Wiedźmin

... recenzje i inne takie

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4849
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Wiedźmin

Post autor: Razorblade »

O, skonczylem. I podtrzymuje ci napisalem. Jesli nie patrzymy na to jak na adaptacje sagi to jest calkiem spoko.

Oczywiscie zgadzam sie z peterem ze sa durnoty ale wcale nie tak duzo jak w jego opinii.
Spoiler:
co do ostatniego odcinka (i wlasciwie przedostatniego. i sezonu):
- nastawienia wiedzminow po opetanej Ciri - no ktos to sobie wymyslil z dupy ale razilo mnie to mniej niz peterowy "Gerald" ;). Wystarczylo ze faktycznie dotarlo do nich czym sie ona zywi. Mnie bardziej zastanawia czemu z reszty wiedzminow zrobili takie pizdy w walce ktore zapomnialy jak uzywa sie chocby znakow.
- relacje Yenn z Ciri - daj spokoj, to Yenn. Zimna sucz ktora wykorzystuje nawet Geralta do swoich potrzeb ;). A w Ciri po prostu zobaczyla potege. To akurat kupuje w ciemno.
- nie zauważyłem duzej ilosci teleportow nie bedacych teleportami. No znow poza ostatnim odcinkiem.
Dla mnie chyba najwazniejsze ze nie mialem duzych oczekiwan, nie liczylem na wierna adaptacje, a oczekiwalem sympatycznej zabawy i czegos fajniejszego niz sezon 1. I to dostalem. Ogolnie sezon na takie 6/10. A bez ostatniego odcinka moze nawet i 7 bo faktycznie byl pojebany i jesli chodzi o Kaer Morhen to im troche odjebalo z ta "zabawa". Choc nadal uwazam ze bylo to po prostu takie mocno "hamerykanskie" zeby zrobic "wow" na koniec sezonu.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3522
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Wiedźmin

Post autor: Gregor »

Ok, skończyłem i w 2 ostatnich odcinkach moja opinia o drugim sezonie poleciała w dół.

Ja rozumiem konieczność uatrakcyjniania "sagi" w której łażą tylko w kółko i Geralta jest tyle co kot napłakał, aaaaale... Po pierwsze najlepszego materiału źródłowego, czyli opowiadań zostało jeszcze sporo, a wykorzystali tylko do pierwszego odcinka. A po drugie autorski pomysł o tym, że:
Spoiler:
Jest sobie jakaś super Baba Jaga, która sprowadza super potwory, opętuje Ciri i zabija połowę wiedźminów
No jest to tak słabe, że ja nawet nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Wiedźmin

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://www.reddit.com/r/witcher/commen ... _season_2/

Skończyłem drugi sezon. IMHO Bagiński może zameldować wykonanie zadania :/
Spoiler:
Dinozaury kurwa?
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Wiedźmin

Post autor: Pquelim »

obejrzałem jakieś 20-30 minut pierwszego odcinka 3ciego sezonu i wyłączyłem. Może jestem za bardzo pochłonięty swoimi sprawami, ale kurde - nudne to jak flaki z olejem. Zero chemii pomiędzy postaciami, Ciri wygląda jak kumpela Yen no i zaczeli robić setting polityczny ala Ród Smoka, ale to już mnie kompletnie nie interesuje. Gdzie w trzecim sezonie robić setting. Naprawdę chałturnicy robią ten serial, nie rozumiem co Bagiński tam robi, bo mi wcześniej na chałturnika nie wyglądał.
Nie chce mi się tego oglądać i chyba nieprędko nadrobię.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SmokEustachy
zielony
Posty: 105
Rejestracja: 6 grudnia 2020, o 15:58

Re: Wiedźmin

Post autor: SmokEustachy »

Bagiński bierze pensję
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2157
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Wiedźmin

Post autor: Theeck »

Ja odpuściłem po kilkunastu minutach. Tam jest jakaś fabuła, czy tylko luźne artystyczne ujęcia?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3871
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Wiedźmin

Post autor: PIOTROSLAV »

Theeck pisze:Ja odpuściłem po kilkunastu minutach. Tam jest jakaś fabuła, czy tylko luźne artystyczne ujęcia?
O, to prawie jak ja i The Wire, chociaż dałem mu szanse i odpadłem w 3 sezonie
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Wiedźmin

Post autor: Zolt »

PIOTROSLAV pisze:jak ja i The Wire, chociaż dałem mu szanse i odpadłem w 3 sezonie
w NAJLEPSZYM sezonie? O_O

Co do Wiedźmina to nie oglądałem jeszcze i raczej chyba nie zamierzam. Trzeci raz się nie dam nabrać.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3522
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Wiedźmin

Post autor: Gregor »

Odcinek z pokazywaniem tej samej sceny 10 razy, tylko uzupełnionej o 2 słowa dialogu to naprawdę godna pożałowania strata czasu widza. Co prawda ciut lepiej niż poprzedni sezon, ale za to nudnie.
Obrazek
ODPOWIEDZ