E3 2016

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Zakładam temat bo już właściwie się zaczęło.

Przez najbliższy tydzień będę starał się wam wrzucić tutaj perełki z tego co powiedzą. Niestety wszystko będzie działo się w nocy dla nas, dlatego będę robił recap z opóźnieniem sporym.

Ale! Choć EA zbojkotowało E3 (częściowo), to sami właśnie zrobili swoją konferencję EA Play. Jako że to pierwsza edycja tej konferencji, to niestety otrzymaliśmy niewiele informacji. Oczywiście pochwalili się Andromedą i zrobili przybliżenie sytuacji fabularnej w tej grze. Natomiast konferencja składała się głównie z informacji o grach sportowych - jak co roku.

Mieszane uczucia mam również wobec części Star Wars. Liczyłem, że będą chcieli doić tą markę, a jak się okazało to nie dostaliśmy za wiele. Możliwe że Disney po prostu wolno się rozpędza, a EA dopiero zaczęło prace nad grami w tym uniwersum i dlatego nie mówią za wiele. Podali że będzie nowy Battlefront w 2017, co trochę słabe jest, ale również poinformowali że Visceral Games robi grę akcji w świecie SW. Z tego co widziałem to ma być jakaś gra typu łowca nagród, brzmi ciekawie. Dodatkowo Respawn Entertainment (Titanfall) mają pracować nad grą w innej epoce w SW, na dodatek również gra akcji i to TPP. W filmiku pokazali jak robią motion capture walk na miecze świetlne... hmmm, czyżby gra jak Jedi Knight ;)

Pokazywali też Battlefield 1, ale jako że jestem zmęczony to nie przyglądałem się i idę za moment spać.

W nocy będzie Bestesta... znaczy Bethesda. Zobaczymy jutro co pokazali. ;)
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: E3 2016

Post autor: Gregor »

phpBB [video]


Ku przestrodze :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: E3 2016

Post autor: Halaster »

Nowy Prey wygląda jak popłuczyny po System Shock 2 - jestem bardzo zawiedziony, bo skasowany Prey 2 był jedna z najlepiej zapowiadających się gier jakie nie ujrzały światła dziennego.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Ta, oglądałem trochę rano i nie byłem specjalnie szczęśliwy z konferencji Bethesdy. Odgrzewanie kotletów i nic nowego. Meh, czekamy co inni wrzucą.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E3 2016

Post autor: boncek »

Jak dla mnie najbardziej epicko wypadł trailer BF1. Fajnie też Mass Effect, choć za dużo nie pokazali. Ta gra od Amy Hennig też może być fajna, ale znów za praktycznie nic nie pokazali.

Z Bethesdy zajarałem się najpierw Preyem, ale trailer mnie rozczarował. Reszta średnio mnie grzała. Jedyna fajna wiadomość to demo Dooma do ściągnięcia przez ten cały tydzień na wszystkie platformy.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E3 2016

Post autor: boncek »

Aaa, slim Xbone bardzo fajny, ale po co mi Xbone jak teraz wszystko i tak ogram na PC.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E3 2016

Post autor: boncek »

http://pl.ign.com/quake-champions/5331/ ... twierdzony
Hero shooter w świecie Quake'a? Meh.

A. jeszcze był tease nowego Wolfensteina:
http://www.ign.com/articles/2016/06/13/ ... w-colossus
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Apropos trailerów, będę wrzucał co ciekawsze w czasie E3. Później będzie dobre do podcastu.

Wspomniany Battlefield 1. Jeśli zrobią fajną single playerową kampanię do tej gry, to może być ciekawa gra, chociaż nie wiem czy w ostatnich w ogóle jakakolwiek była:
phpBB [video]


Wstawka z gry o której pisałem. Gra akcji w świecie Star Wars robiona przez Visceral Games:
phpBB [video]


Dla fanów Mass Effecta, Andromeda i przedstawienie konceptu fabularnego. Dla tych co nie chcą wiedzieć absolutnie nic o tej grze, nie oglądajcie. Ja uważam że i tak nic nie spoilują:
phpBB [video]


Titanfall 2. Podobnie jak Halu też liczę że ta gra będzie tak dobra jak trailer i single będzie porządny:
phpBB [video]


A na koniec Prey. Jak dla mnie kolejna gra, która po prostu będzie i pewnie nie zagram, ale sami oceńcie:
phpBB [video]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Zapomniałbym, choć nie wiem czy jest na co czekać:
phpBB [video]
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: E3 2016

Post autor: Mithrandir »

Mafia 3 jak po pierwszym gameplayu sprzed roku zapowiadała się na kupę, tak z każdym kolejnym wygląda coraz lepiej. Jeśli model jazdy będzie przypominał ten z Drivera, to mnie mają.
phpBB [video]

phpBB [video]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

W przypadku Mafii, to widać że chcą konkurować z GTA. Zarówno design miasta jak i graficznie ma to być produkcja podobna. Tylko fabularnie chyba chcą stworzyć coś ciekawszego. Możliwe że będzie hit, ale poczekamy do premiery.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Zapomniałem o jeszcze jednym. Oczywiście trailer do Dishonored 2 się pojawił. Tym razem ma prezentować fragmenty gameplay'u.

phpBB [video]
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E3 2016

Post autor: boncek »

Mafia 3 i GTA to ten sam wydawca, więc chyba nie mają ze sobą konkurować, ale nic dziwnego, że są podobne w sumie. Pewnie ze sobą jakoś współpracowali. Ponoć to miasto z Mafii ma być w Red Dead nowym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: E3 2016

Post autor: Zolt »

Mafia wygląda dużo lepiej niż parę miesięcy temu. Samochody poruszały się strasznie klockowato.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Chciałem zrobić coś nt. konferencji Microsoftu, ale szczerze mówiąc podsumowuje ją jeden obrazek który dostałem:

Obrazek

Może coś napiszę o Gwincie, Recore i Scalebound... tyle że to i tak nic ciekawego. Może kogoś Forza zainteresuje. Ale nie, nie nie nie nieeeeeeee. Nie. Dam sobie spokój.

Teraz Ubisoft i po raz kolejny pokazuje piękne trailery i piękne gry, których nie zobaczymy w takiej formie :P
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: E3 2016

Post autor: Halaster »

Cholera, znowu nie ma Beyond Good and Evil 2... :/
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E3 2016

Post autor: boncek »

Bez nazwy-1.jpg
Bez nazwy-1.jpg (290.8 KiB) Przejrzano 6301 razy
Taki smaczek. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Ubisoft jak zwykle. Wymiata pomysłami na gry, trailerami, itd. Po prostu potrafią się zaprezentować, a później wychodzi gra i jest kupa. Chociaż Steep w to nie wpada. No dobrze, może graficznie będzie ładny, ale w tej chwili nie widzę tego. Tyle, że ta gra będzie o niczym i tylko po to żeby wyjść na VR. Więcej jutro i trailery też, czas spać.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E3 2016

Post autor: boncek »

Silnik Dishonored to mocno zmieniony IDtech. Ciekawe czy tradycyjnie nie będzie obsługi SLI. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: E3 2016

Post autor: Ptaszor »

Sory, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby nie skomentować tego czarnego Zoltana.
Obrazek
Edit: i nie skomentuję.

Za to w październiku najpierw obejrzę nowego Smarzowskiego, a potem od 25 będę grał w The Last Guardian No, w końcu!
http://www.gameinformer.com/b/news/arch ... tober.aspx
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E3 2016

Post autor: boncek »

Ale co chcesz komentować? To są znani, prawdziwi cosplayerzy, którzy się za te postaci przebierają. CD Red zaproponowało im ten live action i się zgodzili.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E3 2016

Post autor: boncek »

BTW, Sony. Oł eM Gi! Nie wiem czy da się ich teraz przebić czymkolwiek. No chyba, że Ninny pokaże NX, ale wiemy, że nie pokaże.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Czy ja wiem, czy Sony tak pokazało. Gry niektóre owszem, ale np. hype'u na grę Kojimy nie rozumiem. Pokazali God of War - to jest bardzo na plus, no ale jak zwykle exclusive. Days Gone, gdy pokazali Dead Rising, nah. Last Guardian i Horizon Zero Dawn już były wiadome od dawna. Dla mnie najciekawszy Detroit: Become Human, bo to może być całkiem fajna gra. Dalej ewentualnie Resident Evil jak dla fanów horrorów i serii. Reszty nie będę wspominał, bo nie ma czego imo.

Nie mówię, że było źle, pokazali bardzo dużo, ale mnie tam aż tak nie ruszyło. W przeszłości lepsze bywały konferencje na e3.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E3 2016

Post autor: boncek »

Jutsimitsu pisze: Days Gone, gdy pokazali Dead Rising
:D Srsly dude. Co te gry mają ze sobą wspólnego? ;)

Ale spoko, dla mnie bomba, fajnie, że z VRem Sony idzie na całość. Jeszcze niech tylko Ninny mnie pozamiata Zeldą i będą dobre targi. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

boncek pisze:
Jutsimitsu pisze: Days Gone, gdy pokazali Dead Rising
:D Srsly dude. Co te gry mają ze sobą wspólnego? ;)
Hordy zombich. Temat się przejadł.


Co do VR, to wczoraj prowadziłem gorącą dyskusję na ten temat ze znajomymi. Moim zdaniem nie wszystkie gry będą wspierały VR na czystej PS4. Owszem, będzie ich sporo, ale po tym jak Bethesda powiedziała że F4 będzie na Xbox Scorpio (czy jak to się zwie), a nie na zwykłe One, to Sony albo wywinie ten sam numer albo nie dostanie wersji VR.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E3 2016

Post autor: boncek »

Tylko, że w trailerze Days Gone nie było ani jednego zombie. ;) No nie ważne, dla takie porównanie ma tyle sensu jak zestawienie ciężarówki z motorówką. Możemy się o tym pokłócić w podcaście. ;)

Co do VR. Hmm.. Nie jest tajemnicą, że Neo powstanie głównie z myślą o VRzie. Nie jest też tajemnicą, że PS4 ma potężny userbase, a zarówno Oculus i Vive to jest w tym momencie nisza nisz. Scorpio imho będzie ciekawostką dla hardcorowców, bo z tymi podzespołami koszt konsoli to będzie przynajmniej 699$.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Zobaczymy jak będzie ze Scorpio. Wiesz to ma wyjść w 2017 na jesieni. Co do PS4 i VR, będą gry jak Eagle Fight na tą konsolę. Tyle że w tej chwili mamy F4 zapowiedziane VR, gdzie F4 na PS4 zwyczajnie laguje! Jak oni chcą wyciągnąć wymagane 60 fps do VR'a to ja nie wiem. Dlatego będą gry, które będą zarówno na PS4 jak i PS4 Neo, ale tylko na tej drugiej dostaną opcję VR. Oczywiście od znajomych dostałem za to zjeby, bo mówili że Sony robi wszystko kompatybilne na danej generacji (slim itp.). Tyle że to nietypowa sytuacja, bo pojawiła się technologia, którą zaczęli rozwijać dopiero jak konsole były właściwie gotowe (strzelam). Dlatego żeby móc korzystać z tej formy, muszą dostosować się i zrobić generację 4,5. Scorpio wypada około w połowie cyklu generacji konsoli, jeśli Playstation nie odpali podobnego numeru ze wsparciem VR, to druga połowa tej generacji będzie dla M$.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E3 2016

Post autor: boncek »

Jutsimitsu pisze:Zobaczymy jak będzie ze Scorpio. Wiesz to ma wyjść w 2017 na jesieni.
Titan X m ok 6 teraflopów, czyli tyle co ma mieć Scorpio. Premiera rok temu chyba. Cena ciągle na poziomie ~5K złotych, czyli po obecnym kursie ponad 1200 dolarów. A mowa o samej karcie.

Na PSVR masz też Resident Evil nowy. Masz Golem (chyba tak to się nazywa), masz tego Battlefielda nowego, Batmana też. Jasne, te dwa ostatnie to pewnie będą jakieś experience, ale ludzie grali na zamkniętych demach w chociażby Drive Club na VR. Pamiętaj, że PS VR ma podziałke 1920 x 1080 łącznie, czyli 960 x 1080 na oko. Metal Gear Solid V chodzi w full HD z 60 klatkami na PS4. Po prostu Bethesda będzie musiała duuuużo optymalizacji zrobić. Albo po prsotu na zwykłym PS4 będziesz mieć low settings, a na Neo medium. I tyle.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Obawiam się, że to nie będzie takie proste jak mówisz. Ale zobaczymy w przeciągu najbliższych 3 lat.
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: E3 2016

Post autor: Mithrandir »

boncek pisze:Scorpio imho będzie ciekawostką dla hardcorowców, bo z tymi podzespołami koszt konsoli to będzie przynajmniej 699$.
boncek pisze:Titan X m ok 6 teraflopów, czyli tyle co ma mieć Scorpio. Premiera rok temu chyba. Cena ciągle na poziomie ~5K złotych, czyli po obecnym kursie ponad 1200 dolarów. A mowa o samej karcie.
Titan to w zasadzie hasło reklamowe, więc nie ma co brać go za punkt odniesienia. Dziś GTX 1070 z wydajnością 6,5 TFLOPS wyceniany jest na 379$, a RX 480 z 5 TFLOPS na 199$. Tak więc myślę, że perspektywa wydania takiej konsoli za 1,5 roku w granicach 500$ jest całkiem realna.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Ja tam myślę że nawet taniej wyjdzie. Koncerny kiedyś dokładały do konsol, to czemu teraz miałyby zrezygnować. Zwłaszcza M$ po wtopie z One.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: E3 2016

Post autor: boncek »

Tylko, że w trailerze Days Gone nie było ani jednego zombie.
Ups, chyba w gameplayu były pokazane zombiaki. No ale mniejsza z tym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: E3 2016

Post autor: Gregor »

Mnie tam póki co nic jakoś specjalnie nie zachwyciło. Mass Effect, Titanfall 2 i parę innych ok, ale żadnego efektu wow.

Prey jakieś dziwne jak ta skasowana strzelanka UFO (w ogóle reboot serii składającej się z jednej gry), nic konkretnego ze Star Warsów. Bida, albo starzeje się.

VR w ps4 jakoś nie widzę jak oni chcą zrobić żeby działało dobrze, ludzie nie dostawali choroby morskiej i nie wyglądało kupiasto. Przy większej rozdzielczości Occulus/Vive ludzie piszą o pikselozie, a tu jeszcze dojdzie ostre cięcie detali...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: E3 2016

Post autor: Mithrandir »

u mnie podobnie. Praktycznie prócz Mafii 3 nie widziałem nic, w co naprawdę chciałbym zagrać.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: E3 2016

Post autor: Halaster »

Najgorsze że rzutniki 4k są w takich kosmicznych cenach, ze mnie kompletnie te nowe konsole nie interesuja, szczególnie że ze względu na kompatybilność sama grafika nie będzie wcale lepsza..
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: E3 2016

Post autor: SithFrog »

4K, hehe, ile teraz jest gier czy filmów oferujących taką rozdziałkę?

Dajcie linka albo napiszcie czym Sony pozamiatało, nie mam czasu sam szukać, a ciekaw jestem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Daj mi 2 godziny. Wrócę do domu i zrobię skrót wczorajszych konferencji.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Okej, to tak jak już pisałem na temat Microsoftu. Ogólnie nie pokazali żadnej ciekawej gry. No może średniaki najwyżej. Z ciekawszych tylko chyba Recore:

phpBB [video]


I ewentualnie We Happy Few:

phpBB [video]


Tyle że to nie są nawet pierwsze trailery tych gier. A tak to: Gears of War 4, Final Fantasy XV, Forza Horizons 3, Gwint: Wiedźmin, Scalebound, Tekken 7 i Dead Rising 4. Ogólnie bardzo słabo.

Jedyną wartą uwagi informacją jest omawiany XboX Scorpio (nie mylić z Xbox One S), który ma być bardzo mocny... ale za półtora roku to już nie będzie aż tak kosmicznie mocny, ot bardzo dobry.



Dalej była konferencja Ubisoftu, jak zwykle już prowadziła ją Aisha Tyler (LANA!!!). Co oczywiście daje bardzo dużo ich wystąpieniom, bo jest bardzo dobra w takich imprezach i nie waha się rzucić tekstem "this will fucking blow your mind". Anyways, do meritum.

Jak i co roku można powiedzieć, że Ubisoft potrafi zrobić show, ale również potrafi pokazać doskonałe trailery lub nawet fragmenty gier. Szkoda że gotowy produkt nigdy nie dorównuje tym prezentacjom.

Na początek dostaliśmy Just Dance 2017, ale to raczej niewielu obchodzi. Dlatego szybko przeskoczyli na cięższe tematy i średnio zapowiadającą się grę Ghost Recon Wildlands. Czemu średnio? Ano jest to dosyć oklepany motyw Ubisoftowy otwartego świata, gdzie małe misje na mapie dające nam niewielki zysk w ogólnym rozrachunku są przeplecione z rzadka elementami głównej fabuły. A przynajmniej tak to wygląda. Może kogoś to zaciekawi ze względu na wojnę z kartelami i tryb coop, ale to nadal taki Far Cry. Twórcy byli tak niemili że nawet nie wrzucili na swoją stronę trailera z gameplay'u:

phpBB [video]


Kolejną pozycją jest South Park: The Fractured But Whole, czyli kontynuacja Stick of Truth. Nie będę się rozpisywał, kto grał w pierwszą część ten może zagra w drugą. Ten co nie grał w pierwszą, może kupić drugą i dostanie pierwszą.

phpBB [video]


Dalej były dodatek do The Division, ale kto w to w ogóle gra? No i gra o której mówiłem że będzie dosyć mocno hajpowana na VR - Eagle Fight. Nie będę wrzucał trailerów, bo do drugiego dali tylko gameplay jak mi się wydaje.
Następnie dostaliśmy zapowiedź Star Trek: Bridge Crew, a kto grał w Artemis (takie coś o czym pisał Matthias w grach online), ten stwierdzi że to po prostu doskonałe rozwinięcie tamtej mechaniki. Każdy gracz wciela się w innego członka załogi (4 klasy, ale pewnie dostaniemy więcej w przyszłości) i wykonuje swoje zadania. Gra na VR i być może najciekawsza gra tego typu, chociaż pewnie po kilku misjach zacznie się nudzić. Kto wie, zobaczymy, ale pewnie nie zagramy bo ilu i kiedy kupi sprzęt do tego (ja planuję może na koniec roku):

phpBB [video]


Gra która jest mi klimatem najbliżej, a na pewno Dragonowi - to For Honor i tutaj bardzo dobra wiadomość. To nie będzie tylko młócka jak Chivalry, gdzie gramy tylko multiplayerowo. Dostaniemy kampanię dla każdej z 3 nacji!

phpBB [video]


Dwie gry, o których tylko napiszę, bo trailery raczej nie przekonują mnie do ich walorów, choć z pewnością znajdą swoich fanów, to Trials of the Blood Dragon i Grow Up. Gra typu arcade w klimatach Far Cry Blood Dragon oraz arkadowy następca Grow Home o śmiesznym robocie. Not for me

Z wcześniejszych zapowiedzi można było się spodziewać że dostaniemy informacje nt. Watch Dogs 2 i tak się stało, dostaliśmy ich bardzo dużo ;). Ja nie grałem w pierwszą część, ale wydaje mi się że druga ma być bardziej "cool". Czyli bardziej dla nastolatków niż dorosłych, bo kto normalny myśli że haker będzie parkourowcem? Ostrzegam 11 minut:

phpBB [video]


Na koniec konferencji dostaliśmy zapowiedź nowego IP (intellectual property) Ubisoftu. I jak dla rozwoju VR może i będzie to ciekawa propozycja, tak gra sama w sobie nie wydaje się ciekawa. Chodzi bowiem o symulator: skoków na wingsuit'cie, paralotni, ekstremalnego narciarstwa i snowboardu. Choroba lokomocyjna gratis:

phpBB [video]


O Sony zrobię później. Need to eat.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: E3 2016

Post autor: Gregor »

Trailer For Honor dostanie chyba nagrodę za najgłupszy trailer ever, co jest niesprawiedliwe, bo scenarzysta ma pewnie 6 lat :lol2:

Ghost Recon może być dobre, ale widząc gameplay z niby rozmową kumpli coop strasznie śmierdzi przypadkiem the Division, to wolę się nie nastawiać.

Nowy South Park - w końcu coś co naprawdę chcę :D :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Gregor pisze:Trailer For Honor dostanie chyba nagrodę za najgłupszy trailer ever, co jest niesprawiedliwe, bo scenarzysta ma pewnie 6 lat :lol2:
Ta jest durny, ale jak będzie fajnie się grało i ostatecznie nie będzie kompletnie głupi, to ja chętnie pogram. Zawsze na propsie takie klimaty i fabuła.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Ostatnia część skrótu konferencji z tegorocznego e3 i na zakończenie pewnie najciekawsza dla wielu prezentacja Sony. Osobiście będę studził zapał, jako typowy przedstawiciel PC Master Race ;)

Zacznijmy od mającej już 11 lat serii God of War, która przez tyle lat ekskluzywnie towarzyszy konsoli Sony. Tym razem dostaniemy już czwartą część, a na tym pokazie dostaliśmy niemal 10 minut zawartości z gry. Bóg wojny powraca, a fani się cieszą:

phpBB [video]


A teraz coś na co wszyscy czekaliśmy! Gra o zombie! Nowa jakość! Dobra, kogo ja oszukuję, ale może klimat kogoś przekona. Days Gone wydaje się jak resztki z wczorajszego obiadu, na pewno nie chcę ich więcej widzieć, a jednak są tam w lodówce.

phpBB [video]


Kolejna gra to śliczna i nieco artystyczna gra o przyjaźni dziecka i czegoś co nazwałbym Falkorem z Never Ending Story. Sam nie mam zielonego pojęcia o grze, pewnie twórcy robią adaptację, albo powiedzieli nieraz, że Niekończąca się Opowieść jest tutaj inspiracją. Ja wysiadam z tego smoka, bo to nie moje klimaty, krew się nie leje ;) /s. Prawda jest taka że nie ciekawi mnie ta gra, ale może przypadkiem przejdę.

phpBB [video]


W zeszłym roku dostaliśmy trailer Horizon Zero Dawn, teraz dostaliśmy następny, yay! Gra jest bardzo pompowana z tego co mi się wydaje. Nie siedzę tak w konsolach, żeby wiedzieć. Połączenie prehistorii z cyberpunkiem.

phpBB [video]


Tutaj powinienem napisać bardzo dużo, ponieważ ta gra którą Sony pokazało po Horizon Zero Dawn jest moim zdaniem najciekawszą propozycją tegorocznych targów. Jest to już kolejna pozycja w portfolio Quantic Dream, czyli ludzi od Heavy Rain i Fahrenheit (symulatora płaczu Ellen Page nie wspominamy). Po raz kolejny będzie to gra o wielu ścieżkach i zakończeniach, a temat androidów ostatnio jest bardzo chwytliwy, coś jak nowy temat zastępujący zombie - na ciebie patrzę Days Gone, mogło byś się trzymać swojej nazwy i odejść w zapomnienie jak i inne tytuły o nieumarłych.
Nie będę bardziej się jednak rozpisywał, sami oceńcie trailer:

phpBB [video]


Teraz trochę gier na VR, ale na przekór nie będę dawał trailerów, bo moim zdaniem te tytuły aż tak nie przyciągają uwagi.
Resident Evil 7 - yay...
Farpoint - tego nawet nie jestem w stanie ocenić, coś z potworami, cholera wie. Poszło w niepamięć gdzieś.
Battlefront VR Xwing Mission - okej
Batman Arkham VR - dobra
Final Fantasy VR Experience - szczerze, wystarczy tego...

Warto (pffff), nadmienić że dostaniemy wielce oczekiwanego (dźwięk powstrzymywanego śmiechu) Call of Duty: Infinite Warfare! A także równie zajebisty (hahahaha, nawet jak to piszę to nie daję rady) remaster Call of Duty: Modern Warfare. Panom już podziękujemy.

Na dokładkę bez trailerów, Crash Bandicoot Remastered i Skylanders Imaginators. Meeeeh.

Następnie mamy grę, na którą czekają wszyscy fani SW. Lego Star Wars: The Force Awakens. Chyba to co piszę przesiąka z każdą kolejną grą coraz większym sarkazmem i przepraszam za to, ale niestety do tego momentu poziom gier tak spadał, że nawet nie umiem cieszyć się z tej gry. Wiem, że gry Lego są fajne, ale ja czekam na coś poważnego o czym niestety tylko wspomnieli na pokazie EA. Do LSW:TFA dostaliśmy już całkiem sporo trailerów, ale macie następny:

phpBB [video]


Przedostatnią pozycją na liście Sony była gra, która odwróciła trend dla wielu fanów tej firmy, a przede wszystkim fanów Hideo Kojimy. Ja się do nich nie zaliczam, dlatego nie będę ukrywał niespecjalnie mnie przekonuje Death Stranding. Jest to jednak nowa marka, po wielu latach tworzenia kolejnych gier z serii Metal Gear Solid z Konami odszedł i stworzył swoje własne Kojima Productions. Death Stranding jest pierwszą grą tej firmy i zobaczymy co będzie, ale raczej jeszcze dużo czasu do wydania jej. W końcu Kojima Productions powstało w grudniu zeszłego roku.

phpBB [video]


Na koniec nie będę wiele pisał o następnej grze. Szczerze nawet nie wiem co napisać w tym miejscu. Dlatego powiem tylko gra o Spider Man'ie:

phpBB [video]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: E3 2016

Post autor: SithFrog »

No Gregor trafił w sedno.

Kurcze, nic mnie nie powaliło. Nowy Kratos wygląda kompletnie nieimponująco.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: E3 2016

Post autor: Voo »

Fajne podsumowania Jutsi. Nowa gra od Quantic do tego Last Guardian i obym znalazł czas żeby w to zagrać.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: E3 2016

Post autor: Jutsimitsu »

Dzięki, akurat pisałem to z myślą o starszych z dziećmi i zapracowanych, bo kto ma czas oglądać ładne parę godzin różnych prezentacji.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: E3 2016

Post autor: SithFrog »

No i dobrze zrobiłeś, dzięki za przefiltrowanie tego szumu do zjadliwej porcji :)
Obrazek
ODPOWIEDZ