Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Counterman pisze:Kurde Sith. Jedno potknięcie i od razu dupczą, zero litości. :P
Que?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Rządy PiS

Post autor: Jutsimitsu »

Counterman pisze:Kurde Sith. Jedno potknięcie i od razu dupczą, zero litości. :P
Na zlocie się nie nauczyłeś?
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Ale kojarzycie, że jeszcze nie ma żadnych zmian i tak naprawdę nie wiadomo czy będą, że to pomysł, projekt, takie prace, komisja etc ze moze nic z tego nie będzie, moze będzie w innym kształcie itd? :)

Ciekawe też, ze nie wspomnieliście o tym, że nowy kodeks miałby np. chronić kobiety przed nierównym traktowaniem, no o tym akurat nie... ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

*Kurde, chciałem napisać Sith zamiast Thim.

Voo: no nie. To tak nie działa.
To jest wiadomość o charakterze zajawki, kierunku w którym chcą wprowadzać zmiany. Nie wspominamy o chronieniu kobiet przed nierównym traktowaniem, bo nic nie ma o tym w zajawce. Jest za to o rzeczach które nas niepokoją w charakterze kierunku zmian.
To tak jak przychodzi w firmie produkującej zabawki prezes i mówi, że chce robić koła zamachowe jako dodatek do produkcji. Nie analizuje tej informacji pod kątem "a może chce też robić nowe zabawki samochody-koła zamachowe (takie transformersy w kole zamachowym)", tylko słyszę że chce wprowadzić nową linię produkcyjną, ba prezes to potwierdza. I ja mówię, że to kiepski pomysł bo a),b),c).
Jak przychodzi ustawodawca i mi mówi, że chce znieść przenoszalność urlopu na następne lata to mam święte prawo powiedzieć, że mi się to nie podoba, zanim zobaczę projekt ustawy. Deklaracja kierunku zmian.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Counterman pisze:*Kurde, chciałem napisać Sith zamiast Thim.
Przecież właśnie napisałeś Sith. Piłeś - nie pisz ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Argh w pieszym poście! Tym po którym Thim się spuszczał nad swoją zajebistością (zobaczył okazję i ją wykorzystał)!


Argh nieważne!!!
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Czyli z tym dupczeniem chodziło o więzienie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Nie gadam z wami.

*foch z przytupem i półobrotem*
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Człowieku, za PISu nawet na Mundial awansujemy a przez osiem ostatnich lat Polcy i Polaki jakoś nie mogli się doczekać awansu.

A Ty tu o jakimś generale.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

dwanaście lat.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Pquelim pisze:dwanaście lat.
dwanaście lat... wtedy mojej dziewczyny na świecie nie było.

Tę chwilę trzeba uwiecznić... piramidką!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Rządy PiS

Post autor: Larofan »

ThimGrim pisze:
Pquelim pisze:dwanaście lat.
dwanaście lat... wtedy mojej dziewczyny na świecie nie było.

Tę chwilę trzeba uwiecznić... piramidką!
olewam ten temat ale moj automatyczny filtr na slowo 'piramidka' odpalil alert w telefonie
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Rządy PiS

Post autor: Piccolo »

Larofan pisze:
ThimGrim pisze:
Pquelim pisze:dwanaście lat.
dwanaście lat... wtedy mojej dziewczyny na świecie nie było.

Tę chwilę trzeba uwiecznić... piramidką!
olewam ten temat ale moj automatyczny filtr na slowo 'piramidka' odpalil alert w telefonie
TRIGGERED
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3869
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

C-C-C-Combo Breaker!
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Jak pewnie nikt nie wie odsunięto Łukasza Warzechę od prowadzenia jakiegoś tam programu w TVP. Ziemkiewicz napisał felieton pokazujący mechanizm takiego działania i potencjalny ciąg dalszy. Niestety bez nazwisk ani zamieszanych grup interesów, ale dla ludzi lubiących Ziemkiewicza cały dość długi tekst będzie z pewnością wart przeczytania:
https://dorzeczy.pl/kraj/43557/Dewarzec ... abane.html
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

To samo w partii. Rzepecki był przeciw podwyżce paliwa, a potem za odebraniem immunitetu temu z PiS co bił, straszył i molestował żonę. Dziś wyleciał z PiS, a tamten ma się świetnie i immunitet został.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Chyba nie do końca to samo - ten młody był nieposłuszny, więc go wywalili i po zabawie.
Natomiast odstrzelenie Warzechy ma służyć za pretekst żeby się dobrać do kogoś innego. Nie wiem do kogo, ani przez kogo, a RAZ choć fajnie opisał mechanizm jeszcze z czasów słusznie minionych, to najważniejsze albo zostawił dla siebie albo sam nie wie.
Lub też uknuł teorię spiskową dla wierszówki :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

:D
Obrazek

Amerykanin modli się do Boga.
– Panie Boże sąsiad ma taką doskonałą krowę. Daje tyle mleka.
– I czego byś chciał synu?
– Chciałbym mieć taką samą.
Modli się Polak. Jego sąsiad też ma świetną, mleczną krowę. Ale kiedy Pan Bóg pyta go co by chciał, pada odpowiedź:
– A żeby mu zdechła!!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

No za PO to na grafice mogłoby być "prawie 3 % mojej pensji"

Zwracam uwagę, że nie napisałem, że za PO było tak samo :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Ale na pasku było o tym, że żądania dotyczą 9k pln, a tak naprawdę to chcą 6.4k brutto.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Pomijajac cala tragiczna sytuacje w sluzbie zdrowia... jak widze Arlukowicza probujacego mowic cokolwiek o jej sytuacji badz tez sytuacji i pensjach rezydentow, to zastanawiam sie kiedy ktorys z nich mu zwyczajnie jebnie za bycie takim obludnikiem i szuja...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Haha, mistrzostwo świata w hipokryzji.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4992
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Ja to się dziwię, że za tyle to jeszcze oni chcą tak zapieprzać w Polsce. Jak propozycją rządu jest w 2021 5cośtam brutto to ja bym się nie zastanawiał.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Zolt pisze:Ja to się dziwię, że za tyle to jeszcze oni chcą tak zapieprzać w Polsce. Jak propozycją rządu jest w 2021 5cośtam brutto to ja bym się nie zastanawiał.
Mhm... Zgadzam sie
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Ja też myślę, że zarabiają za mało jak na odpowiedzialność jaką ponoszą. Nie wiem jak mogą za to utrzymać rodzinę, nawet jeśli ich "domem" miałaby być wynajęta kawalerka a samochodem komplet biletów miesięcznych dla rodziny. Jak w takiej sytuacji się doszkalać, rozwijać?

Z drugiej strony służba zdrowia jest w takiej sytuacji od wielu lat, w zasadzie jak sięgam pamięcią i zastanawiam się na co ci wszyscy ludzie liczą? O czym myśleli jak szli na studia? Na jakich lekarzy patrzyli, o czym marzyli? Wiemy, że w tym zawodzie są krezusi, właściciele gabinetów, klinik, ordynatorzy, profesorowie itd. Jakieś naiwne marzenia + presja rodziny na "prestiżowy zawód", czasem też pewnie autentyczne powołanie i po kilku latach ciężkiej nauki ...gotowe rozczarowanie.

Ktoś musi ludzi leczyć i musi to robić dobrze. Pytanie czy jak będą zarabiać 5k na rękę to będzie to porównywalne do zarobków polskiego lekarza na zachodzie i wyjazd za granicę przestanie być atrakcyjny? Kolega ma kuzyna, który za pracę w przychodni w Danii dostaje równowartość ok 18k miesięcznie.

Ale tak można dywagować, póki co zarabiają naprawdę ch..o
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Rządy PiS

Post autor: Jutsimitsu »

Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4325
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Noo. Po co płacić więcej lekarzom, jak można ściągnąć Ukraińców.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Razorblade pisze:
Zolt pisze:Ja to się dziwię, że za tyle to jeszcze oni chcą tak zapieprzać w Polsce. Jak propozycją rządu jest w 2021 5cośtam brutto to ja bym się nie zastanawiał.
Mhm... Zgadzam sie
To jest jakiś kurwa skandal! Weź to porównaj do wynagrodzeń chociażby programisty? Jestem pełen podziwu, że ktoś idzie jeszcze na tak ciężkie studia i decyduje się na tak ciężką pracę, mając wizję takich zarobków.

Do 2021 te 5costam już będzie poniżej średniej krajowej, co za syf.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Noo. Po co płacić więcej lekarzom, jak można ściągnąć Ukraińców.
Tos wylapal z tego wywiadu? Bo o Ukraincach nie mowil w kontekscie plac a tego ze faktycznie nie moga podjac pracy i slow jakiegos no-name'a z debaty w sejmie, ktorego brac za wyznacznik to jak brac slowa Arłukowicza na poowaznie ze tak sie martwi o rezydentow i sluzbe zdrowia...

Ogolnie imho slaby wywiad. Radziwil o dziwo z sensem, mimo ze momentami wil sie jak kazdy polityk, momentami nie potrafił sie wybronic mimo ze bylo to banalne (2 srednie krajowe), ale prowadzacy cos nie umial tego dobrze wypunktowac. Najlepszym przykladem bylo dyskutowanie czy glodowka zawieszona to zakonczona :bugeye:

No Mazurek to on nie jest ;-)
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Halu, ale ten skandal trwa conajmniej od polowy lat 90. A jeszcze bardziej przerazaja pensje pielegniarskie... :/
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Może i tak, ale dopiero jak jestem w wieku lekarzy po pierwszej specjalizacji i widzę ile zarabia się w tym wieku w innych branżach, za jaką pracę i jakich to wymaga kompetencji, to dopiero teraz mi to coś mówi.

A mówi mi to tyle, że żyjemy w jakiejś fundamentalnej niesprawiedliwości i nic z tym nie robimy, mimo że w naszym interesie jest to, żeby lekarze zarabiali więcej.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Halaster pisze:A mówi mi to tyle, że żyjemy w jakiejś fundamentalnej niesprawiedliwości i nic z tym nie robimy, mimo że w naszym interesie jest to, żeby lekarze zarabiali więcej.
To nie jest niesprawiedliwość tylko ręczne sterowanie. Co mają wspólnego te niedofinansowane grupy? Lekarze, nauczyciele, policjanci, strażnicy celni? Kto odgórnie ustawia im stawki? Państwo :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Rządy PiS

Post autor: Voo »

Ale na co te smutki? Przecież rozwiązanie problemów młodych lekarzy jest proste!

...

...

Niech zmienią pracę i wezmą kredyt! :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

wykladowca akademicki bez stopnia naukowego - ustawowa stawka za h/lekcyjna w uczelniach panstwowych: 28-37 złotych netto
to samo uczelnia prywatna: 50-80 złotych netto (Poznań)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Halaster pisze:Może i tak, ale dopiero jak jestem w wieku lekarzy po pierwszej specjalizacji i widzę ile zarabia się w tym wieku w innych branżach, za jaką pracę i jakich to wymaga kompetencji, to dopiero teraz mi to coś mówi.

A mówi mi to tyle, że żyjemy w jakiejś fundamentalnej niesprawiedliwości i nic z tym nie robimy, mimo że w naszym interesie jest to, żeby lekarze zarabiali więcej.
Oooo... no tos sie obudzil Obrazek

A mowiac na powaznie - ale da jest, bylo i niestety bedzie. A dotyczyc to bedzie lekarzy i nauczycieli glownie z tego powodu, ze do czasu wyrobienia sobie renomy prywaciarz ich nie zatrudni bo nie sa az tak lakomym kaskiem. I nie ma co im dawac duzo bo alternatywa jest stawka panstwowa rownie zenujaca... po specjalizacji to co innego ale na jej czas...

Tylko to tez w sumie dotyczy praktycznie kazdego zawodu gdzie po studiach dalej musisz ciulac staz i praktyke zeby jakies uprawnienia zrobic...
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3521
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

SithFrog pisze:
Halaster pisze:A mówi mi to tyle, że żyjemy w jakiejś fundamentalnej niesprawiedliwości i nic z tym nie robimy, mimo że w naszym interesie jest to, żeby lekarze zarabiali więcej.
To nie jest niesprawiedliwość tylko ręczne sterowanie. Co mają wspólnego te niedofinansowane grupy? Lekarze, nauczyciele, policjanci, strażnicy celni? Kto odgórnie ustawia im stawki? Państwo :)
No miałem już napisanego posta, że jedyną metodą na dobre zarobki byłoby istnienie w Polsce oprócz państwowych również prywatnych szpitali. Lekarze w tych prywatnych by coś tam zarabiali :P
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2200
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Rządy PiS

Post autor: peterpan »

Są przecież prywatne szpitale, tylko chyba nikt ich nie przyjmie bez specjalizacji :)
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

peterpan pisze:Są przecież prywatne szpitale, tylko chyba nikt ich nie przyjmie bez specjalizacji :)
O to chodzi. A nawet jesli to za zblizone pieniadze...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Pokolenie roszczeniowe po prostu...
Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Rządy PiS

Post autor: Piccolo »

Ej ale tem ostatni pasek to już fotoszopka prawda?.... Prawda?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Nie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Rządy PiS

Post autor: Łapa »

ThimGrim pisze:Kto pracuje w korpo? Jest robota:
http://pis.org.pl/aktualnosci/pis-przed ... ublicznego
Korpo będę out-sorce-ować te stanowisko tak jak bhp-owców. Natomiast w przypadku Januszy biznesu to stanowisko (i zapewne dodatkowe uposażenie z tego tytułu) będzie zajmował prezes zarządu.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Nie wiem jaka będzie ustawa, ale syngalista to nie stanowisko, a człowiek, który zauważył nieprawidłowości i je zgłosił tudzież ujawnił. Taki Snowden czy Manning w USA. U nich od dawna to funkcjonuje pod hasłem "whistleblower". Chodzi o ochronę gościa, który np. pójdzie do prokuratury z dowodami, że jakaś firma robi wałki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Kiedy wydaje ci się, że nie da się być większym bucem od Arłukowicza, włączasz radio i słyszysz wywiad z Radziwiłłem. Matko i córko, co za koleś. Pewnie będzie gdzieś na stronie Trójki, polecam posłuchać. Generalnie lekarze to niewdzięczne chuje, bo nie cieszą się, że rząd chce dawać więcej pieniędzy na służbę zdrowia. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Rządy PiS

Post autor: SithFrog »

Dla mnie wygrał Karczewski komentujący domaganie się podwyżek przez rezydentów.

"Pieniądze to nie wszystko. W życiu są inne wartości." Powiedział Marszałek Senatu co w nagrodach, delegacjach i pensji wziął z budżetu setki tysięcy w ciągu roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Rządy PiS

Post autor: Crowley »

Radziwiłł też powiedział coś podobnego w odpowiedzi na słowa redaktora, który przytoczył wypowiedź jakiegoś lekarza o różnicy w zarobkach między placówkami prywatnymi i państwowymi.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Zmień pracę, weź kredyt, ale pamiętaj, pieniądze nie są w życiu najważniejsze.

Fajnie, że to się zbiegło z reklamą pracuj.pl i "pieniądze szczęścia nie dają".
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Zablokowany