Prawo

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: boncek, Zolt, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Prawo

Post autor: Zolt »

znowu sukces!
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Prawo

Post autor: Matthias[Wlkp] »

By żyło się lepiej!
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prawo

Post autor: SithFrog »

Pam pam pa ram pam ;)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ykowi.html

I jeszcze:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/radio-ze ... wki/ehgnlm

Czyli co? Kilometrówki bierze się za faktyczne przebiegi czy za ewentualne przebiegi? Bo jak za faktyczne to ładne orzeczenie. Zakładamy, że tyle jeździli co deklarowali i jest git ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prawo

Post autor: SithFrog »

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/5-lat ... rki/w1pv57

5 lat za zgwałcenie 2-latki. Mój kraj, taki piękny...
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Prawo

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Maksymalna kara - 12 lat... ręce opadają...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prawo

Post autor: Razorblade »

:bugeye:
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prawo

Post autor: ThimGrim »

Może była wyrośnięta jak na swój wiek?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prawo

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
5 lat za zgwałcenie 2-latki. Mój kraj, taki piękny...
Hmmm...
http://www.polskatimes.pl/artykul/38437 ... ,id,t.html
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prawo

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:
5 lat za zgwałcenie 2-latki. Mój kraj, taki piękny...
Hmmm...
http://www.polskatimes.pl/artykul/38437 ... ,id,t.html
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prawo

Post autor: SithFrog »

Widzę Thim. Nie musisz wklejać dwa razy. Widzę jak desperacko próbujesz być kontrowersyjny i zabawny, ale czasem po prostu nie wychodzi. Odpuść.
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prawo

Post autor: ThimGrim »

SithFrog pisze:Widzę Thim. Nie musisz wklejać dwa razy. Widzę jak desperacko próbujesz być kontrowersyjny i zabawny, ale czasem po prostu nie wychodzi. Odpuść.
Wat? I wyborca Korwina mi to mówi? O_o wstawiłem to bo jeden gość dostał 5 lat za gwałcenie dziecka, a drugi podobny wyrok za gwałcenie cielaka (tzn. niezupełnie) - i w ten sposób to Ja jestem kontrowersyjny? Czy może po prostu stałeś się czuły na wyrośnięte dwulatki?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prawo

Post autor: SithFrog »

Wyrośnięte dwulatki. Takim jestem hipokrytą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prawo

Post autor: Razorblade »

SithFrog pisze:Wyrośnięte dwulatki. Takim jestem hipokrytą.
Stary... sama chciala i na bank go prowokowala... nie wiedziales?
Awatar użytkownika
snt
złoty
Posty: 2141
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:41

Re: Prawo

Post autor: snt »

All you need is pork!
Pork.
Pork is all you need...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prawo

Post autor: SithFrog »

http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/policja- ... 39792.html
Zarzut rozboju oraz ciężkiego uszkodzenia ciała, w wyniku którego doszło do śmierci 15-letniej Wiktorii z Krapkowic, usłyszał 17-latek z Gogolina (woj. opolskie).
[...]
- Obecnie mogę jedynie ujawnić, że nieletnia już nie żyła kiedy jej ciało zostało umieszczone w zbiorniku przepompowni. Przestępstwo rozboju i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jest zagrożone karą do 12 lat więzienia - dodała Sieradzka.
Nie wierzę...
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prawo

Post autor: Razorblade »

Spoko... dalej dodala ze te 12 jak nie znajda sie okolicznosci lagodzace :bugeye:

Tak, miasto w ktorym sie wychowalem i wojewodztwo w ktorym mieszkam... slodko...
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5048
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Prawo

Post autor: Zolt »

ale działał z zamiarem rozboju, a nie zabójstwa, więc spoko. Jak pójdę do banku założyć konto i okaże się, że przypadkowo go obrabuję, to też mi mniejszy wymiar dadzą?
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
#sgk 4 life.
Old FŚGK number is 12526
MISTRZ FLEP EURO 2024 :cool:
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prawo

Post autor: Razorblade »

Zolt pisze:ale działał z zamiarem rozboju, a nie zabójstwa, więc spoko. Jak pójdę do banku założyć konto i okaże się, że przypadkowo go obrabuję, to też mi mniejszy wymiar dadzą?
Jeszcze dostaniesz premie wszak chciales konto zalozyc ;)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prawo

Post autor: Turtles »

Dla mnie to jest bzdura. Zabójstwo w zamiarze ewentualnym jak nic.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prawo

Post autor: Razorblade »

Turtles pisze:Dla mnie to jest bzdura. Zabójstwo w zamiarze ewentualnym jak nic.
Nie wiem co to znaczy ale jak juz rzuff tak twierdzi to zarzut musi byc na prawde z dupy...

Choc mam nadzieje ze to zarzut na ktory maja twarde dowody nie do ruszenia i kolekcjonuja reszte zeby to "rozszerzyc", a ten jest taki zeby go sad nie wypuscil...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prawo

Post autor: SithFrog »

Turtles pisze:Dla mnie to jest bzdura. Zabójstwo w zamiarze ewentualnym jak nic.
Takich prokuratorów nam potrzeba!
Obrazek
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prawo

Post autor: Turtles »

W ogóle, dlaczego kurde policjanci, którzy zbierają tgo chłopaka mają kominiarki? Serio, dlaczego w Polsce każdy policjant musi mieć kominiarkę na sobie? Jak mnie to denerwuje. Jak się swojej pracy wstydzą to niech zmienią.


Rzr - zamiar ewentualny to taki, że zabójstwo nie jest twoim celem, ale godzisz się że zabijesz. W ogóle nie rozumiem, co ta prokurator mówi. Jakbyśmy żyli w amerykańskim serialu, gdzie trzeba iść na układ ze sprawcą i liczyć na jego przyznanie, zamiast iść do sądu z nieobliczalnym jury. Tyle, że oni i tak idą do sądu, sąd (AFAIR) może sobie zrobić co chce generalnie, nawet sam zmienić kwalifikacje czynu...
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5637
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Prawo

Post autor: LLothar »

Turtles pisze:Jak mnie to denerwuje. Jak się swojej pracy wstydzą to niech zmienią.
To jest raczej kwestia bezpieczenstwa niz wstydu. Chciałbyś mieszkać na osiedlu z wielkiej płyty, gdzie każdy dres wie, że jesteś z prewencji?
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prawo

Post autor: Turtles »

To nie trzeba kamery na aresztowania brać. Ja nie wiem czy to prewencja jest. A przepraszam, krawężnik też powinien maskę nosić, żeby mu koledzy z podwórka nie dokuczali po robocie?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prawo

Post autor: ThimGrim »

Szczerze, to też tego wyroku nie rozumiem, ale wydaje mi się, że cośtam (dowody) po prostu jeszcze zbierają, choć z drugiej strony nie bardzo wiem czego w takim razie jeszcze potrzebują do zamknięcia gościa na całe życie. Chciał ją tylko tak kamieniem ogłuszyć, ale przypadkiem zmasakrował ciało...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prawo

Post autor: SithFrog »

ThimGrim pisze:Szczerze, to też tego wyroku nie rozumiem
Easy, easy, to na razie zarzut i kwalifikacja. Do wyroku, na szczęście, jeszcze daleko. Jakby to był wyrok to by sędziemu chałupę spalili :P
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5832
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Prawo

Post autor: ThimGrim »

Oj tam.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Prawo

Post autor: Voo »

W ogóle, dlaczego kurde policjanci, którzy zbierają tgo chłopaka mają kominiarki? Serio, dlaczego w Polsce każdy policjant musi mieć kominiarkę na sobie? Jak mnie to denerwuje. Jak się swojej pracy wstydzą to niech zmienią.
Oj stary, pomyśl. Widziałeś kiedyś mundur + kominiarkę? U kogoś innego niż antyterrorysta?

Nie. Bo policjant w mundurze występuje "oficjalnie", możesz sobie nawet do niego podejść jak jest na służbie i mu fotkę pstryknąć albo nagrać na komórkę. Nie ważne czy się wstydzi, czy mu się to podoba czy nie albo czy się "boi lumpów z osiedla"

Natomiast kominiarki przed kamerami zakładają kryminalni, żeby na drugi dzień nadal mogli pozostawać anonimowi i nie mieć na czole wypisane "policjant". Z tego samego powodu dla którego jeżdżą cywilnymi samochodami a broń noszą pod ubraniem.


To kopie:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l#MTstream
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prawo

Post autor: Turtles »

No Voo, a po co antyterrorystom? Kominiarki mają sens wyłącznie dla operacyjnych. Jak Twój zawód polega na wywalaniu drzwi i skuwaniu mieszkańcow to nie rozumiem po co kominiarka. Jak idziesz do mieszkania aresztować chłopaka to nie wiem po co kominiarka.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Prawo

Post autor: Voo »

Antyterrorystom po to, że oni akurat wchodzą czasami po naprawdę grubych zbirów i ich anonimowość jest akurat potrzebna ze względów bezpieczeństwa ich i ich rodzin. Dwa, że często działają po ciemku więc maskują twarze. Ale najbardziej chyba po to, żeby ...straszyć. Wyobraź sobie, że jestem gnojem z giwerą pod poduszką, trzema wyrokami na koncie za rozboje a przed chwilą strzeliłeś sobie solidną działkę dla animuszu. I nagle twoje drzwi wylatują z futryną, wybucha granat hukowy a do domu wpadają ubrani na czarno kolesie w maskach na twarzy.

Po tego chłopaka sądząc po zdjęciu pojechali po prostu policjanci kryminalni, wiedzieli, że pewnie będą robione fotki do prasy więc wzięli kominiarki, z powodów wyjaśnionych wcześniej.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Prawo

Post autor: Crowley »

All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Prawo

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Chyba przestanę się dziwić hasztagom #rapeculture... Rok upokorzenia przed sądem i wyrok taki, jakby go nie było...
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Prawo

Post autor: SithFrog »

Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prawo

Post autor: Razorblade »

6.00 antyterrorysci, wiezienia bez wyrokow - do tego dojdzie jak Duda wygra! Tak jak w 2012! Oh wait... ;)

Co do samego tematu to rece mi opadaja. Nie da sie wystapic w tej sprawie do Strasburga czy gdzies? Wtf?
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Prawo

Post autor: Piccolo »

Wczoraj usłyszałem o dziwnej sytuacji, ktoś może mi wyjaśni czy tak jest faktycznie.
Znajoma opisała mi sytuację kogoś, kto nie może podać np. na LinkedIn uczelni, do której uczęszcza, bo to prywatna uczelnia i jego ojciec, aktualnie płacący alimenty, przestałby je płacić. Co więcej mógłby złożyć pozew przeciwko swojemu synowi, żeby to syn mu płacił te alimenty. Czy serio w naszym prawie jest taka możliwość? Czy to jest normalne jeżeli chodzi o przepisy dotyczące alimentów z grubsza w większości państw czy jest to element głównie polskiego prawa?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Prawo

Post autor: Voo »

Chodzi o to czy rodzic może dochodzić alimentów od dziecka? Tak, były takie sprawy nawet opisywane w prasie. Pewnie znajdziesz w google. Nawet dość skrajne przypadki jak tatko, którego dziecko nie widziało pół życia. Jednakże to dziecko musi już mieć źródło utrzymania a rodzic być w trudnej sytuacji życiowej. Nie jestem prawnikiem więc niczego więcej się ode mnie nie dowiesz :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Yggor
Ortograf z wyboru
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2014, o 23:58

Re: Prawo

Post autor: Yggor »

Po 26 roku życia najwcześniej
Yggor.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Prawo

Post autor: Piccolo »

Ok a kwestia tego, że alimenty odpadają bo dziecko jest w prywatnej szkole? Rozumiem, że to też jest związane z tym, że skoro już ma kasę na prywatną uczelnię to alimenty go nie obowiązują?
Głupie to strasznie moim zdaniem.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Yggor
Ortograf z wyboru
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2014, o 23:58

Re: Prawo

Post autor: Yggor »

Rozumiem na logikę, że to mógłby być jakiś argument (przed sądem), żeby obniżyć alimenty, ale to już pytanie do prawników siedzących w temacie.
Yggor.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Prawo

Post autor: Razorblade »

Uczy sie w prywatnej szkole DZIEKI alimentom... wiec jakas bzdura imho...


Turtles pomoz! :)
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Prawo

Post autor: Counterman »

Ja nie wiem, czy Rzuff będzie chciał się dotknąć tematem choćby 2 metrowym kijem w rękawiczce, bo prawo i alimenty to kiepskie połączenie w Polsce. ;P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Prawo

Post autor: Piccolo »

Miałem właśnie nadzieję, że Rzuff tu wbije i rozjaśni sytuację, bo o ile zrozumiałbym jeszcze, że dziecko się wypięło na rodziców, ma ich kompletnie w dupie, oni go wychowywali pół życia i teraz klepią biedę, tak w tym przypadku ojciec odszedł, wyjechał do Włoch, tam ma nową rodzinę a już jeden pozew o Alimenty składał do tego gościa i ten chyba ledwo się wybronił, a aktualnie boi się odcięcia od alimentów i drugiego pozwu jakby wyszło, że nie studiuje na państwowej.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Prawo

Post autor: DaeL »

Dobra, najpierw rozkmińmy temat alimentów płaconych przez dziecko rodzicowi.

Aby powstał obowiązek alimentacyjny po stronie dziecka, muszą pojawić się dwie przesłanki:
1. Niemożność zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb przez rodzica/rodziców, przy czym te podstawowe potrzeby są interpretowane przez sąd, ale generalnie chodzi o sytuację, kiedy rodzic nie ma kasy na jedzenie, leki, utrzymanie domu, itd...
2. Dziecko ma własne dochody (pensja, odsetki od zgromadzonych oszczędności, etc...). Nie są tutaj wliczane darowizny. Jeśli np. dziecko uczęszcza do tej szkoły bo dostaje czasami jakąś darowiznę od kogoś z rodziny, to nie jest to traktowane jako stały dochód.

Dodatkowo dziecko może bronić się przed obowiązkiem alimentacyjnym poprzez powołanie się na sprzeczność z zasadami współżycia społecznego. Jeśli rodzic opuścił dziecko, albo z innych powodów nie utrzymywał z nim kontaktu, to sąd raczej alimentów nie przyzna.

Także zasadniczo myślę, że to jest bullshit. Chyba, że to dziecko ma własne dochody przewyższające koszt czesnego, a rodzic cierpi na niedostatek.


A teraz kwestia wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego po stronie rodzica. Zasadniczo w każdej chwili każda ze stron może wystąpić o podwyższenie lub obniżenie alimentów, albo nawet całkowite wygaszenie obowiązku alimentacyjnego. Sąd rozpatruje to w oparciu o zmiany w statusie materialnym stron. W tym jednak wypadku wystarczy, że status ten zmieni się tylko po jednej stronie. Czyli jeśli rodzic nagle zbiednieje, to jest szansa na obniżenie alimentów. Tak samo, gdy dziecko się wzbogaci. Ale znów - sam fakt uczęszczania do prywatnej szkoły nie jest wystarczającą przesłanką, by orzec o zmniejszeniu, a co dopiero wygaszeniu alimentów.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Prawo

Post autor: Dragon_Warrior »

Piccolo pisze:zrozumiałbym jeszcze, że dziecko się wypięło na rodziców, ma ich kompletnie w dupie, oni go wychowywali pół życia i teraz klepią biedę, tak w tym przypadku ojciec odszedł, wyjechał do Włoch, tam ma nową rodzinę a już jeden pozew o Alimenty składał do tego gościa i ten chyba ledwo się wybronił, a aktualnie boi się odcięcia od alimentów i drugiego pozwu jakby wyszło, że nie studiuje na państwowej.
Takie rzeczy są zawsze płynne niestety bo nigdy nie wiadomo kto ile i na kogo tak naprawdę robił.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Prawo

Post autor: Piccolo »

Jeżeli ten człowiek nie kłamał (a nie widzę podstaw, żeby miał kłamać mojej znajomej), jego ojciec odszedł od rodziny kiedy on miał 9 lat, teraz ma 24-25, między tym okresem jedyny kontakt jaki z nim miał to otrzymanie, jakiś czas temu (nie wiem kiedy) pierwszego takiego pozwu o alimenty bo facetowi zachorowało dziecko, które ma we Włoszech.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prawo

Post autor: Turtles »

A od kogo ten kolega Twojej koleżanki dostawał alimenty? W ogóle takie gadanie z 4 ręki to cięzko cokolwiek powiedzieć. Zresztą nie pamiętam dobrze rodzinnego.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Prawo

Post autor: Piccolo »

Wiem, że ciężko tak z 4 ręki, dlatego też to bardziej dla mojej ciekawości. Sytuacja w zasadzie wygląda tak:
Chłopak ma ojca, który odszedł od rodziny jak ten miał 9 lat. Wyjechał za granicę, tam założył nową rodzinę.
Ten ojciec płacił na niego alimenty, ale nagle, jakiś czas temu (to mogło być rok/dwa lata temu) złożył pozew o to, żeby to syn płacił alimenty mu, bo on ma we Włoszech drugiego syna, który jest chory i nie stać go na leki. Tego pozwu nie wygrał (nie wiem dokładnie dlaczego ale pewnie oparło się to o fakt, że przez naście lat nie dawał znaku życia).
Teraz Chłopak stwierdził, że na LinedIn nie poda studiów (czyli chyba w zasadzie w ogóle konta tam nie założył) bo ojciec obserwuje jego aktywność w sieci i może przez to wystąpić o zniesienie alimentów albo, ponownie, o to, żeby to syn płacił alimenty mu.

W sumie to co mnie zastanawiało to:
Czy to faktycznie podstawa do zniesienia alimentów?
Czy istnieje sytuacja gdzie to dzieci płacą alimenty rodzicom?
Co może być do tego podstawą.
Na większość w zasadzie jakąś odpowiedź już tutaj uzyskałem, nie jest to tak chore jak się bałem, że będzie.
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prawo

Post autor: Turtles »

Wpis na linkedin nie może być podstawą do zniesienia alimetnów. Jak rozumiem rozchodzi się o to, że dzieciak ukrywa swój stan majątkowy przed ojcem, tak?

Zostawmy w spokoju to, że ten ojciec teraz żąda alimentów w drugą stronę, bo to oddzielna (i troche dziwna, przez timeing) sprawa jest.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Piccolo
Bambus Junior
Posty: 1920
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:10

Re: Prawo

Post autor: Piccolo »

Chyba tak, znaczy nie jest tak, że kosi jakieś straszne pieniądze, o ile wiem aktualnie nie ma pracy, ale jakoś na te studia pieniądze ma (podejrzewam, że stypendia itp. plus właśnie te alimenty) i nie chce, żeby jego ojciec się o tym dowiedział.
Czy istnieje możliwość, że orzeczenie sądu o alimentach miało jakieś specjalne warunki typu "do póki syn się uczy" czy coś w tym stylu?
What Darwin was too polite to say, my friends, is that we came to rule the earth not because we were the smartest, or even the meanest, but because we have always been the craziest, most murderous motherfuckers in the jungle.
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4194
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Prawo

Post autor: DaeL »

Czy to faktycznie podstawa do zniesienia alimentów?
Podstawą zniesienia alimentów może być stan majątkowy i źródła dochodów - zarówno ojca jak i tego chłopaka. Sam fakt chodzenia do drogiej szkoły nie ma tu nic do rzeczy.
Czy istnieje sytuacja gdzie to dzieci płacą alimenty rodzicom?
Owszem, zdarzają się sytuacje, że to dzieci płacą alimenty rodzicom.
Co może być do tego podstawą.
Pisałem w poście wyżej, przeklejam jeszcze raz:

"Aby powstał obowiązek alimentacyjny po stronie dziecka, muszą pojawić się dwie przesłanki:
1. Niemożność zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb przez rodzica/rodziców, przy czym te podstawowe potrzeby są interpretowane przez sąd, ale generalnie chodzi o sytuację, kiedy rodzic nie ma kasy na jedzenie, leki, utrzymanie domu, itd...
2. Dziecko ma własne dochody (pensja, odsetki od zgromadzonych oszczędności, etc...). Nie są tutaj wliczane darowizny. Jeśli np. dziecko uczęszcza do tej szkoły bo dostaje czasami jakąś darowiznę od kogoś z rodziny, to nie jest to traktowane jako stały dochód.

Dodatkowo dziecko może bronić się przed obowiązkiem alimentacyjnym poprzez powołanie się na sprzeczność z zasadami współżycia społecznego. Jeśli rodzic opuścił dziecko, albo z innych powodów nie utrzymywał z nim kontaktu, to sąd raczej alimentów nie przyzna.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
ODPOWIEDZ