Forum, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Iluvatar
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Zamyka się ludzi za pisanie głupot w internecie.
Zaloguj się w Londynie i napisz, że chcesz popełnić rozszerzone samobójstwo, bo polityka czy inne kontrowersyjne tematy.

W ogóle jeżeli u kogoś polityka* powoduje takie problemy psychiczne, to jak dla mnie sygnał do poważnych przemyśleń.

*Oczywiście nie mam tu na myślę prawdziwych represji, totalitaryzmów, LGBT, Tutsi & Hutu i te sprawy ...
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Nadal grel - jaki to interes spoleczny w tym grillowaniu trupa? Zwlaszcza tu i teraz?

Bo calkiem szczerze? Wszystko co napisales to dla mnie efekt uplywu czasu i dorastania ludzi ktorzy maja coraz bardziej wyjebane na KK zwyczajnie. Reportaż nic nie zmieni imho. Betonu nie odbetonuje, nieprzekonanych nieprzekona, a erozja potrzebuje czasu. Ale to moje zdanie.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Ej, ale wiecie, że jakby tvp i śmieszki z pisu temat totalnie olali, to by mało kogo ten temat obszedł...

A tak, każda ze stron stara się krzyczeć głośniej, stara się każdego spolaryzować i nagle wychodzi, że to są sensacje ważkie społecznie.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

Czyli trzeba sie powaznie zapytac, jaki slon jest przepychany pod dywanem, ze az papieza wzieli na tapet.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Chyba chodzi o przykrycie próby przekrętu bodaj 170 mln zł z jakiegoś tam narodowego funduszu? Widać strach w oczach, że koryta im się urwą, więc przestali się pierdolić i idą na całość.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Powiem Wam, że skala łupienia jest naprawdę zatrważająca. Lepper nawet tyle nie ciągnął
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: peterpan »

Czy ktos powiedział platformie, ze 13 latki nie glosuja? Do tego chyba przekazy dnia nie dotarly, bo obie sttony definiuja bambika po swojemu.

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Ciekawostka:
w wyborach w Grecji Syriza dostała ok. 20%, chociaż exit polle dawały 27-29%
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

o, dzisiaj w Polsce powrócił do nas bolszewizm.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4344
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Jednak podpisał... Nom jak piszesz. Wracają trybunały rewolucyjne.
Obrazek
#sgk 4 life.
Iluvatar
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Mogę wsadzić kijek razem z tym wielkim kijem (ustawą) w mrowisko? :P
Wydaje mi się, że wielu ludziom się zapaliła dupa i z tego powodu dołączają do zbiorowego oburzenia :P
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

Iluvatar pisze:Wydaje mi się, że wielu ludziom się zapaliła dupa i z tego powodu dołączają do zbiorowego oburzenia
Miałbyś rację, gdyby dupa zapaliła się Macierewiczowi. Albo Ordo Iuris, które ma bardzo silne finansowanie ze źródeł wschodnich. A jakoś mi się wydaje, że to nie ten wektor działania.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Iluvatar
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Coś mi się wydaje, że to szersze spektrum niż tylko prawica. Zielony kolor często sprawia, że zapomina się o stronach i ideałach :)
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4344
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Tzn no w pewnym sensie to nie jest duża sprawa. W tym sensie, że to tylko kolejny etap montowania rządów totalitarnych. Może faktycznie od poprzednich kroków się nie różni.
Obrazek
#sgk 4 life.
Iluvatar
czarny
Posty: 71
Rejestracja: 8 sierpnia 2022, o 09:34

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Iluvatar »

Przypomnę, że wciąż jedynym powodem dla którego ludzie mieliby głosować na PO jest to, że nie jest PiS. To jest obraz polskiej opozycji.

A te działania na pewno nie są teraz przypadkowe. I nie chodzi o to, żeby zamykać ludzi (Mamo, znów straszą pobudkami o 6 rano, mamy 2007 again! :lol: ), tylko by zmobilizować elektorat przeciwko PO. Proste. Później wyjdzie Jarek i zaproponuje bon turystyczny, kolejne wakacje kredytowe i następne 4 lata kółko wzajemnej adoracji będzie się znów zastanawiać "jak do tego doszło" i obrażać "Polskę B".
grel3gargamel
zielony
Posty: 896
Rejestracja: 1 stycznia 2015, o 21:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: grel3gargamel »

Nie jest przypadkowe, bo po prostu czują, że władza im się wymyka, więc chwytają się czego się da, kontynuując wprowadzanie w Polsce autorytaryzmu, a że Kaczyński ma osobisty uraz do Tuska to próbuje go uwalić. I ma jeszcze straszak na Konfederację.

Wiara, że przy kilkunastoprocentowej inflacji poparcie odbuduje im bon turystyczny jest śmieszna, to nie 2019.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

grel3gargamel pisze:Nie jest przypadkowe, bo po prostu czują, że władza im się wymyka, więc chwytają się czego się da, kontynuując wprowadzanie w Polsce autorytaryzmu, a że Kaczyński ma osobisty uraz do Tuska to próbuje go uwalić. I ma jeszcze straszak na Konfederację.

Wiara, że przy kilkunastoprocentowej inflacji poparcie odbuduje im bon turystyczny jest śmieszna, to nie 2019.
Nie grel, nie jest śmieszne... To jest rok 2019 i 2015. Mamy glupie spoleczenstwo, ktore mozna latwo kupic za ich pieniądze, zwlaszcza jesli druga strona oferuje tylko "my nie PiS". Bo tu Illuvatar ma racje - jak zawsze nasza wspaniala opozycja nie ma absolutnie zadnej propozycji poza "odsunmy PiS od wladzy". W koncu moze im sie uda, ale to dopiero jak PiS samo sie postrzeli. Paradoksalnie ta ustawa moze byc takim przypadkiem wbrew temu co uwaza Kaczor.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Ja pierdolę. Rozumiem, że jesteśmy w stanie wojny z Rosją, no bo jak inaczej wytłumaczyć to, że decyzje administracyjne podjęte na szkodę RP mogą zostać uchylone/unieważnione ale tylko jeśli zostały podjęte pod wpływem rosyjskim, a podjęte na szkodę Polski ale pod wpływem UE, USA, Izraela, Ukrainy, Niemiec czy Mozambiku nie?
I ten żałosny Duda podpisuje takie gnioty? Jak ja się, kurwa cieszę, że nie głosowałem w 2 turze prezydenckich. Ja pierdolę.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

No, w końcu się ktoś weźmie za to mizianie z wszystkimi onucami Europy tuż przed wybuchem wojny i prześwietli dziwnie radzieckich Zero i Antoniego M... WAIT A MINUTE!

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7480
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Zastanawiam się, po co im to? Twardy elektorat już wie, że Dolan to dziecię szatana i Angeli Merkel, więc nawet gdyby mu cokolwiek udowodnili, niczego to nie zmieni. Gdyby zresztą coś poważnego było na rzeczy, to już dawno ktoś by to wyciągnął. Ewentualnie chodzi o ustawiczne grillowanie otoczenia Tuska i nakręcenie narracji o ruskich szpionach. Tyle tylko, że szum wokół tej całej komisji będzie taki, że jej ustalenia zginą całkowicie w medialnym szambie, jakie się będzie rozlewać przez cały czas jej funkcjonowania.
Wsadzą sobie znowu na łeb instytucje unijne, których Tusk ściągnie tu, ile tylko się da. Tyle tylko, że my to przerabiamy od długiego czasu i jedni wiedzą, że Unia zło, a drudzy, że Pis chce polexit. Znowu nic niczego nie zmienia, poza tym, że będzie awantura.
Niezdecydowanych też raczej PiS nie przekona do siebie robieniem w tak głupi sposób ordynarnej szopki, powiedziałbym, że wręcz przeciwnie, mogą raczej stracić procent lub dwa. Mało tego, jeśli w PO ktoś myśli (mocne słowa, wiem), to mają idealną sposobność na schowanie Dolana i wystawienie do przodu Czaskoskiego, który zdecydowanie pociągnąłby im wynik. Tyle tylko, że jemu się marzy prezydentura i pewnie się wypnie, a i Tusk jest z gatunku, który nie chowa się za plecami innych i nie odda nikomu kierownicy.
Jak dla mnie wygląda to tak, że w imię osobistych ambicji i masturbowania swojego ego straci zarówno PiS, jak i PO, a może coś ugrać minister Zero, bo będzie chciał na pewno zabłysnąć przy okazji prac komisji. Mogliby ugrać Hołownia z Kosiniakiem, gdyby mieli choć zalążek jąder i to tyle. A co do samej komisji, to nie miałbym nic przeciwko jej powstaniu, gdyby był chociaż cień szansy, że faktycznie coś wyjaśni. Jak dla mnie mogliby badać 20 i 30 lat wstecz, tylko wszystkich, ze wspomnianym Macierewiczem na czele. Ale tak nie będzie. Będzie za to kolejny przystanek na drodze do bantustanu w centrum Europy.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

A może by tak komisja do badania wpływów ukraińskich:
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... rp_state=1
Wystarczy powiedzieć coś co się nie spodoba w Kijowie i proszę ...
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Jak to po co Crowley? Bo w teorii mogą w ten sposób zablokować komuś możliwość startu w wyborach.

A on niech się potem gdzieś tam do sądów próbuje odwołać...

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: peterpan »

Startu w wyborach nie. Bycia premierem - tak

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7480
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

No tak...
A wiecie że gdyby opozycja po wyborach miała większość w Sejmie, Donald dostałby bana od tej komisji, to PiS pokazał swoimi rządami co trzeba zrobić w takiej sytuacji. Twierdzić że postanowienia jakiejś tam komisji są gówno warte i ustanowić Tuska premierem. Jak tak dalej pójdzie to zobaczycie że doczekamy sytuacji kiedy w tym kraju będą istniały równolegle dwa albo trzy rządy, prezydent i anty prezydent i cholera wie co jeszcze.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

No nie wiem... To jest tak głupie, co zrobili, że ja jednak bym się zastanawiał, czy to nie jest tylko gówno sprawa do przykrycia znacznie większych wałków.

BTW: ktośtam mówił, że odwołać się od takiego "wyroku komisji" można - do komisji (a komisja do sądu administracyjnego dopiero), a komisja ma 30 dni na rozpatrzenie odwołania. Jeśli wszystko pójdzie w terminach tej ustawy, to 30 dni mija 2 dni po wyborach. :P
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

peterpan pisze:Startu w wyborach nie. Bycia premierem - tak

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka
Na pewno? Znaczy nie wczytywalem sie ale "posel" to "funkcjariusz publiczny" a jakos mi sie skojarzylo ze moga wrzucic zakaz sprawowania wlasnie funkcji publicznych... Ale moze cos zle skojarzylem teraz, a faktycznie nie obejmuje to poslowania.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

Crowley pisze:Jak tak dalej pójdzie to zobaczycie że doczekamy sytuacji kiedy w tym kraju będą istniały równolegle dwa albo trzy rządy, prezydent i anty prezydent i cholera wie co jeszcze.
Przecież już teraz są sędziowie i sędziowie, wiadomo komu służy prokuratura i że jak wygra nie ten co trzeba, to na fejsiku się pisze "nie mój prezydent!" i wtedy się zbiera oklaski za odwagę. Trzeba pójść po prostu o kroczek dalej

Edit: a antyprezydenta już mamy, Mariusz Max Kolonko Prezydent Stanów Zjednoczonych Rzeczpospolitej Polskiej :P
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Spoko, okazuje się, że jak się wam nie podoba jakaś komisja, która będzie zabraniać Tuskowi bycia premierem czy tam czego tam wymyślą kogo Kaczyński wskaże, to jesteście... Hitlerowcami!

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
peterpan
Loara
Posty: 2206
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:57
Lokalizacja: Słoik City
Kontakt:

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: peterpan »

Razorblade pisze:
peterpan pisze:Startu w wyborach nie. Bycia premierem - tak

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka
Na pewno? Znaczy nie wczytywalem sie ale "posel" to "funkcjariusz publiczny" a jakos mi sie skojarzylo ze moga wrzucic zakaz sprawowania wlasnie funkcji publicznych... Ale moze cos zle skojarzylem teraz, a faktycznie nie obejmuje to poslowania.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Jechalem tym artykułem:

https://businessinsider.com.pl/prawo/le ... ci/20p7h5v

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka
Stawiajcie przed sobą większe cele. Ciężej chybić.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

peterpan pisze:Startu w wyborach nie. Bycia premierem - tak

Wysłane z mojego SM-A135F przy użyciu Tapatalka
Akurat PiS już udowodnił, że można rządzić krajem bez bycia premierem.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

No i wystarczył jeden kontakt z ambasady amerykańskiej aby nasz niezawisły i suwerenny Duda sklecił podyktowane przez telefon zmiany we własny projekt poprawek do ustawy. Czy może być coś bardziej żałosnego?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Uuu, Dobromir "maszyna z mięsa" jest godnym padawanem Korwina 4.9%

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Nie wiem. Dla mnie właśnie po raz kolejny pokazuje hipokryzje tej smiesznej pseudowolnosciowej partyjki ;)

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Razorblade pisze:Nie wiem. Dla mnie właśnie po raz kolejny pokazuje hipokryzje tej smiesznej pseudowolnosciowej partyjki ;)

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
No właśnie. Może jestem już stary, ale nie wiem jak się ludzie na to ciągle łapią. W sumie Janusz w swoim szaleństwie miał kiedyś jakaś taką autentyczność. Za to Mencen wali cynizmen i fałszem bardziej niż bratanica szwagra wujka posła w zarządzie jakiegoś Orlenu.

W każdym razie z tymi psami to aż nie wierzę :D

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Gregor pisze:
Razorblade pisze:Za to Mencen wali cynizmen i fałszem
To prawda. Ale patrzcie jak to się dobrze sprzedaje. Jak widać Janusz miał rację mówiąc otwarcie, że ludzie w swej masie są głupi.

Swoją drogą Dobromir, podobnie jak Janusz, nie gryzie się w język i mówi co myśli nie kalkulując. Godny kontynuator :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Mam w glebokim powazaniu co mowi Dobromir i tbh po części zgadzam sie z nim i ta kobieta ktora wywalili. To jest brutalne stwierdzenie, ale psy w niektorych kulturach sa traktowane jak u nas np. swinie czy kurczaki. No sorry, taki mamy klimat...

I wtedy wjezdza na bialo cala wolnosciowa partia mowiaca ze jest za UTRZYMANIEM ZAKAZU. Nie ze nie ma zadnych planow w tej sprawie i w ogole. Partia wycierajaca sobie ryj wolnoscia gospodarcza (bo obywatelskiej to od dawna nie wspiera) wychodzi przed kamery i mowi wprost ze jest za zakazami. Brawo w robieniu kurwy z logiki. I ludzie to lapia jak powaleni ze wejdzie nam Konferencja i uwolni gospodarke. Mhm, taaa... Przeciez ta banda pucybutow z wolnoscia JAKAKOLWIEK nie ma nic wspólnego. :/

Edit: oczywiście ze Janusz mial racje mowiac ze ludzie w swojej masie sa glupi. Tylko stwierdzenie takie to jak stwierdzenie ze woda jest mokra...

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

No nie powiedziałbym, że psy je się jak świnie czy kurczaki. Je się, ale nie jest to takie znowu codzienne żarcie.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Razor - zasadniczo masz rację, że Cię wkurzają takie teksty wolnościowców (chociaż ja nie odebrałem tego, że są za zakazami, Dobromir powiedział, że na razie nie ma w Konfie kwestii zniesienia tego zakazu). Niemniej, moim zdaniem, ich hipokryzja wynika z tego, że chcą wreszcie zaistnieć w polityce i zaczynają omijać tematy, których elektorat nie akceptuje.

Oczywiście najważniejsze jest co zrobią, a nie co mówią, lub co starają się przemilczeć - no i tu pojawia się ryzyko. No ale - jeśli o mnie chodzi - wybieram głosowanie na najmniejsze zło, bo przecież takim Tuskom nie wierzę w ani jedno słowo…
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

Głos na Konfederację to głos za utrzymaniem rządu PiS. Jak chcesz Theeck wybrać najmniejsze zło, to głosuj na Trzecią PSL Drogę, bo w ten sposób nie poprzez wprost Donalda i nie pomożesz rządowi.

PiS zezre Konfe jak ciasteczko. A memcen będzie chodził i mówił, że nie jest koalicjantem, jak taki jeden Paweł. Zresztą, patrząc na tych karierowiczów z Konfy to oni już pewnie wiedzą gdzie i za ile będą zasiadać, bo takie rozmowy prowadzi się w kuluarach od dawna. Kaczyński ich tak rozegra, że jeszcze się będą cieszyć z gównianych cukierków w sreberku.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

Ej, ale to przecież ideowcy, oni się nie dadzą PiSowi!

Ciul że idea to i tak po prostu "teraz my do koryta", a przy okazji zamiast zająć się gospodarką to skupią się na destruktywnych działaniach społecznych.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Nie no, Pq chyba nie piszesz serio? Głosować na Hołownię-Kosiniaka, najbardziej patologiczny i szkodliwy element polskiego sytemu partyjniactwa, nałogowych korytożerców, bezideowców, gotowych sprzedać się każdemu? Niemożliwe, podpuszczasz mnie :)

A co do Konfy, to zobaczymy czy i komu się sprzedadzą. Na razie twardo mówią, że ani z PiS ani z PO. Na ile im można wierzyć - jak to politykom, prawie wcale. Ale wszyscy inni już rządzili i dzięki temu już wiadomo, że im wierzyć nie należy wcale, bo jak kłamali wtedy, tak i zapewne kłamią teraz. A przynajmniej ja nie zamierzam.

Ja uważam, że Konfa celuje w kolejne, przyśpieszone wybory, po których znowu będzie bez Konfy pat i wtedy dojdzie do wielkiego, historycznego pojednania ponad podziałami, czyli rządów PO-PiS. Co spowoduje ostateczną kompromitację obu tych partii i pozwoli na nowe otwarcie w polskiej polityce. Jeżeli przy okazji dojdzie do rozłamów w PiS, to może uda się zlikwidować niekonstytucyjnego d'Hondta, zastąpić go systemem proporcjonalnym i zlikwidować, przynajmniej na jakiś czas, dwubiegunową Polskę.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:No nie powiedziałbym, że psy je się jak świnie czy kurczaki. Je się, ale nie jest to takie znowu codzienne żarcie.
U nas? Nie. Na swiecie? Jest.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

Theeck - no jasne że Cię podpuszczam :) chociaż to:

"nałogowych korytożerców"

Akurat nie pasuje do Hołowni i średnio do Kosiniaka. A to:

"bezideowców, gotowych sprzedać się każdemu"

Najbardziej pasuje imho właśnie do Konfederacji. Sposobów jaki ta partia uprawia swoją politykę nie zostawia krztyny wątpliwości - to są karierowicze bez żadnych kompetencji, uprawiają internetowy populizm i klamia ludziom w żywe oczy, a nawet im powieka nie drgnie. Polecam przejrzeć TikToka Mentzena, facet umie tylko pierdolić bez sensu jak youtubowy coach z MLM. Kompletnie nie rozumiem jak można kupować ta tania agitke, już bym wolał na Kosiniaka zagłosować o to przynajmniej jest człowiek nie traktujący swoich wyborców jak analfabetów.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Po pierwsze nie zapominajmy, że zbieranina konfederacji jest pełna średnio tajnych utrztmankow ruskich mord.

Już nawet Zbyszek zwany zerem chociaż nie przyznaje się wprost.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:
ThimGrim pisze:No nie powiedziałbym, że psy je się jak świnie czy kurczaki. Je się, ale nie jest to takie znowu codzienne żarcie.
U nas? Nie. Na swiecie? Jest.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Gdzie się je psie mięso jak kurczaka? Juz nawet w Chinach to nie jest mięso dnia powszedniego.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:
Razorblade pisze:
ThimGrim pisze:No nie powiedziałbym, że psy je się jak świnie czy kurczaki. Je się, ale nie jest to takie znowu codzienne żarcie.
U nas? Nie. Na swiecie? Jest.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Gdzie się je psie mięso jak kurczaka? Juz nawet w Chinach to nie jest mięso dnia powszedniego.
Kambodża - szacuje sie 2-3 miliony psów rocznie (za Wiki).

Demokratyczna Republika Konga - ze względu na niższą cenę niż pozostałe mięsa.

Vietnam - spore ilości, szacunki mówią o dobrych 5 mln rocznie.

Indonezja, w tym Bali - również.

Korea Południowa na Gaegogi.

Ja serio nie wiem po co na siłę zaprzeczać faktom. Nawet jeśli Chiny zbanowały (uwierz mi, nadal spożywają) to jest to efekt zmian w myśleniu na temat psów w tamtych regionach. Nie w kwestii "czy to mniam czy nie mniam". Dla przypomnienia, psy były jedzone również w USA (tak, wiem - w czasach wojny i były "last call", ale jednak) czy też są legalne do bycia spożywanymi w Szwajcarii w ramach "potrzeb własnych". We Francji spożywano psy do 1910, a w UK zabroniony jest handel a nie spożywanie.

Wiec generalnie na świecie jest to "popularne" miesa. A z kolei co znaczy codzienne żarcie? Jeśli ja jem rybe raz na 2 tygodnie to znaczy ze ona nie jest "codziennym zarciem"? Oczywiście ze jest, bo mógłbym ja spożywać codziennie. Paradoksalnie kurczaka tez nie jadam czesto. Moze nawet zadziej niz Vietnamczyk psa. Takie jest moje zdanie, choć oczywiscie masz prawo sie ze mna nie zgadzac. Skoro nie ma przeszkód w wielu krajach aby zabić, zjeść a nawet kupić psie mieso to jest to żarcie jak kurczak czy wieprzowina czy to sie nam podoba czy nie.


Theec - oczywiście ze powiedzieli ze sa przeciwko, w momencie gdy wywalali z listy ta kobietę do zastapienia przez innego czlowieka od Brauna. Plus serio, dla mnie wlasnie Braun czy Bosak to absolutne zaprzeczenia "wolnosci". Sorry.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

To ty napisałeś, że psa je się jak kurczaka. Szybki google i w takim Wietnamie produkuje się* ~500 milionów drobiu. Głównie spożywa się wieprzowinę, 65%, a kurczak to i tak tylko 20%. Nie spodziewam się, że reszta to pies.

*kluczowe słowo - produkuje się
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4344
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

No ja mam kilka problemów z Kolaboracją
1.
Obrazek
2. Nie mam do końca pewności, czy ich działalność nie ma po prostu charakteru agenturalnego. Jak to sam Braun powiedział kilka lat temu
https://twitter.com/wojciech_kempa/stat ... 6323786753
3. Cała reszta.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7480
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Crowley »

Wszystkie te dywagacje i tak nic nie znaczą. PiS wygra z taką przewagą, że będzie mógł rządzić samodzielnie. Najwyżej podkupią Mencenowi kilku (p)osłów. Sprzyja im podział na okręgi wyborcze, sprzyja chory na władzę idiota Donald wystawiający na listy Kołodziejczaków i innych Giertychów, sprzyjają ameby z Trzeciej Drogi i dziennikarsko-publicystyczne bezmózgi grające według pomysłu duetu Kaczyński-Morawiecki.
A kolejny zonk będzie w wyborach prezydenckich, gdzie PiS znowu wystawi kandydata z dupy, który koncertowo znowu wydyma Rafaua Żelipapę vel Incydent Kałowy. Nie ma nadziei dla tego kraju. Wszystko jak krew w piach.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5815
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: ThimGrim »

Ta, krew od razu...
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
ODPOWIEDZ