Siatkówka

... o ruszaniu się

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Tak tylko zostawię... Zaksa wygrała Ligę Mistrzów! :)
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

noo! świetny mecz, wielki Kaczmarek i Śliwka. Nieprawdopodobny sukces :D
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

No! Ponad rok przerwy i dość! Dziś do akcji wracają nasi Mistrzowie! "Bańkowa" Liga Narodów czas start!

ps. "Mistrzynie" już po 3 meczach - dwa padakowe, a wczorajszy daje nadzieję na lepsze jutro :]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Siatkówka

Post autor: Crowley »

Nikt? Nic? Tak myśl mnie naszła, że oglądając naszą piłkarską reprezentację, choćby nie wiem jak grali, czuć i widać, że to nie jest Liga Mistrzów. Że oni tak nie do końca ogarniają tę grę. Z siatkarzami na odwrót. Nawet jak grają gorszy mecz, to nie dlatego, że nie ogarniają, tylko dlatego, że inni ogarniają jeszcze lepiej. Jak na razie poziom niesamowity, nasi grają znakomicie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Śledzę, śledzę!
Grają świetnie! I to właściwie w każdym zestawieniu personalnym!
Może jedynie ze Słowenią nie poszło najlepiej, ale coś jest w tym, że akurat ten bałkański kraj siatkarsko nam nie leży! Poza wygraną w kwalifikacjach IO w 2019 to my właściwie każdy mecz z nimi przegrywamy, wyrzucili nas m. in. z 3 z 4 ostatnich Mistrzostw Europy... Jasne, to mocny zespół, ale w meczach z nami wchodzą na tak niesamowity poziom, że chyba sami są zaskoczeni! Grają na 120%!
I ta mobilizacja jest pozytywna bo taki Iran też się z nami "mobilizuje" ale u nich to daje efekt odwrotny. A tak btw - wiecie, że dziwnym trafem nasi dostali wspólne piętro w hotelu właśnie z nimi... :D ciekawy przypadek...eeehh...Ci Włosi jako organizatorzy... :]

Największe i najtrudniejsze pytanie to kogo trener nie zabierze do Tokyo... A szkoda będzie każdego...
A patrzcie na Semeniuka! Debiutant a jest prawie, że najlepszy! Fornal też nie ma wielkiego doświadczenia, a gra tak, że trudno go ze składu wyciąć... Jedynym, która nieco rozczarowuje to jest chyba Bednorz... Ja nie wiem, akurat on potrafi grać kosmos w klubie (choć akurat nie w tym sezonie) a w reprze jest różnie...

Fajnie się tę Ligę Narodów ogląda, nabijamy ranking i cieszymy oczy, ale wiadomo, że najważniejsza jest w tym roku Olimpiada! I musimy w końcu przejść TEN ĆWIERĆFINAŁ PRZEKLĘTY!!! Tym bardziej, że Słowenia nie jedzie :>
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

Ja oglądam głównie przez selekcję olimpijską i sam sobie obstawiam kogo bym wziął - a jak Heynen weźmie tych właśnie to znaczy, że się znam :) A jak innych, to że on się nie zna :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Trochę zagwozdka co dziś o 21 oglądać... :)
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Obejrzałem tylko fragmenty meczu, ale Kubiak nie wygląda dobrze... Tak naprawdę to ja najchętniej, szczególnie widząc takiego Semeniuka, bym Kubiaka na IO nie widział... Już pomijam formę fizyczną, ale te zachowania... wykopanie piłki, jakieś dyskusje przez siatkę jakby grał z Iranem... :] To pewnie frustracja bo sam czuje, że nie jest dobrze, a tu Fornal, Bednorz, Semeniuk, Śliwka, o Leonie nie wspominając... No i jakoś tak wyszło, że oba przegrane mecze z Kubiakiem w składzie... :>
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Siatkówka

Post autor: grel3gargamel »

Mnie ten mecz trochę uspokoił, bo miałem wrażenie, że coś za łatwo wszystko idzie i bałem się, że forma przyszła za wcześnie, ale nie.

Brazylijczycy imponowali tym, że nawet przy złym przyjęciu zdobywali punkty (ale Rezende to w tym momencie poziom wyżej od Drzyzgi).

Swoją drogą Leon wszedł na końcówkę drugiego seta i zwalił decydujące piłki.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Dobrze by było wygrać dzisiejszy półfinał bo kolejna porażka ze Słowenią to nie byłoby coś czego chcielibyśmy pamiętając, że istnieje duża szansa spotkać się z nimi w tak fatalnej dla nas fazie IO - ćwierćfinale :]

No i mamy już skład (no prawie, jest 11 z 12) na IO. Chyba bez zaskoczeń - poza Semeniukiem, ale on w każdym meczu pokazuje, że jest kozakiem!
Drzyzga, Łomacz, Kurek, Kaczmarek, Bieniek, Kochanowski, Nowakowski, Kubiak, Leon, Semeniuk i Śliwka. Niby zastanawia się Heynen nad libero - ja stawiam zdecydowanie na Zatorskiego. Ale co zdecyduje Belg okaże się najprawdopodobniej jutro.
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Siatkówka

Post autor: grel3gargamel »

Straszne lanie w ostatnich dwóch setach finału. No, ale może Brazylijczycy mają za wcześnie szczyt formy
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

grel3gargamel pisze:Straszne lanie w ostatnich dwóch setach finału. No, ale może Brazylijczycy mają za wcześnie szczyt formy
O, dokładnie to!
Tak swoją drogą to straszne herezje popisałem w poprzednim poście - Słowenii nie ma na IO przecież...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Turniej na otarcie łez, ale zawsze fajnie zlać Rosjan :]
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Siatkówka

Post autor: grel3gargamel »

Klątwa Słowenii :(. Inna sprawa, że Heynen uparł się, żeby stawiać na Kubiaka (jestem uprzedzony, bo go nie znoszę, straszny burak), no i teraz ma. Leon też chyba trochę nie wytrzymuje psychicznie w kluczowych momentach
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

W sumie to nie wiem czy Leon powinien grać na przyjęciu. Ja wiem, że to świetny siatkarz, ale ma tak słabe przyjęcie zagrywki, że pozostali dwaj muszą kryć 85% pola, w efekcie przyjęcie jest słabe i Leon w żaden sposób nie rekompensuje tego atakiem. Praktycznie w każdym secie 2-3 piłki są z tego powodu tracone, nawet nie bezpośrednio przez Leona, ale albo Zatorski nie da rady pokryć 50% boiska, albo Kubiak 40%. I to widać na poważnych turniejach - poprzednich mistrzostwach Europy, tych czy olimpiadzie. Oczywiście widać tylko kiedy przeciwnik jest z wysokiej półki i dobrze zagrywa. W meczu ze słabymi drużynami tego nie widać i wszyscy się Leonem zachwycają, bo świetnie atakuje i przyjęcie jest niezłe. A tak naprawdę - paradoksalnie - Leon na przyjęciu to nie wzmocnienie ale osłabienie drużyny.

Kiedyś tak było z Kurkiem kiedy grał na przyjęciu i ani kadra ani klub nie mieli z jego ponadprzeciętnego ataku wystarczająco dużo pożytku.

Trzeba byłoby z Leonem poważnie porozmawiać, a jeśli by się upierał do gry na przyjęciu to tylko zadaniowo, na część seta. Bo inaczej nigdy żadnego mistrzostwa nie zdobędziemy.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Theeck pisze: A tak naprawdę - paradoksalnie - Leon na przyjęciu to nie wzmocnienie ale osłabienie drużyny.
[...]
Trzeba byłoby z Leonem poważnie porozmawiać, a jeśli by się upierał do gry na przyjęciu to tylko zadaniowo, na część seta. Bo inaczej nigdy żadnego mistrzostwa nie zdobędziemy.

2015: Najlepszy przyjmujący Klubowych Mistrzostw Świata
2016: MVP oraz najlepszy przyjmujący Ligi Mistrzów
2016: Najlepszy przyjmujący Klubowych Mistrzostw Świata
2017: Najlepszy przyjmujący Ligi Mistrzów
2017: Najlepszy przyjmujący Klubowych Mistrzostw Świata
2018: Najlepszy przyjmujący Ligi Mistrzów
2019: MVP Pucharu Włoch
2019: Najlepszy przyjmujący Mistrzostw Europy
2019: Najlepszy przyjmujący Pucharu Świata
2019: MVP Superpucharu Włoch
2020: MVP Superpucharu Włoch

Osłabia drużyny ten w sumie dość średni przyjmujący.... ;)
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

Ale on został najlepszym przyjmującym tych imprez nie dlatego, że dobrze przyjmował, ale dlatego, że skutecznie atakował. Siatkówka klubowa to inna bajka, tam każdy klub ma słabszych zawodników, na których Leon robi punkty i których zagrywka nie robi mu dużej krzywdy.

Niestety odkąd dołączył do polskiej reprezentacji, czyli od 2019 roku żadnych sukcesów na miarę potencjału tej drużyny nie ma. Dwa brązowe medale mistrzostw Europy to przecież tak naprawdę 2 porażki drużyny, która w cuglach powinna była zdobyć 2 złote medale, o klęsce na olimpiadzie nawet nie wspominając.

Serio uważam, że gdyby Leon grał w ataku a Heynen nie bał się zdejmować z boiska Kubiaka kiedy mu nie szło, to mielibyśmy 3 złota. Oczywiście brak złotych medali to nie wina Leona tylko trenera, który najpierw stworzył kosmiczną drużynę, a potem tak się w niej i niektórych graczach zakochał, że aż zmarnował jej olbrzymi potencjał.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Nowi trenerzy, nowe rozdziały :)

Kadra mężczyzn - Nikola Grbić
Kadra kobiet - Stefano Lavarini

Grbić cieszy! Co do Lavariniego to osiągnięcia też ma niemałe, a do tego wygląda na to, że jego nazwisko sprawi, że do grania wróci choćby Joanna Wołosz. Dziewczyny powinny w końcu poczuć, że praca w kadrze ma sens, bo u Nawrockiego słabo to wyglądało.

Czas pokaże jak będzie :]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

No i FIVB też się w końcu ogarnęła - sierpniowe MŚ odebrane mongołom.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

To było do przewidzenia - Mistrzostwa u nas! :D wspolnie ze Słowenią!
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Siatkówka

Post autor: Counterman »

A Ukraina zajmuje miejsce Rosji w turnieju. Lubię takie subtelne pokazania faka komuś. :D

https://eurosport.tvn24.pl/siatkowka,11 ... 02647.html
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

Widzieliście powołania? Taka mala rewolucja.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Trochę tak...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Za 5 dni rozpoczynamy drogę po stworzenie historii i zdobycie trzeciego Mistrzostwa Świata z rzędu :)

Ostatnim testem był zakończony wczoraj Memoriał Huberta Wagnera. I test ten wypadł zupełnie dobrze! Widać, że forma rośnie - choćby porównując ostatnie mecze do nieco wcześniejszych towarzyskich, np. z Ukrainą.
Mamy czterech przyjmujących o których nie musimy się bać (i to mimo braku Leona) - Kwolek, Śliwka, Semeniuk, Fornal, każdy zapewnia poziom, żaden nie jest osłabieniem. Pewnie, że mają nieco inne charakterystyki, ale kto by nie grał i w jakiej konfiguracji by ich trener nie zestawił to nie powinniśmy się o te pozycje obawiać.

Środek jest mocny! Tym bardziej, że do formy wraca Kochanowksi! Tu też czy to Bieniek, czy Kłos czy Kochanowski - każdy jest Zibi Top!
Sypacz MJ chyba okrzepł nieco - pamiętajmy, że to jego 1. sezon jako podstawowy rozgrywający kadry! Jest coraz lepiej, a będzie jeszcze lepiej ;)

Martwi może tylko trochę nierewelacyjna forma Kurka, ale po tym co się wydarzyło w 2018, zarówno jeśli chodzi o jego przemianę, jak i powrót Kubiaka spod kroplówki, nic mnie już na mistrzowskim turnieju nie zdziwi pod kątem zwyżek i zjazdów formy w ciągu kilku dni....

No i ponoć Zatorski też nieco pod formą, ale tu pozostaje liczyć na jego doświadczenie bo Popiwcak w kadrze to niestety nie ta sama klasa co w klubie.

Zobaczymy co to będzie! Ja się już cieszę na nadchodzące emocje! I tak jeszcze mieć szansę odkuć się Francji za wiadomo co.... Najlepiej w finale...
Oczywiście, jak to w siatkówce, kolejny turniej, kolejny zestaw zasad... Teraz nie będzie drugiej rundy grupowej tylko od razu system pucharowy - może to i lepiej bo dziwaczne rzeczy się działy później w losowaniach, chyba szczególnie przed 3. rundami grupowymi.

Ruszamy w piątek z Bułgarią! JAZDA!
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Siatkówka

Post autor: grel3gargamel »

Moim zdaniem w szóstce biorąc od uwagę obecną formę zawodników powinien być Fornal nie Śliwka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

Też tak uważam.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Widzieliście te 4 asy z rzędu Semeniuka! I to właściwie każdy trafiony w prawie to samo miejsce parkietu!

Niepokojąca tylko jedna sprawa - skuteczność Kurka... Serwował kapitalnie! Blokował, nawet bronił, ale dostał 5 albo 6 czap pod nogi...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

Semeniuk sztos. Zamordował z zimną krwią tego Bułgara.

O Kurka się nie martwie, on tak ma że jeden mecz potrafi przestać z piłką pod nogami. Co prawda zdarza mu się to zamienić w serię, ale jakoś nie sądzę żeby w czempionacie globu odstawił taką kompletną kaszane.

Ciekaw jestem co ugramy. Bo stać nas na drugą obronę tytułu na pewno. Ale jak to w siatkówce bywa - nie liczę na aż takie nobilitacje, to by było coś kosmicznego. Myślę jednak, że strefa medalowa powinna wjechać, o ile nie trafimy pechowo na jakichś mistrzowsko dysponowanych rywali w ćwierćfinale.

Chociaż... jak spojrzeć w historię to ostatni mistrzowie byli potrójni - najpierw Włosi 90-98, potem Brazylia 02-10, teraz Polska 14-22? TERAZ POLSKA :cool:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

I z kim my tu mamy przegrać ? ;)
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

Ale horror na własne życzenie :)
Dlaczego Grbic nie gra na 2 libero? Przecież to co wyprawia Zatorski w obronie to jakaś kpina. I to nie tylko dzisiaj, ale już od kilku lat. Myślałem, że rozpieprzę telewizor jak "dograł" w tie breaku na 8 metr :/
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Siatkówka

Post autor: Pquelim »

na jakie własne życzenie? 10 błędów bodajze, canarinhos 8. poziom meczu kosmiczny, tak samo jak z usa.

nasi są świetni. mam nadzieje, że jutro Włosi i wszystko będzie jasne.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6354
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Siatkówka

Post autor: Voo »

Ale ogień. Siatkarze, Świątek i jeszcze Kubica wygrał na Monzy.

A nie, kurde, w tym miejscu się obudziłem...
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Siatkówka

Post autor: grel3gargamel »

Włosi absolutnie poza zasięgiem dziś. THeeck miał rację z tym Zatrorskim. Ale w tym meczu to prawie nikt nie grał na swoim poziomie, bo i Kurek, i Semeniuk zawiedli. Pewnie ten wczorajszy tie-break też miał jakiś wpływ. Ale Włosi też zagrali bardzo dobry mecz.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

No jednak mieliśmy z kim przegrać....
Ale prawdą jest, że Włosi grali niesamowicie - wszystko bronili! Jakże rzadko, szczególnie od drugiej części II seta, naszym udawało się dobić do parkietu, nawet jak był punkt to zawsze po rękach Włocha.
No i to ich przyjęcie! Polacy dobrze serwowali, a tamci wszystko w punkt... :(

Szkoda bo wiadomo, że marzyliśmy o trzecim tytule.... Ale jest srebro, a teraz prosto do Paryża i do ćwierćfinału IO ;)
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

Włosi przyjmowali, bronili i asekurowali genialnie. Mieli nas tak rozpisanych, że momentami aż przykro było patrzeć jak nasi walili głową w mur. Paradoksalnie uśpiły nas zwycięstwa z USA i Brazylią, bo każda z tych drużyn miała słabego przyjmującego, na którym dało się zrobić przewagę (De Falco i Leal). A u Włochów nie było na kim tej przewagi zrobić i dupa.
Z tej perspektywy widać wyraźnie, jak ważne jest dobre przyjęcie, zwłaszcza z rozgrywającym klasy Janusza. Czyli sprawdza się podejście Antigi - jak masz dobre przyjęcie, to rozgrywający może rozgrywać, w innym przypadku tylko wystawia. Ciekawe czy gdybyśmy od początku zagrali parą Śliwka Fornal i mogli grać środkiem wynik byłby inny? Oczywiście gra na 2 libero przy Zatorskim jest obowiązkowa, albo może nawet w ogóle bez Zatorskiego skoro z Fornalem zamiast Semeniuka libero nie musiałby kryć 2/3 boiska?
No i jeszcze przytyk pod adresem Grbicia, że jednak nie wziął Butryna z jego zagrywką zamiast niewykorzystywanego 4 środkowego. Widać było jak trener Amerykanów kombinował ile tylko mógł z Averilem byle tylko wykorzystać każdy ułamek szansy na zdobycie dodatkowego punktu, a Grbić sobie tylko stał. popijał wodę i nawet na chwilę nie zdjął z boiska Zatora, który - co normalne - nie zdaje sobie sprawy jak bardzo spierdolił naszą grę w obronie.
Jak będziecie oglądać powtórki meczy naszych chłopaków (nie tylko ten z Włochami) to zwróćcie uwagę ile razy Zatorski niepotrzebnie dublował pozycję innych zawodników w obronie, zostawiając jednocześnie dużo wolnego pola zupełnie niebronionego. O staniu bokiem do siatki kiedy atak idzie przez środek, ani o robieniu za drewniaka, od którego piłka odbija się w przypadkowym kierunku nawet nie chce mi się pisać. Jak patrzyłem co wyrabia wcale nie najlepszy przecież włoski libero to moje wkurwienie na popijającego spokojnie wodę naszego trenera było niebotyczne. No żeby u nas Bieniu bronił lepiej od Zatorskiego???
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

No i potwierdziło się wczoraj, co kiedyś pisałem, że Leon na przyjęciu to osłabienie drużyny. Świetna taktyka ZAKSY grania zagrywką w Leona i pozamiatane. Czyżby polski finał Ligi Mistrzów? :D :D :D
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Siatkówka

Post autor: SithFrog »

Theeck pisze:No i potwierdziło się wczoraj, co kiedyś pisałem, że Leon na przyjęciu to osłabienie drużyny. Świetna taktyka ZAKSY grania zagrywką w Leona i pozamiatane. Czyżby polski finał Ligi Mistrzów? :D :D :D

Nie dość, że polski finał to jeszcze w jakim stylu! Dreszczowiec jakich mało, fantastyczna gra z obu stron. Zaksa na własne życzenie nie wygrała 3:1, ale za to ile emocji :)
Obrazek
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Siatkówka

Post autor: grel3gargamel »

Bardzo ładnie Zaksa się podniosła po finałach Mistrzostw Polski, gdzie byli wyraźnie słabsi
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Po kilkunastu latach posuchy, nasze siatkarki zdobyły jakiś medal! Fajnie! Może przy Lavarinim na dłużej zagościmy w czołówce, bo te lata z Nawrockim... ehhh...

Ale przy tej okazji - niesamowite wrażenie zrobiła na mnie frekwencja w trakcie ostatniego weekendu męskiej Ligi Narodów :shock: Turniej odbywał się na Filipinach... W kraju, który nawet nie wiem czy ma profesjonalną drużynę narodową.... (no dobra, pewnie ma, ale marną)... Myślę sobie: no super miejsce! Kolejny doskonały pomysł dziwaków z FIVB..." A tu BUM! Co mecz to pełna hala! Średnio po 5000 tysięcy osób na spotkaniu! Świetna atmosfera! Obawiam się, że w Gdańsku, kiedy nie będą grali nasi, będzie pustawo....
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

3:0 z Brazylią, pięknie!
I muszę odszczekać obawy co do frekwencji, na wczorajszych ćwierćfinałach też ponad 5k na każdym.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Ale meczor!
Mamy półfinał,a tam już czeka Słowenia,z którą odpadliśmy w ćwierć/półfinale w 4 albo nawet 5 ostatnich edycjach ME....
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Mamy to!
I to po 14 latach przerwy - w międzyczasie zdążyliśmy być m.in. dwukrotnymi mistrzami świata, ale na ME jakoś nie szło. Za to dziś rewanż na Włochach za zeszłoroczny finał MŚ, i to jeszcze na ich ziemi. PIĘKNIE!
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Siatkówka

Post autor: Theeck »

Udany mecz, jakoś tak na początku drugiego seta stało się dla mnie jasne, że nasi zdobędą tytuł :)
A ile rezerw jeszcze mamy. Co prawda MVP został Leon, ale dla naszej drużyny IMHO bezdyskusyjnie był nim Śliwka :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Siatkówka

Post autor: Bambusek »

Oj nieciekawie to z Belgami dzisiaj wygladało. Ważne, że do przodu.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Siatkówka

Post autor: zodi »

Powoli zaczynamy olimpijski sezon kadrowy!

Fajnie zaczęły Panie,wygląda na to,że dobre granie z zeszłego roku nie było przypadkowe. Gdyby trzymały formę to kto wie, mogą nam sprawić dużo radości na igrzyskach!

A Panowie to wiadomo, ćwierćfinał... ;)
ODPOWIEDZ