Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów prezydenckich?

Czas głosowania minął 23 maja 2015, o 22:35

Andrzej Duda
15
56%
Bronisław Komorowski
12
44%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

Sobies pisze:Wyniki jednak są takie jakie są…pora ustosunkować się do tego, że jednak w Polsce mało jest osób inteligentnych. W środowisku ludzi, które słuchałem każdy ma podobne do mnie zdanie, czyli dzisiejsza wygrana Dudy to duży błąd (w skrajnych opiniach – katastrofa, ale ja nie chcę oceniać) i nie powinno do tego dojść. Polacy nie potrafią jednak patrzeć rozsądnie i w sposób przemyślany, łykają niemożliwe do zrealizowania, populistyczne oferty jak „bożonarodzeniowe promocje na karpia”. A tu nie trzeba dużego myślenia moim zdaniem. Jesienią wygra PiS (to jest niemalże oczywiste) i w tym momencie wygrali wszystko… Jak to się skończy zobaczymy w przyszłości. Ja tylko zewnętrznie patrząc na politykę łudziłem się, że Polacy wybiorą dziś Komora, aby był pewną blokadą na wszelkie przejawy wariacji ze strony PiS w niedalekiej przyszłości. Teraz już mi wszystko jedno :)

(A od siebie czekam tylko, kiedy pojawi się Macierewicz...po ilu godzinach? ;) jednak to teraz nie ważne.)
Widzisz Sobies. Fajnie ze ktos lubi prezydenta majacego spoleczenstwo za bande kretynow. Czlowieka z "JOWy sa glupie" na "zawsze bylem za JOWami" w 24h. Jesli myslisz ze wielu ludzi wybierali Dude bo cos obiecal to mysle ze mozesz tez siebie gdzies zaszufladkowac. Ja smiem twierdzic ze ponad elektorat PiSu to wiekszosc jednak glosowala tym razem "przeciw Komorowskiemu".

Twierdzisz ze PiS wygra? Pewnie tak. Czy stworzy rzad wiekszosciowy? Tego pewien nie jestem. A jesli bedzie mial dublet? PO mialo takowy przez 5 lat i tego nie wykorzystalo. Sorry, straszenie PiSem jest zwyczajnie slabe...

Moze serio ktos woli osobe ktora mowi w jednej wypowiedzi "dziekuje i szanuje" a potem "powstrzymamy fale nienawisci, 47% jest za wolnoscia" jednoczesnie mowiac ze PiS podpala Polske ale jak to nie jest to naiwne to nie wiem co nia jest.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, o 22:54 przez Razorblade, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: snt »

Obrazek
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: boncek »

Ja się nawet zmusiłem i pojechałem zagłosować na nikogo. W sumie to może nawet dobrze, że Duda wygrał, PO jakoś się zmobilizuje w końcu. Z drugiej strony teraz powinni napierdalać ustawami w Dudę ile wlezie, żeby do wyborów było o czym mówić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Sobies »

Razorblade pisze:
Twierdzisz ze PiS wygra? Pewnie tak. Czy stworzy rzad wiekszosciowy? Tego pewien nie jestem. A jesli bedzie mial dublet? PO mialo takowy przez 5 lat i tego nie wykorzystalo. Sorry, straszenie PiSem jest zwyczajnie slabe...
Ja niczym nie straszę, ja zwyczajnie sobie na chłodno analizuję co się dzieje + słucham wielu opinii. Jak już napisałem... teraz to mi już wszystko jedno. Będę słuchał ludzi dalej :)
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, o 22:57 przez Sobies, łącznie zmieniany 1 raz.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

boncek pisze:Ja się nawet zmusiłem i pojechałem zagłosować na nikogo. W sumie to może nawet dobrze, że Duda wygrał, PO jakoś się zmobilizuje w końcu. Z drugiej strony teraz powinni napierdalać ustawami w Dudę ile wlezie, żeby do wyborów było o czym mówić.
Lo stary... maja pelne szafy ustaw ze swoich ofensyw to maja co robic Obrazek

Kaminski w studiu TVN - mistrzostwo Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

Sobies pisze:
Razorblade pisze:
Twierdzisz ze PiS wygra? Pewnie tak. Czy stworzy rzad wiekszosciowy? Tego pewien nie jestem. A jesli bedzie mial dublet? PO mialo takowy przez 5 lat i tego nie wykorzystalo. Sorry, straszenie PiSem jest zwyczajnie slabe...
Ja niczym nie straszę, ja zwyczajnie sobie na chłodno analizuję co się dzieje + słucham wielu opinii. Jak już napisałem... teraz to mi już wszystko jedno.
Tylko problem bylby taki, ze predzej zwyciestwo Komorowskiego nakreciloby PO i szanse na ich rzad niz zwyciestwo Dudy szanse PiSu na rzad...

Kurski w TVN24 celnie.

Edit: Kaminski sie niczego nie nauczyl. Kurski wypunktowal co powiedzial Prezydent Komorowski a Kaminski juz ze "pokazanie prawdziwej twarzy nienawisci" :sciana:
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, o 23:04 przez Razorblade, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Voo »

Cherryy pisze:
Ogólnie-jaki by nie był wynik tych wyborów-Polska by przegrała
Ło Jezu a czemu to?

Ja nie uważam, żeby w Polsce było jakoś szczególnie źle, w zasadzie to nie uważam, żeby w ogóle było źle ale nie dowiemy się czy nie może być lepiej jeśli nie zmienimy świń przy sterze i korycie. Czemu to Polska niby przegrała? W spokojnych, demokratycznych wyborach wybraliśmy sobie nowego Prezydenta. Co teraz, głód i płacz po wioskach? Nie kumam tych nastrojów.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Zolt »

Ty weź pisz coś więcej niż "mistrzostwo", czy "celnie". Też bym się dowiedział :P

Voo - chodzi właśnie o wymianę świń przy korycie. Tylko nie na te, które do koryta chcą powrócić ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7501
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Crowley »

Czas pić. Ze szczęścia, że Komorowski przegrał i ze smutku, że Duda wygrał.

:)

Antka widziałem. ;) Ale powiedzcie mi, gdzie jest prezes?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Sobies »

A teraz mam takie bardzo neutralne pytanie: właśnie usłyszałem, że nowy prezydent oficjalnie będzie od sierpnia. To jest jakaś magiczna procedura teraz ? Przecież to jest prawie kwartał.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2745
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Cherryy »

Voo pisze:
Cherryy pisze:
Ogólnie-jaki by nie był wynik tych wyborów-Polska by przegrała
Ło Jezu a czemu to?

Ja nie uważam, żeby w Polsce było jakoś szczególnie źle, w zasadzie to nie uważam, żeby w ogóle było źle ale nie dowiemy się czy nie może być lepiej jeśli nie zmienimy świń przy sterze i korycie. Czemu to Polska niby przegrała? W spokojnych, demokratycznych wyborach wybraliśmy sobie nowego Prezydenta. Co teraz, głód i płacz po wioskach? Nie kumam tych nastrojów.
Zacytowałem to, bo żaden z tych kandydatów nie był moim kandydatem.

Aczkolwiek chciałbym się miło zaskoczyć.

Przypominam tylko, że kilka lat temu była radość kiedy PiS przegrywał. Dzisiaj jest radość, bo wygrywa. Co będzie za pięć lat?
Since 2001.
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Bambusek »

Sobies pisze:Ja tylko zewnętrznie patrząc na politykę łudziłem się, że Polacy wybiorą dziś Komora, aby był pewną blokadą na wszelkie przejawy wariacji ze strony PiS w niedalekiej przyszłości. Teraz już mi wszystko jedno :)
Nie jesteśmy Muriką ani Francją, prezydent może niewiele. Co by ci niby Komor zablokował, skoro u nas ustawa bez podpisu prezydenta po prostu wraca do Sejmu a nie ląduje w koszu?
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Zolt »

wreszcie będzie można odsunąć pis od władzy.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: DaeL »

Crowley pisze:Czas pić. Ze szczęścia, że Komorowski przegrał i ze smutku, że Duda wygrał.
Obrazek
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: DaeL »

Crowley pisze:Czas pić. Ze szczęścia, że Komorowski przegrał i ze smutku, że Duda wygrał.
Obrazek
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: snt »

Zolt pisze:wreszcie będzie można odsunąć pis od władzy.
+1
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
grel3gargamel
zielony
Posty: 897
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: grel3gargamel »

Voo pisze:
Cherryy pisze:
Ogólnie-jaki by nie był wynik tych wyborów-Polska by przegrała
Ło Jezu a czemu to?

Ja nie uważam, żeby w Polsce było jakoś szczególnie źle, w zasadzie to nie uważam, żeby w ogóle było źle ale nie dowiemy się czy nie może być lepiej jeśli nie zmienimy świń przy sterze i korycie. Czemu to Polska niby przegrała? W spokojnych, demokratycznych wyborach wybraliśmy sobie nowego Prezydenta. Co teraz, głód i płacz po wioskach? Nie kumam tych nastrojów.
Przegrała, bo miała wybór pomiędzy dwoma złymi kandydaturami, źle nie jest, ale nadzieja by było lepiej jest nikła
https://twitter.com/WMI_Airport/status/ ... 8839705600
:roll: :roll:
Ostatnio zmieniony 24 maja 2015, o 23:16 przez grel3gargamel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7501
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Crowley »

Razorblade pisze:Kurski w TVN24 celnie.
Mówiąc, że: Andrzej Duda był autentyczny? :P Chyba jednak nie. W ogóle studio z Kamińskim i Kurskim plus Pochanke w czerni, mówiąca grobowym tonem to jakieś mistrzostwo.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

Crowley pisze:
Razorblade pisze:Kurski w TVN24 celnie.
Mówiąc, że: Andrzej Duda był autentyczny? Obrazek Chyba jednak nie. W ogóle studio z Kamińskim i Kurskim plus Pochanke w czerni, mówiąca grobowym tonem to jakieś mistrzostwo.
Podsumowujacy jak zjebal kampanie Komorowski, ze mial ludzi za kretynow zmieniajac zdanie i nagle mogac wszystko robic po przedgranej pierwszej turze, ze Bronislawowi Komorowskiemu nawet na tej wypowiedzi ostatniej zabraklo kindersztuby... itd.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7441
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Voo pisze:
Cherryy pisze:
Ogólnie-jaki by nie był wynik tych wyborów-Polska by przegrała
Ło Jezu a czemu to?

Ja nie uważam, żeby w Polsce było jakoś szczególnie źle, w zasadzie to nie uważam, żeby w ogóle było źle ale nie dowiemy się czy nie może być lepiej jeśli nie zmienimy świń przy sterze i korycie. Czemu to Polska niby przegrała? W spokojnych, demokratycznych wyborach wybraliśmy sobie nowego Prezydenta. Co teraz, głód i płacz po wioskach? Nie kumam tych nastrojów.
Ja się generalnie zgadzam, może nie w tak dramatycznym znaczeniu, bardziej w tym sensie, że więcej Polska mogła wygrać przez faktycznie niezależnego prezydenta. Ale cóż, ten przynajmniej zna języki...
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: snt »

Ale się naebałem
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

Wróciłem z Mad Maxa więc teraz wiem czym jest szaleństwo. Dudzie mimo wszystko jeszcze brakuje do pierwszego lepszego trepa... ;)

Panie prezesie - melduję wykonanie zadania!

+1,6(7) Sobieś
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Yankes
prof. Miodek
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:06

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Yankes »

Sonda na SuperStacji: Czy wybor Dudy bedzie dobry dla Polski? 72% na nie :D
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Sobies »

Yankes pisze:Sonda na SuperStacji: Czy wybor Dudy bedzie dobry dla Polski? 72% na nie :D
Poczekaj, wyśle sms'a u będzie 50/50 :)

Nie wiedziałem, że ktoś jeszcze to ogląda ;)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Fajnie się czyta twittera i facebooka. Jutro obudzimy się w świecie post-apokaliptycznym. Nastał koniec. Nie będzie już nic.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Sobies »

SithFrog pisze:Fajnie się czyta twittera i facebooka. Jutro obudzimy się w świecie post-apokaliptycznym. Nastał koniec. Nie będzie już nic.
Jutro będzie MadMax :D
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5042
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Pquelim »

Sobies pisze:A od siebie czekam tylko, kiedy pojawi się Macierewicz...po ilu godzinach?
I właśnie to świadczy o tym, że spora część Polaków nie jest specjalnie inteligentna...
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

Rany, a ja nie sadzilem ze az tylu moich znajomych ma jakis "bul" dupy i placze ze Macierewiczem i Kaczorem u wladzy... jakiej wladzy ja sie pytam...
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Sobies »

Wstałem rano i boli mnie głowa, czy to oznacza, że już się zaczęło? ;)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

No kurwa! Raczej
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: boncek »

Tak już na spokojnie to jednak nie tyle PiS wygrał co przegrała PO moim zdaniem bo paradoksalnie odwrociły się role i teraz PiS straszył PO. Ale trzeba przyznać, że przygotowani byli świetnie. Wczoraj słyszałem, choć z dość średnio wiarygodnego źródła, że podobno Duda na kandydata mianowany był już ponad rok temu i przez cały ten czas był przygotowywany do wyborów. Do tego trzeba przyznać, że PiS wyciągnął wnioski i schował Macierewicza i Kaczyńskiego do szafy na czas wyborów (których nie zobaczymy jeszcze długo, bo pewnie pojawia się dopiero po jesiennych wyborach) , dodatkowo udało im się odczepić Dudę od całego negatywnego bagażu PiSu.Dotychczas jednak zawsze Kaczyńskiemu puszczały nerwy tuż przed i skutecznie wszystkich do PiSu zniechęcał. I tu też rodzi się pytanie czy to element strategii, czy może jednak jakaś faktyczna zmiana warty w PiS.

Z drugiej strony przeciw BK wyciągnięto najcięższe działa. Nie było chyba jego wiecu w TV, żeby ktoś się nie wydarł WSI. Niepokorni dwoili się i troili, żeby napisać coś niedobrego o Prezydencie, a w necie wylewano na niego całe wiadra pomyj. Srsly, na wallu FB miałem prawie same wirale uderzające w BK, nawet ludzie których kompletnie nie podejrzewałbym o jakieś poglądy udostępniali linki kilka razy dziennie. Dużo tutaj pisano, że "reżimowe media" wpadły w panikę i straszą PiSem, ale na moje oko, to te media ginęły kompletnie w morzu hejtów.

Aż ciśnie się na usta, że przemysł pogardy działał pełna parą. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

Znowu gorsza część Polski zadecydowała.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Larofan »

boncek + tysionc
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Tak już na spokojnie to jednak nie tyle PiS wygrał co przegrała PO
Dokładnie.

Co do reszty wywodu to niespecjalnie się zgadzam. Niepokorni pisali, ludzie podawali dalej virale, ale ciągle zapominasz ilu ludzi śledzi takie media.

Dla większości Polaków kontakt z polityką kończy się na Faktach TVN/Wydarzeniach/Wiadomościach. Plus może jeszcze trochę TVN24 w tle, do śniadania. A w tych mediach przekaz był jednoznaczny. Może odejmując Wydarzenia na Polsacie. Czarzasty o tym mówił dzisiaj w Polsat news, a przecież on nie ma powodu, żeby kochać PiS, prawda? Powiedział, że nie może być tak, że pewne główne wydanie informacji przez 80% czasu mówi jaki PBK jest dobry, potem przez 10% jaki Duda zły, a na koniec pozostałe wiadomości.

Tym bardziej dziwię się, że Duda wygrał POMIMO takiego promowania Komorowskiego przez cały mainstream. Żadna stacja nie wałkowała negatywnie PBK tak długo jak długo wałkowano etat Dudy.

A przemysł pogardy - nie rozśmieszaj mnie bonc. Przy tym co działo się za Lecha Kaczyńskiego to jest pikuś. Wiem, bo sam wtedy waliłem w LK jak w bęben. Co takiego "pogardowego" było w tej kampanii? Obśmiewanie tego, że zmienił poglądy w 24h? Że przypomniał sobie, że popiera JOWy od zawsze, ale przez 5 lat zapomniał?

Był jeden paskudny moment jak zrobili idiotkę z jego córki używając fałszywego konta na tt... a nie... czekaj...

Serio, naprawdę chciałbym się dowiedzieć gdzie w mainstreamie była ta pogarda dla Komorowskiego. I za mainstream nie uważam GP, wSieci czy DoRzeczy, bo wystarczy porównać ich sprzedaż do Newsweeka, GW czy Polityki, żeby zobaczyć zasięg.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

Co do pogardy, to imho lepiej nie będzie (tzn. będzie gorzej). Na zimnego Lecha przypadł okres, w którym internety jeszcze takie mocne nie były, a na Komoruskiego i budynia czekał już dobrze rozwinięty twór. Dlatego to nie jest kwestia kandydatów, to raczej świetlana przyszłość!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: boncek »

SithFrog pisze:Niepokorni pisali, ludzie podawali dalej virale, ale ciągle zapominasz ilu ludzi śledzi takie media.
Patrząc na mojego walla to jakieś 2/3. Oczywiście większość tych 2/3 nie śledzi samych mediów, bo i po co, wystarczy, ze udostępniają to co udostępniają Ci co śledzą.

A za LK "przemysł nienawiści" polegał na np. wyśmianiu źle powieszonej flagi, albo wyprowadzeniu psa. Nikt go nie "masakrował", nie wyzywał, nie rzucał się na niego. Oczywiście pomijam Niesiołowskich czy innych Palikotów, bo to jest co innego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

W sumie to zgadzam sie z bonckiem we wszystkim poza ostatnim zdaniem. Choc z nim pp czesci tez. "Przemysl pogardy" dzialal pelna para, ale to sztab Komorowskiego go uzywal w wiekszosci z pomoca tradycyjnych mediow. Dlaczego tak twierdze? Bo sztab Dudy zrozumial w czym rzecz i jak teraz beda odbywaly sie wybory - wiece byly punktujace ale nie hejtujace. Za to hejt lecial w internetach viralowo. Czy stal za tym sztab Dudy? Troche pewnie tak, do tego masa "antysystemowcow". PiS zrozumiał ze w mediach nie wygra i ustawil sie do tego idealnie jednak. I co najciekawsze i najsmieszniejsze - nadal to robi. Nawet Kurski w TVN24 byl mocno wywazony a Kaminski plul gdzie popadnie. Kawa na lawe u Rymanowskiego i znow Szejnfeld z usmiechem a'la "jestesmy tacy zajebisci". No i na koniec podsumowanie przemowien Prezydenta i Prezydenta elekta z pominieciem kurtuazyjnego "dziekuje i gratuluje" gdyz jak mawial pewien madry czlowiek - wszystko co powie sie przed "ale" jest niewazne ;) :

Bronisław Komorowski: „Te 47% to demokratyczne pospolite ruszenie w imię obrony naszej wolności, w imię powstrzymania fali nienawiści i agresji, którą wszyscy niedawno tak głęboko przeżywaliśmy. Tą falę nienawiści i agresji trzeba powstrzymać. To pospolite ruszenie może ją zatrzymać. To pospolite ruszenie jest nadal Polsce demokratycznej potrzebne. Idą następne bitwy, idą następne wyzwania. Musimy być do nich gotowi. (...) My pójdziemy do zwycięstwa. Z nami pójdzie to pospolite ruszenie polskiej demokracji! Polskiej wolności! Polskiej wiary w to, że szliśmy, idziemy i iść będziemy dalej drogą polskiej mądrej wolności! Nie takie próby już przeżyliśmy. Nie takie bitwy już stoczyliśmy. Ale dzisiaj rzeczywiście to wielka trudna próba dla nas wszystkich. Od nas zależy, czy tę porażkę przekujemy w zwycięstwo”.


Andrzej Duda: „I chciałem powiedzieć proszę Państwa rzecz dla mnie najważniejszą. Otóż, ja głęboko wierzę w to, głęboko wierzę w to, że jesteśmy w naszym kraju w stanie odbudować wspólnotę. Te słowa, które mówiłem w czasie kampanii płynęły z mojego serca. I jestem przeświadczony, że możemy być razem. Jestem przeświadczony, że możemy razem naprawiać nasz kraj. To jest wielkie dzieło, dzieło ogromnie trudne. Nikt go w pojedynkę nie zrealizuje. Powiem więcej – nie zrealizuje go nawet sam prezydent i rząd, choćby najlepiej współdziałali, jeżeli nie będą mieli wsparcia ze strony społeczeństwa, jeżeli nie będzie tego poczucia jedności, wspólnoty, które stanowi o tym, czy istnieje, czy nie istnieje kapitał społeczny. My tego kapitału bardzo dzisiaj potrzebujemy. I dlatego powiem Państwu, że jest wielkim moim marzeniem, żeby się spełniły te słowa. Wierzę w to, że one się spełnią”.

PO i PiS maja podobna ilosc twardego elektoratu. I to wlasnie "reszta" bedzie decydowac. A reszta ma dosc chamstwa i agresji... co, o dziwo, widzi PiS a nie PO. Dla mnie? Troche szok ale chyba pozytywny.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3531
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Gregor »

Mi Bronek ostatecznie podpadł robiąc sobie po raz kolejny jaja z referendum i w ogóle używając instrumentów państwowych do robienia kampani, więc...

Głosowanie wg tego kto ma szanse wygrać na jesień ma taki sens jak kupowanie samochodu patrząc na prognozę pogody :P

Tymczasem póki co u mnie jeszcze nie ma gestapo i kraj się nie zawalił... Dziwne ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: boncek »

Bo gestapo jest po drugiej stronie, nie słyszałeś okrzyków na wiecach BK? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Counterman »

Kurde napisałem posta, ale mi wcięło. Już się zaczyna! :mad:

Dobra, tak w skrócie - wygrał Duda, niech sobie wygrywa. Mam nadzieję, że wykorzysta szanse, będzie dobrym prezydentem. A jak będzie to zobaczymy po prostu w praniu.

Aha, głosowałem na Komora, ale bólu dupy nie mam, że nie wygrał. Jak chyba widać powyżej. ;)
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: snt »

Wniosek jest taki, że posiadanie telewizji nie gwarantuje już posiadania władzy, co moim zdaniem jest bardzo pozytywną przemianą.
All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

boncek pisze:Oczywiście pomijam Niesiołowskich czy innych Palikotów, bo to jest co innego.
Tzn.?
snt pisze:Wniosek jest taki, że posiadanie telewizji nie gwarantuje już posiadania władzy, co moim zdaniem jest bardzo pozytywną przemianą.
+1

Tu jeszcze wrzucę Adama wizjonera (raczej nie płaciłbym za jego usługi):

phpBB [video]


...i gorzkie podsumowanie:

http://weszlo.com/2015/05/24/stanowski- ... i-padalce/
Obrazek
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5610
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: LLothar »

Ja taki spóźniony komentarz - jak po przegranej pierwszej turze udalo sie nagle załatwić tyle spraw, to teraz do jesieni będzie ustawa za ustawą.

Swoja droga - da ale JOWy jeszcze na jesieni wprowadzić?
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6382
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Voo »

Patrząc na mojego walla to jakieś 2/3. Oczywiście większość tych 2/3 nie śledzi samych mediów, bo i po co, wystarczy, ze udostępniają to co udostępniają Ci co śledzą.
A patrząc po mojej najbliższej rodzinie, czyli weźmy tylko moi rodzice, żona i ja to 2 osoby nie korzystają z internetu, jedna nie ma na to czasu i zostaje 1, do której ewentualnie mogło to dotrzeć ;) Wiecie, u mnie na wsi nawet nie ma internetu a ponoć to wieś wybrała Dudę ;) Na pewno nowe media to potężna broń ale jednak chyba ją przeceniamy. Chyba, że nowe media załatwiły napływ głosów od "młodych", to się nawet zgodzę.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

Gratulujemy prezydentowi elektowi. Liczymy, że Andrzej Duda jako prezydent zgodnie z zapowiedziami będzie człowiekiem otwartym na dialog także ze swoimi ideowymi przeciwnikami.

Andrzej Duda wygrał nie dlatego, że większość Polaków popiera Prawo i Sprawiedliwość. Wygrał dlatego, że Polacy mają dość obozu władzy, zapatrzonego w siebie i swoje kariery, zamkniętego na prawdziwe problemy i wyzwania. Bronisław Komorowski został ukarany za błędy i zaniechania 8 lat rządów PO. Za brak ambicji, wizji, za to, że Platforma nie dała Polakom, szczególnie młodemu pokoleniu, nadziei na przyszłość.

Wybory prezydenckie to początek nowej kampanii - tej jeszcze ważniejszej - do wyborów parlamentarnych. Wybór Andrzeja Dudy na prezydenta RP udowodnił, że oczekiwanie zmiany jest powszechne. Obóz władzy przegrał wybory. Nie jest już skuteczną barierą dla rządów radykałów. Polacy chcą nowych twarzy, chcą
zaufać ludziom energicznym i kompetentnym. Mieć poczucie, że politycy są dla nich, a nie oni dla polityków.
Ryszard Petru
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Sobies »

snt pisze:Wniosek jest taki, że posiadanie telewizji nie gwarantuje już posiadania władzy, co moim zdaniem jest bardzo pozytywną przemianą.
+ 1

Sam już nie oglądam TV od dwóch lat, a jedyne zastosowanie telewizora obecnie to gra na plejce. I niech tak pozostanie :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Halaster »

Za pięć lat głosuje na Biedronia ;)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: ThimGrim »

Kaman. Był Kwach , Kaczor, Bronek, a teraz jest Duda. Mieliśmy prezydentów za każdym razem z innej frakcji, stronnicze media nigdy nie działały na tyle żeby decydować o wyniku.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Kaman. Był Kwach , Kaczor, Bronek, a teraz jest Duda. Mieliśmy prezydentów za każdym razem z innej frakcji, stronnicze media nigdy nie działały na tyle żeby decydować o wyniku.
Może mam słaba pamięć, ale takiej skali stronniczości nie było chyba w tamtych czasach. Nie aż tak.
Halaster pisze:Za pięć lat głosuje na Biedronia ;)
Jak się sprawdzi w roli gospodarza Słupska i będzie miał sensowne propozycje to czemu nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prezydenszal Elekszyns Predykszyns

Post autor: Razorblade »

Halaster pisze:Za pięć lat głosuje na Biedronia ;)
Jak wystartuje a Duda bedzie chujowy to ja tez...

Ale takie deklaracje teraz sa zwyczajnie smieszne. Sorry Halu.
ODPOWIEDZ