Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopolitycznym

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Rządy PiS

Post autor: DaeL »

Turtles pisze:Ten wymóg bezpośredniości jest gdzieś w przepisach krajowych wyartykułowany? Może jest, a ja nie kojarzę.
Nie ma. To znaczy w którejś prawoczłowieczej konwencji (nie pamiętam której) było coś na temat długich przestojów. Bo nie możesz uciec z jednego kraju, osiedlić się w drugim, spędzić tam pół roku, wyemigrować do trzeciego i tam ubiegać się o status uchodźcy. Ale tak długo jak wszystkie "postoje" są uzasadnione tranzytem, nie masz z automatu zablokowanego statusu uchodźcy. Natomiast w praktyce to wygląda tak, że cudaczne podróże przez wiele krajów są przesłanką negatywną do stosowania zasady rozstrzygania wątpliwości na twoją korzyść. Więc jak jesteś w stanie przedstawić wszystkie dowody i dokumenty, których wymaga się w toku postępowania, to nie robi ci różnicy. Ale jeśli przypadkiem zginęły ci wszystkie dokumenty potwierdzające tożsamość, itd... - no to fakt, że sobie podróżowałeś przez pół świata, będzie problemem.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

Po prostu definicja jest tak mglista i niejasna.
tak i wytłumaczyłem do w disclaimerze do swojego posta. Tak samo definicja terroryzmu jest mglista i niejasna, tak samo przepisy prawa miedzynarodowego sa mgliste i nieprzestrzegane, ale zawsze sie moze formalista do nich odwolac zeby sobie powypisywac rzeczy w internecie. nic to nie zmienia, bo prawo i nauka zawsze probuje dogonić rzeczywistość, ale jezeli ktos tego nie rozumial to i nie zrozumie, dlatego eotuje ta niepotrzebna mi wymiane.

Turtles pisze:Nie dostrzegałem tych elementów nigdy na granicy polskiej,

bo jesteś ślepy i krótkowzroczny, nie potrafisz ocenic symptomów zagrożenia ani dokonac prognozy na podstawie dostepnej wiedzy i doświadczeń z przeszlosci.


***


bardzo ciekawa analiza Witolda Jurasza (specjalista od dyplomacji na kierunku wschodnim) wylądawała rano na Onecie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3530
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ym/96jfglb

Yup.

A z tą wojną hybrydową też do tej pory myślałem, że potrzebne jest zarówno jakieś strzelanie i rżnięcie głupa, że "takie mundury dla zielonych ludzików dostępne są w każdym sklepie dla zielonych ludzików". A to wystarczy "Jakie hakiery Panie? U nas w Rosji sami porządni ludzie".
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

"Być może efekty kryzysu na Litwie nie zadowalały Mińska i Moskwy – komentuje Kamil Kłysiński."

no pewnie nie zadowalały, ale niech Pan ekspert jeszcze najpierw sprawdzi mapę Europy i zobaczy dokąd można dostarczyć migrantów przez Litwę, a dokąd przez Polskę. Może w kolejnej wypowiedzi dla mediów udzieli odpowiedzi bardziej kompletnej i zgodnej z rzeczywistością.

natomiast nieufność wobec UE i brak Frontexu oraz grupy akredytowanych i ściśle kontrolowanych dziennikarzy to oczywiście kolejne przykłady nieudolności rządu i "wtomigraje" Łukaszenci, który pewnie ma dobrą bekę z tego jak łatwo jest skócić Polaków wewnątrz i na zewnątrz jednocześnie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Pquelim pisze:"Być może efekty kryzysu na Litwie nie zadowalały Mińska i Moskwy – komentuje Kamil Kłysiński."

no pewnie nie zadowalały, ale niech Pan ekspert jeszcze najpierw sprawdzi mapę Europy i zobaczy dokąd można dostarczyć migrantów przez Litwę, a dokąd przez Polskę. Może w kolejnej wypowiedzi dla mediów udzieli odpowiedzi bardziej kompletnej i zgodnej z rzeczywistością.
Hmm no ale tak jakby mamy Schengen i jak przejdziesz granice Litwy to nie ma znaczenia już czy potem po drodze do Niemiec masz jeszcze granice z Polską czy nie.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5009
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Halaster pisze:
Pquelim pisze:"Być może efekty kryzysu na Litwie nie zadowalały Mińska i Moskwy – komentuje Kamil Kłysiński."

no pewnie nie zadowalały, ale niech Pan ekspert jeszcze najpierw sprawdzi mapę Europy i zobaczy dokąd można dostarczyć migrantów przez Litwę, a dokąd przez Polskę. Może w kolejnej wypowiedzi dla mediów udzieli odpowiedzi bardziej kompletnej i zgodnej z rzeczywistością.
Hmm no ale tak jakby mamy Schengen i jak przejdziesz granice Litwy to nie ma znaczenia już czy potem po drodze do Niemiec masz jeszcze granice z Polską czy nie.
W chwili obecnej trochę łatwiej jest wskoczyć u nas na Autostradę Wolności i jechać na strzał do Berlina, niż wjechać z Litwy i kluczyć najpierw godzinami po mazurskich bezdrożach ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Ale Mazury są piękne. Może się zakochają i zostaną.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3530
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

A co Łukaszence za różnica gdzie dotrą Ci co przekroczą granicę?

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Success fee?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

Hmm no ale tak jakby mamy Schengen i jak przejdziesz granice Litwy to nie ma znaczenia już czy potem po drodze do Niemiec masz jeszcze granice z Polską czy nie.
Gregor pisze:A co Łukaszence za różnica gdzie dotrą Ci co przekroczą granicę?

<pac>


***


Sikorski: nie ma prawa człowieka do nielegalnego przekroczenia granicy
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Pquelim pisze:
Hmm no ale tak jakby mamy Schengen i jak przejdziesz granice Litwy to nie ma znaczenia już czy potem po drodze do Niemiec masz jeszcze granice z Polską czy nie.
Gregor pisze:A co Łukaszence za różnica gdzie dotrą Ci co przekroczą granicę?

<pac>
Care to elaborate, czy taki poziom dyskusji wprowadzamy już na stałe? Może emotki poszukaj jeszcze z pluciem na podłogę, bo za mało wyraźnie demonstrujesz brak szacunku do wspolforumowiczow?

Pytałem poważnie, jaka jest wg Ciebie różnica dla migrantow którędy wejdą na terytorium Schengen? Zolt sensownie wskazał, że drogi pomiędzy Litwa i Polska są przechujowe, ale z drugiej strony pokonanie tej trasy w porównaniu do przekroczenia granicy to fraszka.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Rządy PiS

Post autor: Pquelim »

jaka jest wg Ciebie różnica dla migrantow którędy wejdą na terytorium Schengen?
tym pytaniem stawiasz tezę, że migranci chcą się dostać na terytorium schengen. nie dam sie wciągnąć w taką dyskusję, bo to jest Twoje zdanie, a nie coś co napisałem ja. Ja napisałem, że Pan Ekspert powinien sprawdzić mapę Europy, zobaczyć że z Litwy do Niemiec to trochę nie po drodze i odpowiedzieć mediom, że np. ofensywa na Litwie nie zadziałała, bo to nie jest kraj tranzytowy do Niemiec.
A teraz sobie pacam, nie wiem gdzie tu jest brak szacunku (nawiasem mówiąc o poziom dyskusji przez lata dbali tu inni, więc proszę czepiać się wszystkich równo). Po prostu nie będe odpowiadał na to co ktoś inny sobie myśli że ja sobie myślę :)

A wracając do pytania o schengen. Moim zdaniem imigranci nie mają nawet pojęcia co to jest schengen, chcą do niemiec i w przeważającej wiekszosci nawet też niekoniecznie wiedzą gdzie to jest i co tam będą robić. Jest dla mnie rzeczą oczywistą, że "kierunek litewski" cieszy się znacznie mniejszą popularnośća wśród migrantów niż nasza granica z białorusią.



w sumie to odpowiedziałem. :sciana:

***


link do jednej z grup FB, gdzie umawiają się i szukają pomocy. wychodzi na to, ze cała operacja potrafi ksoztować grubo ponad 10k $ i oni są cały czas oszukiwani, że dostaną zakwaterownie w hotelu w Mińsku, przejazd autokarem przez Polskę i zapewnioną robotę w Reichu. no dramat, aż nie chce się wierzyć że ludzie mogą być tacy naiwni.


Zresztą, służby tych krajów też zaczeły reagować. Irak bedzie organizował loty powrotne i przestrzega swoich obywateli przed "wycieczką". Belavia z kolei zapowiedziała, że nie będzie przyjmować na pokład obywateli z Iraku, Syrii, Jemenu, a także lecących w ogóle z Turcji. Turskish Airlanes zrobiło podobnie - nie sprzeda biletów m.in. syryjczykom na loty na białoruś.
Czyli lobbing trochę się udał, aczkolwiek marna to pociecha, skoro spokojnie mogą sobie np z Moskwy przylatywać.

Z innych ciekawych newsów:

- 25mln ma dać Unia na ochronę wschodniej granicy w budżecie 2022
- Łukaszenko podobno na spotkaniu ze swoimi ministrami sugerował, że Polacy chcą doprowadzić do prowokacji z udziałem broni palnej i stweirdził, że trzeba poprosić o Putina o rosyjskie wojso
- białoruskie służby wpychają ludzi na płot, a wobec naszych pograniczników stosują oślepianie laserami
- rosyjscy spadochroniarze desantowali w obwodzie grodzieńskim
- dwa rosyjskie bombowce wzięly udział w ćwiczeniach na pasie obwodu grodzieńskiego (przy granicy z PL)


I może by wydzielić temat?
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Chodzą słuchy, że te wszystkie ruchy Białorusi/Ruskich wokół Polski i Litwy to tylko po to, żeby dobić Ukrainę.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4346
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rządy PiS

Post autor: Turtles »

Pquelim pisze:Jest dla mnie rzeczą oczywistą, że "kierunek litewski" cieszy się znacznie mniejszą popularnośća wśród migrantów niż nasza granica z białorusią.
Widzę, ze śledzisz tiktoka i instastories, więc orientujesz się w temacie. To jak to wygląda? Taki migrant przylatuje do Mińska i wybiera na którą granice pojedzie koczować? Analizuje mapy, szlaki komunikacyjne i mówi do oficera kgb - "ja poprosze jutro po śniadaniu do Kuźnicy". To nie jest arbitralna decyzja strony białoruskiej?
Gregor pisze:A co Łukaszence za różnica gdzie dotrą Ci co przekroczą granicę?
Myślę, że Polska ma mniejsze możliwości zaostrzenia kursu wobec Białorusi - ze wzgledu na kilkuset tysięczną polonię na Bialorusi, którą Łukaszenko może represjonować. Bo zgadzam się, że generalnie reżimowi raczej wszystko jedno co sie z takim migrantem stanie po tym jak go skutecznie wypchnie.
Pquelim pisze:- Łukaszenko podobno na spotkaniu ze swoimi ministrami sugerował, że Polacy chcą doprowadzić do prowokacji z udziałem broni palnej i stweirdził, że trzeba poprosić o Putina o rosyjskie wojso
I to jest to co mówil też ten Jarosz. Tylko ja do końca nie czaję. Tzn domyślam się, że to są jakieś wewnętrzne rozgrywki we władzach reżimu. Bo dlaczego właściwie Łukaszenko potrzebuje jakiegokolwiek pretekstu, żeby zaprosić bratnią pomoc? Przed kim jest mu potrzebny ten pretekst? Jak rozumiem przed własnymi generałami? Jaką ma w tym interes Łukaszenka? Ja wiem, że to są pytanie naiwne i odpowiedzi oczywiste...no ale trudno najwyraźniej i tak wychodzę w rozmowie na ślepego ignoranta.
Na Białorusi już stacjonują wojska rosyjskie, zresztą jeżeli sie dobrze przyjrzeć tym mapom, o których ciągle mówimy to można zauwazyć, że najbardziej zmilitaryzowana część Rosji graniczy już z Polską od jakiegos czasu. Więc no... te czołgi na polskiej granicy już sa. Chyba, że nie w sumie nie zagłębiałem się.
Chodzą słuchy, że te wszystkie ruchy Białorusi/Ruskich wokół Polski i Litwy to tylko po to, żeby dobić Ukrainę.
Że na zasadzie "dajcie nam wschodnią Ukraine, a my Wam odpuścimy ciapaków?" I tak by mogli wziąć i nikt okiem nie mrugnie
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Turtles pisze: Że na zasadzie "dajcie nam wschodnią Ukraine, a my Wam odpuścimy ciapaków?" I tak by mogli wziąć i nikt okiem nie mrugnie
Nie, raczej dla odwrócenia uwagi. My tu patrzymy na jakieś pozorowane ruchy z migrantami, a Ruscy zwożą wojsko pod Ukrainę. Oczywiście my możemy posłużyć jako "zapalnik", a Ruscy wtedy powiedzą, że nie mieli wyboru, bo NATO im na odcisk naciska. To USA ostrzega:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... e-invasion

A migrantami też się mogą bawić. Już widzę te reklamy: „Wizja podróży przez mazurskie jeziora zniechęca? Bagna Prypeci zapraszają”.

Będzie dobrze.
Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3530
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Gregor »

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... c,79cfc278

Niech jeszcze zrobią jakąś superprodukcję wojenną z Karolakiem o tej chlubie polskiego oręża! :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4346
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Turtles »

Gregor pisze:https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... c,79cfc278

Niech jeszcze zrobią jakąś superprodukcję wojenną z Karolakiem o tej chlubie polskiego oręża! :lol2:
Jak to dziś zobaczyłem to długo mialem nadzieje, że to fejk. To tak kompletne opary absurdu, że nawet nie mam do niczego porównać.
Obrazek
#sgk 4 life.
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: grel3gargamel »

Glapiński po prostu rozpaczliwie walczy o kolejną kadencję, stąd najpierw banknot z Lechem Kaczyńskim, a teraz to. Ciekawe czy ją dostanie
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Counterman »

Dostanie, były ploty. Swoich nagradzamy, wiesz jak jest.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: DaeL »

Gregor pisze:Niech jeszcze zrobią jakąś superprodukcję wojenną z Karolakiem o tej chlubie polskiego oręża!
Ty sobie robisz podśmiechujki, a tymczasem i robota żołnierzy zasługuje na uznanie, i same banknoty i monety się rozejdą błyskawicznie (jestem gotów się założyć).

No, ale wracając do meritum, to chyba najgorsze mamy za sobą. Przynajmniej na razie. UE nacisnęła na Turków, żeby przestali latać na Białoruś, doszła groźba kolejnych sankcji (w tym zamknięcia przejścia kolejowego w Kuźnicy, co - jak się wczoraj dowiedziałem - rąbnęłoby nas w skali roku na miliard dolarów, ale Białoruś nawet na kilkanaście miliardów), no i Łukaszenka spuchł. Możliwe, że na dłużej, a możliwe, że poczekamy sobie po prostu parę miesięcy i cyrk powróci. Zależy jak będzie pasować szefostwu na Kremlu. A i jeszcze na dokładkę Merkel sobie ściągnęła na do widzenia kryzys polityczny, bo w Niemczech wszyscy ją potępili za to, że rozmawiała z Łukaszenką (swoją drogą ciekawe kto o tym doniósł prasie).

Tymczasem w Polsce opozycja się gremialnie skompromitowała (nie każdy osobiście, bo na przykład Sonik zachował się jak trzeba, ale wszystkie partie zajmowały stanowiska albo głupie, albo niespójne). Serię wtop zaliczyła część liberalnych mediów. A PiS ma pewnie za granicą prasę lepszą niż kiedykolwiek (wiadomo, że to chwilowe, no ale efekt jest, można próbować to przerobić na nowe otwarcie).

No to do zobaczenia w trzeciej kadencji*, będzie jak tylko Kurski skończy montować wypowiedzi polityków PO z ostatniego miesiąca do spotów wyborczych.

---
*chyba, że się nie uda do wiosny przydusić inflacji. Bo wtedy wyborów nie będzie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3530
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Gregor »

Czyli UE - wróg z zachodu wg rządu - odwaliła całą robotę, bo od naszej dyplomacji już nikt nawet telefonu nie odbiera. Putin się cieszy, bo może i nie poszło z szantażem Europy, ale Polska jest jeszcze głębiej w izolacji i Podlasie będzie kochać PiS chyba.
A u nas orkiestra gra

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: DaeL »

Oj Gregor, chyba dysonans poznawczy wszedł za mocno. Ty widzę dalej z tym Putinem wspierającym PiS :)

Za to jedno Ci przyznam, rzeczywiście UE była w tej sytuacji bardzo przydatna. Nie Merkel jak twierdzą niektórzy, bo ona chyba akurat próbowała to zupełnie inaczej rozegrać, tylko się nie udało. Ale wielu innych polityków z Zachodu zachowało się jak trzeba.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Theeck »

Tylko nie miejmy złudzeń, że UE robiła to dla nas. Czysta gra interesów, akurat tym razem nie chcieli więcej imigrantów więc sobie pomogli. Rzadka sytuacja kiedy nasze interesy były zbieżne, więc nie ma co się ekscytować.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Halaster »

Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Theeck »

Kościół w Polsce zrobił się wrażliwy na niedolę bliźnich i ogłosił tacę na pomoc imigrantom na granicy. Mało co mnie tak ostatnio wkurwiło, jak ta wzorcowa hipokryzja. Jak warto byłoby pomóc systemowo ofiarom pedofilii księży to nie ma chętnych, a prymas Polak po raz kolejny z rzędu sięga po mistrzostwo świata w zamiataniu pod dywan. Bo widocznie zmolestowany ministrant to taki bliźni, co mu pomagać już nie trzeba. Ja pierdolę, jak w tym roku przyjdą po kolędzie i w progu nie przeproszą za pedofilię wśród księży i zachowanie prymasa, to wyjebię za drzwi.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: ThimGrim »

W oczach pisowca PiS zawsze wygrywa. Zgadzam się, trzecią kadencję mają w kieszeni.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... y,79cfc278

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Theeck »

Nie mają. Rozjebie ich inflacja, pustka w budżecie i benzyna po 7 zł.

Jakoś tak już jest, że socjalizm w praktyce nigdy nie chce działać. I ciągłe "reformy", zmiany i polskie łady mające na celu wyłącznie gmatwanie wszystkiego żeby pisowski wyborca ciągle nie wiedział jak bardzo go dymają jego umiłowani politycy nie pomogą.

Pomóc może jedynie Donald i opozycja (kłania się wieloletnia selekcja negatywna do polityki). Może się okazać, że przy tamtych pisiory nie wyglądają jeszcze tak źle i z zaciśniętymi zębami ludzie znowu zagłosują na Jarka.

Ech ta polityka - wystarczy być mniej chujowym od przeciwnika żeby wygrać :D :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
zodi
Kofan Annan
Posty: 2623
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: zodi »

Nasz, były już chyba wojak, opowiada m.in. otym jak to Pszeki strzelały do uchodźców....
Pierdol..ny Snowden się k.... znalazł....

To w ogóle będzie gruba afera :]
Siadło się by się popcornem i pośledziło ją gdyby nie to, że to wszystko przestało być śmieszne....
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: PIOTROSLAV »

Co to jest Pszeki?

Wysłane z mojego V10 przy użyciu Tapatalka
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
zodi
Kofan Annan
Posty: 2623
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: zodi »

Tak nas nazywają Rosjanie, coś w stylu naszych kacapów :]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Pquelim »

jak tam Turtles z Twoim rozumieniem wojny hybrydowej? Już zakumałeś czy czekasz aż na Okęcie spadną prawdziwe wojenne bombki Putina?

bo to, że akcja z przygranicznikami było testowaniem szczelnosci granicy UE było oczywiste, kiedy Ty cytowałeś konwencie genewskie i przecierałeś oczy ze zdumienia.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4346
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Turtles »

Schowaj erekcje roki. Nadal uważam, że pierdolisz trzy po trzy.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Pquelim »

ok
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: DaeL »

Miał Pquelim rację, teraz widać jak na dłoni, że to była operacja o kilku celach - obok planowanego podziału w UE, pewnie testowanie granicy pod kątem infiltracji przez zielone ludziki też miało swoją rolę. I pewnie dlatego reakcja ze strony UE była zaskakująco korzystna dla polskiego rządu. Ale teraz nie ma co się wytykać palcami. Trzeba po prostu zapamiętać tę sytuację i wyciągnąć wnioski na przyszłość.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Razorblade »

No to jeśli miał Pq rację to gdzie jego bunty i panika na masowo wpuszczanych przez granicę z Ukrainą, niejednokrotnie bez jakichkolwiek dokumentów?

Gdzie panika na te obrazki i wyśmiewanie "trzeba przestać się bać"? Gdzie wyzywanie ludzi którzy ruszyli z pomocą na granicę Ukraińska od "pożytecznych idiotów"? To właśnie wyśmiewanie "trzeba przestać się bać" za to powoduje wyciaganie milionów z kont bankowych i lanie paliwa jak pojebani.

I serio, jeśli ktoś uważa że afganczykami z Białorusi testowano szczelność granicy dla zielonych ludków, to tę samą szczelność właśnie oblewamy m.in. na granicy z Ukrainą. I bardzo dobrze ze oblewamy!

Mam pewną teorię na ten temat względem "Kowalskiego", ale mimo tego co być może Pq myśli na mój temat, to zbyt wysoko cenię sobie KAŻDEGO forumowicza i mam o WSZYSTKICH nas na tyle dobrą opinię że nawet jeśli się nie zgadzamy w pewnych pryncypiach to o pewne rzeczy nikogo tutaj nie podejrzewam.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5009
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Zolt »

Razor, z całym szacunkiem, nie obraź się, ale zupełnie nie rozumiem co napisałeś :D
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Razorblade »

Czemu mam sie obrazic niby?

Zastanawiam sie gdzie w bunczucznym okrzyku "tryumfu" Pq jest po prostu konsekwencja w rzucaniu oskarżeń czy też szukaniu "pożytecznych idiotów" względem obecnej sytuacji na południowym wschodzie. Bo uprzedzając - jedno i drugie to efekt działań Putina związany z wykorzystywaniem do tego niewinnych osob.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Pquelim »

Razor: a ja jak Was czytam to przestaje szanować. z postu na post. widząc co wyrzucasz z siebie na temat szczepionek, Ukrainy, widzac Twój (w sumie stały od lat) ton, który kiedy probowalem nasladowac, to pierwszy mi wytykales. to chyba jeden z powodów dla których już mi się nie chcę tu zaglądać tak regularnie, jak wcześniej. zamienilo sie to forum w jakies samozwancze medium chłopskiego rozumu, wymieszanego z histeryczną lewackością. naprawdę, kiedyś obchodziło mnie o co sie kłocimy, co na temat filmu sądzi X czy Y. Teraz nie wchodzę tu, bo nie mam ochoty czytac np. wypocin Theecka, które są oderwane od rzeczywistosci.

Turtles już własciwie sam przyznał, że jest pożytecznym idiotą i mu to nie przeszkadza.


Nie mam pojęcia o co Ci chodzi w Twoim poście, ale jeżeli zrównujesz wojnę hybrydową do uchodźców wojennych.... a zresztą po co się będe produkował jeśli nie widzisz różnicy to trudno. Nie chcę Cię obrażać, więc tu postawię kropkę. Sam napisałeśtego posta, nikt Ci nie kazał. Nie to nie. Nie zobaczysz jej po moim poście, cokolwiek w nim nie napiszę.


Delikatne przypomnienie jakby komuś się nie chciało klikać co napisałem w sprawie granicy z blr:
"Nawet jesli ktoś karmi się pisowską propagandą, to jednak powszechnie ludzie nie mają wątpliwości że jest to zaplanowana i przemyślana akcja Putina i Łukaszenki. Ludzie całkiem serio zastanawiają się, jak daleko mają zamiar się posunąć."

"3. Ci ludzie nie uciekają od wojny, tylko do Niemiec. Krzyczą to nawet na nagraniach."

"5. Cała akcja trwa od miesięcy i jest powszechnie już (nawet przez UE, USA i inne et caetery) rozumiana jako element wojny hybrydowej mającej na celu destabilizacje sytuacji w naszej częsci kontynentu."

"bo to jest wojna hybrydowa*. ruscy uprawiają ją od lat, czeczenia, majdan na ukrainie, karabach. definicji jest wiele, pierwszy raz pojecie pojawilo sie w xxi wieku wlasnie na okreslenie dzialan federacji rosyjskiej. naewt rosjanin opracowal model przebiegu dzialan"

podawałem również definicję, artykuły naukowe. wszystko zostało wyśmiane przez Turtlesa, który obwiniał definicję za nieostry opis zjawiska, gdybał na temat znaczenia słówek, których nie rozumiał. i nadal uważa, że pierdolę głupoty.


Don Kiszotem nie jestem. Wam się oczy otworzą, jak... EOT.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Razorblade »

Ojjjj... Prawie mnie urzeklo. Az zapytalbym przy okazji coz to niby uwazam na temat szczepionek, ale po co...

No i nie przejmuj sie, nie musisz mnie szanowac. Ba, wiem ze tego nie robisz. Mozesz sobie nawet wyzywac, kropkowac czy insynuowac jak to bys mnie nie obrazil itp. Kiedys moze i bym sie wkurwil ale mi przeszlo. To nie moj problem, serio. Ja i tak szanuje kazda z tutaj obecnych osob, nawet jak dre z nia koty. I Ciebie Pq tez :).

Nie zmienia to faktu ze konformistycznie dopasowujesz rozne rzeczy pod swoja teze, jednoczenie tlumaczac w ten sposob swoja niekonsekwencje. Ba, wygrzebujesz pewne rzeczy rowniez pod swoja teze, bez znaczenia kontekstu i innych takich.

Co do winnych temu jak sie tu odzywasz i odnosisz - jesli uwazasz ze to moja wina to trudno, nic nie poradze. Moze nawet tak bylo, bo kiedys cholernie zarlem sie z Jutsim. Do tego stopnia ze sie mocno obrazil a ja nawet zarzucilem forum (Jutsi, i tak Cie lubie). I nadal nie wiem do konca o co (znaczy ja wiem - on probowal mi wciskac nie moje slowa w usta, a ja jemu nie jego, a na koniec obruszyl sie za moje zdanie o Lodzi ;) ). Z Toba sobie nie przypominam poza tym ze kazdy tu czasem wyrzuca drugiemu ze pierdoli, ale luz.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2739
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Cherryy »

to chyba jeden z powodów dla których już mi się nie chcę tu zaglądać tak regularnie, jak wcześniej.
Jak to przeczytałem, to poczułem, że klimat wraca!
Since 2001.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Pquelim »

"faktu ze konformistycznie dopasowujesz rozne rzeczy pod swoja teze"

To się nazywa analityka i wnioskowanie. I nie pod żadną tezę, bo tezy to się stawia na podstawie metod i procedur badawczych. Ja wyrażam opinie, tak tutaj wcześniej wyrażałem opinie że granicą z blr to wojna hybrydowa i testowanie reakcji zachodu.
Na pewno, obok innych celów takich jak odwrócenie uwagi, etc, chodziło o sprawdzenie jak się PL i UE zachowają w przypadku dużej fali uchodzcow z UKR. I wylanie solidnego fundamentu dla całej kacapskiej dezinformacji o rasizmie na granicy, o łamaniu praw człowieka i segregacji rasowej w przyjmowaniu uchodźców. Wszystko, co lewica łykała wcześniej teraz służy do kontynuacji dyskursu i pogłębiania niewiedzy, podziałów, konfliktu wewnątrz społeczeństwa. To jest tak kurewsko oczywiste, że chyba tylko dzięki porannej kawie zechciało mi się to napisać.
80% dzisiejszej dezinformacji wypływa z kont, które wcześniej podważały pandemię i szczepionki. to jest ruska agentura w moim i Twoim telefonie. Możesz jej pomóc, możesz jej zaszkodzić. To nie jest teza, to nie jest opinia, to jest fakt.
Matko, nawet zakup Chelsea był elementem wojny hybrydowej. Wejściem na salony i uwiaryganianirm się przed Zachodem. Tak razor, Twojej Chelsea, która Abramowicz kupił na polecenie putina.

Więc proszę, naprawdę nie próbuj mnie sprowokować hasłami o niekonsekwencji i urabianiu pod teze. To nie ja mam tutaj wieloletnia historię redukcji dysonansu poznawczego właśnie w ten sposób.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Razorblade »

Mojej Chelsea? Ehhh... Nawet w tym sie gubisz Pq w faktach i przekonaniu o mnie i moim zdaniu :D

Chelsea jest Sitha, nie szukaj ;)

Udanego dnia Pq.

Edit: W wolnej chwili, może przy kawie, możesz poczytać też informacje o "kradziezach, molestowaniu i gwaltach" w Przemyślu dokonywanych przez "pigmentopodobnych" i zastanowić się co bardziej wpisuje się w Putinowską propagandę i próbę podziału społeczeństwa w kwestii "granicznych narracji".


Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Pquelim »

że Sitha to wiem, ale coś mi świtało że Ty też kibicowałeś. teraz już chyba pamiętam, że United.


anyway - Twoj post znowu brzmi niejasno. wytłumacz prosze konkretnie o co chodzi, bo naprawdę taki dyskurs wpisuje się w narrację niejasnosci i pierdolenia o dupie maryni. że niby gwałcą i że źle że wpuszczamy? czy tylko, że gwałcą? co chcesz powiedziec, bo nie rozumiem.

Pamietajmy, że dezinformacja to nie tylko przesylanie fake newsow, ale tez ustalanie agendy, wybijanie jednych info kosztem drugich, sterowanie zainteresowaniem mediow i spoleczenstwa.
Ja sobie calkowicie wyobrazam, ze z 1mln uchodzcow niejeden to bedzie zlodziej i gwalciciel, tak jak u nas przynajmniej jeden debil i kilku idiotow sie trafiało :)

gwłacicieli trzeba wyłapać i wsadzić do pierdla.
natomiast podwazanie sensownosci tej akcji humanitarnej na jednostkowych przykładach... to jest właśnie zamierzony efekt kacapskiej propagandy i dezinfromacji. im wiecej ludzi tak pomysli, tym slabsza nasza jednosc i solidarnosc. nie zapominajmy, ze historia ojkofobii w tym kraju siega czasow... przedzaborczych właśnie. kacap doskonale o tym wie i przylozy rękę do każdego ogniska mogącego dzielić swojego wroga.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Napięta sytuacja na Podlasiu w ujęciu lokalnym i geopoli

Post autor: Razorblade »

Pq, wiec postaram sie wyjasnic. Mam nadzieję ze nic nie odbierzesz personalnie i przeczytasz na spokojnie. Moze nawet polecilbym to przeczytac z nastawieniem ze napisal to ktos inny. I przy melisie ;)

Nawet przez moment nie wdalem sie w dyskusje i polemike z Toba tutaj ws. sytuacji z bialorusia. Tak, zrobilem bodaj 2 wrzutki, bardziej na rozluznienie atmosfery (co pewnie mi nie wyszlo), ale uznalem ze nie zamierzam sie wypowiadac kategorycznie. Nawet jesli sie z Toba nie zgadzalem w kwestii czy i jak pomoc tym ludziom, to mimo wszystko uznalem ze mozesz wiedziec cos więcej, z racji regionu. Tylko dla przypomnienia: to w Twojej narracji przewijaly sie hasla o "strachu w lesie", "filmikach z tiktoka", "kurtkach za 6k", "nieuciekajacych przed wojna" i "wojnie hybrydowej" itp. DaeL pisal tez ze zaraz bedzie milion uchodzcow i nie damy rady tego burdelu ogarnac. No to powoli do miliona dobijamy teraz.

Wkurwil mnie jednak (tak, wkurwil) ten Twój okrzyk tryumfu do rzuffia. I wtedy zareagowalem. Postaram sie teraz wytlumaczyc dlaczego:

w mojej opinii (to jest opinia, nie fakt. Mozliwe ze to moja nadinterpretacja) Twoj glos wczesniej wyrazal dokladnie to, co teraz dzieje sie w kwestii fake newsow o gwaltach na granicy przez "pigmentopozytywnych" itp. Zywil i budzil strach wobec uchodzcow ktorzy byli... Hmmm... Inni. Ale jednocześnie byli niewinnym narzedziem w rekach Putina i Lukaszenki. Na potrzeby ich wewnetrznej propagandy i tworzenia zewnetrznych podzialow (u nas, na litwie, itp). W ich zewnetrznej propagandzie bardzo czesto padalo stwierdzenie ze tych ludzi nie ma jak skontrolowac.

Teraz (rowniez na skutek decyzji i narracji naszego rzadu wczesniej) tworzy sie dokladnie taka sama narracje wobec uciekajacych z Ukrainy obywateli innych krajow. Tu pojawiaja sie wlasnie fake newsy o gwaltach, molestowaniu itp. Nie chce zebys sie obrazil (serio), ale dla mnie osobiscie ma to wydzwiek zblizony do "ludzie boja sie teraz chodzic do lasu". To jest narracja strachu. Narracja ograniczenia pomocy tym, ktorzy znow sa bogu ducha winni i stali sie narzedziem w rekach Putina. Ale jednocześnie narracja podzialu naszego spoleczenstwa, tworzenia jakichs durnych kibolskich "bojowek obywatelskich" skierowanych na "pigmentopozytywnych" (nowe, debilne okreslenie wyczytane na FB) ktore ma pokazac Polske w zlym swietle, jako nietolerancyjnych chujowo, tak w Rosji, na Ukrainie jak i na zachodzie... Nie poszlo z obywatelami ukrainy (za malo Bandery ostatnio nam wrzucal), to ukierunkowal sie na inne narodowosci. Dla mnie dokladnie z taka sama narracja jaka byla wczesniej.

Zapominasz ze propaganda czesto nie jest jednotorowa. Zwlaszcza ta Putinowska. Co innego jest jej celem i przekazem w Rosji, a co innego na swiecie. Niestety, ale mysle ze rowniez troche jej ulegles. Jak pewnie kazdy z nas, choc oczywiscie nie tym samym kierunku. Ale jednak.

Dlatego tak - uwazam ze Twoj okrzyk "tryumfu" byl cholernie nie na miejscu, ale rowniez nieuprawniony. Bo wlasnie w kwestii budowania strachu itp. jestes dla mnie na pierwszy rzut oka niekonsekwentny. Stad moja wrzutka - ze gdybys chcial byc konsekwentny to powinny byc krzyki wlasnie o tym ze tych ludzi nie sprawdzamy, ze to strach, ze wielu z nich chce na zachod (bo chce) itd. to, czego nie chcialem Ci imputowac w kwestii reakcji to wlasnie kolor skory, religia itp jako czynniki determinujace. I nadal nie zamierzam - napisalem to tylko w kwestii wyjasnienia. Masz prawo widziec to oczywiście inaczej - ja chce Ci pokazac jak to moze wygladac stojac "z boku".

Oczywiście moge byc w bledzie. Jest na pewno miliard rzeczy ktorych nie wiem i nie dostrzegam. A prawdy dowiemy sie moze za jakies 50 lat jak dokumenty beda odtajnione. No dobra, zartowalem - nigdy sie nie dowiemy.

Pewnie jak zwykle piszac dlugo sie zagmatwalem przez probe napisania tego z jak najmniejsza iloscia dwuznacznych emocji. I pewnie to sprawi ze calosc bedzie niezrozumiala. Jednak mam nadzieje ze przynajmniej podsumowanie troche Ci uswiadomi co mam (i mialem) na mysli w tym wszystkim.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
zodi
Kofan Annan
Posty: 2623
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Białoruś

Post autor: zodi »

U Wolskiego pojawilo się info,niepotwierdzone,że zmarł żołnierz,który kilka dni temu został dzgnięty jakąś domowej robotu włocznią... :( Może jeszcze zdementuje...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5602
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Białoruś

Post autor: LLothar »

Niestety potwierdzone
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5602
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Białoruś

Post autor: LLothar »

Tak swoja droga - widzieliscie film z "obrony granicy"? Biega tam kilku wojakow bez ladu i skladu, psikaja gazem pieprzowym i dra sie "wypierdalac!", malo skutecznie musze dodac. Wyglada to tak jakby bojowkarze zamienili szaliki na mundury.

Nie wiem, oczekiwalem, ze po tak dlugim czasie od rozpoczecia wojny tuz za miedza Wojsko Polskie wzielo sie w garsc. Wojna hybrydowa na granicy to jeszcze starsza sprawa. Zero profesjonalizmu, chaos, zupelny brak skutecznosci. Smutno sie to bardzo ogladalo.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Białoruś

Post autor: Theeck »

A mówiłem, żeby strzelać do nielegalnie przekraczających granicę zamiast budować za miliardy płot? Taniej by wyszło, ekologicznie, a i problem by zniknął jakby się rozniosło, że Polacy się nie pierdolą i strzelają.
A teraz to doprowadziliśmy do sytuacji jak w Kilerze:
- Wiesz co mówi ulica? Że jak chcesz dać komuś po mordzie to najlepiej policjantowi. Nie odda ... bo się boi.
- Nie się boi tylko nie może, bo paragrafy
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Białoruś

Post autor: ThimGrim »

Przecież (biało)ruskim tylko o to chodzi, żebyśmy zaczęli strzelać. Myślałeś, że atakują sprowadzonymi migrantami żeby przebić linię obrony i zdobyć Warszawę?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4346
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białoruś

Post autor: Turtles »

Ej, ale był oddzielny topic. Zaraz was poprzenosze!
Obrazek
#sgk 4 life.
ODPOWIEDZ