Android

... nie to, o czym myślisz

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Android

Post autor: Larofan »

Może IFTTT ?
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Android

Post autor: Crowley »

wymienić telefon na taki z Windowsem.
Tak bym pewnie zrobił ale mam służbowy na dwie karty, więc nie zaglądałem mu w zęby.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Android

Post autor: SithFrog »

Dlaczego Android musi robić nowe wersje systemu koniecznie wszystko że starego rozpieprzając i czynić system mniej wygodnym. Co z tego, że 5.X jest szybszy jak w wersji na dzień dobry ciężko się odnaleźć. Nie każdy lubi rootować albo dogrywać sto wtyczek.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Android

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Dlaczego Android musi robić nowe wersje systemu koniecznie wszystko że starego rozpieprzając i czynić system mniej wygodnym. Co z tego, że 5.X jest szybszy jak w wersji na dzień dobry ciężko się odnaleźć. Nie każdy lubi rootować albo dogrywać sto wtyczek.
Co masz na myśli? Pamiętaj ze goły Nexus 5.x ma zupełnie inne ustawienia i launcher niż goły Galaxy S6 z ta sama wersja systemu
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Android

Post autor: SithFrog »

W poprzednim telefonie (Sony Xperia L) miałem bodajże 4.4. Teraz mam 5.0 na Xperii M4. Nie mogę znaleźć opcji redukowania polskich znaków w SMSach, żeby nie skracał wiadomości. Żeby odpalić WiFi czy transfer danych muszę dwa razy pojechać palcem od góry, bo pierwszy zjazd to pseudo status, który i tak widzę na górnym pasku. GPS zmieniło nazwę na lokalizacja. To nadal tylko GPS czy blokuje też wysłanie adresu Celli po SS7, bo tak właśnie brzmi. Klawiatura jest dziwna. Piszę bank i podpowiada mi bank, banku i takie gówna: (tu miał być jakiś denny obrazek przedstawiający mini-bank, ale nawet forum się krzaczy na tym szajsie). Kto normalny tak pisze na klawiaturze? Wcześniej mogłem wytrachać na pulpit narzędzia typu włącz roaming, WiFi itp. Teraz w widgetach widzę tylko taki myk dla thetheringu.

Android, czyli jak przebajerzyć Osa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Android

Post autor: Razorblade »

To chyba wina nakladki Sonego na system. Nota bene zawsze mowilem ze to najbardziej popierdolona nakladka ze wszystkich...

Mnie w 5.X wkurwiaja wyskakujace na gorze okna z informacjami (whatsapp, sms) i ich pelna trescia przy wlaczonym ekranie, nawet gdy powiadomienia wyskakujace... wylaczymy. Trzeba zrobic pelna blokade powiadomien dla aplikacji zeby byl spokoj. Bieda...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Android

Post autor: LLothar »

Co do klawiatury to zainstaluj SwiftKey. Googlowska działa szybciej ale podpowiedzi SwiftKey ma dużo lepsze. Ba, ja mam wlaczone 3 języki na raz i działa to bez zarzutu.

Co to WiFi i roamingu - Toggle Widgets. Ot po prostu Sony wcześniej sobie dodawalo takie coś w standardzie a teraz już nie...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Android

Post autor: SithFrog »

No właśnie, nie cierpię instalować stu nakładek, żeby mieć taki system jak miałem. To tak jakby zainstalować kolejnego Windowsa i ręcznie dokładać menu start id 3rd party ;P

A wiecie jak przywrócić w Chrome obsługę wielu zakładek? Teraz muszę się przełączać używając androidowego alt+tab...
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Android

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze: A wiecie jak przywrócić w Chrome obsługę wielu zakładek? Teraz muszę się przełączać używając androidowego alt+tab...
phpBB [video]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Android

Post autor: Matthias[Wlkp] »

LLothar pisze:[video] https://youtu.be/suh5t6Cvwuw[video/]
Ledwo się Adminowi dziecko urodziło i już jest tak zmęczony, że prawidłowo kodu nie potrafi użyć ;)
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Android

Post autor: LLothar »

Oj tam, spojrzałem szybko na Tapatalku i tam się ładnie wyświetlało ;). Poprawione.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Android

Post autor: SithFrog »

Dzięki LLo, w życiu bym nie wpadł po opisie, że to ta opcja.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Android

Post autor: LLothar »

To jak, łasi się ktoś na Nexusa 5X albo 6P? Mi sie 6P bardzo podoba, ale Note 4 kupilem raptem w grudniu zeszlego roku, no i roznica miedzy nimi jest prawie zadna...

Zainstalowalem sobie zatem CM12.1 i mam swoje Nexus Experience ;)
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Android

Post autor: Larofan »

te nexusy wiesc niesie kosztuja ramie i noge
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Android

Post autor: LLothar »

Larofan pisze:te nexusy wiesc niesie kosztuja ramie i noge
Yup, tyle samo co S6 i inne 6s
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Android

Post autor: Larofan »

nie sprawdzalem dokladnie kwot ale gdzies tam pisali ze Obrazek

ja mam S4 szamszunga i mysle ze jeszcze z rok na pewno bedzie musialo wytrzymac
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Android

Post autor: boncek »

Mając Nexusa 6 nie widzę nic, co by mnie mogło zachęcić do przesiadki. W ogóle teraz chyba będzie coraz z tym ciężej, bo imho osiągnęliśmy limit rozdzielczości w telefonach. Jedynie wydajność może być zachętą, ale dla mnie przesiadka ma sens może na kolejną generację.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Android

Post autor: Razorblade »

Jaki limit rozdzielczosci. 4K masz w Z5
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Android

Post autor: boncek »

No właśnie. Czytałem jakąś reckę i koleś pisał, że nie widział różnicy między 4K, a 2560x1440. Ja pewnie bym zauważył, bo widzę piksele w Nexusie, ale już powyżej 4K imho nie ma sensu iść.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2708
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Android

Post autor: Cherryy »

boncek pisze:No właśnie. Czytałem jakąś reckę i koleś pisał, że nie widział różnicy między 4K, a 2560x1440. Ja pewnie bym zauważył, bo widzę piksele w Nexusie, ale już powyżej 4K imho nie ma sensu iść.
Czymś muszą zachęcać. Za rok pewnie będzie 8k w 3d...
Since 2001.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Android

Post autor: Kalten »

Ja mam LG Swift G. Właśnie stuknęło mu dwa lata i poza tym, że coś słabiej trzyma bateria to działa wszystko czego potrzebuję. Zastanawiam się czy go wymieniać. Podoba mi się LG G4, ma zajebisty aparat, większy ekran, ale niestety też wysoką cenę :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Android

Post autor: Larofan »

moje S3 tez daje rade zasadniczo wystarczylaby mi nowa bateria bo tez odczuwam spadek jej trwalosci... nie sprawdzalem cen ostatnio ale to nie jest chyba jakis kosmiczny wydatek
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Android

Post autor: Kalten »

U mnie bateria jest niewymienna, a na pewno sam jej wymienić nie mogę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Android

Post autor: Razorblade »

boncek pisze:No właśnie. Czytałem jakąś reckę i koleś pisał, że nie widział różnicy między 4K, a 2560x1440. Ja pewnie bym zauważył, bo widzę piksele w Nexusie, ale już powyżej 4K imho nie ma sensu iść.
No ja na zywo tez nie widzialem roznicy, ale ja tam moge miec popsute oczy pod tym wzgledem Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Android

Post autor: boncek »

Wiesz co, w UI może tego nie widziać, bo jest AA, ale jak np. odpalę u siebie Tomb Raidera GO, czy tam Mount Valley, to widzę na krawędziach postaci itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Android

Post autor: Razorblade »

Ja oglądałem filmy niby w 4k. I tak jak wchodzily FHD czy AMOLEDY to byl szal. Retina jiedys miazdzyla wszystko. A tutaj... no nie, moje oczy juz nie dzialaja. Ale ja chemikiem nie moglbym byc.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Android

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Czy są już jakieś nakładki na telefon 4K z jakimś szkłem powiększającym, które zamieniają go w mały przenośny telewizor?
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Android

Post autor: boncek »

Wgrywam właśnie Marshmallow...

..uu, ale fajny boot screen. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Android

Post autor: boncek »

Na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło, tym bardziej, że większość nowych funkcji miałem już w zaktualizowanych aplikacjach. Ale jak tak się bawię to widzę, że generalnie wszystko jest bardziej responsywne, przewijanie bardziej płynne itd. No ale czekam, aż pościąga wszystko co ma ściągnąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Android

Post autor: SithFrog »

Zna ktoś coś a'la toggle widgets, ale działające? Na Androida 5.0.

Zainstalowałem bodajże Power Toggles:

https://play.google.com/store/apps/deta ... s.pc&hl=pl

Bo miało najlepsze opinie, ale działa tak, że jak klikam na wyłącz transfer danych to mnie przerzuca do menu z tranferem danych. To samo z lokalizacją. Działa jak skrót do menu w ustawieniach, a nie wyłączanie danej opcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3520
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Android

Post autor: Gregor »

Boncek, gdzie w andku 6.0. są jakieś ustawienia tego trybu doze?
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Android

Post autor: LLothar »

Gregor pisze:Boncek, gdzie w andku 6.0. są jakieś ustawienia tego trybu doze?
Trybu Doze sie nie ustawia, zawsze jest wlaczony i nie mozna nic zmieniac.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3520
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Android

Post autor: Gregor »

Aaaa, to by wyjaśniało dlaczego nie mogę tego znaleźć :P Ściągnął mi się android 6.0. na nexusa 7 przez OTA. Ciekawe kiedy Motorola ogarnie temat i będę miał na telefonie...
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Android

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://www.pola-app.pl/

Apka do sprawdzania, jak bardzo Polski jest dany produkt. Zobaczymy, ile zobaczy w Kanadzie...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Android

Post autor: LLothar »

Taki news - jesli Wam brakuje miejsca na Google Drive, bo uploadowaliscie zdjecia w pelnej jakosci, to jest teraz opcja zeby je przekonwertowac na skompresowana wersje jednym przyciskiem - i wtedy sie nie wliczaja w pojemnosc na Drive.


Ja kiedys wlasnie uploadowalem w pelnej jakosci, bo darmowo bylo przeskalowane do 2mpix. Teraz za darmo jest przeskalowane do 16mpix i fajnie sobie przerzucic stare zdjecia na taka jakosc. Tak sie zlozylo, ze pokonczyly mi sie jakies darmowe bonusy za to czy za tamto i opcja jak znalazl :)
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Android

Post autor: boncek »

Mnie w Drive, czy w ogóle w guglu denerwuje to, że masz wspólne miejsce na wszystkie usługi. Co gorsza google własność przypisuje nie do miejsca tylko do pliku. Ostatnio byłem w zasadzie zmuszony do wykupienia miejsca, bo nagle okazało się, że pliki wrzucone do folderu mojego kontrahenta i tak obciążają moją przestrzeń.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Android

Post autor: SithFrog »

Nie mogę wysyłać MMSów. Problem pojawił się niedawno. Nic nie ruszałem, nie zmieniałem. Konfiguracja wygląda ok. Teraz czeka w kolejce jakiś czas i dostaję "nie udało się wysłać". Sieć Play.

Jedyne co mnie dziwi to konwersja fotki. Jak wrzucam do MMSa to konwertuje fotkę na mniejszą, ale np do 337 kB. Wydaje mi się, że limit na MMSa to 300 kB. Wie ktoś jak skonfigurować, żeby konwertował poniżej 300 kB? Nigdzie nie widzę tej opcji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Android

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Mi się chyba nigdy nie udało wysłać MMS-a. Odkąd dostałem smartfon, wszystko przesyłałem przez mejla...

Problem zawsze był taki, jak ty masz.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Android

Post autor: Larofan »

ja chyba tez nigdy nei wyslalem mmsa.. a nawet jezeli to nikt do kogo wysylalem nigdy go z sukcesem nie odebral

tylko whatsapp
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Android

Post autor: SithFrog »

Potrzebuję aplikacji na Androida, która robi jakieś kolorowe hocki klocki na dotyk, ale nie pozwala wyjść z programu bez jakiegoś wyrafinowanego wyklikania.

Mówiąc krótko potrzebuję coś, co można dać dziecku i nie wyjdzie z tego po paru miznięciach ekranu i nie zacznie rekonfigurować smartfona na własną rękę ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Android

Post autor: ! Dominick ! »

Jaki masz telefon? Nie masz czegoś takiego, jak screen pinning? Nie pozwala ta opcja wyjść z danej aplikacji. U mnie włącza się ją za pomocą specjalnej ikony widocznej na załączniku.
Spoiler:
uploadfromtaptalk1454181292248.jpg
uploadfromtaptalk1454181292248.jpg (83.34 KiB) Przejrzano 7099 razy
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2016, o 21:23 przez ! Dominick !, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Android

Post autor: ! Dominick ! »

Co do aplikacji, to sprawdź Fun With Particles albo Magic Fluids.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Android

Post autor: SithFrog »

Dzięki, sprawdzę. Nie kojarzę tego przypinania, ale poszukam.
Obrazek
Awatar użytkownika
! Dominick !
Człowiek-Fotel
Posty: 455
Rejestracja: 9 maja 2014, o 17:12

Re: Android

Post autor: ! Dominick ! »

A, no i prekursor, czyli Fleya.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3520
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Android

Post autor: Gregor »

Moto g 2 dostała androida 6.0. Wg mojego praktycznego testu trybu doze na andku 5 przez noc schodziło mi 10% baterii, a na 6 tylko 3%, czyli działa :) Jeszcze fajny jest motyw z możliwością traktowania karty pamięci jak pamięci wewnętrznej telefonu, ale ja wolę mieć to oddzielnie. Reszta zmian to duperele :P
Obrazek
Awatar użytkownika
kinus
zielony
Posty: 8
Rejestracja: 12 marca 2016, o 18:02

Re: Android

Post autor: kinus »

SithFrog pisze:Potrzebuję aplikacji na Androida, która robi jakieś kolorowe hocki klocki na dotyk, ale nie pozwala wyjść z programu bez jakiegoś wyrafinowanego wyklikania.

Mówiąc krótko potrzebuję coś, co można dać dziecku i nie wyjdzie z tego po paru miznięciach ekranu i nie zacznie rekonfigurować smartfona na własną rękę ;P
Jak masz w miarę świeżego samsunga możesz z samsung apps zapodać "tryb dzieci" . Możesz to zabezpieczyć pinem. Mogą dzieci tam sobie malować na ekranie, nagrywać dźwięki i filmiki itp.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Android

Post autor: Larofan »

kinus pisze:nagrywać dźwięki
przeczytalem to 'narysowac dzwieki' i prawie zaczalem instalowac
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4324
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android

Post autor: Turtles »

przeczytalem to 'narysowac dzwieki' i prawie zaczalem instalowac
Do tego dokupić appke LSD i doinstalować pod język.
Obrazek
#sgk 4 life.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2605
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Android

Post autor: zodi »

Powiedzcie mi jak to jest.
Wchodząc z telefonu pierwszy raz do sklepu Play logujemy się na konto google. Oczywiste, że daje to od razu dostęp do gmaila, G+ itd. Ale robiąc to na kompie mamy, co oczywiste, możliwość wylogowania się po zakończonej pracy. A korzystając z telefonu nie widzę takiej opcji ? Od pierwszego zalogowania jesteśmy już zalogowani non stop czy on się automatycznie wylogowuje po wyjściu z aplikacji powiązanej z kontem google ?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Android

Post autor: LLothar »

zodi pisze:Powiedzcie mi jak to jest.
Wchodząc z telefonu pierwszy raz do sklepu Play logujemy się na konto google. Oczywiste, że daje to od razu dostęp do gmaila, G+ itd. Ale robiąc to na kompie mamy, co oczywiste, możliwość wylogowania się po zakończonej pracy. A korzystając z telefonu nie widzę takiej opcji ? Od pierwszego zalogowania jesteśmy już zalogowani non stop czy on się automatycznie wylogowuje po wyjściu z aplikacji powiązanej z kontem google ?
Jestes zalogowany non-stop. Konto google wykorzystywane jest do wszystkiego - nawet jak PINu do telefonu zapominsz.
ODPOWIEDZ