Zegarki. Te mądre i te głupie.

... nie to o czym myslisz.

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: PAiN »

ode mnie, dla mnie - Zeppelin 8680M-3

Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: LLothar »

Ha! Dokładnie na ten model zwróciłem uwagę jak byłem w Polsce na święta :). Gdyby nie to, że ostatnio kupiłem inny zegarek (GShock 5610u) to bym się mocno zastanawiał nad zakupem :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Halaster »

Ja miesiąc temu zamieniłem Orisa na Pixel Watch i na razie jestem całkiem zadowolony chociaz nie wiem czy nie wrócę do analoga jednak :)
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 383
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Guldan »

LLothar pisze:Ha! Dokładnie na ten model zwróciłem uwagę jak byłem w Polsce na święta :). Gdyby nie to, że ostatnio kupiłem inny zegarek (GShock 5610u) to bym się mocno zastanawiał nad zakupem :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
ja kupilem GBD-200 w tej wersji pomaranczowo-szaro-transparentnej i jestem w chuj zadowolony.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: PIOTROSLAV »

W ramach zwalczania odruchu sięgania po komórkę, kupiłem sobie takie coś Obrazek
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: LLothar »

Przyzwoicie. I słusznie że nie Smart!
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3866
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: PIOTROSLAV »

Ale jednak strasznie to durne, że ciągle robią to pokrętło na wierzchu, które się wbija w skórę już przy mniejszych odgieciach dłoni
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Voo »

Naszło mnie, żeby sobie kupić na Gwiazdkę porządny zegarek sportowy z nawigacją. Nie miałem wcześniej żadnego, nie miałem żadnej wiedzy na ich temat. Zacząłem czytać, oglądać, wgłębiać w się w fora i grupy na Fb. Jak się okazało użytkownicy zegarków sportowych dzielą się na plemiona. Jest plemię Garmina, jest plemię Suunto, jest plemię Apple'a i jeszcze inne. Każde z nich uważa swoje totemy za najlepsze na świecie. Niewielu ludzi ma doświadczenia z użytkowania sprzętu z danej kategorii od różnych producentów (w sumie to całkiem logiczne, przy tych cenach), wszyscy więc trwają przy swoich wyborach i wypowiadają się z wyższością o innych plemionach i ich totemach.
Fajne to. Co tu się dziwić, że religia dzieli i szufladkuje jak głupi zegarek to potrafi :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7457
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Crowley »

Wchodzenie na fora fanów czegokolwiek to proszenie się o raka mózgu. Teraz każdy ma swoją Elektrodę.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3519
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Gregor »

Z "porządny sportowy" to kup taki jaki najbardziej Ci się podoba w sklepie Voo nie podejrzewam o potrzebę super ficzerów do triatlonu. Tylko nie od Chińczyka

Ja jestem sekta Garmin, bo taki kupiłem kiedyś, był spoko i tylko zmieniam na nowszy co parę lat. Mam z tym jak z Kindle - pewnie wszystko można taniej czy coś, ale marka sprawdzona, robi co trzeba, więc nie kombinuję.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Voo »

Okej, przymierzyłem ze 30 zegarków i obejrzałem 3/4 internetu i już wiem, że w ogóle nie mam żadnego problemu. Natura "obdarzyła" mnie bardzo chudymi nadgarstkami i każdy solidny zegarek sportowy (lub jak określa to Garmin - "przygodowy", hehe) wygląda na mojej ręce groteskowo. Już nawet mniejsza o średnicę tych urządzeń, większym problemem jest grubość dochodząca do 1.5 cm! No słabo. Tzn. słabo z tym nadgarstkiem bo zegarki wiadomo, spoko. Chyba tylko sterowania rakietami w nich nie ma. Natomiast ja albo pójdę w delikatniejszy smartwatch, czego do końca bym nie chciał albo zostanie coś w stylu Suunto Peak Pro/Garmin Vivoactive czyli najmniejsze z zegarków sportowych na rynku, które polecane są dla chudzielców i kobiet :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: LLothar »

Idąc pod prąd - Voo zastanów się, czy potrzebujesz taki zegarek. Telefon też Ci ślad GPS zrobi. Ja podchodziłem i do Smart watcha I do opasek i teraz jak coś trenuje na zewnątrz to mam Casio G Shock na ręce...
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2152
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Theeck »

Ale tu nie o trening na zewnątrz chodzi, a o furorę jaką Voo zrobi takim zegarkiem na dancingu w Ciechocinku :D
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Voo »

LLo - ten zegarek tak realnie nie jest mi do niczego potrzebny jak większości kudziom, którzy je kupują. Ale ogólnie bardzo lubię różne dane, statystyki, wykresy, słupki i po prostu myślę, że będę miał fajną zabawkę :D Trochę ruchu a potem dużo rozkminiania. A na serio to pomiar tętna przy wysiłku i zapis trasy - na tym mi chyba najbardziej zależy.

Theeck - jak będziesz szedł w Ciechocinku na fajfy to wypatruj gościa z Suunto. Walniemy drinka a potem zbałamucimy jakieś kuracjuszki ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7457
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Crowley »

Ale wiesz, że jak zapomnisz wziąć zegarek na bieganie, to się nie liczy i trzeba biec drugi raz? Trochę ryzyko w twoim wieku.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3519
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Gregor »

Najgorzej jak wracasz do domu i brakuje trochę do pełnego kilometra. Ja dobiegam wokół komina :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6352
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Voo »

Crowley pisze:Ale wiesz, że jak zapomnisz wziąć zegarek na bieganie, to się nie liczy i trzeba biec drugi raz? Trochę ryzyko w twoim wieku.
Oczywiście, znam wszystkie zasady uprawiania sportu dla statystyk.

Natomiast nie wszedłem nigdy na level max, czyli wrzucanie wyników aktywności na fejsbuka, że mogli to mechanicznie polajkować ludzie mający na to kompletnie wyjebane ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 383
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Guldan »

kupilem sobie nowy Casio G-Shock model DW-H5600, ktory w koncu jest takim w miare smart zegarkiem sportowym wraz z cywilizowana aplikacja w telefonie. poprzedni GBD-200, ktory byl poprzednikiem probujacym byc smart zegarkiem (to jest taki autystyczny smart zegarek) fajnie liczyl kroki, swietnie wygladal ale cala reszta funkcji pozostawiala do zyczenia. stara appka byla jeszcze bardziej uposledzona.

jako oddany fan G-Shockow jestem szczesliwy i zadowolony. jego soft nawet daje sie aktualizowac wiec wydaje sie, ze ma to w koncu przyszlosc.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: LLothar »

DW-H5600 to pierwszy G Shock który jest na tyle smart, że warto aby był smart. Jestem przekonany, że i za 10 lat będzie całkiem dobrym zegarkiem, czego nie da się powiedzieć o Apple Watch.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5039
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: Pquelim »

Obrazek

Casio A100, model wzorowany na zegarku dostarczonym na plan pierwszego Aliena dla Ripley (F-100, co ciekawe - pierwszy model z żywicy, a zaraz po premierze filmu w 1979 zaprzestano produkcji). Taka sama koperta, w zeszłym roku w ramach serii Vintage wrócił w kilku wariacjach, pierwszy z lewej mój (żywica jak w orginale) - bardzo trafiony prezent świąteczny :)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5578
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Zegarki. Te mądre i te głupie.

Post autor: LLothar »

Widziałem takiego na żywo. Rewelacja jest, gratki.
ODPOWIEDZ