Satellite Reign - duchowy następca Syndicate

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: boncek, Zolt

Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Satellite Reign - duchowy następca Syndicate

Post autor: Matthias[Wlkp] »

phpBB [video]


Gra nabiera rozpędu - od wersji 0.8 nazywają ją "beta", bo niby wszystko co miała mieć, już ma. Próbuję się nieco więcej dowiedzieć, jaki rozmach ma ta gra, ale zapowiada się nieźle.

Podoba mi się podział na klasy, grafika też nie najgorsza - ogólnie wygląda ładnie. Do tego jeszcze ten widok, do podglądania co się z czym łączy - rewelacja.

Gra nie jest oficjalną kontynuacją, ale mocno nawiązuje do oryginalnego Syndicate'a. Chyba nawet bardziej do Syndicate Wars, w które nie grałem, więc nie jestem pewny...
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Satellite Reign - duchowy następnca Syndicate

Post autor: zodi »

Chyba nawet bardziej do Syndicate Wars, w które nie grałem, więc nie jestem pewny...
To powinieneś nadrobić bo ekstra gra! grafika czy układ menusów w Satellite Reign rzeczywiście mocno wzorowany na Syndicate Wars! Ja już fapuje bo od lat czekam na kontynuację lub chociaż remake kultowego dzieła Bullfroga. Cieszę się tym bardziej, że już nie raz i nie dwa wydawało się, że coś takiego się ukaże...Pamiętam, że na starym forum taki temat zakładałem, ale było to tak dawno temu, że już nawet nie kojarzę jak się tamten, nieukończony finalnie, projekt nazywał.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Satellite Reign - duchowy następnca Syndicate

Post autor: LLothar »

Syndycate wars na GOGu za dolarow dwa pisiont

http://www.gog.com/game/syndicate_wars
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Satellite Reign - duchowy następnca Syndicate

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Stary Syndicate też... Curses...

Zodi, nie masz co fapować, bo gra juz jest. Teraz jest w fazie usuwania bugów i twórcy deklaruja, ze w Sierpniu/Wrześniu będzie gotowa.

Patrząc na historię update'ów, mniej więcej co miesiąc wersja idzie do góry o 0.1, więc jest to jak najbardziej realne.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Satellite Reign - duchowy następnca Syndicate

Post autor: Matthias[Wlkp] »

No to spróbowałem sobie pograć w Syndicate Wars i powiem szczerze - mam problem, żeby ogarnąć, co tam się dookoła dzieje. Strzelają kuźwa do mnie, krwawa jatka, ale jakoś się trzymam. Grafika jednak miażdży... Pierwszy Syndicate jeszcze jakoś wygląda, pomimo lat, ale niestety SW... masakra...
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Satellite Reign - duchowy następnca Syndicate

Post autor: LLothar »

Matthias[Wlkp] pisze:No to spróbowałem sobie pograć w Syndicate Wars i powiem szczerze - mam problem, żeby ogarnąć, co tam się dookoła dzieje. Strzelają kuźwa do mnie, krwawa jatka, ale jakoś się trzymam. Grafika jednak miażdży... Pierwszy Syndicate jeszcze jakoś wygląda, pomimo lat, ale niestety SW... masakra...
Bodaj F9 zmienia rozdzielczosc z 320x240 do 640x480.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Satellite Reign - duchowy następnca Syndicate

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jestem prawie pewny, że grałem na wyższej rozdzielczości (przynajmniej taka była w menu). To co mnie razi, to bardzo mała ilość shaderów (czy jakkolwiek inaczej zwanych "trójkącików", z których jest zbudowany model 3d), na co cierpią wszystkie wczesne gry oparte na modelach 3D, a nie sprite'ach). Stary Syndicate ma bardzo przyjemną i spójną grafikę.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Satellite Reign - duchowy następnca Syndicate

Post autor: zodi »

Matthias[Wlkp] pisze:No to spróbowałem sobie pograć w Syndicate Wars i powiem szczerze - mam problem, żeby ogarnąć, co tam się dookoła dzieje. Strzelają kuźwa do mnie, krwawa jatka, ale jakoś się trzymam. Grafika jednak miażdży... Pierwszy Syndicate jeszcze jakoś wygląda, pomimo lat, ale niestety SW... masakra...
Dlatego też legend nie należy budzić ze snu wiecznego ;) A przynajmniej ja wolę mieć je w pamięci jako wspaniałości i nie psuć tego obrazu odpalaniem ich teraz...
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Satellite Reign - duchowy następnca Syndicate

Post autor: Dragon_Warrior »

mają moją ciekawość, że tak powiem :P
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2667
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Satellite Reign - duchowy następca Syndicate

Post autor: zodi »

z tego co piszą w ostatnim CDA to dupy ani niczego innego nie urywa...
a szkoda :(
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Satellite Reign - duchowy następca Syndicate

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://www.metacritic.com/game/pc/satellite-reign

Zdecydowanie więcej głosów pozytywnych niż negatywnych. Nie jest to Wiesiek 3, ale bez przesady - dobry indyk, to dobry indyk. Ja i tak się czaję na jakąś solidną wyprzedaż świąteczną. Widziałem gameplaye i wygląda spoko. Poza tym gra będzie nadal rozwijana.
ODPOWIEDZ