Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Thim w swoim zaklinaniu rzeczywistosci jest wrecz nieprawdopodobny 2:
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

ThimGrim pisze:Chyba raczej Petru poczuł się tak samo nabity w butelkę i rozczarowany PO jak przeciętny wyborca PO
+ to co Razor napisał...

Może Balcerowicz też się rozczarował?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

Ach ten Petru, taki rozczarowany. Zupełnie jak ludzie słuchający go w kwestii kredytów we frankach. No ale czekam na ripostę Theecka, to może być naprawdę dobre :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

Ale drogie Panie - a co Wy możecie zaoferować poza siedzeniem na płocie?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:Ale drogie Panie - a co Wy możecie zaoferować poza siedzeniem na płocie?
Juz chyba wole SLD niz kolejny twor okolouniowolnosciowy. Ale zbyd dlugo Ci tlumaczyc a i tak rozbije sie o "zawiedzonego Petru i Balcerowicza" w jednym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:
ThimGrim pisze:Ale drogie Panie - a co Wy możecie zaoferować poza siedzeniem na płocie?
Juz chyba wole SLD niz kolejny twor okolouniowolnosciowy. Ale zbyd dlugo Ci tlumaczyc a i tak rozbije sie o "zawiedzonego Petru i Balcerowicza" w jednym.
Nie wiedziałem, że jesteś taki pro homo i dzieci ze skazami chcesz zabijać :) , a dziedzictwo PRL-u w osobie Millera i grupa trzymająca władzę Ci nie przeszkadza. Komuch.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Widzisz... wielu rzeczy nie wiesz ;)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

Prawda. Ale przyznasz, że skoro jednego dnia możesz głosować na Dudę, drugiego na SLD, a trzeciego rzucić kością, to ciężko mówić o stałych poglądach więc i ciężko coś konkretnego wywnioskować.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Nie, ale nie ma co tlumaczyc.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

A stałe poglądy wyborcy PO drogi Thimie, to które konkretnie? Te liberalne (3x15%, 4xTAK w tym JOWy) czy te z podnoszeniem podatku VAT (na 2, góra 3 lata!), akcyzy, dostawianiem fotoradarów i zmuszaniem 6latków do nauki w nieprzygotowanych szkołach, niepodnoszenie kwoty wolnej od podatku, zapierdalanie kasy z OFE i rozrost administracji? A może te liberalne z genderyzmem w konwencji pseudo-antyprzemocowej? Czy jednak te konserwatywne z blokowaniem związków partnerskich i finansowania in vitro?

Wyborcy PO są nawet lepsi niż antysystemowi, bo siedzą okrakiem na płocie w ramach jednej opcji politycznej. Platforma z 2007, 2011 i 2015 to przecież trzy różne partie i trzy różne programy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No i Sith pozamiatał... Jak głosowałem na PO na początku XXI wieku, to wydawało mi się, że głosuję na takiego normalniejszego Korwina. 8 lat, 50 tyś urzędników i kilka % podatku później udowadnia, jak bardzo ta partia się zmieniła...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:A stałe poglądy wyborcy PO drogi Thimie, to które konkretnie? Te liberalne (3x15%, 4xTAK w tym JOWy) czy te z podnoszeniem podatku VAT (na 2, góra 3 lata!), akcyzy, /.../
Wyborcy PO są nawet lepsi niż antysystemowi, bo siedzą okrakiem na płocie w ramach jednej opcji politycznej. Platforma z 2007, 2011 i 2015 to przecież trzy różne partie i trzy różne programy.
Siedzą okrakiem głosując na jedną partię - co jeszcze wymyślisz? Twoje suchary mają sens, ale to nie za bardzo. ;) Mało mnie obchodzi co platforma zrobiła/nie zrobiła kiedy mówię o poglądach wyborcy, bo co ma piernik do wiatraka? PO podwyższyła VAT więc wyborca zmienia poglądy, wtf? o_O
Ale to i tak jest nieważne, bo przecież wy sami poza jęczeniem i wyśmiewaniem tej czy innej partii nic bardziej produktywnego zrobić nie potraficie, włącznie z sensownym oddaniem głosu według własnego osądu i przypuszczeń (gdzież to tak, jak tak w ogóle można robić? Toż to nielogiczne.), dlatego nie mam do kogo/czego argumentować i w ten sposób możecie sobie plusować i prowadzić owocną dyskusję w swoim TWA gronie. To jest ta dojrzałość polityczna po tylu latach prób i błędów? Chyba sobie jaja robicie. Zdejmijcie białą flagę i określcie się... ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Ja jestem bardzo dobrze okreslony politycznie.

A jak wyborca glosuje na te sama partie ktorej poglady zmienily sie calkowicie tylko dlatego ze to ta sama partia i jeszcze twierdzi ze jego poglady sa stale to jest kretynem. I glupia choragiewka o 0 wiedzy. Inaczej nazwac go nie mozna. Ale i tak nie zalapiesz podstaw logiki.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Siedzą okrakiem głosując na jedną partię - co jeszcze wymyślisz? Twoje suchary mają sens, ale to nie za bardzo. ;) Mało mnie obchodzi co platforma zrobiła/nie zrobiła kiedy mówię o poglądach wyborcy, bo co ma piernik do wiatraka? PO podwyższyła VAT więc wyborca zmienia poglądy, wtf? o_O
Sam się wpuszczasz w kanał Thim. Dzieje się dokładnie tak jak mówię. W 2007 roku było 4xTAK i 3x15%. W 2011 roku było już zupełnie co innego plus strasznie PiSem. Jak można głosować dwa razy na tą samą partię, mając te same poglądy (pozornie sensownie to brzmi) kiedy ta właśnie partia co 4 lata ma INNY PROGRAM i INNE POSTULATY.

W 2007 roku była likwidacja senatu, JOWy i podatek liniowy. Gdzie to wszystko jest? 8 lat władzy i cisza. Senat potrzebny JOWy nie (tzn. potrzebne, bo Kukiz, ale wcześniej nie), a podatki owszem, ale co najwyżej lekko wyższe.

Miała być mniejsza administracja, jest większa. Czyli głosujesz na nich, bo postulowali zmniejszenie i nadal jest szansa, że zmniejszą czy jednak jesteś za rozrostem administracji? Jak to jest?

Rozumiem, że ludzie się w 2007 roku nabrali na "liberalizm", a w 2011 wystraszyli PiSu, ale skończyły się pomysły.

Nadal zagłosujesz na PO? Na ten liberalizm co to nam funduje 100 tys. miejsc pracy gwarantowanych przez rząd w planie dwuletnim? To w końcu wolisz socjalizm czy liberalizm? Gubię się.
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Turtles »

Heh. 4x TAK było 11 lat temu. A Was dalej boli jak to zostaliście oszukani.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Heh. 4x TAK było 11 lat temu. A Was dalej boli jak to zostaliście oszukani.
Wiesz Rzuff, nie wszyscy wiedzieli, że to takie partyjne ćwiczenia z nudów. A boleć nie boli już dawno, tylko akurat pasuje do tego tematu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Heh. 4x TAK było 11 lat temu. A Was dalej boli jak to zostaliście oszukani.
Nie. Ale pamietamy zeby klamczuszkom mie wierzyc i nie popierac nic okolouniowolnosciowego, wiedzac ze nawet SLD jest od tego tworu bardziej wiarygodne. Ale do tego trzeba kilka rzeczy sobie przesledzic z chocby iskierka rozumku...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
Sam się wpuszczasz w kanał Thim. Dzieje się dokładnie tak jak mówię. W 2007 roku było 4xTAK i 3x15%. W 2011 roku było już zupełnie co innego plus strasznie PiSem. Jak można głosować dwa razy na tą samą partię, mając te same poglądy (pozornie sensownie to brzmi) kiedy ta właśnie partia co 4 lata ma INNY PROGRAM i INNE POSTULATY.
Ale co z tego, że ta partia ma innym program skoro ani JOWy likwidacji senatu nie przeczą, ani likwidacja senatu nie przeczy zmniejszaniu administracji? Próbujesz wykazać, że PO jest wewnętrznie sprzeczna, bo co 4 lata idzie do wyborów z innymi pomysłami. Czy naprawdę wyborca PO nie może być i za JOWami i za likwidacją senatu i za mniejszą administracją - czy to sobie przeczy? Jak można głosować na PO chcące wprowadzić JOWy i na PO zmniejszające administrację! Przecież to wewnętrznie sprzeczne! :lol2: Co się w poglądach wyborcy zmieniło, że jest w stanie zagłosować na PO zmniejszające administrację albo likwidujące senat? Czy coś się w ogóle musiało zmieniać? Masz kilka rzeczy do wykazania. Czyli jeszcze raz, co ma piernik do wiatraka? :)Tyle samo liter.


I serio, jako reprezentant niezadeklarowanych, albo takich co podejmują decyzję na 5 minut przed wyborami, nie pytaj mnie na kogo będę głosował, bo to trochę nie fair żebym ja coś deklarował, a Ty w tym czasie wygodnie z płotu rzucał kamieniami. Jak już pisałem - dopraw sobie wreszcie jaja i zadeklaruj się. ;) i tak spodziewam się, że zagłosujesz tak jak Ci forum powie albo koledzy, bo to jest właśnie Twoje zdanie. :]
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
Turtles pisze:Heh. 4x TAK było 11 lat temu. A Was dalej boli jak to zostaliście oszukani.
Wiesz Rzuff, nie wszyscy wiedzieli, że to takie partyjne ćwiczenia z nudów. A boleć nie boli już dawno, tylko akurat pasuje do tego tematu.
A powinno się głosować na tego, z którym się zgadzasz czy na tego, który nie kłamie?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

Mam wrażenie, że gadam ze ścianą. No offense. Twoja logika jest zaiste powalająca. Pomijając, że połowy rzeczy, które piszę, nie rozumiesz.
ThimGrim pisze:Ale co z tego, że ta partia ma innym program skoro ani JOWy likwidacji senatu nie przeczą, ani likwidacja senatu nie przeczy zmniejszaniu administracji? Próbujesz wykazać, że PO jest wewnętrznie sprzeczna, bo co 4 lata idzie do wyborów z innymi pomysłami. Czy naprawdę wyborca PO nie może być i za JOWami i za likwidacją senatu i za mniejszą administracją - czy to sobie przeczy?
Gdzie ja napisałem takie rzeczy człowieku? :D Że JOWy i likwidacja senatu są ze sobą sprzeczne? :D Incredible :D To może łatwiej będzie na przykładzie:

- PO proponuje likwidację senatu, JOWy, obniżenie podatków i zmniejszenie administracji
* wyborca PO widzi szansę na spełnienie tych postulatów (bo czemu nie), idzie głosować na PO
- PO po wygranych wyborach i rządzeniu nie wprowadza JOWów, nie likwiduje senatu, podwyższa podatki i nadyma administrację
- nadchodzą kolejne wybory, wszystkie poprzednie postulaty znikają, bo wiadomo, że taka ściema przejdzie maksymalnie raz, na tapetę wchodzi jeden argument: chrońcie kraj przed PiS, głosujcie na nas
* wyborca PO, który jest (w teorii) za likwidacją senatu, JOWawmi, obniżeniem podatków i zmniejszeniem administracji głosuje na PO, mimo, że oni nic nie mówią o tych postulatach, a przez ten czas nie zlikwidowali senatu, nie wprowadzili JOWów, podnieśli podatki i zwiększyli aparat urzędniczy
ThimGrim pisze:Co się w poglądach wyborcy zmieniło, że jest w stanie zagłosować na PO zmniejszające administrację albo likwidujące senat? Czy coś się w ogóle musiało zmieniać?
Patrz wyżej. Jeśli ktoś głosuje na partię, bo obiecuje np. zmniejszyć administrację, ale jednak zwiększa mając władzę i potem znów na nią głosuje to albo nie przeszkadza mu jednak powiększanie administracji (byle PO rządziło) albo jest ślepym idiotą.

Serio, mam wrażenie, że tłumaczę rzeczy tak łopatologiczne, że nie wiem jak można jaśniej. Jak z tego też wyciągniesz sobie, ze postulaty likwidacji senatu i wprowadzenia JOWów są ze sobą sprzeczne to wysiadam :D
ThimGrim pisze:I serio, jako reprezentant niezadeklarowanych, albo takich co podejmują decyzję na 5 minut przed wyborami, nie pytaj mnie na kogo będę głosował, bo to trochę nie fair żebym ja coś deklarował, a Ty w tym czasie wygodnie z płotu rzucał kamieniami. Jak już pisałem - dopraw sobie wreszcie jaja i zadeklaruj się. ;) i tak spodziewam się, że zagłosujesz tak jak Ci forum powie albo koledzy, bo to jest właśnie Twoje zdanie. :]
Ach, jakież to błyskotliwe. Szkoda, że to tylko twoja własna wyobraźnia i personalna wrzuta tylko po to, żeby dojebać. Prawdopodobnie użyłeś tu tej samej logiki, która doprowadziła cię do poprzednich wniosków, które nijak mają się do tego co napisałem.

A deklarowałem się tu każdą swoją wypowiedzią, liberalizm gospodarczy, konserwatyzm światopoglądowy.
ThimGrim pisze:A powinno się głosować na tego, z którym się zgadzasz czy na tego, który nie kłamie?
Zdaje się, że oba warunki są konieczne, co? Po co głosować na PO deklarujące po raz drugi JOWy (załóżmy, że chcemy JOWy) jeśli już raz to obiecali i przez 8 lat posiadania władzy nie tylko nie wprowadzili, temat w ogóle się nie pojawił w szerszej dyskusji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Szkoda czasu Sith. Thim trolluje albo mu placa ;)
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2179
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Theeck »

@Thim - Twoim głównym zarzutem jest to, że wiele osób, podobnie jak i ja, jesteśmy nastawieni negatywnie do polityków i ich poczynań, w efekcie głosujemy "przeciw" aby dać wyraz naszemu niezadowoleniu, a nie "pozytywnie" na programy.
Wiele razy było poruszane na forum, że rządy PO pokazały łopatologicznie, że program partii, hasła wyborcze, czy deklaracje lidera są tylko czystym pijarem. Wcześniej, rządzący mieli jeszcze jakieś skrupuły i niektóre najgłośniejsze swoje hasła starali się realizować. Dopiero PO pokazała jak bardzo nas - wyborców - ma w dupie. Jak bardzo nie liczy się hasło obniżki podatków, liberalizacji gospodarki, czy niestawiania więcej fotoradarów. I Ty czynisz nam zarzuty, że nauczeni przez polityków olewamy czytanie jakichkolwiek programów? Że nauczeni boleśnie dymaniem bez mydła odpłacamy im tą samą monetą olewając ich obietnice, deklaracje i nie łapiąc się na kiełbasy wyborcze? To niesamowite Thim, że Ty to wszystko piszesz na serio.

Jak napisał onegdaj pewien klasyk - byt kształtuje świadomość. I tak nas ukształtowali Ci, których z takim zapałem bronisz - różni Komorowscy, Tuski, Nowaki, czy Sienkiewicze. Źle kierujesz swoje pretensje - do nich je kieruj, nie do nas.

ThimGrim pisze:Ciężko określić czego wy w zasadzie oczekujecie poza tym żeby pod stołem interesów politycy nie robili - swoją drogą te niecne interesy to wielki odkrycie ostatnich wyborów, no bo jak to możliwe, że w ten sposób się politykę uprawia, przecież to nie na tym ma polegać! ;)
No żesz kurwa - jak można bagatelizować to, że oczekujemy od polityków uczciwości? Co z Tobą człowieku - mamy tego nie oczekiwać? Od żony wierności też mamy nie oczekiwać? A od hydraulika, że naprawi kran? No proszę ...

ThimGrim pisze: Jak dla mnie to po prostu próbujecie przeskoczyć pewien etap, którego nie da się przeskoczyć - trzeba na kogoś zagłosować wierząc/mając nadzieję, że zrobi to co deklaruje, że zrobi. Inaczej się nie da.
Właśnie takie podejście doprowadza do sytuacji jaką mamy - że politycy kradną, obsadzają stołki znajomkami i rodziną, a jedynym celem ich działalności jest nie dobro Polski, ale nachapanie się. Ale pocieszę Cię - wszystko jest w Twoich rękach - wystarczy, że przestaniesz godzić się na bylejakość, zaczniesz odsuwać od władzy skorumpowanych polityków i partie nierealizujące swoich programów wyborczych a nasze seanse nienawiści i głosowanie "przeciw" skończy się jak ręką odjął. Patrz jakie to proste :D

Co do Petru to nie chce mi się powtarzać - jego dotychczasowa kariera pozbawia go - jeśli o mnie chodzi - wiarygodności. I nie chce mi się więcej na jego temat marnować klawiatury. Co oczywiście nie oznacza, że być może on naprawdę szczerze chce teraz zmienić to w czego tworzeniu współuczestniczył. Ale w jego przypadku na moje zaufanie musi zapracować działaniami, a nie słowami. Takich co tylko gadali a robili rzeczy całkiem odwrotne było już wielu - żeby daleko od Petru nie szukać to choćby Balcerowicz.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:Gdzie ja napisałem takie rzeczy człowieku? :D Że JOWy i likwidacja senatu są ze sobą sprzeczne? :D Incredible :D To może łatwiej będzie na przykładzie:

- PO proponuje likwidację senatu, JOWy, obniżenie podatków i zmniejszenie administracji
* wyborca PO widzi szansę na spełnienie tych postulatów (bo czemu nie), idzie głosować na PO
- PO po wygranych wyborach i rządzeniu nie wprowadza JOWów, nie likwiduje senatu, podwyższa podatki i nadyma administrację
- nadchodzą kolejne wybory, wszystkie poprzednie postulaty znikają, bo wiadomo, że taka ściema przejdzie maksymalnie raz, na tapetę wchodzi jeden argument: chrońcie kraj przed PiS, głosujcie na nas
* wyborca PO, który jest (w teorii) za likwidacją senatu, JOWawmi, obniżeniem podatków i zmniejszeniem administracji głosuje na PO, mimo, że oni nic nie mówią o tych postulatach, a przez ten czas nie zlikwidowali senatu, nie wprowadzili JOWów, podnieśli podatki i zwiększyli aparat urzędniczy
No tak, tylko w ostatnim punkcie zapomniałeś sobie dopisać, wzorem punktu drugiego, że wyborca PO głosuje bo boi się PiS. Zagadka rozwiązana. Więc raz wyborca głosuje bo chce JOWy a raz bo nie chce PiSu. I to jest zmiana poglądów wyborcy. Gratulacje.
ThimGrim pisze:Co się w poglądach wyborcy zmieniło, że jest w stanie zagłosować na PO zmniejszające administrację albo likwidujące senat? Czy coś się w ogóle musiało zmieniać?
SithFrog pisze: Patrz wyżej. Jeśli ktoś głosuje na partię, bo obiecuje np. zmniejszyć administrację, ale jednak zwiększa mając władzę i potem znów na nią głosuje to albo nie przeszkadza mu jednak powiększanie administracji (byle PO rządziło) albo jest ślepym idiotą.
Tak, możesz go naiwnym głupkiem nazwać bo się daje nabierać na kolejne pomysły i jak partia nie zrealizuje jednych to mimo wszystko głosuje bo ma nadzieję, że zrealizuje inne. W tym się zgadzam. Zmiany poglądów to jednak nie wykazuje.
SithFrog pisze: Ach, jakież to błyskotliwe. Szkoda, że to tylko twoja własna wyobraźnia i personalna wrzuta tylko po to, żeby dojebać. Prawdopodobnie użyłeś tu tej samej logiki, która doprowadziła cię do poprzednich wniosków, które nijak mają się do tego co napisałem.

A deklarowałem się tu każdą swoją wypowiedzią, liberalizm gospodarczy, konserwatyzm światopoglądowy.
No to zajebiście. Będziesz głosował na Nowoczesną PL!
ThimGrim pisze:A powinno się głosować na tego, z którym się zgadzasz czy na tego, który nie kłamie?
SithFrog pisze: Zdaje się, że oba warunki są konieczne, co?
I tu wracamy do przeskakiwania pewnych etapów. Jak chcesz stwierdzić, że partia nie kłamie przed wyborami?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

Theeck pisze:I Ty czynisz nam zarzuty, że nauczeni przez polityków olewamy czytanie jakichkolwiek programów?
Ja takie coś piszę? Gdzie? :|


ThimGrim pisze:Ciężko określić czego wy w zasadzie oczekujecie poza tym żeby pod stołem interesów politycy nie robili - swoją drogą te niecne interesy to wielki odkrycie ostatnich wyborów, no bo jak to możliwe, że w ten sposób się politykę uprawia, przecież to nie na tym ma polegać! ;)
Theeck pisze: No żesz kurwa - jak można bagatelizować to, że oczekujemy od polityków uczciwości? Co z Tobą człowieku - mamy tego nie oczekiwać? Od żony wierności też mamy nie oczekiwać? A od hydraulika, że naprawi kran? No proszę ...
Ja tego nie bagatelizuję, śmieję się tylko, że dojrzali ludzie myślą, że politykę uprawia się jakoś inaczej niż pod stołem albo za zamkniętymi drzwiami (albo, że to w ogóle politycy decydują a nie wielkie koncerny i lobbing...). Oczekiwać sobie możesz nawet gruszek na wierzbie. Powodzenia.

Theeck pisze: Co do Petru to nie chce mi się powtarzać - jego dotychczasowa kariera pozbawia go - jeśli o mnie chodzi - wiarygodności. I nie chce mi się więcej na jego temat marnować klawiatury. Co oczywiście nie oznacza, że być może on naprawdę szczerze chce teraz zmienić to w czego tworzeniu współuczestniczył. Ale w jego przypadku na moje zaufanie musi zapracować działaniami, a nie słowami. Takich co tylko gadali a robili rzeczy całkiem odwrotne było już wielu - żeby daleko od Petru nie szukać to choćby Balcerowicz.
No wypadało by Ci się jednak powtórzyć kiedy piszesz coś takiego co wygląda jak fakt - że Petru Balcerowiczowi pomagał rozjebać ustawę Wilczka. Ale czepiam się, widocznie pierdoły można pisać.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

"No to zajebiście. Będziesz głosował na Nowoczesną PL!"

Wątpię chociaż nie wykluczam. Facet mówi o fajnych rzeczach, ale za bardzo był zaszyty w obecny system, żebym mu tak nagle uwierzył na słowo, że się wkurzył. Tym bardziej uważam, że niepotrzebnie kreuje się na antysystemowca. Kukizowi elektoratu raczej nie podbierze. Zobaczę kim się otoczy jeśli chodzi o ludzi.
ThimGrim pisze:I tu wracamy do przeskakiwania pewnych etapów. Jak chcesz stwierdzić, że partia nie kłamie przed wyborami?
Ciężko o ile w ogóle się da, dlatego nie mam pretensji do kogokolwiek, kto głosuje z przekonaniem na partię, która jeszcze nie rządziła. Dlatego po PO, SLD, PSL i PiS wiadomo czego się spodziewać na dziś dzień. Kukiz, Petru i polityczny plankton a'la JKM to niezweryfikowana opcja.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:"No to zajebiście. Będziesz głosował na Nowoczesną PL!"

Wątpię chociaż nie wykluczam. Facet mówi o fajnych rzeczach, ale za bardzo był zaszyty w obecny system, żebym mu tak nagle uwierzył na słowo, że się wkurzył. Tym bardziej uważam, że niepotrzebnie kreuje się na antysystemowca. Kukizowi elektoratu raczej nie podbierze. Zobaczę kim się otoczy jeśli chodzi o ludzi.
Ale dlaczego miałby nie odebrać Kukizowi elektoratu? Podobno to bardzo niejednorodny elektorat. Są tam Ci, którzy po prostu chcą rewolucji, są też zniechęceni wyborcy PO i też tacy, którzy chcą czegoś nowego. To jest ten elektorat, w który warto walić właśnie ze względu na te różnice. Najłatwiej w kogoś trafić.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Ale dlaczego miałby nie odebrać Kukizowi elektoratu? Podobno to bardzo niejednorodny elektorat. Są tam Ci, którzy po prostu chcą rewolucji, są też zniechęceni wyborcy PO i też tacy, którzy chcą czegoś nowego. To jest ten elektorat, w który warto walić właśnie ze względu na te różnice. Najłatwiej w kogoś trafić.
Wiem, ale do zniechęconego wyborcy PO czy tej grupy, o której mówisz trafia raczej sensowne argumenty merytoryczne w stylu konkretnych postulatów. Nie wiem, zmiana takiego podatku na taki, uproszczenie tego i tego. A jak Petru wychodzi i mówi, że państwo nie działa i trzeba zmienić system to jakoś nieautentycznie wypada. Niech zostawi takie hasła do wykrzykiwania Kukizowi.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
Wiem, ale do zniechęconego wyborcy PO czy tej grupy, o której mówisz trafia raczej sensowne argumenty merytoryczne w stylu konkretnych postulatów. Nie wiem, zmiana takiego podatku na taki, uproszczenie tego i tego. A jak Petru wychodzi i mówi, że państwo nie działa i trzeba zmienić system to jakoś nieautentycznie wypada. Niech zostawi takie hasła do wykrzykiwania Kukizowi.
A możesz napisać konkretnie do jakiego wpisu Petru ze "zmianą systemu" się odwołujesz?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

To był jakiś wywiad bodajże w TVP Info po wiadomościach. Nie chodziło o zmianę systemu tylko powiedział mniej więcej, że "trudno jest walczyć z obecnym systemem".
Obrazek
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: grel3gargamel »

Ale bierzecie pod uwagę, że PO nie obniżyła podatki tylko je podniosła, bo zmieniły się warunki brzegowe (globalna dekoniunktura)?

I tak na marginesie-Kukiz swego czasu też popierał PO, zatem powinien być skompromitowany jako antysystemowiec ;)
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:Ale bierzecie pod uwagę, że PO nie obniżyła podatki tylko je podniosła, bo zmieniły się warunki brzegowe (globalna dekoniunktura)?
To jedyna opcja przy dekoniunkturze? Nie można np. ciąć wydatków? A VAT podnieśli podobno na rok, maksymalnie dwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Taaak... podnoszenie podatkow skuteczna metoda na kryzys a nie jego poglebienie... aha... jasne ;]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

Podnoszenie podatków pobudza gospodarkę.

http://www.cda.pl/video/275621e
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Tak tak, wiem ale nie sadzilem ze jeszcze ktos poza Pania Malgorzata w to wierzy ;)
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: grel3gargamel »

SithFrog pisze: To jedyna opcja przy dekoniunkturze? Nie można np. ciąć wydatków? A VAT podnieśli podobno na rok, maksymalnie dwa.
No można ciąć, tylko jest to trudniejsze i do przeprowadzenia i wbrew pozorom PR-owo (bo nie uderza w jedną grupę społeczną)

Razorblade pisze:Taaak... podnoszenie podatkow skuteczna metoda na kryzys a nie jego poglebienie... aha... jasne ;]
No ja tam nie wiem, u nas głównie chodziło pewnie o to by nie bardzo nie zwiększyć deficytu budżetowego. Na logikę gdyby istniała jedna skuteczna recepta na kryzys to by kryzysów w ogóle nie było, bo przy pierwszych symptomach wszyscy by ją stosowali.

A poza tym w Polsce pogłębiło? No i czy gwałtowne cięcia budżetowe pomogły Grecji?
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Jakby to powiedziec. Oczywiscie ze w Polsce poglebilo. Z tego m.in. powodu mielismy problemy z ZUSem, zamrozenia plac i ogolne obnizenie poziomu zycia w PL jesli liczymy koszykami, a gigantyczne pieniadze jak przez durszlak leca na nieefektywne programy i przeplacone inwestycje.

Oczywiscie nasi inteligentni inaczej politycy nie doszli do tego ze spoleczenstwa na dorobku takim jak Polacy nie oszczedzaja pieniedzy tylko je wydaja na konsumpcje wiec podnoszac VAT (ktory jest podatkiem niemal idealnym pod katem sciagalnosci) nie wpadli na jakze skomplikowany pomysl ze na rynku przydaloby sie wiecej gotowki z innych obciazen/ulg wiec te drugie tez polikwidowali na sile forsujac najmniej skuteczne zwiekszanie wplywow do budzetu czyli podnoszenie placy minimalnej. Nie wspominajac o rozbudowie aparatu urzedniczego ktory rowniez przejada srodki w sposob nieefektywny, samemu od siebie nic nie dajac.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

grel3gargamel pisze:No i czy gwałtowne cięcia budżetowe pomogły Grecji?
Wiesz, jak masz dług na poziomie 180% PKB to jest trochę inna gadka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5050
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Zolt »

No tak, tylko w ostatnim punkcie zapomniałeś sobie dopisać, wzorem punktu drugiego, że wyborca PO głosuje bo boi się PiS. Zagadka rozwiązana. Więc raz wyborca głosuje bo chce JOWy a raz bo nie chce PiSu.
czyli wyborca PO nie różni się za bardzo od ciskającego kamienie z płotu i głosującego przeciw forum.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

Zolt pisze:
No tak, tylko w ostatnim punkcie zapomniałeś sobie dopisać, wzorem punktu drugiego, że wyborca PO głosuje bo boi się PiS. Zagadka rozwiązana. Więc raz wyborca głosuje bo chce JOWy a raz bo nie chce PiSu.
czyli wyborca PO nie różni się za bardzo od ciskającego kamienie z płotu i głosującego przeciw forum.
Tzn. że to jest filozofologiczna dyskusja, dla której celów przyjąłem założenia Sitha o tym jak wyborca PO głosuje po to aby udowodnić mu, że jego racja jest niewłaściwa (tzn. przeterminowana).

No i czy Ty aby nie twierdzisz, że wyborca PO nie jest istotą wyższą i inteligentniejszą niż przeciętny forumowicz? Zwariowałeś? O_o
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: grel3gargamel »

Razorblade pisze:Jakby to powiedziec. Oczywiscie ze w Polsce poglebilo. Z tego m.in. powodu mielismy problemy z ZUSem, zamrozenia plac i ogolne obnizenie poziomu zycia w PL jesli liczymy koszykami, a gigantyczne pieniadze jak przez durszlak leca na nieefektywne programy i przeplacone inwestycje.
Ale dlaczego uważasz, że z tego powodu, a nie z powodu globalnej dekoniunktury? Zwłaszcza, że przecież podatków nie obniżono, a gospodarka wraca do normy i tego co czytałem prognozy na przyszły rok są dobre

Ciekawy jest też przykład Węgier, niedawno pojawiła się wiadomość, że Orban obniża VAT, bo gospodarka zaczyna dobrze działać, ale przecież najpierw to Orban podniósł go do 27% i gospodarki jak widać to nie dobiło
Razorblade pisze:Nie wspominajac o rozbudowie aparatu urzedniczego ktory rowniez przejada srodki w sposob nieefektywny, samemu od siebie nic nie dajac.
O elektorat trzeba dbać
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Grel - uwazam ze oba czynniki sie na to zlozyly. A kondycja gospodarki ma dobre prognozy i dlugo miec bedzie. Bo nadal Polska ze wzgledu na tania sile robocza i uprzywilejowania dla inwestorow jest mega atrakcyjna do inwestowania. Ale to jest "pomimo" a nie "dzieki".

Przyklad Wegier o tyle nietrafiony imho ze ja akurat podwyzki VATu do konca nie krytykuje, bo sama w sobie konsumpcji az tak nie zabija (a wrecz zacheca czasem do inwestycji ktore staja sie moze nie tyle bardziej oplacalne co racjonalne celem obnizenia platnosci podatku VAT i przez to pieniadz krazy rowniez miedzy firmami a nie "kisi sie". Tylko za podniesieniem VATu imho powinno isc obnizenie podstawowych podatkow/dodanie ulg - aby to krazenie pieniadza dodatkowo zmotywowac. Im wiecej gotowki na rynku krazy tym VAT jest zwyczajnie "skuteczniejszy" a i dodatkowo moze napedzac konsumpcje.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5050
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Zolt »

grel3gargamel pisze:Ciekawy jest też przykład Węgier, niedawno pojawiła się wiadomość, że Orban obniża VAT, bo gospodarka zaczyna dobrze działać, ale przecież najpierw to Orban podniósł go do 27% i gospodarki jak widać to nie dobiło
ale oprócz VAT nałożył podatki na zagraniczne banki, hipermarkety, spółki energetyczne, więc może dlatego ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5833
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: ThimGrim »

A Ty Sith ile razy Rostowskiemu odmówiłeś, że tak kozaczysz? ;-)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:A Ty Sith ile razy Rostowskiemu odmówiłeś, że tak kozaczysz? ;-)
Ani razu. Nie zadzwonił, nie napisał. Nic :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja odmówiłem Rozstowskiemu zanim ten zdążył poprosić! A wsadź sobie tą patelnię...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Pquelim »

Kariera Petru szybsza niż Palikota - wycyckała go ta na L, właśnie słucham jak się tłumaczy w Polsat News, że na pomysł kandydowania na Przewodniczącego Patrii wpadła "naprawdę, w czwartek wieczorem" :lol2:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Larofan »

Pquelim pisze:Kariera Petru szybsza niż Palikota - wycyckała go ta na L, właśnie słucham jak się tłumaczy w Polsat News, że na pomysł kandydowania na Przewodniczącego Patrii wpadła "naprawdę, w czwartek wieczorem" :lol2:
kompletnie sie nie orientuje.. co sie stalo?
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Piccolo »

Ja dzisiaj tylko w Antyradiu słyszałem, że Nowoczesna ma nową liderkę, która teraz chce robić spotkania z ludźmi, między innymi z samym Petru.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4888
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Ugrupowanie Nowoczesna.pl?

Post autor: Razorblade »

Jest Rysiem "jestem sobie w partii nikim" Petru ktory do tego przyciaga pieniadze z firm na dzialalnosc .N (bo jak pamietasz lub nie, dzieki super kolezance Lubnauer, Gasiuk Philowicz .N nie ma subwencji :D ). Obstawiam ze za 6 miesiecy Rysiu spierdoli z kasa... no i Asia Sz. ;)

Przewodnikiem stada zostala calkowicie bezplciowa Lubnauer... mysle ze .N wbila sobie ostatni gwozdz do trumny
ODPOWIEDZ