War Thunder

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

War Thunder

Post autor: Larofan »

Ktos lata? (juz wkrotce pewnie i jezdzi)
http://warthunder.com/
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: War Thunder

Post autor: LLothar »

A latalem swego czasu. Zona w przyszlym tygodniu away, to może i polatam :-)

Wyklikane z Tapatalk siedząc na kiblu.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6379
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: War Thunder

Post autor: Voo »

Mój młody lata jak najęty. Ja trochę pograłem ale strzelanie do obcych z czasem mi się znudziło. Jakby co to chętnie.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6379
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: War Thunder

Post autor: Voo »

Czołgi! Junior gra od dzisiaj jakimś utytłanym w błocie i pordzewiałym T-26 a ja czuję się jak dziadek-zbereźnik, który chętnie popatrzy ale samemu już nie ten tego ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: War Thunder

Post autor: Theeck »

Nie dawaj się starości Voo - spróbuj jeszcze raz WoTa :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7486
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: War Thunder

Post autor: Crowley »

Właśnie, graj w gry dla prawdziwych twardzieli, w które grają same gimbusy!
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7486
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: War Thunder

Post autor: Crowley »

Można grać w czołgi. Tzn można próbować. Ja po 10 minutowej walce z interfejsem, jak już w końcu metodą prób i błędów, klikając we wszystko co popadnie, wreszcie wsadziłem załogę do czołgu, dostałem komunikat, żeby zresetować grę, bo muszą się wgrać modele wysokiej jakości. Aha. To po to ściągałem ponad 8GB, żeby nie ściągnąć wszystkiego. I ja narzekam na WoT... Jutro spróbuję jeszcze raz, bo dziś już nie mam siły ale nientuicyjność tej gry mnie przeraża.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7486
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: War Thunder

Post autor: Crowley »

Pograłem chwilę. Generalnie chaos widzę. :D Gra sprawia wrażenie jakby nikt nie wiedział co robić. Do tego mapa jest nieczytelna. W ogóle nie bardzo rozumiem zasadę przejmowania punktów kontrolnych.
Z drugiej strony całkiem fajne to. Działa mają jebnięcie, grafika jest lepsza niż w WoT (ale też nie idealna, taka kolorowa jak w Oblivionie momentami) i czuć takie zagubienie na polu walki.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5604
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: War Thunder

Post autor: LLothar »

Crowley, pamietaj, ze oni beda ostetecznie laczyc to z samolotami, tak wiec to generuje mase ograniczen. Ja pogralem chwile - moj najwiekszy problem jest taki, ze nie do konca widac kiedy ktos do ciebie wali, szczegolnie jak patrzysz na zoomie.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7486
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: War Thunder

Post autor: Crowley »

A przypadkiem samoloty już czasem nie latają razem z czołgami? Raz mnie IŁ-2 zabił a raz ja ubiłem jakiegoś lotnika ale ten na pewno był kierowany przez AI.
Też właśnie ciężko mi się połapać kto do mnie wali i skąd. Mapy są bardzo otwarte a działa bardzo celne, więc ciężko się schować jak w WoT.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7486
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: War Thunder

Post autor: Crowley »

W końcu skumałem jak tu się nalicza przejmowanie punktów kontrolnych i jak to wpływa na zwycięstwo. Niestety w arcade battle nikt na to nie patrzy, tylko każdy próbuje w cokolwiek trafić bez składu i ładu a duża liczba respawnów powoduje, że takie radosne jeżdżenie bez celu ma sens, bo łatwo można tak nabić doświadczenie.
W realistic battle jest odrobinę lepiej, bo zdarzają się tacy, co próbują myśleć, co oczywiście nie wyklucza możliwości bycia staranowanym 10 razy przed wyjazdem z własnej bazy. Niestety tu trzeba samemu brać poprawkę na parabolę lotu pocisku, więc nie jest lekko. Ogólnie jednak trafianie w WT to pestka w porównaniu do WoT. Wchodzi gdzieś tak 80% strzałów.
Nie bardzo podoba mi się model jazdy. Z jednej strony czuć ciężar maszyn, z drugiej strony ciągłe driftowanie jest śmieszne. Grafika jest ok, baaardzo fajne są odczucia odnośnie siły wystrzału. Huk, kupa dymu i ognia i brzęk łuski. Zupełnie nie czuć upgradowanych modułów. Czołg jak jeździł, tak jeździ nadal. Idea respawnów gdzieś za linią frontu jest głupia, bo jak się ma wolny czołg, to można w ogóle bitwy nie zobaczyć po pierwszym zgonie. nigdy nie lubiłem tego rozwiązania z Battlefieldów i chyba nie polubię. Z drugiej strony gdyby było jak w WoT, że jeden zgon eliminuje z rozgrywki, to albo rundy kończyłyby się po minucie, albo wszyscy pochowaliby się na śmierć.
Na razie odblokowałem T28, ZiS3 i BT7, teraz się napaliłem na T50, bo mają świetny pochyły pancerz. Ale i tak widzę, że Stugi rządzą na I tierze. Z ponad 300 metrów nie ma szans tego przebić podstawowymi pierdzikami.
Ogólnie myślę, że ma to potencjał. Na pewno dużym plusem jest system losujący. Nigdy nie wpadniesz na coś, czego nie możesz ubić, tak jak w WoT. Gra się całkiem fajnie i gra jest sporo lżejsza dla komputera niż WoT. Nie ma problemów z minimalizowaniem, szybciej się ładuje i w ogóle. Zważywszy na ilość idiotów w WoT, na razie dam szansę War Thunder. Zwłaszcza jeśli da sie namówić znajomych na jakiś pluton. Ktoś chętny? Jakby co szukać CrowleyPL.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6379
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: War Thunder

Post autor: Voo »

W takim razie ja bardzo chętnie, tylko pewnie po weekendzie, bo wczesniej nie będę miał możliwości tego ogarnąć. Tutaj przynajmniej wiem, że WT w przeciwieństwie do WoT działa u mnie bez problemu. Nick podam jak sprawdzę czy zostaje ten sam co w samolotach czy też zakłada się nowe konto bo nawet tego nie wiem.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7486
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: War Thunder

Post autor: Crowley »

Nick zostaje ten sam. Nawet nie trzeba się przełączać z gry na grę, wystarczy maszyny zmienić i można na zmianę samolotami i czołgami śmigać.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6379
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: War Thunder

Post autor: Voo »

W pojazdach z otwartym przedziałem dla załogi pojawiła się ...załoga. Całkiem dobrze to wygląda.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7486
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: War Thunder

Post autor: Crowley »

Ja już o WT zapomniałem. :P Czołg jest jednak tylko jeden.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
ODPOWIEDZ