129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

... nie to, o czym myślisz

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5005
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Zolt »

Hejt ju soł macz rajt nau.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: boncek »

;)

Pierwsze wrażenia - boost jest ogromny! Może nie bezpośrednio x2, ale w sumie grałem na ogólnym profilu SLI, dzisiaj spróbuję na spersonalizowanym przez nVidię do Far Cry 4 i Wieśka. W sumie sporo jest tutaj opcji konfiguracji czym która karta ma się zajmować, więc spodziewam się jeszcze większego skoku. Sama instalacja jest banalnie prosta. Wystarczy włożyć kartę, zamontować mostek i wsio, sterownik robi resztę, jedynie trzeba aktywować SLI w nVidia control panel.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Chciałem coś mądrego napisać, ale po tej focie z wnętrza obudowy trochę mnie jakby przytkało :O
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Dragon_Warrior »

Widzę, że Piotro Bonckowi szybciutko na ambicje wjechał swoją fotką :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Counterman »

Normalnie mógłbym kostkę w domu nową położyć za nowy PC boncka. :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Okej, zamierzam w końcu kupić sobie skrzynkę (nie wiem czy już jutro, czy może za miesiąc), ale rzucę tutaj: 4 tysiące, sama skrzynka.

Wymagania: Geforce 970 lub Radeon R9 290x. Bez SSD - bo tak. Procek myślę o i5 4590.

Ogólnie mam już własną wizję co, ale słucham co tam mogę olać/zmienić.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Próbowałem na szybko znaleźć, czy i3 wystarczy do tej grafy, ale trudno powiedzieć. Widziałem kilka opinii, że gry za rok-dwa będą bardziej wykorzystywały kilka rdzeni, ale kto to wie...

Tak czy siak, jeśli procka i grafikę już wybrałeś to w zasadzie już wszystko wybrałeś ;).
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Dobra, to wrzucę swoją opcję:

Płyta główna - http://www.agito.pl/plyta-glowna-gigaby ... E7LB0BBBM/
Ram (myśląc o dołożeniu później) - http://www.agito.pl/pamiec-hyperx-ddr3- ... DMBZ9MBBM/
Karta graficzna - http://www.agito.pl/karta-graficzna-gig ... DF0P5BBBM/
Dysk - http://www.agito.pl/dysk-seagate-barrac ... EV0QDBBBM/
Obudowa - http://www.agito.pl/obudowa-zalman-z3-c ... DMGDXMBBM/
Zasilacz - http://www.agito.pl/zasilacz-aerocool-p ... D3Y3XMBBM/
Procek - http://www.agito.pl/procesor-intel-core ... D9HPLBBBM/
Chłodzenie procka - http://www.agito.pl/silentiumpc-spartan ... DGMCHMBBM/
Do tego jakieś DVD (wiem, wiem blu ray, jak mnie będzie stać).

Wyjdzie jakieś 3700 jak szacuję, wtedy jakąś klawiaturę i mysz bezprzewodowe, plus pad. Głównie dlatego że podłączam tymczasowo pod telewizor tego pieca. (nie mam tyle kasy żeby monitor dokupić)
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: boncek »

Po co Ci napęd?
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jeśli nie podłączasz do TV, to w sumie nie potrzebujesz napędu. Ja mam, bo czasem jakieś stare DVD chcę właśnie na TV podać.

Chyba na płycie głównej możesz jeszcze trochę zaoszczędzić - będziesz potrzebował te dodatkowe sloty PCI i PCI-E? Jesli myślisz o drugiej karcie w SLI, to chyba jednak zaliczacz przydałby się większy.

Pamiętaj, że z prockiem dostaniesz już chłodzenie, które jakieś tragiczne nie jest.

Osobiście kupiłbym RAM w dwóch kostkach po 4, a jak będziesz chciał dokupić (prawdopodobieństwo, że to zrobisz szacuję na małe/bardzo małe, bo nie będzie takiej potrzeby), to dokupisz drugie tyle.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

boncek pisze:Po co Ci napęd?
Bo kosztuje 80 zł, a u mnie internety działajo powoli :(
Matthias[Wlkp] pisze:Osobiście kupiłbym RAM w dwóch kostkach po 4, a jak będziesz chciał dokupić (prawdopodobieństwo, że to zrobisz szacuję na małe/bardzo małe, bo nie będzie takiej potrzeby), to dokupisz drugie tyle.
No właśnie to jest plan na za 2-3 miesiące.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jeśli koniecznie chcesz mieć 16 GB, to i tak zrobiłbym to w formacie 4x4. (2 teraz, 2 później).

Jak pamięć ma działać w trybie Dual Channel, to obie kości muszą być identyczne - dlatego je sprzedają w parach. Nie wiem, czy to się uda jak teraz kupisz jedną a potem drugą kość.

Ktoś się zna lepiej ode mnie w tej sprawie? (to nie powinno być trudne...)
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

No to jest ewentualność. W sumie 32 giga, w które kiedyś tam bym celował nie będzie tak szybko potrzebne, a pewnie wtedy już kupię nowego kompa.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://www.pcgamer.com/how-much-ram-do- ... or-gaming/

Artykuł sprzed paru miesięcy, ile ramu faktycznie do grania potrzeba. 16 GB pokrywa wszystkie potrzeby z nawiązką, chyba, że masz BARDZO dużo rzeczy działających w tle. To się raczej prędko nie zmieni.

Ram jest potrzebny, jeśli korzystasz z programów obrabiających dużo danych - w fotoszopie, CADzie, czy innych takich. Ja w pracy mam 16GB do CAD-a i starcza spokojnie. Także bez przesady z tymi 32 GB ;)
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Zajmuję się czasem pracą w Unreal Engine 4 i do tego Maya, albo 3ds Max, albo ZBrush. Tak.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jutsimitsu pisze:Okej, zamierzam w końcu kupić sobie skrzynkę
Zasugerowałem się tym zdaniem i nie spodziewałem się, że to jeszcze do pracy będzie ;).

Chociaż co to znaczy "czasem"? Hobbistycznie cośtam sobie kiedyś poskładasz? Musisz mieć na prawdę duży obiekt, żeby wykorzystać więcej niż 16 GB...

Nie wiem, czy w takim razie nie lepiej wydać więcej na procka, niż na RAM.

Coś widzę, że strasznym sknerą się zrobiłem... Wszystko bym okrajał ;)
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Lol, nie no w tej chwili to bardziej do robienia portfolio i projektów na boku. i5 wystarczy, a RAM dokupię, także 2x4 pewnie będzie. Ogólnie jak ktoś nie powie mi "tutaj masz porównanie tej płyty głównej i tej" to pewnie nic nie zmienię w tym setupie.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Jutsimitsu pisze:Bo kosztuje 80 zł, a u mnie internety działajo powoli :(
https://www.youtube.com/watch?v=IJ2kvZpJ_BU
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Ok, ostatnie podejście, bo chcę zamówić dzisiaj, lub jutro (zależy jak mi napiszą z obudową).

Procesor: i5-4590 3.30GHz 6MB BOX
Grafika: MSI GeForce GTX970 4096MB 256bit OC
Płyta: MSI B85-G43 GAMING (B85 2xPCI-E DDR3)
Zasilacz: Be Quiet 600W Pure Power L8 BOX
RAM: DDR3 Kingston 8GB 1600MHz HyperX Savage CL9 (2x4096)
Chłodzenie: SilentiumPC Spartan PRO HE924
Obudowa: Zalman Z3 PLUS (ew. Zalman Z3)

Zmieniłem firmy i może ciut dorzucam, ale co tam, to ma być komp na dłużej niż 2 lata.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7416
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Obstawiam, że starczy Ci na przynajmniej 4 lata. W zależności jak mocno konsole przyhamują rozwój, może i więcej...
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Myślę, że za 4 lata będę zarabiał z 50% więcej niż teraz, to zakup takiego kompa nie będzie problemem (wesołe życie singla).
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Zamówiłem, dorzuciłem na obudowę Zalman R1. Karta graficzna nie da mi Wieśka 3 (chyba), ale jebać i tak nie po to kupuję.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: boncek »

No powinna dać Ci Wieśka i Batmana. Ale to zależy od sklepu, bo nie wszystkie mają deal z Nvidią.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Dają do Gigabyte obie gry, do tej tylko Batman.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: boncek »

Nope, jeśli tak Ci powiedzieli, to Cię okłamali, liczy się model, nie producent:
WARUNKI I POSTANOWIENIA

Gra Batman™ Arkham Knight dostępna jest wyłącznie z kartami GeForce GTX 970 i 980. Gra Wiedźmin 3® Dziki Gon dostępna jest wyłącznie z kartami GeForce® GTX™ 960, 970 i 980 oraz notebookami wyposażonymi w układ GTX 970M (lub model lepszy). Oferty można łączyć. Promocja jest dostępna w ograniczonym czasie lub do wyczerpania zapasów. Niniejsze oferta dostępna jest wyłącznie u wybranych sprzedawców detalicznych. Prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem karty graficznej lub notebooka, by upewnić się, że do kupowanego przez Ciebie modelu dołączone są kupony na gry. Mogą obowiązywać dodatkowe warunki i postanowienia.

NA TERYTORIACH AMERYKI PÓŁNOCNEJ
Kody uprawniające do bezpłatnego pobrania gier ważne są od 5 maja 2015 do 31 lipca 2015 lub do wyczerpania zapasów. Niniejsza oferta uprawnia do pobrania wyłącznie jednego egzemplarza elektronicznej wersji PC gry WIEDŹMIN® 3: DZIKI GON. W przypadku kart graficznych GeForce GTX 970 i GTX 980 oferta uprawnia również do pobrania jednego egzemplarza elektronicznej wersji PC gry BATMAN™: ARKHAM KNIGHT. Obowiązuje limit jednego kodu na cyfrowy egzemplarz gry na osobę. Oferta dostępna jest wyłącznie u autoryzowanych partnerów detalicznych oraz autoryzowanych detalicznych sprzedawców internetowych i jest realizowana za pośrednictwem strony internetowej redeem.GeForce.com. Oferta ta nie może być zastępowana, zamieniana, sprzedawana czy wymieniana na gotówkę lub inne dobra i usługi. Oferta ważna na całym świecie, wyłączając Chiny. Podmiotem odpowiedzialnym za uregulowanie wszelkich związanych z tą ofertą podatków jest Klient. Oferta ta nie może być łączona z żadną inną ofertą, kartą Game Time, ani kuponem rabatowym lub zniżkowym. Produkt dostępny wyłącznie do wyczerpania zapasów, ilości ograniczone. Z możliwości skorzystania z promocji wyłączeni są sprzedawcy i dystrybutorzy oraz pracownicy firm NVIDIA, CD Projekt Red i Warner Bros oraz ich agencji/oddziałów. Niniejsze postanowienia nie obowiązują tam, gdzie jest to zabronione. Klient otrzyma kod przy zakupie objętego promocją produktu firmy NVIDIA. Gra Wiedźmin® 3: Dziki Gon będzie dostępna w dniu jej premiery, ustalonym przez przez firmę CD Projekt Red (obecnie 19 maja 2015). Firma CD Projekt Red ma wyłączne prawo do zmiany tej daty. Sprawdź dostępność na swoim koncie GOG.com. Gra Batman™: Arkham Knight będzie dostępna w dniu jej premiery, ustalonym przez firmę Warner Bros (obecnie 23 czerwca 2015). Firma Warner Bros ma wyłączne prawo do zmiany tej daty. Sprawdź dostępność na swoim koncie Steam.

NA TERYTORIACH EUROPY, ŚRODKOWEGO WSCHODU, AFRYKI I INDII
Niniejsza oferta uprawnia do pobrania wyłącznie jednego egzemplarza elektronicznej wersji PC gry WIEDŹMIN® 3: DZIKI GON. Obowiązuje limit jednego kodu na cyfrowy egzemplarz gry na osobę. Oferta dostępna jest wyłącznie u autoryzowanych partnerów detalicznych oraz autoryzowanych detalicznych sprzedawców internetowych i jest realizowana za pośrednictwem strony internetowej redeem.GeForce.com począwszy od 5 maja 2015. Oferta ta nie może być zastępowana, zamieniana, sprzedawana czy wymieniana na gotówkę lub inne dobra i usługi. Oferta ważna na całym świecie, wyłączając Chiny. Podmiotem odpowiedzialnym za uregulowanie wszelkich związanych z tą ofertą podatków jest Klient. Oferta ta nie może być łączona z żadną inną ofertą, kartą gotówkową, kartą Game Time ani kuponem rabatowym lub zniżkowym. Produkt dostępny wyłącznie do wyczerpania zapasów, ilości ograniczone. Z możliwości skorzystania z promocji wyłączeni są sprzedawcy i dystrybutorzy oraz pracownicy firm NVIDIA, CD Projekt Red i Warner Bros oraz ich agencji/oddziałów. Niniejsze postanowienia nie obowiązują tam, gdzie jest to zabronione. Obowiązuje limit jednej oferty na osobę i na transakcję. Klient otrzyma kod przy zakupie objętego promocją produktu firmy NVIDIA. Gra będzie dostępna w dniu jej premiery, ustalonym przez firmę CD Projekt Red (obecnie 19 maja 2015). Gra Wiedźmin® 3: Dziki Gon będzie dostępna w dniu jej premiery, ustalonym przez przez firmę CD Projekt Red (obecnie 19 maja 2015). Firma CD Projekt Red ma wyłączne prawo do zmiany tej daty. Sprawdź dostępność na swoim koncie GOG.com. Gra Batman™: Arkham Knight będzie dostępna w dniu jej premiery, ustalonym przez firmę Warner Bros (obecnie 23 czerwca 2015). Firma Warner Bros ma wyłączne prawo do zmiany tej daty. Sprawdź dostępność na swoim koncie Steam. Kod promocyjny traci ważność 31 lipca 2015.
http://www.nvidia.pl/object/witcher-3-b ... eContent=3
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Nie mówię nie, po prostu na stronie nie ma. Ale się upomnę w sklepie.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

boncek pisze:No powinna dać Ci Wieśka i Batmana. Ale to zależy od sklepu, bo nie wszystkie mają deal z Nvidią.
Gra PC Intel IEM - CS GO, WoT, GRID, Lego, FF XIV 2015-06-02 0.01 zl 1 0.01 zl
Gra PC NVIDIA Batman: Arkham Knight 2015-06-02 0.01 zl 1 0.01 zl
Gra PC NVIDIA Wiedźmin 3 Dziki Gon GTX9xx 2015-06-02 0.01 zl 1 0.01 zl

Będę miał do oddania chyba CS GO i WoT. Także jak dostanę we wtorek, to przypomnę i kto tam będzie chciał, wiadomo.
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Sobies »

Jutsi... zagrasz w Wiedźmina ? :O Przecież to gówno zawsze było dla Ciebie :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Pewnie oddam kumplowi ;)
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Sobies »

Jutsimitsu pisze:Pewnie oddam kumplowi ;)
No! Teraz Cię poznaje.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: boncek »

Powiem Wam, że jak nie lubię jakichś usprawniaczy dźwięku tak Sound Blaster Cinema zrobił na mnie wrażenie. A może nawet nie samo Cinema, ale jego składnik czyli SBX Pro Studio Surround. Podpiąłem wczoraj z ciekawości, bo wcześniej cały czasu miałem słuchawki podpięte pod Audinsta, i kurde jest surround! Może nie jest to mega super duper, bo wiadomo, że to jest symulacja, ale można w miarę precyzyjnie określić skąd dochodzi dźwięk. Spoko, podoba mnie się. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Potrzebuję złożyć możliwie najlepszego/najmocniejszego kompa za 3 tys. pln. Sama buda. Od obudowy przez zasilacz po procek, pamięć, płytę. Dysk SSD.

Głównie do grania, najlepiej w FullHD, ale wiem, że za tą kasę może być ciężko z wszystkim na ultra.

Na razie przymierzyłem taki zestaw za równe trzy:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapi ... 05&s=88815

Jakieś sugestie? Ktoś, coś?

Czy w ogóle poczekać (ceny, święta, dolar) do lutego-marca?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Wiele więcej nie ugrasz, nie wiem czy potrzebujesz 600W. Tak na oko to wyjdzie z 430W w obciążeniu na wszystkim. Proc jest jaki jest, ale powinien banglać. Niestety nie jestem w stanie nic powiedzieć o obudowie. Więcej nie mogę pomóc, bo ciężko szukać oszczędności.

Pytanie: jak rozumiem dysk masz jakiś zewnętrzny poza tym ssd? Bo do grania 120 giga to tak trochę mało :P
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Tak, pińcet giga 2,5 cala. A do grania 120 GB styknie. Komp dla brata, ale ja w swoim mam 120GB SSD (system+gry) plus pińcet GB na jakiś inny szajs.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

120GB na gry i system? Ile się ich tam zmieści? 2? :P

Ja mam dwa dyski gdzie są gry (zmieściłoby się na jednym, ale porządku nie robiłem od kilku lat).
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Wiesz, ja jednocześnie gram w jedną grę, czasem w dwie (np. WoT z doskoku i jakiś cRPG w wolnym czasie). Więcej nie widzę potrzeby mieć na dysku :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Ja gram aktualnie rotując między jakimiś 5cioma grami. A do tego czasem odpalę coś na co miałem ochotę, pogram z 4-5 godzin i odpuszczę na kolejne kilka miesięcy. Także jakbym miał przy 20 megabitach ściągać to wszystko kiedy chcę pograć, to bym chyba nigdy nie grał i czekał aż ściągnie mi się gra na którą mam w danym momencie ochotę.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

No właśnie, to kwestia stylu grania. Ja mam zazwyczaj jedną grę, do której wracam i jedną w którą gram od A do Z i kasuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Goro
zielony
Posty: 86
Rejestracja: 13 maja 2014, o 17:26

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Goro »

Zasilacz 600 na pewno nie jest potrzebny, wymienilbym na Corsair VS Series 550W 80PLUS 120mm FAN CP-9020097-EU ktory sam posiadam w bardzo podobnym zestawie i 100 zl dolozyl do procesora i5 4590. Rozumiem ze ten PC nie bedzie krecony.
Allen: Is that a rain coat?
Bateman: YES IT IS!
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Nie, nie będzie. W tej cenie dobry procek z K na końcu i dobra płyta do OC raczej się nie zmieszczą. Dzięki za hint z zasilaczem. Zapomniałem, że teraz wszystko coraz mniej prądu bierze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Goro
zielony
Posty: 86
Rejestracja: 13 maja 2014, o 17:26

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Goro »

Nie ma problemu, robilem research jak wymienialem PC w kwietniu w podobnym budzecie. Ten Corsair 550 byl najtansza opcja wtedy pod katem jakosc/cena. Chyba teraz tez za 200-215 zl mozna znalezc. A rozbudowywany w przyszlosci ? Bo plyta glowna wydaje sie mega droga i na niej mozna przyoszczedzic kolejne 100zl, ale z drugiej strony cala reszta wyglada solidnie i nie ma za bardzo czego wymienic.
Allen: Is that a rain coat?
Bateman: YES IT IS!
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

A jaką ewentualnie płytę zamiast? Czytałem, że teraz jest sens kupić na H97 albo Z97 przy czym ten drugi do OC.

Zastanawiam się jeszcze czy koniecznie musi być ATX czy microATX wystarczy, bo w sumie karta dźwiękowa na płycie, a nic brat nie będzie w PCI-E wpinał poza grafiką...
Obrazek
Awatar użytkownika
Goro
zielony
Posty: 86
Rejestracja: 13 maja 2014, o 17:26

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Goro »

Ja mam microATX wlasnie, ASROCK H81M - bez zamiaru podkrecania i wymiany czegokolwiek. i5 4590, 16gb ramu, gtx 960 4gb i Wszystko smiga na high/ultra z niektorymi powylaczanymi opcjami w najnowszych grach AAA. Ba nawet GTA V na ultra smiga z delikatnie zmniejszona iloscia przechodniow (1080p).

Jezeli nie ma zamiaru podkrecac ani wymieniac procesora w przyszlosci to nie ma co szalec.
Allen: Is that a rain coat?
Bateman: YES IT IS!
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

Goro pisze:100 zl dolozyl do procesora i5 4590
4590 jest droższy prawie 2 stówy od 4460, a jedyną różnicę widzę w taktowaniu. 3.1 do 3.2 GHz. 100 MHz na rdzeń jest warte aż tyle?
Obrazek
Awatar użytkownika
Goro
zielony
Posty: 86
Rejestracja: 13 maja 2014, o 17:26

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Goro »

Na morelach http://www.morele.net/procesor-intel-co ... 90-640864/ 869zl. 200 zl roznicy nie jest warte, ale 100 zl z przyoszczedzenia na zasilaczu mysle ze jak najbardziej. Pytanie tylko czy PC moze byc z moreli :D
Allen: Is that a rain coat?
Bateman: YES IT IS!
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

Osobiście odradzam morele. Jebał ich pies i więcej u nich nie kupię! 5 dni zanim dowiedziałem się że mogą zrealizować moje zamówienie i oczywiście nie można zrezygnować z tego. Po czym dopiero wtedy można u nich zapłacić za towar i wysyłają po zaksięgowaniu. Także wszystko byle nie morele.
Awatar użytkownika
Goro
zielony
Posty: 86
Rejestracja: 13 maja 2014, o 17:26

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Goro »

Ciekawa indywidualna sprawa Jutsi i wspolczuje, osobiscie czesci/PC zamawiam tylko z moreli i zawsze na czas.
Allen: Is that a rain coat?
Bateman: YES IT IS!
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Jutsimitsu »

To raczej kwestia ich durnego systemu realizacji zamówienia. Na stronie towar "dostępny", ale muszą skompletować zamówienie i do tego czasu nie masz opcji zapłacenia żeby wysłali bez zbędnej papierologii. Więc dowiadujesz się kiedyśtam że towar już możesz kupić, dopiero wtedy płacisz, czekasz aż zaksięgują wpłatę i najczęściej dopiero dzień po "skompletowaniu zamówienia" wysyłają. Metoda iście XX-to wieczna, albo raczej jak w polskich urzędach. Dlatego zdecydowanie agito i x-kom, a morele niech spadają na drzewo i więcej u nich nie kupię.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: SithFrog »

No dobra, to z Windą 7 całość wygląda tak:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapi ... 21&s=89605

Jakieś uwagi? :)

A płytę wolę z H97 niż H81, bo H81 z nowymi prockami działają tylko jak BIOS najnowszy, jak trafię na starszą produkcję to muszę mieć starszy proc, żeby zupdate'ować BIOSa...
Obrazek
Awatar użytkownika
Goro
zielony
Posty: 86
Rejestracja: 13 maja 2014, o 17:26

Re: 129735 odcinek telenoweli "Nowy PC" ;]

Post autor: Goro »

Mam ten sam model obudowy i : dysk twardy montuje sie w pionie z przodu, dysk ssd - jest kilka miejsc osobiscie mam na spodzie obok zasilacza ; moj gtx od MSI ktory ma dlugosc 26 cm na styk sie zmiescil wlasnie przez "szyne" do HDD. Z tego co widze u Ciebie nie bedzie tego problemu. Takze wszystko wyglada nieprzyzwoicie zacnie :)
Allen: Is that a rain coat?
Bateman: YES IT IS!
ODPOWIEDZ