Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

... o ruszaniu się

Moderatorzy: boncek, Zolt, Cherryy

zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: zodi »

Póki co, oficjalnie, tylko Klich z pozytywnym wynikiem. Kwestią czasu są następni. Obyśmy tylko zdążyli zagrać dwa pierwsze mecze - walkower z Anglią nie będzie bolał aż tak bardzo, ale stracić 3 pkt z Andorą....
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: zodi »

Ustawić debiutanta na obronie,w pierwszym meczu...Odważnie...Czy rozsądnie... ?
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Crowley »

Ważne, że mamy przewagę w rzutach rożnych.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Pquelim »

Paulo Sousa nowym Sa Pinto?

Trochę się tego obawiałem, ale raczej w fantasmagoriach. Jestem zaskoczony i rozczarowany.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: zodi »

Może ktoś powinien powiedzieć Sousie, że od 100 lat wiadomo, że nasi są dobrzy w graniu z kontry a nie w konstruowaniu czegokolwiek... :]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: zodi »

Pquelim pisze:Paulo Sousa nowym Sa Pinto?

Trochę się tego obawiałem, ale raczej w fantasmagoriach. Jestem zaskoczony i rozczarowany.
ej, no bez jaj, mieli 3 dni razem, czego niby oczekiwałeś ?
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Pquelim »

że nie będzie uprawiał szaleństwa ze składem przed meczem a w trakcie meczu równie "zrównoważonymi decyzjami" to wszystko odkręcał?
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: zodi »

No dobra, jak na tę tragedię w obronie, wynik nienajgorszy :lol2: :bugeye:
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Patrzę w relację i widzę, że bramkę nam strzelił W. Orban... Czy w naszym składzie grał Morawiecki? To by wiele tłumaczyło...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: zodi »

No i ch.j no i cześć :(
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Pquelim »

zodi pisze:czego niby oczekiwałeś ?
Pquelim pisze:że nie będzie uprawiał szaleństwa ze składem przed meczem a w trakcie meczu równie "zrównoważonymi decyzjami" to wszystko odkręcał?
ciag dalszy:

albo, że w meczu z 154 drużyną świata, na trzy dni przed meczem z czwartą drużyną świata, nie będzie ryzykował zdrowiem najlepszego piłkarza globu? Bo moze to się np skonczyc kontuzją wykluczającą Lewego z gry w kluczowym meczu na tym etapie eliminacji?
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Razorblade »

Pq, rozumiem ze w Monachium tez nie powinni wystawiac Lewego w innym meczu przed meczem np. z Borussia czy Lipskiem, albo przed finalem/polfinalem LM bo "moze byc kontuzja".

Kaman, tak jakby dotychczas Lewandowski nie gral w meczach z San Marino czy innymi Gibraltarami. I skad wiesz ze Lewy sam nie chcial grac walczac o kolejne rekordy i osiagi? Co to w ogole za gadanie "z dupy"... pierwszy i ostatni pilkarz w historii ktory doznal kontuzji przed waznym meczem... chociaz na tyle "wazny" ze malo kto i tak stawia na nasza wygrana i w ktorym i tak jeszcze 2 tygodnie temu wszystko wskazywalo ze nie zagra... aha, jasne... :bugeye:

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: zodi »

Razorblade pisze: Kaman, tak jakby dotychczas Lewandowski nie gral w meczach z San Marino czy innymi Gibraltarami. I skad wiesz ze Lewy sam nie chcial grac walczac o kolejne rekordy i osiagi? Co to w ogole za gadanie "z dupy"... pierwszy i ostatni pilkarz w historii ktory doznal kontuzji przed waznym meczem... chociaz na tyle "wazny" ze malo kto i tak stawia na nasza wygrana i w ktorym i tak jeszcze 2 tygodnie temu wszystko wskazywalo ze nie zagra... aha, jasne... :bugeye:
Amen.
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: grel3gargamel »

Poza tym jest całkiem prawdopodobne, że bez Lewandowskiego zremisowaliby z Andorą
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Pquelim »

A ja bym Go na Andorę nie wystawił i jest to dla mnie jedyne logiczne zagranie, biorąc pod uwagę pandemię, terminarz eliminacji oraz liczbę meczów do rozegrania we wszystkich rozgrywkach. aż się prosiło o sprawdzenie innych wariantów. Sousa może się bronić poszukiwaniem zgrania, ale to do mnie też nie trafia - zgranie jest gównianie obecnie ale nie dlatego, że Ci kolesie się z boiska nie znają.

Więc możecie mówić sobie, co chcecie. Ponad 1k godzin w championship managerze nauczyło mnie, że w futbolu musisz być czasem mądrzejszy od największej gwiazdy i oczekiwań kibiców/mediów. I piszę to takim samym tonem jakiego przez większość swojej tutejszej kariery używał grel3gargamel. Pół zartem, pół serio, pół bez sensu. :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Razorblade »

Pq, ale ja sie nawet moge zgodzic z tym ze mozna bylo cwiczyc wariant bez Lewego. Tylko mowienie ze wystawianie go to nieodpowiedzialnosc czy glupota... noz kurde, to jest jego zawod psia mac. On nie gra za darmo, a duzo wiekszych gwiazd gra z jeszcze bardziej gownianymi przeciwnikami.

A teraz z innej strony - a moze pozostawienie go w kadrze naraziłoby go na zakazenie, stad ta mikro kontuzja to najlepsze co moglo mu sie przydazyc ;)?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A może dostanie zastrzyk i zagra?
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Pquelim »

no to lecimy na Anglię - z pięcioma obrońcami, bez skrzydłowych, z Helikiem i Świderskim w pierwszym składzie.

a przecież to już w '99 Scholes weryfikował Wuja Wójcika i jego (zajmująco podobny) warsztat hattrickiem na Wembley. No, ale tamto danie przygotwał rodzimy kucharz. Dzisiaj mamy spécialités étrangères - kadra co prawda sosie własnym, ale gulasz angielski, doprawiony szczyptą portugalskiej "fantazji" :D
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Pquelim »

i cyk, Helik już 'zapunktowal' :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Pquelim »

no dobra, to ja po trzech meczach nowego selekcjonera czuje się wreszcie uprawiony do wydania opinii subiektywnej.

narazie wygląda mi na to, że nasz nowy selekcjoner... ekhm, nie grzeszy inteligencją? albo - znajomością polskiej piłki? od standardów szkolenia, przez pozycję poszczególnych zawodników w zespole, na umiejetnosciach i mozliwosciach taktycznych konczac. gdybym chciał być bardzo stronniczy i złośliwy, powiedziałbym, że to portugalski karierowicz-ignorant, ktory liczył na fajna robótkę i grzanie się w blasku najlepszego gracza globu.

zmiany zaproponowane przez nową miotłę są w moim przekonaniu absurdalne i po prostu niemądre. Jak nie Polska z trójką stoperów i bez Glika, to Polska z trzema napastnikami bez żadnego pomysłu. Jak nie Polska bez skrzydłowych, to Polska z wahadłowymi - 32 letnim średniaku oraz wiecznie defensywnym obrońcą, od pół rundy bez formy.

Zagralismy dwa powazne mecze i w obu najwiekszym sukcesem selekcjonera bylo wycofywanie sie ze swoich horrendalnych nowinek - wycofanie trojki obroncow z Węgrami, uzupełnienie składu o skrzydłowego dzisiaj z Anglią. tych przykładów mógłbym podać więcej, ale skupie się na puencie: żadna to sztuka zepsuć, żeby potem naprawiać. Wszystko co dobre w grze kadry jest oparte na zmianach powrotnych. jezeli to nie będzie w ostatecznym rozrachunku regres, to nie wiem co nim będzie.

To się nie klei. I nie chodzi mi o brak idei, jak to było u Brzęczka. Ja nawet tę ideę widzę - mamy trzymać piłkę, cieszyć stylem, płynnie przechodzić z obrony do ataku, a wszystko w dynamicznie zmieniającym się diamencie z wahadłami i fałszywymi napastnikami schodzącymi na skrzydła. No spoko, jakbym grał w Football Managera, to pewnie też bym tak to sobie poustawiał. Paulo Sousa zdaje się nie dostrzegać różnicy pomiędzy projektem a surowcem, z którego musi rzeźbić.

Oczywiście mam nadzieję i będę miał nadzieję, że to wszystko w pewnym momencie zaskoczy, że po trzech treningach na zgrupowaniu "coś przeskoczy w głowie" już nie tylko Zielińskiemu, ale połowie powołanych zawodników, że nagle im się wszystkim włączy perfekcyjnie wyrachowanie w stylu wczesnego Loewa w Niemczech pomieszane z dojrzałym cattenacio Squada Azzurra za pierwszej kadencji Lippiego. Tylko, że... no właśnie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Cherryy »

Spokojnie, i tak o wszystkim zadecyduje ostatni mecz w Warszawie z Węgrami, pewnie już przy pełnych trybunach. Tak jest ułożony ten terminarz, że chociaż ta Anglia słaba, to ogra dwa razy Węgry i będziemy przez całe eliminacje iść z nimi łeb w łeb o drugie miejsce aż do ostatniej kolejki. Ja jestem optymistą, wreszcie widzę jakiś plan. Sousa miał mało czasu, teraz dobrze przepracuje najbliższe miesiące, wyciągnie wnioski i będzie okejka. Druga połowa była dobra - widać, że trener stawia na oszczędzanie sił w pierwszej połowie i frontalny atak w drugiej. Było to widać w każdym meczu i jak nasi załapią dryg, to możemy jeszcze Portugalczyka dobrze wspominać.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Na razie nie wspominamy dobrze... Słowacja wrzuciła jednego, a nasi walą głową w mur...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Razorblade »

Zielinski gra typowego "Zielinskiego z Kadry" :bugeye:

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1879
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Ptaszor »

Prawa strona boleśnie odczuwa brak Piszczka.
Niby ładnie, niby coś tam się dzieje, ale jak przychodzi do wykończenia, to mamy powtórkę z Ekstraklasy. Zero celnych strzałów. Nie wiem co się dzieje z grą Linettego i Krychowiaka, ale nic dobrego im dzisiaj nie wychodzi.
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2021, o 18:56 przez Ptaszor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Też miałem wrażenie, że wiedzą co robić, tylko nie wychodzi... Trochę tak pq wcześniej pisał - zbyt ambitnie na naszych piłkarzy. Chociaż może to trema i się obudzą po przerwie?
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Matthias[Wlkp] »

LOL! W 5 minut zrobili więcej niż przez całą pierwszą połowę XD
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Razorblade »

O, Krychowiak tez jest Krychowiakiem 2:

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Crowley »

Ptaszor pisze:Nie wiem co się dzieje z grą Linettego
Nic. Gra na swoim poziomie.

Pięknie grają. Fantastycznie.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Gregor »

Klasyk :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Voo »

No to "mecz otwarcia" za nami :D

Naprawdę szacunek. Memy można o nich układać jeszcze przed mistrzostwami :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Crowley »

Cz w studiu już podawano, jakie są matematyczne szanse na wyjście naszych z grupy? :P
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: SithFrog »

Po pierwszym meczu żegnamy się z imprezą. Chyba rekord? Zazwyczaj drugi mecz był o wszystko...
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Matthias[Wlkp] »

W tym turnieju można wyjść z trzeciego miejsca. Może się uda...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:Po pierwszym meczu żegnamy się z imprezą. Chyba rekord? Zazwyczaj drugi mecz był o wszystko...
Czy ja wiem. Paradoksalnie mecz ze Slowacja mogl byc dla nas najciezszy z czystej logiki. Nasi nie potrafia (jesli cokolwiek potrafia) prowadzic gry i cisnac do przodu jeszcze pod presja wyimaginowanego faworyta (nie wiem na jakiej podstawie skoro wczesnjej od 3 meczy nie wygralismy ze Slowacja). Dobra, jasne, bronic za bardzo tez nie, ale jedno trzeba im przyznac - z glupich kontr i 1-2 meczowych sytuacji potrafia wyciagnac wynik. Wcale sie nie zdziwie jak lepiej im pojdzie z Hiszpania a zwłaszcza ze Szwecja gdzie z automatu wszyscy ich skreslaja i wpadnie cos "fartownego". No i nie bedzie Krychowiaka ktory ostatni dobry mecz w reprezentacji to rozegral chyba na Euro 2016. Jeszcze zdjac bezproduktywnego Zielińskiego i kto wie

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: zodi »

Zibi top
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1879
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Ptaszor »

Mimo wszechobecnych dziś komentarzy typu czas na mecz o honor i na otarcie łez, wciąż wierzę, że ze Słowacją to był wypadek przy pracy. Hiszpania po meczu ze Szwecją nie wydaje się specjalnie groźna. Taki Morata nigdy nie był w gronie moich ulubionych napastników i tylko utwierdził mnie w przekonaniu, marnując setkę. Możemy ich rozjechać. Ot, brakuje zawodników z Barcelony i Realu (Jordi Alby nie liczę) w składzie i już 0:0 ze Szwecją. My już nie mamy Krychowiaka, więc myślę, że będzie git i Linetty na defensywnego pomocnika. Wczoraj podobał mi się Puchacz (chociaż może to efekt świeżości w ostatnich 15 minutach), Bereszyński robił co mógł przy wyprowadzaniu akcji, Jóźwiak kulał w obronie, ale całkiem nieźle przyspieszał i próbował dryblować, po strzale prosto w bramkarza ostatniego słowa nie powiedział Świerczok, ale zrobił więcej niż Lewy. Nawet Rybus kilka razy błysnął i chyba miał udział przy golu.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: zodi »

Ptaszor pisze:Mimo wszechobecnych dziś komentarzy typu czas na mecz o honor i na otarcie łez, wciąż wierzę, że ze Słowacją to był wypadek przy pracy. Hiszpania po meczu ze Szwecją nie wydaje się specjalnie groźna. Taki Morata nigdy nie był w gronie moich ulubionych napastników i tylko utwierdził mnie w przekonaniu, marnując setkę. Możemy ich rozjechać. Ot, brakuje zawodników z Barcelony i Realu (Jordi Alby nie liczę) w składzie i już 0:0 ze Szwecją. My już nie mamy Krychowiaka, więc myślę, że będzie git i Linetty na defensywnego pomocnika. Wczoraj podobał mi się Puchacz (chociaż może to efekt świeżości w ostatnich 15 minutach), Bereszyński robił co mógł przy wyprowadzaniu akcji, Jóźwiak kulał w obronie, ale całkiem nieźle przyspieszał i próbował dryblować, po strzale prosto w bramkarza ostatniego słowa nie powiedział Świerczok, ale zrobił więcej niż Lewy. Nawet Rybus kilka razy błysnął i chyba miał udział przy golu.
Ale jaki wypadek przy pracy ? :lol3: Niby inne mecze były lepsze ? Utrzymaliśmy średnią tracenia bramek (3 z Węgrami, 2 z Anglią, Islandią, 1 z Rosją, amatorów z Andory nie liczę). Okazji do strzelenia czegoś jakoś multu też nie mieliśmy.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Cherryy »

Robiąc szybką analizę w turniejowych predictorach, jeżeli przegramy z Hiszpanią i wygramy chociaż 1:0 ze Szwecją, to nadal wychodzimy z grupy. Trzy punkty praktycznie dają awans, chyba że w innych grupach będą się dziać jakieś cuda. Wychodzimy jako najsłabsi, ale wychodzimy.

A w 1/8 spotykamy się z Holandią.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Crowley »

Niekoniecznie. Tylko jeśli Słowacy nie przegrają ze Szwecją. Jeśli Szwedzi wygrają, to mamy ostatnie miejsce w grupie na bank.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Pquelim »

tak jak Crowley.


poza tym, przy 3-cich miejscach przy rownych punktach separatorem jest bilans bramkowy. na poprzednim euro zadna druzyna nie wyszla z 3 miejsca przy trzech punktach i ujemnym bilansie. (portugalia miała 0 bo trzy remisy).
czyli musielibysmy wygrac ze szwedami w stosunku rownym do tego ile wrzucą nam hiszpanie i słowacy razem.

innymi słowy - Wisien, przestań sie oszukiwać. nasz turniej już się skończył. tak, jesteśmy tacy tragiczni.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Cherryy »

1. Szwecja wygrywa ze Słowacją.
2. Przegrywamy z Hiszpanią.
3. Wygrywamy ze Szwecją.
4. Słowacja przegrywa z Hiszpanią o jedną bramkę więcej, niż my.

I wchodzimy z trzeciego miejsca. ;)
Since 2001.
grel3gargamel
sraczkowaty
Posty: 901
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: grel3gargamel »

Przy takiej samej liczbie punktów liczy się wynik bezpośredniego meczu, więc nie
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Crowley »

Yup.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Wystaczy, że Słowacja wygra lub zremisuje ze Szwecją i wtedy pokonanie Szwedów daje nam trzecie miejsce.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Razorblade »

Matthias[Wlkp] pisze:Wystaczy, że Słowacja wygra lub zremisuje ze Szwecją i wtedy pokonanie Szwedów daje nam trzecie miejsce.
Madrego to i milo posluchac

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Pquelim »

Matthias pisze:Wystaczy, że Słowacja wygra lub zremisuje ze Szwecją i wtedy pokonanie Szwedów daje nam trzecie miejsce.
kluczowe tutaj jest to dość optymistyczne "wystarczy". bo Szwecja jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku imho.

I żeby uporzadkować, bo sam wprowadziłem trochę chaosu.

Kolejność separatorów w razie równiej liczby punktów na euro 2021:

1. bilans bezpośredni
2. stosunek bramek
3. liczba zwycięstw


I teraz o naszych szansach. Szwecja wygrywa ze Słowacją? My nie możemy przegrać z Hiszpanią, bo inaczej jedziemy do domu. I to jest scenariusz który na 95% się spełni, mysle nawet czy nie pójść do buka.

Wszelkie inne kombinacje są tak prawdopodobne, że dopiero zacznę się nad nimi zastanwiać. Po meczu. Najpierw poproszę wyszarpany punkcik z Hiszpanią. I Half-Life 3.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 433
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Guldan »

lol, i tak mowilem ze przegraja.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Pquelim »

z jednym się oczywiście zgadzam - nasza droga do cudu na tym euro wiedzie przez jedyną możliwą sytuację: o naszym awansie musi decydować bezpośredni pojedynek ze Szwecją. Czyli Szwedzi muszą przerżnąć, lub zremisować ze Słowacją. Wtedy nas wynik meczu z Hiszpanią nawet nie musi interesować.
Ponownie zwracam uwagę, że to jest trochę sci-fi, ale jeśli już gadamy o piłkarskim Lemie - to tak.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2753
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Cherryy »

grel3gargamel pisze:Przy takiej samej liczbie punktów liczy się wynik bezpośredniego meczu, więc nie
A nie liczy się najpierw różnica bramek? Mogę się mylić.

* a, no i się mylę.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Since 2001.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Orły, Sokoły, Bociany... czyli POLSKA KADRA (s)KOPANA

Post autor: Voo »

Ludzie, jakiego awansu? O czym Wy piszecie? :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
ODPOWIEDZ