129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

... nie to, o czym myślisz

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Super, dzięki za pomoc!
Obrazek
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Halaster »

Planuję wymianę kompa na nowy, zmiana jest wyjątkowo podyktowana koniecznością przejścia na mniejszy litraż obudowy :)

W związku z tym zainteresowalem się obudową Silverstone ML08 i do niej dobieram podzespoly - zatem na pewno potrzebuję płyty mini-itx wraz z zasilaczem (ponoc najlepiej SFX-L tez od Silverstone), do tego jakiś ram (bo w aktualnym PieCu mam ddr2 :) ).

Co do grafiki to chyba nie będę zmieniać - teraz mam Radka MSI 270X Gaming i żeby poczuć naprawdę dużą różnicę, musiałbym wydać chyba z 1500 PLN, moim zdaniem się to po prostu nie opłaca.

Dlatego też chciałbym kupić fajny szybki procesor, zastanawiam sie tylko czy ma to być Broadwell czy Skylake? Na pewno musi być chłodny i żreć mało prądu, bo obudowa jest mikrusem i na bank nie będę się bawić w jakieś podkręcanie. Ktoś tu się na tym zna? Około 1500 PLN można kupić zarówno 5775 jak i 6700 - co lepsze?
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A ten radek Ci się zmieści do tej obudowy? Patrzę, że to pudło ma jakieś dziwne montowanie karty graficznej (bokiem?), czy tylko mi się wydaje?

Też mam super slima i musiałem szukać specjalnej karty graficznej, która też będzie slim. Rok temu najlepszą do wyboru był GF 750Ti (http://ca.pcpartpicker.com/part/gigabyt ... vn75toc2gl)

Ok, znalazłem o co kaman...

http://benchmarkreviews.com/32573/silve ... -review/4/

Na prawdę fajna skrzynka! Moja następna! :D
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Counterman »

Tak btw ile teraz trza mieć ram-u żeby spokojnie sobie grać w produkcje typu Wiesiek 3? 12?
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

8
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja mam 8GB, procek i kartę graficzną lekko poniżej minimalnych o dobrze się grało, chociaż tylko w 30-40fps. Oczywiście hair worka wyłączone, a reszta na średnich.

Raczej strategie, gdzie masz milion jednostek na mapie bedą chciały więcej ramu.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3877
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: PIOTROSLAV »

Panowie, jaracie się nowym GeForcem?
Myślę, że po wakacjach sobie w niego zainwestuję. Będzie już ogólnie dostępny 1080 w Polsce i będzie też dużo więcej opinii, czy faktycnzie jest taki rewolucyjny.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Liczby robią wrażenie, ale ja chyba jednak (o ile w ogóle) pójdę w tańszą wersję - 1070.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Możliwe że poczekam na wersję Ti. Mam 970tkę aktualnie, także nie mam co się śpieszyć.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Piccolo »

Myślałem nad 1080 ale 3000 zł (bo chyba za tyle ma stać mniej więcej si?) trochę boli. Ale za to 1070, kiedy ja i tak planowałem kupno 970, brzmi nieźle.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Gregor »

Ja w zimie zrobię upgrade PC, ale z czymś tańszym. Pewnie jakieś 1060 będzie na jesień :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Mithrandir »

są pierwsze testy gtx 1080, faktycznie wygląda na to, że bije Titana. Z 4K jeszcze średnio, ale 1440p już łyka bez problemu. Szkoda tylko, że sugerowana cena to 3600zł... Jakby był do dorawania za ~3k, to bym się chyba szarpnął, a tak raczej ciężko będzie wygrać fetyszowi ultra ustawień ze zdrowym rozsądkiem.

http://pclab.pl/art69068-40.html
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Gregor »

http://pclab.pl/art70318-40.html

Nowy radek RX480 też ciekawy.

Ja tam czekam na coś kapkę tańszego i z mniejszym TDP, a tegoroczne grafiki naprawdę ciekawe są :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1872
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Ptaszor »

http://techplanet.pl/przechowalnia/
Składam powoli nowego blaszaka i mam już cały zestaw, razem z monitorem, ale bez SSD (stary model wystarczy). i5 6400 wygląda solidnie, reszta to praktycznie kosmetyka. Spokoju nie daje mi jedynie karta graficzna. PC ma być do gier, ale bez Nvidia Hairworks, bo po co to komu, za to, żebym nie musiał rozbijać banku. Jestem w stanie przeznaczyć na kartę gdzieś do 1300 zł, ale to maks, znalazłem nawet używane GTX 970 na gwarancji, ale nie potrafię się zdecydować. Sprzedawca poleca mi dwa modele.
Tańszy:
http://techplanet.pl/produkty/karty-gra ... 70429.html
I droższy:
http://techplanet.pl/produkty/karty-gra ... 70007.html
Oba wydają się OK w benchmarkach, które przeglądałem, ale co ja tam mogę wiedzieć. Widziałem gdzieś tutaj na forum wypowiedzi, że do kilkuset złotych to może lepiej jednak Radeon, że Nvidia tylko droższe modele, ale mam mętlik w głowie. Jeśli ktoś ma jakiś dobry pomysł na kartę graficzną przy obecnej konfiguracji do max. 1300 zł, to chętnie skorzystam z pomocy, ale nie pogardzę również jakąś tańszą wersją, bo po co przepłacać.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Gregor »

Ja tam uważam, że na tę chwilę albo GTX 1060 z 6GB ramu (uwaga na badziewiarza z 3 GB, bo to nie ta sama karta i w ogóle unikać, bo mało ramu na dzień dobry!), a jak za mniej kasy Radek RX 470.

Też się przymierzam do nowej platformy, ale wolę poczekać teraz. Za niecały miesiąc choćby będzie wiadomo wszystko o nowych prockach a i pewnie coś w grafikach będzie się dziać...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1872
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Ptaszor »

Czyli droższa opcja. No nic, poczekamy, może ceny drgną w nowym roku, chociaż ptaszki śpiewają, że nowa generacja procesorów wcale nie będzie się znacząco różnić wydajnością od poprzedniej.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: boncek »

Jakby ktoś szukał pomysłu na obudowę. ;)
http://www.pcgamer.com/lpc-video/
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1872
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Ptaszor »

Chyba nici z planowanego upgradeu. RAM idzie strasznie w górę, złotówka w dół i procesory coś nie chcą potanieć. Sam fakt pojawienia się niedługo budżetowych wersji AMD nic nie zmieni, jeśli Le Pen nie wygra w maju. Albo nie zastrzelą Trumpa. Trzeba będzie odłożyć konsumpcjonizm albo kupić PS4, ekhm, chciałem powiedzieć palnąć sobie w łeb. Kto by chciał grać w gry na konsoli? Kto by chciał? No kto?
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: LLothar »

phpBB [video]


Chciałbym :)
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3877
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: PIOTROSLAV »

Whaaaat? Po co?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

LLo, przecież ty nie grasz w gry...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Jezu, najbrzydszy gamingowy laptop ever.
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5599
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: LLothar »

Najlepszy gamingowy laptop ever! 1080 SLI, wersje desktopowe, 21 cali. Coś dla mnie, bo o ile nie wychodzę z laptopem na zewnątrz to po domu się sporo przemieszcza

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: ThimGrim »

Pytanko: komputer do biura i pracy biurowej - zero gier. Tylko niezbyt wymagające programy (do kosztorysowania np.) i Internet. Wymagania minimalne to dysk SSD i żeby to się nie wlekło jak ślimak.

+ monitor około ~24 (edit: nie 27, zapomniałem, jaki sam mam :P) cali do tych samych zastosowań.

Co to jest ten Intel Pentium G4560? Jakieś hitowe coś?

Ps. Na marginesie. Ile trzeba wydać na Windowsa 7 Pro (dla firm) do starego (może nie tak bardzo starego, ale za to gównianego) lapka?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: DaeL »

ThimGrim pisze:Pytanko: komputer do biura i pracy biurowej - zero gier. Tylko niezbyt wymagające programy (do kosztorysowania np.) i Internet. Wymagania minimalne to dysk SSD i żeby to się nie wlekło jak ślimak.

+ monitor około ~24 (edit: nie 27, zapomniałem, jaki sam mam ) cali do tych samych zastosowań.

Co to jest ten Intel Pentium G4560? Jakieś hitowe coś?

Ps. Na marginesie. Ile trzeba wydać na Windowsa 7 Pro (dla firm) do starego (może nie tak bardzo starego, ale za to gównianego) lapka?
No więc tak. Musisz sobie odpowiedzieć na trzy pytania. Po pierwsze - czy na pewno chcesz desktopa? Bo przy Twoich wymaganiach stosunkowo łatwo będzie kupić atrakcyjnego cenowo laptopa. Po drugie - czy na pewno chcesz nowy komputer. Bo znów - przy Twoich wymaganiach w grę wchodzi kupno czegoś poleasingowanego. No i trzecie pytanie - jaki masz budżet?

Co do tego Pentiuma - to jest lekko okrojona wersja i3. Ma dwa rdzenie, cztery wątki, i jakąś słabiutką (ale znośną, jeśli nie chcesz włączać gier w 3D) grafikę na pokładzie. Jest tańszy od najnowszych i3, choć konkurencję robią mu starsze generacje i3.

Windows to jest niestety duży wydatek, bo Microsoft nie opuszcza w istotny sposób ceny starszych systemów. Mogę się mylić, ale wersja Pro siódemki kosztuje chyba coś około 600 zeta.

Na starym lapku rozważyłbym Linuksa.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: ThimGrim »

Dzięks. To na razie tylko luźna dyskusja. To ma być zamiast laptopa - chodzi o duży monitor i peryferia do wygodnej pracy. A mobilność laptopa się nie przydaje. Raczej nowy komp. Budżet nie jest ważny, ale po prostu na te wymagania nie ma imho sensu brać zestawu za 3000. Na purepc są sensowne zestawy z tym prockiem, co podałem. Nawet za 1000 zł jest (tylko karta graficzna niepotrzebna). W sumie to pewnie monitor będzie więcej kosztował...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: DaeL »

ThimGrim pisze:W sumie to pewnie monitor będzie więcej kosztował...
Nie jest tak źle. Ja mam w domu coś podobnego do tego: https://www.morele.net/monitor-lg-24mp48hq-p-857196/
i jestem zadowolony. Z ceną możesz zejść jeszcze niżej jeśli zdecydujesz się na panel TN zamiast IPS, ale szczerze mówiąc nie polecam tego rozwiązania. Obraz na TN-ach jest jakiś taki "wyprany".
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: ThimGrim »

No nie. Ekran musi być Gut. Oczy nie wywalać a cieszyć. ;)
Myślałem o czymś w stylu Dell u2410... Nie jestem pewny jak się zwie. 24 cale 16:10. Ja taki mam.

Edit
U2415!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Voo »

U96!
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5811
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: ThimGrim »

U2?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Voo »

5 lat temu pomogliście mi kupić pierwsze pudło PC dla mojego dziecka i tak się jakoś składa, że ostatnio moje dziecko męczy mnie o nowe pudło bo ile można grać w gry sprzed dekady :D

Budzet na skrzynke do 3500 zł do lekkiego nagięcia. Doradzcie mi co powinien komputer do zabawy w takiej cenie mieć, o tym, że nie mam pojęcia o tych sprawach nie muszę dodawać. Są konfiguratory w sieci ale wykładam sie dosyć szybko bo na wyborze płyty głównej :D

Wiadomo, że cudów w tej cenie nie bedzie ale jakiś złoty środek, coś...
Obrazek
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Jaki monitor macie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Gregor »

Wiadomo, że cudów w tej cenie nie bedzie ale jakiś złoty środek, coś...
Jak sam PC, to za 3,5k to jest przecież super wypasione pudło :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Voo »

SithFrog pisze:Jaki monitor macie?
Monitor zostanie przy starym pudle, na czymś muszę forum zaśmiecać bo ile można z koma. Kupimy nowy 24 cale IPS pewnie z LG bo chyba najtańsze.

Gregor, no nie wiem, jak patrze na ceny zestawów w sklepach to nie jestem pewien. Wiem, ze tak wychodzi drożej ale sam sobie przecież nie złożę.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Oprócz pytania o monitor mam jeszcze pytanie o dysk twardy - macie i chcecie zostawić czy wszystko nowe? No i to samo pytanie do obudowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Voo »

Wszystko nowe. Stary komputer zostanie dla mnie.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Ja bym na dzień dobry wybrał tak:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapi ... 4&s=112412

Jest drożej niż zakładany budżet, ale celowałem tylko w najlepszych możliwych producentów. Z ceny obudowy można w razie czego urwać 80-100pln i będzie dużo bliżej pierwotnej kwoty.

Na kolejne 3-5 lat grania w Full HD starczy. Za 2 lata można wymienić dysk SSD na większy plus ewentualnie ósemkę RAMu dołożyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ptaszor
zielony
Posty: 1872
Rejestracja: 4 września 2014, o 17:06
Lokalizacja: Forum SGK dodaje mi otuchy, gdy brakuje mi jej w czasie dnia.

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Ptaszor »

Żaden ze mnie ekspert, ale od kilku miesięcy sam przyglądałem się różnym konfiguracjom. Też brałbym i5 6600, ale 7600 kosztuje prawie tyle samo, jeśli nie taniej w niektórych sklepach, a zawsze jest te kilka procent więcej.
https://www.morele.net/procesor-intel-c ... 0-1095777/
Pieniądze z procka można wydać na więcej giga w karcie graficznej, niby nic, ale podobno przydaje się w coraz większej ilości gier, np. Dishonored 2.
http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1060- ... 40573.html
Zrezygnowałbym z HDD i wziął w zamian większy SSD, 120 giga potrafi się szybko zapełnić. Tyle że tutaj cena rośnie zauważalnie
https://www.ceneo.pl/39845613#crid=37209&pid=7756
Pozostaje jeszcze kwestia tej płyty głównej i RAM - jak te wskaźniki mają się do siebie? RAM ma częstotliwość 3000 MHz, a płyta obsługuje 2400/ 2133 MHz - ma to znaczenie? Poza tym słyszałem kiedyś od wujka Linusa, że prędkość RAM, czy nawet różnica między DDR3 a DDR4 jest mało zauważalna - a przy dzisiejszych cenach RAMu portfel podziękuję za jakąś tańszą używkę.
Ostatnio zmieniony 5 czerwca 2017, o 14:29 przez Ptaszor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: DaeL »

Voo, a gdzie chcesz kupować? Bo dużo od tego zależy. Na przykład konfiguracja na techplanecie która dał SithFrog jest bardzo dobra - ale w innych miejscach na niektóre podzespoły można znaleźć lepsze ceny. Np. i5-7500 można w niektórych miejscach znaleźć za te same pieniądze co i5-6600. Techplanet ma też stanowczo za wysokie ceny na komponenty AMD, więc nie opłaca się tej opcji rozważać, ale w innych sklepach porównywalne zestawy są o 100 zeta tańsze.

Ale generalnie to co dał Sith to jest dobre rozwiązanie. Ja bym tylko dodał, że GTX 1060 to jest faktycznie karta, która pozwoli wymaksować prawie wszystkie gry w Full HD (GTX 1070 to już karta na 1440p, a 1080 na 4K), i może nawet pobawić się VR-em. Jeśli nie masz teraz wystarczającego na nią budżetu, to za połowę ceny, możesz kupić bardzo przyzwoitą GTX 1050 TI, albo RX 470, które też dają radę w Full HD (tylko wiadomo, że nie wszystkie tytuły będą śmigać w Ultra na 60 fps). A wiadomo, że wymiana karty jest dość łatwa, więc możesz sobie to odłożyć i zrobić za rok.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: DaeL »

Ptaszor pisze:Pozostaje jeszcze kwestia tej płyty głównej i RAM - jak te wskaźniki mają się do siebie? RAM ma częstotliwość 3000 MHz, a płyta obsługuje 2400/ 2133 MHz - ma to znaczenie? Poza tym słyszałem kiedyś od wujka Linusa, że prędkość RAM, czy nawet różnica między DDR3 a DDR4 jest mało zauważalna.
2133-2400 to jest "sweet spot", powyżej tego wchodzimy już w strefę, w której każda wydana złotówka byłaby lepiej zagospodarowana na inne rzeczy, bo przyrosty szybkości są bardzo małe.

Faktycznie, teraz zauważyłem, że Sith dał pamięć taktowaną 3000MHz. Można wziąć coś tańszego i przyoszczędzić parę złotych.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4338
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Turtles »

Ale sith nie uwzględnił monitora...

A przepraszam, źle zrozumiałem.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Ja tylko dałem przykładową konfigurację, jak jest 7700 w podobnych pieniądzach gdzieś to wiadomo, że warto brać. Z kartą graficzną obstawiałbym przy 1060, nawet kosztem czegoś innego. Co do dysku: można wziąć większy SSD, ale wtedy jak Młody Voo trzyma na kompie cokolwiek poza grami, w które gra i systemem to 250 GB to o dużo za mało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Voo »

Fak, zapomniałem, że te circa 3500 to z systemem :/

DaeL, właśnie nie gdzie bo gdziekolwiek tylko co :) Ale nie ukrywam, że wolałbym fizyczny sklep w moim mieście, gdzie w razie czego pójdę i powiem "nie bangla" bez zabawy w wysyłkę kurierem.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Counterman »

Akurat tydzień temu zmieniłem komputer, wrzucę dzisiaj wieczorem pełną listą części. Tylko z OS-em to mnie wyszło 4k, ale zawsze możesz nieco gorszego procka kupić (karty graficznej i ram-u bym nie ruszał - tak samo płyty głównej).
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: DaeL »

Voo pisze:Fak, zapomniałem, że te circa 3500 to z systemem

DaeL, właśnie nie gdzie bo gdziekolwiek tylko co Ale nie ukrywam, że wolałbym fizyczny sklep w moim mieście, gdzie w razie czego pójdę i powiem "nie bangla" bez zabawy w wysyłkę kurierem.
OK, no to na Twoim miejscu wziąłbym ten zestaw:
https://www.morele.net/komputer-morele- ... is-977040/

...tylko poprosiłbym o modyfikację, czyli dorzucenie dysku SSD jako dysku głównego, można wziąć coś małego, na przykład to:
https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram ... 0-1058287/

...i do tego system operacyjny:
https://www.morele.net/system-operacyjn ... em-761042/

Łącznie wszystko za 3802 zł. Jedyna wada to pamięć. Na razie wystarczy, za rok pewnie będzie trochę mało. Ale wiadomo, że ram to sobie można za jakiś czas dokupić, więc problemu większego nie ma. Procesor jest wporzo, płyta główna też daje radę, grafika słabsza od tego gtx 1060, ale moim zdaniem naprawdę bardzo przyzwoita. Żadna gra Ci nie spadnie w Full HD poniżej 30 fpsów, większość będzie chodzić powyżej 60 nawet w wysokich detalach. Dysk SSD to dzisiaj naprawdę konieczność. Choćby mały, ale trzeba mieć, żeby system (i może parę gier) śmigał.

Sklep jest legitny i mają punkt w Bydgoszczu.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6366
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Voo »

Kurcze znam siebie i wiem, że nie będę chciał niczego wymieniać za jakiś czas. Już tak mam, łatwiej mi chyba będzie przełknąć przy zakupie większy wydatek niż zmieniać coś w kompie, bo wtedy to będzie mi się wydawało bezsensowne (przypominam, że jednak z natury jestem konsolowcem ;), tak w ogóle to o co chodzi temu dzieciakowi z nowym PC? :D )

Jeśli przyjąć pewne wymagania - procek i5 6600 lub lepszy, dysk na system - SSD, grafika - 1060 (tu widzę ładnie cena bije ale ok, wierzę, że ma to sens), zasilacz 500W itd. coś tak jak Sith dał w swojej konfiguracji + system to cena idzie powyżej 4 kafli. Plus monitor i robi się gorąco ;) A jakiś sensowny fotel gamingowy, który też mu niebacznie obiecałem? Nie wiem co o tym powiedziałaby Najlepsza :D Niestety połowa ceny komputera to procesor i karta grafiki i z tego co widzę nie da się na czymś innym przyoszczędzić. Jeśli w ogóle na czymś to tylko na tym.

Counter dawąj swoją konfigurację ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Counterman »

Dobra mam! Nie mogłem odszukać swojego Excela ;P

Procesor Intel i5-7500 3.40GHz 6MB BOX
Płyta główna Gigabyte GA-B250M-D3H
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce II OC 6GB
Pamięci RAM HyperX 8GB 2133MHz Savage Black CL13
Dysk twardy Toshiba 1TB P300
Dysk SSD ADATA 240GB 2,5''
Zasilacz Thermaltake 600W TR2 S
Napęd DVD LG GH24NSD1 SATA
Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

Jak bym miał coś ścinać to procka w pierwszej kolejności. Ale niechętnie. ;)
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Bardzo zacny konfig. Bierz Voo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3526
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Gregor »

No, tylko napęd optyczny można wywalić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Counterman »

Mi tam się przydaje. :P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
ODPOWIEDZ