E-książki

... recenzje i inne takie

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: E-książki

Post autor: Alexandretta »

Używam Kindle od około dwóch tygodni i powiem, że podoba mi się to. Szybko się przyzwyczaiłam do nowej formy, jest wygodnie, fajnie i w ogóle. Dobry zakup.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: E-książki

Post autor: Piccolo »

Za mną teraz chodzi kundel, pewnie grudzień-styczeń będzie zakup. Zastanawiam się między opcją po taniości (Kindle 7) a dzikim szaleństwem (Paperwhite 3). Ale ciągnie mnie bardziej do szaleństwa :P.
Przy czym fakt, polskie e-booki maja tragiczne ceny ale będę mógł za to kupować angielskie książki w cenie polskich, bez shippingów i innych dupereli więc profit.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

Gdzie będziesz kupować te tanie książki po angielsku na kindla? Bo chyba nie na Amazonie (w dodatku z dolarem po kursie 4,1). I nie rozumiem zarzutu z drogimi polskimi książkami. Nie pamiętam, kiedy dałem za książkę więcej niż 25 zł, a najczęściej kupuję poniżej 20. To jest tak dużo w porównaniu do druku?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: E-książki

Post autor: Piccolo »

Znaczy wiesz, przy kursie 4,1 i e-bookach za np. 9$ tak wychodzi jak za książkę papierową w empiku więc stąd moje "angielskie jak za polskie" :).
Dla porównania kupno fizycznej książki z GB w wersji Hardcover kosztowało mnie około 100zł.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

bookdepository... ;) Wiem, sam coś tam kupowałem, więc kojarzę, że cen ciekawych to oni tam nie mają. Dlatego ja leczę się z książek fizycznych, bo choć są czasami wydania duże i fajnie wyglądające, to cena też to odzwierciedla. No i miejsca to zajmuje w cholerę. A tak... jeden kundel i wsio.
Z kolei ja ostatnio czytam i słucham - dzięki amazonowemu whispersync. Tzn. to działa w pełni tylko na tabletach /komórkach, bo Kindle nie mają głośników. Ale ja robię mix telefon Kindle i sam się muszę orientować, w którym miejscu i na którym urządzeniu skończyłem, ale nie jest to takie uciążliwe. A wspominam o tym dlatego, bo już teraz (bez kindla, mając tylko konto na Amazonie) możesz dostać dwa audiobooki zupełnie za darmo! Podaj mi tylko numer swojej karty kredytowej...
Dobra, nie musisz tego robić.
Nie przyjmuję czeków, ale możesz mi przeczytać te małe cyferki na dole...

A poważnie - jeśli aktywujesz (np. z poziomu jakieś książki w sklepie) funkcję Audible, będziesz mógł za free pobrać dwie książki audio, a potem możesz od razu wyłączyć tę funkcję i nadal będziesz miał te książki.
A whispersync działa tak, że jak kupisz książkę na kindla (wersję oznaczoną jako zgodną z whispersync) i do kupisz ją jeszcze w wersji audible, to możesz czytosłuchać.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: E-książki

Post autor: Ptaszor »

A próbowałeś czytam i słuchać jednocześnie, w tym samym czasie? Gdzieś ostatnio słyszałem, że ten sposób poprawia szybkość czytania i zrozumienia jednocześnie. Należy dostosować szybkość wypowiadanego tekstu - przyspieszyć go 1,5 lub 2 raza i oczywiście mieć wersję audio i tekstową.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

Ptaszor pisze:A próbowałeś czytam i słuchać jednocześnie, w tym samym czasie? Gdzieś ostatnio słyszałem, że ten sposób poprawia szybkość czytania i zrozumienia jednocześnie. Należy dostosować szybkość wypowiadanego tekstu - przyspieszyć go 1,5 lub 2 raza i oczywiście mieć wersję audio i tekstową.
Ale to ja właśnie czytam i słucham jednocześnie i o to mi chodzi. Obrazek

Na pewno nie przyspiesza to mojego tempa czytania i w ogólę to nie lubię czytać na wyścigi, bo to się mija z celem. Nie wiem też na ile i czy w ogóle lektora można przyspieszyć... To nie Ivona. :-P
Natomiast z pewnością poprawia to rozumienie. Więcej elementów w ten sposób zapamiętuję.

Słyszałem coś natomiast o czytaniu pojedynczych słów - tzn. tak są zdania wyświetlane - i chodzi o to, że wtedy wzrok nie musi biegać lewo-prawo i w czymś to podobno pomaga (pewnie w szybkości też).

Chyba tablety kindle fire to obsługują.

edit: jednak mi się zdawało, ale chodzi mi o to:

http://www.spreeder.com
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: E-książki

Post autor: Crowley »

Słyszałem coś natomiast o czytaniu pojedynczych słów - tzn. tak są zdania wyświetlane - i chodzi o to, że wtedy wzrok nie musi biegać lewo-prawo i w czymś to podobno pomaga (pewnie w szybkości też).
O to chodzi w technikach szybkiego czytania m.in. - żeby nie latać wzrokiem po tekście i do tego nie powtarzać sobie w myślach tego, co się czyta. Ja zauważyłem, że dużo lepiej i szybciej czytam przy ustawieniu szerokich marginesów w Kindlu. Mniej tekstu w wierszu łatwiej objąć wzrokiem. Polecam i pozdrawiam, Piotr Fronczewski.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

Na Amazonie pojawiło się mnóstwo darmowych książek znanych autorów, tu macie krótką listę, ale poczytajcie jeszcze komentarze, bo zdaje się, że autorów jest więcej:

http://swiatczytnikow.pl/darmocha-z-kin ... nie-tylko/
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

To jeszcze jedno fajne promo, pięć ebooków za płać ile nie chcesz:
http://swiatczytnikow.pl/pakiet-wydawni ... le-chcesz/
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: E-książki

Post autor: Crowley »

http://www.publio.pl/ksiega-wszystkich- ... 55940.html

Za 15 zł wstyd nie wziąć, jeśli się nie czytało.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: E-książki

Post autor: Turtles »

Właśnie czytam w wersji papierowej. Wkurza, że tylko w domu sie da czytać.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E-książki

Post autor: boncek »

Super, kupione. Akurat myślałem o tym, żeby w końcu przeczytać wszystko (przy okazji dyskusji o genderze w serialu. :P)

Swoją drogą kupiłem też Hel 3, ale jeszcze nie ruszałem nawet. Wsykoczyła mi reklama na IGNie, aż się zdziwiłem, że to Grzędowicz, a nie jakaś gra. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: E-książki

Post autor: Voo »

IMO trzeba do tego pewnego zacięcia, jak do wszystkich literackich ramotek.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: E-książki

Post autor: Crowley »

Nom. Dlatego ciągle jeszcze nie przeczytałem. Porcjuję sobie, bo przeczytać ciurkiem ponad 1000 stron takiego starocia jest dość męczące.
Mimo wszystko na tle paru innych antyków Holmes wypada naprawdę nieźle i całkiem strawnie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

Zapłać 1 PLN lub więcej, aby otrzymać

Gówno

Brzmi zachęcająco? Bookrage i książki Kresa:
http://bookrage.org/
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: E-książki

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Właśnie czytam w wersji papierowej. Wkurza, że tylko w domu sie da czytać.
Dlaczego?
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4333
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: E-książki

Post autor: Turtles »

Bo wielkie
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: E-książki

Post autor: SithFrog »

Pussy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: E-książki

Post autor: Gregor »

http://businessinsider.com.pl/technolog ... ue/y2n3gff

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale zawsze jedna bariera mniej będzie...
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: E-książki

Post autor: Voo »

Czy ktoś tutaj używa Pocketbooka lub miał z nim jakiś kontakt i ma jakieś przemyślenia na jego temat?

Zastanawiam się pomiędzy Kindle Paperwhite 3 a Pocketbook Touch Lux 3 i oba mają plemiona swoich zwolenników :D Nie wiem czy to, że Kindle nie czyta ePub to jest jakiś problem? Czy w ogóle są do kupienia książki, które nie są w mobi?

Zaznaczam, że czytałbym i tak tylko książki po polsku, nie potrzebuję żadnych słowników ani wodotrysków. Z legalnego źródła i nie chce mi się nic konwertować. Różnica w cenie między sprzętami nie jest istotna. Co podpowiecie?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

Weź idź Pan stond na swiatczytnikow.pl. Po co pytasz na takim wypizdowie zamiast wpisać "pocketbook" w wyszukiwarce swiatczytnikow.pl? No już, zmywaj się!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: E-książki

Post autor: Voo »

Ależ czytam i dlatego właśnie wolę, żeby ktoś, kogo "znam" napisał mi - bierz xxx. Pierdolca można dostać od tych testów i porównań a ludzie chwalą to co mają, jak z komórkami albo konsolami ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

Technologicznie to już pewnie zbliżony poziom. Ale nie znam się na Pocketbookach, a ich jest jak psów. Jak tylko po Polsku czytasz, to tylko epub potrzebujesz. A każdy sklep daje książki w obu formatach, więc na pewno nic nie będziesz musiał konwertować. Nie wiem natomiast jak działa wysyłka plików na Pocketbookach. Bo podłączać za każdym razem czytnik do komputera, to jest trochę upirdliwe. Natomiast Kindle nie ma wersji Polskiej, więc jeśli jesteś Wszechpolakiem, to gruba sprawa i nie lada problem. Legimi też już jest na obu czytnikach, więc to z różnic też odpada. Wsparcie tech. Pocketbooków w Polszcze pewnie trochę łatwiejsze, ale nie wiem, co by się miało popsuć w czytniku.

Rozumim, że nie miałeś jeszcze żadnego czytnika?

Bo to, co może przypaść ci do gustu, to fizyczne przyciski w Pocketbooku. Kindle Paperwhite tego nie ma (ale możesz wziąć 7-calowego Oasis 2 :). Osobiście, to mi czasami brakuje jakiś przycisków w Paperwhite. Nie jest to jakaś wielka wada, bo czytając, po prostu o tym się zapomina. Ale sam dotykowy ekran powoduje, że szukam mimowolnie różnych pozycji i czasami coś się nie tak wciśnie. Trochę taka czytnikowa Kamasutra, ale niektóre pozycje są za trudne.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: E-książki

Post autor: Ptaszor »

Ja mam Paperwhite i Pocket InkPad 2, który ostatnio przestali sprzedawać. Brałbym to drugie, gdyby okazjonalnie nie chrupało, Paperwhite jest jakby szybszy i do zwykłego czytania .mobi w zupełności wystarcza. Ten drugi to 8 cali i można na nim komfortowo czytać pdf-y i właściwie tylko dlatego go kupiłem. Bierz Kindla. Thim ma odruchy ze starych wersji, w których były przyciski, mi też czasami ich brakuje, ale ty jako nowy użytkownik nie zwrócisz na to uwagi. Warto wziąć jakąś oryginalną okładkę w zestawie (jest najwygodniejsza), jeśli planujesz czytać w drodze, a także zaopatrzyć się w przejściówkę do ładowania w gniazdku (na Allegro za grosze), to wtedy szybciej będzie ładował. I, oczywiście, Świat Czytników to od teraz twoja nowa zakładka, oprócz newsów i poradników, porównywarkę e-booków mają.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: E-książki

Post autor: Voo »

Hmm... jest jeszcze Legimi z abonamentem i czytnikiem za 1 zł, co opłaca się już praktycznie przy przeczytaniu 1-2 książek miesięcznie. Tylko nie przepadam za zobowiązaniami, wystarczy mi małżeństwo i hipoteka. Ale zadzwonię do nich jutro popytać o to i owo.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

Zadzwonisz? Słodki jeżu. Ty czytnika szukasz, a powinieneś ręcznie pisanych manuskryptów...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: E-książki

Post autor: Voo »

Zadzwonię bo jestem w szpitalu i mam tylko komórkę pod ręką, na której wyszukiwanie informacji jest jednak na dłuższą metę trochę upierdliwe. Korci mnie, zeby mieć czytnik jak wrócę do domu a z tego co widzę to nie wzystkie kwestie są ujęte w regulaminie np. przeniesienie konta na inny czytnik, awarie czytnika itd. Nie sil sie na złośliwość ;P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: E-książki

Post autor: Crowley »

Wiesz co? Kup po prostu jakiegokolwiek Kindla i czytaj. Nie ma chyba na świecie osoby, która by narzekała na Kindla.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: E-książki

Post autor: Alexandretta »

Crowley pisze:Wiesz co? Kup po prostu jakiegokolwiek Kindla i czytaj.
+1

U mnie zaraz mija rok odkąd mam Kindle, i nie narzekam ;) Serio, bardzo fajny sprzęt.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: E-książki

Post autor: Voo »

Ok tak zrobie i nie będę wydziwiał. Pocketbook z Legimi jest imo naprawdę atrakcyjną cenowo opcją jak ktos sporo czyta ale faktycznie lepiej zainwestować w markowy produkt.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

Czy części Wegnera (znaczy, książek Wegnera, a nie samego Wegnera...) w ebookach za 2 złote 42 grosze. Trochę drogo...

http://www.empik.com/wszyscy-jestesmy-m ... ki-i-mp3-p
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: E-książki

Post autor: Ptaszor »

to ja jeszcze poczekam, może w Cyber Monday będzie jakaś okazja
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

No mówię, jeszcze się nie opłaca. Może za rok.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: E-książki

Post autor: Ptaszor »

Empik-szuja za dodanie karty płatniczej liczy sobie 1 zeta (sic!).

A tak na serio, to nie są 3 trzy części, tylko jedno opowiadanie, nie dajcie się nabrać. Thim, ty trolu!
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

Ptaszor pisze:Empik-szuja za dodanie karty płatniczej liczy sobie 1 zeta (sic!).

A tak na serio, to nie są 3 trzy części, tylko jedno opowiadanie, nie dajcie się nabrać. Thim, ty trolu!
A wiesz, że tak się zastanawiałem, że może to tylko opowiadanie? No nic, piątek czarnych był wczoraj. I wtedy było za dwa złote...ekhm...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: E-książki

Post autor: Gregor »

Kindle Paperwhite 4 jest za 100 ojro (-40 E) na niemieckim Amazonie ;) Opłacało się zaczaić - nowy model ledwo wprowadzony :D

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Elmi
zielony
Posty: 64
Rejestracja: 7 czerwca 2014, o 21:13

Re: E-książki

Post autor: Elmi »

Korzystam z Kindle Papewhite 3 i jestem oczarowany. Rozdzielczość, jakość tekstu, wygoda użytkowania i nawet spore możliwości konfiguracyjne jeśli korzystamy z plików AZW3 (takie jak możliwość dowolnej zmiany i pogrubienia czcionki) to wszystko składa się na unikalne doświadczenie, przebijające frajdą czytania tradycyjne beletrystyczne książki papierowe.

Od teraz czytanie na papierze jest dla mnie... mniej wygodne.

Wiem, papier rzecz ważna i jedyna w swoim rodzaju, ale... przy pewnych rodzajach książek (bo ilustrowane i z dużą ilością tabel odpadają) czytanie poprzez e-ink to pewien nowy poziom automatyzacji i wygody, które winduje czytanie jako jeszcze ciekawsze doświadczenie w ogóle.

Fakt, że mogę sobie sprawdzić w słowniku definicję danego słowa - czy to polskiego, czy angielskiego jednym stuknięciem palca, zaimplementować sobie w razie potrzeby słownik z Śródziemia Tolkiena czy innej Gry o Tron, , że możemy zaznaczać tekst i dodawać nieznane słówka do Vocabulary Builder i że możemy poprzez wpisanie np. Imienia bohatatera wywołać listę wszystkich kontekstów w jakich został przywołany w powieści - to wszystko składa się na moje spełnienie dziecięcych marzeń o czytaniu jako takim w ogóle.

Serio, marzyłem o czymś takim jako dziecko, a teraz to można kupić za pół tysiąca :)

Dlatego, jeśli jeszcze ktoś się nie przekonał do e - czytania radzę po prostu spróbować i zobaczyć, czy nie jest wygodniej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elmi
zielony
Posty: 64
Rejestracja: 7 czerwca 2014, o 21:13

Re: E-książki

Post autor: Elmi »

Jeszcze tak wspomnę tylko, że Legimi z Kindle to niezbyt dobre połączenie. Limit do siedmiu, lub dziesięciu książek to jeszcze nie taki ból, w końcu więcej miesięcznie niż te siedem książek nie przeczytam.

Ale jest parę elementów, które mocno denerwują - np. częste problemy z formatowaniem tekstu (wielkie marginesy), nie działa wyszukiwarka słów (lupka) - czyli coś co niejednokrotnie ułatwia mi czytanie.

Co ciekawe e-booki mające zabezpieczenia DRM też niejednokrotnie mają problemy z działaniem lupki na kindlu.

Więc mimo, że bardzo lubię swojego Kindla, bardzo się zastanawiam się nad kupnem ośmiocalowego InkPada 3 do Legimi. Wtedy odpadnie mi problem z marginesami i limitem książek, ciekawi mnie czy wyszukiwanie w książce po słowie (lupka w kindlu) jest tam aktywne.

No i właśnie, ma ktoś czytnik dedykowany pod Legimi i korzysta z tej usługi? Macie jakieś problemy z formatowaniem tekstu, czy wyszukiwaniem słów podczas czytania e - booka z Legimi?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: E-książki

Post autor: Ptaszor »

Ja nad przesiadką z Kindla do InkPada 3 myślę już od dłuższego czasu. Trójka ma szybszy procesor i liczę, że nie będzie zamulać jak InkPad 2. Pozostaje problem zakładek/podreśleń - teraz eksportuję je za pomocą strony https://my.clippings.io, ale to dotyczy tylko mobi. Jeśli masz inne narzędzie to zarządzania zakładkami, to chętnie je poznam. Kindle nie łyka epubów oraz pdfów, a niestety bardzo wielu pozycji, które mnie interesują nie ma ani w papierze, ani w sklepach z ebookami. Czasami pozostają jedynie skany, więc ebooki biorę skądinąd. Sorry. Kiedy taki "Wampir" od Janion kosztuje 200 zł na allegro i nie widać szans na wznowienie, a nie mam dostępu do biblioteki uniwersyteckiej, to trzeba się ratować. Jeśli jakaś książka po przeczytaniu naprawdę zapada mi w pamięć, wtedy kupuję w papierze. Z Legimi nie korzystam. Nie wszystkie nowości warto czytać. Poza tym ebooki są jak dla mnie za drogie, czekam na obniżkę VAT-u.
Awatar użytkownika
Elmi
zielony
Posty: 64
Rejestracja: 7 czerwca 2014, o 21:13

Re: E-książki

Post autor: Elmi »

Ptaszor pisze:. Pozostaje problem zakładek/podreśleń - teraz eksportuję je za pomocą strony https://my.clippings.io, ale to dotyczy tylko mobi. Jeśli masz inne narzędzie to zarządzania zakładkami, to chętnie je poznam.
Zamierzam korzystać z Readwise.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elmi
zielony
Posty: 64
Rejestracja: 7 czerwca 2014, o 21:13

Re: E-książki

Post autor: Elmi »

Ptaszor pisze:. Pozostaje problem zakładek/podreśleń - teraz eksportuję je za pomocą strony https://my.clippings.io, ale to dotyczy tylko mobi. Jeśli masz inne narzędzie to zarządzania zakładkami, to chętnie je poznam.
Zamierzam korzystać z Readwise. https://readwise.io/
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: E-książki

Post autor: Halaster »

A ja mam inne pytanie - mam dziewczynkę w rodzinie która niestety nie jest demonem intelektu, ma wszystkie dysleksje, dysgrafie itd. Szukam sposobu, żeby ułatwić jej czytanie lektur, bo póki co idzie jej to fatalnie.

Najchętniej widziałbym to tak, że jest jakiś ebook gdzie ktoś czyta na głos, a tekst się podkreśla w miejscu gdzie jest akurat głos. Wiem, że są programy typu "text-to-speech" ale to czyta strasznie robotycznie i nie wyobrażam sobie zeby całą książkę tak przeczytać. Z kolei jak są porządne audiobooki, to nie ma treści i boje sie ze nawet jak się ją posadzi nad książką i puści audiobooka to się zgubi nieboraczka.

Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: E-książki

Post autor: Voo »

Kupiłem wreszcie czytnik ale nie Kindle tylko Pocketbook InkPad 3. Właśnie taki, bo ma ekran 7,8 cala i moim zdaniem robi to dużą różnicę w stosunku do 6 cali. Wyświetlacz jest praktycznie wielkości strony w przeciętnej książce. Nie mam żadnego porównania do innych czytników jeśli chodzi o praktyczność i codzienne użytkowanie więc pozostaje mi tylko stwierdzić, że z InkPada jestem na razie bardzo zadowolony.
Co prawda nadal większość tego co czytam niezbyt nadaje się na czytnik (bo kolorowe zdjęcia, plany, ilustracje itd.) ale myślę, że jednak o 1/3 makulatury mniej będę teraz kupował a to już coś bo półki pękają w szwach.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: E-książki

Post autor: Ptaszor »

No właśnie o takim czytniku z Elmim rozmawialiśmy. Mnie odstrasza trochę cena (800 zł), bo duży ekran to plus. Elmi zobaczysz, że trudno będzie wytrzymać z 6 calami, po jakimś czasie wydaje się, że czytasz edycje kieszonkowe.

@Halu, rozwiązaniem twojego problemu może być iPad Air (czy jak to się tam teraz nazywa) + coś zwanego interaktywnym e-bookiem. Problem w dostępności lektur w takiej poszerzonej, interaktywnej formie. Nie wiem, szczerze mówiąc, czy ktokolwiek wydał "W pustyni i w puszczy" z wbudowaną karcianką i mikropłatnościami, lol.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7469
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: E-książki

Post autor: Crowley »

Voo pisze:ale myślę, że jednak o 1/3 makulatury mniej będę teraz kupował
:lol2:
Jasne jasne. ;) Też tak mówiłem.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5810
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: E-książki

Post autor: ThimGrim »

Tak działa whispersync na Kindlu - androidowym czy iOS-owym. Podkreśla to, co czyta lektor. Czyli czytasz i słuchasz. Oczywiście tylko po angielsku.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Elmi
zielony
Posty: 64
Rejestracja: 7 czerwca 2014, o 21:13

Re: E-książki

Post autor: Elmi »

Ptaszor: Kindle Paperwhite mam jakieś półtora roku i wiem o czym piszesz, mimo, że jestem oczarowany mam wrażenie jakbym czytał wydania kieszonkowe.

Ha, Voo, ja wczoraj zamówiłem InkPada 3 do Legimi i w poniedziałek ma mi przyjść! :D Szkoda tylko, że nie ma wodoodporności - PR Manager PocketBooka odpisał mi na grupie o Kindlach, że planują wydać wodoodpornego ośmiocalowca, ale to zapewne odbije się na cenie. No i szkoda, że ramka nie jest równa z ekranem tak jak w Papewhite 4 - poza tym ten czytnik ma wszystko to, co potrzeba.

Ale mimo, że będę mieć Inkpada Kindle nie pójdzie całkiem w odstawkę. Powód?

Nauka języka Angielskiego. Płatny słownik Ling Pl i Vocabulary Builder. Jest jeszcze opcja X Ray dołączana do powieści.Tego Pocketbook nie ma, a jeśli chodzi o czytanie po angielsku Kindle jest niezrównany.

Postanawiam sobie, że po polsku będę czytał z Inkpadem a po angielsku z Kindlem - kto wie, może to będzie jakaś motywacja, żeby dwa sprzęty się nie kurzyły.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elmi
zielony
Posty: 64
Rejestracja: 7 czerwca 2014, o 21:13

Re: E-książki

Post autor: Elmi »

A jeszcze tak napiszę, że gdyby Kobo miało wsparcie Legimi, to bez wahania brałbym Kobo Formę - ustawienia tekstu, wygląd strony i statystyki czytania to piękna sprawa. Nie miałem w ręku, ale z tego co czytałem i widziałem, Kobo ma najlepsze czytniki na rynku..
Obrazek
ODPOWIEDZ