Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Ja nadal życzę. Tym bardziej, że ostatnio dostałem życzenia wesołego ramadanu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Killashandra »

U mnie w poprzednim korpo była taka sytuacja na Gwiazdkę, że wszyscy mieli dostać upominek, to miały być ceramiczne aniołki i managerka stwierdziła że dla muzułmanów nie mogą być bo się obrażą (pomijam fakt, że w islamie też mają anioły), więc dostali gwiazdki i choinki :lol2:
A jak przyszło do ubierania choinki na open spejsie to właśnie owi muzułmanie rzucili się do zakładania ozdób pierwsi :lol2:
Ach ta poprawność korporacyjna!!
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4325
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Sith, dziwnym nie jest. Przecież w tym roku ramadan wypada w lipcu :)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Turt: wiem :) Chodziło mi o to, że z jednej strony korpo zmienia Marry Christmas na Happy Holidays, żeby nie było przykro muzułmanom, a z drugiej wszystkim bez wyjątku życzą dobrego ramadanu. Poprawność polityczna ale tylko w jedną stronę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Killashandra »

O właśnie czytałam ten artykuł przed chwilą. Może powinni byli pokazać te zdjęcia jednak
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Nie wiem. Ja bym skurwiela udusił. Pardon my french.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

No jak to? Katolik katolika? Toż on ratował życie i duszę swoją i matki.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3870
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

i dziecka - przecież można ochrzcić i juz zamiast w limbo, to w niebie wyląduje
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Tylko zapytam, czy ten prof. Dębski to badał tą panią, skonował płód, czy tylko przyniósł zdjęcia i opisał przypadki podobne?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Matthias[Wlkp] pisze:Tylko zapytam, czy ten prof. Dębski to badał tą panią, skonował płód, czy tylko przyniósł zdjęcia i opisał przypadki podobne?
- Gdyby pan profesor przyjechał teraz do mnie do kliniki i zobaczył to życie, które uratował, to chyba miałby trochę inne podejście. To jest dziecko, które nie ma połowy głowy, ma mózg na wierzchu, ma wiszącą gałkę oczną, ma rozszczep całej twarzy, nie ma mózgu w środku. I będzie umierało dzięki panu profesorowi jeszcze przez najbliższy miesiąc albo dwa. Bo ma zdrowe serce i zdrowe płuca. Będzie umierało, aż w końcu umrze z powodu jakiegoś zakażenia. A kobieta, która urodziła to dziecko - w związku z tym, że ten dzieciak miał głowę większą niż w ciąży donoszonej - musiała mieć zrobione cięcie cesarskie. To jest sukces pana prof. Chazana - opowiadał prof. Dębski.
Jeśli artykuł nie kłamie to koleś, który zajmuje się tym co wg Chazana jest uratowanym życiem. Zajmuje się tzn. czeka aż umrze i podaje leki przeciwbólowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Killashandra »

Może babka u niego w szpitalu donosila ta ciążę po tym jak Chazan odesłał ja z kwitkiem
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Właśnie pytałem o ten cytat, bo chyba ten profesor nie mówi o tym konkretnym dziecku, a podaje podobny przykład.

Z tego co wiem, jeszcze parę tygodni temu, dziecko kwalifikowało się do aborcji (23-24 tydzień), a niby już się urodziło? Brakuje mi tutaj przynajmniej 1,5 miesiąca... Poza tym jakby się urodziło, to na pewno byłoby z tego powodu wielkie halo i zdjęcia w Faktach i Super Ekspresach.
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Killashandra »

Na samym początku czerwca Chazan pisał oświadczenie ze to był 25 tydzień kiedy się do niego zgłosiła. A nie znamy daty pierwszej wizyty. Niemniej jednak daje to co najmniej 29 tydzień.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

Z dzisiejszej dyskusji na wiadomy temat w TVP Info:
Po tej relacji polityk PiS Andrzej Jaworski wyciągnął wydrukowane z internetu zdjęcia dzieci z podobnymi wadami i przekonywał, że decyzja prof. Chazana była słuszna. – Wrzuciłem w przeglądarkę hasło „dzieci bez mózgu” i znalazłem masę opisów kobiet, które urodziły takie dzieci. To jest dziecko bez czaszki, mózgu, bez powiek. To jest dziecko, które potrafi się uśmiechać. I zostało otoczone miłością i opieką. Matka opisała, jakie przeżywała katusze, ale też jak do końca życia tego dziecka przez dwa miesiące to dziecko kochała – mówił Jaworski.
Nie mam pytań. Dalsza "dyskusja" nie ma absolutnie żadnego sensu.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Pokazał nawet fotę uśmiechniętego dziecka ze szczątkowym mózgiem. Koleś po prostu nie rozumie, że to niekontrolowany grymas, a nie świadomy uśmiech.

To już nie jest różnica poglądów, inna wiara, odmienne zdanie. To jest choroba psychiczna, fanatyzm i jakieś niezrozumiałe zakłamywanie rzeczywistości.

Przeraziło mnie to trochę. Nie wiem czy oni są aż takimi cynikami czy naprawdę są jebnięci na łeb...
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Nie Sith, to jest właśnie religia. Nic innego co człowiek wymyślił nie stanowiłoby tak dużej motywacji dla kogoś żeby dojść do takich właśnie przekonań. Oczywiście można temu doktorowi przypisać chorobę psychiczną, ale jak pisał Dawkins: religion is the root of all evil... ] :->

A inny zespół śpiewał "roots! Bloody roots!"
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Killashandra »

Zmiana tematu!

Paczcie teraz będzie najazd kościelny na darmowe zajęcia jogi w parku w Poznaniu w Łodzi też takie mamy, może się nie dowiedzą :|

http://natemat.pl/108653,joga-to-dzielo ... w-poznaniu

http://www.fronda.pl/a/joga-to-dzielo-s ... 39160.html
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Fronda.pl juz sugeruje co zrobic na protescie: "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" (Mt 18,6).

http://www.fronda.pl/a/joga-to-dzielo-s ... 39160.html
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

No jak się udało odwołać sztukę, to może i to się uda. W najgorszym razie Terlikowski napuści kibiców i ludzie ze strachu uciekną. ;)

Wracając do tej afery z Chazanem.
- To jest ten mózg czy go nie ma? Jeżeli nie ma mózgu, to nie ma mowy o cierpieniu - mówił w TVN24 Jacek Żalek, komentując stan dziecka, którego matce prof. Chazan odmówił aborcji. Poseł PiS Andrzej Jaworski z kolei przyniósł do telewizji zdjęcia dzieci bez mózgów i stwierdził, że jedno z nich... ma więcej mózgu niż posłanka SLD Joanna Senyszyn. Po szokującym opisie zdrowia noworodka przedstawionym przez prof. Romualda Dębskiego, prawicowi komentatorzy nie popisali się wrażliwością.
W sumie to nawet nie wiem jak to skomentować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Boncek no jak? To wszystko wina lewaków! ;)
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

Tzn. co? Poziom tych panów?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

I was being sarcastic :(
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: boncek »

iKnow, iKnow. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Yankes »

ThimGrim pisze:Nie Sith, to jest właśnie religia. Nic innego co człowiek wymyślił nie stanowiłoby tak dużej motywacji dla kogoś żeby dojść do takich właśnie przekonań. Oczywiście można temu doktorowi przypisać chorobę psychiczną, ale jak pisał Dawkins: religion is the root of all evil... ] :->

A inny zespół śpiewał "roots! Bloody roots!"
eugenika? komunizm? taaa...

Ogolne, to jest koszmarny przypadek, trudno powiedzec co powinno sie by bylo zrobic w takiej sytulacji, bo to jest daleko poza kalectwem. Jednak takie pojedyncze tragiczne przypadki nie zmieniaja faktu ze aborcja to zlo i traktowac to jako ostateczna ostatecznosc.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Yankes pisze:Jednak takie pojedyncze tragiczne przypadki nie zmieniaja faktu ze aborcja to zlo i traktowac to jako ostateczna ostatecznosc.
Yankes: ja jestem przeciwnikiem aborcji na życzenie ale na tyle na ile opisano już ten przypadek - to jest właśnie jednak z owych "ostateczności".

A to co cytuje boncek: brak słów. Nie wiem czy to są Mount Everesty cynizmu, czy oni są naprawdę takimi idiotami w dziedzinie biologii. Takiej na poziomie 4-5 klasy podstawówki. "Jeżeli nie ma mózgu, to nie ma mowy o cierpieniu" - no kurwa co za debil :bugeye:

Thim: spore uproszczenie, już ktoś tu pisał o komunizmie chociażby. Poza tym Dawkins to ateistyczny talib ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja now jestem przekonany co do tego konkretnego przypadku. Cały czas jest mowa o "podobnych" dzieciach, więc zakładam, że obie strony manipulują na swoją korzyść. Są różne poziomy wad mózgu i pewnie nie doczekamy się wiarygodnych informacji, dopóki dziecko się nie urodzi. Chociaż nawet wtedy być z tym cieżko.

Swoją drogą, trudno mi jest wyobrazić sobie sytuację, gdzie lepiej jest dziecko rozerwać na kawałki...

Jeśli chodzi o tego pana z PiS, to pełna zgoda - powinien wrócić do szkoły i się douczyć...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Matthias[Wlkp] pisze:nie doczekamy się wiarygodnych informacji, dopóki dziecko się nie urodzi
?

Matthias, przecież to dziecko już się urodziło, przecież Dębski z tego co wnikało z rozmowy mówił o tym konkretnym dziecięciu. Z tego co rozumiem, to jest konkret o tym przypadku, a nie o podobnych, o:
W opublikowanym wcześniej oświadczeniu Dubieniecki podkreślił, że według jego klientów brak podjęcia ze strony Chazana "zdecydowanych i właściwych działań medycznych doprowadził do sytuacji, w której dziecko urodziło się z ciężkimi wadami ośrodkowego układu nerwowego, zniekształceniem twarzoczaszki, z przepukliną oponową, rozszczepem twarzy, masywnym wodogłowiem z zanikiem tkanki mózgowej, brakiem nosa, brakiem powiek i wytrzeszczem jednego oka".

"W obecnej sytuacji dziecko pozostaje pod stałą opieką lekarzy i ma wprowadzone leczenie paliatywne. Nie jest możliwym, aby dziecko mogło egzystować w przyszłości samodzielnie, o ile w ogóle będzie żyć. Pozostaje na silnych lekach przeciwbólowych, a rokowania są bardzo złe" - napisał.

"Powyższy stan w ocenie moich klientów jest wynikiem nieuzasadnionego zachowania prof. Bogdana Chazana, który powołując się na klauzulę sumienia, spowodował cierpienie dziecka, jak również zagrożenie życia matki dziecka. Ponadto rzeczona klauzula sumienia, na którą powołał się pan profesor, nie może rozciągać się na całą działalność szpitala i zakaz wykonania zabiegu usunięcia zagrożonej ciąży przez innych lekarzy" - dodał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Mea cullpa. Znalazłem inny artykuł nawiązujący do tej samej wypowiedzi, gdzie było wprost napisane, że dziecko urodziło się w szpitalu kierowanym przez tego prof Dębskiego. Zmyliła mnie mowa o zdjęciach podobnych przypadków.

Szukałem tekstu źródłowego o przypadku z Francji, gdzie sąd nie roztrzygnął, czy lepiej się urodzić i cierpieć, czy nie urodzić się wcale, ale nie znalazłem. Trafiłem za to na artykuł, który pokazuje przypadki, gdzie sądy wszystkich instancji z Polski roztrzygały przypadki odmowy aborcji i roztrzygały różnie...

http://www.sawp.org.pl/biuletyny/nr-5/6 ... skim#_ftn7

Wg. mnie, zawsze lepiej jest urodzić. Mam wśród bliskich przypadki, może nie tak drastyczne, gdzie lekarze i znajomi radzili aborcję lub porzucenie po urodzeniu. W późniejszym życiu te dzieci były kochane a Ci ludzie, którzy wspomniane wcześniej rady dawali, byli głównym źródłem cierpienia rodziców.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Matthias[Wlkp] pisze:Wg. mnie, zawsze lepiej jest urodzić. Mam wśród bliskich przypadki, może nie tak drastyczne
Stopień drastyczności jest tu dość istotny. Lekarze potrafią odradzać poród, bo dziecko na zespół Downa. To dyskusyjna sprawa. Natomiast "zawsze jest lepiej urodzić" w przypadku połowy mózgu, braku połowy czaszki, zwisającej gałce ocznej i innych takich... Dziecko zostało objęte opieką paliatywną. To jest jasne samo przez się. Tyle mogę powiedzieć w temacie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Killashandra »

Matthias[Wlkp] pisze:
Wg. mnie, zawsze lepiej jest urodzić.
Aha, ale to nie ty musiałbyś donosić ciążę myśląc o każdej porze dnia i nocy że rozwija się w tobie potwornie zdeformowana istota, która może przeżyje kilka dni, a może nie. A później poddać się operacji, żeby ją z ciebie wyciągnęli. A później może by ci jeszcze ją pokazywali mówiąc jak dobry uczynek zrobiłeś. Ciekawe jak szybko byś doszedł do siebie i czy zdecydowałbyś się zajść jeszcze raz w ciążę.

Nie neguję tego, że mężczyzna też ma prawo decydować o tym co się będzie działo z jego dzieckiem, ale nie kosztem zdrowia psychicznego i fizycznego kobiety. Bo to jest po prostu okrutne :(
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Myślę, że bez względu na rozwiązanie, zarówno ja jak i żona mielibyśmy taką traumę, że nie zdecydowalibyśmy się szybko na kolejne dziecko, jeśli w ogóle. Strach przed powtórką byłby na pewno ogromny.

Dla mnie, ta istota, nie ważne jak zdeformowana, zawsze będzie moim dzieckiem. Nic by mnie nie skłoniło, żeby poprosić kogoś, żeby rozerwał je na kawałki... Nie rozumiem, jak takie coś mogłoby komukolwiek poprawić humor czy zmniejszyć traumę. Już bardziej humanitarna byłaby eutanazja po porodzie.

Nie rozumiem też, dlaczego się wmawia ludziom, że zdeformowane dzieci, to jakieś potwory. Dla mnie, to człowiek, jak każdy inny, który ma instynkt przetrwania. Jest inny, nie wpasowuje się we współczesne kanony piękna, będzie wymagał opieki, może przeżyje tylko kilka dni, ale czy to jest powód, żeby odmówić mu miłości?

Spodziewając się pewnego pytania, z góry odpowiem - jeśli byłaby taka sytuacja, że trzeba zdecydować - życie dziecka, czy życie matki - żonie, ani nikomu nic nie powiem, a wybór uszanuję, jaki by nie był. Dla mnie, to powinien być wybór matki bez żadnego przymusu w jakąkolwiek stronę. Poproszony o radę, sugerowałbym szukać odpowiedzi we własnym sercu.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Pięknie to wszystko brzmi Matthias ale część z tego co mówisz uważam za oderwane od rzeczywistości.

Znów piszesz o kanonach piękna. Nie mówimy tu o przypadku jakichś ułomności typu wodogłowie czy zespół downa. Mówimy tu o czymś naprawdę skrajnym. Pół kory mózgowej, pół czaszki, tkanka mózgowa na wierzchu, zwisające oko, bo brak oczodołu. Jeśli jakimś cudem nie zabrakło w mózgu ośrodka bólu to samo istnienie może oznaczać niewyobrażalne cierpienie. Wg mnie, skoro nie ma u nas eutanazji, szybka śmierć takiego dziecka w łonie matki jest lepsza niż powolna wegetacja, ból i agonia trwająca 2 dni/tygodnie/miesiące. To już jest ten moment, że od miłości ważniejsze jest miłosierdzie. Albo jedno wynika z drugiego.

Nie chcę tu oceniać Twojego wyboru. Tzn. forumowej deklaracji, bo nie oszukujmy się, nie dowiemy się co ktokolwiek z nas by zrobił dopóki nie będzie w takiej sytuacji. Tym niemniej, nie oceniam ale dziwię się, że wszystkich chcesz zmuszać do własnej opcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji na życzenie ale tak jak Sith uważam, że są dość jasno nakreślone granice, w których przerwanie ciąży nie jest podyktowane czyimś widzimisię, tylko względami zdrowotnymi. Jeśli jednak ktoś wątpi, że poważne wady genetyczne mogą być podstawą do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu aborcji, niech zrobi to, co ten pan z PiSu i wpisze w google "bezmózgowie". Są nawet filmy, których nie polecam ludziom o słabych nerwach. Jeśli ktoś chce urodzić takie dziecko, jego prawo (chociaż to też można uznać za okrucieństwo w jakiś sposób) ale trzeba dopuścić inną możliwość.
Przepychanki polityków nad tym tematem to moim zdaniem szczyt cynizmu. Można zrobić z siebie idiotę i wygadywać bzdury o miłości i komentować takie czy inne zdjęcia ale smutne jest to, jak łatwo niektórym to przychodzi.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Gregor »

Crowley pisze:Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji na życzenie ale tak jak Sith uważam, że są dość jasno nakreślone granice, w których przerwanie ciąży nie jest podyktowane czyimś widzimisię, tylko względami zdrowotnymi. Jeśli jednak ktoś wątpi, że poważne wady genetyczne mogą być podstawą do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu aborcji, niech zrobi to, co ten pan z PiSu i wpisze w google "bezmózgowie". Są nawet filmy, których nie polecam ludziom o słabych nerwach. Jeśli ktoś chce urodzić takie dziecko, jego prawo (chociaż to też można uznać za okrucieństwo w jakiś sposób) ale trzeba dopuścić inną możliwość.
Przepychanki polityków nad tym tematem to moim zdaniem szczyt cynizmu. Można zrobić z siebie idiotę i wygadywać bzdury o miłości i komentować takie czy inne zdjęcia ale smutne jest to, jak łatwo niektórym to przychodzi.
+milion
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7374
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Sith, Tak samo ja nie oceniam wyborów/deklaracji innych. Pisałem, że jeden z wyborów uważam za lepszy inny za gorszy, starałem się uzasadnić. Nikogo do piekła nie wysyłam, nie wyzywam, ani nigdzie nie pisałem, że wszyscy mają podzielać mój pogląd. Chciałem zadeklarować postawę - to wszystko. Jeśli gdzieś się zagalopowałem, to proszę o cytat - może muszę jeszcze popracować tu i ówdzie nad formą wypowiedzi.

Chciałem coś jeszcze napisać ale nie potrafię tego jakoś sensownie sklecić. Chyba nie prowadziłoby to do niczego, bo to nie nasze wybory i oby nigdy nie były.

EDIT: Dopiszę tylko, że jak zacząłem się interesować aborcją parę lat temu, to do dzisiaj mam traumę i trudno mi jest sobie wyobrazić większe okrucieństwo. Czy utrzymywanie przy życiu dziecka bez mózgu jest większym okrucieństwem? Nie wiem. Ale po obejrzeniu tych zdjęć z dziećmi bez mózgu takiej traumy nie mam... Rozumiem, jeśli ktoś uważa inaczej, bo jest to sprawa subiektywna. Prawo pozwala na pogląd inny niż mój i może lepiej niech tak zostanie, bo nawet jak mnie to nie dotyczy to wzbudza we mnie zbyt duże emocje. EOT z mojej strony, bo zaczynam wymiękać emocjonalnie i tracić za dużo czasu na te posty.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: koobik »

Crowley pisze:Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji na życzenie ale tak jak Sith uważam, że są dość jasno nakreślone granice, w których przerwanie ciąży nie jest podyktowane czyimś widzimisię, tylko względami zdrowotnymi. Jeśli jednak ktoś wątpi, że poważne wady genetyczne mogą być podstawą do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu aborcji, niech zrobi to, co ten pan z PiSu i wpisze w google "bezmózgowie". Są nawet filmy, których nie polecam ludziom o słabych nerwach. Jeśli ktoś chce urodzić takie dziecko, jego prawo (chociaż to też można uznać za okrucieństwo w jakiś sposób) ale trzeba dopuścić inną możliwość.
Przepychanki polityków nad tym tematem to moim zdaniem szczyt cynizmu. Można zrobić z siebie idiotę i wygadywać bzdury o miłości i komentować takie czy inne zdjęcia ale smutne jest to, jak łatwo niektórym to przychodzi.

Crowley wyraził w tej sprawie również moje odczucia i poglądy.
Awatar użytkownika
koobik
Mr. Perfect
Posty: 575
Rejestracja: 8 maja 2014, o 07:04

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: koobik »

Matthias[Wlkp] pisze:Sith, Tak samo ja nie oceniam wyborów/deklaracji innych. Pisałem, że jeden z wyborów uważam za lepszy inny za gorszy, starałem się uzasadnić. Nikogo do piekła nie wysyłam, nie wyzywam, ani nigdzie nie pisałem, że wszyscy mają podzielać mój pogląd. Chciałem zadeklarować postawę - to wszystko. Jeśli gdzieś się zagalopowałem, to proszę o cytat - może muszę jeszcze popracować tu i ówdzie nad formą wypowiedzi.

Chciałem coś jeszcze napisać ale nie potrafię tego jakoś sensownie sklecić. Chyba nie prowadziłoby to do niczego, bo to nie nasze wybory i oby nigdy nie były.

EDIT: Dopiszę tylko, że jak zacząłem się interesować aborcją parę lat temu, to do dzisiaj mam traumę i trudno mi jest sobie wyobrazić większe okrucieństwo. Czy utrzymywanie przy życiu dziecka bez mózgu jest większym okrucieństwem? Nie wiem. Ale po obejrzeniu tych zdjęć z dziećmi bez mózgu takiej traumy nie mam... Rozumiem, jeśli ktoś uważa inaczej, bo jest to sprawa subiektywna. Prawo pozwala na pogląd inny niż mój i może lepiej niech tak zostanie, bo nawet jak mnie to nie dotyczy to wzbudza we mnie zbyt duże emocje. EOT z mojej strony, bo zaczynam wymiękać emocjonalnie i tracić za dużo czasu na te posty.
Ja bym to określił tak: jeżeli osoba z twoim stanowiskiem, zupełnie inna, hipotetycznie, teoretycznie, znalazła się w takiej sytuacji to nie przerwałaby ciąży. I obecny stan prawny to umożliwia.
Natomiast każdy inny ma prawo w takich wypadkach poprosić o przerwanie ciąży i to jest temat zamknięty. A za odmowę- kryminał. Tyle.
Awatar użytkownika
batton
baton
Posty: 191
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: batton »

koobik pisze: Natomiast każdy inny ma prawo w takich wypadkach poprosić o przerwanie ciąży i to jest temat zamknięty. A za odmowę- kryminał. Tyle.
Ale przecież prawo zezwala lekarzowi odmówić przeprowadzenia takiego zabiegu. Uważam, że to dobrze. Lekarz powinien przeprowadzać zabiegi medyczne, często skomplikowane, z całkowitym zaangażowaniem w to co robi. Konflikt sumienia by na to nie pozwalał i to również mogłoby się odbyć kosztem pacjenta.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Mattias: Po prostu zinterpretowałem to: "Wg. mnie, zawsze lepiej jest urodzić." jako pogląd, że byłbyś za takim prawnym uregulowaniem sytuacji. Czyli całkowity zakaz aborcji. W każdym wypadku. Stąd może nieporozumienie.

A co do klauzuli sumienia - wg mnie nie powinno się zmuszać lekarza do aborcji ale prawo jest tu liberalne i jak nie chce robić to musi poinformować gdzie można zrobić. Uważam, że to i tak dłoń wyciągnięta na pomoc od państwa do takich medyków. Jak wskazanie też uważa za współudział to niech założy prywatny gabinet albo zmieni zawód.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3870
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Jeszcze dostanie samochód w odprawie
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Dragon_Warrior »

PIOTROSLAV pisze:Jeszcze dostanie samochód w odprawie
no rozwiązywanie umów z dyrektorami zazwyczaj tak wygląda szczerze mówiąc jak się je w duchu uczciwego kapitalizmu przeprowadza...
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3870
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

a potem po cichu go przyjmą z powrotem ;)
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Killashandra »

Pewnie jakby dziecko było u Chazana to nawet morfiny by nie dostało. Bo przecież cierpienie uświęca.
Lobofc
Minion Korwina
Posty: 281
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:02

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Lobofc »

Ad. Killashandra - :sciana:

Ad. SithFrog - Parafrazując Ciebie:

Żydzi w Niemczech łamali ustawy norymberskie. Jak im nie pasuje to niech założą sobie własne państwo albo przestaną być Żydami.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Lobofc pisze:Żydzi w Niemczech łamali ustawy norymberskie. Jak im nie pasuje to niech założą sobie własne państwo albo przestaną być Żydami.
Dokładnie tak Lobo, a łyżka na to: niemożliwe!

To jest daremna dyskusja. Wg mnie jeśli ktoś uważa, że dla tego dziecka od szybkiej śmierci w łonie matki lepsze jest gnicie i umieranie na morfinie przez 2 miesiące to nie mamy o czym rozmawiać. To jest właśnie ta granica, która dla mnie oddziela katolików myślących od fanatyków i chrześcijańskich talibów. Dalsza dyskusja nie ma sensu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Killashandra »

Dziecko zmarło, matka jest w ciężkiej traumie, a doktor Chazan jest straszliwie zdziwiony, że jednak będą go odwoływać. Straszliwie mnie juz męczy ten temat, ale bombarduje mnie ze wszystkich stron. Wszyscy dyskutują i krzyczą na siebie a tak naprawdę nic się nie zmienia w tym kraju na lepsze i zupełnie nic z tego nie wynika. Zastanawia mnie tylko jak wiele jest takich przypadków, które zwyczajnie nie trafiają do mediów? Dlaczego w tym kraju nic nie może być jednoznacznie i jasno uregulowane?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Killashandra szum jest taki, bo trzeba przykryć aferę taśmową. Mało kto dziś pamięta o handlu Sienkiewicza i Belki albo o Nowaku. Chazan, aborcja itp. Taka mama Madzi bis.
Obrazek
ODPOWIEDZ