Szybki problem

... nie to, o czym myślisz

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

DaeL pisze:Pospieszyłem się z tą pochwałą dla alkoholu. Dzisiaj się przekonałem, że nie działają klawisze funkcyjne i escape. Spróbuję jeszcze raz wszystko przemyć. Ale jeśli bezskutecznie, to zainwestuję w nową klawiaturkę. Waham się między Razer Blackwidow Chroma V2 Tournament Edition (bez klawiatury numerycznej - fajna i mała), a Razer Blackwidow Elite. Bez względu na to którą bym wybrał, zdecydowałbym się na switche zielone (do pisania).
Tej, ale dlaczego nie prawdziwa mechaniczna z super opiniami Cooler Master Masterkeys Pro L ?
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Szybki problem

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:Tej, ale dlaczego nie prawdziwa mechaniczna z super opiniami Cooler Master Masterkeys Pro L ?
Modele Blackwidow to są prawdziwe klawiatury mechaniczne (mecha-membrany są w modelach Ornata). A dlaczego Razer, a nie jakieś inne coś? Bom się wkupił w ekosystem Razera (moja obecna myszka to Razer Mamba TE), korzystam z programu Synapse, i chcę, żeby mi się wszystkie kolorki na myszce i klawiaturze zmieniały w sposób zsynchronizowany. No, i dodatkowo jeśli wezmę Blackwidow Elite, to będzie do niej pasowała moja skórzana podkladka pod nadgarstki od Ornaty (już lekko podrapana przez Bąbla, ale nadal spełnia swoją rolę ;)).
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Serio? To teraz kolory na podświetleniu klawiatury są ważne?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

LLothar pisze:
DaeL pisze:Pospieszyłem się z tą pochwałą dla alkoholu. Dzisiaj się przekonałem, że nie działają klawisze funkcyjne i escape. Spróbuję jeszcze raz wszystko przemyć. Ale jeśli bezskutecznie, to zainwestuję w nową klawiaturkę. Waham się między Razer Blackwidow Chroma V2 Tournament Edition (bez klawiatury numerycznej - fajna i mała), a Razer Blackwidow Elite. Bez względu na to którą bym wybrał, zdecydowałbym się na switche zielone (do pisania).
Tej, ale dlaczego nie prawdziwa mechaniczna z super opiniami Cooler Master Masterkeys Pro L ?
A jaką klawiaturę do pisania byś polecił? Właśnie Cooler Master Masterkeys Pro? Tylko z klawiaturą numeryczną i nic się nie musi świecić.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Szybki problem

Post autor: DaeL »

Matthias pisze:Serio? To teraz kolory na podświetleniu klawiatury są ważne?
Niewykluczone, że jestem - jak się to teraz mówi - na spektrum. Ale jak mi się kolorki migają w sposób niezsynchronizowany, to mnie to irytuje i nie mogę się skupić na pisaniu :)

Wszystko zaczęło się od tego, że dostałem bodaj w 2015 Razera Diamondbacka. No to musiałem dokupić klawiaturę - wziąłem Razer Ornata Chroma. W zeszłym roku Diamondbackowi popsuła się rolka, ale teraz nie mogłem kupić innej myszki, bo by mi się nie świeciła tak jak klawiatura. Więc kupiłem Razer Mambę (nawiasem mówiąc - bardzo polecam, dużo lepsza od Diamondbacka). No, a teraz zalałem Ornatę. Więc zamówiłem Blackwidow Elite. Wiem, że to jest niekończący się krąg uzależnienia od Razera, ale nic na to nie poradzę, o ile mi się cały sprzęt nie popsuje w jednym momencie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3870
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Szybki problem

Post autor: PIOTROSLAV »

Sobie nową kwarcową linię zamów i tyle
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

ThimGrim pisze:
LLothar pisze:
DaeL pisze:Pospieszyłem się z tą pochwałą dla alkoholu. Dzisiaj się przekonałem, że nie działają klawisze funkcyjne i escape. Spróbuję jeszcze raz wszystko przemyć. Ale jeśli bezskutecznie, to zainwestuję w nową klawiaturkę. Waham się między Razer Blackwidow Chroma V2 Tournament Edition (bez klawiatury numerycznej - fajna i mała), a Razer Blackwidow Elite. Bez względu na to którą bym wybrał, zdecydowałbym się na switche zielone (do pisania).
Tej, ale dlaczego nie prawdziwa mechaniczna z super opiniami Cooler Master Masterkeys Pro L ?
A jaką klawiaturę do pisania byś polecił? Właśnie Cooler Master Masterkeys Pro? Tylko z klawiaturą numeryczną i nic się nie musi świecić.
W pracy mam wlasnie taka, z klawiatura numeryczna. Nie mam wielkiego doswiadczenia w klawiaturach i tym, co jest dostepne na rynku, ale ta wlasnie fajnie dziala.

Tak naprawde to zasadniczo klawiatura nie robi tak wielkiej, roznicy - to wszystko to fanaberie troche ;). Hobbita i Pottera nie pisali na super mechanicznej z full RGB ;)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

DaeL pisze:Bom się wkupił w ekosystem Razera
Wkupionym mozna byc w system Apple, a nie Razera tej :P.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Szybki problem

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:
DaeL pisze:Bom się wkupił w ekosystem Razera
Wkupionym mozna byc w system Apple, a nie Razera tej :P.
Ej, Razerblade, poluzuj Daelowi! Niech kupi inną klawiaturę, stop przemocy ekonomicznej! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Szybki problem

Post autor: DaeL »

No, dobra, odebrałem klawiaturkę. Pisanie jest trochę przyjemniejsze niż na Ornacie, ale nie ma takiego przeskoku, jak między starą klawiaturą membranową a Ornatą. Tym niemniej spodziewajcie się szokującego wzrostu produktywności na FSGK w najbliższym czasie :)

Ale inna sprawa, że Ornata się świeciła ładniej. Tam cała przestrzeń pod klawiszami była podświetlona ledami, w Blackwidow ledy świecą pod klawisze. Niby między klawisze trochę światłą też przecieka, ale nie ma "efektu żarówy" niestety.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

LLothar pisze: Tak naprawde to zasadniczo klawiatura nie robi tak wielkiej, roznicy - to wszystko to fanaberie troche ;). Hobbita i Pottera nie pisali na super mechanicznej z full RGB ;)
Założę się, że Hobbita to jednak pisali na mechanicznej klawia... maszynie do pisania. ;)

edit 14.02 roku pańskiego 2019: generalnie to te Cooler Mastery nie są już dostępne w Polszcze (albo są w horrendalnych cenach), więc po przeanalizowaniu tematu klawiatur mechanicznych (przełączników, keycapsów, płyty, na której są osadzone przełączniki, rozstawu klawiszy i uj wie jeszcze czego) zdecydowałem się na zakup Cooler Mastera CK750.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Szybki problem

Post autor: Kalten »

Gdzie jest jakiś serwis Logitech? Nic sensownego nie udaje mi się znaleźć. Chodzi o kierownicę, a nie np. głośniki bo głównie takie mi wyskakują :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2711
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szybki problem

Post autor: Cherryy »

Ostatnio zauważyłem w swoim telewizorku dziwną sprawę. Wcześniej mi to nie przeszkadzało, ale jak już zobaczyłem, to nie mogę odzobaczyć. Otóż. Wokół cienkich czarnych linii (drobne litery, oznaczenia rzek na prognozie pogody, postacie w dużym oddaleniu) pojawia się cieniutkie białe obramowanie (poświata?). Widoczne tylko przy jasnych tlach. Oprócz tego obraz supcio. Starałem się poeksperymentować z ostrością, podświetleniem, kontrastem i to nie pomaga. Zdjęcia nie zrobię, bo uchwycić to ciężko. Jakieś rozwiązanie, czy pogodzić się z tym?

*telewizor to 40 calowy led od Samsunga.
Since 2001.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

Cherryy pisze:Ostatnio zauważyłem w swoim telewizorku dziwną sprawę. Wcześniej mi to nie przeszkadzało, ale jak już zobaczyłem, to nie mogę odzobaczyć. Otóż. Wokół cienkich czarnych linii (drobne litery, oznaczenia rzek na prognozie pogody, postacie w dużym oddaleniu) pojawia się cieniutkie białe obramowanie (poświata?). Widoczne tylko przy jasnych tlach. Oprócz tego obraz supcio. Starałem się poeksperymentować z ostrością, podświetleniem, kontrastem i to nie pomaga. Zdjęcia nie zrobię, bo uchwycić to ciężko. Jakieś rozwiązanie, czy pogodzić się z tym?

*telewizor to 40 calowy led od Samsunga.
Wyostrzanie obrazu. Skręć do zera i zniknie.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2200
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Szybki problem

Post autor: peterpan »

Gdzie teraz kupuje sie MS Office w dozywotniej, a nie rocznej licencji? W roznych sklepach sa sprzedawane licencje "z rynku wtornego" po stosunkowo niskich cenach. Legalne to i bezpieczne?

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A musi być Microsoft? Google docs są spoko. OpenOffice też daje radę - za free...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

https://www.mojosoft.com.pl/Microsoft

Albo Centrum XP

https://sklep.centrumxp.pl/office-dla-d ... e-produkty

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Szybki problem

Post autor: Halaster »

Google ma dobrego Worda, ich Excel już dużo słabszy, ale googlowski PowerPoint to dramat.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2200
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Szybki problem

Post autor: peterpan »

Halaster pisze:Google ma dobrego Worda, ich Excel już dużo słabszy, ale googlowski PowerPoint to dramat.
I wlasnie o PP chodzi ;)


Thim - no wlasnie dales linki do licencji office 365 - rocznych. W podobnych cenach po tych podobnych sklepach latają dozywotnie licencje "używane" na office 2016. Chodzi o legalność, bo to do tzw. małej firmy ;)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Kaman, masz też tam zwykłego offica, nie tylko 365. I dla firm i dla użytkowników domowych. Możesz chyba dwa razy kliknąć?
https://sklep.centrumxp.pl/office-dla-f ... e-produkty
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Szybki problem

Post autor: Crowley »

peterpan pisze:W podobnych cenach po tych podobnych sklepach latają dozywotnie licencje "używane" na office 2016. Chodzi o legalność, bo to do tzw. małej firmy
Nie są nielegalne. O ile klucze nie pochodzą z kradzieży, to nawet MS się do nich nie przyczepi (podobno zdarzały się akcje banowania kradzionych kluczy). Na ogół to są klucze OEM, które powinny być dołączone do jakiegoś sprzętu, ale nie są. Może się też zdarzyć, że jakiś Chińczyk kupił je gdzieś za pieniądze z ukradzionej karty i wtedy powinieneś się wstydzić i nie kupować.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Szybki problem

Post autor: Counterman »

Ogółem z tymi licencjami z rynku wtórnego jest tak: zgodnie z wyrokiem któreś tam instancji sądu UE, można klucz na soft można odsprzedać raz. Dużo sklepów z używanymi kluczami właśnie pisze, że "gwarancja pierwszego odsprzedania klucza" czy coś podobnego.
Ja kupiłem taką dożywotnią licencję dla żony. Przyszedł mail z kluczem + instrukcja z kilkoma wariantami aktywacji (każdy szczegółowo opisany). Ja po prostu zainstalowałem, wpisałem klucz i bangla.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Chyba nie tyle chodzi o kradzione klucze, co klucze zakupione kradzionymi kartami kredytowymi. Transakcję można cofnąć, w zależności od przepisów - widziałem już 3 dni, 30 dni i 60 dni, więc jak działa dłużej, to raczej już nie przestanie.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

Halaster pisze:Google ma dobrego Worda, ich Excel już dużo słabszy, ale googlowski PowerPoint to dramat.
O ile co do Excela się zgodzę, to ten PowerPoint mi nawet przypasował. Ma wszystko to czego potrzebuję.

Ja najchętniej Worda bym zastąpił LaTeXem, Excela Pythonem i tak naprawdę tylko PowerPointa zostawił. Na prezentacji im mniej tym więcej.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja też robię prezentację w Google Slides. Faktycznie, ich standardowe kształty wyglądają bardzo biednie, ale jak się korzysta z szablonów, to wygląda spoko.

Google sheets mają jedną zasadniczą przewagę nad Excelem - możesz robić sortujące się linki między arkuszami, dzięki czemu można prowadzić w nim FLEPy ;). W Excelu by się nie dalo! O!
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Szybki problem

Post autor: Zolt »

LLothar pisze:Ja najchętniej Worda bym zastąpił LaTeXem
Nie musisz co chwila przypominać, że doktorat robisz :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Szybki problem

Post autor: Counterman »

Llo zamienia się w bakelitowego samca alfa, tylko podgatunek software. ;)
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1870
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Szybki problem

Post autor: Ptaszor »

Crowley pisze:
peterpan pisze:W podobnych cenach po tych podobnych sklepach latają dozywotnie licencje "używane" na office 2016. Chodzi o legalność, bo to do tzw. małej firmy
Nie są nielegalne. O ile klucze nie pochodzą z kradzieży, to nawet MS się do nich nie przyczepi (podobno zdarzały się akcje banowania kradzionych kluczy). Na ogół to są klucze OEM, które powinny być dołączone do jakiegoś sprzętu, ale nie są. Może się też zdarzyć, że jakiś Chińczyk kupił je gdzieś za pieniądze z ukradzionej karty i wtedy powinieneś się wstydzić i nie kupować.
MS się nie przyczepi, ha-ha. Kupiłem z takiego nie do końca jasnego źródła na Allegro pakiet z Outlookiem, dałem parę stówek i po paru miesiącach, przy reinstalacji MS się przyczepił. Dzwoniłem na infolinię i nie uznano oryginalności takiego klucza. Teraz jeśli będę kupować to tylko z wiarygodnego źródła.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

Przeciez te wszystkie "uzywane", tudziez całe to G2A opiera się o kradzione karty kredytowe...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Coś się mnie popsuło w tapatalku. Nie mogę pisać odpowiedzi. Usuwałem dane pamięci, reinstalowalem apke, ale nic. Czy to jakiś nowy feature którego nie umiem używać?

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

ThimGrim pisze:Coś się mnie popsuło w tapatalku. Nie mogę pisać odpowiedzi. Usuwałem dane pamięci, reinstalowalem apke, ale nic. Czy to jakiś nowy feature którego nie umiem używać?

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
O już umiem

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Być może szybki, a być może nie...

W moim nowym, błyszczącym lapku (Asus ROG GL503GE) przestał działać mikrofon... Tak z dnia na dzień - chce z rodziną na Hangouts pogadać, a tu lipa. Do tej pory podjąłem następujące działania:

1. Restart
2. Enable/Disable sterownika
3. Przeinstalowanie sterownika ze strony Asusa
4. Wgranie starszej wersji sterownika ze strony Asusa
5. Aktualizacja Windowsa (do wersji 1903)
6. Przeinstalowanie sterownika ze strony Asusa
7. Wgranie starszej wersji sterownika Asusa
8. Przełączanie "wyłącznika" mikrofonu
9. Włączenie/wyłączenie najróżniejszych ustawień mikrofonu
10. Groźby karalne

Nic nie pomogło... Może jest coś jeszcze, co warto sprawdzić? Jest na gwarancji, więc mogę zostawić w serwisie, ale do tego musiałbym chyba wszystkie dane prywatne wyczyścić, czyli de facto reset wszystkiego, co mi się szczególnie nie uśmiecha...

Macie jakieś inne pomusły?
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3870
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Szybki problem

Post autor: PIOTROSLAV »

Kup zewnętrzny mikrofon.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Szybki problem

Post autor: DaeL »

Żarty żartami, ale sprawdzałeś czy zewnętrzny mikrofon działa?
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

Ja bym odpalil Ubuntu Live USB i zobaczyl czy tam dziala.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3870
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Szybki problem

Post autor: PIOTROSLAV »

LLothar pisze:Ja bym odpalil Ubuntu Live USB i zobaczyl czy tam dziala.
Prawda, to nigdy nie zaszkodzi.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

1. Już zacząłem się rozglądać za jakimś mikrofonem zewnętrznym, ale dziady są drogie...

2. Mikrofon z zestawu słuchawkowego działa po wpięciu przez Jacka

3. Rewelacyjny pomysł z tym linuksem! Sprawdzę dzisiaj!
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Gdyby to nie był kadłubek, to byś se sprawdził, czy nic się nie odpięło wewnątrz. A tak to możesz się bawić w rozkręcanie.

Spróbuj

https://www.bestbuy.com/site/questions/ ... d4443466aa
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No i niesetety...
1. Pod Ubuntu nic nie udało się zarejestrować mikrofonem...
2. Porada Thima też nie dała rady, nawet dźwięk przestał grać...

Jestem teraz przekonany, że problem jest z hardware'em. Dzwoniłem do sklepu, w którym kupiłem i kazali mi się gonić do producenta, bo nie kupiłem ich gwarancji... Czyli musiałbym słać kompa pocztą, co mi się nie uśmiecha...

Podsumowanie opcji:
1. Grzebać samemu
2. Poprosić serwis, żeby grzebał za pieniądze
3. Płacić za wysyłkę i modlić się, żeby ten lapek kiedyś wrócił.
4. Nie robić nic i korzystać ze słuchawek od komórki z wbudowanym mikrofonem (to działa)
5. Kupić nowy mikrofon

Skłaniam się ku opcji nr. 4, a jak się skończy gwarancja, może spróbuję opcję nr 1. Jak się trafi gdzieś promocja na mikrofon, to może coś złapię - z tego co widzę, to mogę kupić jakiś mały, przypinany mikrofonik za $20, co wyjdzie mi taniej niż naprawa, czy wysyłanie do serwisu...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

Ale gwarancji producenta nie ma już? Po Twojej stronie oceanu te gwarancję producenta są dłuższe.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jest gwarancją producenta, ale jest ona honorowana tylko przez tegoż producenta (sklepy nie mają wtedy z nią nic wspólnego) i trzeba wysyłać sprzęt pocztą i płaci się za wysyłkę. Wysyłka lapka wyjdzie pewnie w okolicy $50, jeśli chcę mieć ubezpieczenie i śledzenie.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Szanowni Państwo, co się mogło stać? Postanowiłem odkurzyć komputer, nie myśląc zbyt długo odłączyłem wszystkie kabelki bez zdjęć itp. Po sprawie wszystko podłączyłem, i metodą prób i błędów zrobiłem tak, że działa. Wszystko działa. Jest karta graficzna, wszystkie porty USB działają, jest dźwięk, cd działa, no wszystko działa, są dwa dyski ssd po staremu. Tylko że każda gra się tnie, nawet byle Astroneer. GPU-Z pokazuje mi, że karta graficzna 1050 ti jest i nawet czasami jakiś fan się kręci. CPU-Z pokazuje mi, że są 4 thready. Czuję, że coś się krzaczy, bo przed ostatnią aktualizacją windy wszystko jakoś wolno działało, ale teraz system jest sprawny. Więc co jest źle? Zagadkowo działa FRAPS, który po uruchomieniu Mordhau krzyczy, że nie ma directxa 9... Reinstalowałem stery karty grafiki, menadżer urządzeń pokazuje tylko jedno nieznane urządzenie - Intel Smart Connect, niezaistalowany, bo dłużej już niewspierany. Jeszcze zerknę do biosa, może tam coś jest nie teges...

Tak jest od czasu mojego czyszczenia komputera.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Szybki problem

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nie podłączyłeś czasem monitora do wyjścia z płyty głównej zamiast do wyjścia z karty graficznej?

Zakładam, że twoja płyta główna ma zintegrowaną grafikę i osobne wyjście.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Płyta główna ma osobne wyjście HDMI, ale monitor na bank jest podłączony przez DP (Display Port) do karty graficznej. Karta graficzna nie wymaga osobnego zasilania z PCI-E podłączonego do zasilacza. Aha, czyściłem jeszcze wtedy radiator i wiatrak od intel core 4460 (był odsłonięty, ale nic mu nie zrobiłem przysięgam!). Uruchomiłem furmarka, wyszło mi jakieś 200 pktów mniej od jakiegoś modelu 1050 ti, więc zakładam, że wszystko dobrze. Może to jednak coś z procesorem, nie korzysta ze wszystkich thredów or łat...

Aha, dxdiag pokazuje mi, że mam zainstalowanego DirectX 12.

W BIOSie CPU Temp mam 99 stopni, więc coś jest nie halo. Jaki wiatrak pasta do i5440 przy obudowie SilentiumPC Brutus M25? Ktoś polecał coś takiego, https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-s ... 44-858455/
ale czy to się zmieści...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

A czym przyczepić zepsute nóżki od wiatrako-radiatora procesora? Bo wystają z drugiej strony płyty głównej, ale za nic, poza jednym, nie chcą się trzymać. :D
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3870
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Szybki problem

Post autor: PIOTROSLAV »

Cyjanoakryl
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Szybki problem

Post autor: ThimGrim »

Noooo. Tak, o klejeniu też pomyślałem. A potem pomyślałem, że to zły pomysł. ;) Zamówiłem taki sam wiatrak za grosze, a dzisiaj jeszcze rozejrzę się za czymś lepszym.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3870
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Szybki problem

Post autor: PIOTROSLAV »

Jak ostatnio modernizowałem kompa, to zastanawiałem się nad wymianą chłodzenia cpu - chodziło mi po głowie wodne, jakieś specjalne wieże Noctuy itp. Koniec końców zostałem na swoim starym, dziesięcioletnim beQuitcie. Wszystko śmiga - jak masz kompa do grania, to załatw sobie chłodzenie stockowe (instalacja tego powinna być mega prosta) i jak nie będziesz zadowolony kup sobie cokolwiek do 150zł.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Szybki problem

Post autor: Counterman »

Matthias[Wlkp] pisze:Jest gwarancją producenta, ale jest ona honorowana tylko przez tegoż producenta (sklepy nie mają wtedy z nią nic wspólnego) i trzeba wysyłać sprzęt pocztą i płaci się za wysyłkę. Wysyłka lapka wyjdzie pewnie w okolicy $50, jeśli chcę mieć ubezpieczenie i śledzenie.
Matt, ale przecież jak kupujesz w sklepie to reklamujesz na podstawie rękojmi. Jak to się ostatecznie skończyło?

"Jeżeli konsument składa reklamację na podstawie rękojmi, podmiotem odpowiedzialnym za powstałe wady jest sprzedawca – i to do niego należy skierować pismo reklamacyjne."
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Szybki problem

Post autor: LLothar »

Counterman pisze:Matt, ale przecież jak kupujesz w sklepie to reklamujesz na podstawie rękojmi. Jak to się ostatecznie skończyło?

"Jeżeli konsument składa reklamację na podstawie rękojmi, podmiotem odpowiedzialnym za powstałe wady jest sprzedawca – i to do niego należy skierować pismo reklamacyjne."
W Europie tak, w Kanadzie, gdzie Matt siedzi, juz nie - bo wolny rynek tego nie chce ;).
ODPOWIEDZ