Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 383
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Rządy PiS

Post autor: Guldan »

pis chuje
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 383
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Rządy PiS

Post autor: Guldan »

Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Tym razem mam się zrzucać na tych, którzy palą węglem. Bo u mnie, kurwa, elektrociepłownia pali światłem słonecznym i ceny ogrzewania nie rosną.
Ja rozumiem, że w miastach to nie elektorat PiSu mieszka, ale wkurwia mnie to chamskie sponsorowanie swoich wyborców. I jakoś nawet ten jebany socjalista pinokio kreujący się na zbawcę narodu już mnie nie śmieszy.
Guldan pisze:pis chuje
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rządy PiS

Post autor: grel3gargamel »

Czas na kolejną tarczę antyinflacyjną
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

https://aszdziennik.pl/140905,10-nowych ... YDDU_6SYmU

Ja pierdole.

Nie wiem komu bardziej współczuć: nauczycielom, którzy muszą tego gówna nauczać, dzieciakom, które zmarnują czas w którym mógł być WOS, czy rodzicom muszącym organizować jakąś tajną edukację?
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Jeżeli ktoś nie rozumie wpływu punk rocka na muzykę i współczesność, to niech nie pisze podręcznika o współczesności. Jak w ogóle można zachwalać takie gówna jak ELP, a nie poświęcić osobnego rozdziału Sex Pistols? Ten gość jest amuzykalny, czy jak? I jeszcze to "przySpieszyć".
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Theeck pisze:Ten gość jest amuzykalny, czy jak?
Przyjal fure siana za wysranie scierwa pod teze i to tu jest najwiekszy problem? :D
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rządy PiS

Post autor: grel3gargamel »

E nie. To znaczy furę kasy przyjął, ale to raczej są serio jego poglądy. Co do gustu muzycznego - no ewidentnie został ukształtowany przez "Trójkę" (co jest o tyle zabawne, że władza którą popiera to radio do reszty rozwaliła)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4325
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

grel3gargamel pisze:E nie. To znaczy furę kasy przyjął, ale to raczej są serio jego poglądy. Co do gustu muzycznego - no ewidentnie został ukształtowany przez "Trójkę" (co jest o tyle zabawne, że władza którą popiera to radio do reszty rozwaliła)
Nie tylko ja obserwuje peja "wychowany na trójce"? :D
Obrazek
#sgk 4 life.
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Rządy PiS

Post autor: grel3gargamel »

Nie mam fejsa, ale faktycznie gdzieś coś podobnego przeczytałem i przytoczyłem tu, bo to prawdziwa obserwacja
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

I cyk, 25-30% inflacji na przyszły rok przeglosowane. Jak tu nie kochac Mateuszka...

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Oj tam. Najpierw Tusk przywiózł z Rzeszy, potem Putin zrobił zrzut jak Amerykanie stonke, to teraz pewnie będzie wina pogody i oczywiście Unii. Ludzie uwierzą. Bynajmniej na bombelki dają.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

No niestety, naród dwa razy zagłosował na socjalistów. I wciąż jest zadowolony, bo ci przynajmniej odpalają działkę. Czy kiedyś pojmie jak bardzo jest ruchany? Wątpię, Polak nigdy mądry po szkodzie.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Szczerze to jest pierwszy raz w moim cholernym zyciu ze jestem autentycznie przerażony tym, ze troche za bardzo rozumiem ekonomie... I tym dokad to zmierza wszystko...

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Szczerze to ja się cieszę, że siedzę w IT, bo takie PiSowanie naprawdę może się skończyć dołkiem vel Grecja czy załamanie hiszpańskie. I jak koniunktura siądzie długoterminowo to ludzie odczują to w portfelu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Korygiełło
czerwony
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2021, o 18:20
Lokalizacja: Wlkp

Re: Rządy PiS

Post autor: Korygiełło »

Gregor pisze:https://aszdziennik.pl/140905,10-nowych ... YDDU_6SYmU

Ja pierdole.

Nie wiem komu bardziej współczuć: nauczycielom, którzy muszą tego gówna nauczać, dzieciakom, które zmarnują czas w którym mógł być WOS, czy rodzicom muszącym organizować jakąś tajną edukację?
Część szkół może zrezygnować z tego "podręcznika". Według Wolnej Szkoły, około 3000 szkół nie będzie go używać. Więc problemy widzą szkoły, uczniowie. Ciekawe, jak się to dalej potoczy. W ogóle jest to absurd, aby do przedmiotu (którego założenie nie jest takie złe, jak to jest, że uczymy się w szkole historii do 1945 r.) powstał tylko jeden podręcznik, od razu niemal zaakceptowany przez urzędników ministerstwa.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Jak Wam się podoba nowy pomysł PiS podatku od wszystkich dużych firm, którym zysk brutto wzrósł za bardzo? Takie fajne komunistyczne równanie w dół.
Eurokomuniści z Brukseli póki co samoograniczyli się do firm z branży energetycznej, no ale przecież wiadomo, że to dopiero początek i za parę lat jak wzrośnie cena kawy, albo podpasek to i tym firmom przywalą. Nasz Sasin po prostu w swojej nadgorliwości wybiegł przed szereg.

Przerażająca jest ta komunistyczna mentalność eurokołchozowych urzędasów, że o naszych socjalistycznych pojebach nawet nie wspomnę.

Niestety polscy wyborcy są za głupi żeby widzieć, że efektem działania socjalistycznego w chuj rządu w Polsce jest wysoka inflacja, kolejki po węgiel, nadchodząca recesja i na horyzoncie wzrost bezrobocia. Tłumaczą to sobie wojną i złym Putinem, bo tak wygodniej, dysonans poznawczy byłby zbyt bolesny. A mają taką doskonałą okazję do praktycznej lekcji ekonomii i zrozumienia wreszcie, że od socjalizmu można jedynie dostać po dupie. Czasami da się to odwlec, ale nigdy uniknąć.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli Białoruś, bo cały zagraniczny kapitał spierdoli z tego czubowa.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Jak Wam się podoba nowy pomysł PiS podatku od wszystkich dużych firm, którym zysk brutto wzrósł za bardzo? Takie fajne komunistyczne równanie w dół.
Eurokomuniści z Brukseli póki co samoograniczyli się do firm z branży energetycznej, no ale przecież wiadomo, że to dopiero początek i za parę lat jak wzrośnie cena kawy, albo podpasek to i tym firmom przywalą. Nasz Sasin po prostu w swojej nadgorliwości wybiegł przed szereg.

Przerażająca jest ta komunistyczna mentalność eurokołchozowych urzędasów, że o naszych socjalistycznych pojebach nawet nie wspomnę.
To jest przepiękny przykład na to, jak politycy dzielnie i z werwą walczą z problemami, które sami stworzyli. Kiedy tworzono europejski rynek energii elektrycznej, robiono to pod hasłami uchronienia w przyszłości obywateli przed monopolistycznymi zakusami dostawców surowców energetycznych. Rynek będzie regulował, żeby podły Gazprom nie mógł dyktować cen, ani stosować szantażu. Potem mądre głowy na ura ogłosiły odejście od węgla na rzecz przejściowego gazu i docelowo OZE, a że ten gaz najtaniej można kupić u Iwana, to ponad 40% europejskiego gazu było kupowane właśnie tam. Czyli nie dość, że nadal wszyscy niemal byli uzależnieni od rosyjskiego surowca, to jeszcze dobrowolnie zgodzono się, że nikt nie będzie w żaden sposób pilnował cen końcowych. Wolny rynek wyreguluje. No i wyregulował. Gaz podrożał 12-krotnie, więc energia elektryczna, której cena w całej Europie jest uzależniona od najdroższego jej źródła, też podrożała horrendalnie. Nie ważne, że w Polsce energia w elektrowniach węglowych jest produkowana znacznie taniej. Nie ważne, że energia z wiatraków jest w tej chwili śmiesznie tania w porównaniu do innych źródeł. Ważne, że system nie może funkcjonować bez elektrowni gazowych, gaz jest drogi, więc cały prąd jest drogi. Idiotyzm i kuriozum.
I teraz ci, którzy produkują tanio, sprzedają drogo, bo... nie mogą inaczej. Mają sprzedawać drogo, bo "wolny rynek wyregulował". Osiągnęli dzięki temu zyski, których nie kalkulowali, ani się nie spodziewali. No to teraz bohaterscy prawodawcy będą w imię sprawiedliwości społecznej opodatkowywać te niespodziewane zyski. Czyli najpierw sztucznie wytworzono specyficzną sytuację, to spowodowało podniesienie cen, to z kolei powstanie sztucznie "nadmiarowych" zysków, które następnie będą zabrane w formie podatków, żeby... przeznaczyć je na dopłaty do drogiej energii. No przecież Bareja by tego nie wymyślił.
I teraz kolejnym efektem tego wszystkiego będzie kłapanie dziobem różnej maści populistów, że wolny rynek się nie sprawdza, że trzeba powołać nowe urzędy do regulowania i pilnowania, a w poszczególnych państwach do władzy będą dochodzić kolejni artyści od rozdawania dodatków, naprawiania niesprawiedliwości i kolejnych regulacji i ręcznego sterowania. To jest droga donikąd i obawiam się, że ja nie dożyję już czasu, kiedy znowu będzie względnie normalnie. Odkręcenie tego całego bałaganu zajmie dekady.

A co do samego podatku Sasina, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że ustawa będzie tak dziurawa, że nikt normalny tego nie zapłaci. Tylko jak pisze Hal, jeszcze bardziej skutecznie będziemy odstraszać z Polski jakikolwiek zewnętrzny kapitał.
Theeck pisze:Niestety polscy wyborcy są za głupi żeby widzieć, że efektem działania socjalistycznego w chuj rządu w Polsce jest wysoka inflacja, kolejki po węgiel, nadchodząca recesja i na horyzoncie wzrost bezrobocia. Tłumaczą to sobie wojną i złym Putinem, bo tak wygodniej, dysonans poznawczy byłby zbyt bolesny. A mają taką doskonałą okazję do praktycznej lekcji ekonomii i zrozumienia wreszcie, że od socjalizmu można jedynie dostać po dupie. Czasami da się to odwlec, ale nigdy uniknąć.
To nawet nie jest typowo polska specyfika. Praktycznie cały świat idzie w tym kierunku od paru lat i o ile jeszcze niedawno myślałem, że jakoś to wszystko się będzie turlało dość długo, tak ostatnio mam czarne myśli, że to wszystko za moment pierdolnie z hukiem, jakiego jeszcze nikt nie widział. Tak jak to zapowiadają różni internetowi magicy z Jutuba.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Co do biznesu zagranicznego, to ja się o nich nie obawiam. Mam wizję, że - tak jak już wiele razy bywało - Maowiecki dostanie esemesa od sekretarki Junior Asystenta drugiego zastępcy ambasadora USA, że nie ma zgody Wielkiego Brata i ustawy w tym kształcie nie będzie.
Zapłaci tylko taki Maspex, CCC czy inny Mlekpol. Bo to polskie firmy i nikt - wystarczająco ważny żeby się go hołota przy korytach zlękła - za nimi się nie ujmie.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

O. Tymczasem z tak zwanego nienacka rząd zniósł obowiązek sprzedaży energii przez giełdę. Ten sam rząd, który dwa czy trzy lata temu zmusił wytwórców do tego, żeby 100% sprzedaży szło przez giełdę. Czyli za moment pewnie ceny mocno spadną, więc podatek od nadmiarowych zysków straci sens wobec firm energetycznych (ale wszystkie inne powinny zacząć się bać). Jednocześnie zacznie się kombinowanie i handel energią poza systemem. W teorii to jest dobry pomysł, bo jak pisałem wyżej, prąd na giełdzie jest droższy, niż mógłby być u nas, ale w praktyce powstaje bardzo wiele wątpliwości, bo będzie wiele możliwości do nadużyć i robienia lewych interesów. Prezesi państwowych gigantów energetycznych już płaczą, bo złote czasy skończą się dla nich szybciej niż się zaczęły. Chaos widzę.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

17, a może być i 20 Proszę Pana... mówiłem to znajomym to część mnie wyśmiewała :sciana:

eh, naprawde sie robi kolorowo. brązowo, szaro i czarno. ja z mojej pensji uniwersyteckiej to juz bym rodziny za uja wafla w Poznaniu nie utrzymał. wiecie ile dostaliśmy podwyżki od Pana ministra od października? 220 złotych. brutto. :sciana:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Nie przepierdol na głupoty! Gdybyście akademicy głosowali jak trzeba, to pewnie by wam więcej skapnęło.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

no tak, te całe 40k osob co glosuje na pewno było jezyczkiem u wagi ostatnio :)
poza tym "u nas" raczej PiS nie wygrał, chociaz nie zagladałem w dane.
najlepsi są rolnicy w tym kontekscie o ktorym wspomnial Crowley. tam ponad 50% poparcia mial rząd. a płakać zaczeli już pół roku po wyborach.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Pq - Ty chyba nie jesteś prawdziwym poznaniakiem, warszawski stereotyp mówi, że Poznaniacy z 1 minimalnej krajowej odkładają co miesiąc 2 krajowe średnie :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 383
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Rządy PiS

Post autor: Guldan »

przeciez Pq nie jest z Poznania
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Ej, kto pamięta kiedy WIG20 był poniżej 1400 pkt? Bo ja nie pamiętam... W 2008 nie zaliczył chyba tego poziomu, nie?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

A nie, własnie w 2008 :D lolz
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

gdzieś mi mignęło, że to najgorszy indeks notowany globalnie na giełdach, nie wiem dokładnie jak to było wyliczone ale chyba chodziło o ogólny kurs od momentu utworzenia, czy coś takiego.


A Jarek w Szczecinie pie*^&li że Unia to Niemcy, a Bruksela to Berlin. Jezu, nawet platformersi nie byli tak odklejeni w czternastym.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Ewidentnie Jarek ma już demencję i żyje w świecie równoległym. Niewesoło.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Reaktor partyjnych interesów na 100 procent! Gospodarka wytrzyma!

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Spokojnie, według naszych szacunków dług publiczny spada!

Tylko, że ogółem to rośnie.

https://forsal.pl/gospodarka/finanse-pu ... dlugu.html
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Counterman pisze:Spokojnie, według naszych szacunków dług publiczny spada!

Tylko, że ogółem to rośnie.

https://forsal.pl/gospodarka/finanse-pu ... dlugu.html
Realnie spada, po coś ta inflacja jest, c'nie?
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Racja, gupi ja :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Theeck pisze:Maowiecki dostanie esemesa od sekretarki Junior Asystenta drugiego zastępcy ambasadora USA, że nie ma zgody Wielkiego Brata i ustawy w tym kształcie nie będzie.
To antycypowałem ja, a oto dowód, że esemes dotarł: https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-poda ... rp_state=1
Ech maowiecki, jak ty żeś mie zaimponował tym wstawaniem z kolan :D
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

wszystko spoko Theeck, ale to był pomysł Sasina który dosyć szybko został zaorany właśnie przez Morawieckiego, z którym Sasin toczy otwartą-zamkniętą wojnę. Sasinn awet próbował go obalić ze trzy tygodnie temu, ale Kaczyński się nie zgodził (Dworczyka zmusili do dymisji, btw: jakies 12 miesiecy za poźno ale co tam).
Także to nie Morawiecki te podatki chciał nakładać, tylko najskuteczniejszy polski polityk w dziejach.



Cała sytuacja w PiSie wygląda na defiladę w składzie: głupota, sępy, pycha, upadek, hieny.
Ale i w KO niewiele lepiej, bo orzeł Donald już zaczął donaldzić, czyli: plan jest taki, że opozycja=my i prosze sie ladnie ustawiac w kolejce po stołki, bo opozycja=my juz wygralismy. plus populistyczne hasła plus wiecej populizmu na happeningach minus (tym razem) Palikot i minus trawka. To jest jak pojedynek ślepego z głuchym w tenisie stołowym.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Pomysł może i był Sasina, ale to Maowiecki dostał zakaz, bo przecież z Sasinem to nawet pomocnik szatniarza w ambasadzie gadał nie będzie. :D
Stało się jak przewidywałem, zresztą to nic trudnego nie było.

Jak już wiele razy było widać PiS potrząsa szabelką na użytek domowy, a w relacjach z zagranicą brakuje im wszystkiego. Podejrzewam, że są traktowani jak frajerzy/pieniacze, którzy muszą się wykrzyczeć. zaprotestować, a na koniec i tak zrobią co im się każe. Z pewnego dystansu i perspektywy czasowej widać to jak na dłoni - nasze relacje z USA, UE, Izraelem, Niemcami czy nawet Ukrainą noszą znamiona poddaństwa i zupełnego zatracenia dbałości o własne interesy, połączone niestety z pychą i przeświadczeniem o własnej wyższości. Tak powszechnie krytykowane ostatnio Niemcy cały czas swój partykularny interes stawiają na pierwszym miejscu, a nie interes Ukrainy czy UE. A nasi? Odkąd pierwszy raz zostali wydymani przy traktacie lizbońskim tak dają się dymać przy każdej okazji - który to już raz żałosna kaczka ogłasza, że od teraz to my już tej unii nie pozwolimy nam czegokolwiek narzucać?

Dlatego ambasador USA nie musi się nawet z Maowieckim spotykać żeby wydać polecenia, wystarczają esemesy od sekretarki asystenta. Takie to mocarstwo - na miarę swoich możliwości - zbudowała nam kaczka. Nie bez tego, że solidne fundamenty po taką właśnie mocarstwowość położył Tusku, który też dostawał esemesy od sekretarki asystenta, tyle że z innej ambasady :lol: :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Mysle ze tu akurat wystarczyl sms od Danielka ze jak mu to wjebia to on ich wszystkich udupi aferami i nepotyzmem.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

japirdole w PiS to nawet upić się nie potrafią...

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/ ... en-6173277
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Ten pomysł PiS żeby ustawą zablokować na 6 lat dostęp do koryta w strategicznych spółkach Skarbu Państwa to szczyt żenady. A im bliżej odsunięcia od koryt, tym jeszcze więcej jeszcze większych szczytów przed nami :(
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Cicho! Najważniejsze, że Sztur potrącił motorowerzystę, który jechał z łapówką dla Tuska, a Czarnek zakazuje kondomów w szkołach. Zaraz Kaja Godek też z czymś wyskoczy jak akurat Glapo będzie publikował raport o inflacji. Wszytko w normie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

No przeciez Kaja juz zbiera podpisy pod nowym pomyslem, wiec bedzie sie dzialo.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Mnie nadal zadziwia (i chyba to się nie zmieni) jak można samemu sobie pięknie zapodawać tak silny dysonans poznawczy jako wyborca PiS - że oni sprawiedliwi są i nie kradną. Niesamowite to dla mnie jest.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Teraz to myślą, że może kradną i kręcą, ale przynajmniej odpalają działkę?
Dlatego właśnie cała opozycja zapewnia gdzie się tylko da, że po zmianie władzy żadnej likwidacji socjalu nie będzie, a może nawet coś dorzucą, bo im Unia da piniondz więc będzie z czego?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Counterman pisze:Mnie nadal zadziwia (i chyba to się nie zmieni) jak można samemu sobie pięknie zapodawać tak silny dysonans poznawczy jako wyborca PiS - że oni sprawiedliwi są i nie kradną. Niesamowite to dla mnie jest.
Błąd. Jak mawia mój tata emeryt - może i kradną ale chociaż się dzielą.

A moja mama dodaje - za Tuska to miałam 2 złote waloryzacji a teraz 250.

https://youtu.be/6DC9xez5pxU
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Tiaaaaaa
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Rządy PiS

Post autor: Jutsimitsu »

Ugh... To nawet śmieszne nie jest.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

To nawet śmieszne nie jest.

Jakie śmieszne? to jest prawda. Emeryci dostają 14 emerytur od PiSu. Całe niezagospodarowane wcześniej okolice marginesu społecznego - nie patologia, alkoholizm i przemoc w rodzinie, ale zwyczajny margines (choć oni też, ale sprzeciwiam się takim uproszczeniom i generalizacjom - margines społeczny to nie jest rdzeń elektoratu PiS) - ludzie robiący w tartakach i na budowach za minimalne stawki lub w urzędach i placówkach publicznych, mieszkancy małych i średnich miejscowości oraz wsi, słabo wykształceni pracownicy fizyczni w dużych miastach - wszyscy którzy nie byli beneficjentami wzrostu gospodarczego - dostali 500 na dziecko; 12k na drugie dziecko, podwyższenie stawki minimalnej, a nawet wakacje kredytowe. Socjal jest realizowany w grupie docelowej, tym ludziom naprawdę poprawiono komfort życia w ciągu ostatnich siedmiu lat. Wszystkie małe miejscowości, wsie, regiony niedoinwestowane i ingorowane przez poprzednie rządy - wszyscy dostali coś od PiSu. I nie bądźmy debilami nie dostrzegając tych faktów.

Śmieszne to jest imo fakt, że skuteczna, zgodna z obietnicami wyborczymi polityka socjalna jest wyśmiewana. Cały TVN od lat ładuje w rząd pokazując przedsiebiorców którzy muszą zamykać intratne niegdyś biznesy. To nie jest Polska reprezentatywna, to jest ból dupy, nie dziennikarstwo. Ostatni bastion i ostatnia nadzieja PiSu, że wyborca będzie pamiętał co od nich dostal, a problemami obecnymi będzie obwiniał otoczenie zewnętrzne, a nie partię rządzącą - stąd ładowanie w Tuska i opozycje, stąd kłamstwa o UE i putinflacji. Jak widać w sondażach - twarde 30% nadal jest, raczej tego nie odbudują do większości (na szczęście), ale wynik i wciaż jest imponujący przy obecnej koniunkturze. Pandemia, wojna, kryzys energetyczny, afery - to wszystko wymiotłoby z rządu każdą inną ekipą. Bo żadna z tych ekip nie rozdawała pieniedzy ludziom na szeroką i powszechną skalę. A oni się trzymają. To jest ważna lekcja demokracji w Polsce, ale nikt za bardzo tej lekcji chyba nie chce zanotować.

Myślę, że nadchodzaca kadencja może być jednorazową dla KO. Sytuacja jest już na tyle poważna, że przez najbliższe 4 lata kryzys bedzie się czołgał po społeczeństwie. To jest idealna pozycja dla opozycji i PiS powinien ją umieć wykorzystać. W przeciwieństwie do Tuskow, Budków i Hołowniów - bo Ci staniowią najbardziej beznadziejną opozycję okresu Polski demokratycznej. I trudno jest mi hodować nadzieję, że będą w jakimkolwiek stopniu lepszym rządem. Tusk już w maju chciał kroić żywego niedźwiedzia i dzielić jego skórę pod swoim przewodnictwem na wspólnych listach wyborczych. Wtedy - kiedy jeszcze sondaże nie dawały przewagi. Teraz dają i temat znowu wraca.

Ach, najchętniej to bym im wszystkim kazał wy*&$&%*^.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Dokładnie jak pisze Pq.

Ja sam przy okazji spotkania rodzinnego kilka tygodni temu miałem dyskusję/kłótnię z kuzynem z małego miasteczka zachwalającym wzrost płacy minimalnej. On będzie głosował na PiS kierowany swoim pragmatyzmem - jeszcze kilka lat temu zapieprzał za dużo niższą minimalną, a teraz już wie ile podwyżki dostanie od nowego roku. I dostanie tę podwyżkę nie od szefa, ale od PiSu, bo szef musi dać chociaż nie chce.
W tym kontekście nie dziwi mnie, że moje wolnorynkowe argumenty/bzdety jakoś do niego nie docierały :)
To jest ten elektorat, który jak długo będzie wierzył, że dzięki PiSowi ma lepiej, nie zagłosuje na nikogo innego. Po prostu skorumpowali sobie elektorat i tyle.

Przewrotnie napiszę, że winien temu jest Balcerowicz i każdy kolejny rząd, który skutecznie ograniczał wolność gospodarowania w Polsce. Bo jak nie dajesz takiemu człowiekowi możliwości ani handlowania na chodniku, ani prostego i TANIEGO założenia i prowadzenia firmy, to w konsekwencji spychasz go do roli pracownika najemnego bez realnych perspektyw na poprawę sytuacji materialnej. I PiS to wykorzystał.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 383
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Rządy PiS

Post autor: Guldan »

a tak po za tym to pis chuje
Zablokowany