Gry planszowe

... czyli wszystko o grach, konsolach i ustawkach na gry online

Moderatorzy: boncek, Zolt

Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Gry planszowe

Post autor: Dragon_Warrior »

- losowosc,
- skomplikowanie
- przyjemnosc gry recenzenta
taki mówisz przerobiony Rebelowy standard z Grywalnością zamiast Interakcji?

Wiem że to tak jak pisanie w grach kategorii gier (FPS, RPG itd). Niby o tym nie wspominamy bo rozumie się samo przez się albo i tak wynika z recenzji. Tyle, że planszówki faktycznie są dużo mniej oczywiste w swojej różnorodności. I szczerze nawet nie o skomplikowanie i losowość ale i o tą nieszczęsną interakcję, która w grach komputerowych znów rozumie się sama przez się a tutaj bywa z tym różnie.
Jak tekst jest długi to można jak wiadomo wszystko powypisywać i problemu nie ma - ale po 1-2 akapitowym ciągle będzie więcej pytań niż informacji mogących zadecydować o zakupie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Gry planszowe

Post autor: Razorblade »

Dragon_Warrior pisze:taki mówisz przerobiony Rebelowy standard z Grywalnością zamiast Interakcji?
nie znalem rebelowego standardu ale jak teraz widze to tak ;P
Dragon_Warrior pisze:Tyle, że planszówki faktycznie są dużo mniej oczywiste w swojej różnorodności.
no wlasnie o to mi chodzilo. Moze byc euro w postaci Neuroshimy i w postaci Suburbii. Moze byc matematyczne Le Havre, a moze byc Stone Age. Euro, a jakze inne.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry planszowe

Post autor: Turtles »

Ale zobaczcie. Jak oceny cząstkowe były w ŚGK to mieliśmy muzykę, grafikę, grywalność. Każda składowa można ocenić czy jest dobra czy zła. I potem, gdyby stworzyć katalog to szeregować gry względem którejś z ocen. I będziemy mieli na dole grę z najgroszym udźwiekowieniem, a na górze z najlepszym.
Przy szeregowaniu np. względem losowości gra na górze nie będzie wcale najlepszą grą losową, tylko najbardziej losową grą. Dlatego uważam, że tylko normalna ocena grywalności ma sens, a takie rozkiminy cyz gra jest losowa czy jaka, można zamieścic w treści recenzji (nawet poslugując sie skalą liczbową), bez robienia specjalnych ficzerów do tego na gamelogmovies.pl

Przy okazji
crow - kto to jest John Caffey? Na tych kartach?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Gry planszowe

Post autor: Crowley »

Coffey, nie Caffey. Murzyn z Zielonej Mili. "Jak kawa, tylko pisze się inaczej". ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Gry planszowe

Post autor: Halaster »

Wczoraj gralem pierwszy raz w plansowa Gre o Tron -jest absolutnie swietna. Co prawda w 5 osob rozgrywka nie jest zbalansowana, ale czuf o co chodzi i wyglada na to, ze w 6 osob faktycznie jest jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry planszowe

Post autor: PIOTROSLAV »

to może wziąć na zlot?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry planszowe

Post autor: Turtles »

Duuh.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Gry planszowe

Post autor: Razorblade »

Halu - uczta dla wron robi tez gre na 4 osoby wtedy. Jakby co, polecam.

Piotro - mozna wziac, ale:
1. Duzo chetnych pewnie ;-)
2. Dlugi czas gry
3. Pozabijamy sie ;-P
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry planszowe

Post autor: PIOTROSLAV »

To jeszcze battestara wezmę z dodatkiem.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Gry planszowe

Post autor: Razorblade »

ja powinienem juz miec PLO, wiec jak bede to biore...
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry planszowe

Post autor: PIOTROSLAV »

PLO?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Gry planszowe

Post autor: Killashandra »

PIOTROSLAV pisze:PLO?
Pan Lodowego Ogrodu
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4377
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry planszowe

Post autor: Turtles »

A ma ktoś Dixita?
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Gry planszowe

Post autor: Halaster »

Ja.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Gry planszowe

Post autor: Crowley »

Ja
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Gry planszowe

Post autor: Dragon_Warrior »

Ale zobaczcie. Jak oceny cząstkowe były w ŚGK to mieliśmy muzykę, grafikę, grywalność. Każda składowa można ocenić czy jest dobra czy zła. I potem, gdyby stworzyć katalog to szeregować gry względem którejś z ocen. I będziemy mieli na dole grę z najgroszym udźwiekowieniem, a na górze z najlepszym.
Przy szeregowaniu np. względem losowości gra na górze nie będzie wcale najlepszą grą losową, tylko najbardziej losową grą. Dlatego uważam, że tylko normalna ocena grywalności ma sens, a takie rozkiminy cyz gra jest losowa czy jaka, można zamieścic w treści recenzji (nawet poslugując sie skalą liczbową), bez robienia specjalnych ficzerów do tego na gamelogmovies.pl
ale nie można porównywać grafiki/dźwięku gry komputerowej z losowością, złożonością czy interakcją planszówek...

OK gry komputerowe też bywają mniej i bardziej złożone ale w planszówkach te różnice naprawdę bywają nieoczywiste... i biorąc się za coś nie do końca wiesz czy to jest Red Alert czy Crusader Kings ;)

Tak samo jak nie wiesz czy grając z początkujacym kumplem wygrasz 30 na 30 gier jak w szachach czy najwyżej 17 na 13 jak w pokerze :P

Oraz wreszcie czy tak naprawdę zagracie w 'coopa', 'wyścigi' czy 'mordobicie' - mimo że gra jest niby o budowaniu miasta :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Killashandra
Wzgórza Łodzi
Posty: 557
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Gry planszowe

Post autor: Killashandra »

Zagraliśmy dzisiaj wreszcie w Znak Starszych Bogów.
Na początku trochę mnie przeraziła ilość różnych rzeczy w pudełku, pierdylion rodzajów kart, jakieś stópki, móżdżki, serduszka, żadnej planszy..
Okazało się że gra jest całkiem prosta mimo masy różnych czynności, które trzeba wykonać w czasie jednej tury. No i gra się nie przeciwko sobie, ale przeciwko grze. I jest też przeznaczona dla Forever Alone, bo można grać samemu xD

Bardzo solidnie wykonana, bardzo lovecraftowska, nie irytuje nawet polskie tłumaczenie ;)
Jedyny minus, nie ma w pudełku wytłoczek na te wszystkie pierdółki..
Polecam, można nawet pokonać samego Cthulhu :-)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Gry planszowe

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jakby ktoś z was chciał wypróbować jakąś planszówkę przy wirtualnym stole - z kilkoma znajomymi prowadzę forum Planszówki Online, gdzie tworzymy moduły do platformy ZunTzu. Mamy całkiem sporą bibliotekę :). Dla nowych użytkowników dostęp jest ograniczony, ale do wypróbowania na żądanie mogę udostępnić dowolną grę. Do pełnego dostępu wystarczy rozegrać 1-2 gry ze stałymi bywalcami.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Gry planszowe

Post autor: Pquelim »

Obrazek

W końcu się przemogłem i kupiłem tolkienowsk-jacksonową wersję Ryzyka. Trochę mi nie pasują modyfikacje zasad, ale zawsze można zagrac "klasycznie". Szkoda też, że tylko dla max 4 graczy, ale standardowej wersji nigdzie nie znalazłem, a dostepne aktualnei wariacje Starcraftowe, czy Risk: Legacy mnie nie interesowały.
Dziś przyjdzie, więc obadam ;)
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Gry planszowe

Post autor: Matthias[Wlkp] »

XCOM The Boardgame!

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... 269&esem=1

Najpierw radość, a potem rozczarowanie... Jak można wykorzystywać aplikację w planszówce? Po co robić planszę, jak można wszystko w kompa wsadzić... Jeśli reszta gry będzie fajna, może będzie się dało obejść tą apkę.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Gry planszowe

Post autor: Crowley »

No ja nie pogram, bo nie miałbym na czym tej aplikacji uruchomić, a przecież nie będę siedział z kompem na kolanach przy planszówce. :lol2:

Ale jeśli gra będzie na tym samym poziomie, co planszowa Cywilizacja, to zdecydowanie warto się zainteresować. FFG to jest porządny wydawca.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Gry planszowe

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Jeśli podłączysz kompa to 50" TV, to będziesz miał widok prawie jak w prawdziwym XCOM HQ ;)
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Gry planszowe

Post autor: Counterman »

Gry planszowe to gry planszowe. Pudełko. Tektura. Plastik. Kostki. I żetony. A nie jakieś kurwać monitory i inne elektroniczne cuda na kiju! Fujka. :P
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Gry planszowe

Post autor: Razorblade »

A ja sie nie do konca zgodzie. Dzieki temu kooperacja moze na prawde wejsc na wyzszy poziom, dzieki czemnu akcje nie beda tak przewidywalne jak w przypadku Gears of War, gdzie jesli znasz talie wrogow to wiesz po kilku grach czego sie spodziewac. Takie cos moze ciekawie urozmaicic planszowke.

Zreszta umowmy sie - jest XXI w. Ja na prawde przyszlosc planszowek widze powoli jak ksiazek. Oczywiscie nic nie zastapi planszy dla ortodoksow, ale w perspektywie mysle 20-30 lat w knajpach i domach zaczna pojawiac sie szklane stoly z ekranem, na ktorym bedziesz otwieral "wirtualna" planszowke, ktorej rozlozenie to bedzie 10 sek. naciskania a zlozenie to kwestia "wylaczenia stolu" (a kostke zastapia kolejne ulepszone wersje "Dice+"). albo wlasnie takie "rozszerzenia" do obliczania punktow w TTA i przesuwania suwaczkow (kto gral w 4 osoby wie ze zwyciestwo o 5 pkt wcale nie musi oznaczac zwyciestwa a przegapienie przesuniecia ktoregos suwaka lub blad w obliczeniu czegos). Takze moim zdaniem to wcale nie musi zabic "planszowkowosci" a jedynie ja "rozszerzyc". Podczas startu serwisu "znad planszy" bardzo ciekawa dyskusja na ten temat sie zrodzila, rowniez miedzy autorami tekstow jak i w komentarzach.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Gry planszowe

Post autor: Dragon_Warrior »

ale w perspektywie mysle 20-30 lat w knajpach i domach zaczna pojawiac sie szklane stoly z ekranem, na ktorym bedziesz otwieral "wirtualna" planszowke, ktorej rozlozenie to bedzie 10 sek. naciskania a zlozenie to kwestia "wylaczenia stolu" (a kostke zastapia kolejne ulepszone wersje "Dice+"). albo wlasnie takie "rozszerzenia" do obliczania punktow w TTA i przesuwania suwaczkow (kto gral w 4 osoby wie ze zwyciestwo o 5 pkt wcale nie musi oznaczac zwyciestwa a przegapienie przesuniecia ktoregos suwaka lub blad w obliczeniu czegos).
a w 2000 roku to już miały być latające samochody :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Gry planszowe

Post autor: Razorblade »

Brawo D_W. Gdybys tylko wiedzial co JUZ jest tylko niekoniecznie dostepne w PL.i co juz jest w fazie testow...
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5043
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Gry planszowe

Post autor: Pquelim »

podobno silnik na wodór pozyskiwany z wody leży zapieczętowany w skarbcu Forda.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Gry planszowe

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Counterman pisze:Gry planszowe to gry planszowe. Pudełko. Tektura. Plastik. Kostki. I żetony. A nie jakieś kurwać monitory i inne elektroniczne cuda na kiju! Fujka. :P
Razorblade pisze:A ja sie nie do konca zgodzie. Dzieki temu kooperacja moze na prawde wejsc na wyzszy poziom, dzieki czemnu akcje nie beda tak przewidywalne jak w przypadku Gears of War, gdzie jesli znasz talie wrogow to wiesz po kilku grach czego sie spodziewac. Takie cos moze ciekawie urozmaicic planszowke.
Ja mam z tym problem, chociaż zgadzam się z oboma powyższymi komentarzami. Porównałbym to do roweru z silnikiem - nie jest złe, ale nie do końca o to chodzi.

Moja największa obawa to zbytnia dominacja części "komputerowej". Gra dzieli graczy na funckje (chociaż teoretycznie jedna osoba może zrobić wszystko sama) - jedna z nich, Oficer komunikacyjny (czy jakoś tak) ma za zadanie komunikację z apką i wyciąganie z niej informacji. Czyli 3 osoby grają w planszówkę, a jedna w mini-grę na tablecie? Jeśli tak rzeczywiście będzie, to FFG osiągnie szczyt suchara IMHO...
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Gry planszowe

Post autor: Voo »

Do 7 września gry Rebela -20%.

Rozważam Pupili podziemi i Lewis & Clark. Podejrzewam, że obie mogłyby zrobić u mnie w domu furorę ale niestety, mogę sobie pozwolić tylko na jedną. Jak żyć, premierze? :P
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Gry planszowe

Post autor: Razorblade »

To jesli chodzi o Lewisa to podobno po 5 grach wszystkie emocje siadaja bo gra ma jedna wlasciwa droge zwyciestwa...
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Gry planszowe

Post autor: Crowley »

Vassel mówił, że L&C jest dość nudna i żmudna. Pupile są rewelacyjni ale to naprawdę rozbudowana i dość mocno skomplikowana gra. Czuj się ostrzeżony. Jedna z bardziej mózgożernych, jakie znam. Ale fantastycznie wykonana i naprawdę ciekawa, jak już się ogarnie o co chodzi.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Gry planszowe

Post autor: Razorblade »

No wlasnie. Lewis zachwyca w pierwszych 2 partiach, do 4 orientujesz sie ze jest jedna droga na zwyciestwo i jak napisałem - od 5 leci nuda i sztampa... szkoda bo sam sie na nia napalilem na samym poczatku...

Aha - klece recenzje Tezeusza pooooowoliiiiiiii
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Gry planszowe

Post autor: Crowley »

W tej promocji ciekawy jest jeszcze Small World, Tzolkin, znakomita Ostatnia wola i przede wszystkim Pory Roku, nad którymi sam się zastanawiam.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Odp: Gry planszowe

Post autor: Razorblade »

A najciekawiej i tak wyglada Shogun + 2 dodatki z 199 w przedsprzedazy do 4.09 :-P
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Gry planszowe

Post autor: Voo »

Dzięki za ostrzeżenia, czyli rezygnuję z tych dwóch, natomiast faktycznie fajnie wygląda ta Ostatnia wola.

Zawsze jak kupuję nową grę to staram się, żeby była zupełnie inna niż te posiadane a ta raczej spełnia ten wymóg :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
kr_herman
zielony
Posty: 67
Rejestracja: 6 maja 2014, o 21:55

Re: Gry planszowe

Post autor: kr_herman »

Zachęcony opiniami i recenzjami o Summoner Wars nabyłem świeżo wydany polski SW Master Set. Wczoraj wieczorem z kumplem zaczęliśmy grać i tak nam się zeszło prawie do rana. Pierwsze wrażenie - prosta mechanika, ale działa lepiej niż można się spodziewać. No i wiele dostępnych frakcji pozwala wybrać coś dla siebie.
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Gry planszowe

Post autor: Dragon_Warrior »

Próbowali mnie do tego przekonać na Avangardzie ale jakoś tak bez przekonania na toto patrzyłem.
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry planszowe

Post autor: PIOTROSLAV »

Chciałem powiedzieć, że w ramach przerwy z hirołsami odpaliłem Age of Wonders. W niedzielę przeszedlem pierwszą misję i zacząłem trochę kumać o co w tej grze chodzi.
Wczoraj postanowiłem sobie odpalić kilka tur wieczorem przed snem.
O 3:58 zorientowałem się, że odrobina snu mogłaby mi się przydać.

Bardzo fajne połączenie Civilizacji, Heroesów i czegoś co kojarzy mi się z Panzer Generalem.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Gry planszowe

Post autor: Razorblade »

A do planszowek ma sie to jak ;) ?
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3895
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Gry planszowe

Post autor: PIOTROSLAV »

myślałem, że to luźny
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Gry planszowe

Post autor: Dragon_Warrior »

mi się wreszcie udało zagrać w Portalowych Osadników i muszę przyznać, że efekt mocnego przebudowania 51stanu/nowej ery jest bardzo pozytywny. Widać, że Trzewik nie miał odwagi przyznać oficjalnie, że mechanika starej gry jest trochę kulawa (i zamiast ją zrestartować czy coś to puścił nawet do niej kolejny dodatek) więc poprawki oprawili w dużo bardziej nośną konwencję, w naprawdę przyjemnej i grywalnej mechanice.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Gry planszowe

Post autor: Razorblade »

Jak ktos ma konto na BGG to ja poprosze o kciuk w gore na to zdjecie. Dzieki!
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Gry planszowe

Post autor: Crowley »

You have my thumb!
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7470
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Gry planszowe

Post autor: Matthias[Wlkp] »

... and my axe!
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6403
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Gry planszowe

Post autor: Voo »

To twoje owłosione przedramiona? :alien:
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Gry planszowe

Post autor: Razorblade »

Nie... ale jako ze zdjecie wyladowalo na 1 stronie "hot" w kategorii zdjec z gry zalapie sie na promocyjny zestaw 4 dodatkowych scenariuszy Vuko. Dzieki :D!
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7568
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Gry planszowe

Post autor: Crowley »

http://boardgamegirl.pl/koncept-recenzja-konkurs/

Ma ktoś pomysł na pytanie konkursowe?
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Dragon_Warrior
Brienne of Tarth
Posty: 2852
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:33
Lokalizacja: Diuna

Re: Gry planszowe

Post autor: Dragon_Warrior »

swoją drogą nie wiem czy już było ale PePe robi swoją planszówkę:
https://www.facebook.com/AtakZombie?fref=ts
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4887
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Gry planszowe

Post autor: Razorblade »

troszeczke koncepty przypominaja mi Dead of Winter, ale... trzymam kciuki. A jako ze zna sie dobrze z Trzewikiem to mysle ze gra bedzie dopracowana przy okazji ;)
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Gry planszowe

Post autor: Counterman »

Jak wyjdzie to na pewno sprawdzimy co i jak. :)
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
ODPOWIEDZ