Warhammer 40k: Dawn of War III

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Warhammer 40k: Dawn of War III

Post autor: DaeL »

Na Złoty Tron! Właśnie wyszła zapowiedź trzeciej części Dawn of War.

phpBB [video]


Póki co wiadomo że:

1. Armie będą większe, z większymi jednostkami (Tytanów nie będzie, ale będą ciut mniejsi Imperialni Rycerze).
2. W podstawce grywalne będą trzy "rasy" - Krwawe Kruki, Eldarzy z Biel-Tan (jak na xenos mogą być) i jacyś zielonoskórzy.
3. Uproszczeniu uległ system zasłon. (herezja!)
4. Ogólnie zapowiada się coś pomiędzy DoW 1 i 2 - trochę mniej elementów RPG niż w DoW2, ale trochę większa skala bitew.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Warhammer 40k: Dawn of War III

Post autor: Dragon_Warrior »

Trailer miejscami ładny ale merytorycznie większej kupy to już dawno nie było :P
Serio mocno mnie przeraża, że ludzie takie rzeczy łykają bez marudzenia :P

tak sobie czasem myślę że z W40k to powinni MMO jakieś zrobić - idealnie by się wpisywał we wszystkie mechaniki tych gier.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Warhammer 40k: Dawn of War III

Post autor: Jutsimitsu »

What he said.

Tak słabego trailera dawno nie widziałem. Równie dobrze mogliby zrobić slajdy i by było niewiele gorzej. W DoWa kiedyś grywałem, dwójkę olałem bardzo szybko, do trójki pewnie się nawet nie dotknę. Przynajmniej ta zapowiedź otwiera sezon przed E3, także tyle z niej pożytku.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Warhammer 40k: Dawn of War III

Post autor: DaeL »

Dostaję od tych waszych postów herezji.

Trailer jest w sumie bardziej teaserkiem, i tę rolę spełnia nieźle. A nie ekscytować się samym faktem, że wychodzi kontynuacja DoW to zbrodnia.
Dragon_Warrior pisze:tak sobie czasem myślę że z W40k to powinni MMO jakieś zrobić - idealnie by się wpisywał we wszystkie mechaniki tych gier.
Robią coś w ten deseń. To znaczy na początku miał być klasyczny MMORPG - Dark Millenium. Jeszcze przed bankructwem THQ to robili. Potem okazało się, że może im nie styknąć kasy (bo wiadomo - MMORPG wymaga kolosalnych nakładów) i postanowili zrobić MMO-shootera z permanentną wojną. Coś jak PlanetSide 2 - wbijasz na serwery nie po to, żeby się pobawić w deathmatche, tylko żeby wziąć udział w trwających ciągle bitwach. Gra się nazywa Eternal Crusade, stylem walki mocno przypomina Space Marine'a i chyba jest już na etapie publicznej bety.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Warhammer 40k: Dawn of War III

Post autor: Dragon_Warrior »

A nie ekscytować się samym faktem, że wychodzi kontynuacja DoW to zbrodnia.
1ka miała całkiem sensowny gameplay jak na swoje czasy i kilka ciekawych pomysłów ale 2ka była paraolimpiadą tylko dla fanów. Tutaj już po trailerze widać, że tylko fanów ma przyciągnąć bo wszystkich innych "teledyskowy" układ raczej odrzuci, a przynajmniej powinien.

Ja w każdym razie tego uniwersum całkowicie nie kupuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Warhammer 40k: Dawn of War III

Post autor: Jutsimitsu »

Bzdury piszesz Dael. DoW 1 owszem był świetny, ale były lepsze gry. Dwójka już jednak ssała pałkę równo. Jeśli okaże się że gra jest fajna, super... ale ten teaser nie rozbudził emocji, nie ma wypieków na twarzy, po prostu takie "whatever". W tym roku czekam na ciekawsze wieści na E3 - co będzie próbowała wydoić ze Star Warsów EA, czy pojawią się informacje nt. Cyberpunku, itd. itp.

Jak nie zrobią jakiejś fajnej strzelanki fabularnej (jak np. Mass Effect, ale ten fajny nie był :roll: ), albo RPG'a w W40k, to mnie to ni ziębi ni grzeje. Plus tylko taki, że jest to ukłon w stronę PC Master Race, bo jak zrobią to na konsole to gratuluję fantazji :lol2:
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Warhammer 40k: Dawn of War III

Post autor: PIOTROSLAV »

W sumie z tego uniwersum jest Battlefleet: Gothic świeżo wypuszczone jako early access
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Warhammer 40k: Dawn of War III

Post autor: Zolt »

biedny ten teaser, aż zęby bolą. Ważne żeby była fajna fabuła...
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Warhammer 40k: Dawn of War III

Post autor: DaeL »

Jutsimitsu pisze:Bzdury piszesz Dael. DoW 1 owszem był świetny, ale były lepsze gry. Dwójka już jednak ssała pałkę równo.
Obrazek
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Warhammer 40k: Dawn of War III

Post autor: Bambusek »

Jutsimitsu pisze:Plus tylko taki, że jest to ukłon w stronę PC Master Race, bo jak zrobią to na konsole to gratuluję fantazji :lol2:
Nie zrobili dwójki, która by najłatwiej dała się przenieść na pada to nie zrobią i tego.

A E3 w tym roku bedzie ssało, wszystko co fajne albo wypłynie albo w ogóle wyjdzie przed, a reszta będzie meh.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Warhammer 40k: Dawn of War III

Post autor: Jutsimitsu »

Bambusek pisze:A E3 w tym roku bedzie ssało, wszystko co fajne albo wypłynie albo w ogóle wyjdzie przed, a reszta będzie meh.
Ciekawe co takiego fajnego wypłynęło lub wypłynie, albo w ogóle wyjdzie. Bo póki co jest sucho wchuj, generalnie nawet jednego dobrego tytułu nie widzę ;) (Dobra, jest Squadron 42...)
ODPOWIEDZ