Forum, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

Crowley pisze:PiS wygra z taką przewagą, że będzie mógł rządzić samodzielnie.
No moim zdaniem to niemożliwe, bo TVP ogląda dokładnie 8 milionów seniorów i to jest dokładnie 33-35% wyborców. O ile nie zmobilizują nastraszą niezdecydowanych to PiS nie ma już możliwości podskoczyć powyżej tego progu. To jest w ogole paradoks, ze wymierający ludzie będą nam ustawiać najbliższe pokolenia. PiS jest partią skończoną, ale niestety tylko w sensie demograficznym.
Znacznie bardziej prawdopodobny jest ten Twój drugi scenariusz, gdzie wystarczy że dokupią sobie dodatkowe głosy z Konfederacji. Dlatego tak ważna jest mobilizacja wszystkich innych, żeby ten próg nie był do przeskoczenia.
Jeszcze w zeszłym roku byłem pewny, ze tego się nie da spierdolić. Ale patrząc jak nieudolna, niekompetentna i pozbawiona treści jest kampania Tuska/TVN/Onetu oraz dodając do tego fakt, że wyrugowane zostały kompletnie Lewica i Trzecia Droga przedstawiani obecnie we wszystkich mediach jako nieudacznicy, to już myślę że wszystko się może zdażyć. To jest spektakularna klęska całego projektu anty-PiS. Zamiast rozbić się na kilka ośrodków, dać ludziom iluzję wyboru, jest absurdalne równanie demokracja=Tusk. Wolne media = TVN. Ludzie tego nie kupują, bo widzą że to kolesiostwo i trzymanie miejsca przy korycie. A przecież oni nawet jeszcze tego koryta nie mają.
Dzielić skórę na niedźwiedziu - to jest idealny przykład tego frazeologizmu.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:To ty napisałeś, że psa je się jak kurczaka. Szybki google i w takim Wietnamie produkuje się* ~500 milionów drobiu. Głównie spożywa się wieprzowinę, 65%, a kurczak to i tak tylko 20%. Nie spodziewam się, że reszta to pies.

*kluczowe słowo - produkuje się
No napisalem i podtrzymuje. Je sie jak kurczaka czy wieprzowine. Chyba ze jest do tego jakis specjalny rytual niezbedny. Przy calym szacunku to Ty wyskoczyłes z "codziennoscia" bez określenia co to znaczy. Dla Kowalskiego codziennoscia moze byc ryba, dla Nowaka kurczak a dla Thima tofu. Skoro sie je go "normalnie" a nie w wyjatkowych i ekstremalnych sytuacjach czy obrzedach, to jest to "normalny" pokarm w tamtym regionie (i nie tylko). Tak jak np. owady, zaby czy konina. To tez jest normalne pozywienie.


Ja nie wiem po co dorabiac drugie dno, próbować tlumaczyc czy mowic ze czarne jest biale. Jest to rodzaj normalnego pozywienia na swiecie. A teraz mozna sie buntowac, rzucac obelgami i probowac udowodnic ze slonce wschodzi na zachodzie. Tylko absolutnie nie zmienia to rzeczywistości. Easy.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:No napisalem i podtrzymuje. Je sie jak kurczaka czy wieprzowine.
Nie je się. Chyba że u nas wpierdala się kawior i trufle w każdym domu.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Crowley pisze:Wszystkie te dywagacje i tak nic nie znaczą. PiS wygra z taką przewagą, że będzie mógł rządzić samodzielnie. Najwyżej podkupią Mencenowi kilku (p)osłów.
Nie wydaje mi się to prawdopodobne. Pytanie jest czy nie będzie mijanki. A nawet jak PiS będzie miał jakieś 35% i jak Konfederacja spadnie na ok. 10% (a już zaczęli tracić) mogą zwyczajnie nie mieć większości nawet przy normalnej koalicji. Ogólnie jak na razie ich kampania jest zadziwiająco słaba, odgrzewanie cały czas tych samych tematów, które specjalnie nie chwytają (ktoś jeszcze pamięta obronę dobrego imienia JPII?), nawet imigracja i skandaliczne referendum na razie nie pomaga. Może we wrześniu coś wymyślą.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Pquelim pisze:Znacznie bardziej prawdopodobny jest ten Twój drugi scenariusz, gdzie wystarczy że dokupią sobie dodatkowe głosy z Konfederacji.
Nie rozumiem dlaczego wiele osób nie chce widzieć o wiele bardziej prawdopodobnej koalicji PiSu z Lewicą, albo z PSL.

Ja rozumiem, że Konfa nie z Waszej jest bajki, ale to aż wygląda na zaklinanie rzeczywistości - my stoimy po jasnej stronie, z nami prawda i słów na wiatr nie rzucamy, a kto nie z nami (a Konfa nie z nami przecież) ten z definicji w mrok spowity a usta jego słowa prawdy nie posmakowały. Mnie to trochę śmieszy, trochę przeraża, a trochę irytuje. I może rozumiałbym takie podejście gdyby nie było mnóstwa faktów, że Tusk kłamał ludowi jedno, a robił drugie, albo że ludowcy za pęto kaszanki i słój kiszonych ogórków bez mrugnięcia okiem sprzedawali ojcowiznę (vide umowa gazowa Pawlaka z Ruskimi do 2035).
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Theeck pisze:Nie rozumiem dlaczego wiele osób nie chce widzieć o wiele bardziej prawdopodobnej koalicji PiSu z Lewicą, albo z PSL.
Bo w Polsce nie ma wyboru na partie gospodarczo różne od siebie. Nawet Konfa jest równie chujowa w tej kwestii i nic nie zmieni. Wiara że jest inaczej jest ślepa. Chodzi tylko o zmiany kulturowe - światopoglądowe, a tu Konfa najbliżej chujowością pasuje do PiSu.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:
Razorblade pisze:No napisalem i podtrzymuje. Je sie jak kurczaka czy wieprzowine.
Nie je się. Chyba że u nas wpierdala się kawior i trufle w każdym domu.
Ja pierdole Thim, serio? Napisalem ze psy sa w niektórych kulturach traktowane jak swinie i kurczaki. I udowodnilem Ci to tutaj kilka razy juz. A Ty dalej yolo, bede udawal greka. Stary juz jestem, wiesz? No wiec tak - sa u nas domy gdzie wpierdalaja na codzien kawior i trufle. Z tym tez sie pogodz. Nie mowilem ze je sie tyle co kurczakow czy swin, ale ze psine (czy chuj wie jak to nazwac) traktuje sie jak wieprzowine czy drob. To ze jagnieciny u nas na prawo i lewo sie nie je to co niby to znaczy znaczy? Ze to zarcie ekskluzywne? A nawet jesli to nie znaczy ze nie jest to "normalne" zarcie, ani tym bardziej "wcale zarcie". Porownanie do kawioru jest z dupy, zwłaszcza jesli w pewnych regionach to psina jest tym zarciem "biedoty". Ale niech bedzie. Kawior to normalne zarcie - takie jak jajka czy krewetki. Wyjasnisz mi prosze dlaczego niby to zdanie jest bledne? Bo mniej osob je je albo rzadziej? Brawo, udowodniles ze nie jest to zarcie popularne tak jak kurczaki. Czyli teze ktora sobie sam zalozyles i z ktora sam sie sprzeczales. Jestem dumny z Ciebie! I przy okazji udowodniles ze jako zarcie jest dokladnie takie samo. A jak chcesz dalej isc w zaparte to juz sam dla siebie.

Peace!

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2023, o 21:07 przez Razorblade, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

grel3gargamel pisze:
Crowley pisze:Wszystkie te dywagacje i tak nic nie znaczą. PiS wygra z taką przewagą, że będzie mógł rządzić samodzielnie. Najwyżej podkupią Mencenowi kilku (p)osłów.
Nie wydaje mi się to prawdopodobne. Pytanie jest czy nie będzie mijanki. A nawet jak PiS będzie miał jakieś 35% i jak Konfederacja spadnie na ok. 10% (a już zaczęli tracić) mogą zwyczajnie nie mieć większości nawet przy normalnej koalicji. Ogólnie jak na razie ich kampania jest zadziwiająco słaba, odgrzewanie cały czas tych samych tematów, które specjalnie nie chwytają (ktoś jeszcze pamięta obronę dobrego imienia JPII?), nawet imigracja i skandaliczne referendum na razie nie pomaga. Może we wrześniu coś wymyślą.
A Komorowski moze przegrac z Duda tylko jak przejedzie pijany na pasach ciezarna zakonnice.

Tu nie chodzi co robi PiS ale raczej co robi i czego nie robi "opozycja". Przede wszystkim nie uczy sie na bledach i nawet nie probuje ogarnac jakim cudem PiS jest tyle u wladzy. Ta banda kretynow nie daje zadnego argumentu zeby na nich zaglosowac, poza odwiecznym "zeby PiS nie rzadzil". Zdziwisz sie jak duzo społeczeństwa ma w dupie takie haslo i po prostu nie pójdzie glosowac. Bo im zwisa kto rzadzi. To jest naprawdę duze grono ludzi.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Jutsimitsu pisze:
Theeck pisze:Nie rozumiem dlaczego wiele osób nie chce widzieć o wiele bardziej prawdopodobnej koalicji PiSu z Lewicą, albo z PSL.
Bo w Polsce nie ma wyboru na partie gospodarczo różne od siebie. Nawet Konfa jest równie chujowa w tej kwestii i nic nie zmieni. Wiara że jest inaczej jest ślepa. Chodzi tylko o zmiany kulturowe - światopoglądowe, a tu Konfa najbliżej chujowością pasuje do PiSu.
O prosze, Jutsi +1.

Mnie bardziej szokuje ze Theec serio wierzy w jakakolwiek zmiane jest TA konferencja wygra.

Moglbym uwierzyc gdyby to byl stary JKM. Moglbym uwierzyc gdyby to byli "wolnościowcy". Tutaj mamy zlepek skrajnie roznych programow gospodarczych od narodowcow po wolnosciowcow. To nie zadziala, chyba ze narodowcy zgadaja sie z PiSem. Ale tez nic nie zmienia. A jesli dodamy ze tak tegi mozg jak Petru juz kilka razy wytknął bzdury ludziom od Konfederacji zamiatajac ich, to klekajcie narody... I broncie przed takimi asami przy ktorych Rysiek wydaje sie medrcem na miarę Einsteina

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:
ThimGrim pisze:
Razorblade pisze:No napisalem i podtrzymuje. Je sie jak kurczaka czy wieprzowine.
Nie je się. Chyba że u nas wpierdala się kawior i trufle w każdym domu.
Ja pierdole Thim, serio? Napisalem ze psy sa w niektórych kulturach traktowane jak swinie i kurczaki. I udowodnilem Ci to tutaj kilka razy juz. A Ty dalej yolo, bede udawal greka. Stary juz jestem, wiesz? No wiec tak - sa u nas domy gdzie wpierdalaja na codzien kawior i trufle. Z tym tez sie pogodz. Nie mowilem ze je sie tyle co kurczakow czy swin, ale ze psine (czy chuj wie jak to nazwac) traktuje sie jak wieprzowine czy drob. To ze jagnieciny u nas na prawo i lewo sie nie je to co niby to znaczy znaczy? Ze to zarcie ekskluzywne? A nawet jesli to nie znaczy ze nie jest to "normalne" zarcie, ani tym bardziej "wcale zarcie". Porownanie do kawioru jest z dupy, zwłaszcza jesli w pewnych regionach to psina jest tym zarciem "biedoty". Ale niech bedzie. Kawior to normalne zarcie - takie jak jajka czy krewetki. Wyjasnisz mi prosze dlaczego niby to zdanie jest bledne? Bo mniej osob je je albo rzadziej? Brawo, udowodniles ze nie jest to zarcie popularne tak jak kurczaki. Czyli teze ktora sobie sam zalozyles i z ktora sam sie sprzeczales. Jestem dumny z Ciebie! I przy okazji udowodniles ze jako zarcie jest dokladnie takie samo. A jak chcesz dalej isc w zaparte to juz sam dla siebie.

Peace!

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Nic nie udowodniłeś, bo raz nawet żadnym faktem nie rzuciłeś. Po prostu "są traktowane jak kurczaki i zamknij mordę thim". Mięso psa nie jest traktowane jak kurczak/świnia. To frykas, nie jest produkowane, nie wiem w zasadzie, gdzie są podobieństwa? W sensie, że jak powiesz "wczoraj jadłem psa, a dzisiaj kurczaka" to nikt się nie zapowietrzy z oburzenia?

Skończ już. Ja ma rację i koniec.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »



Oj, biedny Thim :*

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Straciłeś pazur.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:Straciłeś pazur.
Pazur i cala lapke niestety... :(

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:
ThimGrim pisze:Straciłeś pazur.
Pazur i cala lapke niestety... :(

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
To łatwiej ci będzie wybrać rękę do zakreślenia KO na wyborach.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Razorblade pisze:
Tu nie chodzi co robi PiS ale raczej co robi i czego nie robi "opozycja". Przede wszystkim nie uczy sie na bledach i nawet nie probuje ogarnac jakim cudem PiS jest tyle u wladzy. Ta banda kretynow nie daje zadnego argumentu zeby na nich zaglosowac, poza odwiecznym "zeby PiS nie rzadzil". Zdziwisz sie jak duzo społeczeństwa ma w dupie takie haslo i po prostu nie pójdzie glosowac. Bo im zwisa kto rzadzi. To jest naprawdę duze grono ludzi.
Ze swojej strony powiem, że ich narracja jest tak już drażniąca, że zaczynam mieć ochotę zaglosować na PiS na złość im :D
Żałosne jest już to przekonywanie "My jesteśmy dobrzy, oni źli". Lepiej to Ameryce już wychodzi w sumie. A Donek, no cóż. Przegrał według mnie na starcie, gdy próbował wrócić do tej starej śpiewki. Pamiętam, że tuż wcześniej jego koledzy chcieli sobie załatwić podwyżki w sejmie. A kilka chwil później wychodzi Donek i próbuje przekonywać, że PiS chce się nachapać, ale oni to w zasadzie charytatywnie, dla idei tylko.
Im starszy jestem, tylko bardziej widzę określoną tendencję w głównych mediach. Onet i TVN. I przestaje mnie dziwić, dlaczego PiS zrobił z TVP to co zrobił. Po prostu chcieli wyrównać szanse w mediach :)
A najbardziej zabawne to była próba przekonania mnie, że mam walczyć za TVN. Chryste, to trzeba już naprawdę mieć spory odlot by do czegoś takiego się przekonać i wierzyć, że obrona demokracji xD

Ale musiałbym kompletnie zwariować by nawet rozważyć głos na Konfederację. Serio, jeszcze bardziej żałosne niż Tuskowa narracja anty-PiS jest przekonywanie, że może to i wariaci, ale warto dać im szansę ze względu na gospodarkę. Tu bardziej powinna toczyć się dyskusja kiedy i jak można to szkodzące racji stanu ugrupowanie zdelegalizować.

Na moje to status quo się utrzyma i tyle. I mam to w sumie gdzieś, bo lepszej alternatywy nie widzę :D
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

A mógłbyś powiedzieć w czym szkodzi polskiej racji stanu Konfa? Tylko jeśli miałoby się to sprowadzać do tego, że nie popiera ze wszystkich sił Ukrainy, to daruj sobie, bo nie jest to polska racja stanu.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4325
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Razorblade pisze:
ThimGrim pisze:Straciłeś pazur.
Pazur i cala lapke niestety... :(

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
?????
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:A mógłbyś powiedzieć w czym szkodzi polskiej racji stanu Konfa? Tylko jeśli miałoby się to sprowadzać do tego, że nie popiera ze wszystkich sił Ukrainy, to daruj sobie, bo nie jest to polska racja stanu.
W tym ze sporo tam wszystkofobow wierzacych ze "Polad Stronk" i generalnie to nikogo i niczego nie potrzebuje, za to wszyscy potrzebuja jej?

W tym ze jest skrajnie niebezpieczna społecznie w postaci Braunow, Bosakow itd.

W tym ze generalnie uwaza ze swiat wyglada jak w XV w.?

Serio Theeck, ta partia gdyby faktycznie mowila o gospodarce i byla tylko "gospodarcza" bylaby moim marzeniem. Jako ojciec 2 dzieci ze szczególnym uwzglednieniem ze 2 corek, takie wypowiedzi jak Bosakowe, Braunowe, Mentzenowe, Winniccy czy Berkowicze, skierowane do inceli uwazam za skrajnie szkodliwe spolecznie. Polewajac wszystko sosem hipokryzji właśnie gospodarczej robi się z tego przerazajaco niewybieralny potwór.

I nie, nie bede szukal teraz wypowiedzi bo szkoda mi na nich czasu.



I nie, wypowiedzi ws. Ukrainy nie robia na mnie zlego wrazenia. Możecie mnie ukamienować, ale ja serio uważam ze Rosja jest gospodarczo dla nas zbyt waznym partnerem zeby palic wszystkie mosty, a we "wdziecznosc" Ukrainy nie wierze zwyczajnie gdy polityka i $ wejda do gry.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:
Razorblade pisze:
ThimGrim pisze:Straciłeś pazur.
Pazur i cala lapke niestety... :(

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
?????
Jestem za stary na onlinowe napierdalanki ;)

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Sam fakt, że romansując z ruskimi agentami mogli doprowadzać do sprzedawania tajnych informacji?
Czyż to nie Brauna musieli wykluczać z pewnych komisji i dostępów, by nie doszło do wycieków?
Dosłownie mowa o bezpośrednim szkodzeniu racji stanu. Serio trzeba więcej dodawać?
Nie mówię o innych oczywistościach (choć bez oficjalnego piętna), jak Stop NOP czy finansowaniu ruskimi pieniędzy radykalnych i szkodzących organizacji.
Wystarczy zresztą też spojrzeć na listę wyborczą.

Ja temat Ukrainy omijam, bo to już jak COVID, niebezpieczny teren :P
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Ja rozumiem Razor, że poglądy 2/3 Konfy są dla Ciebie nie do przyjęcia, ale żeby były sprzeczne z polską racją stanu na tyle żeby delegalizować? Ja akurat słucham i oglądam sporo wypowiedzi Konfederatów i nie znajduję w nich niczego takiego. O wiele bardziej sprzeczne z polską racją stanu rozumianą jako budowa i trwanie silnego państwa jest bezmyślne zadłużanie kraju uskuteczniane obecnie przez PiS, bo oznacza efektywne jego osłabianie.

Może i incele głosują na Konfę, ale jej przekaz jest skierowany do młodych facetów z jajami, którzy chcą zdobyć i podbić świat, wierzą we własne siły i - na ich obecnym etapie życia - mają w dupie czy na starość dostaną żebraczą emeryturę czy nie. Jako ojciec 2 Chadów wiem, że tacy faceci są za tym żeby państwo nie wpierdalało im się w życie i nie przeszkadzało. I Konfa jest jedyna, która choćby częściowo mówi, żeby samemu decydować o sobie, a nie błagać jakąś łaskawą kaczkę czy innego Zandberga albo Tuska żeby kopsnęli parę złotych na dzieci, wakacje czy lekarstwa. Co w tym przekazie jest sprzecznego z polską racją stanu - nie wiem. Czyżby polska racja stanu to mieć obywateli bez inicjatywy, energii, chęci ekspansji? Takie w chuj europejskie partnerskie pizdy co to ani komuś w mordę nie dadzą, ani same na siebie i rodzinę nie zarobią, co najwyżej popłaczą się nad konstytucją? Taka ma być nasza racja stanu?

Iluvatar - Jakie romansowanie z ruskimi agentami masz na myśli? Może przeczytaj książki Piątka o Mateuszu i Macierewiczu? Bo jakoś konkretów nie widzę, jedynie insynuacja. Jakaś sprawa w prokuraturze się toczy? Wniosek o odebranie immunitetu Braunowi jest? Więc nawet PiS niczego nie znalazł, nawet wydumanych spotkań z agentami widać nie było. Napisanie "radykalnych i szkodzących organizacji" to nie jest argument, tylko opinia. Dla mnie taką organizacją jest partia Razem, ale Ty chyba nie ich miałeś na myśli :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Dżisas. Wojna za wschodnią granicą, typ romansujący z ruskimi, związany z podejrzanymi organizacjami których źrodło finansowania jest podejrzane, fotografujący się z wydalonym z Polski agentem GRU, podejrzanym o szpiegostwo, usunięty z dostępu do tajemnic państwowych, by ich przypadkiem nie sprzedał Ruskim. Czego ty chcesz więcej? Rozumiem, że na wszystko musi być wyrok sądowy podany do publicznej informacji? Jak w tym memie niżej?
Immunitet? Już mu zabrali przecież :D

Obrazek
Zresztą, kiedy w tym kraju ktoś kogoś politycznie skazał w tym wieku, jak od 1989 w Trybunale Stanu były prowadzone dwie sprawy :D

Sorry. Możemy sobie robić fikołki i świrować o każdej opcji politycznej, ale jeżeli chodzi o Ruską Szurfederację, to sprawa jest dla mnie jasna od 2019. Każdy kto współpracuje z antyszczepionkowcami jest z marszu zdyskwalifikowany i szkodzi Polsce. A od tego czasu zdarzyło się jeszcze tyle rzeczy :roll2:
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Nie w tym kraju, ale w naszym kraju, to po pierwsze. :)

A po drugie, skoro nie było dekomunizacji, bo TW dostali nakaz grubej kreski, a pierwszym premierem "niepodległej" Polski był facet bez kręgosłupa (kilkukrotny poseł na Sejm PRL) niejaki Mazowiecki, to czego oczekiwać?

A po trzecie skoro obywatele w wolnych wyborach wybrali dwukrotnie na Prezydenta, byłego aparatczyka PZPR, Kwaśniewskiego - to czego oczekiwać?

Dlatego po czwarte - tak, dopóki nie będzie sprawy w sądzie - to wszystkie tego typu insynuacje są dla mnie li tylko przejawem walki politycznej. Ponieważ już od wielu lat w naszym kraju u władzy są najpodlejsi z podłych stosujący wszelkie chwyty jakie im tylko do pustych mózgownic wpadną żeby tylko udupić konkurentów do koryta.

Więc sorry, ale od 2 lat w modzie jest wrzucanie do wora z ruskimi agentami każdego, z kim akurat nie po drodze. PiS wrzuca Tuska, PO wrzuca Morawieckiego, a że dla jednych i drugich Konfa jest problemem w utrzymaniu/odzyskaniu koryta nie zawahają się ani chwili. Ani jednym ani drugim - nie wierzę tym kurwom jak psom.

Ale nawet gdyby Braun był ruskim agentem - to z jego powodu należy zdelegalizować całą Konfederację? No i czekam na dalsze szkodliwości Konfy dla polskiej racji stanu.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Theeck Ty tak serio, tak? Ty wierzysz w jakiekolwiek gospodarcze plany wolnosciowe partyjki ktora plakala bo im prywatna firma zbanowala konto na wlasnym poertalu? Ktora otwarcie mowi ze jest za zakazami w swobodzie dzialalnosci (tak - to sa ich slowa) i wyklucza za to poslow z list? Ktora otwarcie jako wolnosciowa wspiera nepotyzm (patrz Bosakowa)? Aha, ok. Po prostu mnie to szokuje bo jestes madrym facetem a tu masz czarno na bialym ze czyny nie ida za slowami. Jak u PO. Paradoksalnie jedyni u których ida to PiS.

Co do niewpierdalania sie w zycie? No nie wiem, ich fobie sa akurat ucieleśnieniem wpierdalania sie w zycie. Dziwi mnie ze tego po prostu nie widzisz albo ze to akceptujesz po prostu.

Polska racja stanu jest nie życie w konflikcie z kazdym, przynajmniej do czasu surowcowej i technologicznej niezaleznosci. A Konfa do tego dąży.

Czy sa sprzeczne ich poglady z moimi? Zapewne tak - w moich panstwo ma sie NIE WPIERDALAC w zaden aspekt wolnosci w zyciu jesli nie wkracza to w sfere wolnosci drugiej osoby. Poglady swiatopogladowe Konfy sa skrajnie przeciwne.

Pomijam teksty o "przebojowosci i podbijaniu swiata" czy "Chadach", bo jeśli faktycznie to widzisz pod postacia Mentzenow, Braunow czy Bosakow i Konfy u wladzy to średnio widze sens dalszej dyskusji. Ja napisalem o tekstach kierowanych od Konfy do inceli (a masz takich w chuj) jako spolecznie szkodliwych, Ty wyskakujesz z "incele glosuja" czy "Chadami". Dwa różne aspekty. Po prostu ja oczekuje wolnosci i odpierdolenia sie od ludzi (w tym kobiet czy homo) + swobody gospodarczej. Ta grupa firmuje swoimi osobami dokladna sprzecznosc MYDLAC oczy wolnością, ktorej sama nie respektuje i nie akceptuje w totalnie populistyczny sposob.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Ja tam podałem to co jest dla mnie oczywiste. Nie widzę potrzeby udowadniać czegoś co jest jasne. To jak z tym czy Duda jest samodzielny :) A od udowadniania i wskazywania bzdur czy szkodliwości jest masa ludzi w internecie. Są portale fact-checkowe, które wiele ukazały. Na Twitterze czy YT jest choćby Koroluk. Nie trzeba wymyślać od nowa czemu to jest szkodliwa partia cwaniaków, faszystów, zamordystów, wszelkich fobów, patologii anty-naukowych czy ruskich trolli ;) Powtarzam, sam fakt włączenia w ich szeregi antyszczepów jest DYSKWALIFIKACJĄ. Nie mówiąc o płaskoziemcach.
To co też jest jasne, to nie jest partia wolnościowa. Jeżeli byli tam tacy ludzie, to już dawno odeszli.

Jasne też jest, że ich fenomen to porażka państwa i całej sceny politycznej. Albo wcale nikt nie próbował z tym walczyć, bo jest może komuś na rękę :)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

tak jeszcze dorzuce, bo Ilu przypomniał o Koroluku, a mi się przypomniał jeden niedawny jego materiał o Wiplerze, w którym z kolei Koroluk przypomniał taki jeden materiał Stankiewicza pokazujący jak Wipler stanowi pomost między Konfą a PiSem. Solidna analiza naprawdę świetnie zorientowanego dziennikarza (konserwatysty):

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ji/r2zsvpe

[edit]kurde, zauwazylem ze to na onecie i leży za paywallem. To wrzuce ten materiał o Wiplerze Koroluka (cytaty ze Stankiewicza od 20:54)
https://www.youtube.com/watch?v=vQr3PK3eE1I
ogólnie Koroluk jest spoko, tylko zastanawia mnie czy ktos go juz podał do sądu za oszczerstwa, bo trochę nierozwaznie szafuje epitetami.

btw: Wipler w lipcu oblał obronę swojego doktoratu. Z doświadczenia wiem, ze to musiało być fenomenalne przedstawienie :)

No i nie zapominajmy, że Konfederacja to jest nie tylko partia Grzegorza Brauna, ale wciąż nadal partia Janusza Korwina-Mikkego, który ma na koncie takie wypowiedzi, że głowa mała. I zgadzam się, że fenomen Konfederacji to porażka zdrowego rozsądku i rozumu obywateli.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

A tu stane w obronie Konfy Pq. Akurat wiele wypowiedzi JKM do pewnego czasu byla do wybronienia. Na sile, ale jednak. Byla niepolityczna, kontrowersyjna ale jednocześnie wielokrotnie wlasnie opowiadala sie za wolnoscia nie tylko gospodarcza ale i spoleczna. To ostatnio zaczal dowalac np. porownaniami aborcji po gwalcie do zabicia przyklejonego komus na sile czlowieka. Ale jeszcze 10-20 lat temu jego kontrowersyjnym wypowiedziom niekoniecznie mozna było zarzucic wiele, poza byciem nieczulym chujem (jak np. w kwestii niepełnosprawnych). Co akurat dla mnie nie jest zadna wada czy zarzutem.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

phpBB [video]


https://www.youtube.com/live/I0vt16UW3s ... red&t=5984

najlepiej oglądać przez około 4 minuty (chociaż całość to jest złoto) tak mniejwiecej do 1:43:31 :-) idealnie widać jaki poziom intelektualny prezentuje JKM. argumentacja anegdotyczna, protekcjonalizm i chłopski rozum w pełnej krasie.


no i mój najulubieńszy cytat z Janusza, z nieistniejącego już bloga który prowadził na blog.onet (2007)

"Kobieta przesiąka poglądami człowieka, z którym sypia. Ostatecznie (Natura czy Bóg – nie będziemy się spierać) nie po to tak skonstruował mężczyzn, by setki tysięcy plemników się marnowały; wnikają one w ciało kobiety i przerabiają ją na obraz i podobieństwo mężczyzny, do którego ona należy."
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

A, masz na mysli takie debilizmy. To tak.

Mialem na mysli bardziej kwestie sugerujace wolnosc wyboru a nie narzucania konkretnych rozwiazan itp. Bo jednak to wlasnie takich bylo imho wiecej, nawet jesli mocno kontrowersyjne. Albo juz na starosc robie sie sentymantalny dla staruszka i pozapominalem bzdury. :/

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4325
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Co sie zmieniło Rooki, że mogę się podpisać pod każdą literą z Twoich postów?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Razor - też mam poglądy wolnościowe i po prostu chcę dać Konfie z JKM, Mentzenem i Sośnierzem szansę. Ty uważasz, że ich poglądu wolnościowe to wszystko pic (vide Dziambor, który ostatecznie skończył w PSL) i robią mnie w konia, a ja zamykam oczy i nie chcę tego widzieć. Cholera, bardzo możliwe, ale przekonam się dopiero w momencie kiedy dorwą się do koryta i zaczną mieć wpływ na cokolwiek. Do tego momentu mają u mnie carte blanche.

Ilu - jak się nie ma argumentów na poparcie tezy, że Konfę trzeba zdelegalizować to leci się tekstami sprawdź sobie sam necie, bo mi się nie chce. Stawiasz tezę to podeprzyj ją argumentami, albo przyznaj, że Twoje emocje nie znalazły pokrycia w faktach. Jeśli chodzi o antyszczepionkowców, to dzisiaj bardziej kompromitujące jest chyba przyznawanie się do bycia szczepionkowcem, więc człowieku, nie pogrążaj się już bardziej :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Przecież dałem, ale to nie moja wina że ci nie pasują :P Sam zresztą piszesz, że nie chcesz ich słuchać i "zamykasz oczy". Co innego gdyby to były argumenty pieszczące efekt konfirmacji :)
Ja nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby Stop NOP traktować pozytywnie. Przykre czasy ciemnoty nastały najwidoczniej.

"Znajdź se sam" - dokładnie, bo i tak inaczej nie trafi. A często człowiek przy własnym researchu ogarnie z czym ma do czynienia. I w tym rzecz, że za tym stoją fakty, bez emocji. Legitny i solidny fact-checking. Są ludzie, którzy nie chcą się przekonywać, bo wiesz tak jakby... już ktoś tak pomyślał i słabo wyszło:) Nie wiedzieli przecież co się święci, tak tylko chcieli dać szansę i wyrazić sprzeciw. Też zamykali oczy i nie chcieli słuchać.
Widzi jeden rozsądny z drugim, że jak ktoś podpisuje konfederacje gietrzwałdzką, to chyba na żadną szansę nie zasługuje. A delegalizacja choć części ugrupowania miałaby poparcie w polskim prawie.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Theeck, tylko widzisz. Dla mnie wolnosc to nie tylko sfera gospodarcza, ale tez jednostki i jej pogladow. Kiedys myslalem ze mozna odciac jedno od drugiego, ale nie mozna. Zwlaszcza jak ktos tymi pogladami sprzecznymi z wolnoscia napierdziela na prawo i lewo... A tu ostatnio ponownie Braun odpierdolil maniane z Godkowa w Ministerstwie Zdrowia. Sorry, ale tutaj Konfa nie ma dla mnie obecnie prawa wstepu, przynajmniej z przybudowkami pokroju Winnicki, Bosak, Braun. A oni sa na piedestale w tej partii. Nawet nie schowani do szafy jak Macierewicz, a nadal na piedestale. W sumie JKM tez. I kurde, ja nawet rozumiem ze mozesz chciec zamknac oczy, tylko jesli jednym z liderow partii "wolnosciowej" jest facet sam w te wolnosc nie wierzacy (patrz wypowiedzi Bosaka przed wyborami prezydenckimi) to ja chcialbym poznac opcje "dlaczego". Bo tbh juz wole dac szanse temu PSLowi, ktory byl zwykle dziwka w kadencji, ale generalnie gdyby mial szanse samodzielnie rzadzic to moze i bylby nawet wolnosciowy! Argumenty za tym aby tak myslec mam takie same jak za wiara w Bosa... A nie, czekaj - dla mnie juz 1:0 dla PSL. Tam nie ma Bosaka.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Iluvatar
zielony
Posty: 66
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Co to by była niby za wolność gdyby rządzili? Przecież Mentzen sam mówił, że chciałby karać za obrazę uczuć.
Jaką niby by zrobili wolność gospodarczą, której już nie ma?
W czym są niby bardziej wolnościowi od PiS? Bo nie byłoby ograniczeń prędkości, obowiązku szczepień i wolność bicia pasem? Ale przecież tym pasem już mi Sławek powiedział, że dziecka w brzuchu matki ruszyć nie mogę :D Muszę czekać aż wyjdzie na świat. :/
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

Nie czaje dlaczego Konfa jest uwazana za wolnosciowa. Przeciez to co Mentzen mowi, to czysty populizm i gra pod tego kto akurat slucha. Nie chca Unii, ok. Czyli beda chcieli wyjsc z Unii? No nie wiadomo, bo jednak sporo osob tego nie chce, to na spokojnie trzeba usiasc i sie zastanowic. I podobne trololo i pierdy w kazdej innej sprawie. Kurna, taki Petru nim wytarl podloge, to cos mowi.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Zolt pisze:Nie czaje dlaczego Konfa jest uwazana za wolnosciowa. Przeciez to co Mentzen mowi, to czysty populizm i gra pod tego kto akurat slucha. Nie chca Unii, ok. Czyli beda chcieli wyjsc z Unii? No nie wiadomo, bo jednak sporo osob tego nie chce, to na spokojnie trzeba usiasc i sie zastanowic. I podobne trololo i pierdy w kazdej innej sprawie. Kurna, taki Petru nim wytarl podloge, to cos mowi.
No generalnie jest uwazana za "wolnosciowa" bo jako jedyna zbliza sie do takiego programu gospodarczego. Tylko dokladnie jak mowisz - same ich zachowania sa totalnym zaprzeczeniem "programu".

Troche jak PO byla uwazana za liberalna, a potem doszla do wladzy ;).

O tym ze tegi mozg jak Rysiu pozamiatal w ostatnich rozmowach przedstawicielami Konfy tez wspominalem. No kurde, jesli jakikolwiek przedstawiciel partii zostaje wytarzany w blocie przez Rysia to juz zle, a co dopiero jak wierchuszka.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

To juz nawet nie chodzi o to, ze sam Petru go zagial. Tylko Mentzen przy konktetnych pytaniach o swoje zamiary sie zlozyl jak Wigry 3, gral na czas i potem sie usmiechal, ze szkoda ze nie moze dokonczyc.

Nie mowiac juz o tym, ze w 2023 wprowadzac pomysl do powrotu poziomu integracji Europy sprzed ok. 50 lat to trzeba miec ulotny kontakt z peronem. Super pomysl, prosty do zrealizowania. W kolejnym kroku usunmy wszystkie podatki, tak bedzie w akapie.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Taaa... Gdzies w dyskusji z jakims podrzednym dziennikarzynom ktory zapytal go wprost o badania mowiace o nieszkodliwosci bicia dzieci najpierw wykrecal sie ze "czytal ale nie pamieta", a jak koles powolal sie na konkretne metadane z amerykanskich osrodkow badawczych to go zwyzywal ze nie ma kompetencji do ich czytania... I teraz nie chodzi o to czy mial racje czy nie, ale o samo zachowanie. Nie dosc ze sam nie umie powolac sie na "badania", potem obraza rozmowce ze nie ma kompetencji do czytania statystyk, a na koniec wywyzsza sie ze on ma (chociaz nie czytal) bo wykladal statystyke przez jakis ulamek czasu. Taki troche Nikos Dyzma.

Stad mowie - ja serio nie rozumiem jak mozna go, jego słowa a w tym cala Konfe traktowac powaznie i zwyczajnie dziwi mnie to, iz Theeck to albo ignoruje (zamyka oczy) albo widziec nie chce.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Mnie dziwi, że zakładacie, że Konfa "coś zrobi". Ci ludzie wyglądaja na jeszcze mniej kumatych od tych z PiS-u, dwie lewe ręce. A PiS nic nie zrobił, nic nie zreformował (chyba że dojenie na ZUS-ie), niczego nie wybudował, generalnie cofnąć się 8 lat i nie zauważysz różnicy, poza jakimś tam rozwojem po stronie samorządów. Z czego zapamiętacie PiS? Jedna rzecz. Pytam nawet pozytywnie.Bo mi do głowy przychodzi tylko 500+.

Tzn. Konfa wzorem PiS-u "coś zrobi" na pewno - większy burdel. A jeśli PiS zbrata się z Konfą, to dla PiS-u skończy się to gorzej niż unia z LPR.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

ThimGrim pisze:Mnie dziwi, że zakładacie, że Konfa "coś zrobi".
No zrobi... Spierdoli wszystko jeszcze bardziej. Bo właśnie mentalność tam jest taka "my wiemy najlepiej". A to zazwyczaj jest u ludzi niekompetentnych.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Jutsimitsu pisze: No zrobi... Spierdoli wszystko jeszcze bardziej. Bo właśnie mentalność tam jest taka "my wiemy najlepiej". A to zazwyczaj jest u ludzi niekompetentnych.
No to mówię, że jak coś zrobi, to zrobi burdel. Jak PiS przepycha ustawy kolanem, nowelizuje po 100 razy, a na końcu i tak jest bubel, to Konfa będzie jeszcze gorsza. A PiS ma chociaż chorą ambicję na trwanie przy korycie. Konfa nie ma nawet tego. To w ogóle jest dziwny twór, który funkcjonuje pod szyldami partii od wielu lat, a nawet nie działa jak partia. Jak Polska Partia Przyjaciół Piwa albo Komitet Wyborczy Wyborców Gamonie i Krasnoludki. To własnie taki happening, który udaje partię. No chyba, że wolna grupa ekspertów z Braavos... Zbieranina ludzi, którzy jak przyjdzie co do czego, nawet między sobą się nie dogadają.

I chyba z dwojga złego bardziej wierzę w wersję, że w ogóle nic nie zrobią albo zaraz się rozpadną, jak im dać posmakować władzy. To tak a propos "bo oni jeszcze nie byli przy władzy, dajmy im spróbować, skąd możesz wiedzieć?".
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3869
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

To ja, do argumentu 'dajcie im szansę' wolę razemków.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

PIOTROSLAV pisze:To ja, do argumentu 'dajcie im szansę' wolę razemków.
Nie przesadzajmy. Jedni i drudzy sa skrajnie niebezpieczni imho

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Na pewno wolałbym razemków na trzecim miejscu zamiast trzeciej drogi (i of.course konfy).
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Nie wiem. Ja tam lubie swoje pieniadze ktore wypracowalem.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

My tu o klaunach myszki Mikke, a tu...

Serio PiS przytulił Bąkiewicza na listę wyborczą?

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

ThimGrim pisze:Na pewno wolałbym razemków na trzecim miejscu zamiast trzeciej drogi (i of.course konfy).
Obecna kandydatka Razem do Senatu chciała znieść domniemanie niewinności w przypadku gwałtu :roll:
Gregor pisze:
Serio PiS przytulił Bąkiewicza na listę wyborczą?
A co w tym dziwnego? Przecież on od jakiegoś czasu jest z nimi skumplowany i dostawał od nich kasę np. na ośrodki dla uchodźców.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

grel3gargamel pisze:
ThimGrim pisze:Na pewno wolałbym razemków na trzecim miejscu zamiast trzeciej drogi (i of.course konfy).
Obecna kandydatka Razem do Senatu chciała znieść domniemanie niewinności w przypadku gwałtu :roll:
I bardzo dobrze. Dla gwałcicieli powinna być przywrócona kara śmierci, żeby mieli nauczkę na przyszłość!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:
grel3gargamel pisze:
ThimGrim pisze:Na pewno wolałbym razemków na trzecim miejscu zamiast trzeciej drogi (i of.course konfy).
Obecna kandydatka Razem do Senatu chciała znieść domniemanie niewinności w przypadku gwałtu :roll:
I bardzo dobrze. Dla gwałcicieli powinna być przywrócona kara śmierci, żeby mieli nauczkę na przyszłość!
A najbardziej dla tych oskarzonych "dla zemsty" czy "dla kasy". Bo skoro ktos chce sie na nich tak mscic/zarobic, to przeciez tym bardziej moga kiedys byc faktycznie winni, wiec po co przeciagac. No i domyslam sie ze dotyczy to tylko facetow, bo przeciez kobiety nie gwalca ;)

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Generalnie trzeba dążyć do parytetów zbrodni. Nie może być tak, że głównie to mężczyźni np. zabijają, a kobiety dobre tylko do garów i chowania dzieci.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
ODPOWIEDZ