Szczepienie na COVID19

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Jakie jest Twoje stanowisko w sprawie szczepień?

Jestem już w pełni zaszczepiony!
4
15%
Jestem po pierwszej dawce dwudawkowej szczepionki
13
50%
Jeszcze się nie zaszczepiłem, ale asap chcę to zrobić
5
19%
Zwlekam na razie, ale być może kiedyś się zaszczepię
2
8%
Nie zamierzam się szczepić
2
8%
 
Liczba głosów: 26

Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 396
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Guldan »

Voo pisze:
To wygląda na samonapędzającą się grupę, z której nikt nie odważy się wychylić
Ha, ciekawy wniosek. U mnie w pracy też zaszczepiło się jakieś 80% osób a niezaszczepieni dziwnym trafem pracują w jednym pomieszczeniu.

Z mojej obserwacji wynika, że w grupie jest jeden może dwóch wygadanych mądrali, którzy zwyczajnie zdominowali pozostałych. Mam wrażenie, że wytworzyła się tam taka sytuacja, że im się teraz "głupio wyłamać".

Co ciekawe to sceptycyzm co do szczepionek w tej grupie nie ma nic wspólnego z indywidualnym światopoglądem. Można powiedzieć, że niechęć do szczepienia połączyła w tym przypadku ludzi reprezentujących wszystkie opcje polityczne występujące w tym kraju ;)
u mnie bezposrednio w podleglych mi brygadach budowlanych na wstepie proporcja chetnych do niechetnych byla 50/50. pozniej jeden z chlopakow zachorowal na swojej budowie na Ukrainie, trafil tam do szpitala na instensywna terapie gdzie spedzil wielkanoc. szczescie w nieszczesciu, ze pracowal na instalacji sal w prywatnej klinice, ktora miala inne obiekty w Kijowie, zgarneli go do siebie przez co mial luksusowe warunki.

na szczescie jego historia potoczyla sie dobrze, wszystko z niego zeszlo (byl moment, ze mial ubytek sprawnosci pluc na poziomie 25%) i jezdzi teraz dalej po budowach i normalnie pracuje. po tej "przygodzie" 99% chlopakow zdeklarowalo chec szczepien...


...za wyjatkie jednego, ktory powiedzial, ze jeszcze chce miec dzieci :roll: :bugeye:


niestety wspomniana historia jednego pracownika nie przekonala reszty 30% niechetnego ogolu.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Voo »

Counterman pisze:Ja bym zrobił jak Voo, wywalił ich do jednego pomieszczenia.
Tyle, że ja tak nie zrobiłem. Oni pracowali razem już przed pandemią i dziwnym trafem wszyscy nie chcą się szczepić :)

Chodziło mi o to, że ludzie ulegają wpływom. Żony robią tak jak uważają mężowie, ludzie w pracy ulegają presji kolegów. Miałem nawet takie sytuacje, że dzwoniłem do kogoś, kto był na urlopie informując, że firma załatwia szczepienia a w słuchawce "yyyy....a X i Y się szczepią?".

Wiecie, jak by to miało k...a jakieś znaczenie dla twojej decyzji :) Naukowcy, politycy, autorytety, akcje promocyjne a na końcu i tak jest najważniejsze, co w tej kwestii robi tak sam Józek jak ty :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Razorblade »

Counterman pisze:Ja bym zrobił jak Voo, wywalił ich do jednego pomieszczenia. Jeszcze jeżeli macie planowane jakieś integracje czy inne benefity grupowe to zrobić je tylko dla zaczepionych i tyle
Ale wiesz ze przegrasz sprawe o dyskryminacje?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A nie jest tak, że dyskryminacja dotyczy rzeczy, których nie można zmienić? Np. płci, czy koloru skóry nie można, ale zaszczepić się zawsze można. No chyba, że ktoś ma papiery na alergię, to wtedy co innego.

Teraz Cię nie wpuszczą do Kanady bez kwarantanny w hotelu za $2000 bez dwóch dawek szczepionki. Nie słyszałem, żeby ktoś się buntował, że dyskryminacja. Co więcej - musisz mieć konkretną szczepionkę, którą zatwierdziło lokalne CDC. Sputnika, czy innego Sino-Vacca nie uznają.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Piccolo »

Jak wyżej, myślę, że akurat w aktualnej sytuacji pandemicznej, wywalenie wszystkich tych osób do jednego pokoju spokojnie szłoby obronić troską o innych pracowników
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Razorblade »

Matthias pisze:Teraz Cię nie wpuszczą do Kanady bez kwarantanny w hotelu za $2000 bez dwóch dawek szczepionki. Nie słyszałem, żeby ktoś się buntował, że dyskryminacja.
1. Dotyczy to tez obywateli Kanady?
2. Mozesz to "obejsc" testem na obecnosc covida?
3. Nie znam przepisów kanadyjskich, w tym konstytucji Kanady.

Niestety w PL jest ona zjebana i mamy zjebany rzad ktory celem unikniecia placenia odszkodowan firmom wrzuca je na mine. I odpowiadajac na pytanie - niestety w zwiazku z tymi obejsciami mozesz przegrac w sadzie. Nie mowie ze przegrasz, ale jest na to duza szansa (ponoc, nie jestem prawnikiem a gadalem luzno na takie tematy z 2 przy flaszce) gdyż... jako ze szczepienia pozostaja nieobowiazkowe to pracodawca w PL nie ma prawa Cie nawet zapytac o Twoj "status szczepienia" jak i inne okolicznosci zwiazane z Twoim stanem zdrowia. Dochodzi tez dyskryminacja za poglady i przekonania. Nawet za debilne jak głosowanie na PiS czy bycie antyszcsepem zwolnic nie mozesz.

Czy dyskryminacja moze byc tylko za rzeczy ktorych nie mozesz zmienic? No nie - masz tez jasno powiedziane ze nie mozna dyskryminowac za poglady polityczne i religijne, a te przeciez mozesz zmienic. No i ze wzgledu na stan zdrowia tez nie mozesz dyskryminowac a to akurat jest "stan zdrowia".

Long story short, wszelkie benefity w przypadku szczepienia dobrowolnego sa sliskie, a na poparcie tezy jakies pierdy z gazety prawnej, bo ja jak wspomniałem prawnikiem nie jestem wiec opieram sie na luznej rozmowie z lekko podchmielonymi prawnikami.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 9 lipca 2021, o 07:57 przez Razorblade, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Razorblade »

Piccolo pisze:Jak wyżej, myślę, że akurat w aktualnej sytuacji pandemicznej, wywalenie wszystkich tych osób do jednego pokoju spokojnie szłoby obronić troską o innych pracowników
No ja sie odnioslem do benefitow akurat a nie wywalenia do jednego pokoju.

A zamkniecie w jednym pokoju to... no coz, nie mam pojecia. Jesli pokoj ma takie same warunki jak pozostale to spoko. Tylko ze nadal moga sie przemieszczac po calej firmie. Do tego zrobisz sobie samonakrecajaca sie spirale antyszczepow. No i ciekawe co z ewentualnym przeniesieniem pracownika ponownie zaraz po szczepionce - to juz troche zalatuje "dyskryminacja"

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Counterman »

A to prawda Razor, masz rację (i Ci prawnicy od flaszki tyż), ALE jeszcze jest taka sprawa inna. Że trzeba udowodnić tą dyskryminację. Więc jako pracodawca mówię - nie no, przecież ja tylko relokowałem pracowników, zarządzam nimi. Ja nie wiem czy się szczepili, czy nie, przecież nie mogę pytać o takie rzeczy! Pokazują mi Państwo, że dziwnym trafem wszyscy są nieszczepieni? No faktycznie dziwne, dziwne, ale cóż przypadki się zdarzają.

Czyli zasada "jak złapią za rękę to krzycz, że nie Twoja ręka". Zagrożenie legislacyjne oczywiście jest, ale faktyczna kara od sądu za to, to już inna para kaloszy.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Razor:

1. Tak
2. Nie
3. Tak ;)

Teraz rozumiem o co Ci chodzi. Masz dużo racji.

Ale też jak Piccolo pisze, chociaż widzę to trochę inaczej. Pracodawcy mają narzędzia, żeby się pozbywać / nagradzać / karać pracowników i o ile robią to z głową i dyskretnie, trudno będzie komukolwiek cokolwiek udowodnić.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://www.ctvnews.ca/health/coronavir ... -1.5451579

W Kanadzie biorą odpowiedzialność za efekty uboczne. I tak powinno być. W ten sposób się wytrąca argumenty, że nikt nie chce wziąć na siebie ryzyka.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Crowley »

U nas też jakiś fundusz powstał, czy miał powstać. I to jest bardzo groźny precedens, bo do tej pory ZAWSZE producent odpowiadał za skutki uboczne. W przypadku covid państwa wzięły na siebie odpowiedzialność za efekty działania leków od prywatnych producentów.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tak, tylko zwykle przemysł farmaceutyczny miał lata na testy. Teraz państwa chciały mieć coś ASAP, więc nie dziwię się, że Pfizer czy inni chcieli mieć tutaj taryfę ulgową. IMHO to jest rozsądna cena za szybszy dostęp.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Piccolo »

Crowley pisze:U nas też jakiś fundusz powstał, czy miał powstać. I to jest bardzo groźny precedens, bo do tej pory ZAWSZE producent odpowiadał za skutki uboczne. W przypadku covid państwa wzięły na siebie odpowiedzialność za efekty działania leków od prywatnych producentów.
W USA fundusz odszkodowań był od wielu lat. Wydaje mi się, że w Kanadzie również. Producent brał na siebie odpowiedzialność przy testach klinicznych ale nie po dopuszczeniu szczepionek do powszechnego użytku. Nie ma takiej możliwości, żeby szczepionka (czy jakikolwiek produkt medyczny/lek) była w 100% bezpieczna dla absolutnie każdego. Medycyna tak nie działa, nasze organizmy również. Nie ważne ile lat będą prowadzone testy, zawsze znajdzie się ktoś kto np. po otrzymaniu szczepionki wpadnie w szok anafilaktyczny.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Theeck »

Voo pisze:Byłem w tzw. "popularnej miejscowości wypoczynkowej" i generalnie obserwację mam taką, że wszyscy mają już totalnie wywalone na jakiekolwiek ograniczenia, dystans i środki ostrożności. Zero maseczek w kolejkach, w lokalach
Potwierdzam, ludzie w maseczkach to maksimum kilka %.

Piotro pisze:Ja mam nadzieję, że SithFrog jest leniwy i jak już by tą dyskusję jakims cudem przeczytał, to nie będzie mu sie chciało jechać do Theecka, żeby mu wpierdolić...
Kiedyś Sith mnie chyba lubił :).
A tak szczerze to nie wiem skąd tyle wrogości. Jakieś półtora tygodnia temu byłem ze znajomymi na piwie, było nas 6 osób, ja jedyny nieszczepiony, poglądy polityczne od korwinistów, przez PiS, po KO (jedynie lewica nie była reprezentowana, ale to może dlatego, że wszyscy pracują i nikt nie pochwala okradania innych ludzi) - i wszyscy na spokojnie przyjęli do wiadomości, że jestem nieszczepiony. Nikt nie uciekł, nikt mnie nie bił, nikt nie pouczał, ani nie namawiał. Zapytali mnie jedynie o ojca - jak już pisałem na forum - sam zadbałem, żeby się zaszczepił w pierwszym możliwym terminie.

Wszyscy uznali, że mam prawo do swojej decyzji i to ja będę ponosił jej konsekwencje. Dojrzałość to była czy głupota?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4335
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Turtles »

Absolutnie dojrzałość.
Mam wujka głosującego na Konfederacje, więc oczywiście w żadne pandemie nie wierzy i szczepić się też nie ma zamiaru. Wszyscy mu grzecznie potakujemy, nie daje to też szansy usłyszeć tyrad na temat jedynej słusznej prawdy.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Theeck »

Gratuluję wujka :)
Nie do końca rozumiem ostatnie zdanie, bo skoro mu potakujecie to znaczy, że ma szansę się wypowiedzieć, a piszesz, że jednak nie.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: grel3gargamel »

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... opiekunow/

We Francji postawili na utrudnianie życia niezaszczepionym, może to i dobra strategia
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Gregor »

grel3gargamel pisze:https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... opiekunow/

We Francji postawili na utrudnianie życia niezaszczepionym, może to i dobra strategia
U nas by musieli w monopolowym wprowadzić ograniczenie. Nie ma szczepionki - nie ma wódy :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Albo dodawać trochę do samej szczepionki...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: LLothar »

A ja dostalem zawezwanie na pierwsza dawke na 28 lipca :D

Chyba jestem tutaj ostatni co nie z wlasnej woli nie jest jeszcze zaszczepiony.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4335
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Turtles »

Ja czekam na drugą jeszcze
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: PIOTROSLAV »

moja druga w sobotę rano
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Jutsimitsu »

https://asiatimes.com/2021/07/everyone- ... ecimation/

To tak dla tych co mówią, że to zwykła grypa. Gdyby nie poziom ochrony zdrowia, gdyby nie szczepienia, gdyby nie lockdowny i odciążanie szpitali... To pewnie by tak to wyglądało jak tam.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Theeck »

Ciekawe będzie obserwowanie Francji i Wielkiej Brytanii teraz kiedy przyjęły skrajnie różne strategie.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://health-infobase.canada.ca/covid ... ne-safety/

Jakby ktoś potrzebował do dyskusji. Statystyki z Kanady na temat skutków ubocznych szczepień. 0.025% zaszczepionych doświadczyło skutków ubocznych, 0.005% poważnych. Na 41.5mln szczepień, 134 osoby zmarły, z czego 6 jest potwierdzonych, że od szczepionki, 31 spraw w toku, pozostałe raczej niezwiązane ze szczepieniem.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Theeck »

Myślę, że nieprawdziwa jest informacja o liczbie osób ze skutkami ubocznymi, bo 99% osób, które ich doświadczyło po prostu ich nie zgłosiło i ten dzień/dwa wzięło na klatę. Żeby oszacować skalę zjawiska, to nawet na forum można by zrobić ankietę ile osób miało uboczne a ile zgłosiło.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja w sobotę zgarnąłem drugiego Hajzera. Przez dwie doby bolał mnie mięsień. Czy to podpada pod zgłoszenie?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6365
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Voo »

Teraz masz autyzm.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Theeck pisze:Myślę, że nieprawdziwa jest informacja o liczbie osób ze skutkami ubocznymi, bo 99% osób, które ich doświadczyło po prostu ich nie zgłosiło i ten dzień/dwa wzięło na klatę. Żeby oszacować skalę zjawiska, to nawet na forum można by zrobić ankietę ile osób miało uboczne a ile zgłosiło.
Jest prawdziwa na tyle, że pozostali z mniejszymi skutkami ubocznymi nie uznali tego za wystarczająco poważne do zgłoszenia. Mnie też bolało, czułem się zmęczony następnego dnia i nie zgłosiłem. Zgaduję, że pewnie co druga osoba "coś poczuła"...

Czepiasz się akurat tej najmniej istotnej statystyki.
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 396
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Guldan »

PIOTROSLAV pisze:Ja w sobotę zgarnąłem drugiego Hajzera. Przez dwie doby bolał mnie mięsień. Czy to podpada pod zgłoszenie?

mnie przez miesiac bolaly nogi od kolan w dol oraz stopy. ale tak bolaly naprawde fest, cos jak przy rwie kulszowej tylko, ze na dwie giry.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Halaster »

Guldan pisze:
PIOTROSLAV pisze:Ja w sobotę zgarnąłem drugiego Hajzera. Przez dwie doby bolał mnie mięsień. Czy to podpada pod zgłoszenie?

mnie przez miesiac bolaly nogi od kolan w dol oraz stopy. ale tak bolaly naprawde fest, cos jak przy rwie kulszowej tylko, ze na dwie giry.
Ponoć typowy objaw zmieszania szczepionki z LSD :P
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Theeck »

Matt - może i dla Ciebie najmniej istotnej, ale jak się chwalą, że 3 osoby na 10 tys. miały skutki uboczne, a z doświadczenia własnego widać, że skala niepożądanych skutków była o co najmniej 2 rzędy wielkości (!) większa, to rzutuje to od razu na postrzeganie innych statystyk, Gdyby nie uprawiali propagandy tylko rzetelnie informowali, nie miałbym się czego czepiać. A tak to sami powiększają szeregi antyszczepionkowców :)

A tutaj bardzo ciekawa rozmowa nt. pandemii - od razu informuję - gdyby ktoś nie chciał wejść w link bojąc się wchodzić do beczki antyszczepionkowców, że prof. Kuna z którym jest ta rozmowa jest zwolennikiem szczepień :)

https://www.medonet.pl/koronawirus/koro ... 51673.html
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 396
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Guldan »

nie przyjmowalem od dawna LSD... czy to znaczy, ze w koncu doswiadczylem mitycznego zawieszenia sie kwasu? :O

czy moja rzeczywistosc jest prawdziwa czy to tylko halucynacje?
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Theeck pisze:Matt - może i dla Ciebie najmniej istotnej, ale jak się chwalą, że 3 osoby na 10 tys. miały skutki uboczne, a z doświadczenia własnego widać, że skala niepożądanych skutków była o co najmniej 2 rzędy wielkości (!) większa, to rzutuje to od razu na postrzeganie innych statystyk, Gdyby nie uprawiali propagandy tylko rzetelnie informowali, nie miałbym się czego czepiać. A tak to sami powiększają szeregi antyszczepionkowców :)

A tutaj bardzo ciekawa rozmowa nt. pandemii - od razu informuję - gdyby ktoś nie chciał wejść w link bojąc się wchodzić do beczki antyszczepionkowców, że prof. Kuna z którym jest ta rozmowa jest zwolennikiem szczepień :)

https://www.medonet.pl/koronawirus/koro ... 51673.html
Oczekiwanie, że każdy z jakimkolwiek bólem będzie się gdzieś z tym zgłaszam odbieram jako śmieszne i spodziewałbym się takich przekłamań. W cięższych przypadkach - odwrotnie. Te zakładam, że zgłaszają lekarze, a nie zwykli ludzie.

Wywiad brzmi dobrze. Też się zgadzam z tym, że trzeba jakoś przejść do normalnego funkcjonowania z tym wirusem.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No to czip nr2 od Fajzera zaaplikowany. Trochę odchorowuję, ale nic poważnego.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: zodi »

Umrzesz
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tak. Ty też.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: Gregor »

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Liczba ... 58869.html

Najbardziej w tym temacie jednak. Wychodzi, że 2 pandemiczne lata zmniejszą populację PL o jakieś 0,25 miliona obywatela.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5598
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szczepienie na COVID19

Post autor: LLothar »

No, nareszcie mnie dziabli. Trochę to trwało, ale tak to już jest jak poziom wyszczepienia społeczeństwa zależnie od grupy wiekowej waha sie mięszy 90% a 99%...
ODPOWIEDZ