Smartfonowe granie

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkami na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Smartfonowe granie

Post autor: zodi »

Hmm... nie chcę powielać tematów, a wydawało mi się, że coś w tym stylu już mieliśmy...
Jednakowoż nie udało mi się wątku o grach na komórki znaleźć, a więc niniejszym zakładam.

Nigdy za dużo na telefonie nie grałem, może poza wszelakimi diamencikami i innymi rozgrywkami z serii "3-w-linii". Ale niedawno zassałem dwie gierki, które są ładne, zaskakująco rozbudowane, grywalne i w które pykam całkiem dużo.

Sword vs Sword - znalazłem to szukając czegoś w stylu Mieczy i Sandałów czyli prostej, przeglądarkowej gierki, w której jako gladiator stajemy do walki z coraz lepszymi przeciwnikami na drodze do wiecznej chwały (albo do 15 bossa ja w części 3, zza walkę z następnymi każą już sobie zapłacić :( ). Naszego bohatera oczywiście rozwijamy, poprawiamy mu staty i kupujemy lepszy gear. W komórkowym SvsS jest wszystko to w plus elementy dziennych wyzwań, grania z innymi użytkownikami i tego typu funkcjonalności wynikającymi z potęgi internetu. Pyka się bardzo miło, ogranicza jedynie dość szybko zżerana bateria (przynajmniej w Galaxy J5).

Bladebound - Diabolo na komórkę! Hack'n slash naprawdę bardzo rozbudowany! Choć być może takie wrażenie zrobił na mnie przez to, że właśnie dla mnie wciąż gry na komórkę otwierają w mózgu szufladki związane ze snakem czy samsungowym jednorękim bandytą. Dla mnie, jednak starej daty człowieka, gry na kom zapalają lampkę - proste, krótkie, nieskomplikowane. Bladebound (i z pewnością tysiące innych tytułów, ale nie jestem na bieżąco), pokazuje mi, że jest zupełnie inaczej. Miło się niszczy tałatajstwo - różnymi ruchami palca wykonuje się różne typu ataków, co przynajmniej na początku daje dużo frajdy i poczucia, że jest się prawie magiem ;) Polecam spróbować, choć jak zaznaczyłem, mój zachwyt może wynikać z małego rozeznania w tym w co można teraz na komórkach grać....
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Transport Tycoon. I tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Jutsimitsu »

Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Larofan »

ja gram tylko w color switch :) nie wymaga angazowania zmyslow na dluzej niz 15 minut, which is nice
Awatar użytkownika
skoob
skoobany!
Posty: 367
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:49

Re: Smartfonowe granie

Post autor: skoob »

This War of Mine jeśli nie grałeś na PC, Lifeline - prosta tekstówka, ale wciąga i slither.io - taki bardziej rozbudowany snake
11.XI.2006
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Piccolo »

Bladebound ogrywałem na Pyrkonie i mam nawet ich koszulkę :D.
Fajna gierka, jeden z powodów, dla których jestem skłonny rozważać Androida chociaż w przypadku tej gry wydaje mi się, że lepiej sprawdzi się tablet. Tak czy inaczej potwierdzam, całkiem przyjemny, mobilkowy, klon Diabolo.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Oglądałem gejmpleje z Battlefleet Gothic Armada i ktoś gdzieś wspomniał Galaxy Reavers - coś podobnego, tylko na komórki i tablety. Wersja na steam też jest.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Smartfonowe granie

Post autor: SithFrog »

Polecam Pixel Dungeon. Najlepszy rouge like ever.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Smartfonowe granie

Post autor: boncek »

-80% na wszystkie gry serii GO (Lara Croft, Hitman i Deus Ex) na androidzie. Właśnie kończę Larę i mogę z czystym sumieniem polecić.
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Smartfonowe granie

Post autor: boncek »

Obrazek
Nie ma to jak wyważona opinia. Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Cherryy »

Ja przez chwilę pykałem w TTD, ale nie potrafię się przekonać do grania na telefonie w coś więcej, niż Two Dots. Szkoda, że nie ma jakiś fajnych tekstówek.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Larofan »

Cherryy pisze:Two Dots
searches
installing
jezus marjo 50+ mb? O_O
oby bylo tego warte :D
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3984
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Smartfonowe granie

Post autor: boncek »

Akurat serię GO polecam. Larę przeszedłem od deski do deski, nawet wszystko odblokowałem co się dało. Chyba pierwsza gra na kom, która mnie tak wciągnęła. Teraz męczę Hitmana. Trochę trudniejszy, fajne są wyzwania (przejdź bez zabijania, zmieścić w tylu i tyłu ruchach itd.). Jak ktoś lubi łamigłówki to jak znalazł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Larofan »

klikam te two dots olaboga wciaglem sie
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Smartfonowe granie

Post autor: LLothar »

Yup, tez Hitmana Go meczylem, a gram tyle co nic.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Crowley »

Idle Oil Tycoon. Nie dziękujcie. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Reigns jest fajne. Ale ostatnio jeśli w ogóle gram na telefonie to tylko w ExtremeGammon.
Awatar użytkownika
deszcz
zielony
Posty: 60
Rejestracja: 23 czerwca 2015, o 04:45

Re: Smartfonowe granie

Post autor: deszcz »

Gram na tablecie w Open TTD i dla mnie jest zarąbiste. Trochę się różni od wersji przeglądarkowej, bo niektóre łańcuchy dostaw są uproszczone. Interfejs jest dostosowany do ekranu dotykowego, rozłożony na dwie ręce - dwie strony, niektóre elementy są naprawdę sprytnie rozwiązane. Denerwuje mnie tylko że jak nie trafię dworcem kolejowym w odpowiednie miejsce i próbuję go postawić gdzie indziej, to gra nie zapamiętuje wielkości tego dworca i proponuje mi wielkość 1x1. Wielkość lotniska, doków, dworca pojazdów mechanicznych pamięta, a kolejowego nie. W sumie jest to logiczne, bo prawdopodobnie pozostałe obiekty mają jedną możliwą wielkość dla danego ID (np. lotnisko małe, lotnisko duże, lotnisko międzynarodowe - zapisane jako osobne typy), a dworzec kolejowy może przyjmować dowolną wielkość z określonego zakresu, czyli pewnie ma ją podaną jako dodatkowy parametr, który nie jest zapamiętywany. Ale i tak jest super, zaskakująco dobrze działa. I mogę sobie w chwilach stresu włączyć i patrzeć, jak wszystko ładnie jeździ :roll:
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Cherryy »

Na smartfonie próbowałem grać w TTD, ale nie da się... zbudowanie głupiej linii kolejowej to droga przez mękę - dziesięć razy celuje się w kwadracik, żeby ułożyć jeden tor.
Since 2001.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Smartfonowe granie

Post autor: LLothar »

Cherryy pisze:Na smartfonie próbowałem grać w TTD, ale nie da się... zbudowanie głupiej linii kolejowej to droga przez mękę - dziesięć razy celuje się w kwadracik, żeby ułożyć jeden tor.
Takie same odczucia mam, nawet na Note 4 z rysikiem było ciężko. Musiałby byc tam system jak z Locomotion, gdzie było to bardzo ułatwione.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4319
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Turtles »

Czy serio nie ma czegos w stylu herosów na smartfony? Bez mikropłatności najlepiej...


W ogóle pykacie w coś?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Crowley »

Planszówki na komórce rzondzom. Ticket to Ride, Patchwork, Splendor, Pandemic, Neuroshima Hex, Race for the Galaxy...
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Piccolo »

A ja ostatnio sobie odpaliłem na telefonie grę Stranger Things. Zadziwiająco nie jest to zrobiona na kolanie, 5 minutowa, reklamówka drugiego sezonu ale całkiem rozbudowana gra zrobione trochę w stylu starych gier SNESowych. Każda postać ma swoją specjalną umiejętność, rozgrywka zapowiada się na długą i całkiem przyjemnie się w to gra jadąc do domu w SKM. Polecam :D.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Voo »

Ostatnio byłem na trochę nudnawym szkoleniu i zrobiłem coś czego normalnie nie robię czyli ściągnąłem na smartfona grę :D

http://www.mekorama.com/

https://youtu.be/vaSJyEDmgWA

Polecam - estetyczna i pomysłowa łamigłówka na kilka minut od czasu do czasu. Oczywiście na początku jest bardzo łatwo, potem powoli poziom się podnosi, czasem trafi się coś od czego można osiwieć ale ogólnie nie jest to coś od czego rzucimy fonem o ścianę. Dla ambitnych jest nawet kreator poziomów.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Gregor »

O, piszą w internetach, że klasyczne Doom i Doom 2 wyszły na androida. Może jakaś promocja będzie za jakiś czas

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Smartfonowe granie

Post autor: Voo »

Chyba po 2 latach przypomniałem sobie, przysiadłem i skończyłem Monument Valley. Rany boskie jaka klimatyczna, inteligentna i dopracowana gierka. Od razu kupiłem dodatek :D

Teraz jeszcze muszę mieć jakiś powód, żeby znowu posiedzieć w kolejce do lekarza.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
ODPOWIEDZ