Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

... o ruszaniu się.

Moderatorzy: Zolt, boncek, Cherryy

Który wariant zabawy jest według Ciebie ciekawszy?

Pomysł hat'a z ligowym charakterem rozgrywek i ewentualnymi play-offami.
4
67%
Pomysł sobies'a z bukmaherskim stylem gry.
1
17%
Nie zmieniajmy nic i grajmy po staremu.
1
17%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Sobies »

Przyszła pora, aby przedstawić Wam efekty rozmów mojej osoby z hat'em odnośnie przyszłości FLEP'a. Obie propozycje są kompletnie inne w swoich założeniach, mają swoje zalety jak również pewne wady/ograniczenia. Nie zmienia to faktu, że liczymy na Waszą dobrą frekwencję i czynny udział w zabawie. Organizacyjnie podejmiemy się obu opcji, jednak najpierw trzeba je przedstawić :) Jeżeli stwierdzicie, że to bez sensu to zostajemy przy starej i znanej nam na wylot formule.

Zacznę więc od pomysłu hat'a: (wklejam nasze rozmowy z PM'ek)
Mój pomysł to zgodnie z nazwą zabawy stworzyć ligę z prawdziwego zdarzenia. W skrócie: uczestnicy rozgrywają między sobą "mecze" systemem każdy z każdym. Biorąc pod uwagę frekwencję w dotychczasowych FLEPach myślę że możemy liczyć na ośmiu do dziesięciu solidnych uczestników.
W każdej kolejce wybieralibyśmy od trzech do pięciu (to do ustalenia) spotkań których wyniki typują gracze. Za poprawnie wytypowany wynik zdobywają jedną bramkę a za dokładny wynik dwie. Po zsumowaniu ilości bramek otrzymamy wynik "meczu". Dalej standard trzy punkty za wygraną, jeden za remis. Tworzymy tabelę, stosunek bramek itd. Zdobywca największej ilości punktów zostaje mistrzem. Dla zwiększenia atrakcyjności można zrobić rundę playoff na końcu rozgrywek.

Myślę w możemy spokojnie bazować na rozgrywkach najpopularniejszych lig europejskich. W końcu w każdej kolejce będzie tylko kilka meczów, więc zawsze znajdzie się jakiś ligowy hit. Przy dziesięciu graczach - myślę że to jest to jest maksymalna ilość jaką uda się uzbierać - mamy dziewięć kolejek ligowych plus dwie lub trzy w playoff. Wypada kolejka co dwa-trzy tygodnie co przy zaangażowaniu forumowiczów wydaje się optymalną ilością.
Jeżeli mogę coś napisać (chyba hat pozwoli ;) ) to według mnie jest to dość ciekawe rozwiązanie i banalne w swojej prostocie. Nie będzie żadnych punktów za lepsze czy gorsze mecze. Prawda jest taka, że wyniki naszych FLEP'ów już praktycznie są znane po fazie grupowej Ligi Mistrzów (bo duża ilość meczy ustawiła niektórych graczy punktowo).
Jedyną wadą w mojej ocenie jest terminarz i mecze na jakich byśmy polegali. Jeżeli zdecydujemy się na LM i LE jak ostatnio to można rzec, iż będzie ono niesprawiedliwe (bo później coraz trudniejsze mecze są). Z drugiej strony... mecze pucharowe (ćwierćfinały, półfinały, finał LM/LE) mogłyby być rozgrywane w wspomnianej przez hat'a formule play-off.

Dobra a teraz mój pomysł:
Uatrakcyjnić FLEP'a? Trudna sprawa, zważywszy że zazwyczaj kuleje frekwencja.

A co do samej gry to wizję widzę tylko jedną, ale to byśmy weszli w głęboką wodę :D. Formuła bardziej bukmacherska. Na początek gry każdy otrzymuje "wirtualne 100 zł" i musi tak operować kasą, aby zarobić jak najwięcej w danym miesiącu. Na zakończenie miesiąca każdemu zliczamy kasę i od nowego miesiąca znów każdy zaczyna z 100 zł. FLEPA wygrywa osoba która zarobi najwięcej sumując wyniki miesięczne :)

Jedynym problemem byłyby niestabilne kursy...tak więc musielibyśmy z tygodniowym wyprzedzeniem informować graczy o kursach i już ich nie zmieniać :) Moim zdaniem byłoby ciekawiej ponieważ zaczęłoby się większe kombinowanie i taktyka (iść vabank w danym miesiącu i nabić przewagę, czy też grać cały czas zachowawczo i kumulować pieniążki :P )
Więc tak. Formuła taka jest prowadzona na wielu forach bukmacherskich. Jako, że bukmacherka jest ważnym elementem mojego życia i stanu portfela, taka wizja gry widzi mi się najbardziej. Największą zaletą tego pomysłu uznaję taktyczny aspekt zabawy. Można będzie grać na dwa sposoby: albo ryzykujesz i stawiasz wysokie stawki, albo grasz zachowawczo. Formuła resetowałaby się co miesiąc, aby każdy miał równe szanse (ktoś może przecież po kilku kuponach mieć stan konta wynoszący 0 zł :) ) Tutaj nie ma również ograniczeń rangi spotkań. Ta formuła sprawdzi się zarówno w meczach ligowych jak i LM/LE. Wadą tej formuły jest jak pewnie każdy z Was wie - ruchomy charakter kursów. Tu należałoby ustalić (my jako organizatorzy) jakiś jeden moment kiedy podamy Wam kursy i tylko od nich byśmy liczyli potencjalne wygrane. Kupony oczywiście tworzylibyśmy standardowo dla bukmacherów (kurs*kurs*kurs=Twój kurs łączny kuponu). Nie liczylibyśmy już 0,9 podatku :P

Jako dodatek do dyskusji wklejam jeszcze jedną kwestię, której Wasze zdanie mnie ciekawi. Oto mój dodatkowy pomysł:
Tak jeszcze abstrahując od formuły gry... ja już kiedyś to pisałem ale poszło bez echa. Żeby ta gra miała wzięcie MUSI być nagroda. Ja bym naciskał nad tym, aby w grze było wpisowe w jakiejś kwocie (20-30 zł?) i wtedy ludzie może bardziej będą uważać na terminy. Nagroda oczywiście do ustalenia :) (jakaś oryginalna koszulka/przedmiot ulubionego klubu za 1 miejsce, coś drobniejszego dla 2-3 miejsca)
Co Wy na to? Wydaje mi się, że jesteśmy na tyle dorośli i "stabilni finansowo" że taki wkład pieniężny nie stanowiłby wyzwania dla nikogo z Was.

No jako trzecia opcja w ankiecie...zostaje nasza stara formuła :D

Zapraszam do dyskusji/opinii/uwag/sugestii. Może razem coś ciekawego wypracujemy :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: PIOTROSLAV »

Co?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: hat »

Wiele wnosząca do dyskusji uwaga.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: PIOTROSLAV »

Jakiś tl;dr by się przydał, bo ja jestem głupi i nie rozumiem ocb. Gramy na kasę z jakimiś kursami?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: hat »

Są dwie propozycje zmiany formuły FLEPa, patrz pierwszy cytat i drugi cytat. Ewentualnie można zagłosować na pozostawienie starej formuły.
Sobieś zaproponował także swoiste wpisowe od każdego z graczy z którego można ufundować jakąś piłkarską nagrodę -dajmy na to koszulkę ulubionego klubu - dla zwycięzcy zabawy.

Jak masz jakieś pytania/wątpliwości odnośnie pierwszej propozycji postaram się odpowiedzieć.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: PIOTROSLAV »

Ok, dzięki, teraz rozumiem.

Najprościej zostać przy starym z tym, że za podanie dokładnego wyniku dawałbym 3 pkty, za poprawną różnicę bramek 2, a za podanie zwycięzcy 1 - daje lepszy balans. Plus jest taki, że nie jesteśmy ograniczani ilością kolejek jak w pierwszym pomyśle, ani komplikujemy sobie życia kombinowaniem z kursami, przeliczaniem wygranych itp.

Pierwszą propozycję, w zasadzie można rozszerzyć o rundę 'rewanżową', ale to takie dorabianie na siłę ideologii. W sumie można by zrobić dwie rundy zasadnicze, a potem jak w ekstraklasie, wszystkim podzielić ugrane punkty i zagrać trzecią kolejkę. Kwestia tego ile będzie chętnych i czy się z tym wszystkim zmieścimy.

Druga opcja wydaje się mocno pracochłonna dla organizatorów. Niby kursy można sobie pobrać z jakiegoś bet365. Zakładam jednak, ze możliwe byłoby robienie kuponów, więc o ile łatwo byłoby odrzucać przegrane kupony, to liczenie takich które by weszły byłoby skomplikowane (chyba, żeby przerzucić to na graczy).

Podsumowując, wszystko mi się podoba, każda opcja ma jakieś fajne mechanizmy. Najlepiej będzie zobaczyć ile jest osób i w zamkniętym gronie wyłonić najlepszy model. Względnie można prowadzić jednocześnie dwie klasyfikacje (starą i opcję pierwszą).
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: SithFrog »

Dla mnie albo po staremu albo wersja Hata. Bukmacherka to zdecydowanie za dużo kombinowania, a i ci co nigdy nie grali mogą się kompletnie pogubić.
Obrazek
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: hat »

PIOTROSLAV pisze: Pierwszą propozycję, w zasadzie można rozszerzyć o rundę 'rewanżową', ale to takie dorabianie na siłę ideologii. W sumie można by zrobić dwie rundy zasadnicze, a potem jak w ekstraklasie, wszystkim podzielić ugrane punkty i zagrać trzecią kolejkę. Kwestia tego ile będzie chętnych i czy się z tym wszystkim zmieścimy.
Można zrobić rundę rewanżową, wiele zależy od ilości chętnych. W sumie to nie chciałem szaleć z ilością kolejek. Moim celem było raczej uproszczenie zabawy przez ograniczenie ilości meczów do typowania do kilku na kolejkę. Robiłem już kilka FLEPów i wiem że zaangażowanych graczy uda się uzbierać maksymalnie z dziesięciu. Co daje dziewięć kolejek w rundzie zasadniczej. Potem możemy zrobić playoffy dla pierwszej czwórki, ewentualnie pierwszej ósemki. Wtedy każdy ma szanse na końcowy sukces nawet jak przegapi jakąś kolejkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Sobies »

Zgodzę się, że mój pomysł jest trudniejszy, a zarazem nie robiłbym z niego diabolicznego :)

Nie wiem czy ktoś z Was grał w latach 90-tych u Totalizatora Sportowego i obstawiał w tamtych czasach? Takie początki buka wtedy. Tak też chciałem to zrobić tutaj, bo nie ukrywajmy - nie dalibyśmy rady jako organizatorzy dać Wam wolnej amerykanki i możliwości obstawiania dowolnych wariantów w meczach.

A jak to wyglądało wtedy? Było tylko 10 meczy i jedyne opcje do obstawienia danego meczu to: 1/2/X/1X/X2 i 12. Załóżmy, że z tych 10 wytypowanych meczy możecie robić dowolne kombinacje (obstawiać wszystkie = większa kasa = większe ryzyko) a nawet obstawić jeden mecz na kolejkę/kupon. To naprawdę byłoby proste :) Co nie zmienia faktu, że rozumiem zakłopotanie, dlatego nie oddaję głosu na żadną propozycję przyszłego FLEP'a bo każda jest dobra :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: SithFrog »

Nie mówię, że Twoja propozycja jest zła Sobieś. Wydaje mi się po prostu nie przystająca do forum i lekkiego podejścia do tego wszystkiego. Ja kiedyś grałem i kumam bazę, ale strzelam, że większość graczy z ostatniej edycji nie obstawiła w życiu zakładu u buka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Voo »

Ja raz obstawiłem z kumplami i przegraliśmy :P

Przeczytam na spokojnie propozycje i się wypowiem.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 4981
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Zolt »

SithFrog pisze:Dla mnie albo po staremu albo wersja Hata. Bukmacherka to zdecydowanie za dużo kombinowania, a i ci co nigdy nie grali mogą się kompletnie pogubić.
też jestem tego zdania.

Szczególnie, że byłoby za dużo gadania o tym jakie to się ma pewniaczki i czego to się za nie nie kupi ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 367
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: skoob »

Ja bym był za opcją hata. Wydaje się prostsza do ogarnięcia dla organizatorów i uczestników, a że u nas na forum zapał zazwyczaj szybko mija to lepiej żeby było prościej :P Opcję Sobiesia chętnie bym wypróbował, ale przy jakiś krótszych rozgrywkach, np mundialu, albo euro.
11.XI.2006
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Voo »

Jestem zdecydowanie za wprowadzeniem zmian i chwała chłopakom za inicjatywę. Klasyczny FLEP ma już chyba z 12 (?) lat i czas na niego.

Co do pomysłów to chyba raczej opcja hata bo tej Sobiesia nawet nie rozumiem (a może za późno już jest ;) ). Za to rozumiem czemu on te FLEPy notorycznie wygrywa ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Razorblade »

Opcja Hatta w sezonie, opcja Sobiesa na MS. Zwlaszcza ze opcja Hatta ma potencjal nawet w dluzszej perspektywie czasu. Mozna z czasem zrobic relacje na główną i kto wie... moze pojawili by sie akolici DaeLa pozwalajac stworzyc Lige z kilkoma poziomami jesli by wypalilo, spadkami i awansami. I patrzac na ilosc kolejek w trakcie sezonu w najlepszych ligach, pewnie daloby rade nawet w jeden sezon pilkarski rozegrac ze 2 sezony "nasze" Takie moje zdanie.

Wklad finansowy? Jak dla mnie jest to pomysl ok, byle nas Izba Celna czy inna skarbowka nie dziabnela ;)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Może jednak z coś z opcji Sobiesia? Może niech mecze są kwalifikowane (1,2,3x punkty w zależności od kursu buka?). Niech trudniejsze to obstawienia mecze są wyżej punktowane.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Crowley »

Ej, a jest mozliwosc zrobienia jakiejś forumowej ligu w jakimś Wygraj Ligę, albo czymś podobnym? No bo samemu czegoś takiego raczej nie ogarniemy ale w sieci różne tego typu ligi grają. Na Euro i MŚ od paru lat że znajomymi gramy i jest super zabawa.
Dla tych co nie wiedzą, gra polega na tym, że z budżetem (lub bez) każdy ustala skład swojej drużyny i potem ci zawodnicy zdobywają dla nas punkty. Za bramki, asysty, obrońcy i bramkarze za czyste konto, itp. W trakcie sezonu można oczywiście robić transfery, mieszać w składzie, itd. Pewnie nie ma takich gier tylko na LM ale na Premiership albo Ekstraklasę na pewno.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Sobies »

Kurde, macie rację... przecież za rok Mundial! :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Sobies »

Crowley pisze:Ej, a jest mozliwosc zrobienia jakiejś forumowej ligu w jakimś Wygraj Ligę, albo czymś podobnym? No bo samemu czegoś takiego raczej nie ogarniemy ale w sieci różne tego typu ligi grają. Na Euro i MŚ od paru lat że znajomymi gramy i jest super zabawa.
Dla tych co nie wiedzą, gra polega na tym, że z budżetem (lub bez) każdy ustala skład swojej drużyny i potem ci zawodnicy zdobywają dla nas punkty. Za bramki, asysty, obrońcy i bramkarze za czyste konto, itp. W trakcie sezonu można oczywiście robić transfery, mieszać w składzie, itd. Pewnie nie ma takich gier tylko na LM ale na Premiership albo Ekstraklasę na pewno.
Twój pomysł jest dobry (sam grałem w Wygraj ligę), ale jest jeden ogromnyyyyyyyy problem. Wygraj ligę dotyczy Ekstraklasy, której nie toleruje tu nikt poza mną i Cherrym :)

+ druga sprawa patrząc że moja propozycja na FLEP jest trudna to jakoś nie widzę aby ludzie ogarnęli system skompletowania 11 meczowej :)

EDIT: Dobra doczytałem się w Twoim poście, że są inne ligi niż Ekstraklasa, co nie zmienia faktu, że i tak to będzie za trudne :)
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Voo »

Ludzie ja muszę od was kopiować nazwiska strzelców a Wy chcecie, żebym jedenastkę zebrał? :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Cherryy »

Wg mnie w tej kolejności:

1. Po staremu
2. Liga
....
..
.
100. ''buckmaherka"
Since 2001.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Crowley »

Ja bym chętnie pograł systemem bukmacherskim ale widzę, że nie ma na to raczej szans.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A może jakoś rozbudować system punktowy?

Niech będą 3 kategorie meczów:

1. Standard (tak jak było)
2. Bardzo trudne do przewidzenia (punkty x2)
3. Niesymetryczne (np. Lech - Barcelona)
- obstawienie faworyta - punkty /2
- obstawienie pod-psa - punkty *2
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Cherryy »

Pamiętajcie, że najlepsze zabawy to takie, gdzie reguł jest się prosto nauczyć, a wygrać bardzo trudno. I tak było do tej pory.
Since 2001.
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: hat »

Słuszna racja :)

Prace koncepcyjne ciągle trwają...
Obrazek
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: hat »

Po długich dyskusjach z Sobiesiem i zapoznaniu się z Waszymi sugestiami zadecydowaliśmy się na wybranie opcji ligowej.
Czyli:
- rozgrywamy ligę systemem każdy z każdym, liczbę kolejek poznamy kiedy będzie znana ilość uczestników
- opieramy się na rozgrywkach najsilniejszych lig europejskich
- w każdej kolejce do wytypowania będzie siedem spotkań według klucza
* 1 mecz z angielskiej ligi,
* 1 mecz z niemieckiej ligi,
* 1 mecz z włoskiej ligi,
* 1 mecz z francuskiej ligi,
* 1 mecz z hiszpańskiej ligi,
* 2 mecze "ekstra" z pozostałych lig (dowolnie)
- punktacja, za dokładny wynik bramkowy trzy bramki, za poprawny wynik dwie. Zwycięzca meczu otrzymuje trzy punkty, przegrany zero, remis to po jednym punkcie, czyli jak w prawdziwej piłce. Tworzymy tabelę, obliczmy stosunek bramek etc.
- mistrzem FLEPa zostaje uczestnik który w całym sezonie zdobył największą ilość punktów
- szczegóły regulaminu dopracujemy w terminie późniejszym :)
- rozgrywki rozpoczną się na początku września

Mam nadzieję że zasady są nakreślone przejrzyście. Myślę że w tym systemie przegapienie nawet kilku kolejek nie zaprzepaści szansy na wysokie miejsce w tabeli

Zapraszamy do zgłaszania się do udziału we FLEPie sezon 2017/18
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A można wybrać MLS?
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: hat »

Sobieś zadeklarował się że będzie wybierał perełki z mniej popularnych rozgrywek.
Kto wie może wpadnie mi w oko jakiś hicior z MLS :)
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: PIOTROSLAV »

hat pisze: - punktacja, za dokładny wynik bramkowy trzy bramki, za poprawny wynik dwie.
A nie możemy zrobić 3 za dokładny, 2 za dobrą różnicę bramek, 1 za poprawne wskazanie zwycięzcy?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: hat »

A za remis ile?
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jaki remis?

Dopiero teraz zauważyłem, że na liście nie ma Czampions Lig - srsly?
Awatar użytkownika
Sobies
Kto?
Posty: 2103
Rejestracja: 5 maja 2014, o 00:12

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Sobies »

PIOTROSLAV pisze:
hat pisze: - punktacja, za dokładny wynik bramkowy trzy bramki, za poprawny wynik dwie.
A nie możemy zrobić 3 za dokładny, 2 za dobrą różnicę bramek, 1 za poprawne wskazanie zwycięzcy?
Czytam to już 4 raz i nadal nie rozumiem co tu napisałeś?! Możesz na przykładach rozpisać?
Też myślałem co można by dać za 1 pkt i nie mam pomysłu :/
Matthias[Wlkp] pisze:Jaki remis?

Dopiero teraz zauważyłem, że na liście nie ma Czampions Lig - srsly?
Albo liga, albo puchary. Łączenie tego będzie trudne, ponieważ im dalej w LM tym mecze trudniejsze do obstawienia. Moooożemy jeszcze przemyśleć wariant, że pod koniec ligi robimy "playoffy" które będą się składać również z LM i LE.
Myślałem po cichu, że tylko ja dostrzegam, iż DaeL jest największym kretynem tego forum, ale wasze posty napawają mnie wiarą w tych smutnych czasach
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Nawet ja skumałem o co chodzi Piotro...

Wynik meczu: 3:1

Ktoś obstawił 3:1 - 3 pkt.
Ktoś obstawił 4:2, albo 2:0 (dobra różnica bramek) - 2 pkt.
Ktoś obstawił 11:0, albo 1:0 (poprawny zwycięzca) - 1 pkt.

===

Tak swoją drogą, to wy na prawdę śledzicie te wszystkie ligi? Powinniście śledzić baseball - tam co tydzień każda drużyna gra 3-4 mecze, w sumie 168 meczy w sezonie...
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: hat »

Wszystko ładnie pięknie ale co zrobić jak będzie remis ja się pytam?
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Wynik meczu: 2:2

Ktoś obstawił 2:2 - 3 pkt
Ktoś obstawił 0:0 - 1.5 pkt

Ok, teraz już wiem o co Ci chodzi...
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Razorblade »

Ja bym remis zrobil:
dokladny - 3 pkt
Inny - 1 pkt (jak prawidlowe wskazanie zwyciezcy). Zwyczajnie usunalbym wtedy opcje "prawidlowa roznica bramek"

Tak czy inaczej sie zglaszam
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: PIOTROSLAV »

Whaaaat? Przecież to jasne, że jak ktoś obstawia remis 0:0 a było 2:2 to przecież trafił prawidłową różnicę bramek, więc 2 punkty.

Ale róbcie jak uważacie, ja też będę grał.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4838
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Razorblade »

Znaczy dla mnie w przypadku remisu to troche jak prawidlowe wskazanie zwyciezcy a nie prawidlowe wskazanie zwyciezcy dobra roznica bramek. Ale to dla mnie
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: PIOTROSLAV »

W propozycji hat'a jest za poprawny wynik 2 punkty, więc w tym aspekcie nawet nie ma różnicy.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: hat »

Po prawdzie moja pierwsza myśl to było 2 pkt za dokładny wynik bramkowy i jeden za wynik.
Sobieś mnie przekonał do systemu trzy/dwa i myślę że nie ma sensu bardziej się rozdrabniać i komplikować zasad.
Ewentualnie system trzy za dokładny i jeden za zwykły wynik, wtedy premiujemy graczy typujących superdokładnie :)

Lista chętnych do gry na dzień 25 lipca
Sobieś
hat
Razor
Piotro
Sith
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2017, o 11:48 przez hat, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: SithFrog »

Ja się kompletnie pogubiłem kto, co i z kim, ale udział wezmę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: hat »

Dodany do listy.
Przed rozpoczęciem rozgrywek powstanie nowy temat z przejrzyście wyłożonymi zasadami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Cherryy »

No ja też się zgłaszam.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Voo »

He, nie znam sie na piłce i tym milej będzie mi jak kogos pokonam :P

Zgłaszam się!
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja tam się nie znam na piłce, ale rozważam wariant ze zgłoszeniem botów. Można tak? A można zgłosić więcej niż jednego bota?

Zaznaczam, że boty własnoręcznie napisane ;) Może będą się czymś różnić, przynajmniej random seedem.
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: hat »

Możesz się zgłosić a czy będzie za Ciebie typował bot, kot albo żona sąsiada to nie moja sprawa. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Voo »

Jestem przeciw botom. Sobies mogłby zająć całe podium ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1130
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: hat »

Lista chętnych do gry na dzień 28 lipca

Sobieś
hat
Razor
Piotro
Sith
Cherryy
Voo
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Crowley »

Ja też!
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Nowy FLEP? Temat do dyskusji o nowej formule zabawy

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Niech będzie, że ja też.
ODPOWIEDZ