FSGK.PL

since 1998
Teraz jest 12 grudnia 2018, o 05:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 428 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 października 2018, o 09:52 
rooooooooooki

We Włoszech :) W Juve i Interze.

Prawda jest taka, że wracamy na swoje miejsce. Witaj Austrio i Serbio, z nimi może będziemy czasem wygrywać :D

since 22/4/2003

PostNapisane: 15 października 2018, o 21:50 
Król Sucharów

Kuba jest gotowy na powrót to Ekstraklasy.

"To nie baśń, to życie. Parszywe i złe. Więc do cholery i zarazy przeżyjmy je w miarę przyzwoicie. Ograniczmy ilość czynionych innym krzywd do niezbędnego minimum."

Old FŚGK number is 31 610.

PostNapisane: 21 listopada 2018, o 10:38 
rooooooooooki

nadal nie jestem przekonany do Brzęczka.

z jednej strony - mamy bilans bramkowy 4-6 po czterech meczach z Włochami i Portugalią - aktualnym mistrzem europy. no nie ma co sie zzymac, to nie sa jakies spektakularne sukcesy, ale nadal wyniki poszczegolnych meczow wygladaja calkiem przyzwoicie. tym bardziej, jak wziac pod uwage co sie z nami stalo na mundialu i ze jestesmy w okresie, w ktorym konieczna jest przebudowa.
tylko ona jakos nie nastepuje.
no bo z drugiej strony - jakoś takoś mam wrażenie, że jeszcze jedziemy siłą rozpędu jakościowego, który w naszej kadrze pojawił się dobre kilka lat temu.
czyli co, chwalić Brzęczka za to, że nie zepsuł?
no jednak trochę zepsuł. Kadra trzyma się na ślinę, powołania dostają jacyś przypadkowi kopacze, ktorych selekcjoner zna z wlasnej przeszlosci w szatniach ekstraklasy i pierwszej ligi.
kadra nie ma absolutnie zadnego stylu, gra opiera sie na umiejetnosciach poszczegolnych zawonidkow, wypracowanych wczesniej za nawalki automatyzmach pomiedzy znajacymi sie zawodnikami i ewentualnych zrywach typu Frankowski dzisiaj/Grosicki wczesniej.
Do tego nie umiemy wygrac, nie chcemy zaatakować przeciwnika, ktory wyszedl na mecz w kapciach, a na pol godziny przed koncem zostal zredukowany kadrowo o jednego zawodnika.
my kruwa dawaj niski pressing, powtorka z japonii. jak my sie mamy cieszyc z takich 'sukcesow' to powiem szczerze, ze mam dosc, ze mnie ta ekipa zwyczajnie zaczela denerwowac.
a powinna przeciez cieszyc.

no i dalej nie wiem co sadzic, chyba poczekam na eliminacje euro. tam juz bedzie szybka i konkretna weryfikacja.

since 22/4/2003

PostNapisane: 21 listopada 2018, o 19:38 
Król Sucharów

Pquelim napisał(a):
nadal nie jestem przekonany do Brzęczka.

Lol, nadal? Ja póki co w ogóle. Nie widzę ani pomysłu, ani kierunku :P

"To nie baśń, to życie. Parszywe i złe. Więc do cholery i zarazy przeżyjmy je w miarę przyzwoicie. Ograniczmy ilość czynionych innym krzywd do niezbędnego minimum."

PostNapisane: 21 listopada 2018, o 19:40 

No ale wczoraj było jednak trochę mniej żenująco źle niż ostatnio....

PostNapisane: 21 listopada 2018, o 19:50 
Król Sucharów

zodi napisał(a):

2 lata temu w czerwcu graliśmy jak równy z równym ze Szwajcarią i potem Portugalią. Wygraliśmy pierwszy mecz w karnych, drugi przegrany, ale też dopiero po karnych.

Dziś Portugalia wygrywa grupę LN z Polską i Włochami. Szwajcaria idzie od 0:2 do 5:2 z Belgią, a my? I nie, remis z Portugalią grającą o pietruszkę gdzie 30 minut gramy 11 na 10 i ledwo dowozimy remis, w dodatku po karnym, to nie jest dobry prognostyk na cokolwiek.

PostNapisane: 21 listopada 2018, o 19:52 

SithFrog napisał(a):
zodi napisał(a):

2 lata temu w czerwcu graliśmy jak równy z równym ze Szwajcarią i potem Portugalią. Wygraliśmy pierwszy mecz w karnych, drugi przegrany, ale też dopiero po karnych.

Dziś Portugalia wygrywa grupę LN z Polską i Włochami. Szwajcaria idzie od 0:2 do 5:2 z Belgią, a my? I nie, remis z Portugalią grającą o pietruszkę gdzie 30 minut gramy 11 na 10 i ledwo dowozimy remis, w dodatku po karnym, to nie jest dobry prognostyk na cokolwiek.

Gdzie ja napisałem, że to jakikolwiek prognostyk ?
Napisałem tylko, że było mniej żenująco źle... :)

PostNapisane: 21 listopada 2018, o 19:55 
Król Sucharów

No to na co to miał być argument? :P Każda żenująca ekipa ma mniej i bardziej żenujące występy. ;P

PostNapisane: 21 listopada 2018, o 20:08 
rooooooooooki

ale my nie mieliśmy za Brzęczka jeszcze żenującego występu.

żenujący występ - oklep od Litwy, porażka 1-4 ze Słowacją, takie sprawy.

Narazie to po protu wygląda kiepsko. Ale urodzić się może wszystko. Żurkowski wczoraj w u-21 na przyklad pokazal, ze jest gotowy do wypelnienia luki w środku pola, kreatywnego rozgrywajacego imho.
Tylko... no nie mam przekonania, że za Brzęczka.

since 22/4/2003

PostNapisane: 22 listopada 2018, o 21:26 
Król Sucharów

Pquelim napisał(a):
ale my nie mieliśmy za Brzęczka jeszcze żenującego występu.

:O

PostNapisane: 23 listopada 2018, o 11:03 
Biedaklasa Manager

Cóż, Nawałka przez kilka lat zupełnie zmienił optykę patrzenia na kadrę. Pamiętam, jak na początku wieku czuliśmy się mocni, bo udało się pokonać Norwegię, czy Ukrainę mniejszym lub większym fuksem, ale zawsze tak, że rękawami oddychali (i piłkarze, i kibice). Jakieś porażki, remisy z czwartą ligą europejską przyjmowane były ze spokojem. Gol Smolarka z Portugalią to był główny temat rozmów przez kilka następnych lat.

A teraz Brzęczek nie przekonuje, bo w grupie z PORTUGALIĄ i WŁOCHAMI ugraliśmy ''tylko'' dwa punkty.

Ja tam się cieszę, to i tak świadczy o tym, że weszliśmy chyba już na stałe (bo i sportowo patrząc na młodzieżówkę, i mentalnie, patrząc na kibiców) na wyższy szczebel. Nawet pomimo tego, że spadliśmy ligę niżej, ale takie absurdy, to akurat zawsze była norma. ;)

PostNapisane: 23 listopada 2018, o 15:31 
Pan Bob Budowniczy Kierownik

Podziwiam was chłopaki za te gigantyczne pokłady optymizmu. Serio. Ja widzę kurs kolizyjny na betonowy mur, ale mam nadzieję, że to wy macie rację.

Jest na tym padole wiele dobrych wynalazków: jedne z nich są pożyteczne, inne znów miłe: za nie też i ziemię miłować należy. Zaś niejedno jest tak dobrze wynalezione, że jest jako pierś kobieca: i pożyteczne, i miłe zarazem.

PostNapisane: 23 listopada 2018, o 20:01 
Król Sucharów

Cherryy napisał(a):
A teraz Brzęczek nie przekonuje, bo w grupie z PORTUGALIĄ i WŁOCHAMI ugraliśmy ''tylko'' dwa punkty.

Punkt. W ostatnim meczu Portugalia nie grała o nic więc wyszli, bo musieli i prawie wygrali mecz grając 30 minut w 10. Tak jak mówi Crowley, macie optymizmu pod sufit :)

PostNapisane: 29 listopada 2018, o 14:26 
Król Sucharów

O, tu genialny tekst:

http://weszlo.com/2018/11/22/czwartek-l ... lewski-89/

Najlepsze dla lewniwych (o meczu Por-Pol 1:1):

Cytuj:
Po pierwsze, już przed tą kolejką zdążyliśmy się spieprzyć z Ligi Narodów. Z hukiem. Jako pierwsi w historii imprezy.

Po drugie, wciąż nie wygraliśmy żadnego meczu za kadencji nowego selekcjonera, choć poza Ligą Narodów graliśmy dwa sparingi u siebie.

Po trzecie, Portugalia miała zapewniony awans już przed tą kolejką. I ta Portugalia, widać było gołym okiem, nie zamierzała umierać za wynik. Reprezentowała sparingowe tempo.

Po czwarte, to sparingowe tempo w zupełności na nas wystarczało. Ich prowadzenie nie podlegało dyskusji.

Po piąte, cały korzystny wynik ułożyła nam nie dobra gra drużyny, bo ta waliła głową w mur, ale jedna akcja, jeden zryw, a w zasadzie głupota defensora. Gdyby odrobił lekcje wiedziałby, że Arek Milik pewnie i tak by nie trafił, a tak mało, że jedenastka: jeszcze pozostawienie na talerzu spokojnych ostatnich minut, bo i czerwona kartka uniemożliwiająca pogoń.

Po szóste, sam styl gry zionął bezradnością. Tak samo jak w poprzednich meczach.

PostNapisane: 29 listopada 2018, o 21:59 
Mr. Kroper

Ej serio... ale uzalanie sie ze spadlismy z tej Ligi Narodow dopiero jest zalosne. Niemcy czy Chorwaci tez spadli ze swoich grup. Chorwaci... wicemistrzowie swiata.... przy okazji zbierajac oklep od Hiszpanii na poziomie 6:0... wiec sorki, ale rozdzieranie o to szat jest akurat... naiwne

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 29 listopada 2018, o 23:02 
Pan Bob Budowniczy Kierownik

No ale to że jesteśmy tak chujowi jak inni (nawet wicemistrzowie świata), wcale nie jest powodem do klepania się po plecach.

Zrozumiałbym, gdyby sztab potraktował te rozgrywki, jak siatkarze Ligę Światową. Na wypróbowanie wielu nazwisk i jakichś wariantów taktycznych. Tymczasem ja widzę absolutny brak jakiegokolwiek pomysłu i trwanie przy schemacie, który przestał działać.

Jest na tym padole wiele dobrych wynalazków: jedne z nich są pożyteczne, inne znów miłe: za nie też i ziemię miłować należy. Zaś niejedno jest tak dobrze wynalezione, że jest jako pierś kobieca: i pożyteczne, i miłe zarazem.

PostNapisane: 30 listopada 2018, o 09:32 
Mr. Kroper

No ale wlasnie ja odnosze wrazenie ze bylo to robione. Moze naiwne ale: miales testowanych pilkarzy, miales taktyke na ktora kopacze jojczyli itd.

No i pamietaj ze sobie wystartowalismy w "najsilniejszej dywizji". Tej z ktorej no... musielismy spasc i jak ktos wierzyl w cos innego to byl naiwny. Nie watpie ze rownie chujowo nasi zagraliby z dajmy na to ze Szwecja czy Austria, ale wlasnie tam jest poziom naszych kopaczy...

PostNapisane: 30 listopada 2018, o 11:31 
Król Sucharów

Razor, a możesz wymienić liczbę i nazwiska tych nowych, testowanych piłkarzy? Bo nawet jak z ławki wpuszczał Brzęczek to najczęściej młodzików typu Błaszczykowski...

Tu nie chodzi o rozdzieranie szat, bo spadliśmy do niższej dywizji, to jest głupotka. Chodzi o brak koncepcji, brak pomysłu i masturbowanie się wynikiem z Portugalią bez tych kilku punktów w zestawieniu, które cytowałem. Widzisz różnicę jakościową na plus między późnym Nawałką, a obecnym Brzęczkiem? Widzisz jakiś nowy koncept, widzisz, że to wszystko idzie ku lepszemu?

Bo ja nie.

PostNapisane: 2 grudnia 2018, o 13:01 

Niemcy z 2. koszyka ? :)

PostNapisane: 2 grudnia 2018, o 13:31 
Król Sucharów

zodi napisał(a):
Niemcy z 2. koszyka ? :)

Nope, pofarciło się. Austria.

PostNapisane: 2 grudnia 2018, o 13:46 

Któraż to już Grupa Marzeń ? :>

PostNapisane: 2 grudnia 2018, o 13:48 
Mr. Kroper

Marzen? My nawet z ostatnim koszykiem mozemy w pysk dostac :D

PostNapisane: 2 grudnia 2018, o 13:54 
Król Sucharów

Razorblade napisał(a):
Marzen? My nawet z ostatnim koszykiem mozemy w pysk dostac :D

+1

PostNapisane: 2 grudnia 2018, o 14:04 
Mr. Kroper

Nie no, serio - trafilismy jedne z gorszych druzyn dla nas. Znaczy kazda by byla zla, ale tutaj serio dla naszych Orlow kazdy moze byc problemem. Rozumiem hurraoptymizm ze nie Niemcy z 2, ale nie przesadzajmy... nawet Lotwa i Macedonie na tle pozostalych druzyn ze swojej polki sa "mocne"

PostNapisane: 2 grudnia 2018, o 14:35 

Razorblade napisał(a):
Nie no, serio - trafilismy jedne z gorszych druzyn dla nas. Znaczy kazda by byla zla, ale tutaj serio dla naszych Orlow kazdy moze byc problemem.

Raczysz żartować.
Z 2 koszyka wolałbyś Rosję, Szwecję czy Danię ? A z 3 Serbię, Irlandię czy Turcję ? :O

Oczywiście jestem daleki od huraoptymizmu, doskonale zdaję sobie sprawę, że przegrać możemy z każdym, a "grup marzeń" pamiętam już kilka do czasów MŚ 2002. To wszystko nie zmienia faktu, że losowanie fartowne.

PostNapisane: 2 grudnia 2018, o 14:36 
Mr. Kroper

Z drugiego? Rosja czy Dania to serio zadna roznica wzgledem Austrii... z trzeciego akurat Izrael jest tak egzotycznym rywalem.ze nie wiem czy dla naszych pseudokopaczy nie byloby lepiej

PostNapisane: 3 grudnia 2018, o 10:43 
rooooooooooki

grupa jest śmieszna, powinniśmy awansować z niej w palcem w dupie.

przypominam, że Nawałka miał trudniejszych rywali w swoich grupach eliminacyjnych. Pomijając Niemcy, ale Szkocja, Irlandia, Rumunia - to sa ekipy na poziomie Austrii. Dalej Gruzja, Mołdawia, Kazachstan - to jest poziom dzisiejszej Słowenii czy Izraela. Jedynie Macedonia i Łotwa to drużyny silniejsze niż te, które wylosowywał Nawałka, czyli Gibraltar i San Marino. Ale bądźmy poważni.
Powinna nam zagrozić Austria. Z resztą - może i nie spacerkiem, ale jednak - musimy sobie poradzić.

Jeśli Brzęczek to zepsuje, to będzie kompletnym nieudacznikiem.

since 22/4/2003

PostNapisane: 4 grudnia 2018, o 00:18 
Król Sucharów

Pquelim napisał(a):
grupa jest śmieszna, powinniśmy awansować z niej w palcem w dupie.

Z taką formą i pomysłem na grę jak we wszystkich meczach Brzęczka (może poza pierwszym z Włochami) to w ogóle nie ma o czym mówić, bo nie awansujemy :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 428 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]