Ukraina

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Zamordowano znanego dziennikarza w jego mieszkaniu, sprawa polityczna. Strzały w plecy. Prawdopodobnie na zlecenie. Badają sprawę.

JEBS!

Ileś tam godzin później okazuje się, ze kolo żyje, a to była ustawka, żeby ujawnić nielegalne i zbrodnicze działania ruskich na Ukrainie. Grubo.

https://twitter.com/polina__ivanova/sta ... 8994661376
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5001
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ukraina

Post autor: Zolt »

No podobno kogoś złapali, więc chyba było warto
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ukraina

Post autor: ThimGrim »

Teraz mogą powiedzieć, że jednak koleś nie żyje. Może znajdzie się jeszcze jakiś zabójca.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ukraina

Post autor: Pquelim »

prowokacja ukraińców na morzu czarnym. tym razem próbują oddać Rosji kontrolę nad całą zatoką kerczeńską.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:prowokacja ukraińców na morzu czarnym
Ja nie wiem czy to jest serio czy z ironią. Wyjaśnij proszę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ukraina

Post autor: Pquelim »

no przeciez już potwierdzają, że ostrzegali, że oddali salwę alarmową, a ten holownik co go staranowali, to tak naprawde specjalnie stanal na sterburcie rosyjskiego okretu wojennego.



Oczywiscie, ze serio. wszystko wiem z wykopu i reddita :D
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Tak. Rosja ma przejebane. Najbardziej i najczęściej prowokowany naród świata. Oni niosą gołąbki pokoju, a wszędzie czają się prowokacje. Ukraina prowokuje, Afganistan Prowokuje, Syria prowokuje, Gruzja prowokuje. Sami prowokatorzy wokół. Aż mi się 1939 przypomina i ci cholerni Polacy prowokujący Trzecią Rzeszę w Gliwicach...
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ukraina

Post autor: Theeck »

Cieszę się za każdym razem kiedy Rosjanie walczą z Ukraińcami. Dwóch wrogów tłukących się między sobą to najlepsze co nas może spotykać. Chwilo trwaj :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ukraina

Post autor: snt »

Theeck pisze:Cieszę się za każdym razem kiedy Rosjanie walczą z Ukraińcami. Dwóch wrogów tłukących się między sobą to najlepsze co nas może spotykać. Chwilo trwaj :P
Dlatego też powinniśmy wspierać słabszą ze stron ;)
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ukraina

Post autor: Pquelim »

Dwóch wrogów tłukących się między sobą to najlepsze co nas może spotykać.

hm. ja bym powiedział, że to raczej konforntacja gołej dupy z batem, a my przypadkowo stoimy nastepni w kolejce.
ale ciesz sie Theeck, na szczęście wciaz można.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Ukraina

Post autor: Voo »

Też myślę, że wojna za progiem to żaden powód do radości. Jakby coś się stało "na poważnie" to setki tysięcy ludzi uciekną do nas.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Ukraina

Post autor: Halaster »

Przede wszystkim nie wiem czego się tu cieszyć, że ludzie będą umierać? I co plusy dla "polskiej racji stanu"? Czy jaka inna debilna kwestia jest tu przyczyna tej radości? Dla mnie to dość obrzydliwe.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ukraina

Post autor: LLothar »

Voo pisze:Też myślę, że wojna za progiem to żaden powód do radości. Jakby coś się stało "na poważnie" to setki tysięcy ludzi uciekną do nas.
Miliony. Do tego rozdzielanie uchodźców wewnątrz Unii nie istnieje na nasze własne życzenie, więc to będzie głównie nasz problem.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ukraina

Post autor: Theeck »

No dajcie już sobie spokój z nadinterpretacjami. Czy trzeba wszystko łopatologicznie, jak na jakimś onecie czy innym pudelku? Cieszę się, że walczą między sobą, a nie wspólnie próbują skubnąć nam suwalszczyznę albo Przemyśl. To tak trudno pojąć?
A teksty pt cieszysz się, że giną ludzie, to sobie Halu odpuść bo naprawdę aż przykro czytać coś na podobnym poziomie.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Ukraina

Post autor: DaeL »

Theeck pisze:próbują skubnąć nam suwalszczyznę albo Przemyśl.
Nie, no Theeck, to jest tak, jakby się cieszyć, że w tym roku była strasznie mroźna zima w Mongolii, bo dzięki temu nie zrobią z książąt śląskich trybutariuszy. Ja rozumiem, że można rozważać różne czarne scenariusze w relacjach polsko-ukraińskich, no ale trzymajmy się jakichś realiów. Poza tym wojny zwykle podkręcają nacjonalistyczne nastroje, więc prędzej spodziewałbym się incydentów (niszczenia cmentarzy, etc...) teraz, niż w przypadku, gdyby Ukraina w spokoju wypracowywała dobrobyt.

To że Ci wypomniano, iż wojna ma swoje ofiary, to w sumie zrozumiałe. Po prostu przykro czytać, że ktoś się cieszy z wojny, która ewidentnie nie może mieć pozytywnych skutków. Rozumiem, że masz na ten temat trochę bardziej zniuansowane zdanie, ale powiedzmy, że tego nie wyraziłeś.
LLothar pisze:Miliony. Do tego rozdzielanie uchodźców wewnątrz Unii nie istnieje na nasze własne życzenie, więc to będzie głównie nasz problem.
Myślę, że debata na temat tego czy większe byłyby koszty przyjęcia miliona Ukraińców czy 10 tysięcy Irakijczyków nadal jest otwarta. Ja skłaniam się ku temu, że jednak Ukraińcy to mniejszy problem, bo mogą w Polsce funkcjonować bez statusu uchodźcy i prawie natychmiast włączyć się w rynek pracy. Przynajmniej na to wskazują dotychczasowe doświadczenia z ukraińskimi imigrantami są raczej pozytywne. Inna sprawa, że na dłuższą metę duża mniejszość etniczna jest (szczególnie w burzliwych czasach) pewnym problemem. Więc nie obraziłbym się, gdyby ta migracja się jednak rozpłynęła na więcej krajów. Cóż... Niemcy chyba otwarli dla nich ostatnio granice, nie?
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ukraina

Post autor: Counterman »

A ja bym chętnie przyjął te miliony Ukraińców do pracy. Popatrzcie jakie jest ogromne zapotrzebowanie na nisko-wykwalifikowaną siłę roboczą. A Polacy już do takich prac nie chcą iść. To jest problem, który narasta.

Tylko kiedy oni nie będą chcieli tu zostać... pojadą sobie dalej.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ukraina

Post autor: Pquelim »

Z Ukraińcami mam jeden problem - wiecznie przyklejeni do telefonu w transporcie publicznym. Mało to kulturalne, jak laska/facet siedzi w przedziale/siedzeniu obok i przez bite 2h utrzymuje kontakt z bazą. Zdarzylo się juz kilkakrotnie, ostatnio w autobusie do Pragi.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ukraina

Post autor: SithFrog »

Pquelim pisze:Z Ukraińcami mam jeden problem - wiecznie przyklejeni do telefonu w transporcie publicznym. Mało to kulturalne, jak laska/facet siedzi w przedziale/siedzeniu obok i przez bite 2h utrzymuje kontakt z bazą. Zdarzylo się juz kilkakrotnie, ostatnio w autobusie do Pragi.
Bez jaj :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7411
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ukraina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tutaj wszyscy tak mają. Nawet na przerwie lanczowej często młodsi ode mnie siedzą w telefonach.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Ukraina

Post autor: Voo »

Theeck pisze:No dajcie już sobie spokój z nadinterpretacjami. Czy trzeba wszystko łopatologicznie, jak na jakimś onecie czy innym pudelku?

Ohydne słowa forumowicza! Życzy śmierci milionom Ukraińców!
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Ale zauwazyliscie mam nadzieje ze zarowno jednym jak i drugim cala ta sytuacja jest na reke? Na Ukrainie prezydent z poparciem na poziomie bledu statystycznego przejmuje wiekszosc wladzy i wcale nie musi stanu wojennego cofnac za 30 dni. Na Rosji wujek Putin w razie czego dostaje fantastyczny argument "obrony obywateli Rosji na obczyznie"... czekam az za 10 lat okaze sie ze cala akcja, moze juz od Krymu, to była mistyfikacja....

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Ukraina

Post autor: Voo »

Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2614
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ukraina

Post autor: zodi »

Za Militarium.pl :

Jak informują źródła amerykańskie Niemcy mają nie zgadzać się na przekazanie przez Estonię sprzętu Ukrainie.
Amerykańskie media wskazują, że Niemcy blokują sojusznika z NATO, Estonię, w udzielaniu wsparcia militarnego Ukrainie, odmawiając wydawania zezwoleń na eksport broni niemieckiego pochodzenia do Kijowa. Piszą, że w przeciwieństwie do USA, Wielkiej Brytanii, Polski, niemiecki rząd odmówił eksportu broni bezpośrednio na Ukrainę.
Wynikają z tego dwa wnioski:
- Niemcy blokują przekazanie sprzętu na Ukrainę. Jakiego - tego Amerykanie nie podają.
- Strona Polska przekazała sprzęt Ukrainie. Jaki - tego Amerykanie nie podają.


Kilka dni temu krążył news, który ostatecznie okazał być się nie do końca prawdziwy (że Niemcy nie wyrazili zgody na przelot brytyjskiego transportu broni na Ukrainę) ale to dzisiejsze jest ponoć legitne.
Jedność NATO....
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

To Ukraina jest w NATO? :spy:

A na powaznie olewajac kwestie ruskich itp. bo wiadomo ze kazdy rusek to zly rusek, poza martwym ruskiem... Czemu Cie to w sumie dziwi? Sprzet wojskowy jest objety w handlu obostrzeniami i nie mozna afaik go sobie "ot tak" przekazywac komu popadnie, tak samo jak jego producenci nie handluja "z kazdym". Powodow dla ktorych Niemcy nie chca aby na Ukrainie znalazl sie ich sprzet moze byc milion. Ja sam na szybko moge znalezc kilka.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ukraina

Post autor: LLothar »

a USA powoli chce wycofywac personel ambasady z Kijowa.

https://edition.cnn.com/2022/01/21/poli ... index.html
zodi
Kofan Annan
Posty: 2614
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ukraina

Post autor: zodi »

Jeszcze za Militarium (wytłuszczenie moje):

Za to rząd niemiecki odmówił Estonii zezwolenia na przekazanie Ukrainie byłej niemieckiej broni. Chodzi o pozostałe po armii NRD holowane haubice 122 mm D-30, które najpierw sprzedano Finlandii, a następnie odsprzedano Estonii. Niemcy mętnie tłumaczą się zaszłościami historycznymi, tj. ogromem zbrodni popełnionych przez III Rzeszę na narodzie rosyjskim w okresie II wojny światowej. Ponowne skierowanie przeciwko Rosji niemieckiej broni rzekomo gryzie się z ich sumieniem."

Nie no, bo Ukraińców w Armii Radzieckiej były szczątkowe liczby... :bugeye: :maruda:
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ukraina

Post autor: Theeck »

To trzeba się pytać byłego właściciela haubic czy mogę swój sprzęt komuś przekazać?!?!?!?!?!?!
W takiej sytuacji może od razu zezłomujmy nasze (?) Leopardy.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:To trzeba się pytać byłego właściciela haubic czy mogę swój sprzęt komuś przekazać?!?!?!?!?!?!
W takiej sytuacji może od razu zezłomujmy nasze (?) Leopardy.
Wyjasnij co jest w tym dziwnego skoro mowimy o sprzecie wojskowym?

Zodi, akurat chyba wiecej Ukraincow bylo w armii III Rzeszy ;). Tak tylko strzelam a nie podpieram tego zadnymi statystykami :)

Edit: I zeby nie bylo Theeck, ja po prostu nie znam umowy. Moze Estonia w trakcie kupna miala ograniczenia w odsprzedazy? Moze cos jest nie tak w umowach NATO - kraj poza NATO. Kurde no nie wiem. Widocznie skoro pytali to musieli.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ukraina

Post autor: Theeck »

Ja rozumiem, że gdyby nie musieli to by nie pytali ale zdumiewają mnie tego typu ograniczenia w dysponowaniu własnym sprzętem. I przecież nie może tu chodzić o eksport do krajów na czarnej liście, a skoro UK przekazuje swój sprzęt na Ukrainę, to chyba nie chodzi też o eksport poza NATO (zresztą te haubice są pewnie produkcji USSR :P).

W tym kontekście pojawia się pytanie co znajduje się w treści umów naszego sprzętu kupowanego od Niemiec czy USA? Czy wolno nam Leopardami zaatakować Niemcy? :D
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
zodi
Kofan Annan
Posty: 2614
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Ukraina

Post autor: zodi »

Razorblade pisze: Zodi, akurat chyba wiecej Ukraincow bylo w armii III Rzeszy ;). Tak tylko strzelam a nie podpieram tego zadnymi statystykami :)
No chyba jednak nie :>

Jedyna rzecz, jaka odstrasza Rosję to pokazanie siły. Nic innego. A na pewno nie ustępstwa.
Te ich żądania z kosmosu (nawet była mowa o wycofaniu się NATO z Polski i krajów bałtyckich) są absolutnie nie do spełnienia i Putin też to wie. Ale to znów gra, gra na rozbijanie jedności Europy, na powolne skłócanie jej społeczeństw. Ja rozumiem, że w Portugalii czy Hiszpanii zrozumienie dla zagrożenie ze strony tych Mongołów może być zdecydowanie mniejsze. Ale zachowanie Niemiec w tej kwestii jest niezmiennie irytujące. Kto tam teraz rządzi ? Chyba nie SPD, które od dekad robi Rosji laskę... znaczy łaskę ;) W interesie każdego Europejczyka powinno być to by Rosję siedziała jak najdalej od nas, a najlepiej za Uralem. Nie zrozumcie mnie źle, Rosjanie to pewnie fajni ludzie, ale to jednak mentalność Mongolska, brak szacunku dla życia!

Generał Patton mówił w 1945 m.in. to: „Problem w zrozumieniu Rosjanina jest taki, że nie bierzemy pod uwagę faktu że on nie jest Europejczykiem, ale Azjatą i dlatego myśli pokrętnie. My nie możemy zrozumieć Rosjanina bardziej niż Chińczyka czy Japończyka i od kiedy mam z nimi do czynienia, nie miałem żadnego szczególnego pożądania zrozumienia ich poza obliczeniami jak dużo ołowiu lub stali trzeba zużyć, aby ich zabić. W dodatku, poza innymi cechami charakterystycznymi dla Azjatów, Rosjanie nie mają szacunku dla ludzkiego życia i są sukinsynami, barbarzyńcami i pijakami”.

Mówił jeszcze wiele innych rzeczy, ale to każdy może sobie sam znaleźć :]
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:Ja rozumiem, że gdyby nie musieli to by nie pytali ale zdumiewają mnie tego typu ograniczenia w dysponowaniu własnym sprzętem. I przecież nie może tu chodzić o eksport do krajów na czarnej liście, a skoro UK przekazuje swój sprzęt na Ukrainę, to chyba nie chodzi też o eksport poza NATO (zresztą te haubice są pewnie produkcji USSR :P).

W tym kontekście pojawia się pytanie co znajduje się w treści umów naszego sprzętu kupowanego od Niemiec czy USA? Czy wolno nam Leopardami zaatakować Niemcy? :D
Wiesz, albo przestrzegasz umowy albo juz z nami sprzetem wojskowym nie pohandlujesz. Cholera wie, moze chodzi o jakis know how czy technologie ktora mimo ze haubice stare to moze byc kluczowa dla obronnosci Niemiec? A cholera wie czy z Ukrainy to nie wydostanie sie za $$$ do Chin jesli nie zabiora Ruscy? Moze obawiaja sie ze z racji braku kasy Ukraina opchnie to cholera wie gdzie i bez kontroli. A moze nie chca wkurwiac Putina bo sa dogadani jak w 39. No chuj wie.

Zodi - no dobra, ale mowimy tylko o ochotnikach Obrazek

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Ukraina

Post autor: LLothar »

Jeszcze przypomnialo mi sie, ze (chyba) argumentowalem kiedys w temacie o rozdzielaniu uchodzcow po Unii, ze Polsce na reke jest rozdzielanie uchodzcow, bo jakby kiedys byla prawdziwa wojna na Ukrainie, to Polska bedzie musiala sobie radzic z milionami uchodzcow i blagac reszte UE o przyjecie czesci.

No i zaraz sie moze okazac, czy mialem racje.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ukraina

Post autor: Theeck »

Przykro mi to pisać, ale ani nie miałeś ani nie masz. Czy po tylu porażkach multikulti wciąż trzeba pisać, że jest fundamentalna różnica pomiędzy przyjęciem osób spoza własnego kręgu kulturowego, które się nie asymilują, mają tendencję do tworzenia gett, życia z socjalu itd., a ludźmi, którzy sami pracują na swoje utrzymanie, a jak się nie zasymilują, to wrócą do siebie?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Ukraina

Post autor: snt »

Akurat uchodzcow z Ukrainy to potrzebujemy.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Ukraina

Post autor: Counterman »

Yup. I im szybciej zabierzemy się za to systemowo tym lepiej. Theeck sam zapewne wiesz, że polityka otwartych drzwi na oścież we Francji wynikła z ogromnego zapotrzebowania na tanią siłę roboczą, co z kolei wynikło z olewania tego tematu we wcześniejszym okresie.

Masowa migracja wzięta w karby sprawnego procesu może być źródłem przewagi danego kraju.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7411
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ukraina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Przejrzałem sobie mapki, jak głosowali ostatnio na Ukrainie i spodziewałem się większego podziału. Kiedyś całe południe i wschód głosowało na partie pro-rosyjskie a ostatnio tylko skrajny wschód. Tam gdzie jest najwięcej Rosjan. W pozostałej części Ukrainy Rosjan nie ma aż tak dużo, więc w zasadzie mogliby się pokusić na to, żeby oddać Rosji te sporne regiony co mogłoby im dać względny spokój. Po co im takie zbuntowane prowincje, które musieliby skolonizować/derusyfikować? Wcześniej myślałem, że musieliby cały kraj na pół podzielić...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Bo to najbardziej przemyslowe dzielnice i regiony Ukrainy?

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5001
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ukraina

Post autor: Zolt »

Nie mówiąc już o tym, że jak milcząco zgodzisz się na oddanie części terytorium wrogiemu mocarstwu, to tracisz cały kapitał polityczny i jakiekolwiek znaczenie. A potem podjadą czołgami po kolejny kawałek, bo już raz ustąpiłeś.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Ukraina

Post autor: Jutsimitsu »

To były najbardziej przemysłowe terytoria Ukrainy, teraz już wszystko wywiezione przez Rosjan i zalane kopalnie przez separatystów. Także bardziej to co mówi Zolt.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ukraina

Post autor: Theeck »

Ale Wy wiecie, że te tereny należały do Ukrainy dopiero od bodajże 1954 r.? I wcześniej nigdy ukraińskie nie były?

I taka ciekawostka z frontu przyjaźni ukraińsko-polskiej:
https://forsal.pl/transport/kolej/artyk ... nzytu.html
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Nie ma czegos takiego jak front przyjazni Polsko-Ukrainskiej. Powinien byc ale nie ma. Mowy o przyjazni na majdanach i innych takich to bzdura.

Co do regionu - wiesz Jutsi, to mozna bardzo latwo akurat przywrócić wbrew temu co sie moze wydawac.

Theeck - w PL tez mamy tereny ktore przed 45 nigdy nie byly Polskie. W przypadku Ukrainy chciales napisac bodaj ze przed rozpadem ZSRR, bo uznawanie sztucznego regionu wewnatrz ZSRR jako przynaleznosc tez nie ma sensu. I tak, wiemy. Co to zmienia? Od 30 lat sa. I maja prawo byc dalej na mocy wszelkich porozumien i traktatow. Choc oczywiscie z poszanowaniem mniejszosci (a tam to nawet wiekszosci) rosyjskiej o czym Ukrainie tez zdarza sie zapomniec. Zresztą przyganial kociol garnkowi w tej kwestii po ostatniej decyzji ws. jezyka niemieckiego jako mniejszosci w PL.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Ukraina

Post autor: Jutsimitsu »

No nie do końca łatwo. Bo zalane kopalnie wodą, która na dodatek została skażona, będzie ciężko wypompować. A fabryki, które są raczej rumowiskiem trzeba by odbudować od zera... Plus wyczyścić teren z gruzu
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Czekaj. My mowimy o terenach na ktore lasza sie teraz Ruscy czy o terenach ktore wraz z separatystami zajeli wczesniej bo nie wiem czy mówimy o tym samym? :spy:

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Ukraina

Post autor: Jutsimitsu »

O terenach walk, w końcu Matt mówił o oddaniu tych terenów.

Poza tym większość przemysłu to był Donieck, Ługańsk, Horlivka. Czyli tereny po stronie separatystów. Choć oczywiście część i to niemała nadal pozostaje na Ukrainie.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4337
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ukraina

Post autor: Turtles »

Przejrzałem sobie mapki, jak głosowali ostatnio na Ukrainie i spodziewałem się większego podziału. Kiedyś całe południe i wschód głosowało na partie pro-rosyjskie a ostatnio tylko skrajny wschód. Tam gdzie jest najwięcej Rosjan. W pozostałej części Ukrainy Rosjan nie ma aż tak dużo, więc w zasadzie mogliby się pokusić na to, żeby oddać Rosji te sporne regiony co mogłoby im dać względny spokój. Po co im takie zbuntowane prowincje, które musieliby skolonizować/derusyfikować? Wcześniej myślałem, że musieliby cały kraj na pół podzielić...
Hę?, ale tam gdzie wygrała prorosyjska Za życie to jakie miała poparcie? 80%? 90%? Czy raczej koło 40-50%?
https://ukr.vote/en/elections/8/ukraine

To jest największy problem z czytaniem wszelkich mapek tego typu. Tak samo jak w Polsce. To, że w Warszawie wygrywa grubo PO od zawsze, znaczy tylko tyle, że wciąż PiS ma poparcie rzędu 30-40%. I tak samo tylko odwrotnie w Polsce B wcale 100% głosujących nie głosuje na PiS
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7411
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ukraina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Hę?, ale tam gdzie wygrała prorosyjska Za życie to jakie miała poparcie? 80%? 90%? Czy raczej koło 40-50%?
https://ukr.vote/en/elections/8/ukraine
O! Czegoś takiego szukałem i wcześniej nie znalazłem. Wiem, że mają 40-50%, ale to znaczy tyle, że jakby było referendum o przyłączenie się do Rosji, to pewnie mieliby sporą szansę na większość. Inną kwestią jest, ile musi być poparcia w danym regionie, żeby się odłączyć?

Tak to jest, że jak masz mieszany region to potem ktoś jest "pod butem" kogoś innego, zwłaszcza jeśli wizja przyszłości jest skrajnie inna (pro-EU vs. pro-Rosja).

IMHO w obecnym kształcie będzie Ukrainie bardzo trudno doprowadzić do jakiejś stabilnej sytuacji, gdzie ludzie w całym kraju będą mogli żyć normalnie. Odcięcie najbardziej wywrotowych regionów wydaje się być najłatwiejszym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7411
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ukraina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Właśnie doczytałem, że we wschodniej Ukrainie są zakłady kluczowe dla rosyjskiej zbrojeniówki - huty stali produkujące stal na czołgi oraz Zaporowska fabryka silników lotniczych. Ukraina tuż przed przewrotami w Donbassie wypowiedziała umowę wojskową z Rosją - z tej perspektywy nie jest dziwne, że w odpowiedzi Putin podjął takie a nie inne działania.

Z perspektywy Putina, NATO chce położyć łapę na ich zdolnościach do produkcji uzbrojenia - w tym kontekście nie widzę, w jakim świecie miałby Ukrainie odpuścić. Zatrzymanie tych zakładów w granicy Ukrainy przy jednoczesnej akcesji do UE i NATO to proszenie się o duże problemy. Ukraina albo będzie siedzieć okrakiem na płocie, jednak bardziej w stronę Rosji, albo nie będzie jej wcale... Te dwa zakłady to pewnie tylko czubek góry lodowej.

Czyli raczej będzie wojna*...

* - Jeśli Putin będzie wiedział, że wygra...
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4337
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ukraina

Post autor: Turtles »

Matthias pisze: Ukraina tuż przed przewrotami w Donbassie wypowiedziała umowę wojskową z Rosją - z tej perspektywy nie jest dziwne, że w odpowiedzi Putin podjął takie a nie inne działania.
To jest, chciałem zauwazyć bardzo ciekawy fragment na studia manipulacji informacją. Bo dałoby się napisać również "Ukraina po aneksji Krymu wypowiedziała umowę wojskową z Rosją" ;)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7411
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ukraina

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A nie było tak, że najpierw wypowiedzieli umowę wojskową, a potem Rosjanie najechali na Krym? Czy najpierw chodziło o Sewastopol?

EDIT: Chyba chodziło o związki z UE, a Rzuff ma rację - najpierw najechali, a potem Ukraina założyła bana na sprzęt wojskowy, ale jest to ban teoretyczny, bo nie mają innego kupca na tą całą broń jaką produkują, więc "realizują obecne kontrakty", cokolwiek to znaczy.

https://carnegieendowment.org/2014/07/3 ... -pub-56282
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4859
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ukraina

Post autor: Razorblade »

Najpierw to Ukraina wprowadzila gowniane prawo ktore praktycznie rugowalo rosyjski jako mozliwy do zalatwiania spraw urzedowych, co uderzalo mocno w mniejszosc rosyjska (ale nie tylko, warto podkreslic ze wielu ukraincow tez mowily na wschodzie glownie po rosyjsku).

Wiecie, to co sie wydarzylo z Krymem to nic fajnego, ale po pierwsze Ruscy mocno bronili swoich interesow (co oczywiste), a po drugie Ukraina dawala im pretekst do ochrony praw swoich obywateli (co akurat bylo glupie zwlaszcza w kontekscie obalania prorosyjskiego prezydenta przez "postepowy" zachod). Kwestia Ukrainy jest wbrew temu co wielu z nas uwaza jeszcze bardziej skomplikowana niz podzial Polski na wschod i zachod ze wzgledu na mocne, niemal nie do pogodzenia roznice w sympatiach "Moskwa-Zachod" i fakt ze takim "referendum" jak na Krymie rosjanie wcale mocno nie musieliby manipulowac w wielu przypadkach (a dostali miedzynarodowy casus w postaci Kosowa).

Long story short, mieszanie w tym kociolku to jak mieszanie w beczce prochu. A Polska uwielbia sie temu przygladac z zapalona swieczka w większości przypadków wyrywajac sie przed szereg.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ