Grim Dawn

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: boncek, Zolt

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Grim Dawn

Post autor: Crowley »

Gra ktoś? Jakiś czas temu zupełnie straciłem z oczu ten tytuł, bo zapowiadało się, że nigdy nie zostanie ukończony. Tymczasem mały zespół lepił go przez ponad 4 lata, z pomocą kickstarterów i innych wczesnych dostępów i w końcu się udało. Gra miała niedawno premierę i moim zdaniem jest naprawdę świetna. Po pierwsze to taki Titan Quest na sterydach, z którego przeniesiono większość rozgrywki, usprawniając pewne niedostatki. Po drugie, dzięki bardzo długiemu okresowi testowemu, gra jest znakomicie zoptymalizowana i zbalansowana oraz pozbawiona typowych usterek wieku dziecięcego. A po trzecie gra się w to znakomicie, a radocha z naparzania kolejnych kreatur jest bardzo duża.
No i do tego nie ma żadnych gównianych DRMów, dedykowanych serwerów i innego badziewia. Instaluje się wersję z GOGa i napierdziela.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

Crowley pisze: Jakiś czas temu zupełnie straciłem z oczu ten tytuł, bo zapowiadało się, że nigdy nie zostanie ukończony. .
Miałem dokładnie tak samo, jakiś czas temu pisaliśmy o tym chyba w luźnym.
Mam nadzieję niedługo sprawdzić jaki GD naprawdę jest. Cieszę się, że tak dobrze o nim piszesz, i te nawiązania do Titan Quest - lubiłem Titan Quest :)
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Grim Dawn

Post autor: Piccolo »

Ponieważ aktualnie znowu napierdzielam w D3 to z Grim Dawnem poczekam na jakąś promkę, ale widzę, że będzie grane.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

Ja od kilku miesięcy odpuściłem Diablosa - od tego czau chyba znów się dużo zmieniło i obawiam się powrotu...
Poprzednio miałem podobnie - po wprowadzeniu Głębokich Szczelin itd. nie wiedziałem co się dzieje... :)
Trochę mi zabrała ogarnięcie wszystkiego a wtedy zaczęło być bajecznie więc muszę znów spróbować.

No i czas... tak mało czasu.... :(
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Grim Dawn

Post autor: Piccolo »

Dlatego lubię te sezony, możesz stworzyć sobie postać na czysto, jak ustawisz poziom trudności master to z lvlami zapieprzasz jak torpeda a jednocześnie łatwo ogarniasz wszystkie zmiany w skillach a jak przyjdzie end-game to też nowe rzeczy łatwo jest poznać. Aktualnie bardzo fajne są dwie nowe rzeczy, raz, że sezon ma 4 "rozdziały" osiągnięć, jak zdobędziesz wszystkie dostajesz pełny zestaw (ten dostajesz w kawałkach podczas zdobywania osiągnięć) nowy portret żeby szpanować i peta ale te osiągnięcia nie są proste. Łączą się też z drugim fajnym dodatkiem bo jedno z ostatnich osiągnięć to wykonanie set dungeona. Set dungeony to lokacje otwierające się tylko kiedy masz na sobie odpowiedni zestaw (cały) i podejdziesz w odpowiedni miejsce (niby dostajesz wskazówki ale i tak polecam diablo wiki), te dungeony są naprawdę wymagające bo nie chodzi tylko o to, żeby się przez nie przebić. Musisz wykonać konkretne zadania np. złapać 3 razy 30 różnych potworów w slow time i odbić 200 pocisków, czas jest ograniczony (najcześciej około 4 minut). Fajne bo daje Ci powód do zbierania innych zestawów niż ten jeden "pod builda" i wymasterowanie danego set dungeonu to faktyczne wyzwanie.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

Fajnie to wszystko brzmi :)
Nie pozostaje mi nic innego jak ściągnąć patcha, obudzić Krzyżowca na czterysta którymś paragonie i sprawdzić jak bardzo będą mnie masakrować ;)
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Grim Dawn

Post autor: Jutsimitsu »

zodi pisze:Nie pozostaje mi nic innego jak ściągnąć patcha, obudzić Krzyżowca na czterysta którymś paragonie i sprawdzić jak bardzo będą mnie masakrować ;)
Bad news for you, to jest tylko na sezonie w tej chwili. Więc musiałbyś od zera robić bo sezon 2 miechy ma. Ja jeszcze nie robiłem set dungeonów, jakoś tak uznałem że pogram sobie z nudów. Zrobiłem 250 chyba paragon i biegam na T8-T9. Daleko od czegoś konkretnego, ale jak na kilka dni grania wieczorami to chyba nie tak źle (chociaż mnie po prostu w pewnym momencie kumpel wykoksał, a on był na liście top 300).
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Grim Dawn

Post autor: Piccolo »

Jutsimitsu pisze:Zrobiłem 250 chyba paragon i biegam na T8-T9. Daleko od czegoś konkretnego, .
Ke?
I wydaje mi się, że set dungeony są nawet bez sezonu, osiągnięcia sezonowe sa na sezonie. Ale mogę się mylić. Tak czy inaczej jeżeli są sezonowe to poczekaj Zodi na koniec sezonu :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

spoko :)
ale korci mnie wrócić nie tylko ze względu na nowy sezon.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Grim Dawn

Post autor: Piccolo »

Ja wracam regularnie, bardzo podoba mi się podejście Blizzarda dodawania, co sezon, czegoś nowego, totalnie za free.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Grim Dawn

Post autor: Jutsimitsu »

Piccolo pisze:
Jutsimitsu pisze:Zrobiłem 250 chyba paragon i biegam na T8-T9. Daleko od czegoś konkretnego, .
Ke?
No konkretne to by było koło 500-700 paragonów, pełen set i DR na poziomie 55-65.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

dobra, tak w ogóle to chyba nie ten temat ;)
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Grim Dawn

Post autor: Jutsimitsu »

Jak jakiś mod (mamy jakichś?) mógłby przerzucić nasze posty do wątku D3...
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Grim Dawn

Post autor: Piccolo »

Jutsimitsu pisze: No konkretne to by było koło 500-700 paragonów, pełen set i DR na poziomie 55-65.
Hmm przyznam, że tutaj mam drobny problem bo mam skompletowany praktycznie cały gear pod mój build, przebijam się przez rifty jak przecinak, pozostało mi zebranie 3 ostatnich itemów i levelowanie legendarnych gemów i zastanawiam się co konkretnego może mnie czekać mając ten 500-700 paragona poza... posiadaniem 500-700 paragona :P.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Grim Dawn

Post autor: Jutsimitsu »

Statystyki które łapiesz w paragonach to jednak nie takie "nic", warto przynajmniej mieć crit chance + crit dmg. To daje niejako jeden dodatkowy przedmiot w statach, a jak rozbijesz na wszystkie statystyki to nawet więcej. Cały set, w sensie masz wszystkie itemy które są w danym secie? Czy set, że masz przynajmniej połowę ancient i bardzo dobre statystyki? Rifty na którym poziomie robisz?
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Grim Dawn

Post autor: Piccolo »

W zasadzie tak, mogę polować jeszcze na Ancient bo mam cały zestaw Delsere's Magnum Opus (ale tylko jeden Ancient), do skompletowania buildu brakuje mi jeszcze pierścienia, amuletu i broni (chociaż aktualna też trochę pod build pasuje). Rifty ostatnio izi zrobiłem na 31, ale nie sprawdzałem jeszcze wyższych, dzisiaj będę testował jak wysoko daję radę zrobić.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Grim Dawn

Post autor: Jutsimitsu »

No ja biegam ~40-45 i uważam że to tak słabo jak na aktualny patch :P. Żeby być na ladderze musiałbym jeszcze ze 20 wyżej bić, także jak mówię to jest nisko. Ja mam cały set w takim razie, bo teraz szukam tylko lepszych statystyk na sprzęcie - cały set Natalii (chociaż wg. poradników mógłbym zmienić naramienniki i wymienić drugą kuszę na inną, ale i tak mam drugie najlepsze).
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

Ja się zatrzymałem na etapie "mam Rolanda jest fajnie" :>
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Grim Dawn

Post autor: Jutsimitsu »

Może jakiś moderator globalny przerzuci te posty? Hej?
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Grim Dawn

Post autor: Crowley »

Wchodzi człowiek do "swojego" tematu, zadowolony, że jest odzew, a tu gadają o Diablo. :(
Generalnie dość często widzę w necie opinie, że Grim Dawn to gra, która najbardziej zbliżyła się poziomem do Diablo 2. Nie wiem, mi się D2 bardzo szybko znudziła, a Titan Quest to jedyny HnS, który przeszedłem i to dwa razy.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Grim Dawn

Post autor: Jutsimitsu »

Toć krzyczę, żeby ktoś przerzucił nasze posty.

Obawiam się Crowley że odzewu nie będzie za dużego, ludzie pewnie pograją i dowiesz się że "gra fajna, mam taki i taki poziom, taki i taki sprzęt, zrobiłem to i to".
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

Kupiłbym ale 25 euro... Wiem, wiem, niby niedużo ale ostatnio trochę bieduję więc chyba jeszcze się wstrzymam :(
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

W ten weekend do wzięcia za 30 zeta...
Chyba trza brać!
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

Do wtorku można pograć za darmo.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

Dokupiłem sobie rozszerzenie Ashes of Malmouth... Więcej klas, więcej kombinacji w ich łączeniu, więcej itemków, więcej levelowania.... Ależ Grim Dawn jest wciąż miodny!
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Grim Dawn

Post autor: Crowley »

zodi pisze:Więcej klas, więcej kombinacji w ich łączeniu,
Inkwizytor + Człowiek demolka = FUN!!! :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

Za pierwszym razem zrobiłem sobie Blademastera czyli połączenie Soldiera z Nightblade'm. Teraz mam Saboteura = Demolitionist + Nightblade - jest fajniej :) Następnym razem wykorzystam nowe klasy, właśnie w sposób o jakim piszesz :)
neo103
zielony
Posty: 1
Rejestracja: 19 sierpnia 2020, o 20:14

Re: Grim Dawn

Post autor: neo103 »

Grając sobie w Grim Dawn naszła mnie taka myśl, że muszę sprawdzić ile jeszcze będzie ważne moje oc. Niestety nie wiedziałem jak to sprawdzić. Na całe szczęście teraz wiem.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Grim Dawn

Post autor: Matthias[Wlkp] »

:lol2: :lol2: :lol2:
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Grim Dawn

Post autor: Crowley »

O kurwa, to już jest wyższy poziom. :D
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Grim Dawn

Post autor: Counterman »

Jednak Skynet nie tak blisko...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grim Dawn

Post autor: Turtles »

To nie boty, to stażyści
Obrazek
#sgk 4 life.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

Ja na szczęście OC zapłaciłem, dlatego zamiast zastanawiać się nad tym, wyszukałem gotowy build postaci. Nigdy wcześniej z nich nie korzystałem (a hack&slashy w swoim życiu trochę ograłem), sam kombinując, ale w końcu spróbowałem i kurde...czuję, że jakbym grał Cheftainem albo innym OPtankiem w WOTa :D
I widzę też, jakie błędy popełniałem budując wcześniej postacie GD... :bugeye:
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Grim Dawn

Post autor: zodi »

Ja tu tylko żeby zgłosić, że GD się nie nudzi! :)
ODPOWIEDZ