Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles

Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

To jest jego wpis gościa. Tu jest pełny wpis IKEA.

A tu gratis.

https://twitter.com/VaultAusir/status/1 ... 76257?s=19
ObrazekObrazekObrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Jutsimitsu »

Peter, a jeśli zacytowałby gdzieś jakąś inną święta księgę, gdzie byłoby coś w stylu: "wszyscy chrześcijanie to pojeby, należy ich wymordować w najbrutalniejszy sposób jaki istnieje", to byś bronił?
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2200
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: peterpan »

Tak.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4327
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Peter, "ja tylko cytuje Biblię" nie może być wytrychem.

"Topić pedałów" - nie ok
"Topić pedałow, jak nakazuje Pismo" - ok?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2200
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: peterpan »

Nie bronie typa, bo byl madry oswieciny i mial racje. Bronie go, bo ma prawo wygglaszac nawwt glupie poglady. Do czasu jak nie powiedzialby mordujmy pedalow, jest ok.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4327
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

W ogóle bardzo lubię ten dualizm osobowości konserwatysty.

Złe, opersyjne, zlewaczałem państwo mówi mi jak mam prowadzić moją cukiernie! Nikt nie może mi mówić komu sprzedam mój tort, a komu nie!


Złe opersyjne zlewaczałe państwo pozwala prowadzic fimie politykę kadrową! Gdzie są jakieś zasady! To zamach na wolność słowa!
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4327
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

Nie powiedział "mordujmy pedałów"

Powiedział "Pismo mówi, że należy topić i mordować pedałów"
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2200
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: peterpan »

Jest roznica, pomiedzy potezna korpo ktora narzuca poglady a malym zakladem drukarskim. Dla mnie sprowadza sie to przede wszystkim do wolnosci jednostki.

I to jest dopuszczalne. Tak dopuszczalne jest mowienie, ze w wyborczej napisano ze ksieza to pedofile. Glupota, ale masz prawo.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4327
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

peterpan pisze:I to jest dopuszczalne.
Ekhem.
Obrazek
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3522
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Gregor »

Jak dla mnie wypisywanie na firmowym forum, że Bóg miłościwy popiera mordowanie gejów to trochę nie halo. Z deczka to nieprofesjonalne. Co innego jakby się czepiali prywatnych tekstów po godzinach. Wtedy bym krytykował Ikejkę.

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4849
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:W ogóle bardzo lubię ten dualizm osobowości konserwatysty.

Złe, opersyjne, zlewaczałem państwo mówi mi jak mam prowadzić moją cukiernie! Nikt nie może mi mówić komu sprzedam mój tort, a komu nie!


Złe opersyjne zlewaczałe państwo pozwala prowadzic fimie politykę kadrową! Gdzie są jakieś zasady! To zamach na wolność słowa!
Ej...

Ja tam uwazam ze jedno i drugie jest ok. Moge nie chciec zrobic grafiki ktora mi sie nie podoba i moge wywalic czlowieka ktory w intranecie (podkreslam, sluzbowym intranecie) prezentuje poglady sprzeczne z pogladami firmy. To w koncu kim jestem ;)

Bo w sumie jakbys zamienil przypadki to moglbys to nazwac spokojnie dualizmem osobowości "lewaka" :spy:

Tak czy inaczej, jestem w tym przypadku 100% po stronie Ikei. Chociaz tez sie powtorze - gdyby to byla wypowiedz na prywatnym profilu to firmie nie powinno byc nic do tego co pracownik robi "po godzinach" (oczywiscie do momentu kiedy nie szarga wizerunku firmy). Ale mowimy o intranecie. I czytajac komentarz firmy to szczerze wierze w to, ze rozmowa z pracownikiem po tym wpisie byla przeprowadzona, tylko stwierdzil on ze ma to w dupie, bedzie pisal co chce i chuj, bo "Polska to wolny kraj i nie dla pedalowania"

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4849
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Gregor pisze:Jak dla mnie wypisywanie na firmowym forum, że Bóg miłościwy popiera mordowanie gejów to trochę nie halo. Z deczka to nieprofesjonalne. Co innego jakby się czepiali prywatnych tekstów po godzinach. Wtedy bym krytykował Ikejkę.

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
O to to.

Mylisz pojecia Peter zwyczajnie. Wolnosc wypowiedzi wolnoscia wypowiedzi, ale prywatna firma, jej regulamin i zasady to prywatna firma. Nikt tam na sile nie trzyma jesli sie z nia nie zgadzasz, natomiast to ona Ci placi i ma prawo domagac sie respektowania jej zasad i regulaminu (przynajmniej do czasu kiedy sa zgodne z prawem).

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Rzuff: tak dla porządku (a propos drukarza), przychodzi ONR do GW i chce wykupić reklamy na całą stronę promujące organizacje i najbliższy przegląd piosenki patriotycznej. GW musi wydrukować czy może kazać im spierdalać?

Pytam dla kolegi.

A co do IKEA: facet zagrał sprytnie i raczej w sądzie może wygrać. Zacytował biblię, a nie napisał wprost: "mordować gejów". Zachowanie z deka idiotyczne, ale jeśli tylko było podstawą zwolnienia to może być krucho z obroną takiego ruchu w sądzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4849
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Tripple post:


1. W Grupie Ingka chcemy, aby każdy czuł się szanowany i doceniany za to, kim jest i ceniony za swój wyjątkowy wkład, niezależnie od jego orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej. Oczekujemy, że każdy współpracownik ma prawo do obrony swojej indywidualności, jednocześnie szanując ją u innych i zapewniając, że wszyscy czujemy się włączeni w działania zespołu, jak i całej firmy. W IKEA zachęcamy też naszych pracowników LGBT+ do bycia sobą i nie akceptujemy żadnego rodzaju dyskryminacji (...) IKEA opisała, że zaraz potem odbyła się rozmowa z K., by wyjaśnić całą sytuację. Stwierdzono, że w szwedzkiej firmie nie ma miejsca na to, by naruszać godność innych pracowników, a w komentarzu padły cytaty, które mówiły o śmierci w kontekście tego, "jaki los powinien spotkać osoby homoseksualne". (...) Otwartość na inne poglądy nie może stać się przyzwoleniem na słowną agresję wobec innych, wyrażoną w mediach elektronicznych, a także w bezpośrednich rozmowach z innymi pracownikami. (...). Podkreślam, nie poglądy stanowiły problem, ale sposób wyrażania swoich opinii, który wyklucza inne osoby. Podobne działania podjęlibyśmy w przypadku naruszenia godności każdej innej grupy (np. katolików)

2. Zaoponowałem i wyraziłem swój protest. Nie uważam, żeby to był mój obowiązek. Tym bardziej że jestem katolikiem i kłóci się to z moim światopoglądem

3. Moja kierowniczka powiedziała, że w takim razie jestem proszony, aby usunąć wszystkie swoje rzeczy z szafki, spakować się i oddać identyfikator 



Cala kolejnosc jest logiczna i stoje murem za Ikea. I teraz, na podobnej zasadzie bronilbym firmy w przypadku ktory moze bardziej przemowi (odrazu mowie ze stosuje tu hiperbole)

"- klientka chciala kupic boczek i wodke. Dlaczego jej Pan nie sprzedal skoro jest w asortymencie firmy?
- nie moge sprzedac, jestem muzulmaninem i nie czuje sie zobowiazany bo jest to sprzeczne z moimi pogladami. Do tego to byla kobieta, a kobieta nie bedzie mi mowic co mam robic.
- w takim razie dziekujemy za wspolprace, moze sie Pan spakowac"

To jest dokladnie taka sama sytuacja.


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

A ja naprawdę chciałbym zobaczyć i to ogłoszenie w intranecie i komentarz tego ziomka. Bez tego to jest nadal gadanie o sytuacji, której się do końca nie zna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4849
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

To samo powiedziałem, niemniej Peter tutaj wrzucil link w ktorym zawarta jest "prawda". Ale Zabski to nie ma znaczenia - jesli w regulaminie firmy masz zakaz jedzenia czekolady w miejscu pracy, a Ty takowa bedziesz jadl i na zwrocenie uwagi powiesz tylko "lubie czekolade i nie zgadzam sie z tym ze nie mozna jej jesc wiec jem" to kurde no... to nie sa czasy slusznie minione. Serio nie musisz pracowac w tym konkretnym miejscu/firmie. Po godzinach rob sobie co chcesz, ale w godzinach pracy obowiazuje Cie konkretny regulamin i do czasu kiedy jest zgodny z prawem to musisz go respektowac. Kropka.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2200
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: peterpan »

Ja widze roznice pomiedzy jedzeniem czekolady, a narzucaniem ideolo przez firme.

W ogole to jest straszne, ze takie kwestie wychodza ponownie w obecnym swiecie. Tworzenie baniek przestrzeni spolecznej w ktorej wszyscy zakladaja maski zgody, nawet jezeli maja watpliwosci. I to po kazdej stronie. Liberalowie i konserwy nie dyskutuja juz ze soba, siedza zamknieci we wlasnych gronach i dziwia sie skad sie biora ludzie glosujacy inaczej "bo oni nie znaja żadnych takich". Istnieja obok i nie ma miejsca na zadna dyskusje. Swiat w ktorym musze dobierac prqcodawce pod jego CSR jest slaby. Po prostu wolalbym chyba anarchiczna wolnosc wypowiedzi.

I do tego pije broniac faceta. Owszem jego wypowiedz mi sie nie podoba, tak samo jak niektore manipulacje w filmie "Tylko nie mów nikomu". Ale wolnosc wypowiedzi powinna pozostac. Inaczej predzej czy pozniej wyladujemy w takiej czy innej dyktaturze, w zaleznosci od tego ktore plemie pokona drugie.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Chyba za malutkie było to zdjęcie i nikt go nie zauważył w gąszczu innych zdjęć. To jest post gościa, który "sprzeciwił się" polityce firmy. Ta sprawa w ogóle nie jest podobna do sprawy drukarza. Tutaj koleś nawoływał do topienia homoseksualistów! Co to ma wspólnego z "nie sprzedam Panu kiełbasy/czekolady, bo religia mi nie pozwala"?!Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Tej, ja się wprowadziłem do Norwegii czy na inną planetę? Jak muzułmanin na internecie IKEA pod życzeniami z okazji świąt zacytuje Koran, że niewiernych trzeba mordować, to to będzie tylko "wyrażanie poglądów"?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Pytanie-zagadka. W intranecie IKEA pojawiła się smutna wiadomość, że niedawno zatrudniona pani od HR będzie na zwolnieniu przez kilka tygodni. Dwa dni temu została zgwałcona i musi dojść do siebie.

Ja piszę pod tym postem "Ale to nic takiego. W a Piśmie napisano "Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę, - dziewice niezaślubioną - pochwyci ja i śpi z nią, a znajdą ich , odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego zoną. Za to że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe życie\" Tak więc zadośćuczynienie proste, do tego wiem, że była na Tinderze, to mąż już znaleziony - czyli nie na tego złego co by na dobre nie wyszło.

Pytanie-zagadka: (A) po prostu wyraziłem poglądy i mam do tego prawo czy (B) jestem socjopatą, którego należy zwolnić co się go współpracownicy będą bać?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4849
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Peter piszesz bzdure. Firma to firma. Czy u Jozka czy korporacja nie ma nic do rzeczy. Nikomu nikt tutaj nie narzuca pogladow. Albo wrecz przeciwnie - to ten zwolniony staral sie to ostentacyjnie zrobic. Nie musisz pracowac w tej, z ktorej pogladami sie nie zgadzasz. Ja nie wiem co tutaj jest niezrozumiale. Jesli jednak w takowej sie zatrudniles, to do jasnej cholery uszanuj jej zasady i zwyczajnie jesli Ci sie cos swiatopogladowo nie podoba to to przemilcz. A nie wyskakuj z haslem ze powinni wisiec/tonac "bo tak mowi Pismo w ktore wierze" (chuj ze nikt inny nie musi). Zeby to zobrazowac - gdyby firma kazala (ale podkreslam - kazala) zalozyc tego dnia chocby teczowe ciuchy czy chodzic z zalozonym straponem to bym stal po Twojej stronie. Tutaj byla zwykla wiadomosc ze firma jest za rownouprawnieniemi prosi o szacunek. Nie zgadzasz sie? To za przeproszeniem przemilcz albo sie zwolnij. Bo teraz to wyglada tak jakby muzulmanim czy zyd zaczal uczyc w szkole katolickiej i zaczal domagac sie zdjecia krzyzy bo to rani jego przekonania. Noz kurwa...

I nie, nie ma roznicy w sprawie sprzedazy bekonu/ciasta a pierdololo w intranecie - to nie jest system miniony gdzie kierowano Cie do pracy. Masz wybor gdzie chcesz pracowac i kogo zatrudnic, a praca to taki sam towar jak wszystko inne.

I jeszcze raz - co facet wypisywalby na indywidualnych profilach, jesli byloby zgodne z prawem, nie powinno zadnej firmy obchodzic. Tak samo jak kto z kim sypia. Ale czego nie rozumiesz w okresleniu "intranet korporacyjny". Kazda firma moze tam prowadzic polityke jaka chce. Kazdy portal moze banowac kogo chce kto wyraza opinie sprzeczna z jego pogladami/regulaminem. My tez na forum moglibysmy banowac kogo chcemy gdyby nie podobalo sie nam co on pisze i gdyby lamal regulamin (wszak mamy admina i moderatorow). To nie jest zamach na wolnosc slowa. To jest "pilnowanie" swojego podworka.

I serio, jesli ten post byl "zaproszeniem do dyskusji" to zwyczajnie mamy inne podejscoe do tego jak sie zaprasza ludzi do dyskusji

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4849
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Jeszcze jedno Peter - facet podwazal w swoim tekscie z automatu sama akceptacje homoseksualizmu. Jesli to jest "wstep do dyskusji" to bardzo Cie przepraszam. Bo poglady mozna miec rozne. Ja nie musze akceptowac adopcji przez pary homo, aborcji na zyczenie do 9 miesiaca ciazy, ba - nawet nie musze akceptowac "pochodow rownouprawnienia" itd. Ale tutaj mowimy o normalnej, z punktu widzenia biologii, rzeczy. Zwiazkach homo. Skoro ktos tego "nie akceptuje" to serio - jak jest roznica miedzy tym a np. "nie akceptowaniem lysych"? Tu nie ma milimetra na dyskusje.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

O, takie coś jeszcze znalazłem.

Obrazek

A co w ogóle w tej sprawie jest najstraszniejsze... gościu dostał 9 polubień za ten wpis.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: grel3gargamel »

Moim zdaniem gość chciał zostać męczennikiem, skoro poproszono go o skasowanie wpisu, a on odmówił. Raczej trudno oczekiwać by IKEA tolerowała na intranecie twierdzenie, że homoseksualiści zasługują na śmierć (zwłaszcza, że nie można wykluczyć, że jakieś osoby homoseksualne tam pracują, jest to dość prawdopodobne)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Zgoda z tym męczennikiem. On chciał spektakularnie zostać wyjebanym z pracy.


A potem zapewne zrobić karierę w PiS... :)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2157
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Theeck »

"Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas" - te korporacje nic tylko wciąż dokładają człowiekowi nowych obowiązków. Obowiązków przybywa a podwyżki jakoś nie widać :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Szanowanie drugiego człowieka to z pewnością zbyt ciężki obowiązek dla niektórych...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:"Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas" - te korporacje nic tylko wciąż dokładają człowiekowi nowych obowiązków. Obowiązków przybywa a podwyżki jakoś nie widać :P
Niedługo jeszcze będą kazać włączać czarnych, muzułmanów i nie daj boże Żydów. Faszyści.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4327
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Turtles »

SithFrog pisze:GW musi wydrukować czy może kazać im spierdalać?
Nie mam pojęcia, świetna zagadka!
Musi?
Nie musi?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Skoro oni mogą wybrać, co chcą reklamować w swojej gazecie, to ja mogę wybrać, co chcę drukować w mojej drukarni?

Teraz to i tak po ptokach, bo po wyroku TK można nawet robić tak, jak na obrazku.Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:
SithFrog pisze:GW musi wydrukować czy może kazać im spierdalać?
Nie mam pojęcia, świetna zagadka!
Musi?
Nie musi?
No ja nie wiem, według atakujących słynnego już drukarza - musi.
LLothar pisze:
Theeck pisze:"Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas" - te korporacje nic tylko wciąż dokładają człowiekowi nowych obowiązków. Obowiązków przybywa a podwyżki jakoś nie widać :P
Niedługo jeszcze będą kazać włączać czarnych, muzułmanów i nie daj boże Żydów. Faszyści.
Znowu ta argumentacja :zzz: :zzz: :zzz:

Na czym miałoby polegać włączanie czarnych? Włączenie LGBT+ brzmi jak jakaś akcja, aktywne działanie. Inicjatywa. Czyli firma zmusza Cię do czegoś. Jeśli ktoś jest wierzący i uważa, ze homoseksualizm to grzech to jak ma wyglądać to idealne włączanie LGBT? Ma zmienić poglądy? Oczywiście nie może: obrażać, szykanować i generalnie robić pod górkę osobom od wielu literek, ale też nie ma obowiązku ich kochać i akceptować. Wystarczy, że będzie tolerował.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
Turtles pisze:
SithFrog pisze:GW musi wydrukować czy może kazać im spierdalać?
Nie mam pojęcia, świetna zagadka!
Musi?
Nie musi?
No ja nie wiem, według atakujących słynnego już drukarza - musi.
LLothar pisze:
Theeck pisze:"Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas" - te korporacje nic tylko wciąż dokładają człowiekowi nowych obowiązków. Obowiązków przybywa a podwyżki jakoś nie widać :P
Niedługo jeszcze będą kazać włączać czarnych, muzułmanów i nie daj boże Żydów. Faszyści.
Znowu ta argumentacja :zzz: :zzz: :zzz:

Na czym miałoby polegać włączanie czarnych? Włączenie LGBT+ brzmi jak jakaś akcja, aktywne działanie. Inicjatywa. Czyli firma zmusza Cię do czegoś. Jeśli ktoś jest wierzący i uważa, ze homoseksualizm to grzech to jak ma wyglądać to idealne włączanie LGBT? Ma zmienić poglądy? Oczywiście nie może: obrażać, szykanować i generalnie robić pod górkę osobom od wielu literek, ale też nie ma obowiązku ich kochać i akceptować. Wystarczy, że będzie tolerował.
Rozbiję to na dwa punkty: Co oznacza włączanie? Nie wiem. Czy to ma być pasywne, czy aktywne wspieranie, nie wiem i jest to imho oddzielny temat. Moim zdaniem nie chodzi tutaj o żadne specjalne aktywne akcje.

Punkt drugi-że jego religia. Źródło poglądów moim zdaniem nie ma tutaj żadnego znaczenia. Do niedawna w wierze mormonów było napisane, że czarni są gorsi i bóg zrobił ich czarnymi za karę. Sytuacja identyczna i nie wiem co w niej jest nie tak.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:Do niedawna w wierze mormonów było napisane, że czarni są gorsi i bóg zrobił ich czarnymi za karę.
Lol, naprawdę? O tym nie wiedziałem. :lol2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5040
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

Turtles pisze:
SithFrog pisze:GW musi wydrukować czy może kazać im spierdalać?
Nie mam pojęcia, świetna zagadka!
Musi?
Nie musi?

Oczywiscie, ze nie musi. Moze sobie odmowic kazdemu reklamodawcy.
Prawo prasowe, art. 36, ust. 4:

"Wydawca i redaktor mają prawo odmówić zamieszczenia ogłoszenia i reklamy, jeżeli ich treść lub forma jest sprzeczna z linią programową bądź charakterem publikacji"
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Zgadzam się z tym panem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2157
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Theeck »

SithFrog pisze:Włączenie LGBT+ brzmi jak jakaś akcja, aktywne działanie. Inicjatywa. Czyli firma zmusza Cię do czegoś. Jeśli ktoś jest wierzący i uważa, ze homoseksualizm to grzech to jak ma wyglądać to idealne włączanie LGBT? Ma zmienić poglądy? Oczywiście nie może: obrażać, szykanować i generalnie robić pod górkę osobom od wielu literek, ale też nie ma obowiązku ich kochać i akceptować. Wystarczy, że będzie tolerował.
Problem polega na tym, że w nowomowie politpoprawnej tolerancja zyskała znaczenie niesłownikowe: afirmacja. I "równościowcy" posługując się słowem tolerancja oczekują afirmacji. A jak ktoś mówi, że przecież jest tolerancyjny, bo wbrew sobie, ale toleruje to jest uznany za nietolerancyjnego homofoba i faszystę. Zamiana znaczeń u większości lewaków jest wynikiem niedouczenia i bezmyślnego powtarzania za liderami, natomiast u liderów jest to świadoma manipulacja. Liderzy bowiem doskonale zdają sobie sprawę, że domaganie się afirmacji nie wzbudzi takiego odzewu społecznego, ja domaganie się tolerancji. I akcja IKEI jest kolejnym przykładem na domaganie się afirmacji pod płaszczykiem równych praw, niedyskryminacji i tolerancji. A próba - przyznaję, że mało subtelna - przeciwstawienia się temu kończy się zwolnieniem z pracy.
A tak swoją drogą, to ciekawy jestem, czy IKEA we Francji i innych krajach muzułmańskich też prowadzi taką akcję?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Theeck pisze:A tak swoją drogą, to ciekawy jestem, czy IKEA we Francji i innych krajach muzułmańskich też prowadzi taką akcję?
Na pewno w Arabii Saudyjskiej :) Co do meritum to się zgadzam. Homofobem nie będziesz tylko i wyłącznie wtedy kiedy powiesz, że LGBT jest ekstra i pójdziesz na paradę równości. Jak nie przeszkadzają Ci geje, ale tematem się nie zajmujesz, a parady omijasz szerokim łukiem to już jest podejrzenie, że coś jest z Tobą nie tak.

Podobnie ze słynnym już drukarzem, ludzie albo nie kumaja albo cynicznie przemilczają, że on odmówił wykonania usługi ze względu na jej treść, a nie na osobę zamawiającego. Dobrze o tym napisał Gwiazdowski:

https://wei.org.pl/article/drukarz-jedn ... -siedziec/
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:Zgadzam się z tym panem.

"Sprawa IKEI jest b. skomplikowana. Z jednej strony to, do czego sieć zmuszała pracowników wykracza poza niedyskryminację, lecz jest zmuszaniem do afirmacji postulatów LGBT
Z drugiej strony wygląda na to, że zwolniony pracownik wcale nie postępował zgodnie z nauczaniem Kościoła"


Czyli gdyby oficjalnym stanowiskiem kosciola bylo "Śmierć LGBT" to byłoby ok? :>
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2157
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Theeck »

Fajny felieton, myślałem, że Gwiazdowski przestał już publikować. W swoim tekście porusza jeszcze jedną ciekawą kwestię, a mianowicie nakłanianie do nieujawniania swoich poglądów. I tutaj ramię w ramię idzie państwo razem ze zwolennikami zakazywania tego co uważają za mowę nienawiści. A w efekcie niszczą przeświadczenie ludzi, że mają prawo do swobody wypowiedzi. No bo skoro za wyrażenie swoich poglądów czeka kogoś ostracyzm, albo ryzyko utraty źródła dochodu (to już dotyka aktorów - z obu plemion), albo nawet kara ze strony państwa, to kto rozsądny powie coś co może zostać uznane za kontrowersyjne? Konsekwencje niewyrażania przez ludzi swoich prawdziwych poglądów będą dużo gorsze niż potencjalne straty z naruszenia czyjejś wrażliwości, czy godności.
A totalne zakłamanie doprowadzi też do upadku naszego forum - bo o czym tu dyskutować skoro wszyscy będziemy pisać to samo? :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

LLothar pisze:
SithFrog pisze:Zgadzam się z tym panem.

"Sprawa IKEI jest b. skomplikowana. Z jednej strony to, do czego sieć zmuszała pracowników wykracza poza niedyskryminację, lecz jest zmuszaniem do afirmacji postulatów LGBT
Z drugiej strony wygląda na to, że zwolniony pracownik wcale nie postępował zgodnie z nauczaniem Kościoła"
Czyli gdyby oficjalnym stanowiskiem kosciola bylo "Śmierć LGBT" to byłoby ok? :>
Chyba nie o to chodziło w tej wypowiedzi...
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Counterman »

Ja chciałbym zaznaczyć, że Razor bardzo analitycznie podszedł do tematu i jego argumenty są bardzo merytoryczne.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5583
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: LLothar »

SithFrog pisze:
LLothar pisze:
SithFrog pisze:Zgadzam się z tym panem.

"Sprawa IKEI jest b. skomplikowana. Z jednej strony to, do czego sieć zmuszała pracowników wykracza poza niedyskryminację, lecz jest zmuszaniem do afirmacji postulatów LGBT
Z drugiej strony wygląda na to, że zwolniony pracownik wcale nie postępował zgodnie z nauczaniem Kościoła"
Czyli gdyby oficjalnym stanowiskiem kosciola bylo "Śmierć LGBT" to byłoby ok? :>
Chyba nie o to chodziło w tej wypowiedzi...
Oczywiscie, ale taka konkluzja jest jej konsekwencja. Ja sie poprostu zastanawiam gdzie jest granica argumentacji "ta opinia jest ok, bo to moja religia".
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4849
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Zaba Ty tez tak na serio? Akurat w kwestii tego przypadku? No bo ja sie pytam - jak komunikat w stylu Ikeowskiego "wspieramy LGBT+ i prosimy o szacunek i tolerancje" zmusza Cie do afirmacji środowisk LGBT+?

A jednoczesnie w jaki sposob stwierdzenie w stylu "nie moge akceptowac dewiacji bo prowadzi do upadku cywilizacji, a poza tym to ksiazka w ktora wierze mowi ze oni powinni byc martwi" zaprasza w jakikolwiek sposob do dyskusji?

Bo powaznie - jest pewnie wiele momentow i sposobow wypowiedzi w ktorych moze moglbym stanac po stronie tego goscia w kwesti LGBT+... ale w tym akurat przypadku... noz kurde no nie... nie ma nawet grama zrozumienia odnosnie jego zachowania z mojej strony w tym temacie, natomiast w 100% popieram IKEA. Tutaj nie ma jak obronic tresci tej wypowiedzi. Ona jest tak jednoznaczna ze bardziej byc nie moze, a ubranie jej w "cytat ksiazkowy" nic nie zmienia. Tak samo zareagowalbym gdyby ktos zacytowal w podobny sposob Koran, Tore z Talmudem, Adi Granth czy cokolwiek innego. I tak samo popre GW jak odmowi reklamy marszu narodowcow i popre cukiernika/drukarza (ale podkresle - wlasciciela albo za zgoda wlasciciela) ktory nie bedzie chcial zrobic czegos ze wzgledu na tresc (nie ze wzgledu na to jakie zamawiajacy ma poglady/kim jest/kogo reprezentuje, a tresc).

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2157
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Theeck »

@Razor a w samym tytule wiadomości intranetowej "Włączenie LGBT+ jest obowiązkiem każdego z nas" nie dostrzegasz działania sprzecznego z tolerancją jaką szczyci się IKEA? Gdzie w sformułowaniu "obowiązek" jest ta tolerancja wobec innych kultur i religii? Sam ten tytuł stoi w rażącej sprzeczności ze słowotokiem IKEI jak to ona nie dba o poszanowanie, tolerancję, wartości wyznawane przez innych bla, bla, bla.
Oczywiście masz rację, że facet cytując Stary Testament przegiął pałkę i okazał się nietolerancyjny, ale ja to tłumaczę jego irytacją na sformułowanie "obowiązek". Niemniej kto pierwszy rzucił kamieniem?
Gdyby tytuł brzmiał np. "IKEA zdecydowała się wspierać LGBT+, prosimy przyłącz się" nie byłoby w ogóle tematu. A tak to najpierw rozpętali burzę, potem wywalili faceta, który odpowiedział im ostrzej niż trzeba, a teraz zgrywają niewiniątka i pieprzą korporacyjne dyrdymały.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Miałem się odnieść, ale Theeck wszystko napisał.

Zżymałem się ostatnio na fb na apkę do oceniania piwa, bo piwne lajki zmienili na tęczowe na miesiąc i z odznak zdobywanych na różne okazje wlepili mi taką na cześć Pride Month i LGBT+. Nie do skasowania/wyłączenia. No to pozbyłem się apki.


...i niektórzy ludzie cisną ze mnie, że teraz to samo z Playstation muszę zrobić, bo na fb wrzucili sobie tęczę w logo. Jestem w szoku, że ludzie nie widzą różnicy między tymi sytuacjami.

I od razu odpowiadam: tak, jak mi Sony zmieni bez pytania motyw na PS4 i każe przez miesiąc mieć tęczową tapetę, tęczowe ikonki w menu to owszem, przesiądę się na XBoxa, albo wrócę do grania na PieCu.

U mnie w firmie też są eventy na pride month ale nikt nikogo do niczego nie zmusza i nie sugeruje, że udział w tym czy "włączanie LGBT" jest naszym obowiązkiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Counterman »

Wiceminister sprawiedliwości też uważa sprawę za skandaliczną.

https://www.tvn24.pl/wiceminister-spraw ... 023,s.html
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4849
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Panowie, a mozecie wyjasnic co znaczy "wlaczanie spolecznosci"? Bo mam wrażenie ze o to sie Wam rozbija, wiec wiecie co to znaczy. To chetnie wyslucham Was co to w ogole znaczy. Bo ja nie mam bladego pojecia.

I jeszcze jedno - nie ma dla nic zdroznego w okresleniu ze cos jest obowiazkiem pracownika. Mamy duzo "obowiazkow" zwlaszcza pracujac w korpo.

Ale wracamy do punktu wyjscia - nie interesuje mnie co napisala IKEA. Pewnie w wielu przypadkach jak wspomnialem moglbym nawet stanac po stronie tego kolesia. Ale cholera jasna mowimy o debilnej reakcji bo to ona jest przyczyna wywalenia faceta...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5806
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Inkluzja społeczna (społeczne włączenie; integracja społeczna) – proces włączania jednostek, grup czy kategorii społecznych (np. osób niepełnosprawnych) w funkcjonowanie szerszego społeczeństwa. Jest zjawiskiem odwrotnym do ekskluzji (wykluczenia społecznego, marginalizacji).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Inkluzja_spo%C5%82eczna
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Halaster »

https://www.rp.pl/Kosciol/190709573-Epi ... -IKEA.html

Aż ciężko w to uwierzyć. Jak czytam take rzeczy to staje się radykalem, jeszcze parę lat i zacznę podpalac kościoły.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Razorblade pisze:Panowie, a mozecie wyjasnic co znaczy "wlaczanie spolecznosci"? Bo mam wrażenie ze o to sie Wam rozbija, wiec wiecie co to znaczy. To chetnie wyslucham Was co to w ogole znaczy. Bo ja nie mam bladego pojecia.
Na przykład jak masz żonę to powinieneś w towarzystwie mówić na nią partnerka, a nie żona, bo tak ejst bardziej "inkluzywnie". Albo zanim powiesz "jej" to zapytaj, bo może powinieneś użyć "jego" nawet jeśli widzisz kobietę. To dosłowne cytaty z postu intranetowego IKEA.

Ten pracownik może i przesadził, mógł sobie cytat darować, ale moim zdaniem to jest jakieś oszołomstwo. Mnie to radykalizuje w drugą stronę niż Hala.

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ