Mundial 2022

... o ruszaniu się.

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Mundial 2022

Post autor: zodi »

No i kwestie techniczne mamy ogarnięte już na 8 lat do przodu :)
Żeby nie było totalnie beztreściowo to warto zauważyć, że to będzie pierwszy Mundial na Bliskim Wschodzie i pierwszy, którym będziemy się emocjonować w Mikołajki :]
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Mundial 2022

Post autor: DaeL »

zodi pisze: Żeby nie było totalnie beztreściowo to warto zauważyć, że to będzie pierwszy Mundial na Bliskim Wschodzie
Będzie bombowy.



Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Mundial 2022

Post autor: Pquelim »

jakieś źródło zodi? bo z kontekstu wnioskuje, ze cos ogarneli z tym katarem, ale co, jak, dzie?
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

ale źródło której informacji ?
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Mundial 2022

Post autor: snt »

Panie, to już 5 lat temu (zdaje się) Katar dostał swoje miszczostwa. Pewnie łapówa dla Fifa była tak duża (choć nie tak duża jak ta z Rosji), że było im zwyczajnie głupio odmówić.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

Wczoraj w cyklu filmów dokumentalnych Ewa Ewart poleca był film o Chucku Blazerze i kulisach przyznania praw do organizacji Mundialu w 2022. Niestety nie mogę znaleźć tytułu, ale warto poszperać i obejrzeć.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Mundial 2022

Post autor: Gregor »

Ja myślę, że na mundialu 2022 będziemy mieli "łatwą" grupę i już powinniśmy pompować balonik :P
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

Pandemia srandemia - dziś początek eliminacji mundialu!
Z dzisiejszych spotkań najciekawiej zapowiada się chyba Chorwacja - Słowenia i Turcja - Holandia. Niezłe może być też Antigua i Barbuda kontra Montserrat, ale to raczej nie do zobaczenia w TV.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Mundial 2022

Post autor: Pquelim »

no Portugalia zaczęła w swoim mistrzowskim stylu i formie z 2016. niestety nie udało się zremisować bezbramkowo z Azerbejdżanem, niechcący wygrali.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

a Holandia ładną porażką (2:4) rozpoczęła kampanię by nie awansować na trzeci z kolei wielki turniej :] chociaż może im być trudno bo w grupie, poza Turcją, mają mocarzy z Czarnogóry, Norwegii, Łotwy i Gibraltaru.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

Irlandia przegrała u siebie z Luksemburgiem... Ostateczne potwierdzenie tezy, że w piłce nie już słabych drużyn ? Polskie kluby się cieszą ;)
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

Mistrzowie Europy....nieźle.... :O

Ale dość o przypadkowych mistrzach, pogadajmy o naszych! :>
Nie dość, że gra nędzna to jeszcze dwie kontuzje... :/ W ogóle wydaje mi się, że mecz był ostry jak na spotkanie towarzyskie - ja wiem, że wyspiarze, ale mimo wszystko.
Na plus na pewno Skorupski. Poza tym to nie wiem... Parę razy Krychowiak ? Niezłe momenty Modera, kilka interwencji Glika.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Mundial 2022

Post autor: Pquelim »

na to mam tylko jednego mema:

Obrazek
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Mundial 2022

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Argentyna, Meksyk, Arabia Saudyjska, Polska - nasza grupa

Kanada, Belgia, Chorwacja, Maroko - nasza druga grupa ;)
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4842
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Mundial 2022

Post autor: Razorblade »

Obie grupy koncza naszy wystepy ;)

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Mundial 2022

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Kanadyjczycy się cieszą, bo myślą, że Tunezja jest jak najbardziej do ogrania, a Chorwacja jest starym zespołem i może ich zabiegają.

Polska, jak się nie ośmieszy z Arabią Saudyjską to zagra z Meksykiem o awans. Chociaż wiedząc jak nasi grają ze słabszym przeciwnikiem, to pewnie większe szanse mamy z Argentyną niż Arabami...
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4842
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Mundial 2022

Post autor: Razorblade »

No jak sie ciesza na Tunezje bedac w grupie z Marokiem to ja dobrze nie wróżę

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

Ja się cieszę z losowania. Nie będzie kilku miesięcy pompowania balonika pod nazwą "grupa marzeń".
"Grupę marzeń" mieliśmy już nieraz a potem baty od Senegalu, Ekwadoru czy innej Korei.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5036
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Mundial 2022

Post autor: Pquelim »

już od wtorku cztery mecze dziennie - o 11, 14, 17 (POLSKA-Meksyk!) i 20. Ach, idealnie mi pasuje ten mundial czasowo, więc nie będę bojkotował, a wręcz przeciwnie :)

jak zagramy z Meksykanami tak jak wczoraj z Chile, czyli - grecka tragedia w polu ale i grecki wynik a'la euro '04 - nie mam problemu. A coś czuję, że Czesiowi się murarka może udać na takim średniaku jak Meksyk. Potem jeszcze wyrzeźbić 3 punkty z Arabią i z Messim o pietruszkę. Plan minimum to 1/8, potem wpierdol i do domu. Jestem ciekaw, bo po raz pierwszy w ogóle nie ma balonika, a to zwykle idealna sytuacja na potwierdzenie przekorności futbolu... czyli sukces? :> :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mundial 2022

Post autor: Crowley »

Dobrze, że nigdy nie przegraliśmy meczu otwarcia z przeciwnikiem teoretycznie w zasięgu. Byłby to kiepski prognostyk. ;) Bardzo się zdziwię, jeśli wyjdziemy z grupy.

Czyli jest szansa. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

Mimo całej otoczki, szejków, Infantina, srinfantina itd. moja kibicowska dusza jest podekscytowana.

Pewnie emocje opadną po drugiej kolejce grupy C, ale póki jest wiara. I tak jak pisze Pq - nie da się odczuć napompowanego balonika, wręcz przeciwnie - więcej niż o awansie mówi się o ochroniarzu "Grusze" czy znów powracających "711 połączeniach". Może przy tych wszystkich okołokadrowych i okołomundialowych dziwactwach rzeczywiście uda się dla odmiany zagrać coś skutecznego.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4982
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mundial 2022

Post autor: Zolt »

A ja z kolei w ogóle się nie emocjonuję tym mundialem i nie wiem czy obejrzę jakikolwiek mecz. Ważne, że FLEP jest :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mundial 2022

Post autor: Voo »

Gol dla Ekwadoru został poddany reasumpcji.


Najlepiej jak operator próbuje znaleźć na widowni jakiegoś Araba, który nie ma wyjebane na bramki tracone przez "ich" drużynę :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mundial 2022

Post autor: Crowley »

Smutny to widok, kiedy na meczu otwarcia pewnie jakaś 1/3 miejsc jest wolna.
A mecz zgodnie z przewidywaniami, dlatego wpadł komplet oczek. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

Crowley pisze: A mecz zgodnie z przewidywaniami
Szkoda, że nie moimi... :]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4982
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mundial 2022

Post autor: Zolt »

zodi pisze:
Crowley pisze: A mecz zgodnie z przewidywaniami
Szkoda, że nie moimi... :]
Ha, też wierzyłem w moc petrodolarów ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

Senegal fajnie gra!
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mundial 2022

Post autor: Voo »

Może być pierwszy psikus dla typujących :)

Edit: no szkoda. Mimo, że typowałem zwycięstwo Holendrów to remis fajnie namieszałby w tej grupie.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7446
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Mundial 2022

Post autor: Crowley »

Holendrzy zagrali tak beznadziejnie, jakby szli na mistrza. Trochę szkoda Afrykańczyków, chociaż nie był to ładny mecz. Spotkania z Ekwadorem to chyba też będzie kopanina.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mundial 2022

Post autor: Voo »

Cóż, Matthias - gratulacje. Wiem, że typowałeś na zasadzie przekory ale i tak gratulacje :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

Voo pisze:Cóż, Matthias - gratulacje. Wiem, że typowałeś na zasadzie przekory ale i tak gratulacje :D
:lol2: a zastanawiałem się czy znajdzie się choć jeden taki ananas!

Wygląda na to,że przed ostatnim meczem to my możemy być już pewni awansu,a nie oni :roll:
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Mundial 2022

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja obstawiam formułą, opartą o nauki wyższe. Tu nie ma przypadku!
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

eh.... niby początek lepszy niż na każdym z pozostałych mundialów w XXI w. ale jednak żal i smutek :(
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4982
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Mundial 2022

Post autor: Zolt »

zodi, przypomnij sobie wpierdol od Koreańczyków 20 lat temu i Ci przejdzie ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

Zolt pisze:zodi, przypomnij sobie wpierdol od Koreańczyków 20 lat temu i Ci przejdzie ;)
zadziałało :)
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mundial 2022

Post autor: Voo »

W tych momentach kiedy się nakręcali to fajnie patrzyło się na Francję.

Co do naszych to wzruszam ramionami. Nie wiem skąd te wszystkie oczekiwania wobec tej drużyny.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Begrezen
czerwony
Posty: 18
Rejestracja: 4 lutego 2018, o 22:40

Re: Mundial 2022

Post autor: Begrezen »

Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mundial 2022

Post autor: Voo »

Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Mundial 2022

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Myślę, że wynik meczu Kanada-Belgia to olbrzymia sensacja. Kanada mocno poniżej oczekiwań... W Argentynie się cieszą, bo ktoś wtopił bardziej niż oni.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mundial 2022

Post autor: Voo »

Obstawiłem remis w meczu Iranu z Walią i aż do 95 minuty wszystko szło zgodnie z planem :D Na szczęście nikt nie wierzył w Iran.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

We FLEPie obstawiłem 1:1 :D ale po pierwszej połowie myślałem, że Holandia łatwo wygra, a tu proszę :)

Ale i tak wszystko to blednie przed sobotą, godziną 14:00 i narodzinami historii!!! :]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mundial 2022

Post autor: Voo »

Osobiście obstawiłem islamski rewanż za Odsiecz Wiedeńską.

A tak w ogóle to mam wrażenie, że z czysto sportowego punktu widzenia to na razie całkiem niezły Mundial :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Mundial 2022

Post autor: Ptaszor »

Przy drugiej bramce Lewandowskiego autentycznie się wzruszyłem i pociekły mi łzy. Graliśmy piach, ale za to jakie emocje!
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

Pięknie! Pierwszy raz za mojej pamięci będę mógł obejrzeć 3. mecz Polaków na mundialu, który będzie o coś!
A mogło być zupełnie inaczej gdyby wyrzucił Casha... a mógł.... :]
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Mundial 2022

Post autor: Ptaszor »

Niby mógł, ale w drugiej połowie Arabowie zrobili się porcelanowi i przynajmniej za jedną symulkę widziałbym żółtą kartkę.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
zielony
Posty: 105
Rejestracja: 6 grudnia 2020, o 15:58

Re: Mundial 2022

Post autor: SmokEustachy »

Powiedźcie mi kto u nas gra na środku pomocy, tzw rozgrywającego? Bo nie zauważyłem. Zauważyłem problemy w obronie: brak krycia, zostawianie miejsca, nieobstawione sektory, asekuracja słaba. Niewychodzenie do przeciwnika. Reprezentacja nasza jest dodatkowo mało ruchliwa, przecież przy każdym naszym zawodniku było czterech Arabów Saudyjskich czyli musieli mieć 40 zawodników na boisku. Jak to jest możliwe w ogóle? Tak było na początku meczu Polska - Arabia Saudyjska w fazie grupowej Mistrzostw Świata w Katarze w roku 2022.

Ale jeśli w 2 meczach nie straciliśmy bramki to nasza obrona nie mogła zagrać źle. Musiała zagrać dobrze i w efekcie mamy pierwsze miejsce w grupie i do wyjścia z grupy wystarczy nam remis z Argentyną. To inni muszą nas gonić. Kiedy ostatnio doszło do takiego fenomenu na Mundialu? W 1982 roku? Nieważne. Widać że nasz trener Czesław Michniewicz zaproponował żałosną taktykę murowania dostępu do naszej bramki i liczenia na kontrę. W meczu z Meksykiem prawie się udało gdyż Lewandowski wywalczył karnego. Ale zawodnik faulowany nie może strzelać karnego, co jest oczywistą zasadą bo przestrzela i Lewy nie strzelił. Z Arabią się udało, bo strzeliliśmy bramkę i tamci musieli gonić wynik i się otworzyć.

Co do Lewandowskiego to ewidentnie realizuje on wskazania trenera: ma sobie łazić z przodu na desancie, nie wdawać się w obronę i czekać na dośrodkowanie czyhając na błąd obrońcy. Z taką taktyką, wyglądającą koszmarnie Arabowie nie potrafili sobie poradzić a i Meksyk nie przełamał jej. Zwróćcie uwagę na dużą ilość niecelnych ich strzałów. Część pudłowali sami z siebie ale często nie wychodzili na czystą pozycję strzelecką: albo jednak ktoś ich naciskał, albo ktoś zasłaniał itp. Szkoda ich bo byli lepsi od nas.

Polska zaś umie grać tylko w układzie 4-4-2 a w innych mamy problemy. Każdy układ ma swoje niuanse, inna jest asekuracja, zmiana pozycji itp. Wydaje się że realnie graliśmy 6-3-1 co daje za małą siłę ognia z przodu i oddaje środek boiska. W praktyce 2 pomocników schodzi do obrony a jeden napastnik cofa się do pomocy i z przodu zostaje samotny Lewandowski który nie ma komu odegrać piłki. Nie jesteśmy w stanie wykorzystać wiązania przez niego obrońców. Zawsze ze 2 łazi za nim i inny zawodnik, gdyby był i dostał podanie, miałby łatwiejszą drogę do bramki. Taki Piątek np. Dlatego dzisiaj Michniewicz wprowadził Piątka na koniec żeby Lewy miał z kim rozgrywać. Słuszna zmiana. A zostawienia Casha to olbrzymie ryzyko. Grał on tak nieprzemyślanie że łatwo mógł zarobić drugą żółtą kartkę.

II

Do wyjścia z grupy wystarczy nam remis. Aby wyjść z pierwszego miejsca musimy wygrać z Argentyną i Arabia nie może wygrać z Meksykiem. Obecnie mamy bilansy bramkowe takie:

1. Polska 2 strzelone żadnej straconej = +2

2. Argentyna 3 bramki strzelone, dwie stracone = +1

3. Arabia Saudyjska 2 bramki strzelone, trzy stracone = -1

4. Meksyk nie strzelił nic i 2 stracił = -2

Czyli jeśli wygramy z Argentyną to Arabia musi wygrać z Meksykiem z bilansem +4. Strzelić musi mu o 4 bramki więcej niż on jej przynajmniej.

Jeśli zremisujemy z Argentyną to mamy 5 punktów, Argentyna 4. Decyduje wynik meczu Arabia-Meksyk. Jeśli Arabia wygra to wchodzi z 1 miejsca. Jeśli zremisuje to ma 4 punkty i bije się z Argentyną na bilansy bramek. Meksyk ma szanse na wyjście z grupy jeśli wygra z Arabią i Argentyna przegra z Polską. Wtedy bije się z Argentyną bilansem bramek i jeśli wygra wysoko to wychodzi. Musi nadrobić 2 bramki różnicy. 3 bramki musi strzelić więcej niż stracić.

Jeśli my zremisujemy z Argentyną i Arabia nie wygra z Meksykiem to wchodzimy z 1 miejsca.

Jeśli przegramy z Argentyną to mamy 4 punkty i wtedy decyduje wynik meczu Arabia Saudyjska-Meksyk:

1. Jeśli Arabia wygra to wchodzą Argentyna i Arabia.

2. Jeśli będzie remis to bijemy się bilansem z Arabią i wchodzimy.

3. Jeśli Meksyk wygra to ma 4 punkty jak my i musi nadrobić różnicę bilansu 4 bramek. Czyli rozmiary porażki się tu liczą.

Nawet jeśli przegramy z Argentyną to mamy szanse jeśli Arabia nie wygra z Meksykiem. Mam nadzieję że się nie walnąłem w obliczeniach, w co wątpię. Ale będą emocje. 30 listopada gramy o 20. Ale będzie jazda.

PS: Michniewicz chociaż wygląda godnie, porządnie się ubiera.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Mundial 2022

Post autor: zodi »

Belgia nic nie gra....
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1867
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Mundial 2022

Post autor: Ptaszor »

Nieuznana bramka na zejście do szatni zmieniła Maroko w jakiegoś super saiyanina. A Belgowie nie pokazali niczego ciekawego, licząc na gola z wrzutki lub po dośrodkowaniu.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4321
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mundial 2022

Post autor: Turtles »

SmokEustachy pisze:Powiedźcie mi kto u nas gra na środku pomocy, tzw rozgrywającego?
Szczęsny
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Mundial 2022

Post autor: Voo »

Dwa politycznie ciekawe mecze w III rundzie: USA - Iran i Serbia - Szwajcaria (Albania) :)

A kibice Maroko uczcili zwycięstwo z Belgią demolując Brukselę. Czyli można powiedzieć, że wczoraj Maroko zdemolowało Belgię dwukrotnie :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
ODPOWIEDZ