Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Matthias[Wlkp] pisze:Obrazek się nie ładuje...
A teraz?
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7433
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Teraz tak.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Gregor »

A ja polecę coś "budżetowego":

Grodziska White IPA z Browaru Grodzisk jest bardzo fajna za 5 zyla ;) Dodatek herbaty i fajne chmiele (Sorachi Ace, Equinox).
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Nom, Grodziska White IPA bsrdzo dobra. Piłem już kilka razy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Wypiłem w końcu Porter Podbity Śliwką z Browaru Jabłonowo. Czekał od maja :D Smakuje bardzo podobnie do Imperium Prunum tylko jest mocniej nagazowany. Moim zdaniem za mocno. Śliwka jest bardzo intensywna, możliwe że nawet bardziej niż w Kormoranie. Ciała chyba Podbity ma ciut mniej od swojego pierwowzoru bo to trochę taka podróba (dużo tańsza) ;) Bardzo dobre piwo tylko to wysycenie za duże. Kupowałem w maju, ale czasem jeszcze je widuję w sklepach.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Spectrum ze Szpunta, zdecydowanie polecam!!!

https://www.ratebeer.com/beer/szpunt-spectrum/502633/
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Najlepsze pszeniczne jakie piłem w życiu:

http://pogromcy-meatow.ontap.pl/beer?mo ... r_id=12682

A to triple IPA tak dobra, że zrywa beret z czachy razem ze skalpem (12% alko, a ledwie czuć):

http://pogromcy-meatow.ontap.pl/beer?mo ... r_id=13749
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: peterpan »

Piję właśnie piwo z postacią z kreskówki Walaszka "Blok Ekipa" - konkretnie Pilsa Wojtasa i stwierdzam, że gdyby kosztowało nawet te trzy blachy, nawet trzy i pół to brałbym. Kurde, w porównaniu do reszty piw z koncernów ma smak, który ostatnio naprawdę zanika (albo jak się wysmakowałem ;) ). Tylko piątka to trochę za dużo za to - w tej cenie można mieć już inne fajne piwa bez takiego przypału na etykiecie. No i w lepszej jakości. Piany, zamachów kolorów i innych nie oceniam, bo nie jestem Kopyrem i piję z butelki ;) Browar Bytów. Pic rel.

Obrazek
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Nic nie zanika, dobrych pilsów z browarów kontraktowych przybywa.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Nic tu nie pisuję, bo ostatnio w ogóle nie mam ochoty na eksperymenty, a moje ulubione piwa można niemal zawsze kupić od ręki. Pomogłem jednak niedawno kumplowi w przeprowadzce i wynagrodził mnie takim cudem.

https://imgur.com/a/3vAqM

W smaku rewelacja, a i butelka śliczna, zamknięcie praktyczne i gratis bardzo ładne szkło. Jakby ktoś gdzieś miał kasę i okazję kupić to polecam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7433
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ostatnio kupiłem w mega promocji sok pomidorowy (4 litry za $2.77, tutaj to taniej niż woda) i robię sobie okazjonalnie "Krwawą Mary". W Kanadzie jest też popularny "Krwawy Cezar", który zamiast soku pomidorowego ma "Clamato", czyli sok pomidorowy z dodatkiem rosołu z ostryg... (nie wiem, skąd im się to wzięło...).

Wróciłem też ostatnio do Martini - słodkie było trochę za słodkie, a wytrawne zbyt wytrawne, więc mieszam 50/50 czerwone słodkie z białym wytrawnym.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

SithFrog pisze:Nic tu nie pisuję, bo ostatnio w ogóle nie mam ochoty na eksperymenty, a moje ulubione piwa można niemal zawsze kupić od ręki. Pomogłem jednak niedawno kumplowi w przeprowadzce i wynagrodził mnie takim cudem.

https://imgur.com/a/3vAqM

W smaku rewelacja, a i butelka śliczna, zamknięcie praktyczne i gratis bardzo ładne szkło. Jakby ktoś gdzieś miał kasę i okazję kupić to polecam.
Mam podobnie - coraz częściej kupuję to co już piłem, a nowości głównie z moich "ulubionych" browarów.
Piłem ten porter w zeszłym roku, całkiem fajny. Ładne opakowanie, butelka z krachlą i to szkło, bardzo pasuje na prezent. Szkoda tylko, że browar najpierw puścił to piwo do sklepów tzw. specjalistycznych, a później w dużo niższej cenie do Tesco. Ludzie się trochę wkurzyli. Pewnie dlatego ciągle można je kupić bo stoi razem z Tyskim czy innym Żubrem na tej samej półce. Termin ma do któregoś tam sierpnia. Może pod koniec będą wyprzedawać za pół ceny :D

Mnie udało się ostatnio kupić Imperium Prunum. W sumie to chyba w tym roku jest łatwiej bo i mniejsza butelka i samego piwa więcej. Uwielbiam to piwo i tą wędzoną śliwkę w nim :)

Obrazek

W kolejce czeka już Samiec Alfa zakupiony wczoraj :>
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: boncek »

Kalten pisze:W kolejce czeka już Samiec Alfa zakupiony wczoraj
Halaster zaczął się sprzedawać?
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7492
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Crowley »

Esencja Halastera. If you know what I mean...
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Rojek
zielony
Posty: 258
Rejestracja: 17 maja 2015, o 20:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Rojek »

Czołem. Dawno nic nie pisałem, bo wziąłem sobie za punkt honoru napisanie najpierw kilku tekstów podróżniczych na główną. Pisanie pierwszego odcinka zajmuje mi już pół roku, także pogodziłem się z porażką. Co innego picie piwa. To nigdy nie wiąże się z porażką. W piwie jest tylko sukces.

A sukcesem na niespotykaną skalę jest piwo jopejskie. XV-wieczny gatunek piwa rodem z Gdańska. Na pierwszą próbę jego odtworzenia porwał się jeden z założycieli AleBrowaru, a teraz Olimp uwarzył całą partię do normalnej sprzedaży w sklepach.
Spoiler:
Obrazek
Obrazek

Oprawa jest całkowicie profesjonalna - kartonik ze złoceniami, prawdziwy lak na korku (a nie bieda-wosk), szroniona butelka i karteczka z krótką (nieco zbyt krótką, w mojej opinii) informacją na temat samego piwa i jego historycznego promotora - Jana Heweliusza. Na lak niestety trzeba uważać przy otwieraniu, bo się kruszy jak pojebany przy obieraniu i może nieuważnemu konsumentowi wpaść do środka. Teraz o samym piwie:

Ekstrakt - 45,0%
Alkohol - 8,5 obj.

O składzie nic za bardzo nie wiadomo, poza tym, że jest słód jęczmienny, chmiel i drożdże.

Po nalaniu do kieliszka widać, że ma bardziej konsystencję syropu niż piwa. Po zamieszaniu zostawia kolor na ściankach. Piany nie ma wcale, ale przy tak potężnym ekstrakcie to nic dziwnego. W zapachu uderza cała gama aromatów. Na pierwszym planie czuć zagęszczony ocet balsamiczny, ale są też leśne grzyby, pumpernikiel, karmel... Do dań z dziczyzny pasowałoby prześwietnie jako taki likier do ćlamkania w trakcie jedzenia.

W smaku jest dużo bardziej gorzkie niż w zapachu. Przypomina gęsty do granic rozsądku porter bałtycki. Dodatkowo dochodzą (ale już dużo delikatniej niż w zapachu) aromaty octu balsamicznego i grzybów. Powiem tak - rozpierdala mózg. Naprawdę. Koncentracja aromatów, gładkość i zrównoważenie smaków słodkiego, kwaśnego i gorzkiego jest bezbłędne. Jest to rzecz, w której idealnie można się rozsmakować w trakcie spokojnego wieczoru.
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Dogy »

Obrazek

To ja się pochwalę! Moja druga cegiełka do rodzimego kraftu dołożona.

Wypaliłem kawę dla Browaru DeerBear, która wylądowała w stoucie z kawą, wanilią, kakao i gałką muszkatołową.
Piłem przedpremierowo - lekki stout, z super słodkim aromatem i ciekawą kontrą waniliowo-ziołową (czuć gałkę).
Gęstości RISa nie oczekujcie, ale jeżeli macie ochotę na jakieś lekkie i ciemne piwo to polecam.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Kalten »

Browar Biały Kruk Sankofa Black IPA

Piwo z młodego jeszcze browaru z mojego miasteczka. Bardzo podobają mi się ich etykiety i ta nie jest wyjątkiem. Bardzo ładna drobna piana, ciemna i nieprzejrzysta barwa. Piwo prezentuje się super. Aromat dorównuje prezencji. Świetny, chmielowy, mocny i nie uciekający. Chinook i Mosaic zrobiły robotę ;) Goryczka konkretna, może trochę pozostająca, ale bez przesady. W końcu to Black IPA! Poza tym może trochę kawy czy paloności, ale głównie to jest potężne walnięcie chmielem i goryczką. Świetne piwo. Moim skromnym zdaniem równie dobre jak topowe Black IPA w PL (np. Nosferatu z Radugi). Zdecydowanie do powtórzenia, a to się nie zdarza u mnie często ;)
Chyba po weekendzie leci w Polskę. Jak spotkacie to polecam i koniecznie dajcie znać jak Wam smakuje :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1875
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Ptaszor »

A napisze któryś recenzję tego waginalnego?
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: PIOTROSLAV »

No i ten... Kopyr wrzucił filmik ze ma problem. Podobno trzeci lajw z ostatniej imprezy zmienił się w patostreama.

Już przed Wielkanocą był sygnał jak się podjął postu bez piwa i chyba po dwóch tygodniach wrzucił film, że jednak nie da rady...

A Wy jak tam? Dalej trzy bałtyckie przed kolacją?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: peterpan »

Właśnie obejrzalem. Kopyr jest jeszcze na etapie wyparcia. Jest alkoholikiem, ale boi się do tego przyznać przed samym sobą. A to co robi jest nieodpowiedzialne.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

PIOTROSLAV pisze:A Wy jak tam? Dalej trzy bałtyckie przed kolacją?
U mnie właśnie przerwa od alkoholu. Do 19 października przynajmniej.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Gregor »

Jutsimitsu pisze:
PIOTROSLAV pisze:A Wy jak tam? Dalej trzy bałtyckie przed kolacją?
U mnie właśnie przerwa od alkoholu. Do 19 października przynajmniej.
Ja do 5 listopada :(
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Szokujący materiał.
peterpan pisze:Właśnie obejrzalem. Kopyr jest jeszcze na etapie wyparcia. Jest alkoholikiem, ale boi się do tego przyznać przed samym sobą.
Mam podobne spostrzeżenie. Dwa czy trzy razy powtórzył, że nie potrafi się kontrolować, ale podkreślił co najmniej raz, że alkoholikiem nie jest. Przecież to jest właśnie clou alkoholizmu, brak kontroli nad nałogiem. A to, że zdarza mu się głównie na imprezach zmienia niewiele.
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: peterpan »

Temat mocno mnie wkurza, bo mam kumpla wysokofunkcjonalnego alkoholika. I ja słyszałem już od niego podobne teksty. Co gorsza też jest świadomy tego, że jest alkoholikiem, ale nie wyobraża sobie życia bez alkoholu i postanowił, że sam siebie będzie ograniczał. Zamiast 4 piw dziennie i setki wódki dwa piwa. W dalszym ciągu uważa, że ma kontrolę nad piciem, chociaż miał już dwa przypadki delirki kiedy nie pił dłużej niż kilka dni.

Wkurza mnie to, że pod filmem Kopyra pojawiają się głosy chwalące jego odwagę cywilna, jego postanowienie, lub twierdzące wręcz, że to każdemu się zdarza i nie ma co robić halo. On właśnie to chciał usłyszeć, uciekając od problemu. Jest gwiazdą i chce nadal gwiazdorzyć. Potrzebuje do tego alkoholu i uwagi.

Ja osobiście mam moralniaka odnośnie kumpla, bo piłem z nim ostro i często dozgonnie. Wiem, że jestem współodpowiedzialny. Dlatego wkurwia mnie Kopyr. Jest niebezpieczny, bo zmniejsza poczucie że coś jest nie halo już od dawna. W jednym Q&A stwierdził, że od dwóch piw dziennie nie da się uzależnić. Chrzanił, bo sam wiedział juz, że ma problem, tylko bagatelizował go. Problem jest taki, że ja pomimo tego, że robiłem źle ale ucierpiała od tego jedna osoba, której staram się pomóc (nie umniejsza to mojej winy, bo kocham kumpla jak brata), ale od jego tekstów sporo ludzi może nabrać poczucia, że również nie są alkoholikami.

Ja przez wiele lat piłem, piję ryzykownie. Jednak od bardzo dawna nie przekraczam założonej granicy. Czasami pije, by uciec od emocji i to jest bardzo niebezpieczne. Ale to też już praktycznie zanika, rozwiązuje problemy inaczej. Jak już robię comming out to na całego - temat picia często powraca na terapii na którą chodzę. Rozumiem to coraz bardziej i integruje z reszta problemów z którymi się mierze na terapii. I znajduje alternatywne rozwiazania swoich problemów. Bo nie chce przepić życia. Kopyr nie wie, że już przekroczył granicę i ułatwia jej przekraczanie innym. Bawi się w samoleczenie, podczas kiedy już wie że jest ciężko chorym, ale wmawia sobie i innym, że witamina C uleczy raka. Nie różni się w tym od Ziemby i innych szarlatanów.


Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Counterman »

Ja widziałem ludzi umierających na ogólnie pojęte zatrucie alkoholowe. Strasznie chujowa śmierć.

Jak by w szkole zrobić wycieczki na takie oddziały, gdzie ludzie umierają na powikłania po regularnym piciu alkoholu, to efekt był by mocny. Ale wiem, coś takiego mocno nierealne.

Alkohol pije okazjonalnie. Średnio dwa piwa na dwa-trzy tygodnie, jak wpadnie. Wódkę piję średnio raz na kwartał, albo i mniej.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Peter, chyba trochę przesadzasz. Kopyr jeszcze nie jest świadom (albo jest i się oszukuje), ale wydaje mi się, że przyznanie się - chociaż częściowe - że problem jest to duży krok. Z czasem może przyjdą kolejne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Piccolo »

Żaba o ile samo oświadczenie, że może mieć problem faktycznie jest ok i warte pochwały, tak cała reszta już nie. Bagatelizowanie tego, komentarze ludzi, że każdemu się zdarza i w ogóle to jest spoczko faktycznie nie jest zbyt odpowiedzialne.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: peterpan »

Żabski, ja nie umniejszam tego, że jest to trudne. Ja z kumplem przestałem sie najebywac jakiś czas temu. Przestał wtedy chlac na umor, tylko przeszedł na codzienne nasączanie się do dosyć wysokiego poziomu. W zaciszu domowym. Codziennie. Czy to że wie, że jest alkoholikiem i oszukuje się, że może tak żyć bez przypalu (bo nie zawala pracy, bo nie bije kobiety, bo nie przeszkadza mu to w wykonywaniu obowiązków) jest krokiem? Wątpię. To kolejna faza próby kontroli. Pierwszym krokiem w AA jest przyznanie się, że alkohol przejął kontrolę nad życiem. Bez tego Kopyr może nie będzie się najebywac na imprezach, ale znajdzie inne miejsce. Mniej widoczne. Wódy pewnie nie będzie kitral po domu, ale coś znajdzie.

Podam taki przykład z dupy może troche - masz żonę i kochasz się z nią w domu często, okazując jej miłość. Ale od czasu do czasu wychodzisz z kumplami na dziwki, chociaż w sumie nie chcesz, parę razy próbowałeś opuścić spotkania, ale wewnetrznie musisz i łapiesz syfilis. Masz już krosty na fiucie, ale nie podejmujesz się leczenia, tylko postanawiasz, że będziesz wybierał czyste burdele z klasa i to nie z kumplami, ale samemu. No i mówisz kumplom, że coś cię swędzi na kutasie, ale to nic groźnego. Tylko że na razie odpuszczasz wspólne "męskie" wypady. Samemu sobie wmawiasz, że to nie syfilis, ale swedzenie, które złapałes, bo się źle zapezpieczalas. Robisz tak bo sam się przed sobą wstydzisz że jesteś seksoholikiem z efektami ubocznymi tego stanu. Nie chcesz tego zmieniać, bo w twoim mniemaniu stracisz możliwość tego co według ciebie jest najważniejsze w życiu.

Uważasz, że człowiek ten zrobił wystarczający krok? Czy też może idzie dalej w samooszukiwanie, które nie skończy się tylko wyleczalnym syfilisem, ale może na przykład hivem?

Do tego wyobraź sobie, że facet ten ma jakiś tam autorytet w sprawie seksu i mówi publicznie, że chodzęnie na kurwy nie jest niebezpieczne jeżeli się dobrze zabezpieczasz. A inni mu przyklaskują i mówią, że każdemu się to zdarza, gratulują mu odwagi, że odmawia wychodzenia na miasto z kumplami. To zagraża mu i innym którzy go słuchają. Tak to widzę że swojej perspektywy.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Analogia z burdelami nietrafiona. Chyba, że on zrezygnuje z burdeli w ogóle, a nie wybierze czyste. Kopyr trochę się wyspowiadał i przyznał przed ludźmi i samym sobą, że ma problem. To już coś. Może ogólnie za mało, ale na początek wystarczy. Może jak zobaczy, że musi pić w takim razie więcej w domu to zrozumie.
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: peterpan »

Przecież on mówił że rezygnuje z festiwali, gdzie się upadlal, a nie z alkoholem w ogóle. To właśnie ten czystszy burdel w którym jego zdaniem nie będzie już łapał syfa.

Jeżeli mówi, że nie ma już w pewnym momencie kontroli nad piciem w 9 przypadkach na 10 na festiwalach to jest problem. W domu może jest temperowany. W każdym razie na terapię powinien pójść. Może nie AA. Jeżeli pacjent nie może przestać pić, bo np. tego nie chce, to uczy się tam kontrolować zniszczenia. Bez terapii to samoleczenie i dalsze samooszukiwanie siebie i swoich widzów.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

peterpan pisze:Przecież on mówił że rezygnuje z festiwali, gdzie się upadlal, a nie z alkoholem w ogóle. To właśnie ten czystszy burdel w którym jego zdaniem nie będzie już łapał syfa.
No nie do końca. Ja regularnie piję jedno piwko dziennie, czasem jedno na dwa dni i nie jestem alkoholikiem :) Czasem jak mi się nie chce do sklepu jechać albo mam przesyt to nie piję nic przez dwa miesiące. On mówił, że w domu pije mało. Najczęściej jedno dziennie do recenzji i w zasadzie tyle. Jak ograniczy do tego to już coś. A na terapię powinien iść.
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: peterpan »

Widzisz, a Kopyr w okolicy Wielkanocy robił sobie post Daniela - wyłączający m.in. alkohol. Chciał to zrobić na bodaj 40 dni. Wytrzymał dwa tygodnie. To, kiedy się pije codziennie, nawet niedozgonnie i nie możesz przestać chociaż nie chrzanisz sobie życia tym nazywa się alkoholizmem wysokofunkcjonalnym. Zresztą nie wiemy ile tak naprawdę pije w domu - to co mówi publicznie wcale nie musi się pokrywać z rzeczywistością :/

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Gregor »

Idzie ktoś na Beer Geek Madness we Wrocławiu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1875
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Ptaszor »

Szukam whisky dla kogoś obchodzącego 30 rocznicę urodzin. Czyli na bogato, ale bez przesady, wiek to tylko liczba. Czy ktoś z was jest w stanie polecić coś innego niż standardowy Jaś Wędrowniczek za stuwacza? Zastanawiałem się nad czymś takim jak poniżej, ale być może ktoś z was ma/poleca jakieś lepsze whisky?
https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... 0-75l.html
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

Ardbega osobiście nie polecam. Zwłaszcza jeśli ktoś nie pija częściej. To jednak jest dosyć wytrawna whisky.

Osobiście polecę (bardziej lekko) Aberlour lub The Hive.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:Ardbega osobiście nie polecam. Zwłaszcza jeśli ktoś nie pija częściej. To jednak jest dosyć wytrawna whisky.
Ja pijam bardzo rzadko i moim zdaniem jest świetna i kopie zad. Na pewno lepsza niż ten JW.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7433
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html

Ten Ardbeg. Bez dwóch zdań. Legendarny i wcale nie taki wytrawny trunek. W ogóle to nie ma konkurencji - MUSTHAVE! Cała reszta jest przereklamowana z cenami dla snobów! Tylko Uigeadail!

https://sklep-domwhisky.pl/product-pol- ... -0-7l.html

Alternatywnie, jak chcesz komuś zrobić "psikusa" czymś absolutnie wyjątkowym, może niekonieczne w pozytywnym znaczeniu - ten Laphroaig jest jedyny w swoim rodzaju. Quarter Cask znaczy, że z mniejszej beczki i więcej smaku drewna przechodzi. Można prawie drzazgi wyjmować spomiędzy zębów ;). Do tego mega-medyczny, dymny posmak - UNIKAT! Ja lubię i kupuję jak jest okazja - ale podkreślam - to jest trunek tylko dla prawdziwych miłośników ekstremalnych przejażdżek!
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Razorblade »

Matthias pisze:Tylko Uigeadail
Czy ja wiem? Smakowo az tak bardzo moim zdaniem od "klasycznej 10" nie odbiega, ale zawartosc alko dla mnie powoduje czasem ze potrafi byc wieczorem po ciezkim dniu zwyczajnie... nieprzyjemny

Chyba wole An Oa i 10 jednak...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: PIOTROSLAV »

Laphroaig
Przecież dla niekonesera to taki sam smak jak Ardbeg będzie.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Jutsimitsu »

U mnie Ardbeg stoi w barku od prawie roku. W międzyczasie inne przyszły i wyszły, a tego wypić nie idzie. Na szczęście zostało jakieś 0.2 i może to zmęczę. Jednak zupełnie nie wiem o co taki hype.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:U mnie Ardbeg stoi w barku od prawie roku. W międzyczasie inne przyszły i wyszły, a tego wypić nie idzie. Na szczęście zostało jakieś 0.2 i może to zmęczę. Jednak zupełnie nie wiem o co taki hype.
Jak z wszystkim, rzecz gustu i indywidualny smak :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7433
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Razorblade pisze:Czy ja wiem? Smakowo az tak bardzo moim zdaniem od "klasycznej 10" nie odbiega
IMHO ten jeden konkretny Ardbeg ma tak o rząd wielkości więcej smaku.
PIOTROSLAV pisze:Przecież dla niekonesera to taki sam smak jak Ardbeg będzie.
Gwarantuję Ci, że jak spróbujesz TEN KONKRETNY Ardbeg i TEN KONKRETNY Laphroaig to poczujesz kolosalną różnicę :).

Ja dużo whisky nie piję ostatnio, ale z tych co kiedykolwiek spróbowałem (a było tego trochę), to właśnie te dwa wryły mi się w pamięć, bo wyrózniały się od wszystkiego dookoła.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1875
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Ptaszor »

Matthias, te drzazgi wyjmowane z okrwawionych dziąseł mnie kupiły, biorę wybuchową mieszankę! Dzięki za pomoc. Podświadomie czułem, że temat whisky może być na tym forum popularny :)
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: PIOTROSLAV »

Jeśli patrzeć na popularność, to czy ktoś ma jakiś swoj ranking małpek? Newsweek napisal, ze dziennie w Polsce trzy miliony się sprzedaje...
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Pquelim »

Ardbeg
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: peterpan »

PIOTROSLAV pisze:Jeśli patrzeć na popularność, to czy ktoś ma jakiś swoj ranking małpek? Newsweek napisal, ze dziennie w Polsce trzy miliony się sprzedaje...
Wisniowka soplicy dobrze wchodzi w komunikacji miejskiej

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1875
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Piwo, wino, drinki i inne rarytasy...

Post autor: Ptaszor »

peterpan pisze:
PIOTROSLAV pisze:Jeśli patrzeć na popularność, to czy ktoś ma jakiś swoj ranking małpek? Newsweek napisal, ze dziennie w Polsce trzy miliony się sprzedaje...
Wisniowka soplicy dobrze wchodzi w komunikacji miejskiej

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Słyszałem, że szympansy to złośliwe skurwysyny.
ODPOWIEDZ