Gry paragrafowe

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2728
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Gry paragrafowe

Post autor: Cherryy »

Przeczytałem artykuł o paragrafówkach w poprzednim numerze Pixela i mnie naszła chętka. Ostatnią (i jedyną) paragrafówką, w jaką grałem, był Dreszcz z ŚGK. Pamiętam, że męczyłem tę książeczkę kilkukrotnie i bawiłem się pierwszorzędnie. Czasy się jednak zmieniają i pomyślałem, że może są gdzieś w internecie jakieś perełki online, bądź w postaci prostych programów? Taką, jaką np. jakiś czas temu zarzucił DaeL na stronie głównej (chociaż nie była to paragrówka, a bardziej... tekstówka?).

W sumie, nie wiem po co tworzę ten temat, mogłem równie dobrze napisać o tym w luźnym. Ale może macie jakieś ciekawe doświadczenia i wiedzę w tym zakresie?
Since 2001.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Crowley »

All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5001
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Zolt »

O kurde, w Wojownika Autostrady grałem w podstawówce :D
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Dragon_Warrior »

widzę, że ostro sobie tematy kradną już po 2 numerach :D

ja mam dwie ksiązkowe paragrafówki z rebela od którejś tam gwiazdki czy imienin, ponoć fajne, ale cholera nie mialem jeszcze na nie czasu :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Razorblade »

Tutaj sa ciekawe paragrafowki w universum Tezeusza do pobrania. Szybkie i przyjemnie :)
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Dragon_Warrior »

o popatrz nie wiedziałem :D
w domu się może pobawię
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Dragon_Warrior »

pobawiłem się tymi paragrafówkami ale o ile pierwsza jest spoko a druga w miarę (bo jedno z zakończeń buguje) to dalej jest już słabiej mocno.
Obrazek
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Dzień dobry.
Tak się składa, że ja stworzyłem kilka gier paragrafowych.

Tutaj był opis gier i linki do nich, ale uznałem, że je usunę, bo przecież jestem pisowcem, a dla Was każdy pisowiec to idiota, więc po co mielibyście grać w gry stworzone przez idiotę ;-)
Ostatnio zmieniony 9 kwietnia 2016, o 13:11 przez Adeptus Gedeon, łącznie zmieniany 3 razy.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2614
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Gry paragrafowe

Post autor: zodi »

Na paragrafówkach się nie znam, chcę jedynie przywitać nowego forumowicza :)
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Dziękuję za przywitanie. Powiem tak - jak poczytałem szalone teorie nt GoT, to się zachwyciłem. Jak poczytałem, jakie farmazony wypisujecie nt PiS-u w temacie politycznym, to się zniesmaczyłem ;) W sumie nie wiem, czy zagrzeję miejsce (ale też pewnie nikomu specjalnie nie zależy, żebym zagrzał).
zodi
Kofan Annan
Posty: 2614
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Gry paragrafowe

Post autor: zodi »

Ależ zależy nam na świeżej krwi!
Nawet jeśli popiera PiSuar ;P ;)
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Nawet jeśli popiera PiSuar ;P ;)
Oho, typowy dla przeciwników PiS szacunek dla inaczej myślących, kultura wypowiedzi i niechęć do dzielenia ludzi na gorszych i lepszych. Jak to napisał jeden z Waszych użytkowników - żeby popierać PiS wystarczy spojrzeć, jak się zachowują jego krytycy. Wahałem się, czy jest sens tu zostać, ale mnie przekonałeś. Żegnam i pozdrawiam, nie będę zasmradzał Waszego oświeconego i postępowego forum swoim pisuarskim smrodem.
Ostatnio zmieniony 9 kwietnia 2016, o 13:04 przez Adeptus Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2614
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Gry paragrafowe

Post autor: zodi »

Oj no o co się od razu tak obrażać ?
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Nie obrażam się, po prostu uświadomiłeś mi, że to forum dla światłych i postępowych Europejczyków, a nie pisuarskich podludzi, nawet jeśli łaskawie pozwolisz mi na egzystować. Wzrusza mnie Twoja łaskawość, ale nie ma potrzeby, żebyś z litości obcował z taką hołotą.
Ostatnio zmieniony 9 kwietnia 2016, o 13:19 przez Adeptus Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2614
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Gry paragrafowe

Post autor: zodi »

Ehhh....
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7410
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Matthias[Wlkp] »

To forum jest przede wszystkim humanistyczne. Dostaje się tutaj wszystkim, od lewa, do prawa. IMHO więcej hejtu leci stąd w stronę PO.

Ale tak na prawdę to nikt tej całej polityki nie traktuje poważnie. Sith z Turtlesem żrą się w politycznym, a potem razem tłuką WoTa. Thimowi bardzo daleko do bycia moim sojusznikiem politycznym, a jednak był jedną z pierwszych osób, które odpowiedziały w moim stresowej stresowym wątku.

Masz tutaj niepowtarzalną okazję podyskutować z ludźmi z poglądami od skrajnego PiS do Razem - fakt, nie zawsze jest to szczyt kultury, ale to co się dzieje w politycznym, zostaje w politycznym. Nie ma też tutaj postów w stylu "Matthias ty debilu".

Jeżeli odrzuca cię to, że ktoś myśli inaczej i nie potrafisz rozmawiać z tym kimś na inne tematy z tego powodu - to faktycznie może być Tobie ciężko się zaaklimatyzować.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2614
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Gry paragrafowe

Post autor: zodi »

Matthias ty debilu! :)
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7474
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Crowley »

Matthias pisze:Masz tutaj niepowtarzalną okazję podyskutować z ludźmi z poglądami od skrajnego PiS do Razem
Nie przesadzajmy z tym Razem. Aż tak źle chyba nie jest. Prawda? :spy:
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Jutsimitsu »

Crowley pisze:Nie przesadzajmy z tym Razem. Aż tak źle chyba nie jest. Prawda? :spy:
Spadaj, ja na nich ostatnio głosowałem :roll:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Gry paragrafowe

Post autor: SithFrog »

Adeptus Gedeon pisze:to forum dla światłych i postępowych Europejczyków
Ej ej ej, tylko bez wyzwisk :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5001
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Zolt »

kurwa, człowiek raz na wesele pojedzie...
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry paragrafowe

Post autor: PIOTROSLAV »

Lol, zodi odebrał już drugie gorące przywitanie.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Gry paragrafowe

Post autor: ThimGrim »

Do ŚGK dołączyli kiedyś paragrafówkę, right? Smok rozkrok, jak to się nazwało? "Dreszcz"! I kiedyś jeszcze w zamierzchłych czasach grałem chyba w "I ty możesz zostać stalowym szczurem", albo jakoś tak.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4337
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Turtles »

Tak, był Dreszcz. Ale zgubiłem i nigdy nie grałem :(
Obrazek
#sgk 4 life.
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Cześć!
Jakiś czas temu wrzuciłem tutaj swoje gry paragrafowe... a potem postąpiłem głupio, obraziłem się nie wiadomo o co i je usunąłem i uciekłem z forum. Minęło parę lat, można powiedzieć, dojrzałem i wśród różnych "błędów młodości" przypomniało mi się i to. Zatem przepraszam za moje wcześniejsze zachowanie i wrzucam gry ponownie. Tak wiem, że nikt na to nie czekał, ale nie szkodzi!

Pierwsza – „Kręte drogi” – jest niezbyt oryginalna i niezbyt rozbudowana (na zasadzie „pierwsze koty za płoty”). Gracz wciela się w rycerza Zakonu Światłości, któremu przyjdzie się mierzyć z wielce mrocznym zagrożeniem… albo do niego dołączyć.
Tutaj można przeczytać jej recenzję: https://www.paragrafka.pl/krete-drogi/
A tu ściągnąć: http://www.mediafire.com/?3u57crvdz9cj5y6

Druga – „Wielka Wojna Sukcesyjna – jest odrobinę (ale tylko odrobinę) bardziej oryginalna i rozbudowana. Założenie jest dosyć sztampowe, choć w „interaktywnej fikcji” chyba nie było jeszcze użyte. Miejscem akcji jest niegdyś potężne Imperium (jak wspominałem, sztampa). Ostatni cesarz umarł, nie pozostawiając męskiego potomka, w związku z czym imperialni możnowładcy rozpoczęli krwawy spór o koronę. Do konfliktu mieszają się też inne potężne frakcje, takie jak Imperialny Senat czy Kościół Hierarchistyczny, a także stłamszeni wyznawcy starych, pogańskich bogów pragnący wykorzystać wojenny chaos, by wyjść z podziemia i na nowo wznieść sztandar swojej wiary. Co gorsza, ościenne mocarstwa są gotowe wkroczyć z interwencją, by ugrać coś dla siebie. Alter ego gracza jest dawnym żołnierzem, który po zakończeniu służby osiadł na wsi, aby pędzić żywot spokojnego kmiecia. Ale pewnego dnia wojna domowa wkracza do jego osady i bohater zostaje wplątany w wir wydarzeń.
Z początku gracz kieruje jedynie własną osobą i niewielką grupą towarzyszy broni, ale w miarę rozwoju historii może uzyskać większy wpływ na wydarzenia rozgrywające się w Imperium. Czytelnik będzie dowodził oddziałami i armiami, piął się w hierarchii, zawierał sojusze i zdradzał swoich mocodawców, knuł spiski lub dokonywał bohaterskich czynów. Od jego wyborów będzie zależało to, czy jego frakcja zwycięży w wojnie, czy pomoże zasiąść na tronie komuś innemu, czy też sam zdobędzie władzę nad Imperium, czy doprowadzi państwo do rozkwitu, czy upadku, czy utwierdzi cesarską władzę, czy przekształci kraj w republikę, czy ugnie kolana przed Kościołem, czy poprowadzi wyznawców starych bogów do zemsty – i tak dalej, i tak dalej. Przewidziane są też wątki romantyczne (choć muszę przyznać, że wyszły mi wyjątkowo sztywno i kiczowato), choćby dlatego, że mariaże też są narzędziem polityki.
Gra liczy 813 paragrafów, ale ze względu na bardzo duże rozgałęzienie fabuły, jednorazowe ukończenie gry zamyka się w liczbie 8-13 wyborów, choć w ten sposób czytelnik ujrzy jedynie niewielki fragment wszystkich możliwości. Paragrafy są dosyć długie, większość z nich zajmuje ok. strony A4.
Niestety, nie jestem zadowolony z jakości mojej własnej pracy. Konieczność opisania każdej możliwości sprawiła, że nie miałem czasu, sił i natchnienia by skupić się na rozbudowanych i „literackich” opisach oraz dialogach – w efekcie, miejscami gra bardziej przypomina streszczenie wydarzeń, niż „interaktywną powieść”, a w niektóre fragmenty są dosyć grafomańskie. Tym niemniej, jeśli ktoś ma czas i ochotę, zapraszam do zapoznania się z tym wytworem i wyrażenia swojej opinii.

http://www.mediafire.com/file/wzhe06bxp ... 7.pdf/file
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Wiem, że nikogo nie obchodzi, ale wrzucę, bo co mi szkodzi.
"Sprawy rodzinne" to kolejna z moich gier paragrafowych (opowiadań interaktywnych). Tym razem nietypowo, pisana w trzeciej osobie. Gracz/czytelnik kieruje poczynaniami urzędnika sądowego rozwiązującego sprawę morderstw w klimatach fantasy. Utwór luźno nawiązuje do mojej poprzedniej gry "Wielkiej Wojny Sukcesyjnej" (w międzyczasie nieco zmieniła się koncepcja uniwersum). Tutaj można przeczytać recenzję gry: https://www.paragrafka.pl/sprawy-rodzinne, a tutaj ściągnąć grę: http://www.mediafire.com/file/oriu85bkf ... 2.pdf/file
Ostatnio zmieniony 20 marca 2020, o 10:41 przez Adeptus Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry paragrafowe

Post autor: PIOTROSLAV »

Gram sobie w sprawy rodzinne.
Kilka rzeczy mam do zarzucenia.

To co bym zrobił przede wszystkim to wymienił na starcie wszystkie nowe postaci, które się pojawiają w danym paragrafie z krótką charakterystyką: imię, nazwisko, funkcja itp. Albo w ogóle spis osób znanych postaci gracza, bo powiem szczerze, że chwilę zajęło mi ogarnięcie ,ze Adam i Corrius to ta sama osoba.

Druga sprawa, to dialogi. No drętwe, trudno, ale ja do tej pory nie wiem, czy główny bohater jest zwykłym strażnikiem miejskim, czy jakimś dowódcą, bo wszyscy do niego mówią tak samo. Nie mam pojęcia, czy typ, ktory na koniec pierwszego paragrafu mówi 'jak nie chcesz to nie idź na bal' to był mój przełożony, czy podwładny.
Poza tym 'To smutne, że nie jesteś z rodziną' to... no nie wiem, stary, ale chyba ucieło w tej wypowiedzi jakieś pięć kolejnych zdań, bo nie umiem sobie wyobrazić toku myśli, którym ktoś mógłby uznać to za groźbę.

To tak na tyle póki co - skończyłem paragraf 5 i muszę wybrać spośród samych bezsensownych opcji ;)
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry paragrafowe

Post autor: PIOTROSLAV »

Mkey, dojechałem do paragrafu na kpncu którego nie ma kolejnych decyzji. Rozumiem, ze skończyłem?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Zgadza się, brak kolejnych decyzji oznacza koniec. Jak wrażenia po jednym "przejściu"? Domyślam się, ze niezbyt pozytywne.
Co do drętwoty dialogów to nie będę przeczył, ale trochę zaskakuje mnie zarzut problemów z identyfikacją głównego bohatera."Adam Corrius" - gdy imię i nazwisko bohatera pojawiają się po raz pierwszy, to właśnie razem, jako zbitka, więc wiadomo że należą do tej samej osoby, a strażnik zwraca się do niej per "szlachetny panie pretorze". Chwilę potem jest wskazane, że Corrius osiągnął wysokie stanowisko pomimo młodego wieku, jest też określony jako "dostojnik". Natomiast przyznaję, relacja z Maeviusem może być faktycznie mniej jasna.

Przyznam się, że nie rozumiem też dlaczego wszystkie opcje w par. 5 są bezsensowne - to jest wybór "Czy chcesz ochrony Inkwizycji? Tak/nie/wycofuję się" - na logikę co najmniej jedna z tych opcji powinna być dobra ;) Jeśli zechciałbyś mi wyjaśnić, dlaczego są bezsensowne, a wolisz nie spoilerować, proszę o pw.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry paragrafowe

Post autor: PIOTROSLAV »

Mkey, widocznie nie czytałem wystarczająco uważnie - nie wyłapałem tych szczegółów.

A co do paragrafu piątego...
Spoiler:
ogólnie rzecz biorąc, nie rozumiem dlaczego ktoś miałby poczuć się zagrożony (a więc i potencjalnie potrzebować dodatkowej ochrony inkwizycji), ani dlaczego miałby się wycofywać ze śledztwa (szczególnie po tym jak wymordowano drużynę straży).
Już sam fakt, że po mieście tronowym lata zbój, który wymordował oddział straży miejskiej, w mojej wyobraźni pociąga za sobą daleko idące reperkusje, jak chociażby godzina policyjna, zamknięcie miasta, bezpośrednie zainteresowanie włodarzy miasta, inkwizycja przejmuje zwierzchnictwo nad śledztwem i pewnie jeszcze lokalni magowie zaczynają pomagać w śledztwie...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Ok, chyba rozumiem, o co Ci chodzi.
A jak ogólne wrażenia co do całości?
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Pewnie nikogo to nie obchodzi, ale wrzucam kolejne dwie gry. Tym razem użyłem trochę kodowania w programie Twine, dzięki są nieco bardziej rozbudowane mechanicznie (dzięki czemu można zapisać grę w trakcie, a program zapamiętuje wcześniejsze decyzje fabularne gracze, co znajduje odbicie w późniejszych scenach).

Pierwsza "Powrót Imperatora" to klasyczne fantasy z elfami, krasnoludami i walką światła i ciemności http://www.mediafire.com/file/rt88qbal8 ... .html/file .

Druga - "Garść przygód" -
http://www.mediafire.com/file/yoqh871wr ... .html/file
jest krótsza, a i skala wydarzeń jest nieco mniejsza.
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 396
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Guldan »

ja mam Samotnie Przeciwko Ciemnosci w ramach zestawu startowego do Zewu Cthulhu (urabiam moja ekipe od planszowki Cthulhu: Death May Die), raz w nia gralem i zginalem: https://blackmonk.pl/1155-Samotnie-prze ... nosci.html

dzisiaj doszla do mnie nowa paragrafowka wydana pare dnie temu: https://blackmonk.pl/1627-ChooseCthulhu ... hulhu.html

wieczorem sobie pogram na siedzac z kotem na balkonie :D
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Wiem, że moje wytwory Was nie interesują, ale mimo wszystko wrzucę kolejne.

Najpierw grę tekstową, którą napisałem na silniku TWINE: https://www.mediafire.com/file/lgmddu42 ... .html/file

Ponieważ tym razem użyłem trochę "prawdziwego" kodowania, gra ma nieco więcej możliwości - zapis gry, zapamiętywanie wcześniejszych wyborów itd. Gracz wciela się w młodego wojownika, który będzie mógł stanąć po stronie światła lub ciemności.

Druga gra, tradycyjnie, w PDF. Tym razem osadzona w klimatach klasycznego fantasy, a lekko nawiązujących do starożytności. Na jej kształt wpłynęły moje niedawne rozważania metafizyczne.
https://www.mediafire.com/file/1d6g7rsg ... 1.pdf/file
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry paragrafowe

Post autor: PIOTROSLAV »

Adeptus Gedeon pisze:Wiem, że moje wytwory Was nie interesują, ale mimo wszystko wrzucę kolejne.
Jeśli zamierzasz wrzucić cokolwiek na forum i liczyć, że ktoś się zainteresuje, to proponuję pomijać takie zdania... albo wrzucać je na samym końcu posta.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

To nie miała być złośliwość, tylko stwierdzenie faktu. Nie mam pretensji, że ktoś nie chce grać w moje gry, bo przecież nikt nie ma takiego obowiązku.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry paragrafowe

Post autor: PIOTROSLAV »

Jeśli nie zależy Ci na tym, żeby ktoś czytał Twoje produkcje - a chyba zależy, skoro na wstępie gry prosisz, żeby koniecznie zrecenzować niezależnie od wrażeń- to ten... sam się zastanów...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Zależy mi, żeby ktoś czytał, ale wiem, że nie przeczyta ;) Nie widzę sprzeczności.
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 396
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Guldan »

skad Ty sie w ogole tu wziales tej?
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Szukałem w miarę żywotnych forów o tematyce gry komputerowe/planszowe/RPG/fantastyka (co w czasach Facebooka nie jest takie proste) i tak Was swego czasu znalazłem.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Voo »

Spóźniłeś się 15-20 lat.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Hmm, troszkę przesadzasz. Powiedziałbym - jakieś 5-10. Tak sądząc po tym, jak na wymarłych forach patrzę na daty ostatnich postów. Poza tym, mimo wszystko, dalej jest trochę w miarę żywotnych.
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 396
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Guldan »

tzn to calkiem ciekawe, ze w ogole trafil tu ktos relatywnie nowy. dolaczyles 5 lat temu, wiekszosc z nas jest od ponad 15 a rekordzisci od 23. to forum nie jest martwe w przeciwienstwie do innych ale swietnosc ma za soba (jak zreszta cala epoka forow internetowcyh) - tocza sie tu jakies mniej badz bardziej konstruktywne dyskusje ale obecne miejsce to tylko stary dziadek siedzacy i odpoczywajacy na werandzie ;)

podtrzymywanie zycia dziadka napedza nasza nostalgia, sentyment i specyfika Swiata Gier Komputerowych, ktore nas gdzies tam uksztaltowalo. mysle, ze jeszcze dlugo bedziemy w okol siebie orbitowac zeby utrzymac ten specyficzny fenomen.
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

No cóż, Facebook czy Twitter nie są dla mnie alternatywą - nie podoba mi się brak prywatności oraz ogólnie forma nadająca się do pisania krótkich komentarzy, a nie jakichś większych dyskusji (nie tylko ze względu na ograniczenia w długości postów na Twitterze). Dlatego bardzo żałuję tego "końca epoki".
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry paragrafowe

Post autor: PIOTROSLAV »

Jakiej prywatnosci? Robisz sobie konto fb Adeptus Gedeon i dajesz tyle prywatności ile sam udostępnisz.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 396
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Guldan »

mowienie o prywatnosci w dobie smartfonow to zart ;)
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry paragrafowe

Post autor: PIOTROSLAV »

Też prawda
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Adeptus Gedeon
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 kwietnia 2016, o 21:30

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Adeptus Gedeon »

Teoretycznie konto na Facebooku powinno być opisane prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Ja miałem prawdziwe imię + jako nazwisko "Cocięobchodzi". Jakiś czas się uchowałem, ale wreszcie ktoś z administracji mnie wyłapał, zablokował konto i kazał się kontaktować telefonicznie w celu weryfikacji danych.
Poza tym - mama poprosiła mnie, żebym przesłał maila jej koleżankom. Następnego dnia Facebook proponował mi te panie jako znajome (mimo, że na nim w żaden sposób się z nimi nie kontaktowałem).

A co do smartfonów... Nie mam, nie używam.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Voo »

O kurde, Twoja własna mama doprowadziła do tego, że Fb zaproponował Ci znajomość z jej koleżankami?

Brzmi nieźle ale nie opowiadaj szczegółów :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 396
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Gry paragrafowe

Post autor: Guldan »

juz to widze: mama prosi o przeslasnie maila do kolzanek a potem:

w twojej okolicy so horny starsze panie. mature kolezanki macocha milf anal stepujacy syn.

hurr durr, prywatnosc taka spaczona ;)
ODPOWIEDZ