Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Zolt »

Nie pamiętam
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Theeck pisze: Gdzie jest ta granica co śmieszne jest dozwolone i niezależnie od uczuć innych wyszydzone być może, a z czego szydzić już nie można?
Nie powiedziałbym że nie można. Mogę jedynie powiedzieć gdzie leży moja subiektywna granica dobrego smaku. Zacytuję inną część posta którą się wzburzyłeś.
zauważyłbym pewną różnicę pomiędzy cechą która jest wrodzona a tą która jest wynikiem indoktrynacji i/lub osobistego wyboru.
Czyli dając inne budzące mniej kontrowersji przykłady:
Jest dla mnie ok: Nabijanie się z ludzi w dziwacznych strojach(o ile stać ich na coś innego), ludzie wierzący w we wróżki, zabobony, teorie spiskowe albo wierzący że płeć biologiczna jest konstruktem społecznym w czystej postaci.

Z kolei nie jest dla mnie w porządku nabijanie się z wrodzonych i/lub niezależnych od woli cech. Ktoś jest niski, ma odstające uszy, jest rudy, leworęcznych lub mających religijnych lub nie rodziców.

Mam mieszane uczucia wobec ludzi otyłych, bo różnie z tym bywa. Czasem się nabijam, ale mam po tym poczucie winy.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Z kolei nie jest dla mnie w porządku nabijanie się z wrodzonych i/lub niezależnych od woli cech. Ktoś jest niski, ma odstające uszy, jest rudy, leworęcznych lub mających religijnych lub nie rodziców.

Mam mieszane uczucia wobec ludzi otyłych, bo różnie z tym bywa. Czasem się nabijam, ale mam po tym poczucie winy.
Say whaaaat? Kto go tu wpuscil :spy: ? Piter, zabieraj bratu internety i naucz zycia najpierw :P.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Larofan »

grubi sa smieszni
szczegolnie jak sa jeszcze lysi :)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

Spierdalajcie. Zgłaszam was do Cukierberga.

#baldfatmatters
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Halaster »

Fakt kretynka była niepotrzebna i chamska, jakoś poplynalem i za to przepraszam.

Natomiast klękanie przed czarnym to takie określenie nie mające na celu żartów - czarni to jest moja nazwa na próżniaczą kastę kapłanów i "nie klękanie przed czarnym" oznacza dosłownie to jak jest - nie będę (ja ani moja dziewczyna) oddawać pokłonów co do których nie widzę absolutnie żadnego uzasadnienia.
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yankes »

Łapa pisze: Nie powiedziałbym że nie można. Mogę jedynie powiedzieć gdzie leży moja subiektywna granica dobrego smaku. Zacytuję inną część posta którą się wzburzyłeś.
zauważyłbym pewną różnicę pomiędzy cechą która jest wrodzona a tą która jest wynikiem indoktrynacji i/lub osobistego wyboru.
"indoktrynacji" - nazwa kazdeo wychowania z ktorym sie nie zgadzasz. Bedziesz mowil swoiemu dziecku ze religia jest ok czy to jest glupota?
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Halaster pisze:Fakt kretynka była niepotrzebna i chamska, jakoś poplynalem i za to przepraszam.

Natomiast klękanie przed czarnym to takie określenie nie mające na celu żartów - czarni to jest moja nazwa na próżniaczą kastę kapłanów i "nie klękanie przed czarnym" oznacza dosłownie to jak jest - nie będę (ja ani moja dziewczyna) oddawać pokłonów co do których nie widzę absolutnie żadnego uzasadnienia.
W teorii po prostu Halu nie klekasz przed "czarnym". Nie klekasz przed kaplanem. Zreszta podczas przysiegi stoisz a nie klekasz ;-)
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Halaster »

Dobrze, ale jeśli jestem ateista i nie wierzę w żadnego boga, to jest to w efekcie oddawanie holdu facetowi w sutannie.

I to nie mówię tu nawet o samym momencie zaślubin tylko o całej akcji z przygotowaniami, spowiedzią itd itp. W trakcie tego okresu przygotowawczego trzeba okazać tyle nadmiarowego szacunku i czołobitności facetowi, który w mojej opinii w żaden sposób na niego nie zasługuje (nie chodzi mi tu o szacunek do drugiego człowieka tylko o różnice w stosunku do np. urzędnika stanu cywilnego który ostatecznie spełnia te sama rolę a nie wymaga żeby traktować go jak wybranca).
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Gregor »

No i jeszcze nauki przedmałżeńskie :D Jak się nasłuchałem opinii o tym świeżych małżonków / aktualnie uczestniczących ludzi w tym cyrku, to wyszło mi, że moja kobieta by chyba przyjebała osobie udzielających takich genialnych nauk :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

Crowley piąteczka! Proszę się nie naśmiewać z otyłych i łysych! Będzie wam głupio jak osiągniemy idealny stan matematyczny i przejmiemy władzę nad światem!
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Yankes pisze:
Łapa pisze: Nie powiedziałbym że nie można. Mogę jedynie powiedzieć gdzie leży moja subiektywna granica dobrego smaku. Zacytuję inną część posta którą się wzburzyłeś.
zauważyłbym pewną różnicę pomiędzy cechą która jest wrodzona a tą która jest wynikiem indoktrynacji i/lub osobistego wyboru.
"indoktrynacji" - nazwa kazdeo wychowania z ktorym sie nie zgadzasz. Bedziesz mowil swoiemu dziecku ze religia jest ok czy to jest glupota?
Mając małe dziecko myślałem o tym już. Prawdopodobnie powiem że są różne religie, powiem też z której pochodzi moja rodzina, Jeśli zapyta co o tym sądzę to powiem że nie wiem czy którakolwiek religia ma rację i dlaczego tak sądzę.

Ale żeby nie było nie uważam że jakikolwiek światopogląd powinien być wolny od kpiny.
Jestem ateistą:
phpBB [video]

Próbuję być minimalistą:
phpBB [video]

Myślę o tym żeby przejść na wegetarianizm:
phpBB [video]


Żaden z tych filmów nie obraził mnie :P Miejscami są nawet śmieszne. Swoją drogą polecam ten kanał :)
Piccolo pisze:Crowley piąteczka! Proszę się nie naśmiewać z otyłych i łysych! Będzie wam głupio jak osiągniemy idealny stan matematyczny i przejmiemy władzę nad światem!
Kpiny warci są łysi którzy muszą golić głowę albo łysi od koksu na siłce. Łatwo ich rozpoznać po braku charakterystycznego połysku albo po bicepsie grubym jak udo. Dla nich nie ma litości :D
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Łapa pisze:Czasem się nabijam, ale mam po tym poczucie winy.
Poczucie winy z tytułu nabijania się stawia pod znakiem zapytania twoje predyspozycje do bycia użytkownikiem tego forum. Powinieneś jak najszybciej pozbyć się poczucia winy.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

Łapa, ale jak ja golę głowę bo to co na niej jeszcze wyrasta jest śmiechu warte, to też jakby jednak konieczność :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Gregor »

Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

ten Kuczok to jednak jest kawał zakompleksiongo dziada. czytałem jego jedną książke ("czarna")i był to popis freestajlu bez researchu, bufonady i wyższości z jaką traktuje mieszkancow mojej rodzinna miejscowość (polska zet, ciemnogrod i te sprawy). nie szanuje.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Voo pisze:
Łapa pisze:Czasem się nabijam, ale mam po tym poczucie winy.
Poczucie winy z tytułu nabijania się stawia pod znakiem zapytania twoje predyspozycje do bycia użytkownikiem tego forum. Powinieneś jak najszybciej pozbyć się poczucia winy.
+ milion

A Kuczok to taki typowy przedstawiciel GW. Jakiś tam przedstawiciel niszowego sportu robi znak krzyża przed skokiem więc musi mu dojebać, przy okazji obrażając wszystkich wierzących i samą wiarę. Patrzcie jaki mądry pan chuj-wie-kto-dziennikarz-czy-filozof powie wam jaki to ciemnogród i jak go to mierzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Ojajebie dożyłem czasów gdy onet strofuje Wyborczą i jeszcze na dodatek ma rację :| Co za chamski wjazd. Dobrze, że Kubacki jest skoczkiem a nie bokserem.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

http://tworczosc.org/prawo-zydowskie-o- ... wski-1918/


stary tekst z wykładnią Talmudu o tym, jak Żydzi mają traktować nie-Żydów. Może coś zaświeci, w kwestii antysemityzmu przed wojną.

Albo chociaż apropo 'klimatu', o którym mówiłem na zlocie :P

Moje ulubione fragmenty:

Żyd (...)może do żyda-wierzyciela powiedzieć po hebrajsku: ostrzegam cię, abyś mnie jako poręczyciela nie przyjmował, a w obecności nieżyda: jestem poręczycielem
narody świata nie nazywają się ludźmi, lecz zwierzętami (Baba Mecja 114 b).
Majętności gojów są jako pustynia, kto je zajął, niech je zdobywa (Baba Batra 54 b).
Jeżeli nieżyd załatwia jakiś interes z żydem, a podejdzie drugi żyd i pomoże mu oszukać goja na miarze, ilości lub wadze, to tamten żyd musi się podzielić zyskiem w ten sposób osiągniętym z owym żydem
Wprawdzie żadnemu żydowi niewolno powiedzieć, że żydem nie jest, ale może wyrażać się dwuznacznie, iżby nieżyd myślał, że żyd nie jest żydem, gdy żyd równocześnie myśli sobie co innego
W takim mieście (w którym żyją żydzi i goje) trafia się rzecz znaleziona; jeśli większość stanowią goje, to nie trzeba ogłaszać, a jeśli większość stanowią żydzi, to trzeba ogłaszać (Miszna, Machszirin II, 8).
Nieżyda wolno bezpośrednio okraść t. j . oszukać go w rachunku i t. p., byle tego nie zmiarkował, gdyż imię boże mogłoby być znieważone
Jeżeli goj zabił goja lub żyda, to odpowiada, a jeżeli żyd zabił goja, to nie odpowiada (Tosefta, Aboda Zara VIII. 5)
Kto zabił goja, wolny jest od sądu ludzkiego, a sąd nad nim pozostawia się niebu
Niewolno sądzić się w sądzie nieżydowskim i w nieżydowskich instancjach. Zakaz ten nie traci siły nawet w wypadkach, kiedy prawo nieżydowskie to samo mówi, co żydowskie, oraz gdyby obie strony życzyły sobie zwrócić się do sądu nieżydowskiego.
Można przysięgać się celnikom, że dany produkt należy do dworu królewskiego, choćby nie należał do dworu królewskiego (Miszna, Nedarim III, 4). Mając sprawę z celnikami, można przypisywać swoje towary gojowi i domowi królewskiemu, lecz niewolno ich przypisywać żydowi (Tosefta, Nedarim II, 2).
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4325
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Oho, robi się ciekawie.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

To ja też wrzucę kilka fajnych cytatów, bo co? Gojowi nie wolno? ;)

„Pewne jest, że w okupowanej Warszawie dużo łatwiej było znaleźć miejsce w salonie, gdzie by pod dywanem został ukryty duży czołg, niżby znalazło się miejsce dla jednego małego dziecka żydowskiego”
— Irena Sendlerowa

„[Żydzi] radzi byliby, aby w stosunku Polaków do nich panowało zrozumienie, iż przecież oba narody są niesprawiedliwie gnębione, i to przez tego samego wroga. Tego zrozumienia wśród szerszych mas społeczeństwa polskiego nie ma. Stosunek ich do żydów jest przeważnie bezwzględny, często bezlitosny. Korzystają w dużej części z uprawnień, jakie nowa sytuacja im daje. Wykorzystują wielokroć te uprawnienia – często nadużywają je nawet. Zbliża ich to w pewnym stopniu do Niemców”
— Jan Karski, grudzień 1939 roku

„Muszę stwierdzić, że uzyskiwaliśmy pomoc [dla Żegoty] jedynie pod pretekstem akcji patriotyczno-polskiej. […] Nauczeni doświadczeniem, nie ujawnialiśmy, że dzieci są żydowskie […], lecz polskie po działaczach niepodległościowych. Nie obawialiśmy się zdrady czy szantażu, lecz tylko braku współdziałania ze strony personelu opieki społecznej”
— Irena Sendlerowa

To też zacne:

"Naród nienawidzi swego śmiertelnego wroga – ale ta kwestia stwarza jednak coś w rodzaju wąskiej kładki, na której przecież spotykają się zgodnie Niemcy i duża część polskiego społeczeństwa”
— Jan Karski
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: DaeL »

Pquelim pisze:http://tworczosc.org/prawo-zydowskie-o- ... wski-1918/

stary tekst z wykładnią Talmudu o tym, jak Żydzi mają traktować nie-Żydów. Może coś zaświeci, w kwestii antysemityzmu przed wojną.

Albo chociaż apropo 'klimatu', o którym mówiłem na zlocie :P

Moje ulubione fragmenty:
Żyd (...)może do żyda-wierzyciela powiedzieć po hebrajsku: ostrzegam cię, abyś mnie jako poręczyciela nie przyjmował, a w obecności nieżyda: jestem poręczycielem
narody świata nie nazywają się ludźmi, lecz zwierzętami (Baba Mecja 114 b).
Majętności gojów są jako pustynia, kto je zajął, niech je zdobywa (Baba Batra 54 b).
Jeżeli nieżyd załatwia jakiś interes z żydem, a podejdzie drugi żyd i pomoże mu oszukać goja na miarze, ilości lub wadze, to tamten żyd musi się podzielić zyskiem w ten sposób osiągniętym z owym żydem
Wprawdzie żadnemu żydowi niewolno powiedzieć, że żydem nie jest, ale może wyrażać się dwuznacznie, iżby nieżyd myślał, że żyd nie jest żydem, gdy żyd równocześnie myśli sobie co innego
W takim mieście (w którym żyją żydzi i goje) trafia się rzecz znaleziona; jeśli większość stanowią goje, to nie trzeba ogłaszać, a jeśli większość stanowią żydzi, to trzeba ogłaszać (Miszna, Machszirin II, 8).
Nieżyda wolno bezpośrednio okraść t. j . oszukać go w rachunku i t. p., byle tego nie zmiarkował, gdyż imię boże mogłoby być znieważone
Jeżeli goj zabił goja lub żyda, to odpowiada, a jeżeli żyd zabił goja, to nie odpowiada (Tosefta, Aboda Zara VIII. 5)
Kto zabił goja, wolny jest od sądu ludzkiego, a sąd nad nim pozostawia się niebu
Niewolno sądzić się w sądzie nieżydowskim i w nieżydowskich instancjach. Zakaz ten nie traci siły nawet w wypadkach, kiedy prawo nieżydowskie to samo mówi, co żydowskie, oraz gdyby obie strony życzyły sobie zwrócić się do sądu nieżydowskiego.
Można przysięgać się celnikom, że dany produkt należy do dworu królewskiego, choćby nie należał do dworu królewskiego (Miszna, Nedarim III, 4). Mając sprawę z celnikami, można przypisywać swoje towary gojowi i domowi królewskiemu, lecz niewolno ich przypisywać żydowi (Tosefta, Nedarim II, 2).
Pq, wszystko to prawda, ale troszku to zbyt "gorący" materiał, by to puścić bez komentarza. Talmud to dzieło bardzo obszerne, kwiatków anty-gojskich jest tam jeszcze więcej, ale nie twórzmy wrażenia, że to była norma w relacjach pomiędzy Żydami, a gojami. Zresztą pisma chrześcijańskie, w których były równie fajne kawałki na temat Żydów też nie oddają całej prawdy o tych relacjach.

Poza tym nie wiem czy akurat Talmud wpłynął na antysemityzm w wieku XX. To już jednak był czas kiedy powstał judaizm reformowany, istniała (w Polsce) tradycja antytalmudycznego Frankizmu, itd... W międzywojniu w stosunku do Żydów (a w zasadzie to elit żydowskich) stawiano raczej zarzuty nepotyzmu, komunizmu i internacjonalizmu. Dlatego - paradoksalnie - polskim nacjonalistom było całkiem po drodze z syjonistami, którzy przynajmniej za komunizmem i internacjonalizmem nie przepadali (w większości, bo były też nurty lewicowe).
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Swoją drogą, ma ktoś jakieś rzetelne materiały dot. anty-semityzmu w pierwszych powojennych latach?

To całe gadanie o holokauście to IMHO bardziej przykrywka roszczeń o po-żydowskie mienie przejęte przez PRL. Jak przeglądałem różne reddity i inne takie, to bardziej żydzi mają pretensje o to, że jak chcieli wrócić, to ich domy były zajęte już przez polaków, potem "pogromy", jak np. w Kielcach (łącznie policzyli, że ok. 300 żydów zostało zamordowanych, a sprawców nie znaleziono). Więc najpierw próbuje się utrwalić relację oprawca-ofiara, żeby potem nikt nie miał wątpliwości, dlaczego Polska ma płacić ciężką kasę.

Z tego co ja wiem (a mogę się mylić, bo wiem na ten temat mało), to jak nie ma spadkobiercy, to majątek przepada na rzecz Państwa. Więc zdecydowana większość tego majątku została prawnie przejęta. Żydzi jednak woleliby, żeby ten majątek odziedziczyła ich wspólnota. Inny problem jest taki, że to mienie było często zniszczone, a potem odbudowane przez polaków zanim Ci, którzy przeżyli się zainteresowali swoimi starymi domami.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: DaeL »

Matthias pisze:Swoją drogą, ma ktoś jakieś rzetelne materiały dot. anty-semityzmu w pierwszych powojennych latach?
Wiki ma temat rzetelnie opracowany, z dużą ilością źródeł. Statystyk tam raczej żadnych nie znajdziesz. Ale jest ilustracja problemu na przestrzeni różnych lat.
Z tego co ja wiem (a mogę się mylić, bo wiem na ten temat mało), to jak nie ma spadkobiercy, to majątek przepada na rzecz Państwa.
Jest dokładnie tak jak mówisz. Proces reprywatyzacji mienia przez spadkobierców jest powolny, ale jakoś idzie do przodu. Natomiast najnowsze żądania zwrotu mienia osób, które nie pozostawiły spadkobierców, jest oczywiście czystym absurdem.

I tak jak pisałem - odczytuję ostatnią awanturę właśnie w tym kontekście. Chodzi o przyprawienie Polsce gęby, żeby dało się łatwiej przepchnąć bezprawne żądania.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Och, nie tylko Dael odczytuje tak tę awanturę... ;)
Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

historia o tym, jak Prezydent Kaczyński zaorał swego czasu izraelską minister edukacji. Opowiedziana przez tą drugą, kilka dni temu: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/3801 ... m-zaplacic


soczyste fragmenty:
Nie mówię, że wszyscy byliśmy sprawiedliwi. Byli Polacy, którzy chętnie współpracowali, u innych ta współpraca wynikała z obojętności, inni współpracowali ze strachu a byli też tacy, którzy walczyli. Byliśmy narodem okupowanym, Polacy przegrywali bitwę po bitwie, w II wojnie światowej zginęło sześć milionów Polaków, z czego połowę stanowili Żydzi. Cała ludność polska ucierpiała z powodu niemieckiej okupacji, Polacy zostali wypędzeni ze swoich domów, setki tysięcy wysłano do Niemiec na przymusową pracę, wielu z nich nie wróciło. Nie usprawiedliwia to współpracy z nazistami, nawet zabijania jednego człowieka!
Rozumiem ten straszny ból i silne pragnienie, aby nie zapomnieć o tym co się wydarzyło, powiedział Kaczyński, ale Niemcom wybaczyliście. Przebaczyliście im, ponieważ mieli pieniądze, aby Wam zapłacić, kupili Wasze przebaczenie za pieniądze. My byliśmy biedni, żyliśmy pod rządami Sowietów, więc nie mogliśmy Wam nic zaoferować, a wy w sposób cyniczny podjęliście decyzję obarczyć właśnie Nas winą.
To wy piszecie historię na nowo , podniósł głos nagle, wyglądał na wyczerpanego i rozgniewanego. Celowo chcecie rozmyć różnicę między wstrząsającymi świadectwami o Polakach, którzy mordowali i masakrowali Żydów, a faktem, iż naród polski i ówczesny rząd Polski nigdy nie wypowiedział wojnę przeciwko Żydom ani ich eksterminacji - polityka eksterminacji była oficjalną niemiecką polityką.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Miał chłop rację.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

About
LifeSiteNews.com is a non-profit Internet service dedicated to issues of culture, life, and family. It was launched in September 1997. LifeSiteNews Daily News reports and information pages are used by numerous organizations and publications, educators, professionals and political, religious and life and family organization leaders and grassroots people across North America and internationally.

LifeSiteNews.com Daily News reports are widely circulated reports on important developments in the United States, Canada and around the world. Their purpose is to provide balance and more accurate coverage on culture, life and family matters than is usually given by other media. Available by free daily email subscription and on LifeSiteNews.com.


LifeSiteNews Principles

1. Accuracy in content is given high priority. News and information tips from readers are encouraged and validated. Valid corrections are always welcome. Writing and research is of a professional calibre.

2. LifeSiteNews.com emphasizes the social worth of traditional Judeo-Christian principles but is also respectful of all authentic religions and cultures that esteem life, family and universal norms of morality.

3. LifeSiteNews.com’s writers and its founders, have come to understand that respect for life and family are endangered by an international conflict. That conflict is between radically opposed views of the worth and dignity of every human life and of family life and community. It has been caused by secularists attempting to eliminate Christian morality and natural law principles which are seen as the primary obstacles to implementing their new world order.

4. LifeSiteNews.com understands that abortion, euthanasia, cloning, homosexuality and all other moral, life and family issues are all interconnected in an international conflict affecting all nations, even at the most local levels. LifeSiteNews attempts to provide its readers with the big picture and the most useful and up-to-date information on this conflict.

5. LifeSiteNews.com attempts to dispel confusion and ignorance, enable constructive dialogue and help informed decisions to be made and appropriate actions to be taken for the good of all.

Who Produces LifeSiteNews?

The service was originally started by Campaign Life Coalition (CLC), a Canadian national pro-life organization headquartered in Toronto, Canada. Campaign Life Coalition, founded in 1978, was one of the first pro-life organizations to emphasize the international dimension of attacks on life and family. Along with a few other groups it pioneered pro-life lobbying at United Nations conferences. CLC president, Jim Hughes, is currently also vice-president of the International Right to Life Federation.

CLC’s international dimension spurred the development of LifeSiteNews as an international news service. LifeSiteNews.com U.S. and Canada are now separate incorporated non-profit organizations, are not involved in direct political action and do not support or oppose political candidates or parties. LifeSiteNews is strictly a news and information service.

The 1997 founding staff of LifeSiteNews are current Managing Director Steve Jalsevac and Editor-in-Chief John-Henry Westen. LifeSiteNews management and staff writers/researchers are located in various cities in the United States, Canada, Mexico, Italy, Australia, New Zealand and France. Three translators also assist with our Spanish version of LifeSiteNews.

US citizens have become our largest readership. Canadians are next, followed by smaller numbers of readers in many of the nations of the world. LifeSiteNews.com networks regularly with leaders and other organizations around the world.

Funding

LifeSiteNews.com depends primarily on the donations of generous readers to maintain its free service. It also has a paid advertising program.
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: DaeL »

Chwila, moment. Bo czegoś tu nie rozumiem. Boncku, czy sugerujesz, że rzecz zmyślili, a córka Marion Zimmer Bradley nie napisała książki oskarżającej rodziców o molestowanie? No kaman, toż pół artykułu to cytaty, a i opis książki na Amazonie nie pozostawia wątpliwości...
Marion Zimmer Bradley was a bestselling science fiction author, a feminist icon, and was awarded the World Fantasy Award for lifetime achievement. She was best known for the Arthurian fiction novel THE MISTS OF AVALON and for her very popular Darkover series.

She was also a monster.

THE LAST CLOSET: The Dark Side of Avalon is a brutal tale of a harrowing childhood. It is the true story of predatory adults preying on the innocence of children without shame, guilt, or remorse. It is an eyewitness account of how high-minded utopian intellectuals, unchecked by law, tradition, religion, or morality, can create a literal Hell on Earth.

THE LAST CLOSET is also an inspiring story of survival. It is a powerful testimony to courage, to hope, and to faith. It is the story of Moira Greyland, the only daughter of Marion Zimmer Bradley and convicted child molester Walter Breen, told in her own words.
No bo nie posądzam Cię o to, że uważasz, iż proliferski charakter strony oznacza, że nie wolno o tej informacji dyskutować, bez względu na jej prawdziwość.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Nie sprawdzałem źródła, mea culpa, ale wiedziałem, że książka istnieje i o czym jest. Jak artykuł cytaty ma z kosmosu, a nie ze wspomnianej publikacji i ktoś to udowodni to przeproszę, a potem posypię głowę popiołem.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

No... Boncek, lepiej przestań bronić pedofilów, bo cię zbanuję.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

Ja tylko chciałem zwrócić uwagę na źródło, nic nie pisałem czy to jest prawda czy nie. Inna rzecz, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, więc nie wiem czemu to akurat w tym temacie jest. Nie wrzucamy tutaj raczej wszystkich przypadków przemocy domowej katolickich rodzin 2+2. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4325
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Ale możemy zacząć!
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Ja tylko chciałem zwrócić uwagę na źródło, nic nie pisałem czy to jest prawda czy nie. Inna rzecz, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, więc nie wiem czemu to akurat w tym temacie jest. Nie wrzucamy tutaj raczej wszystkich przypadków przemocy domowej katolickich rodzin 2+2. ;)
Dlatego wrzuciłem bez komentarza, bo sam nie wiem co o tym myśleć. W zasadzie to jest dowód na to, że ona miała w tej rodzinie przejebane i na nic innego. Ewentualnie jako przykład w dyskusjach o tym, że tylko polskie, katolickie rodziny z problemem alkoholowym to piekło dla dzieci, a pary jednopłciowe to cud, miód i orzeszki. Daleki jestem jednak od wysnuwania wniosku, że skoro tu tak się działo to w każdej czy co drugiej parze homo czy trans tak będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Bardziej od tego że ona była lgbtqwerty przeraża mnie to, że była znaną, popularną i wpływową osobą. Takie historie robią się naprawdę straszne wtedy gdy dotyczą inteligentnych, kulturalnych, wykształconych ludzi mogących zwyczajnie zaspokajać swoje popędy. Wtedy już nie ma gadek o trudnym dzieciństwie, odreagowywaniu, nieradzeniu sobie z agresją itd. Zostaje po prostu zboczenie i chore ideologie.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Dlaczego? Przecież jej rodzice, ich zachowanie to mogła być właśnie reakcja na jakieś koszmary z dzieciństwa. Przecież często tak jest, że bite dziecko potem napierdala własne potomstwo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Theeck »

SithFrog pisze:Daleki jestem jednak od wysnuwania wniosku, że skoro tu tak się działo to w każdej czy co drugiej parze homo czy trans tak będzie.
Rozumiem Twoją powściągliwość, bo od razu można zostać oskarżonym o homofobię, jednakże
Moira Greyland pisze:Every single child of gay parents with whom I spoke had certain things in common,” she writes in The Last Closet
więc ja jako osobnik herero (więc z definicji homofob), będę się jednak upierał, że rodzina LGBTQWERTY jest dysfunkcjonalna i nienormalna co do zasady. Podkreślam: jako rodzina.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

Ja wiem, że nie wypada tutaj atakować kobiety po takich przejściach, ale stwierdzenie "Every single child of gay parents with whom I spoke" może równie dobrze oznaczać "znalazłam ludzi tak skrzywdzonych jak ja, więc totalnie pasuje to do tezy, że każda homoseksualna rodzina jest tak wykrzywiona!". Jak dla mnie trochę to zero-jedynkowe i trochę za bardzo widać spojrzenie przez pryzmat tego jak bardzo bardzo złe dzieciństwo ona miała.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Theeck pisze:więc ja jako osobnik herero (więc z definicji homofob), będę się jednak upierał, że rodzina LGBTQWERTY jest dysfunkcjonalna i nienormalna co do zasady. Podkreślam: jako rodzina.
W ogóle mam wrażenie, że ostatnio pojawia się coraz więcej artykułów na ten temat, tak jak o tym Niemieckim doktorku, który eksperymentował z oddawaniem dzieci pedofilom, bo chciał zalegalizowania tej praktyki. Albo o pozwach - teraz dorosłych - którzy jako dzieci byli molestowani po oddaniu po opiekę pedofilom (czasem nawet już wtedy z wyrokami!).

Nie wiem jeszcze, na ile to są teorie spiskowe, ale jakoś wcześniej tak mi się to w oczy nie rzucało.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

Matthias ale jest chyba jednak drobna różnica pomiędzy Homoseksualistami a Pedofilami prawda :P?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Oczywiście, jest różnica. Nawiązałem do tego, bo jakoś tak się złożyło, że we wspomnianym wcześniej artykule było jedno i drugie.

Czytałem niedawno artykuł (którego teraz nie mogę znaleźć) o hetero-facecie, skazanym pedofilu, któremu udało się adoptować dziewczynkę...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Herero to jakaś płeć lgbtqwerty? Jak cis-trans z płaszczyzną krystalograficzną?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

Piccolo pisze:Ja wiem, że nie wypada tutaj atakować kobiety po takich przejściach, ale stwierdzenie "Every single child of gay parents with whom I spoke" może równie dobrze oznaczać "znalazłam ludzi tak skrzywdzonych jak ja, więc totalnie pasuje to do tezy, że każda homoseksualna rodzina jest tak wykrzywiona!". Jak dla mnie trochę to zero-jedynkowe i trochę za bardzo widać spojrzenie przez pryzmat tego jak bardzo bardzo złe dzieciństwo ona miała.
+1 Plus ona chyba jest w jakimś ruchu BC, więc to dodatkowo każe zastanowić się nad obiektywizem jej spostrzeżeń. Zresztą, nie jest przypadkiem, że jak się guglu tytuł tej książki to są same wyniki "na prawo".
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: DaeL »

boncek pisze:+1 Plus ona chyba jest w jakimś ruchu BC, więc to dodatkowo każe zastanowić się nad obiektywizem jej spostrzeżeń. Zresztą, nie jest przypadkiem, że jak się guglu tytuł tej książki to są same wyniki "na prawo".
Sorry, ale równie dobrze można na przykład stwierdzić, że jak feministka oskarża o gwałt, to musimy się poważnie przyjrzeć jej obiektywizmowi. A jej książki pewnie też w rekomendacjach są obok pozycji lewicowych. OK, dobra, jak mamy słowo przeciw słowu, to może i tak, może to jedyny mechanizm, jaki możemy zastosować, żeby sobie wyrobić zdanie. Ale ja proponuję jednak zanim podejdziemy do sprawy w kategoriach oceny charakteru i intencji, zapytać się po prostu, czy możemy ustalić fakty. A w tej konkretnej sytuacji fakty są takie, że ojciec Moyry Greyland był dwukrotnie (w latach 60. i w latach 90.) skazany za molestowanie nieletnich. Dosyć przekonujące moim zdaniem.

Co do jej spostrzeżeń dotyczących ogółu rodziców homoseksualnych - no pewnie, że jest w tym przesada. Bankowo. Chociażby dlatego, że ona sama mówi, iż wszystkie dzieci z rodzin homoseksualnych z jakimi się stykała, były molestowane. Oczywiście, że próbka z jaką miała do czynienia nie mogła być reprezentatywna.

Natomiast moim zdaniem ni cholery nie ma w obecnym klimacie politycznym szans na to, żeby ten problem był rzetelnie zbadany. Jednym z najgorszych skutków politycznej poprawności jest to, że normalni badacze po prostu omijają tematy drażliwe światopoglądowo szerokim łukiem. Więc dostajemy tylko i wyłącznie materiały pisane pod tezę - w jedną albo w drugą stronę.

Wydaje mi się też (i to jest subiektywne odczucie), że warto takie sprawy nagłaśniać. Nawet jeśli daleko idące wnioski wyciągane przez Moyrę Greyland są niesprawiedliwe. Sprawa z Rotherham, gdzie zamieciono pod dywan wykorzystywanie 1400 dzieci, bo urzędnicy bali się posądzenia o rasizm, dowodzi jak groźne może być przymykanie oczu gdy konkluzja mogłaby być (choćby pozornie) niepoprawna politycznie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

DaeL pisze:Sorry, ale równie dobrze można na przykład stwierdzić, że jak feministka oskarża o gwałt, to musimy się poważnie przyjrzeć jej obiektywizmowi. A jej książki pewnie też w rekomendacjach są obok pozycji lewicowych. OK, dobra, jak mamy słowo przeciw słowu, to może i tak, może to jedyny mechanizm, jaki możemy zastosować, żeby sobie wyrobić zdanie. Ale ja proponuję jednak zanim podejdziemy do sprawy w kategoriach oceny charakteru i intencji, zapytać się po prostu, czy możemy ustalić fakty. A w tej konkretnej sytuacji fakty są takie, że ojciec Moyry Greyland był dwukrotnie (w latach 60. i w latach 90.) skazany za molestowanie nieletnich. Dosyć przekonujące moim zdaniem.
No dobra, ale co to ma wspólnego z tym co napisałem? Ja się tylko odniosłem do jej stwierdzenia "Every single child of gay parents with whom I spoke". Nigdzie nie pisałem, że jej książka to stek bzdur.

Zresztą, czy osoba, która została tak strasznie skrzywdzona będzie w stanie obiektywnie ocenić takie sytuacje? Czy raczej będzie na nie patrzeć przez pryzmat swojego nieszczęścia? Tutaj trzeba operować, jak słusznie zauważyłeś, faktami, a nie wyciągać wnioski na podstawie "Every single child of gay parents with whom I spoke".
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Theeck »

Niemniej, spotykała się zapewne z wieloma dziećmi wychowywanymi przez pary homoseksualne. I mimo, że - jak napisał DaeL - z racji jej przeżyć chcieli się z nią spotkać przede wszystkim ci, których spotkało to samo, więc jej obserwacje nie będą reprezentatywne - to jednak daje do myślenia i zastanowienia się nad skalą pedofilii w związkach homoseksualnych.
Ale nie o samą pedofilię chodzi - ona napisała też, że nearly all of us had been sexualized far too young. Co też daje do myślenia.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

Tak Theeck ale trzeba jednak właśnie brać pod uwagę, że zgłaszali się do niej konkretni ludzie, po konkretnych przeżyciach, przez wzgląd na jej własne i na jej książkę. Jasne, daje do myślenia, daje do myślenia, że patologie i bestialstwo są wszędzie, niezależnie czy jest się hetero, homo, czy uważamy się za śmigłowiec bojowy. Nie definiuje to jednak zachowania każdej pary homoseksualnej, która chciałaby założyć rodzinę. Tutaj poszła w skrajność i się jej nie dziwię bo tak traumatyczne przeżycia nie sprzyjają patrzeniu chłodno na pewne zagadnienia, ale my jednak możemy tak na nie patrzeć.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

C-c-c-c-c-c-c-c-ombo breaker! Patrzcie jaka sympatyczna okładka. Jak reklama zabiegów w SPA.

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... rects=true
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

Aborcyjny Dream Team...
Ten pomysł to idealny przykład Niedźwiedziej Przysługi.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
ODPOWIEDZ