowac bo w jego rejonowej przychodni zatrudnio świadka jehowy?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

Voo pisze:Jest tyle pieknych dziedzin medycyny, którym obce są takie dylematy moralne. Np. stomatologia.
A o łyżeczkowaniu zęba nie słyszałeś? :P To sprawa co najmniej podejrzana i niejednoznaczna moralnie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Lobofc »

Voo pisze:To może poglądy okreslać jeszcze przed pójściem na studia medyczne?

Komu sumienie będzie pozwalać na wykonywanie dopuszczalnych prawem zabiegów - może ubiegac się o "darmowe" (czyli opłacane przez nas wszystkich) studia.

Kogo sumienie ogranicza - tylko płatne ;)

Albo przynajmniej przed specjalizacją.

Jest tyle pieknych dziedzin medycyny, którym obce są takie dylematy moralne. Np. stomatologia.


Lobo masz rację co do zasady, natomiast chyba zapominasz, że takie osoby nie pracują tylko w prywatnych klinikach ale takze czerpią profity, pacjentów, kontakty, uznanie i doświadczenie z pracy w - uwaga - publicznych placówkach. To teraz co - ktoś ma się przemeldowac bo w jego rejonowej przychodni zatrudnio świadka jehowy?
I znowu, dzielenie Polaków na tych lepszych i tych gorszych (czyt. katolików).
Ja widze rozwiazanie w likwidowaniu przymusu państwowego i poszerzaniu stref wolnosci, gdzie decydujaca role maja dobrowolne indywidualne decyzje poszczegolnych ludzi i zawierane przez nich tranzakcje.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Są dziedziny życia Lobo, w których nie ma kompromisów. Nawet kosztem wolności. Patrz mój przykład ze świadkiem jehowy na OIOMie.
Obrazek
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Lobofc »

SithFrog pisze:Lobo jest za wolnością dopóki to wolność katolicka.
???

EDIT:
Odnosisz sie do hipotetycznej sytuacji, ktora w normalnym panstwie prawdopodobnie nie mialaby miejsca. Po pierwsze, nikt by nie otworzyl oddzialu ratunkowego, na ktorym nie robi sie transfuzji krwii. A nawet jakby jednak taki oddzial powstal, to zaraz by zbankrutowal.
A nawet jakby jakis biliarder Jehowy utrzymywal taki oddzial, to podejrzewam, ze szybko informacja o tym oddziale tak by sie rozniosla, ze nikt by tam nie przyjezdzal, zadna ubezpieczalnia nie podpisywala by z nimi umow etc.
Kapitalizm to system, ktory sam sie reguluje.

Socjalizm to system, ktory generuje nowe problemy.
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2014, o 12:18 przez Lobofc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

No wiesz. W publicznym szpitalu lekarz może sobie zgodnie z sumieniem wybrać zestaw zabiegów, które robi, a których nie robi.

Np. nogę pakuje zawsze w gips, nigdy w stabilizator, bo sumienie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4338
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

My tu gadu gadu o wolnym rynku, a podobno są gdzieś na wschodzie województwa, gdzie w ogóle się badań prenatalnych nie zleca. Czy to znaczy, że tam dzieci sie rodzą (poczynają w sumie ;]) zdrowsze? Czy, że nie ma ginekologów, którzy by zlecali takie badania?

Mam dziwne wrażenie, że Twoja wizja lobo wolnego rynku najwięcej kosztuje pacjenta. Jeżeli załozyłbym zakład fryzjerski, gdzie robiłbym tylko irokezy to pewnie bym szybko zbankrutował. Jednak, gdybym był jedynym fryzjerem w mieście i mówił wszystkim, że jedyną fryzurą na świecie jest irokez to mnie sie wszystko zgadza, ale wszyscy czy chcą czy nie chcą chodzą w irokezach.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Jak się okazuje, Republikanie głoszą podobne bzdety. Zawsze na fb wrzucali kapitalne teksty o gospodarce. Od kiedy jadą Chazanem, musiałem ich odlajkować. Oszołomstwo światopoglądowe.

Dobrze powiedział jakiś publicysta w TV: to jest strzał w stopę antyaborcjonistów. Rozdmuchanie akurat tej, z góry przegranej sprawy. Znam wiele osób i sam jestem przeciwnikiem aborcji na życzenie ale tu jest właśnie przypadek, który dopuszczam jako uzasadniony. Uważam, że lepiej dla matki i dziecka jest skończyć tę ciążę wcześniej niż dać okrutnie zdeformowanemu maleństwu umierać w ogromnym cierpieniu przez tydzień.

Powala mnie na łopatki, że ktoś tego nie kuma. Jeszcze, żeby mieli kontrargumenty inne niż "a pan bóg...". No sory.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Lobofc pisze:Odnosisz sie do hipotetycznej sytuacji, ktora w normalnym panstwie prawdopodobnie nie mialaby miejsca.
Sytuacja z Wielkiej Brytanii - kierowca autobusu muzulumanin nie wpuscil niewidomego z psem przewodnikiem, bo mu religia zabrania. Konkretny, prawdziwy przyklad - powinien miec do tego prawo, czy nie? Normalny autobus miejski, gdzie nie ma konkurencji i nie mozna sobie nic wybrac.

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... board.html
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4338
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

LLo, ja Ci mogę odpowiedzieć. W normalnym państwie autobus byłby prywatny, niewidomy miałby więcej przyjaciół (bo kraj kapitalistyczny byłby szczęśliwszy i pełniejszy w miłość) i oni by mu pomogli wejść do autobusu, a za muzułmańskim autobusem jechałby chrześcijański autobus dla psów przewodników. I w tym autobusie psy jadłyby w piątki jarskie dania i aportowały dewocjonaliami.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4338
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Ewentualnie, niewidomy miałby swój własny samochód i jeździł nim gdzie chce, a państwo nie narzucałoby absurdalnych ograniczeń jak prawa jazdy.
Prosta sprawa. Kapitalizm to system, ktory sam sie reguluje.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Turtles pisze:Ewentualnie, niewidomy miałby swój własny samochód i jeździł nim gdzie chce, a państwo nie narzucałoby absurdalnych ograniczeń jak prawa jazdy.
Prosta sprawa. Kapitalizm to system, ktory sam sie reguluje.
:beczka
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4338
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Nie rozumiem Jutsi? Obrazasz mnie?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Nie miałem zamiaru obrażać Ciebie, Twojej religii, ani przekonań jakimi się kierujesz ;)

(wręcz przeciwnie bardzo mnie to rozbawiło, daję okejkę :P)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4338
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

:) Bo nie czaje. Zawsze beczka była tekstem w kontekscie zamkniętego światopoglądu, a nie kpiarskich uwag jak moje ;)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

To była ironia, spodziewaj się że jak piszę coś typu :(... to wcale nie znaczy że jestem smutny tylko np. powinienem napisać :kappa:.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5005
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Zolt »

W idealnym panstwie niewidomego prowadzilaby niewidzialna reka rynku, a nie pies.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
ODPOWIEDZ