Włamanie do Steam

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: boncek, Zolt

Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Włamanie do Steam

Post autor: DaeL »

Notka będzie bardzo lakoniczna - piszę ją na telefonie. Wszystko wskazuje na to, że ktoś zrobił steamowo ogromnego hacka, albo wystąpił jakiś dziwaczny bug. Anyway Steam potrafi zalogować ludzi do cudzych kont. Radzę pokasować informacje wrażliwe, odpiąć konta paypalowe i karty kredytowe oraz założyć steam guarda (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście).
Merry Christmas.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Włamanie do Steam

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No popatrz... Akurat przedwczoraj aktywowałem Steam Guarda, bo wkurzyło mnie blokowanie handlowania kartami dla Sir Artusa.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Włamanie do Steam

Post autor: ThimGrim »

Cache im się podobno pomieszało. I jak ktoś akurat był na stronie z zarządzaniem swoimi metodami płatności, to mogły mu się wyświetlić numery kont kogoś innego. Or sth. Ludzie są uczciwi i jest gwiazdka, nie przejmujmy się...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Włamanie do Steam

Post autor: Larofan »

Kurde na steamie nie byłem od 24.12 ... teraz mam kiepskie widoki żeby wejść i coś naprawiać - coś wiadomo więcej? Na reddicie płacz i zgrzytanie zębów ale mało konkretów
Awatar użytkownika
Bambusek
Pacman
Posty: 816
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:37

Re: Włamanie do Steam

Post autor: Bambusek »

Wygląda na to, że opanowali i wszystko działa znowu jak powinno
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Włamanie do Steam

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://www.pcgamer.com/warning-steam-is ... ffer_pcgfb

To nie był włam, tylko problem z konfiguracją. Czasami ładowały się strony generowane dla innych użytkowników. Zgodnie z ich polityką, nawet sam nie zobaczysz całego numeru swojej karty czy telefonu, więc nawet jak ktoś zobaczył twoją stronę, to żadnych wrażliwych danych nie powinno być widać.

Oczywiście jeśli ktoś wierzy w powyższy komunikat... ;)

Ja na szczęście nie mam podpiętej karty kredytowej, bo chyba bym w długi wpadał po każdej wyprzedaży...
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Włamanie do Steam

Post autor: Piccolo »

Na Reddicie pisali, że faktycznie nic się na koncie nie dało zmienić, więc to by potwierdzało to co pisali ze Steama, po prostu pomiędzy nami a głównymi serwerami Steam są jeszcze serwery Cache, które trzymają strony naszych profili, które są potem wyświetlane, ale TYLKO wyświetlane, podejrzewam, że do wprowadzania zmian na kontach mają jeszcze jakieś zabezpieczenia autoryzacji choćby po tym czy Id tego co chcemy zmieniać się zgadza z naszym kontem. Więc tak jak pisał Matthias, generalnie największy fuck up to, że ktoś mógł podejrzeć dane kontaktowe zupełnie obcej osoby.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Włamanie do Steam

Post autor: boncek »

Ja mam Steam Guarda od zawsze, więc za bardzo się tym nie przejmowałem prawdę powiedziawszy. Żadnego maila nie dostałem, więc nikt mi nic nie kombinował.
Obrazek
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Włamanie do Steam

Post autor: Larofan »

Steam guard to ten motyw z kodami na maila itd?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Włamanie do Steam

Post autor: SithFrog »

A nie na telefon?
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Włamanie do Steam

Post autor: boncek »

Ja mam na mail, można mieć na apkę. Apka chyba daje najwyższy stopień bezpieczeństwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Włamanie do Steam

Post autor: Piccolo »

Tyle, że w przypadku tego Fuck upu Steam Guard niewiele dawał bo to nie było nieautoryzowane logowanie na twoje konto, on wysyłał z serwera cache złe paczki z danymi profilu, przynajmniej tak to rozumiem.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
ODPOWIEDZ