FSGK.PL
https://fsgk.pl/

Fantasy Football - Liga Mistrzów
https://fsgk.pl/viewtopic.php?f=13&t=583
Strona 1 z 4

Autor:  Crowley [ 12 września 2017, o 23:13 ]
Tytuł:  Fantasy Football - Liga Mistrzów

Spoiler:
Nie chcę robić niepotrzebnej konkurencji FLEPowi ale skoro nie typujemy w tym sezonie Ligi Mistrzów, to może będą chętni na prywatną ligę w oficjalnym Fantasy Football na stronie UEFA?

Tu są zasady: http://uclfantasy.uefa.com/en/fantasy17/rules

W skrócie: mamy 100 mln Euro na złożenie sobie składu, który będzie dla nas zdobywał punkty w kolejnych meczach. Punkty zdobywa się według następującej listy:
Playing in a game 1
Playing at least 60 minutes in a game (includes points mentioned above) 2
Goal scored by a goalkeeper or defender 6
Goal scored by a midfielder 5
Goal scored by a forward 4
For each assist 3
Goalkeeper not conceding while on pitch (must play at least 60 minutes) 4
Defender not conceding while on pitch (must play at least 60 minutes) 4
Midfielder not conceding while on pitch (must play at least 60 minutes) 1
Earning a penalty 2
Conceding a penalty -1
Penalty miss -2
Penalty save 5
For every two goals conceded by a goalkeeper or defender -1
Yellow card -1
Red card (includes yellow card deduction) -3
Every three saves made by a goalkeeper 1
Own goal scored -2

Można "grać" różnymi ustawieniami, dokonywać transferów, korygować składy przed kolejnymi meczami. Można też wybrać sobie na pałę znane nazwiska i też dobrze się bawić. Podczas mistrzostw świata i Europy graliśmy w robocie ze znajomymi i było świetnie.

Jeśli będzie kilku chętnych, to założę prywatną ligę i zaczęlibyśmy od przyszłotygodniowej kolejki.


Skoro są chętni, to możemy startować. Żeby wziąć udział w grze, trzeba założyć sobie konto na uefa.com i wejść tu: http://uclfantasy.uefa.com/en/
Założenia są proste - wybieramy sobie skład 15 zawodników spośród uczestników Ligi Mistrzów, którzy będą dla nas zdobywać punkty. Zasady są tu: http://uclfantasy.uefa.com/en/fantasy17/rules ale pokrótce wyglądają tak:

Mając do dyspozycji budżet 100 mln euro (hehe), wybieramy 15 osobowy skład: dwóch bramkarzy, po pięciu obrońców i pomocników oraz trzech napastników.

W fazie grupowej można mieć w składzie najwyżej trzech przedstawicieli jednego zespołu. Potem w kolejnych rundach jest to odpowiednio czterech, pięciu, sześciu i wreszcie ośmiu w finale.

Ceny zawodników są stałe przez pierwsze 3 "dni meczowe" (tak UEFA nazywa kolejkę spotkań). Potem, czyli przed rewanżami, zostaną zmienione na podstawie dotychczasowych osiągnięć piłkarzy. W czasie ostatniego Euro zmiany były minimalne - po 0,1 mln w jedną albo drugą stronę. Nie wiem, czy teraz to zmienią. Dostawało się też jakieś niewielkie dodatkowe pieniądze po fazie grupowej. Nie wiem, czy teraz też tak będzie.

Można włączyć automatyczne zmiany, wtedy gra sama spróbuje po zakończeniu meczów z jakiegoś dnia wpuścić na boisko rezerwowych, którzy będą grać później (na przykład za tych, którzy w ogóle nie wyszli na boisko). Lepiej jednak pilnować tego samemu. Po zakończeniu ostatniego meczu danego dnia, jest czas na dokonywanie zmian, zarówno w ustawieniu, jak i personalnych. W fazie grupowej oznacza to możliwość dokonywania zmian od wtorku wieczorem, do pierwszego gwizdka w środę. Później z tego co widzę jeden "match day" będzie trwał dwa tygodnie (dwa wtorki, dwie środy), co da jeszcze więcej możliwości kombinowania.

W drużynie musimy wybrać kapitana, który zdobywa podwójną liczbę punktów. Kapitana można zmieniać między kolejnymi dniami i kolejkami, o ile nie dostaną czerwonej kartki. W ogóle nie ma możliwości zdjęcia z boiska zawodnika, który zarobił czerwoną kartkę. Jeżeli zmieniamy kapitana w trakcie kolejki, automatycznie i bezpowrotnie pierwszy kapitan traci bonus punktowy (punktuje pojedynczo) i liczy się tylko ostatni wybrany. Warto więc mieć kapitana na każdy dzień w kolejce.

Zasady punktowania są w spoilerze powyżej, nie będę ich powtarzał. Zwracam tylko uwagę, że na ogół bardzo dobrze punktują pomocnicy, bo zdobywają punkty zarówno za czyste konto, jak i asysty oraz bramki (więcej niż napastnicy). Solidna obrona też potrafi mocno namieszać. Na przykład na Euro ten, kto wybrał sobie trzech Niemców do obrony w fazie grupowej, mógł natrzepać 18 punktów za każde spotkanie, tylko dzięki niestraconym bramkom.

Między kolejkami można za darmo dokonywać jednego transferu. Trzeba przy tym cały czas pamiętać o limicie finansowym. Każdy kolejny transfer kosztuje 4 punkty. W fazie grupowej można zachomikować jeden transfer na kolejny mecz. Po fazie grupowej możemy wymienić całą drużynę, a potem w kolejnych rundach mamy między kolejkami dwa, pięć, dwa, pięć, dwa i znowu pięć. Nie można ich również zachować na później. Raz w ciągu gry można użyć dzikiej karty, żeby przeprowadzić za darmo dowolną liczbę transferów.


Grę zaczynamy od drugiej kolejki spotkań grupowych, która rozpocznie się 26 września. Żeby przystąpić do ligi FSGK, należy kliknąć w LINK. W razie gdyby nie działało, spróbujcie ręcznie wpisać kod: 922057OC.

Jeszcze dwa przydatne linki:
Kalendarz spotkań
Pierdylion przydatnych statystyk

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału, polecam też apkę na telefon: https://play.google.com/store/apps/deta ... urofantasy Uważajcie tylko, bo lubi się zawiesić albo nie zatwierdzić zmian, dokonywanych w ostatniej chwili. Na stronie też lepiej sprawdzić dwa razy, czy wszystko jest jak trzeba, bo system czasami wykrzacza, zwłaszcza przy dużym obciążeniu.
W razie pytań piszcie, a najlepiej po prostu zakładajcie konta i twórzcie składy.

Autor:  hat [ 13 września 2017, o 12:23 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Ja mogę spróbować :)
Maja może apkę mobilną co by sobie w pracy poklikać?

Autor:  Crowley [ 13 września 2017, o 15:01 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Tak. Jest apka.

Autor:  Razorblade [ 14 września 2017, o 18:03 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Nie mowie nie, ale cholera wie jak z czasem...

100 mln Euro... kpia czy nie znaja realiow?

Autor:  hat [ 15 września 2017, o 09:18 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Stworzyłem klub i drużynę.
Poleciałem po bandzie CR7, Suarez i Neymar w jednej drużynie to się musi udać :D

Autor:  Voo [ 15 września 2017, o 09:46 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Apka UEFA Champions League Fantasy to jest to?

Autor:  Crowley [ 15 września 2017, o 10:19 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

https://play.google.com/store/apps/deta ... urofantasy
Jak będę w domu, to skrobnę parę słów organizacyjnie.

Autor:  Voo [ 15 września 2017, o 10:47 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Dobrze myślę, że jeśli chce się mieć jakiekolwiek szanse to trzeba wybierać skład spośród ekip pewnych do awansu z grupy? Bo potem może sie okazac, ze nie ma kto punktowac w drużynie?

Czy tez mielibysmy tworzyc druzyne przed kazda kolejką czy tez fazą rozgrywek?

Czy tez zawodnikow mozna stale sprzedawac i kupowac w trakcie sezonu?

Autor:  Razorblade [ 15 września 2017, o 11:33 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Done

Voo - afair 1 zmiana na kolejke i cos chyba miedzy etapami

Autor:  Crowley [ 15 września 2017, o 16:28 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Tak. Pomiędzy kolejkami jest jeden darmowy transfer. Każdy kolejny kosztuje 4 punkty. Po fazie grupowej jest więcej darmowych transferów, żeby nie zostać z samymi wyeliminowanymi zawodnikami. Do tego raz w czasie gry można skorzystać z dzikiej karty i wymienić tylu zawodników, ilu się chce, za darmo. Warto to wykorzystać na przykład w fazie grupowej przed ostatnimi kolejkami, kiedy niektórzy mają już awans i grają na pół gwizdka.
Warto też zwrócić uwagę na ławkę rezerwowych. Przypuśćmy, że część naszych zawodników gra we wtorek, a część w środę. Pomiędzy dniami meczowymi można dokonywać zmian (nie transferów). Po wtorku zdejmujemy z boiska zawodników, którzy słabo punktowali a wprowadzamy tych, którzy będą grać w środę. Podobnie z kapitanem. Wybieramy kogoś, kto gra pierwszego dnia i jeśli pójdzie mu słabo, zawsze jest szansa go zmienić i wybrać kogoś z drugiego dnia.

Autor:  Voo [ 15 września 2017, o 21:30 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Coś czuję, że przemyślany wybór jest kluczowy, w sensie - nie wybór jak najlepszych tylko ilu z jednej drużyny, z jednej grupy etc. Teoretycznie jeśli mamy zawodników z drużyn w jednej grupie to siłą rzeczy mogą sobie nawzajem odbierać punkty. Albo tylko tak mi się wydaje.

Tak czy siak wybrałem trochę na chybił trafił ale Little Ore FC czeka na rywali :P

Autor:  Crowley [ 16 września 2017, o 00:47 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Zaktualizowałem pierwszego posta. Jest link do ligi, można (a nawet trzeba) się zapisywać.

Autor:  Crowley [ 16 września 2017, o 00:57 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Voo napisał(a):
Coś czuję, że przemyślany wybór jest kluczowy, w sensie - nie wybór jak najlepszych tylko ilu z jednej drużyny, z jednej grupy etc. Teoretycznie jeśli mamy zawodników z drużyn w jednej grupie to siłą rzeczy mogą sobie nawzajem odbierać punkty. Albo tylko tak mi się wydaje.


Owszem. Aczkolwiek ponieważ nie ma punktów za samo zwycięstwo, czasami branie do składu zawodników z grających przeciwko sobie drużyn może mieć sens. Przed ustaleniem składu warto zerknąć na kalendarz i wybrać tych, którzy mają przed sobą "łatwe" spotkania. Można postawić na całe formacje z danej drużyny, albo rozdzielić, żeby zwiększyć szanse. 3 obrońców z jednego teamu może dać 18 punktów za samo czyste konto ale jedna głupia bramka to wtedy strata co najmniej 12. Ciężko też oczekiwać, że na przykład w jednym meczu trzech napastników z jednej drużyny zdobędzie po bramce (chociaż to PSG wygląda na bardzo mocne w tym sezonie).
Jeszcze inna sprawa, że niestety często znakomici zawodnicy niekoniecznie zdobywają punkty. Taki Kroos na przykład odwala gigantyczną robotę w Realu i bierze na siebie ciężar gry, ale rzadko strzela bramki, czy asystuje. Warto też zerknąć, kto wykonuje stałe fragmenty gry. Czasami można dzięki temu znaleźć do składu jakiegoś bramkostrzelnego lub asystującego obrońcę albo pomocnika.

Autor:  Razorblade [ 16 września 2017, o 14:31 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Musialem robic 2gi raz druzyne... a mialem taka super ze az nie pamietam 2:

Autor:  Voo [ 16 września 2017, o 15:31 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Ja czuje wtopę w pierwszej kolejce bo drużynę oparłem mocno na PSG i Bayernie, ktore grają ze soba teraz. No ale potem mam nadzieję, że będzie lepiej.

Autor:  Crowley [ 16 września 2017, o 17:55 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Ja się pewnie tradycyjnie przejadę na Anglikach. :P

Autor:  hat [ 16 września 2017, o 23:20 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Cholera jak się w to wgłębić to robi się skomplikowane planowanie. Ja tam oparłem drużynę na sprawdzonych gwiazdach, liczę że Cristiano pociągnie całą ekipę :D

Autor:  Crowley [ 16 września 2017, o 23:54 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Najgorsze, że za dwa dni stwierdzisz, że ten skład nie ma sensu i wymienisz połowę graczy. Przynajmniej ja tak mam.

Autor:  Razorblade [ 17 września 2017, o 03:02 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Crowley napisał(a):
Ja się pewnie tradycyjnie przejadę na Anglikach. :P
This...

Autor:  Crowley [ 18 września 2017, o 20:24 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Czy mielibyście coś przeciwko, żeby zaprosić do gry kogoś spoza forum? Ja pewnie jednego klienta bym miał.

Autor:  Razorblade [ 18 września 2017, o 20:40 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

A ile wpisowego daje?

Autor:  Voo [ 18 września 2017, o 21:25 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Dawaj go, sam chciałem namówić Juniora :)

Autor:  hat [ 18 września 2017, o 22:43 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Dawaj będzie ciekawiej.

Autor:  Voo [ 18 września 2017, o 23:15 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Jak ktoś ma na bramce Neuera to chyba to jest ten moment na zmianę ;)

Głupie pytanie - jak widzicie moje imię w lidze? Bo ja np. Crowleya widzę jako Crowleya a Razora jako "-". Nazwę drużyny ustawiałem ale imienia nie i zastanawiam się czy mnie widzicie też jako "-" ;)

Autor:  Razorblade [ 18 września 2017, o 23:16 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Ja widze jako - ;)

Autor:  Voo [ 18 września 2017, o 23:47 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Gdzie jest kierownik rozgrywek, to jakiś skandal jest!

Autor:  Crowley [ 19 września 2017, o 00:11 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Też widzę jako "-" (ciebie i razora). W zakładce Profile jest "Choose your screen name". To chyba tam się ustawia.

Autor:  Voo [ 19 września 2017, o 07:26 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

To chyba na stronie bo w apce tego nie widzę. Muszę tam zajrzeć.

Autor:  Crowley [ 19 września 2017, o 08:14 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Mówiłem o stronie. W aplikacji też nie widzę. Tak apropos aplikacji, to nie zostawiajcie sobie jakichś poważnych transferów na ostatnią chwilę przed meczem, bo wtedy może być problem z logowaniem. Na godzinę przed gwizdkiem chyba UEFA podaje oficjalne składy i wtedy warto jeszcze dokonać jakichś korekt i wtedy pewniejsza jest strona.

Ja wczoraj wymieniłem pół składu. ;) Mam nową koncepcję - atak a nie tikitaka. Zrezygnowałem z drogich pomocników na rzecz mocniejszego ataku. Niestety ponad 30 mln w pierwszej linii powoduje, że na innych pozycjach mam eksperymenty. :D

Autor:  skoob [ 19 września 2017, o 23:16 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

A co mi tam, też się pobawię :p

Autor:  Crowley [ 20 września 2017, o 00:22 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Prawidłowa postawa.

Autor:  Crowley [ 26 września 2017, o 18:09 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Godzinę przed meczami UEFA podaję oficjalne składy na dziś. Nie zapomnijcie sprawdzić, czy wasi w ogóle wyjdą w pierwszym składzie. Niestety jutro już się tak nie da.

Autor:  Crowley [ 26 września 2017, o 21:36 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Dawać składy, bo nie chce mi się szukać na stronie.

Ja na razie cieszę się jak głupi, bo w ostatniej chwili kupiłem jakiegoś nołnejma z Sevilli, który już zaliczył asystę. A poza tym wymieniłem pół składu któryś raz. Ostatecznie na MD2 mam taki dream team:

Spoiler:
Obrazek


Oczywiście obrońca i bramkarz z Liverpoolu to był kretyński pomysł.

Autor:  Razorblade [ 26 września 2017, o 23:44 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Cos chcesz powiedziec? Ja mialem Milika w skladzie :D

Edit: za to wymienilem go na Ben Yeddera :cool:

Autor:  Crowley [ 27 września 2017, o 00:09 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Do dziś nie wiedziałem, że istnieje jakiś Ben Yoda. :P
30 punktów na razie.

Autor:  Razorblade [ 27 września 2017, o 00:26 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Ja 37 podobno ale jeszcze nie wiem kto jak punktowal.

Bena Yeddera znam z FM 2015 bo gra u mnie w Tottenhamie

Autor:  Voo [ 27 września 2017, o 06:26 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

40 póki co.

Autor:  Crowley [ 27 września 2017, o 06:50 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Kto normalny kupuje Harry'ego Kane'a ja się pytam?

Autor:  Voo [ 27 września 2017, o 07:20 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Ekhmm....

I jeszcze robi go kapitanem :D

Tylko nie papugujcie!

Autor:  Crowley [ 27 września 2017, o 08:12 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Dziś się odkuję! Chyba że moi dwaj Barcelonianie w ogóle nie zagrają, na co szanse wynoszą jakieś 50%.

Że też mnie podkusiło i wziąłem do ataku Jesusa. No bo przecież kto kroczy z Jezusem, nie może przegrać... Wcześniej miałem Cavaniego i Lukaku, więc jak znam życie oni dziś strzelą z 5 bramek.

Autor:  hat [ 27 września 2017, o 09:27 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

U mnie 32 punkty głównie dzięki Ronaldo :D

Autor:  Crowley [ 27 września 2017, o 10:58 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Da się przypiąć temat, że nie uciekł?

Autor:  Voo [ 27 września 2017, o 12:02 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Masz, teraz jesteś wyżej od flepa ;)

Autor:  hat [ 27 września 2017, o 12:05 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Skandal, do Sztasburga z tym idę!!!

Autor:  Crowley [ 27 września 2017, o 13:15 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Ej. Bez przesady. Daj pod.

Autor:  Voo [ 27 września 2017, o 14:52 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Nie, ten będzie wyżej bo mi lepiej idzie (dzięki Harry!)

A na serio - napisz cos we FLEPie to wskoczy znowu do góry :D

Autor:  skoob [ 27 września 2017, o 16:31 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Ja słabo, 10 punktów tylko. Ale równowaga musi byc, we flepie jestem pierwszy to tutaj będę ostatni :roll:

Autor:  Voo [ 27 września 2017, o 17:16 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Hej ale kojarzycie, że jeszcze połowa meczy dzisiaj? Przecież czyjaś drużyna mogła już w całości grać a czyjaś jeszcze nie mieć swoich spotkań.

Np u mnie 2/3 ekipy jeszcze nie grało :D Inna sprawa, że będą grali przeciw sobie ;)

Autor:  Crowley [ 27 września 2017, o 17:35 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

No ba. Ja jeszcze czekam że zmianami, bo nie wiem, czy moi rezerwowi zagrają. Ale kapitan Messi już jest gotowy zdobywać dla mnie punkty.

Autor:  Crowley [ 27 września 2017, o 20:06 ]
Tytuł:  Re: Fantasy Football - Liga Mistrzów

Kurwa! Przegapiłem info, że zmiany można robić do 18:00. Co prawda gra mi sama zdjęła dwóch zawodników ale Semedo został na ławce. Noż co za pizdeusz ze mnie...

Strona 1 z 4 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/