Luźno o grach

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o grach

Post autor: Yankes »

Matthias[Wlkp] pisze:Może się mylę, ale teraz używa się innych narzędzi do pisania gier, które nie są tak wydajne jak kiedyś.

Np. czytałem wypowiedź Chrisa Sawyera, że Rollercoaster Tycoon był pisany w Assemblerze. Nie wiem, czy to był wyjątek, ale teraz na pewno nikt tak gier nie pisze, bo masz Unity i inne ułatwiacze. Poza tym nikt nie musi iść w najwydajniejszy kod, bo sprzęty nadążają i tak.

Najbardziej widzę różnicę w Motorsport Managerze - wersja na PC ma dużo więcej opcji, parametrów i innych wodotrysków niż nawet trzecia iteracja tej gry na komórki.
No tu moge sie nie zgodzic, popierwsze obecnie glownym ograniczeniem jest szybkosc pamieci. Jak dane (tekstury, obiekty, poziomy etc) sa takie same to w czym zostala napisana logika zabardzo nie robi.
Nie wazne czy to Assembler, C/C++, Java, C# lub nawet JavaScript (fun fact, mozesz skopilowac gre C++ do JavaScripta i odpalic pod przegladrka i ciagle bedzie sesownie dzialac, bo i tak 90% robity odwala GPU co ma takie same API pod przegladarka jak i w C++).

Kolejny punkt to obecne kompilatory sa o wiele potezniejsze niz kiedys, teraz naprewde trzeba sie postarac by napisac lepszy kod w Assemblerze niz to co kompilator wypluwa.

Dodatkowo obecnie gry tez o wiele wiecej robia niz kiedys, dobrym przykladem jest OpenXcom w ktorym sie udzielam. Na pierwszy rzut oka jest 100 razy wolniejszy niz oryginalna gra ale w zamian 100 ray wiecej rzeczy moza w nim robic np. https://openxcom.mod.io/the-x-com-files
Sama ilosc danych w tym modzie jest z 20-40 razy wieksza niz w ogyginale. 99% tego co mod robi nie da sie zrobic w oryginalnej grze bez kompletnego przepisania wszystkiego na nowo.

Poza tym troche juz zebow zjadlem na przyspieszaniu OXCa, i wniosek mam taki ze samo uzycie assemblera nic nie da bo glownym powodem jest sposob w jaki gra obsluguje dane i dopiero poprawa tego (co latwije zrobic w C++) daje poprawe szybkosci.


SithFrog pisze:
Internauci zauważyli, że Diablo Immortal to w dużej części nakładka na inną grę NetEase: Crusaders of Light. Chińscy deweloperzy nie natrudzili się nawet, aby odpowiednio zmienić interfejs. Umiejętności, mapa, opis zadania, niebieskie znaczniki ataku – wszystko pozostało na swoim miejscu. Aż dziw, że przenieśli pozycje mikstur w inne miejsce. To by było na tyle, jeśli chodzi o produkt tworzony od podstaw przez Blizzard.

Jasne, twórcy oryginalnego Diablo na pewno odpowiadają za ogólną warstwę artystyczną. Dlatego modele klas postaci wyglądają rewelacyjnie. Dlatego historia jest w miarę spójna z uniwersum Sanktuarium. Jednak cała brudna robota spada na azjatyckiego molocha, który rozpocznie proces recyklingu plików Diablo 3, jak również wszystkich poprzednich kalek tego tytułu.
nie wyglada mi ze to jest prosty reskin.
https://www.youtube.com/watch?v=EoZVo37hKjU
w porownaiu z tym:
https://www.youtube.com/watch?v=Ab2-WW1skOM

wszystko kilkukrotniej wyszej jakosci, inna perspektywa (bardziej diablo like), fizyka (trupy lataja, moby sa przesuwane czego w tym pierwszym filmiku nie ma), itemy na ziemi (a nie auto loot).
Ten CoL bardziej mi wyglada na kopie z WoWa.
DI wyglada i zachowuje sie jak D3 a nie WoW.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Nie napisali, że to prosty reskin, ale wciskanie kitu, że pracują nad tym od lat trochę pachnie ściemą. Chyba, że pracuje 3 ziomków z Blizzarda :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Luźno o grach

Post autor: Piccolo »

Ja nie mówiłem, że ten konkretny przypadek to kwestia crunchy itp. Ja po prostu uważam, że takim zachowaniem jesteśmy za nie, w pewien sposób, odpowiedzialni. Ale widzę, że dalej będziemy pizgać fochy jak dzieci. Ja się z tego wypisuję.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Piccolo pisze:Ale widzę, że dalej będziemy pizgać fochy jak dzieci. Ja się z tego wypisuję.
Nie wypisuj się tylko napisz o co Ci chodzi Piccolo, bo ja się zgubiłem. Kto stroi fochy? Gracze Diablo, którzy zabulili kasę, żeby pojechać na najważniejszy dla ich gry/świata "iwent" i usłyszeć, że nic dla nich nie ma? Naprawdę dziwi Cię ich wkurw?

A crunche nie są winą wkurwionych i oszukanych graczy tylko kiepskiego zarządzania i presji korporacyjnej. Są firmy gamedevowe, w których crunchu nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o grach

Post autor: Yankes »

SithFrog pisze:Nie napisali, że to prosty reskin, ale wciskanie kitu, że pracują nad tym od lat trochę pachnie ściemą. Chyba, że pracuje 3 ziomków z Blizzarda :)
A jakies dowody na to ze to jest sciema? Poza tym jak juz to jest przycienta wersja D3 a nie jakiejs innej gry. I zapewne mogli w to wlozyc kupe czasu by dzialalo sesownie na telefonach.

Poza tym: "że Diablo Immortal to w dużej części nakładka na inną grę NetEase: Crusaders of Light." aka reskin. Co jest bullsitem jak juz to byla inna gra Endless God gdzie znowu po prawu sekundach widac wyrazna roznice w jakosci wszystkiego. Jedynie co jest wspolne to UI...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Yankes pisze:Jedynie co jest wspolne to UI...
A skąd wiesz ile wspólnego ma build jednej gry z drugim?
Obrazek
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o grach

Post autor: Yankes »

Gapilem sie na te pare sekund gameplaya co pokazywali w trailerze, i nastepnie porwywalem z pierwszym lepszym filmikiem z youtuba z tamtymi grami.

Nastepnie patrzylem na szczegoly (ktorte juz wczesniej tu podawalem). I z nich wywnioskowalem ze to nie sa te same gry, jak juz to musialy byc mocno przepisane bo sama podmiana grafik tego nie da.

Jabym gral w demo na bizzconie oraz w tamte gy to bym mogl jeszcze wieksza pewnoscia to okreslic, jak narazie wiekszosc agrumatacji byla o UI a to jest najpsotrza rzecz do zmiany weic wnioskuje ze osoby co gadala nawet nie raczyly potwierdzic sowich przypuszczen.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Grajcie w Path of Exile i tyle. :*
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Yankes pisze:musialy byc mocno przepisane bo sama podmiana grafik tego nie da
Wiadomo, że nie zrobili samej podmianki w miesiąc, ale pokazywanie tego jako pełnoprawnej gry Blizzarda (w domyśle robionej od podstaw przez nich) to jednak trochę lipa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o grach

Post autor: Yankes »

SithFrog pisze:
Yankes pisze:musialy byc mocno przepisane bo sama podmiana grafik tego nie da
Wiadomo, że nie zrobili samej podmianki w miesiąc, ale pokazywanie tego jako pełnoprawnej gry Blizzarda (w domyśle robionej od podstaw przez nich) to jednak trochę lipa.
no w sesie ze wywalili 80-70% orginalengo kodu i wiekszosc rzeczy na nowo zrobione (to wnioskuje po tym jak przeciwnicy sie poruszaja/zachwuja). Poza tym jedna gra blizzarda co nie jest na ich wlasnym engine jest Heratstone (Unity) weic watpe by teraz chcieli uzyc czyjegos kodu lub engina.

Poza tym uwazam ze to wszystko jest odwrotnie, to nie Blizz przerabia gre NetEasa a NetEase przerabia gre Blizzarda. Moge sie zalozec na 100 zeta ze ta gra poprawnie powinna sie nazywac "Diablo3: Mobile", nowa fabula jest tylko dlatego ze oryginala fabula wymagala 16GiB weic zamiast robic jakas pocieta wersje to zrobili nowa krotsza. Juz niektorzy zarzucali Blizzwi ze przycial D3 by pasowalo do konsol, teraz poprostu poszli jeszcze dalej.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Yankes pisze:Juz niektorzy zarzucali Blizzwi ze przycial D3 by pasowalo do konsol, teraz poprostu poszli jeszcze dalej.
No i to jest sendo problemu. Mają w pompie graczy D3.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o grach

Post autor: Yankes »

Ale osoby co luba D3 beda lubic DI, bo to ta sama gra ale teraz mozesz ja grac na kiblu ;P
Jak juz fanowei D2 moga miec problem bo nie lubili D3 a teraz znowu bedzie podobna gra.
No choc Blizz mowil ze ma kilka projektow z swaita Diablo w produkcji, weic jeden to zapewne D4 a drugi remaster D2 (ktory zapewnie czeka na skonczenie remastera WC3).
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Yankes pisze:Ale osoby co luba D3 beda lubic DI, bo to ta sama gra ale teraz mozesz ja grac na kiblu ;P
Yankes, czy ty klikałeś linki i oglądałeś na yt filmiki z Blizzconu? Bo mam wrażenie, że nie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o grach

Post autor: Yankes »

No ludzie oczekiwali D4 a dostali mobilke a mobilki to zlooooooo (+ niezdrowy hype). Ja sie tu tylko czepiam tego czym naprawe jest DI bo fakt ze zostal zle przyjety to inna sprawa. Poza tym ludzie buczeli i poszli spobie zanim mogli grac w niego.

Poprostu jak narazie zadna gra blizzarda nie byla chlamem, wiec teraz okczekuje ze bedzie tak samo.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

No tak, tyle że wszyscy doskonale rozumieją reakcję ludzi na Blizzcon (poza Yankesem ;) ). wyobraź sobie taką sytuację - jedziesz 2 tysiące kilometrów na konwent nowego super samochodu! Jarasz się jak lampka choinkowa, bo zobaczysz nowy super samochód! Idziesz na wieeeelką prezentację! Jest mega, jest klimat, są zdjęcia pokazujące fragment fajne opony czy zderzaka! Czekasz, prowadzący podgrzewają atmosferę! W końcu kurtyna idzie w górę, jest, jest.... jest trabant z nowym zderzakiem.
Jak myślisz jaka jest reakcja? :P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Yankes pisze:No ludzie oczekiwali D4
Nie. Ludzie oczekiwali czegokolwiek dla siebie. D4, nowej klasy w D3, dodatku fabularnego w D3, zmian w mechanice, o które proszą itp. Czekali na cokolwiek dla siebie, dla fanów Diablo 3.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Luźno o grach

Post autor: Bambusek »

Yankes pisze: Poprostu jak narazie zadna gra blizzarda nie byla chlamem, wiec teraz okczekuje ze bedzie tak samo.
D:I to bardziej gra, do której Blizzard doklei swoje logo niż "gra Blizzarda'. Z tego co wiadomo to za developing odpowiada firma z Chin.
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o grach

Post autor: Yankes »

Bambusek pisze:
Yankes pisze: Poprostu jak narazie zadna gra blizzarda nie byla chlamem, wiec teraz okczekuje ze bedzie tak samo.
D:I to bardziej gra, do której Blizzard doklei swoje logo niż "gra Blizzarda'. Z tego co wiadomo to za developing odpowiada firma z Chin.
Zacytuje sobie jeszcze raz:
Poza tym uwazam ze to wszystko jest odwrotnie, to nie Blizz przerabia gre NetEasa a NetEase przerabia gre Blizzarda. Moge sie zalozec na 100 zeta ze ta gra poprawnie powinna sie nazywac "Diablo3: Mobile"
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o grach

Post autor: Yankes »

Wlasnie oglada bardzo dobry relacje z ground zero:
https://www.youtube.com/watch?v=JKFgpkKEK14
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

phpBB [video]
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Wyciekł footage nowego Diablo na mobilki!
phpBB [video]
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Rewelacja! Zakładam, że czytnik kart będzie w pudełku?
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Ponoć zwoje identyfikacji będą teraz bardziej imersyjne - płatność za pomocą google pay :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

:D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Wideo pasuje i do muzyki, i do gier :D Gotta catch 'em all!

https://www.youtube.com/watch?v=AjSuZgNgMZc
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Grał ktoś może w Subnautica? Ja parę dni temu z ciekawości zainstalowałem i muszę przyznać, że gra się fantastycznie. W grze kierujemy rozbitkiem na obcej, pokrytej wodą planecie. Startujemy z kapsuły ratunkowej i powoli odkrywamy świat, ulepszamy sprzęt, zbieramy surowce i żarcie, a z czasem budujemy bazy, łodzie podwodne... Jest fabuła, są sygnały radiowe od innych kapsuł do zbadania, są tajemniczy kosmici, podziemne jaskinie i przede wszystkim kapitalny klimat. Taki survival ma sens!
W tej chwili buduję swoją pierwszą podwodną bazę i szukam fragmentów nowych sprzętów, zwłaszcza dużej łodzi podwodnej, żeby bezpiecznie pływać w nowe rejony. Jeśli lubicie takie klimaty, to bardzo polecam.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Brzmi jak holokaust czasu...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

No. Taki Minecraft z grafiką, fabułą, fajnym klimatem, kosmitami i w ogóle z sensem. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Ej, myślicie, że jak Pillars of Eternity to 17h gry mnie nie zachwyca, a bardziej trochę nudzi, to jest po co brnąć dalej? Jakoś póki co mnie nie kupuje ta gra i myślę czy sobie nie odpuścić i coś innego wybrać z kupki wstydu...
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7406
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Luźno o grach

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja ledwo przebrnąłem przez Akt 1... Jak nudzi, to po co się męczyć?
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Weź Divinity 2 zamiast tego. Lepsze jest.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Luźno o grach

Post autor: Alexandretta »

Też nie zabrnęłam daleko w Pillarsach, wynudziłam się i po paru godzinach wróciły "na półkę".
Za to teraz w promo kupiłam sobie The Talos Principle (gra logiczna od ludzi którzy zrobili Serious Sama) i kurdę, jakie to jest fajne. Idealna gra relaksacyjna.
W tym samym promo zgarnęłam jeszcze Portal 2. Ostatnio "normalne" gry mi nie idą zupełnie, to sobie dla odmiany nadrobię te abstrakcyjno-logiczne.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Przekonaliście mnie :P Mam do ogrania i tak Darkest Dungeon :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Ja Pillarsy przeszedłem całe, co nie zdarza mi się często. Ile razy można przechodzić w kółko Icewind Dale albo Baldura? Jeśli nie podszedł ci początek, to dalej jest tak samo, więc nie ma sensu się męczyć.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Luźno o grach

Post autor: Larofan »

Mi pillarsy nie podeszły choć bardzo chciałem żeby było inaczej.. czulem się jakbym grał w jakaś podróbke BG .. zasady niby takie same a inne.. świat niby podobny a nie taki.. mechanika niby znana a jednak nie.. meh

Sent from my OnePlus 5t using Tapatalk
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Pillarsy były fajne. Bardzo mi się wątki NPCów podobały.

Natomiast ja kupiłem sobie wczoraj za 35zł Original Sin Enhanced Edition...
Powiem tak - włączyłem sobie najpierw poziom trudności wysoki i ginąłem w tutorialu.
Zmieniłem poziom trudności i trochę zaczyna mnie wnerwiać tempo gry - mam wrażenie, że ta gra będzie się ciągnąć jak gluty z nosa... no ale zobaczymy jak rozpocznę fabułę jako taką
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Z poziomem trudności to miałem tak z dwójką. Odpaliłem od razu na trzecim z czterech i pierwszą walkę przeszedłem, ale w drugiej dostałem wpierdol jak się patrzy. Zmieniłem na drugi poziom i jest spoko, ale nadal są takie miejsca gdzie muszę bardzo dogłębnie się przygotować do walki.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Luźno o grach

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Luźno o grach

Post autor: ThimGrim »

Cda teraz już jest z płytą? :D
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Luźno o grach

Post autor: Bambusek »

W tym miesiacu tak, bo jedna czy dwie gry jakie dali są DRM-Free
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2203
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Luźno o grach

Post autor: peterpan »

Takie pytanie - kupowanie kluczy z g2a jest bezpieczne? Ja jestem zielony w steama i nie za bardzo ogarniam tego ;)

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Luźno o grach

Post autor: Yankes »

Roznie z tym moze byc, byly juz glosne przypadki gdy pelno ludzi tracilo gry bo wydawca masowo blokowal klucze co zostaly zakupione z kradzionych kart kredytowych. a to niby jest popularne zrodlo kluczy na g2a.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Na G2A i Kinguinie jeszcze mi się nie zdarzyły problemy, a trochę gier tam kupiłem.

Ostatnio, w jakimś innym sklepie, naciąłem się na przeterminowany kod. Połaszczyłem się na 10 zł i teraz mam.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Luźno o grach

Post autor: ThimGrim »

Lepiej tak niż przez allegro, sam się na tym przejechałem. Choć najlepiej to w ogóle nie korzystać z tego typu okazji, choć kuszą...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3876
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Luźno o grach

Post autor: PIOTROSLAV »

Counterman pisze:Z poziomem trudności to miałem tak z dwójką. Odpaliłem od razu na trzecim z czterech i pierwszą walkę przeszedłem, ale w drugiej dostałem wpierdol jak się patrzy. Zmieniłem na drugi poziom i jest spoko, ale nadal są takie miejsca gdzie muszę bardzo dogłębnie się przygotować do walki.
Jedno mnie zastanawia - kończę pierwsze miasto i ta gra jest trochę jak Icewind Dale pozbawiony wątków fabularnych. Co więcej, czuję się w nim gorzej niż w jakiejkolwiek innej grze RPG, bo jak wchodzę w jakiś obszar, to na całym obszarze poziom trudności będzie podobny - tutaj niby plansza wielka, ale nie da się iść inaczej niż tak, jak to sobie wymyślił developer - jak zamiast prosto pójdziesz w lewo, to masz walkę z poziomem przeciwników +2, pójdziesz w prawo +3. A jak jakieś miejsce przeoczysz i wrócisz tam będąc 2 poziomy powyżej wyzwania, to gołymi rękami rozkładasz przeciwników...

O ile same bitwy są wciągające, to cała mi sprawia wrażenie gry logicznej z elementami RPG.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Dwójka jest lepiej zrobiona pod tym względem. W sensie masz większą dowolność ścieżek, możesz mapy/quest line robić na kilka sposobów. Ale oczywiście masz takie rejony, że jak wejdziesz za wcześnie to wpierdol.
Jedna rzecz która jest bardzo podobna to duże różnice między poziomami. Przeciwnik poziom wyżej jest problematyczny, dwa poziomy to hardkor a trzy poziomy różnicy to prawie zawsze murowany wpierdol.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Luźno o grach

Post autor: Counterman »

Nowy Fallout nie jest jakimś hmmm spektakularnym sukcesem, więc wypuszczenie teraz dobrego trailera nowej gry Obsidianu uważam za piękną rzecz. :D

https://www.youtube.com/watch?v=MGLTgt0EEqc
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Luźno o grach

Post autor: Gregor »

Wygląda fajnie, byle było coś w stylu VATS jak w New Vegas :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7471
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Luźno o grach

Post autor: Crowley »

Może w końcu kiedyś wyjdzie:
https://youtu.be/2m1FHsZPmFc

Jedynka była fantastyczna, więc jaram się.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2613
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Luźno o grach

Post autor: zodi »

Patrzę sobie wczoraj na steama, a tam demo Shadow of Tomb Rider - dobre to!
Pomyślałem, że sobie kupię, aż tu zobaczyłem Rise of Tomb Rider, jakaś tam edycja na 20 - lecie, tańsza o 80% - wziąłem.... Fajne, fajne!

Skończę Rise to kupię Shadow :)
Jakoś mi umknęło, że ten reebot taki dobry!
ODPOWIEDZ