Podcast Na Klatę, odcinek 4

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: DaeL »

Eksperymentów z formą podcastu ciąg dalszy. Tym razem okrojony, trzyosobowy skład, podcast zaledwie półgodzinny i tylko jeden, solidny temat - konferencja CD Projekt RED i GOG.com.

Mam nadzieję, że wybaczycie trochę moje przynudzanie w ramach kartki z kalendarza. Na szczęście to trwa mniej niż dwie minuty. Potem się rozkręcamy.

A pod koniec podcastu - niespodzianka :) Bez uzgodnienia z Jutsimitsu, ale myślę, że się zgodzi.

phpBB [video]
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Dragon_Warrior »

Troszkę tak na oślep wyszło choćby z ceną kolekcjonerki którą się szybciutko wzorem LLothara dało zgooglać :P

Do tego przypominam, że na chwilę obecną jedyna gra z sensowną walką konną montion-capture z pewnoscią nie miała a działa niebo lepiej niż Assasiny w tej kwestii.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5580
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: LLothar »

Nie nadążam słychać tego wszystkiego ;-)
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:Nie nadążam słychać tego wszystkiego
Spoko-loko. Przechodzimy w tryb dwutygodniowy. Chyba, że będzie jakieś super-ważne wydarzenie do omówienia. Za tydzień podcast jest, ale za dwa tygodnie - przerwa.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Master of Muppets
Kill 'Em All
Posty: 80
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:40

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Master of Muppets »

GDZIE SUCHAR, PYTAM SIĘ?
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Dragon_Warrior »

no przeciez był tylko wtopiony w rozmowę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: DaeL »

Suchar dodany do moich dowcipów po prostu przesuszyłby ten podcast. Trzeba suchość dawkować umiejętnie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Master of Muppets
Kill 'Em All
Posty: 80
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:40

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Master of Muppets »

Pussies... :P

Za to przynajmniej niezbyt suche. ;)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Turtles »

Najlepszy odcinek so far! Kilka słów o forum z urodzinami, bardzo miła rzecz i wreszcie bardziej na luzie wszystko. Nawet udaje się wam to robic w formie pytanie-odpowiedź zgrabnie ("a powiedzcie mi na czym polega to i to? a to bedzie tak i tak") Podobało mi się.

Nie czaję tylko, czemu nikomu nie chciało sie wejść na cdp.pl i sprawdzić ile kolekcjonerska wersja łiczera kosztuje.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Jutsimitsu »

Okej, słuchając to co zrobiliście z rozmowy. Fuck you did well. :)
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Bambusek »

LionHead to obecnie siedzi pod butem MS, ale B&W oba robili dla EA jeszcze więc to pewnie Elektronicy mają do tych gier prawa.

GOG się stara rozwijać, ale trochę im kłody pod nogi lecą - Bohemia puściła Original War na Steama i teraz nagle się z GOGa wycofują
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: boncek »

Przypuszczam, że Steam ma po prostu większy userbase, stąd takie decyzje.


A co do podcastu, to tradycyjnie się poprzyczepiam. ;p

Te rosyjskie gierki, o których mówił DaeL na początku to są klony Game & Watch od Nintendo. Niby szczegół, ale szkoda że o tym nie wspomniałeś DaeLu w kontekście łamania praw, bo jest to chyba mało znany fakt u nas w kraju, a imho dość ciekawy.

Co do Nintendo i Tetrisa, to Nintendo faktycznie, a nie rzekomo miało (bo teraz chyba ma też EA) wyłączne prawa do Tetrisa, ale na handheldy i stacjonarki. Co prawda inaczej twierdził Tangen, czyli oddział Atari, ale Atari znane było wtedy z tego, że miało w dupie prawa autorskie. Ostatecznie, po licznych bataliach sądowych zostali tylko z prawami do automatów. Wracając do Nintendo, to firma dostała prawa od ELORG czyli Elektronorgtechnici, czegoś w rodzaju sowieckiego ministerstwa m.in. od software'u. Pozyskał je w imieniu Nintendo Henk Rogers (co-founder The Tetris Company), który to zresztą wyszedł z tą propozycją do Nintendo. Jest świetny podcast Retronauts o Tetrisie. Swoją drogą szkoda, że nie wspomnieliście o tym, że Tetris był w bundlu z Gameboyem, i że to wersja na Gameboya właśnie jest najbardziej popularną z legalnych wersji Tetrisa, a która to sprzedała się łącznie w ponad 33 mln kopii. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Bambusek »

boncek pisze:Przypuszczam, że Steam ma po prostu większy userbase, stąd takie decyzje.
Mieć to ma na pewno, ale nadal decyzja o wycofaniu się z jednego ze sklepów jest mocno słaba. Zapewne bardziej chodzi o brak zabezpieczeń na GOGu, ale bez jaj, Steam jako zabezpieczenie padł już dawno temu.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: boncek »

Jeśli o mnie chodzi to wszystko mogłoby być tylko na Steamie, więc jakoś strasznie mnie to nie boli, ale rozumiem problem. Z drugiej strony najwyraźniej GOG ma kiepskich prawników, bo pewnie można to było jakoś w umowie zapisać odpowiednio, bo zakładam (chociaż się na tym nie znam), że w momencie decyzji o wprowadzeniu danej gry na ich platformę jakaś tam umowa jest podpisywana między GOGiem i developerem/wydawcą/właścicielem praw.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Bambusek »

Też mam większość gier na Steamie, łączniez serią ArmA (nie mam trójki i dodatków do drugiej części), ale klasyki, jak Original War, wolałbym na GOGu. I na GoGu zresztą kupię, bo do 22 czerwca się jeszcze da.

Co do zapisów to się obawiam, że GOG musi iść na spore ustępstwa żeby przepchnąć DRM free i brak regionalizacji cen. Bohemia i tak zrobiła to w miarę uczciwie, dali czas ludziom na kupienie gier póki są. Bywały sytuacje, że gra po prostu znikała ze sklepu z dnia na dzień.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: DaeL »

boncek pisze:A co do podcastu, to tradycyjnie się poprzyczepiam. ;p
Nie ma problemu. I oczywiście masz rację mówiąc, że historię Tetrisa potraktowałem trochę po łebkach, stosując różne uproszczenia. Zależało mi, żebyśmy nie spędzali na karcie z kalendarza zbyt wiele czasu. To miał być podcast o konferencji CD Projekt RED. Dlatego w ciągu 90 sekund opisałem - wydaje mi się że dość obrazowo - że Tetris był bardzo ważną i popularną grą, że z prawami autorskimi do Tetrisa były niesamowite jaja, i że sprawa została rozstrzygnięta dopiero w 2001. Wydaje mi się, że było OK.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: boncek »

IMHO nie było ok, bo w pewnym momencie powiedziałeś po prostu nieprawdę, ale nie będę się upierał. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Turtles »

Original War? Tej gry nie było sto lat temu w ŚGK?
Oczywiście, że tak 11/2002.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6353
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Voo »

Dobry materiał, dynamiczna rozmowa, nabieracie ogłady przed mikrofonem. Nie ma się do czego przyczepić, wysłuchałem z przyjemnością.

Jedna uwaga co do końcówki ale to umieszczę ją w temacie ogólnopodcastowym.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Bambusek »

Turtles pisze:Original War? Tej gry nie było sto lat temu w ŚGK?
Oczywiście, że tak 11/2002.
Tak. I została mi po tym CD number 1, CD number 2 jest MIA.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3869
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: PIOTROSLAV »

Czy tutaj zamawiamy piosenki dla Jutsiego, czy w jakimś innym temacie?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Killashandra »

W czasie odsłuchiwania odcinka wywaliło mi blue screen of death. Boję się dokończyć słuchanie..
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Larofan »

te podcasty wychodza szybciej niz nadazam je sluchac :D wyszarpanie pelnej godziny to nie takie hopsiaraz!
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: DaeL »

te podcasty wychodza szybciej niz nadazam je sluchac wyszarpanie pelnej godziny to nie takie hopsiaraz!
Ten odcinek jest krótszy - tylko pół godziny. Od następnego odcinka postaramy się celować w 45 minut, i zwolnimy tempo - wyjąwszy szczególne wypadki podcast będzie raz na 2 tygodnie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2706
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Cherryy »

Moje propozycje dla Jutsiego. Mam nadzieję, że to poważny konkurs, a nie jakieś banialuki!*

phpBB [video]


phpBB [video]


*Obrazek
Since 2001.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Podcast Na Klatę, odcinek 4

Post autor: Jutsimitsu »

Chwila, w tym tygodniu nagrywamy w sobotę... oh, zapomniałem że mnie nie będzie ;)
ODPOWIEDZ