Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: Alexandretta »

W tym roku druga edycja imprezy. Zapowiada się interesująco. Poniżej przeklejam info:

W tym roku mija 20 rocznica śmierci Jaya Minera - założyciela firmy Amiga, którego również określa się często jako "ojca Amigi". Z tej okazji na Pixel Heaven zagoszczą panowie: Mike Montgomery - założyciel studia Bitmap Brothers, które wydało takie hity na Amigę jak: Xenon, Cadaver, serię Speedball czy Chaos Engine. Innymi ich znanymi grami, które już ukazały się na komputery klasy PC są chociażby Z i jej sequel, Z: Steel Soldiers. Drugi pan to Jon „Jops” Hare, założyciel Sensible Software, który stał za takimi tytułami jak Sensible Soccer, która to seria była wręcz kultowa w kręgach amigowych czy Cannon Fodder. Rozmowę poprowadzi Piotr „Micz” Mańkowski.



Ponadto odbęda się panele dyskusyjne, na które zostali zaproszeni goście:

Michał Kiciński - jeden z założycieli CD Projekt

Tomasz Mazur - założyciel, o ile się nie mylę firmy Mirage

Grzegorz Onichimowski - założyciel IPS Computer Group, firmy która jako pierwsza w naszym kraju zaczęła sprzedawać oryginalne gry sprowadzane z zachodu ale pakowane w polskie pudełka z dołączanymi przetłumaczonymi instrukcjami, później także w pełni lokalizowane, czego przykładem jest chociażby pierwsza część Dungeon Keeper.

Marcin Turski - prezes spółki LEM - Licomp Empirical Multimedia /dawniej Licomp Empik Multimedia/



Do tego nie zabraknie redaktorów z kultowych magazynów o grach:

Świata Gier Komputerowych (Piotr Pieńkowski)

Resetu

Gamblera (Aleksy „Alex” Uchański)

NEOplus (Michał Mielcarek)

Computer Studio

CD-Action (Kamil „Berlin” Krupiński)



Swoją obecność ponoć potwierdził także Adrian Chmielarz - założyciel Mertropolis Software (Tajemnica Statuetki, Teenagent, Reflux, Gorky 17), People Can Fly (PainKiller, Bulletstorm), a także The Astronauts (The Va­ni­shing of Ethan Car­ter - w przygotowaniu)

Tego roczny Pixel Heaven zapowiada się bardzo ciekawie. Przypominamy, że impreza odbedzie się w dniach 31/05 – 1/06 w klubie 1500m2 (Warszawa).

Koszt: 40 PLN (wcześniejsza rejestracja on-line) lub 50 PLN (płatność na miejscu, bez rejestracji on-line)

Web: http://pixelheaven.pl/
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: DaeL »

Super inicjatywa, ale ni cholery mi termin nie pasi :/
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2712
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: Cherryy »

Cholera, świetna rzecz. Z przyjemnością bym się wybrał, ale podobnie, jak DaeL - termin dla mnie zupełnie nieteges. :(
Since 2001.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: Alexandretta »

Byłam. Impreza myślę że całkiem udana. Relacja i zdjęcia wkrótce.

W tym miejscu pragnę przekazać Wam pozdrowienia od Naczelnika, którego miałam przyjemność poznać osobiście :)
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6356
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: Voo »

I taka relacja na główną byłaby jak znalazł!
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: Dragon_Warrior »

Mi niby nie pasowało ale ze dwa razy byłem blisko rzucenia wszystkiego żeby jednak pojechać zobaczyć trochę graczy w moim wieku i zamienić kilka słów z PePe ale czegoś zabrakło w tej motywacji... przypuszczam, że małej pierdoły pewnie i bym pojechał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: Alexandretta »

Relacja z pokazu nowej gry tworzonej przez Adriana Chmielarza (Tajemnica Statuetki, Painkiller, Bulletstorm): http://napograniczu.net/na-horyzoncie/t ... eaven.html
Relacja z pozostałej części imprezy wkrótce!
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2712
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: Cherryy »

Powiedziałaś Naczowi, że czekamy tu na niego? :P
Since 2001.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: Alexandretta »

Pewnie że tak :) Mam nadzieję że zawita.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 608
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: Alexandretta »

Jest i pełna relacja z imprezy: http://napograniczu.net/odloty/pixel-he ... prezy.html (galeria zdjęć na dole, będzie poprawione by pojawiała się bezpośrednio pod tekstem, ale nie wiem kiedy).
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: zodi »

Nie wiem czy ten temat miał coś wspólnego z magazynem Pixel, ale.... ale chodzę sobie ostatnio po Empiku, przeglądam półki z książkami (nawet skutecznie, kupiłem Tajemnice kadry, całkiem spoko), przechodzę wzdłuż regału z kolorową prasą, a tu, zupełnie przypadkiem, mój wzrok przyciągnął jakiś PIXEL... "Co to ?" myślę sobie. Kultura gier wideo... "ki chuj" myślę sobie... Przeglądam, a tam Sir Haszak, Micz, Naczelnik, User Jama... "O żesz k...!" - tak głębokie przemyślenia też mnie wtedy dopadły! Przecież to bohaterowie mojej MŁODOŚCI!!!! I to już 36 numer...! Dwa i pół roku a ja pierwszy raz to zobaczyłem.....
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: SithFrog »

zodi pisze:I to już 36 numer...! Dwa i pół roku a ja pierwszy raz to zobaczyłem.....
Hehe, całe powstanie Pixela było głośno komentowane w branży, na forach, w serwisach i nawet na naszym forum. Ba, na głównej ktoś napisał artykuł:

http://fsgk.pl/wordpress/2014/12/1219/

Gdzieś Ty się uchował Zodi ;)
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: zodi »

O akcji z SSem coś mi się obiło o uszy, ale nie kojarzyłem, że to miało coś wspólnego z PIXElem :)

Dzięki za linka, odświeżę pamięć.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: Bambusek »

Część nie zna Felicii Day, Zodi nie zna Pixela.

To forum zeszło na psy :P
zodi
Kofan Annan
Posty: 2606
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Pixel Heaven 2014 Retro Entertainment Days

Post autor: zodi »

Bambusek pisze: To forum zeszło na psy :P
około 2001 roku ;)

Wracając do Pixela - kiedy nowy numer ? Chcę czytać!
ODPOWIEDZ