Religia, etyka, światopogląd - ogólny

... wszystko, co nie pasuje do innej kategorii

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles

Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Chcesz w swiecie o ktorym moze wiemy cokolwiek w 20% zeby kazdy byl w stanie przewidziec efekt swoich czynow i przewidywac zdarzenia ktore beda mialy miejscr na skutek jego dzialan. Wiec jedynym adekwatnym modelem rzeczywistosci bedzie permanentna kontrola i inwigilacja jednostki, pozbawienie jej wolnej woli, zautomatyzowanie zachowan i wylaczenie wszelkiej kreatywnosci zaczynajacej sie od pytania "dlaczego". Aha - nie zapomnij o penalizowaniu wszelkich zalazkow teorii spiskowych

Chyba ze chodzi Ci o coś innego- to wyjaśnij
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Nie proponuje świata inwigilacji. chcę żeby ludzie więcej rozumieli.
Przykłady o co mi chodziło:
-Poprawimy model pogody - żadziej będziemy wychodzić bez parasola kiedy będzie padać.
-Poprawmy znajomość oczekiwań drugiej osoby. -Łatwiej będzie znaleźć odpowiedni prezent.
-Wiemy że zachowanie własnej osoby ma podłoże biologiczne. - Zrozumienie tego sprawia że nie złoszczę się tak bardzo gdy jestem głodny.
I tak dalej i tak dalej.
A teraz przykład bezpodstawnych sądów które szkodzą:
-GMO jest szkodliwe więc trzeba go całkowicie zakazać.
-Jest życie po śmierci - Nie ma aż takiego dużego sensu zajmować się codziennym życiem.
-Żydzi to nie ludzie...

Nie chcę żeby ludzie przestali wymyślać niestworzone żeczy. Chcę tylko żeby nie twierdzili że jest prawdziwe bez jakiegokolwiek sprawdzenia i podejmowali błędne decyzje.

Edit:
Informacja o świecie jest tylko jedną częścią procesu podejmowania decyzji, są jescze różne motywacje i cele. Nawet jeśli celem jest oryginalność, wiedza o tym co już było jest przydatna.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

On chce, żeby ludzie myśleli. Sorry, Łapa. Jednak utopia...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Told'ya

Porownac "zydzi to nie ludzie" z "jest zycie po smierci" piszac o "poprawmy znajomosc oczekiwan drugiej osoby"... mialem napisac "moj boze widzisz i nie grzmisz" , ale zagrzmialo :spy: . Chyba pora sie nawrocic... :spy:


Lapa - na powaznie. Obstawiam ze sam absolutnie nic z tego co napisales NIE rozumiesz. Zwyczajnie ktos Ci powiedzial, podsunal ksiazke naukowa, artykul w necie, Ty sie z jej pogladami zgadzales lub uznales za logiczne wiec uznales za pewnik i potwierdzenie. Wiec powtorze - nauka to tez wiara ze koles ktory to opisuje nie naciaga rzeczywistosci. Zwlaszcza w XX i XXI w. Stad caly gowniany ruch antyszczepionkowy, ktory przeciez opiera sie "NA BADANIACH" i jakze ludzkiej teorii spisku. Wierzysz w teorie wielkiego wybuchu nie majac zadnej wiedzy na ten temat i przeslanek poza tym, co wyczytales w... ksiazkach.

I do tego zmierzamy. Ksiazka Biblia jest dla Ciebie niewiarygodna. Super... A w sredniowieczu niewiarygodne dla ludzi bylo "De revolutionibus orbium coelestium". Tak samo dla jednych "badania" Andrew Wakefielda to prawda objawiona a dla drugich klamstwo prowadzace do zaglady... itd, itp. Bylo juz wiele interpretacji naukowych ktore obalaly inne twierdzenia naukowe. Wiec dlaczego chcesz decydowac w co ludzie maja wierzyc to jest dla mnie absolutnie niezrozumiale. Jesli nikt Cie nie zmusza do akceptowania jego racji to niech sobie wierzy w co chce i zyje zgodnie z przekonaniami do czasu gdy nie krzywdzi drugiej osoby. Easy as fuck
Ostatnio zmieniony 8 września 2017, o 16:19 przez Razorblade, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Łapa pisze:Nie chcę żeby ludzie przestali wymyślać niestworzone żeczy. Chcę tylko żeby nie twierdzili że jest prawdziwe bez jakiegokolwiek sprawdzenia i podejmowali błędne decyzje.
Nasz świat jest zbyt skomplikowany, żeby wszystko sprawdzać. Nasza wiedza jest zbiorowa i polegamy na sobie nawzajem. Jak zobaczysz protest rolników w TV, to będziesz jechał 300 km, żeby sprawdzić, czy on tam na pewno jest? Pewnie - jesteś sprawdzić wiele rzeczy, ale wszystkiego nie sprawdzisz + zajmuje to czas - ile masz wolnego czasu, żeby sprawdzać innych?

Ostatnio spotkałem się z bardzo ciekawą definicją "prawdy": Jeśli jesteś w stanie "odegrać" (ang. act out) to, co dane stwierdzenie/historia mówi, to jest to prawda.

Np. Kain i Abel - najprawdopodobniej nigdy nie istnieli, ale historia jest prawdziwa w tym sensie, że jak będziesz odgrywał tą historię, faworyzując losowo jedną z dwóch osób, to ta druga stanie się skurwielem.
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Razorblade pisze:Told'ya

Porownac "zydzi to nie ludzie" z "jest zycie po smierci" piszac o "poprawmy znajomosc oczekiwan drugiej osoby"... mialem napisac "moj boze widzisz i nie grzmisz" , ale zagrzmialo :spy: . Chyba pora sie nawrocic... :spy:
Przepraszam, nie insynuuję że to są równoznacznie złe błędne twierdzenia.

Edit: Zamiast przewracać oczami powiedz proszę co jest nie tak z tym argumentem. Czy znajomość faktów nie wplywa na podjęte decyzje?
Ostatnio zmieniony 8 września 2017, o 16:19 przez Łapa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:Told'ya

Porownac "zydzi to nie ludzie" z "jest zycie po smierci" piszac o "poprawmy znajomosc oczekiwan drugiej osoby"... mialem napisac "moj boze widzisz i nie grzmisz" , ale zagrzmialo :spy: . Chyba pora sie nawrocic... :spy:
Prawie jak mówić o teorii ewolucji obok cudów całunu turyńskiego. :lol2:
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Teoria ewolucji w podstawowym zalozeniu jest rownie wiarygodna jak prawdziwosc calunu. Nikt jej nie potrafi podwazyc naukowo ale tez potwierdzic u podstaw.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Lapa ja pierdole, jak z dzieckiem. Udowodnij mi naukowo wiec ze nie ma zycia po smierci. W sposob wiarygodny. Lub inaczej - odnajdz brakujace ogniwo lancucha ewolucyjnego albo odrzuc ta teorie. Bo robisz kurwe z logiki zwyczajnie
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Razorblade pisze:Teoria ewolucji w podstawowym zalozeniu jest rownie wiarygodna jak prawdziwosc calunu. Nikt jej nie potrafi podwazyc naukowo ale tez potwierdzic u podstaw.
To że nie mamy 100% pewności nie znaczy że nie możemy ocenić z dużą dozą prawdopodobieństwa jedne i drugie twiedzenie? Możesz powiedzieć dlaczego twierdzisz że jest inaczej?
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Halaster »

Niestety zasada jest taka w nauce (podobnie jak zresztą w prawie, biznesie itd.), że trzeba udowodnić że coś jest, a nie że czegoś nie ma.

Btw - http://www.totylkoteoria.pl/2016/08/bra ... o.html?m=1
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Matthias[Wlkp] pisze:
Łapa pisze:Nie chcę żeby ludzie przestali wymyślać niestworzone żeczy. Chcę tylko żeby nie twierdzili że jest prawdziwe bez jakiegokolwiek sprawdzenia i podejmowali błędne decyzje.
Nasz świat jest zbyt skomplikowany, żeby wszystko sprawdzać. Nasza wiedza jest zbiorowa i polegamy na sobie nawzajem. Jak zobaczysz protest rolników w TV, to będziesz jechał 300 km, żeby sprawdzić, czy on tam na pewno jest? Pewnie - jesteś sprawdzić wiele rzeczy, ale wszystkiego nie sprawdzisz + zajmuje to czas - ile masz wolnego czasu, żeby sprawdzać innych?
To zależy czy to nas interesuje i jaką jakość tej prawdy potrzebuję. W innym przypadku należy być uczciwym i powiedzieć że się nie wie.
Matthias[Wlkp] pisze: Ostatnio spotkałem się z bardzo ciekawą definicją "prawdy": Jeśli jesteś w stanie "odegrać" (ang. act out) to, co dane stwierdzenie/historia mówi, to jest to prawda.

Np. Kain i Abel - najprawdopodobniej nigdy nie istnieli, ale historia jest prawdziwa w tym sensie, że jak będziesz odgrywał tą historię, faworyzując losowo jedną z dwóch osób, to ta druga stanie się skurwielem.
Ciekawa definicja. Ja z kolei słyszałem "Skoro jest to w internecie/telewizli to musi być prawda" :diabel:
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Łapa pisze:
Razorblade pisze:Teoria ewolucji w podstawowym zalozeniu jest rownie wiarygodna jak prawdziwosc calunu. Nikt jej nie potrafi podwazyc naukowo ale tez potwierdzic u podstaw.
To że nie mamy 100% pewności nie znaczy że nie możemy ocenić z dużą dozą prawdopodobieństwa jedne i drugie twiedzenie? Możesz powiedzieć dlaczego twierdzisz że jest inaczej?
Mozemy... jak to ze ziemia jest plaska a slonce krazy wokol niej w sredniowieczu... nie twierdze ze nie mozesz. Ale w obu przypadkach jestes rownie wiarygodny... doczytaj w tamtym poscie bo sie nie bede powtarzal.

Halu, ale ja dyskutuje z Lapa bo jest zabawnie :P. Dowody na zycie po zyciu? Relacje ludzi po smierci klinicznej :P. A teraz udowadniaj naukowo ze pieprza od rzeczy ;). No i uwielbiam ten argument. Wiec jak to jest z czarnymi dziurami i kosmosem? Lub wielkim wybuchem. Ale udowadniaj dowodami. Naukowo. I Ty sam ;)

A... no i Halu... co Ty mi z jakims bloggerem. To tylko tekst, wytlumacz Lapie czemu w niego wierzysz ;)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Lol. Co dalej? Ludzie pochodzą od małp, ewolucja jak całun i brakujące ogniwo. Milczenie fśgk uznaję za przyznanie się, że gówno wiemy o biologii (która jest równie wiarygodna jak ojciec Pio ;)).
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Razorblade pisze:Mozemy... jak to ze ziemia jest plaska a slonce krazy wokol niej w sredniowieczu... nie twierdze ze nie mozesz. Ale w obu przypadkach jestes rownie wiarygodny... doczytaj w tamtym poscie bo sie nie bede powtarzal.
Nie wiem czy dobrze rozumiem, post na który wskazujesz to to:
Razorblade pisze: Gregor - i tak i nie. Skoro nauka ma luke. Luke podstawowa mowiaca "jak kurwa" (co ma miejsce dokladnie w teorii ewolucji jak i wielkiego wybuchu), to wysmiewanie kogos ze powie Ci "w tym po prostu byla reka Boga/Allaha/Spaghetti" jednoczesnie powolujac sie dajmy na to na mityczny brakujacy element lancucha ewolucji jest czysta hipokryzja. W skrocie - nie dopuszczam istnienia jakiejkolwiek istoty sterujacej wszystkim bo nikt mi nie udowadnia jej istnienia naukowo, a dopuszczam ze skurczybyk byl na tyle cwany ze znalezlismy wszystko i wszystkich, tego akurat nie, a jednoczesnie na thle glupi zeby wymrzec bo nauka mowi ze tak pewnie bylo, ale nie potrafi tego udowodnic... no hipokryzja ;)
Czy o to ci chodziło?
Razorblade pisze: Halu, ale ja dyskutuje z Lapa bo jest zabawnie :P.
Na wzajem. Ktoś w internetach nie ma racji. To wspaniała okazja do mentalnej masturbacji. :D
Razorblade pisze: Dowody na zycie po zyciu? Relacje ludzi po smierci klinicznej :P. A teraz udowadniaj naukowo ze pieprza od rzeczy ;).
Odpowiedź brzmi nie wiem. Jeśli badania tak wskażą, rozważę tę opcję. Po lekturze wikipedii w tym temacie uzałem że badania nie dały rozstrzygającego wyniku, istnieją wiarygodne nienadprzyrodzone wyjaśnienia. Badacze zebraliby nagrodę Randiego i byłoby o tym głośno.
Pozostaję nieprzekonany.
Razorblade pisze: No i uwielbiam ten argument. Wiec jak to jest z czarnymi dziurami i kosmosem? Lub wielkim wybuchem. Ale udowadniaj dowodami. Naukowo. I Ty sam ;)
Prawdopodobnie istnieje o ile teoria Einsteina jest prawdziwa. Zaobserwowano bardzo szybko orbitujące gwiazdy wokół pustej przestrzeni.
https://www.youtube.com/watch?v=u_gggKHvfGw
Razorblade pisze: A... no i Halu... co Ty mi z jakims bloggerem. To tylko tekst, wytlumacz Lapie czemu w niego wierzysz ;)
Istnieją inne źródła, które są bardziej wiarygodne.

No dobrze, z grubsza przedstawiłem ci przyczyny dla których uznaje jedne twierdzenia. Powiedz mi co by ciebie przekonało o nieistnieniu nadprzyrodzonych mocy?
Ostatnio zmieniony 8 września 2017, o 17:58 przez Łapa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Nie, nie ten post Lapa.

Thim - ja wiem ze nie rozumiesz i nie ogarniasz, nie wazne... podstawa wszystkich twierdzen jest to, ze gdyby ludzie nie wierzymi ze moze byc inaczej i ze sa rzeczy niepojmowalne na aktualny stan wiedzy to nie znaczy ze nie istnieja... ale po co ja Ci chce wyjasnic skoro i tak nie zrozumiasz ani ironii, ani przenośni :spy:
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

to może chociaż z tą ewolucją i niepochodzeniem od małpy? jakiś dowod na to, że kość ogonowa nie jest darem od Boga?
jedno słowo!
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Razorblade pisze:Nie, nie ten post Lapa.
Możesz przecytować? Nie wiem o który ci chodzi.
Razorblade pisze: Thim - ja wiem ze nie rozumiesz i nie ogarniasz, nie wazne... podstawa wszystkich twierdzen jest to, ze gdyby ludzie nie wierzymi ze moze byc inaczej i ze sa rzeczy niepojmowalne na aktualny stan wiedzy to nie znaczy ze nie istnieja... ale po co ja Ci chce wyjasnic skoro i tak nie zrozumiasz ani ironii, ani przenośni :spy:
Zauważ że piszę że nie odrzucam możliwości istnienia takich zjawisk. Po prostu nie uważam że warto w nie wierzyć dopóki nie będzie na to dowodu. Jeśli postąpimy inaczej będziemy mogli bez uzasadnienia wygenerować nieskończenie wiele różnych teorii. Może semantycznie się nie rozumiemy. Nie wierzę nie znaczy sądzę że nie istnieje. Jak rozumiem ty wierzysz, dlatego pytam dlaczego.
Pquelim pisze:to może chociaż z tą ewolucją i niepochodzeniem od małpy? jakiś dowod na to, że kość ogonowa nie jest darem od Boga?
jedno słowo!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

:crying:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

"Nie wierzę nie znaczy sadze ze nieistnieje"

Ze jak? :O

Dlaczego wierze w co? O co konkretnie pytasz? No i co chcesz uslyszec od wierzacego? Dlaczego? Bo tak... proste...

"Nie uwazam ze warto w nie wierzyc dopoki nie bedzie na to dowodu"

Mysle ze masz gigantyczny problem ze slowem "wiara" :spy:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:skoro i tak nie zrozumiasz ani ironii, ani przenośni :spy:
Ach, więc to była tylko ironia z tym brakującym ogniwem... ;(
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Przenosnia. Nowe slowo na weekend. W poniedzialek zrobie Ci test
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Ten zaległy, z ortografii?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

I matematyki
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

To na przyszłość, żebyś wiedział: nieważny, razem się pisze. Ale przyznaję, Łapa jest od ciebie nawet "lepszy".
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Razorblade pisze:"Nie wierzę nie znaczy sadze ze nieistnieje"

Ze jak? :O

Dlaczego wierze w co? O co konkretnie pytasz? No i co chcesz uslyszec od wierzacego? Dlaczego? Bo tak... proste...

"Nie uwazam ze warto w nie wierzyc dopoki nie bedzie na to dowodu"

Mysle ze masz gigantyczny problem ze slowem "wiara" :spy:
Wiara w znaczeniu "uznanie czegoś za prawdziwe"
Niezgrabnie się wyraziłem. Brak wiary w istniene nie oznacza pozytywnego twierdzenia że "Tego nie ma.".
Ostatnio zmieniony 8 września 2017, o 19:39 przez Łapa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Razorblade »

Uuuu... brawo Thim... brawo...
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Thim, moja wina, piszę w pracy tak żeby nikt nie widział że piszę na forum. Więc korekta jest słaba.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Jeden się przynajmniej przyznał...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

nie ma żadnych dowodów na to, że się piszę razem. kwestia wiary w naukę języka polskiego.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Pquelim pisze:nie ma żadnych dowodów na to, że się piszę razem. kwestia wiary w naukę języka polskiego.
:lol2: Kpisz ze mnie czy z razora?
Proszę nie wykolejać dyskusji :>
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Pquelim pisze:nie ma żadnych dowodów na to, że się piszę razem. kwestia wiary w naukę języka polskiego.
Zgadzam się Pq. Znakomite reductio ad absurdum w stylu Razora.
Zapraszam i polecam
Piotr Fronczewski
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Pquelim pisze:nie ma żadnych dowodów na to, że się piszę razem. kwestia wiary w naukę języka polskiego.
Skłoniłeś mnie do przemyśleń. :)
Doszedłem do wniosku że z językiem jest podobnie jak z moralnością. Jest subiektywny. Jego spójność sprawia że ludzie są w stanie jakoś się porozumieć. Są normy które to jakoś kodyfikują, ale są one wyznaczane przez uzus. Nie ma jakiegoś absolutnego wzorca jak język powinien wyglądać.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Gregor »

A miałem chwalić, że nigdy nie mieliśmy tak cywilizowanej dyskusji o religii na forum

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

do usług!
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: DaeL »

Gregor pisze:A miałem chwalić, że nigdy nie mieliśmy tak cywilizowanej dyskusji o religii na forum
Czyżby miało to jakiś związek z tym, że byłem na wakacjach? :)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3550
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Gregor »

Twoje flejmy w religijnym z bonckiem z przed lat to przecież klasyka forum

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: DaeL »

Gregor pisze:Twoje flejmy w religijnym z bonckiem z przed lat to przecież klasyka forum
Otóż to. Zresztą w wielu kwestiach boncek miał wtedy rację. Tylko mu przypadkiem tego nie powtarzajcie.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Hola. Możemy wrócić do meritum? Zaszłe guanoburze może i są ciekawe, ale niewiele wnoszą :P

@Yankes, odpowiedziałem na pytanie dlaczego przestałem wierzyć. Możesz napisać jak to się stało że wierzysz?

@Razor Łatwiej się dyskutuje jeśli rozumie się stanowisko drugiej strony. Jak rozumiem krytykuje aż mój sceptycyzm ponieważ uważasz że mam takie same podstawy żeby uznać za wiarygodne odkrycia naukowe jak zjawiska nadprzyrodzone? W związku z tym żeby być konsekwentnym powinienem uznać wszystkie dziedziny życia, w tym naukę za niewiarygodną? Dobrze cię rozumiem?
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Zolt »

Myślałem, że już po zawodach, ale jednak ciągle walka o medale w tym wątku.

Obrazek
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: ThimGrim »

Obrazek
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: PIOTROSLAV »

"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Voo »

http://www.rp.pl/Swiat/309139878-Prawos ... .html#ap-1

Jakby Lenin dzisiaj zmartwychwstał to i tak natychmiast pierdyknąłby na zawał. Tyle lat walki z cerkwią na nic.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Łapa
zielony
Posty: 272
Rejestracja: 1 września 2017, o 00:22
Lokalizacja: Swansea (taki Sosnowiec w UK)

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Łapa »

@Voo, to raczej nie cerkiew stoi za tym. Nawet gdyby stała to i tak musieliby mieć błogosławieństwo obecnego cara. Cerkwie są podporządkowane do tego stopnia że patriarcha sam by potępiał cara Mikołaja za romanse gdyby Kreml tego właśnie sobie zażyczył.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: DaeL »

A tymczasem na stronie British Medical Journal publikują artykuł z zakresu etyki medycznej, postulujący "aborcję po porodzie".

http://jme.bmj.com/content/39/5/261
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: SithFrog »

Od dawna postuluję dopuszczenie aborcji do 18 roku życia. Dzieci będzie mniej, ale za to jakie mądre i grzeczne wyrosną te, które przeżyją!
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Też jestem zwolennikiem takiego rozwiązania:
- eliminujemy wszystkie potencjalne błędy badań prenatalnych
- promujemy świadome rodzicielstwo
- organy często można ponownie wykorzystać
- komórki macierzyste też się przydadzą
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Pquelim »

phpBB [video]




:roll:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Religia, etyka, światopogląd - ogólny

Post autor: Piccolo »

Gość chyba zapomniał what year is this xD. To było wręcz oczywiste, że po rzuceniu "I believe in the first amendment and boobs" mógłby po tym zdaniu przedstawić rozwiązanie jednego z matematycznych problemów milenialnych i wciąż reszta miałaby to już w dupie. Ale coś mi się wydaje, że on też o tym wiedział i to po prosty było medialne trolololo.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
ODPOWIEDZ