Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6353
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Kibole zachowali się jak bandziory i kibole. Policja zatrzymała do tego momentu 52 z nich (to ciekawe, bo przecież w faszystowskim państwie nie powinni być rozliczani, tak?).

Sprawa jest naganna z uwagi na klimacik poparcia dla działań bandyterki jaki wynika z zachowania i wypowiedzi głównie lokalnych polityków. Jednak nie dajmy się zwariować - tego typu sytuacja (atak ultraprawicy na pokojową manifestację) to nie jest coś czego świat nie widział. Dojrzalsze demokracje od naszej nie radzą sobie z tym problemem. Właściwie to wypadkowa demokracji i politycznej tolerancji jest istnienie grup negujących jedno i drugie. Tak, na świecie istnieją łysi idioci. Tak, nic na to nie poradzimy. Tak, takie sytuacje będą sie powtarzać. Tak, to margines, dosłownie, jak wieksza część środowiska kibopatriotów, garstka ludzi w tłumie zwolenników prawicy. Tak, prawica nie lubi LGBT, bo inaczej nie byłaby prawicą i nic tego nie zmieni. Nie można mieć pretensji do wielbłąda o to, że ma garb. Nie lubienie nie oznacza przyzwolenia na rzucanie w ludzi kamieniami i 99.99% wyborców PiS tego nie robi. Tak, jak się jedzie do największego mentalnego zaścianka w Polsce z manifestacją LGBT to wyłażą rednecki i robią zadymę. Tak, nie czuje się zobowiązany do tłumaczenia się za nich.

Brakuje jednoznacznego odcięcia się, potępienia, dążenia do surowego ukarania, jakiejś dosłownie - pokazówki, która byłaby potrzebna w takim przypadku. Sprawa jest oczywista a o oczywistych nie ma sensu dyskutować. Zwłaszcza latem, w sezonie urlopowym, gdy forum i tak kompletnie zamarło. Nawet wy sami ockneliście się tylko na tę okazję.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Counterman pisze:A chyba tym razem Zolt trafił w punkt.
Moim zdaniem ignorowanie tematu nie jest trafieniem w punkt. Owszem są to ludzie "najgorszego sortu", ale gdy mają poparcie części polityków, w tym być może najważniejszego polityka na szczeblu regionalnym, posłów, radnych miejskich itp., a także części księży. To chyba nie powinno się milczeć.

To jest faktyczny problem przyzwalania na przemoc. I jak dla mnie polaryzacja w społeczeństwie doprowadza do tego że nawet umiarkowane osoby mówią tak jak powyżej Voo, że no w sumie to jest normalne na świecie i tak musi być. Nie. Kurwa. Przemoc między grupami w jednym społeczeństwie nie powinna być normą.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4991
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Zolt »

Ja bardziej od fatalizmu Voo bym sie bal tego, ze Hal sie zradykalizuje i zacznie palic koscioly.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Rząd (wypowiedź ministra edukacji) zastanawia się, czy dopuszczać marsze LGBT. To IMHO większy temat do dyskusji niż sama akcja kiboli.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Akcja kiboli jest też po części rezultatem nagonki na homoseksualistów przez PiS. W samym "blokowaniu marszu" też był chyba jakiś lokalny radny PiS-u, a tu i ówdzie inni z PiSu wypisywali, różne rzeczy.
Już nie wspominając, że tego marginesu kiboli było chyba 3 razy więcej niż ludzi w marszu równości.
I w Białymstoku była nawet laurka dla Brevika.
A nie, czekaj, to nie kibole, to rodziny z dziećmi.Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6353
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

Tak trochę na marginesie - taki paradoks wychwytuję - każdy ateista z założenia ma do księży co najmniej chłodny a może i wręcz nagatywny stosunek. Z drugiej strony każdy ateista oczekuje (to ciekawe, że akurat ateista), że ksiądz będzie kimś w rodzaju moralnego nadczłowieka. Będzie głosił miłość bliźniego swego, ślubu udzieli za darmo (ateiście), polubi LGBT i będzie się do ateistów odnosił z szacunkiem i takie tam. Natomiast gdy trafia się ksiądz, który zachowuje się jak ksiądz z wyobrażeń ateisty czyli coś w rodzaju kapelana Waffen SS prowadzący czarne legiony to ateista jest tym oburzony :D Piszę to żartem oczywiście, jako ateista ;)
uż nie wspominając, że tego marginesu kiboli było chyba 3 razy więcej niż ludzi w marszu równości.
Biorąc pod uwagę miejsce wydarzeń to chyba niespecjalnie dziwi. Żeby iść w Marszu Równości na zadupiu trzeba jakiejś cywilnej odwagi, trzeba też na zadupie dojechać. Druga strona wystarczyło, że wyszła z domu. Poza tym - ksiądz, te kobiety, ci faceci - wszyscy rzucali kamieniami?
Rząd (wypowiedź ministra edukacji) zastanawia się, czy dopuszczać marsze LGBT. To IMHO większy temat do dyskusji niż sama akcja kiboli.
Dokładnie. Powiedzmy sobie szczerze - chyba nie ma rozsądnego człowieka, głosującego na PIS, który nie odczuwa czegoś na kształt zażenowania po tych wydarzeniach z udziałem troglodytów a szczególnie po nieostrej reakcji władzy. Już lepiej byłoby jej milczeć niż wypalać z takimi komentarzami.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Rozsądny człowiek głosujący na PiS. No bez takich.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Theeck »

Voo pisze:Poza tym - ksiądz, te kobiety, ci faceci - wszyscy rzucali kamieniami?
Dużo gorzej, Voo, dużo gorzej. Czyż nie słyszałeś "że ktoś słowem złym zabija tak, jak nożem"? A ci wszyscy tam rzucali słowa. Słowa złe, pełne niechęci, przepełnione strachem i nienawiścią.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Voo pisze: Natomiast gdy trafia się ksiądz, który zachowuje się jak ksiądz z wyobrażeń ateisty czyli coś w rodzaju kapelana Waffen SS prowadzący czarne legiony to ateista jest tym oburzony :D
Spoko, jestem za tym żeby mógł. Tylko najpierw zerwać konkordat, opodatkować tacę i wszelkie posługi, itp. itd.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6353
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

ThimGrim pisze:Rozsądny człowiek głosujący na PiS. No bez takich.
A sorry zapomniałem, że rozsądni tylko biorą 500+ ale nie dają się korumpować przy urnach ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Voo, dla mnie to jest bardziej podejscie "a nie mowilem?". Poza tym mysle ze ksiezom wszyscy tak samo wybaczaja rozne slabosci (alkohol, dziewczyny), ale udzial w takim marszu to bardziej wykalkulowana sprawa.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: DaeL »

Przyznam szczerze, że to nie bijatyka robi na mnie najgorsze wrażenie. Również dlatego, że widziałem małe fragmenty materiału wyrwane z kontekstu, obraz całości mógłby być mniej jednoznaczny (czyt. lewica też ma swoich zadymiarzy). Natomiast to co mnie autentycznie przeraża, to fakt, że na Twitterze jest cała masa ludzi zadowolonych z tego, że biją gejów. Podkreślam: nie ludzi, którzy twierdzą, że tam ktoś został sprowokowany, że była ogólna szarpanina, że geje zaczęli, że policyjna prowokacja - itd... To są wyjaśnienia, które mogłyby być prawdziwe albo nie, ale nadal stawiałyby jakąś przestrzeń do dyskusji. Natomiast są ludzie, bardzo krzykliwi, którzy twierdzą, że bardzo dobrze, że należy lać, bo parę miesięcy temu sprofanowano Najjaśniejszą Panienkę. A w ogóle to Elżbieta Witek powinna wylecieć ze stanowiska, bo stwierdziła, że w przestrzeni publicznej nie ma miejsca na przemoc wobec ludzi o innych poglądach.

To jest dokładne odbicie tekstów z jakimi w Stanach wyskakuje Antifa - tylko w drugą stronę. I to jest cholernie niepokojące.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Ja widziałem ciut dłuższą wersje niż urywki i wyglądało to dokładnie jednostronnie. Na początku i na końcu całego marszu były spięcia i nie widziałem tam żadnej prowokacji (choć dla co poniektórych sama flaga tęczowa to już prowokacja, ale to są jednak debile).
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Halaster »

Pasjonuje mnie temat lewicowych bojowek w Polsce, lubię też patrzeć na wypas brahminow na Mazowszu i zorze polarne na Mazurach.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Halaster pisze:Pasjonuje mnie temat lewicowych bojowek w Polsce, lubię też patrzeć na wypas brahminow na Mazowszu i zorze polarne na Mazurach.
Hmmm, nie do konca wiem do czego pijesz w sumie Halu... bo akurat do robienia bydla i gowna nie potrzeba zaraz bojowek. Wystarczy grupa debili bardziej lub mniej liczna.

Tyczy sie to jednych, drugich jak i centrowych. Ogolnie wszystkich. A wystarczy zwyczajnie i po ludzku "nie byc chujem"

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2199
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: peterpan »

Halaster pisze:Pasjonuje mnie temat lewicowych bojowek w Polsce, lubię też patrzeć na wypas brahminow na Mazowszu i zorze polarne na Mazurach.
Nie mogłem:
https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/a ... a-mazurach

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Counterman »

Też o tym słyszałem i się uśmiechłem nieco. ;)
Wiesz Razor ja się zgadzam, że wystarczy po prostu "nie być chujem", tylko zauważyłem że jednak różni ludzie różnie to pojmują. Bo dla jednych opowiedzenie dowcipu o czarnych to "bycie chujem", a dla drugich dwóch gejów którzy idą za rękę po plaży to "bycie chujem".
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Theeck »

Z dowcipami to różnie może być - praktycznie każdy dowcip może kogoś dotknąć: policjantów, księży, kobiety, gejów itp. Chyba jedynie dowcipy o zwierzętach nikogo nie obrażają, ale oczywiście może zacząć się interpretacja, czy aby np. ta lisiczka, to nie jest ukryty seksizm, albo zajączek to nie przemycana homofobia.

Wniosek z tego taki, że w dzisiejszych czasach ciężko nie być posądzonym o bycie chujem :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: DaeL »

Prawdę powiedziawszy podczas dyskusji na temat tych cukierników co nie chcieli przygotować napisu na torcie na gejowski ślub, chciałem zilustrować moje przekonanie, że w sektorze usług powinniśmy uwzględniać dyskryminacyjne prawo odmowy obsłużenia klienta (tak długo jak odmowa nie utrudnia znacząco funkcjonowania w społeczeństwie) właśnie przykładem takim jak poniższy. Ale pomyślałem, że uznacie go za zbyt absurdalny i nieprawdopodobny. No, ale rzeczywistość dogoniła nasze najśmielsze marzenia.

32-letnia transseksualna kobieta przyszła do salonu urody i domagała się (oprócz innych usług) depilacji jej męskich narządów płciowych. Kosmetyczki odmówiły. Czysta transfobia, sprawa wylądowała w sądzie. Z niezrozumiałych dla mnie powodów media nie grzeją tego tematu tak samo jak historii tamtych cukierników.

https://www.yahoo.com/lifestyle/trans-w ... IFctQnMwHP
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4847
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Counterman pisze:Też o tym słyszałem i się uśmiechłem nieco. ;)
Wiesz Razor ja się zgadzam, że wystarczy po prostu "nie być chujem", tylko zauważyłem że jednak różni ludzie różnie to pojmują. Bo dla jednych opowiedzenie dowcipu o czarnych to "bycie chujem", a dla drugich dwóch gejów którzy idą za rękę po plaży to "bycie chujem".
Znaczy dla mnie nie bycie chujem to zycie i danie zyc innym w spokoju.

Kurde, jak patrzymy juz na dowcip w kwesti "mozna byc chujem" to cos poszlo bardzo nie tak (oczywiscie jesli mamy na mysli dowcip a nie prostackie "smichy chichy")

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

ja z podlasia, to tez cos od siebie:

organizowanie marszu LGBT w Białymstoku to była czysta prowokacja. Nie było najmniejszych szans, zeby ten marsz przebiegal pokojowo. Dla mnie to jest praktycznie to samo, co zrobic marsz pt "Nie ma dowodów, że hitler wiedział o holocauscie" w takim np. Poznaniu. Dodam jeszcze, ze "trasa" marszu zupelnym "przypadkiem" przebiegała od najstarszego kosciola w miescie do... najwiekszego kosciola w miescie. Moze to i pierdola, ale ludzi na miejscu naprawde mocno to wkurzylo.
IMHO ideologiczna agitka + sytuacja bez wyjscia dla wladzy - jesli nie wydasz zgody jestes antydemokratyczny. jesli wydasz - okaże sie, że rządzisz stadem zasciankowego bydła. Dla lewicy to było win-win pod kazdym wzgledem.

Efekt był taki, jaki musial być: 900 marszujacych ochranialo 700 funkcjonariuszy przed ~4000 protestujacych. Ja rozumiem demokracje i wolnosc zgromadzen, ale tutaj też trzeba zrozumieć społeczeństwo i jego strukturę, a przede wszystkim - bezpieczenstwo. Tym bardziej, ze te 900 marszujacych to w 50% przyjezdni prowokatorzy z innych miast (na Policje w Białymstoku nie zgłoszono ANI JEDNEGO pobicia, bo Ci ludzie na drugi dzień byli już w drodze do domu :D).

Poza tym, jak na taki event to nie było tragicznie. Kilkadziesiat zatrzyman to naprawde niewielka skala i żaden wstyd - we Franci co miesiac na protestach Kamizelek aresztowania idą w setkach.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Yup, tego się spodziewałem, zrzucić winę na ofiary...
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Larofan »

uwielbiam czytac ze na marsze rownosci przyjezdzaja prowokatorzy :) 50%? 80%! albo nawet 95%! a te 5% to przypadkowi spacerowicze :D
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

A kto normalny ma czas chodzić na marsze, wiece i podobne zgromadzenia? :P

Nie chodzi o zrzucanie winy na pokrzywdzonych, bo jasnym jest, że tylko kompletny bezmózg może pobić uczestnika pokojowej, nikomu nieprzeszkadzającej demonstracji. Ale Pq ma rację, przecież te wszystkie akcje nie rodzą się z przypadku, tylko są organizowane, żeby zasiać ferment. I dlatego miejsca i trasy są planowane tak, żeby prowokować reakcje w możliwie maksymalnym stopniu. Walka o realizację postulatów jest gdzieś w tle, liczy się zamieszanie i co można za jego pomocą zyskać. Już dawno mówiłem, że politykom marzy się sytuacja, w której ich sympatycy będą pokazywani w telewizji z zakrwawionymi twarzami, albo wręcz zabijać się nawzajem, bo można to wykorzystać w walce z rywalami. Dziwnym trafem polityczne kariery robią różne Kaje Godek, Iwony Hartwich, czy Magdalena Adamowicz. A głupie ludzie skaczą sobie do gardeł i wydrapują oczy za tych cynicznych prowodyrów.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

uwielbiam czytac ze na marsze rownosci przyjezdzaja prowokatorzy 50%? 80%! albo nawet 95%! a te 5% to przypadkowi spacerowicze

to akurat jest informacja od jednej z organizatorek marszu, która jest moją koleżanką z liceum. A nawet byla wspolokatorka w Pozku, bo razem na studia sie wybralismy.
Normalnie pociagami sie zjeżdżali z calego kraju juz dwa dni wczesniej - circa 350 osob, ktorym Tęczowy Białystok pomagał organizować nocleg. W Białymstoku nie ma żadnej mody na LGBT, ludzie się tym po prostu nie interesują. Na stronie wydarzenia 1,800 osob zadeklarowalo chęć udziału, to są naprawdę niewielkie liczby. Sorry.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Halaster »

To, ze ktos przyjechal na marsz z innego miasta nie czyni z niego jeszcze prowokatora.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

tru dat, zapędziłem się.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

W czwartek na wiec przeciwko nienawiści poszedłem. Jestem prowokatorem. Chodziłem na akcję z sądami, z czarnymi marszami, marsze KODu itp., jak widać jestem prowokatorem...

Albo taka mentalność jak ktoś nie z nami, to "na pewno opłacony, albo idzie siać ferment" jest po prostu debilna.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7460
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Crowley »

Jutsimitsu pisze:W czwartek na wiec przeciwko nienawiści poszedłem. Jestem prowokatorem. Chodziłem na akcję z sądami, z czarnymi marszami, marsze KODu itp., jak widać jestem prowokatorem...
Masz stanowczo za dużo wolnego czasu. Mógłbyś w tym czasie pracować, czyli zarabiać, czyli płacić podatek. Działasz na szkodę budżetu, Mati spogląda na ciebie srogo.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: DaeL »

Ja swego czasu chodziłem z kolegami na marsze 1-majowe. Rzecz jasna z różnymi antykomunistycznymi hasełkami. Nic wulgarnego, po prostu rzetelna informacja na temat rezultatów wprowadzania socjalizmu. Byłem prowokatorem. Nie, mówię serio. Byłem prowokatorem. Przecież nikogo na marszu 1-majowym nie przekonałbym do swoich racji. Chodziłem tam - nawet nie do końca będąc tego świadomym - dla zgrywy, dla ubawu, żeby obserwować reakcje.

Oczywiście gdyby ktoś mnie wtedy napadł i zbił, to by to był akt nieusprawiedliwionej przemocy. Natomiast nie można byłoby z tego wyciągać alarmistycznego wniosku, że w Polsce biją ludzi o antykomunistycznych poglądach. Bo okoliczności były dość specyficzne.

Poza tym ja naprawdę nie jestem pewien jak to było z tymi zadymiarzami. Generalnie są sprzeczne informacje na ten temat. Doświadczenie uczy, że takie spędy na ogół ściągają przygłupów z różnych stron barykady. Parę lat temu jak była "Kolorowa Niepodległa", to zatrzymano paruset lewicowców (zresztą część importowana z Niemiec), którzy faszystów dostrzegli w 14-latkach noszących stroje z epoki napoleońskiej. Także tego...
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Pquelim pisze:organizowanie marszu LGBT w Białymstoku to była czysta prowokacja. Nie było najmniejszych szans, zeby ten marsz przebiegal pokojowo.
Demonstracje sufrażystek powinne były być organizowane tam, gdzie kobiety już mają prawa głosu. Matin Luther King też powinien sie pokazywać tylko tam, gdzie czarni mają równe prawa. No i oczywiscie Rosa Parks powinna siedziec w miejscu tylko dla bialych w autobusie, gdzie nie ma sekregowanych miejsc. /s
Pquelim pisze:Dla lewicy to było win-win pod kazdym wzgledem.
Tutaj sie zgadzam, bo własnie takie miejsca jak Białystok potrzebują takich parad najbardziej - nie Poznan czy Warszawa.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Theeck »

LLothar pisze:Demonstracje sufrażystek powinne były być organizowane tam, gdzie kobiety już mają prawa głosu. Matin Luther King też powinien sie pokazywać tylko tam, gdzie czarni mają równe prawa.
Już się nie mogę doczekać pierwszego marszu LGBT w Teheranie :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Czekajcie, czyli ustawka kiboli lejących ludzi, którzy zrobili ustawkę w Białymstoku, lała nie dlatego, że LGBT, tylko dlatego, że nikt w porę nie spostrzegł, że struktura społeczna w pobliżu kościołów w Białymstoku jest silnie skoncentrowana wokół postaci takich jak Kaja Godek?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie"

To może obejrzyj. Szklana pułapka, część trzecia. Początek filmu.


Llo pisze:Demonstracje sufrażystek powinne były być organizowane tam, gdzie kobiety już mają prawa głosu. Matin Luther King też powinien sie pokazywać tylko tam, gdzie czarni mają równe prawa. No i oczywiscie Rosa Parks powinna siedziec w miejscu tylko dla bialych w autobusie, gdzie nie ma sekregowanych miejsc. /s
LLo, ale naprawdę nie dostrzegasz że to nie jest takie proste? Dlaczego sufrażystki nie strajkują w Abu Dabi?

Poza tym, chyba trochę sugerujesz że LGBT stoi na tym poziomie wartości, co równouprawnienie kobiet. Wydaje mi się to delikatnie niebezpiecznym nadużyciem. Legalizacja związków, aborcja na życzenie, adopcja dla par homo to nie jest to samo, co prawo wyborcze dla kobiet, czy urlop macierzyński.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Pquelim pisze: Legalizacja związków (...) to nie jest to samo, co prawo wyborcze dla kobiet, czy urlop macierzyński.
Dlaczego?
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

nie posłużę się najbardziej wyświechtanymi argumentami, więc powiem tak: chociażby dlatego, że zupełnie nie leży w interesie największej umowy społecznej jaką człowiek wynalazł w swojej historii, czyli państwa.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

LLo, ale naprawdę nie dostrzegasz że to nie jest takie proste? Dlaczego sufrażystki nie strajkują w Abu Dabi?
Sufrazystki czy LGBT nie strajkuja w Abu Dabi czy w Iranie, bo tu chodzi i zmiany, a nie zeby zostac skazanym na kare smierci. Białystok to jednak nie Iran.
Pquelim pisze:nie posłużę się najbardziej wyświechtanymi argumentami, więc powiem tak: chociażby dlatego, że zupełnie nie leży w interesie największej umowy społecznej jaką człowiek wynalazł w swojej historii, czyli państwa.
Przeciez to nie jest zaden argument, z dwoch powodow:
1. Mozna to samo powiedziec o rownouprawnieniu czarnych
2. To jest niczym nie poparta opinia (i ja np uwazam, ze jest wlasnie odwrotnie)
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Pquelim pisze:nie posłużę się najbardziej wyświechtanymi argumentami, więc powiem tak: chociażby dlatego, że zupełnie nie leży w interesie największej umowy społecznej jaką człowiek wynalazł w swojej historii, czyli państwa.
Tak to nic nie leży w interesie państwa. Podaj czemu dokładnie, wyświechtane argumenty też.
Ostatnio zmieniony 29 lipca 2019, o 21:17 przez Jutsimitsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Panowie, piszcie wolniej, bo wpadacie w huragan literówek.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Piszę na komórce używając SwiftKey więc może być czasem coś źle.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7373
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

pq pisze:Poza tym, chyba trochę sugerujesz że LGBT stoi na tym poziomie wartości, co równouprawnienie kobiet. Wydaje mi się to delikatnie niebezpiecznym nadużyciem.
Zawsze wydawało mi się, że protesty sufrażystek były pokojowe, ale jednak różnie bywało:

https://www.bl.uk/votes-for-women/artic ... -militancy

Teraz generalnie wolno zdecydowanie więcej niż kiedyś, ale z drugiej strony łatwiej teraz dostrzec, że jednak protestujący na ulicy to nie większość i władza nie musi się ich bać. Większość siedzi przed ekranem i ma wszystko gdzieś, tak długo jak lodówka jest pełna. PiS to widzi i będzie miał to gdzieś, bo właśnie wypełnił wiele lodówek za pomocą 500+.

IMHO teraz nie wystarczy zrobić zadymy na ulicy, żeby coś większego zmienić. Teraz trzeba przekonać do siebie większość - właśnie tą fotelową, bo inaczej władza się tym nie przejmie. Protestujący w Białymstoku mieli chyba odmienne zdanie na ten temat i jedynie dostarczyli rozrywki w formie MMA.

EDIT: Jeszcze wyraźniej widać to w USA, gdzie pomimo rzek protestujących, w sondażach zmieniło się niewiele.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Theeck »

Matt - ale aktywiści LGBT doskonale to rozumieją i marsze/zadymy są tylko elementem ich działań, mającym na celu pokazanie, że są stroną słabszą, bitą, dyskryminowaną i w związku z tym - jako rekompensata i wyrównanie - należą im się przywileje od państwa.
Dlatego to ich wielki sukces, że zostali tam sponiewierani przez kiboli, bo teraz wreszcie mają argumenty, Jestem przekonany, że w tym kontekście wybór Białegostoku był dokładnie przemyślany - w takiej Wawie nikt na elgiebeciaków nie napada i marsz by się odbył, ale bez ekscesów. No i byłby problem, bo aktywiści musieliby chyba sami się sprać po pyskach, czy kopać po piszczelach żeby było z czym pobiec do kamer i relacjonować, że ktoś ich uderzył, ktoś opluł, a ktoś nienawistnie spojrzał. A w Białymstoku kibole odwalili za frajer brudną robotę i wszyscy są zadowoleni :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5581
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:estem przekonany, że w tym kontekście wybór Białegostoku był dokładnie przemyślany
Jaki wybor Bialegostoku??

6 kwietnia – Marsz Równości – Koszalin
13 kwietnia – Marsz Równości – Gniezno
27 kwietnia – Marsz Równości – Łódź
11 maja – Marsz Równości – Bydgoszcz
18 maja – Marsz Równości – Kraków
25 maja – Marsz Równości – Trójmiasto
1 czerwca – Marsz Równości – Zielona Góra
8 czerwca – Parada Równości – Warszawa
15 czerwca – Marsz Równości – Olsztyn
16 czerwca – Marsz Równości – Częstochowa
22 czerwca – Marsz Równości – Rzeszów
29 czerwca – Marsz Równości – Opole
6 lipca – Marsz Równości – Poznań
13 lipca – Marsz Równości – Kielce
20 lipca – Marsz Równości – Białystok
10 sierpnia – Marsz Równości – Płock
24 sierpnia – Marsz Równości – Gorzów Wielkopolski
7 września – Marsz Równości – Katowice
14 września – Marsz Równości – Szczecin
21 września – Marsz Równości – Toruń
22 września – Marsz Równości – Kalisz

itd. To sie w calej Polsce odbywa, wiec nie mówmy, ze ktos "wybrał" Białystok. Nie mowmy, ze organizacja marszu w Bialymstoku to prowokacja sama w sobie, bo to ma sie nijak do faktow.

Edit: Jeszcze lepiej pokazuje to mapka

Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Żeby tylko PiS nie robił nic w tej sprawie, to by jeszcze było dobrze. A przecież oni tak samo jak w przypadku uchodźców nakręcają niechęć wobec osób lgbtq i znakomicie im to wychodzi. A skoro Białystok jest takim swoistym "skansenem" homofobii, to polecam sobie poczytać raport Uprzedzenia w polsce 2017:
cbu.psychologia.pl › f_bulskaPDF

I może jednak wreszcie przejrzycie na oczy, bo sytuacja osób lbgt u nas nie jest w ogóle taka cudowna.
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2019, o 08:59 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 3 razy.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2155
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Theeck »

Fak, to aż tyle tego się odbywa? Nie miałem pojęcia :oops:
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3869
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

Theeck pisze:Matt - ale aktywiści LGBT doskonale to rozumieją i marsze/zadymy są tylko elementem ich działań, mającym na celu pokazanie, że są stroną słabszą, bitą, dyskryminowaną i w związku z tym - jako rekompensata i wyrównanie - należą im się przywileje od państwa.
Dlatego to ich wielki sukces, że zostali tam sponiewierani przez kiboli

Obrzydliwe. Jakieś zjeby z antify jako analogia do zjebów z marszu niepodległości liczących na burdy z policją.
To promil. Stosujesz ohydne uogólnienia.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

No to po kolei.

LLothar pisze:Sufrazystki czy LGBT nie strajkuja w Abu Dabi czy w Iranie, bo tu chodzi i zmiany, a nie zeby zostac skazanym na kare smierci. Białystok to jednak nie Iran.
Przypomnij mi, jakiej zmiany dożył MLK? Albo sufrażystki, które podejmowały strajki głodowe? Jesli walczysz o zmiany, jestes gotowy na poswiecenie dla idei, wartosci bo tylko to moze zagwarantowac sukces Twojej walki.
No, chyba że zakładamy że cała ta walka to tak naprawde ideologiczna hipokryzja i protestujemy tam, gdzie jest nam wygodniej.
Llo pisze:Przeciez to nie jest zaden argument, z dwoch powodow:
1. Mozna to samo powiedziec o rownouprawnieniu czarnych
2. To jest niczym nie poparta opinia (i ja np uwazam, ze jest wlasnie odwrotnie)

1. Nie można, bo równouprawnienie czarnych pozwoliło zagospodarować znaczną częsc społeczeństwa pod kątem podatkowym, siły roboczej, siły nabywczej, obronnosci, kultury, sztuki, nauki. Podobnie było z równouprawnieniem kobiet, a w tym przypadku dochodzą jeszcze kwestie społeczne i wychowawcze.

2. To nawet nie jest opinia, tylko fakt oparty na podstawach struktury społecznej. Co jest podstawową jednostką społeczną? Rodzina. I ochrona rodziny leży w głównym interesie państwa. I tutaj niestety dla wszystkich krnąbrnych, ale warunki dyktuje natura - prokreacja jest głównym celem przetrwania gatunku. Związki homoseksualne nie realizują tego celu.

Inne, oczywiste argumenty?
Religia (ja wiem, że lewica bardzo sie stara aby stworzyć z religii kolejny argumentum ad hitlerum, ale to jest zaklinanie rzeczywistosci - zwłaszcza w Polsce, gdzie Koscioł - choć z wiadomymi problemami - wciąż jest podstawową wspólnotą solidaryzującą wokół konkretnych wartosci), tradycja (związana z malzenstwem, wychowaniem), naturalna w społeczeństwach niechęć do zmian, brak powszechnego konsensusu co do genezy orientacji homoseksualnej (przypominam, że jeszcze do niedawna uznawanego za chorobę), brak merytorycznej debaty na temat - zamiast niej stosowane są metody partyzanckie (wyuzdane hasła i negliż podczas protestów) i stygmatyzujace słownictwo (my-postep kontra oni-skansen), lecz przede wszystkim: niewielka skala problemu, ktory jest po prostu niewidoczny w codziennym życiu - nawet wewnątrz "srodowiska" widoczna jest niejednomyslnosc co do jego definicji. Znam co najmniej kilkunastu gejów, żaden nie chodzi na marsze, żaden też nie wyglada mi na osobę uciemiężaną i dyskryminowaną.

LGBT ma taką trudnosc, że oni walczą o problem, który często sami widzą. Reszta społeczeństwa albo ma go w dupie bo go w ogóle nie dostrzega (bo jest marginalny), albo ma poważne wątpliwosci co do zasadnosci postulatów, albo w ogóle ich nie zna i z automatu jest przeciwna. Z tej ostatniej grupy wywodzi się ortodoksyjny odłam półgłówków, których rzeczywiście można nazwać ksenofobami, homofobami i ogólnie rzecz ujmując szkodnikami. Natomiast lobby LGBT wrzuca do tego worka wszystkich, co przejmują również zwolennicy tworzac platformę konfliktu i odtwarzajać syndrom oblężonej twierdzy. To jest fałszywe przekonanie, bo opiera się na relacji z procentem społeczeństwa, a odnoszonym do jego całosci. Również w Białymstoku, który wcale nie jest jakimś przerażającym zaściankiem pełnym przemocy domowej, rasizmu, homofobii i maczet na ulicach.


Obrazek
Ale co w tym dziwnego? Oczywiste jest, że jeden pojedynczy event ma znacznie mniejsze oddzialywanie niz zaplanowana serię. Białystok jest tylko jednym trybikiem w maszynie, co prawda najbardziej zgrzytającym, ale jednym z wielu.
ThimGrim pisze:A przecież oni tak samo jak w przypadku uchodźców nakręcają niechęć wobec osób lgbtq i znakomicie im to wychodzi. A skoro Białystok jest takim swoistym "skansenem" homofobii, to polecam sobie poczytać raport Uprzedzenia w polsce 2017
Te dane nazwałbym raczej optymistycznymi, jeszcze 10 lat temu różnica byłaby znacznie większa. W ogóle pytanie "czy zaakceptowałby" jest nieco zbyt ogólne żeby na podstawie odpowiedzi na nie formułować terminy "homofob", czy "skansen". Albo jestes z nami, albo przeciw nam. Zero-Jeden. Podczas gdy prawda lezy posrodku - wielu w ogole nie widzi problemu, inni nie znaja postulatow, dla czesci sa one zbyt dyskusyjne lub zwulgaryzowane. Ale kazdy z nich, po tym, jak uslyszy o sobie "homofob", "kibol", "debil" po prostu stanie po drugiej strony tej ideologicznej barykady.
To jest własnie ta terminologia, o której wspominałem.

I nie uważam żeby to była taka sama sytuacja jak w przypadku sufrażystek czy czarnych. Alice Paul, MLK skupiali wokół siebie opinie publiczna (ten drugi dostał nawet Pokojowego Nobla), argumentowali merytorycznie i z przekonaniem oraz budowali platformę dialogową. Szło jak po grudzie i owszem, mieli za sobą walczacych partyzantów(-tki) i prowokatorów(-ki), lecz przede wszystkim oddziaływali na społeczeństwo poprzez argumentacje. W obecnym ruchu LGBT nie ma ani ikonicznego lidera, ani audytorium które by go słuchało (poza własnym gronem).
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Jakich, kurwa, postulatów? Homoseksualisty w rodzinie? :D
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Pquelim pisze:No to po kolei.Przypomnij mi, jakiej zmiany dożył MLK?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Civil_rights_movement - do 1968 całkiem sporo.

Pquelim pisze:Albo sufrażystki, które podejmowały strajki głodowe?

1918 sporo krajów daje prawa wyborcze kobietom, 1920 Stany Zjednoczone, 1928 Wielka Brytania. Wcześniej prawa do posiadania swoich pieniędzy, konta w banku, uczęszczania na uczelnie i wiele innych.

Pquelim pisze:Jesli walczysz o zmiany, jestes gotowy na poswiecenie dla idei, wartosci bo tylko to moze zagwarantowac sukces Twojej walki.
No, chyba że zakładamy że cała ta walka to tak naprawde ideologiczna hipokryzja i protestujemy tam, gdzie jest nam wygodniej.

Jak widać nie masz racji.

Pquelim pisze:1. Nie można, bo równouprawnienie czarnych pozwoliło zagospodarować znaczną częsc społeczeństwa pod kątem podatkowym, siły roboczej, siły nabywczej, obronnosci, kultury, sztuki, nauki. Podobnie było z równouprawnieniem kobiet, a w tym przypadku dochodzą jeszcze kwestie społeczne i wychowawcze.

Wyrównanie prawne ludzi którzy mogą wyjechać bo w innym kraju ktoś im pozwoli na ślub, jak parze hetero. Społeczeństwo ma być dla wszystkich którzy są jego częścią. Siła robocza, obronność, sztuka?? Nie bardzo, bo nadal te grupy społeczeństwa (kobiety, czarni) tworzyli to i brali udział. Tak samo osoby LGBT. Ale powiedzmy że to wszystko jest umowne co społeczeństwo uzna za wartościowe w jego ramach.

Pquelim pisze:2. To nawet nie jest opinia, tylko fakt oparty na podstawach struktury społecznej. Co jest podstawową jednostką społeczną? Rodzina. I ochrona rodziny leży w głównym interesie państwa. I tutaj niestety dla wszystkich krnąbrnych, ale warunki dyktuje natura - prokreacja jest głównym celem przetrwania gatunku. Związki homoseksualne nie realizują tego celu.


Wśród gatunków innych niż człowiek istnieją i mają swoje cele (gatunki stadne jak człowiek): wychowanie młodych i pomoc matkom młodych w opiece, niejednokrotnie również adopcja porzuconych młodych (surykatki, pingwiny, małpy).

Pquelim pisze:Religia (ja wiem, że lewica bardzo sie stara aby stworzyć z religii kolejny argumentum ad hitlerum, ale to jest zaklinanie rzeczywistosci - zwłaszcza w Polsce, gdzie Koscioł - choć z wiadomymi problemami - wciąż jest podstawową wspólnotą solidaryzującą wokół konkretnych wartosci), tradycja (związana z malzenstwem, wychowaniem), naturalna w społeczeństwach niechęć do zmian, brak powszechnego konsensusu co do genezy orientacji homoseksualnej (przypominam, że jeszcze do niedawna uznawanego za chorobę), brak merytorycznej debaty na temat - zamiast niej stosowane są metody partyzanckie (wyuzdane hasła i negliż podczas protestów) i stygmatyzujace słownictwo (my-postep kontra oni-skansen), lecz przede wszystkim: niewielka skala problemu, ktory jest po prostu niewidoczny w codziennym życiu - nawet wewnątrz "srodowiska" widoczna jest niejednomyslnosc co do jego definicji. Znam co najmniej kilkunastu gejów, żaden nie chodzi na marsze, żaden też nie wyglada mi na osobę uciemiężaną i dyskryminowaną.
W Hiszpanii jakoś problemu nie ma, a wierzące społeczeństwo. Jeśli chodzi o poparcie społeczne, to się póki co zwiększało, ale przy takich rządach raczej będzie odwrotnie: https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 4478430960
Może będzie whataboutism, ale przy ilości pedofilii w kościele, ten raczej nie ma prawa moralnego do narzucania innym moralności.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Ciekawy swoją drogą jestem jak Pq tłumaczy fakt, że ewolucja nie wyeliminowała homoseksualizmu... ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
ODPOWIEDZ