Notebook- nowy by się zdał

... nie to, o czym myślisz

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Zolt »

Poszukuję laptopa do jakichś 2.300.

Przeznaczenie: net, office, przeglądanie zdjęć.

Ktoś ostatnio się orientował w lapkach? ;)
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: PIOTROSLAV »

do tego, to dowolny jaki kupisz będzie dobry
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Kalten »

Co to za jakieś dziwne procesory teraz w laptopach montują? Niby core i5, a taktowany zaledwie 1600 MHz :spy:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Pquelim »

powiedz, który model z numerkami. Bo ostatnio wyszła nowa generacja procków od Intela, które są nieco szybsze od poprzednich Ivy Bridge i one chyba właśnie mają niższe taktowanie zegarów.

Ale w ogóle dzisiaj cyferki przy GHz nie mają znaczenia - istotna technologia. W skrócie: i5 - tak; i7 - bardzo tak, i3 - nie.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Kalten »

Najczęściej widzę Intel Core i5-4200U, a dopiero w specyfikacji tego laptopa: LINK jest napisane, że rozkręca się do 2,6 GHz. Wszystkie i5 o tym oznaczeniu tak mają?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Pquelim »

tak. to są Haswelle, czyli właśnie nowa generacja. Generalnie opinie zbierają umiarkowane, od lekko pozytywnych, do lekko rozczarowanych. W każdym razie zapowiadali wielką labilność wydajności, a w praktyce niewiele się zmieniło.

Nie zmienia to faktu, że to obecnie najnowsze built-y procesorów, więc nie powinieneś się specjalnie opiniami martwić. Ten Dell, co go wysłałeś całkiem przyzwoity.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Kalten »

Będziemy celować w takim razie w to i5. Dzięki Pquelim :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

Z tego co czytałem to U przy procku znaczy, że dedykowany dla ultrabooków.

Kurde mi też się sypie laptop, karta graficzna chyba pada bo na ekranie pojawiają się dziwne pasy i całość się zawiesza, niezależnie od obciążenia.

Chciałbym jakieś 17 cali przede wszystkim z dobrą matrycą matową, ale też żeby grafika jakaś tam była w miarę... No i i5 w miarę sprawny. A na rynku tylko acer v3 722g z ujową matrycą albo typowo growy msi z też liną matrycą i dziwną klawiaturą...

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: PAiN »

ThimGrim pisze:(...) karta graficzna chyba pada bo na ekranie pojawiają się dziwne pasy i całość się zawiesza, niezależnie od obciążenia.
Możliwe że to taśma od LCD się przełamała i jedynie ona wymaga wymiany. Zakładam że obraz 'skacze' jak ruszasz matrycą, si?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

A to faktycznie musze sprawdzić, bo nie próbowałem.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Ps. Nie wiem, ja tam żadnych taśm nie widzę :P. Co najwyżej kabel od monitora. W każdym razie muszę poczekać aż mi się to znowu zdarzy aby spróbować wyginanie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: PAiN »

Musiałbyś rozkręcić obudowę matrycy i pewnie palmrest wraz z klawiaturą.

Jeden przewód będzie zasilający, drugi zaś to taśma która przechodzi w przewód/ody. Zakładam że w okolicach zawiasów na zgięciu mogły się uszkodzić. Cóż to za laptop?
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

Toshiba A 300 15-b

Strasznie ujowo się go rozkręca, ale robiłem to x razy, z tym że max do wyjęcia płyty głównej żeby wyczyścić wiatrak karty graficznej.

Dzisiaj taki numer też zrobiłem (tzn. w zasadzie bez czyszczenia, tylko żeby się przyjrzeć co tam może nie hulać) i na razie nie doświadczyłem takiego ekranu, ale przypuszczam, że to raczej kwestia czasu niż tego, że jakiś kabel poprawiłem (bo nic nie poprawiłem :P).

Tutaj możesz zerknąć na to jak to wygląda

https://plus.google.com/photos/11582494 ... qmd9NOoyQE

na którymś tam zdjęciu widać wypięty kabel od matrycy (biały obok okrągłego głośniczka), który dalej wchodzi w zawiasy właśnie. Ale tam się nigdy nie dostawałem, nawet nie wiem jak, bo jak na oko mi tam śrubek brakuje albo jakiś elementów, które można rozkręcić... :P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
MajinFox
Bookworm
Posty: 183
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:00
Kontakt:

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: MajinFox »

Zbiera mi się na kupno nowego notebooka. Mam Toshibę A300 1ED od 2009 roku. Nadal dobrze się sprawuje, ale przyszedł czas wymiany.

Poszukiwałem:
- 8GB RAM
- 17''
- minimum 500GB dysku twardego
- 4 rdzenie
-maksymalnie 2100zł

Do:
- World of Tanks
- oglądania filmów
- pracy
- możliwości zainstalowania nowszych gier, i druga sprawa możliwość zagrania w nie (np. Watchdogs, czy Thief?)


Wyszukałem coś takiego: http://acer.strefamarek.allegro.pl/lapt ... -win8.html#

I teraz moje pytanie, spełni moje wymagania? Czy te bebechy są ok? Lepiej zainwestować w coś lepszego? W co?
UWAGA!!! WAŻNE
Właśnie nabiłem sobie kolejnego posta, proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dziękuję.

http://majinfox.blogspot.com/

http://przegralem-zycie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 266
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: PAiN »

Thim, ta Toshiba ma tylko jedną taśmę: http://allegro.pl/nowa-tasma-kabel-matr ... 41819.html Pozostałe kable jakie mogą tam się znaleźć to zapewne coś od kamery bądź antenki wifi.

Zacząłbym od wymiany tego, gdyż w większości przypadków kabel się na zagięciach umałuje. W przypadku innych modeli, slot przy matrycy się rozrywa bądź wtyczka od taśmy się po prostu wypina.

Jeśli zaś chodzi o dostanie się do matrycy. Większość lapków ma wszystkie elementy elastyczne i zaclipowane, zatem otwarcie przy odrobinie siły winno się udać. Gorzej jeśli producent użył jakiegoś kleju by uszczelnić/zabezpieczyć dojście do matrycy ;)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Matthias[Wlkp] »

MSI ma stosunkowo tanie lapki z dedykowaną kartą graficzną (bez takiej chyba ani rusz z nowszymi grami). A musi być koniecznie laptop? Jak szukałem dla siebie następcy mojego lapka i przeanalizowałem, jak często korzystałem z jego mobilności, to kupiłem stacjonarkę i podłączyłem do TV w salonie.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

PAiN pisze:Thim, ta Toshiba ma tylko jedną taśmę: http://allegro.pl/nowa-tasma-kabel-matr ... 41819.html Pozostałe kable jakie mogą tam się znaleźć to zapewne coś od kamery bądź antenki wifi.

Zacząłbym od wymiany tego, gdyż w większości przypadków kabel się na zagięciach umałuje. W przypadku innych modeli, slot przy matrycy się rozrywa bądź wtyczka od taśmy się po prostu wypina.

Jeśli zaś chodzi o dostanie się do matrycy. Większość lapków ma wszystkie elementy elastyczne i zaclipowane, zatem otwarcie przy odrobinie siły winno się udać. Gorzej jeśli producent użył jakiegoś kleju by uszczelnić/zabezpieczyć dojście do matrycy ;)

Ale ja już nie wiem czy to matryca, bo dzień temu znowu mi się to zrobiło i przy ruszaniu ekranem nic się nie działo, nic się nie przesuwało itd. Do tego najpierw wyskoczył mi bluescreen z jakimś błędem, a czasami jest po prostu tak, że się system "laguje", tak że mysz zaczyna skakać i nic się nie da robić ale po dłuższej chwili wszystko wraca do normy... :-P

W każdym razie mam screena tego ewenementu to później wrzucę. Generalnie paski przymują kolor tła; tego co akurat było wyświetlane.

W każdym razie dzięki za link do taśmy, w razie czego mogę spróbować, choć coś czuję, że tę część trzymającą taśmę będzie się tylko dało otworzyć, bo producent nie przewidział zamykania. Ale od czego jest superglue? ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
MajinFox
Bookworm
Posty: 183
Rejestracja: 5 maja 2014, o 19:00
Kontakt:

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: MajinFox »

Matthias[Wlkp] pisze:MSI ma stosunkowo tanie lapki z dedykowaną kartą graficzną (bez takiej chyba ani rusz z nowszymi grami). A musi być koniecznie laptop? Jak szukałem dla siebie następcy mojego lapka i przeanalizowałem, jak często korzystałem z jego mobilności, to kupiłem stacjonarkę i podłączyłem do TV w salonie.

Sprawdziłem te MSI. I mam kolejne pytanie: lepiej 4 rdzenie 1,3 Ghz, czy 2 rdzenie 2,5 Ghz? Bo karta graficzna w MSI rzeczywiście na plus.
UWAGA!!! WAŻNE
Właśnie nabiłem sobie kolejnego posta, proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy. Dziękuję.

http://majinfox.blogspot.com/

http://przegralem-zycie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

Te msi, g60, czy costam, w każdym razie chyba wszystkie mają strasznie zjebaną klawiaturę. Nie ma prawego alta a za to są dwa takie same klawisze /
Nie rozumiem jak się na tym pisze. :-P

A i7 i jakaś tam karta graficzna to bottleneck gotowy i do tego strasznie się pewnie grzeją. Ja bym brał i5. 4200m chyba teraz wszędzie montują.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Sprawdź, czy faktycznie będziesz wykorzystywać te dodatkowe rdzenie. Jeśli nie, to lepiej mieć szybkie rdzenie. Poza tym podaj dokładnie, co do czego porównujesz - AMD wyciąga czasem ponad 4Ghz bez overclockingu co nie zawsze się przekłada na wydajność.

Nie jestem miłośnikiem MSI, ale jeśli ktoś ceni sobie wydajność ponad jakość wykonania klawiatury, ekranu itd, to jest to opcja. Ja swego czasu dokonałem podobnego wyboru (Asus X71VN - arcy-ch* monitor i popaprany numpad...).
Awatar użytkownika
Yggor
Ortograf z wyboru
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2014, o 23:58

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Yggor »

Chyba nadszedł ten moment, że szukam nowego laptopa, mój stary laptop ma już siedem lat i kiepsko sobie radzi. Ponieważ mam peceta w domu, to szukam czegoś przede wszystkim mobilnego, lekkiego, ale żeby dało się na tym wygodnie napisać dłuższy tekst. Wymagania dodatkowe: od czasu do czasu potrzebuję na nim zrobić coś w cadzie/photoshopie, ale raczej rzeczy proste.

Pewnie ktoś powie, że lepiej tablet, niż laptopa i... jestem otwarty na propozycje. Jeśli będzie coś porównywalne cenowo, to chętnie zobaczę. Aha, co do ceny, to nawet nie wiem, ile teraz laptopy kosztują i ile na to szykować. Poszukuję czegoś za rozsądną cenę po prostu :P
Yggor.
Awatar użytkownika
Yggor
Ortograf z wyboru
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2014, o 23:58

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Yggor »

Nikt już laptopów nie kupuje? ;)
Yggor.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

Jak ma się wygodnie pisać to przydałaby się pełna klawiatura, a więc nieschodzenie poniżej 15 cali.

Mi się ostatnio podobają acery, np.

http://www.x-kom.pl/p/187063-notebook-l ... t750m.html

Ten waży 2 kg, to tak a propos mobilności.
A w ogóle to w Google wpisz "polecane laptopy" forum PC format. Temat z laptopami z każdej półki cenowej, z nastawieniem na pracę/rozrywkę. Aktualizowany co miesiąc.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1131
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: hat »

Mój leciwy Sony Vaio powoli zmierza do krainy wiecznych łowów, toteż pora na nowego lapka. Nie mam zbyt wielkich wymagań, ekran 17 cali, dysk co najmniej 750 giga i żeby nie był czarny (to ostatnie od żony :D ). Grać na nim nie mam zamiaru, od tego są konsole :P . Cena to maks 2500 zł, w sumie to może ktoś napisze czego się wystrzegać, jakie firmy są be i lepiej trzymać się od nich z daleka. Tak wstępnie rozważam coś od Della albo HP, bo Sony z którego jestem bardzo zadowolony już chyba wycofało się z produkcji komputerów.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

Najwięcej 17 w tym przedziale cenowym ma chyba Lenovo. Osobiście nic do tej firmy nie mam, ale brat, który kupił lapka lenovo, miał problem z serwisem (zresztą nadal ma, ale szpara w laptopie nie jest jakaś bardzo uciążliwa :P).

W każdym razie, z lenovo polecają na polecanelaptopy np. tego lapka:

lenovo z710

tu jest w matrycą w full hd FULL HD KURWA

tylko, że czarny jest z wierzchu, a nie wiem dokładnie gdzie nie ma być czarny, czy wszędzie czy tylko wewnątrz? :P

Natomiast dużo pozytywów słyszałem o serwisie Della, naprawa w domu itd. Choć oczywiście najlepiej byłoby nie musieć korzystać z niej w ogóle... :P

I Dell jest np. taki:

dell 5737

Chyba, że szukasz jakiejś 17 ale matowej, w tej cenie będzie trudniej coś znaleźć. W sumie, to nie wiem czy w ogóle coś jest...

Ps. Samsung chyba sie wycofał z rynku laptopów w Europie. A każdy model MSI ma zrypaną klawiaturę, tzn. dziwnie poprzesuwane klawisze. Klawisz | jest podwójny - jeden obok spacji, a drugi normalnie nad enterem :P. Dlatego przy pisaniu polskich liter (używaniu prawego alta) może to być uciążliwe, ale pewnie i do przyzwyczajenia...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1131
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: hat »

Dell wygląda fajnie, szkoda tylko ze nie ma systemu. W sumie sprzęty od Della robią dobre wrażenie, na oko wyglądają dość solidnie.
Wpadło mi w oko coś z niższej półki http://allegro.pl/czerwony-laptop-hp-pa ... 69554.html z procesorem od AMD
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Jutsimitsu »

Dobra, nie udzielałem się bo czasu nie mam za bardzo, ale: NIE HP! Chyba że lubisz ryzyko ;)
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Odp: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

hat pisze:Dell wygląda fajnie, szkoda tylko ze nie ma systemu. W sumie sprzęty od Della robią dobre wrażenie, na oko wyglądają dość solidnie.
Wpadło mi w oko coś z niższej półki http://allegro.pl/czerwony-laptop-hp-pa ... 69554.html z procesorem od AMD
To jest mit, że czerwone laptopy są szybsze od czarnych! ;)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Mithrandir
zielony
Posty: 295
Rejestracja: 5 maja 2014, o 14:36

Re: Odp: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Mithrandir »

Lenovo - absolutnie odradzam.

Współczynnik cena - wydajność niby świetne, ale kosztem jakości i serwisu. Moj brat kupił i od początku były problemy, 2x był na gwarancji, ostatnio poszedł po raz 3ci, miesiąc przed końcem gwarancji przestał działać bluetooth i sypał się RAM. Dostał odp., ze laptop ma uszkodzenia mechaniczne wynikające z nieprawidłowego użytkowania i ma płacić 700zl za wymianę obudowy.. Problem w tym, ze brat dba o sprzet jak o rękę, w momencie wysyłki "mechanicznie" laptop był w stanie idealnym. I weź tu się teraz kłóć, szczególnie że serwis w Niemczech..

Pamiętajcie żeby ZAWSZE obfotografować sprzęt przed wysyłką do serwisu, choc to i tak nie daje gwarancji spokoju:/
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Kalten »

O kurde, teściowa ma od pół roku Lenovo. Mam nadzieję, że się nie popsuje.

Ja mam od trzech lat Della. Po pięciu miesiącach padł dysk. Myślałem, że pożegnam się z laptopem na co najmniej 2 tygodnie. Zadzwoniłem do serwisu i ku mojemu zdziwieniu pan po drugiej stronie grzecznie mnie wysłuchał co się dzieje i że podejrzewam zgon dysku. Potem przysłał do mnie do domu serwisanta, który wymienił padniętego twardziela na miejscu. Cała operacja od mojego telefonu do wymiany HDD trwała ze 3 czy 4 dni. Chyba już nie kupię laptopa innej firmy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Pquelim »

Lenovo w tym momencie przejęło na rynku rolę, która kiedyś odgrywał Acer - tych lapków jest jak psów i większość to najtańsze brandy. Nie do pomyślenia było jeszcze 5 lat temu, żeby w przedziale 1500-2000 Lenovo miało tyle kompów w ofercie. Kiedyś mega solidna subfirma IBM-a, teraz to nalzeży to jakichś tajwańczyków czy chinoli.
Także ja przed Lenovo bym się wzbraniał.

Mam HP, kupiony dwa lata temu - działa bez zarzutu. Oczywiście wydajność mu spadła, jak to w notebooku, ale np bateria wytrzymuje 3,5h w przeglądaniu, na idle'u to nawet i 5 może stać. Jestem bardzo zadowolony.
A hattori na Twoim miejscu obczaiłbym jakiegoś Della, bo Asusy też awaryjne (3 Asusy wśród moich znajomych w ciągu ostatnich 3 lat, żaden już nie jest sprawny), a więcej alternatyw nie ma.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Odp: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

Mithrandir pisze:
Pamiętajcie żeby ZAWSZE obfotografować sprzęt przed wysyłką do serwisu, choc to i tak nie daje gwarancji spokoju:/
Nie chciałem się rozpisywać, ale skoro o tym wspomniałeś, to właśnie u brata był ten problem, że jak nawet obfotografował i napisał do serwisu "po prawej stronie" to mu odesłali lapka i odpowiedzieli, że nic nie widzą po lewej stronie... :D Także, jak miał szparę w laptopie, tak ma nadal...

Widzę więc, że nie jestem jedyny w ocenie Lenovo.

PS. Ojciec jakieś 1,5 roku temu kupił hp 17 matową i nie narzeka. Ale o HP też czytałem, że mają się podzielić na h i p więc zakup lapka tej firmy też może być ryzykowny... :-P

Hat:

Bierz jakiegoś Della, bo chyba nic lepszego nie znajdziesz. No może jakiś Asus albo toshiba...
Ostatnio zmieniony 7 października 2014, o 12:24 przez ThimGrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: PIOTROSLAV »

damn... a ja naiwny myślałem, że Lenovo to mega fajna firma i robiła dobre kompy.
Thinkpada R45i używałem tak długo aż się ze starości nie posypały mostki przy procesorze.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
hat
zielony
Posty: 1131
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:59

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: hat »

Dzięki za wszystkie światłe rady, wygląda że na placu boju pozostał już tylko Dell. Pora zacząć polowanie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
boncek
Wielki Pan Bonzo
Posty: 3988
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:38

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: boncek »

Asusa odradzam, bo mają beznadziejny support, choć akurat serwis całkiem ok. Nie zmienia to faktu, że od początku miałem problemy z zasilaniem USB, którego mi nie naprawili. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

Jak myślicie, dałoby się w coś pograć na takim Dellu?

5737 i7-4500U 8GB FHD HD8870M 17 cali mat
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: SithFrog »

W sapera na pewno. Pewnie pasjans też ale już nie ten w wersji Pająk.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Gregor »

Kup sobie prawdziwy komputer, Thim, a nie laptopy sraptopy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Jutsimitsu »

Przez jakiś czas raczej tak. Ostatnie generacje kart graficznych mają całkiem niezłe osiągi. Znaczy nie są aż tak wykastrowane w porównaniu do stacjonarnych. No ale to nadal laptop i tak maks 3-4 lata będziesz mógł na nim pograć, ale na ultra to raczej nie.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

Dobra, widze, ze tu sami specjalisci. :)
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: SithFrog »

Szukaj/czekaj na te nowsze mobilne nVidie. Mocniejsze od radków, żrą połowę tego prądu co AMD/ATI.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Pquelim »

ThimGrim pisze:Jak myślicie, dałoby się w coś pograć na takim Dellu?

5737 i7-4500U 8GB FHD HD8870M 17 cali mat
spokojnie. HD8870 to takie nowsze moje, a ja gram w Last Lighta na wysokich. Wiadomo, ze nie wszystko pójdzie płynnie ale pograć - pograsz.
bardziej bym sie martwil i7 U, bo te niskonapięciowe procesory nigdy do mnie nie przemawiały.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Odp: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

Pquelim pisze:
ThimGrim pisze:Jak myślicie, dałoby się w coś pograć na takim Dellu?

5737 i7-4500U 8GB FHD HD8870M 17 cali mat
spokojnie. HD8870 to takie nowsze moje, a ja gram w Last Lighta na wysokich. Wiadomo, ze nie wszystko pójdzie płynnie ale pograć - pograsz.
bardziej bym sie martwil i7 U, bo te niskonapięciowe procesory nigdy do mnie nie przemawiały.
No ale mi właśnie chodzi o procesor, a nie kartę graficzną, bo ta, jak na lapka, jest w miarę ok.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Pquelim »

powiem tak - wolę i5 niż i7U. Osiągi niby maja porównywalne, ale wprowadzenie tych procesorów jest dla mnie typowym chwytem marketingowym. Kumpel kupił sobie Asusa, modelu nie pomnę ale takiego płaskiego, lekkiego. Wszystko fajnie, procesor i7U własnie, ze niby mniejszy pobór mocy konieczny, bo bateria ma ograniczenia ze wzgledu na konstrukcje laptopa. No i efekt jest taki, ze po roku jego Asus trzyma 1-1,5h na przegladaniu Internetu, a moj hapek za 5 stów mniej dwa lata temu do dzisiaj trzyma luźne 3,5 godziny.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Dogy
Konsolowiec
Posty: 894
Rejestracja: 5 maja 2014, o 20:40

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Dogy »

Mama szuka służbowego laptopa (biblioteka), do 3000zł (No max 3200zł).
Z Windows 7 najlepiej i pakietem Office. Matryca 15,6 najlepiej. Pomożecie?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: SithFrog »

Kupiłem żonie tego:

http://www.x-kom.pl/p/204239-notebook-l ... f840m.html#

Co prawda niestety Win8 ale jakoś się przyzwyczaja. Poza tym rewelacja; dzięki SSD jak na tę cenę - super szybki.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: ThimGrim »

Jak dla mnie: albo Asus albo Dell. i3 pewnie wystarczy. Natomiast przydałby się dysk ssd, a w full hd czy hd+ bym się nie pchał. No i chyba matowy ekran. Ale matowych Delli z dyskiem SSD do takiego pułapu cenowego chyba nie ma, to zostaje Asus.

I wtedy np.

http://www.x-kom.pl/p/187290-notebook-l ... gt840.html

Chyba, że mamy gdzieś SSD i wtedy:

http://www.x-kom.pl/p/204497-notebook-l ... ro64x.html

A jak mamy gdzieś HDD i matowy ekran to:

http://www.komputronik.pl/product/21209 ... 2YDND.html

Ale Hpeki też można fajne znaleźć. I ich chyba najwięcej jest z matowym ekranem.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Yggor
Ortograf z wyboru
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2014, o 23:58

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Yggor »

Odgrzebuję, to już jednak najwyższy czas na nowego laptopa.
Ponieważ mam Della który wytrzymał te siedem lat, to przede wszystkim rozglądam się za Dellem.

Jako że mam dość dobry i jeszcze nie tak stary stacjonarny, to laptopa potrzebuję głównie do rzeczy mobilnych, których jednak nie zrobię na tablecie. Byłoby dobrze, żeby poszedł na nim autocad/photoshop/3dstudio ale nie potrzebuję fajerwerków - do tego mam stacjonarny.

Na szybko takie dwa modele przykuły moją uwagę:

http://www.komputronik.pl/product/24818 ... _445_.html

ale tu minus to brak full hd

http://www.komputronik.pl/product/25851 ... _227_.html

tutaj pytanie, czy ktoś miał okazję pracować na takich zestawach 2w1 i czy to jest coś warte? Bardzo mnie intryguje ten dotykowy ekran z rysikiem.

oba kosztują tu tyle samo i to jest mniej więcej tyle, ile planowałem wydać. Chętnie przyjmę wszelkie uwagi i pomysły! :)
Yggor.
Awatar użytkownika
Yggor
Ortograf z wyboru
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2014, o 23:58

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Yggor »

Nikt, nic? ;)
Yggor.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Ja się kiedyś napalałem na takiego Dellowego Flippera, ale ostatecznie kupiłem stacjonarkę... ;)

IMHO na CAD-y i inne 3D, to grafika powinna być lepsza, niż zintegrowana, chociaż jak jakiś czas temu jechałem jeszcze na Intelu HD 4600 (desktop!) to jakoś szło.

Masz jakiś limit kasy? Jeśli nie, to może Surface Pro... ;)

EDIT: Zwróć uwagę, że ten pierwszy Dell ma procek starszej generacji.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Notebook- nowy by się zdał

Post autor: Matthias[Wlkp] »

http://configure.dell.com/dellstore/con ... cs=cabsdt1

Tak na szybko z Kanadyjskiego Della (Polski nie ma sensownej wyszukiwarki :P). Osobiście bym raczej poświęcił rozdzielczość, ale zachował lepszą grafę, niż odrwotnie. Bardzo długo korzystałem z 17" lapka z matrycą 1400 i nie cierpiałem.
ODPOWIEDZ