Rządy PiS

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

To nie jest podnoszenie wymagań, tylko egzekwowanie wymagań określonych w umowie.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Ale te wymagania są zapisane w najlepszym wypadku nieprecyzyjnie, ponieważ sądownictwo nie podlega umowie. Konieczna była furtka interpretacyjna polegająca na zagrożeniu praworządności.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5601
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Theeck pisze:UE właśnie nałożyła na Polskę karę w wysokości 69 mln Euro za niezlikwidowanie Izby Dyscyplinarnej. Czy ktoś mi powie jaką do kurwy nędzy wojnę przegraliśmy, że nakładają na nas kontrybucje?
Kto naklada? Unia Europejska. Kto nalezy do UE? M.in. Polska. To jest struktura, system, ktory Polska wspoltworzy i sie zapisala do niego z wlasnej nieprzymuszonej woli. Polska wcale tych kar placic nie musi. Polska wcale tych wszystkich zasad nie potrzebuje przestrzegac. Wystarczy powiedziec "wypisuje sie z tego klubu" tak jak to zrobila Wielka Brytania.

Czy jest to relacja biznesowa asymetryczna? Oczywiscie. Tak to juz jest jak jestes czlonkiem jakiejs grupy - jak jest jeden przeciwko calej reszcie, to symetryczne to nie jest.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:Ale te wymagania są zapisane w najlepszym wypadku nieprecyzyjnie, ponieważ sądownictwo nie podlega umowie. Konieczna była furtka interpretacyjna polegająca na zagrożeniu praworządności.
Sa bardzo precyzyjne. Chocby w traktacie europejskich praw czlowieka ktory gwarantuje Ci "niezalezne" sady. O ile mozna dyskutowac czy sady i sedziowie moga byc w pl (i nie tylko) niezalezni, o tyle partyjny organ mowiacy sedziemu czy jest cacy czy nie to sorry, ale jazda po bandzie. Poza tym organem do ktorego masz prawo sie odwolac i ktory MA PRAWO ocenic jakosc sedziego i jego wyrok jest ten ktory kretyni ignoruja i podwazaja.

Wybacz Theeck ale skoro rzucasz haslem jak to lemingowi beda mowic dlaczego to dobrze, to w druga strone moge powiedzieć ze tylko komuchowi trzeba tlumaczyc dlaczego sady sterowane nie sa spoko. I tak, to jest wina Kaczora.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Razorblade pisze:I tak, to jest wina Kaczora.
Yup. Powiedział, że się podporządkuje i zlikwiduje ID. Premier też tak powiedział. Nic się w temacie nie dzieje, to ktoś się poczuł oszukany...

Poza tym to jest "tylko" wezwanie do zapłaty. Nic nowego. Taka przypominajka, że mają coś w temacie robić.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Ja mam tylko nadzieję ze kiedys pojawi sie prawo ktore bedzie pozealalo te wszystkie kary oplacic z prywatnych majatkow tych wdzystkich "decydentów". Bez wzgledu na opcjr polityczna

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Panowie, doprowadziliście do sytuacji, że czuje się asymetrycznie :( :)

Razor - owszem są bardzo precyzyjne. Ale ... systemu sądownictwa w kompetencjach UE nie ma, A art 3a i 3b mówi bardzo precyzyjnie, że Unia działa wyłącznie w ramach przyznanych kompetencji.

Więc jak piszę o kruczkach interpretacyjnych to taka jest prawda. A Karta praw podstawowych UE, bo chyba o nią Ci chodziło nie została w Polsce i UK podpisana. A nawet gdyby była, to byłby to właśnie kruczek interpretacyjny :).
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Rządy PiS

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Czy nie było tak, że Polska musiała dostosować swoje prawo, w tym sądownictwo, żeby w ogóle do Unii wejść? Ja wiem, że sami o sobie decydujemy w wielu kwestiach. Nie mogę znaleźć listy zmian w polskim prawie w celu akcesji do UE, ale to dziwne oczekiwać, że robiąc zmiany wbrew Unii (do których mamy oczywiście prawo), ta będzie siedzieć bezczynnie.

A tej kary też możemy nie zapłacić, bo co nam zrobią? Nawet wojska nie mają... Potrącą ze składek? Tych też nie musimy płacić - są dobrowolne. Wszystko w Unii jest dobrowolne - benefity za grę wg. zasad.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Matt - moga nam potracic z kasy ktora mielismy dostac i traktowac ze dostalismy .

Theeck - nawet nie chce mi sie w dyskusje wdawac na ten temat. Poszukaj co podpisal m.in. Lech Kaczynski i nie patrz tylko na sam traktat akcesyjny... Tu nie ma co zwalac na ubzdurane kruczki i nie kruczki.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Ja nie patrzę na traktat akcesyjny tylko na lizboński, więc na aktualny stan traktatowy. Dopóki sam nie przejrzałem tekstu, to tak naprawdę nie wiedziałem do końca której stronie sporu wierzyć. Ale po zapoznaniu się z tekstem jest oczywiste, że KE nagina i uzurpuje sobie kompetencje nieprzyznane. Kaczyński podpisując, oczywiście dał dupy bo był nieudacznikiem, frajerem i nie rozumiał, że państwa mają interesy. Sam zerknij to zobaczysz jak to wygląda.

Zresztą PiS to wbrew propagandzie PO, uniofile. Przecież Jarek i Mateusz nie wyobrażają sobie życia poza Unią i dlatego zgadzają się na wszystko, nie zdając sobie sprawy, że zaprzedają polską rację stanu. A pokrzykiwanie, prężenie muskułów i buńczuczne zapowiedzi służą jedynie celom krajowego pozyskiwania elektoratu uniosceptycznego. Jeśli spojrzeć na ich czyny, nie słowa, to są tak prounijni jak lewica (w sumie nic dziwnego, przecież PiS to jebani socjaliści).
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Ciesze sie ze poruszyles traktat lizbonski ktory zwiekszyl kompetencje UE. To teraz czemu nie patrzysz w takim razie na Europejska Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, konkretnie na art. 6 ust. 1 zdanie pierwsze konwencji ratyfikowanej przez PL w '93 a ustanowionej w '50? Bo to wlasnie w niego nie wpisuje sie cala ID (oraz w sumie i obecny TK ze wzgledu na dublerow) i to na tej podstawie TSUE "decyduje" o polskich sadach. Bo to TSUE i ETS potem sie musi z ich gownosedziami i ich wyrokami bujac. TSUE ma dbac o jednolita wykladnie prawa i jego przestrzeganie w UE wynikajace z traktatow UE. Konwencja o ochronie praw czlowieka... sie w to wpisuje. Ergo, ma podstawy do orzekania czy wladza nie kladzie nacisku na sedziow, czy sady sa niezalezne i niezawisłe itp. A ID oczywiście ze to ogranicza, patrz casus sedziow takich jak Tuleya czy Zurek. I nawet jak chcesz zarzucac im powiazania czy sympatie polityczne, to sa one niczym wzgledem czlonkow ID, pani Przylebskiej czy Pawlowicz. O Piotrowiczu nawet nie chce nic mowic, bo on moze i palil trawe ale sie nie zaciagal wiec spoko.

Pomijajac cala moja niechec do systemu sadownictwa i niewiare w te "bezstronnosc" po 3 latach rozwodu, to zmiany zastosowane przez ID czy w TK jeszcze bardziej je ograniczaja. Ja serio nie wiem czemu musze to tlumaczyc Tobie, ze jakakolwiek dodatkowa kontrola ze strony państwa to dodatkowy nacisk i ograniczenie wolnosci. Jasne, sadownictwo jest do zmiany, bo cytujac Zero (i Ciebie) jest swego rodzaju kasta i kolkiem wzajemnej adoracji, ale nie tedy droga. To nawet kolo drogi jako prostytutka nie stalo. Zauwaz ze do nas nawet nie bardzo chca juz robic ekstradycje, bo ludzie twierdza ze nie beda mieli sprawiedliwego procesu.

Oczywiście ze naciski maja rowniez choc czesciowo wyraz polityczny, ale serio sie dziwisz ze starszy brat sie wkoncu wkurwil na wiecznie obrazajacego go gowniarza ktory oskarza go o wszystko co najgorsze, jednoczesnie wyciagajac lapke po prezenty i kase? Tylko zwyczajnie "sami sie o to prosili". A ja powtorze. Chcialbym zeby za 5/6 lat sady orzekly ze Mateuszek z Zerem, Sasinem i Kaczorem maja oddac ta kase z wlasnego portfelika. Ot, takie nierealne piekne marzenie ze urzednik bedzie ponosil lonsekwencje swoich decyzji.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Ja wcale nie twierdzę, że tzw. "reforma" sądownictwa w Polsce nie zwiększa wpływu polityków na sędziów, ani że idzie w dobrym kierunku. I to niezależnie od tego, że uważam iż polski system sądownictwa należy przeorać, a duża część sędziów powinna zostać usunięta z zawodu (taki Tuleya czy Żurek choćby, albo inny koleś w todze, który nie uznaje sędziów mianowanych przez obecną KRS, ale uznaje mianowanych przez komunistyczną Radę Państwa).

Ja po prostu twierdzę, że w świetle zapisów traktatu lizbońskiego UE nic do tego. I że KE i TSUE musi uciekać się do karkołomnych interpretacji żeby uzasadnić swoje wykraczanie poza przyznane kompetencje.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

No wlasnie "cos do tego" maja na bazie ratyfikowanego traktatu lizbonskiego ORAZ KPCiPW.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

No i tutaj się różnimy w opiniach - dla mnie traktat lizboński nie daje UE żadnego prawa do zajmowania się systemem sądownictwa w Polsce - zakres kompetencji UE nie wskazany w traktacie pozostaje w wyłącznej kompetencji państwa członkowskiego - to jest napisane bardzo klarownie.

A Europejska konwencja praw człowieka (za Wiki) jest warunkiem przyjęcia do Rady Europy (ciało zupełnie odrębne od UE), zaś nad jej przestrzeganiem ma czuwać Europejski Trybunał Praw Człowieka. To ciała nieunijne. A za nieprzestrzeganie, można jak rozumiem, co najwyżej zostać wykluczonym z grona państw członkowskich Rady Europy. Nie ma tu żadnego miejsca na TSUE.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Masz racje i nie masz racji w sprawie KPCiPW bo wielokrotnie podkreslano iz UE (a przez to i TSUE) maja za zadanie kontrolowanie respektowania m.in. KPCiPW, a traktat lizbonski jeszcze to rozwinal. Ale serio nie chce mi sie na ten temat dyskutowac dluzej, skoro zaraz Julcia stwierdzi ze w Polsce nie obowiazuje KPCiPW tak jak nie obowiazuje traktat o UE.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Witamy w kraju z dykty po dzisiejszej wypowiedzi sedziego Cichockiego ws. "Farmy Trolli". Idziemy o zaklad ze nikt nawet na ten temat nie mrugnie poza mialczeniem opozycji (ktora tez zadnych konsekwencji nie wyciagnie)?

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Pensyjke wpadła - ja pierdole.

Jedna pensję w 2022 roku zajebal Morawiecki, druga Glapiński, trzecia inflacja. Dziękuję dobranoc :)
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Halaster pisze:Pensyjke wpadła - ja pierdole.

Jedna pensję w 2022 roku zajebal Morawiecki, druga Glapiński, trzecia inflacja. Dziękuję dobranoc :)
Kto Ci kazał iść w prezesury?
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

Tu też jestem na UOP, więc w sumie chyba niewiele się zmieniło poza tym, że wpadła jakaś tam średniej wielkości podwyżka.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5601
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Halaster pisze:Tu też jestem na UOP, więc w sumie chyba niewiele się zmieniło poza tym, że wpadła jakaś tam średniej wielkości podwyżka.
Tej, to sie dałeś w konia zrobić. Prawdziwy prezes główne zarobki to ma z machlojek.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Kurde pensja dzisiaj przyjdzie. Strach się bać.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5601
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Rządy PiS

Post autor: LLothar »

Counterman pisze:Kurde pensja dzisiaj przyjdzie. Strach się bać.
https://wiadomosci.tvp.pl/37763650/port ... az-grubsze

Tak przeciez jest, nie? :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Rządy PiS

Post autor: Halaster »

No z danymi nie ma co dyskutować, nasze marudzenie to jednak zmniejszanie nierówności, chociaż oczywiście najbogatsi nie zapłacą grosza więcej.

BTW fajnie wyskalowany wykres, szkoła Goebbelsa :)
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Przyszła pensja. Ugh to no czuję się bojownikiem o dobro narodu.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
zegrz
zielony
Posty: 20
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 19:33

Re: Rządy PiS

Post autor: zegrz »

Hal, Count, czy Wasza rzeczywista pensja po wprowadzeniu tego burdelu różni się od tego co przeliczy kalkulator internetowy (np. wynagrodzenia.pl)? Bo nie do konca rozumiem ten mechanizm - wynika z tego że albo wstrzelam sie idealnie w warstwę spoleczną której cięcie pensji nie dotknie, albo kalkulator łże ;) możecie to zweryfikować? Moje wynagrodzenie spływa dopiero 10go i trochę strach ;)
2003
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Jeszcze mi zsumował ile jestem w plecy. Eh nosz kurwa i po co mi to robiłeś, teraz mi ciśnienie skoczyło. :D
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
zegrz
zielony
Posty: 20
Rejestracja: 22 stycznia 2022, o 19:33

Re: Rządy PiS

Post autor: zegrz »

To możemy się teraz razem napić melisy. Po co mi to wysłałeś? :mad:
2003
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Sam zacząłeś! :mad:

.... :crying:
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Rządy PiS

Post autor: zodi »

Nieważne tam jakieś drobne z Unii.
Ważne żeby przeorać sądownictwo! Tę sektę kastę!

Potem odetchniemy, musimy jeszcze trochę wytrzymać. No z Węgrami na pewno daleko zajdziemy. Towarzysze! Razem! Nie będzie Bruksela pluła nam w twarz ni traktatów nam łamała!
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

zodi, nie przenoś nam tutaj mentalności rodem z protektoratu Czech i Moraw, pls :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rządy PiS

Post autor: Cherryy »

A ja zodiego rozumiem. Jako społeczeństwo rozgościliśmy się w takiej dupie, że każdego w miarę ogarniętego (ach, stygmatyzowanie!) łapie jasna cholera.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Cherryy pisze:A ja zodiego rozumiem. Jako społeczeństwo rozgościliśmy się w takiej dupie, że każdego w miarę ogarniętego (ach, stygmatyzowanie!) łapie jasna cholera.
Najgorsze, że naprawdę trzeba się zacząć zastanawiać czy ten rozpierdol jaki te dzbany narobiły jest jeszcze do naprawienia. Może jesteśmy na granicy, bo jeszcze jedna kadencja z Jarem i Zerem u sterów to będziemy Bułgario - Węgro - Turcją niechybnie.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Nie nie jest. 90% "wladzy" nie zrezygniluje z pomyslow ktore daja im wieksza kontrole nad kazdym aspektem czy kase na zachcianki. Co najwyzej wszystko wygladza pod przykrywka dostosowywania sie do UE.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Pozwolę sobie zacytować Radka Teklaka, którego z lubością sobie czytam od dość dawna...
teklak.pl pisze:I powiem wam, że jeżeli wstrzymanie kasy z UE i rosnąca inflacja nie otrzeźwią tego narodu, to nic go nie ruszy. A jak go w końcu ruszy cena żywności i 500+ warte ledwo 300+, to pewnie będzie już za późno na cokolwiek.
https://teklak.pl/
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Counterman »

Kurde widzę, że Teklak wypłynął w internetach.

To mój kumpel od kieliszka z pewnego baru. Świat mały jest.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Rządy PiS

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja od jakichs 8 lat sobie go sledziłem na fb. Ale jakoś od czasu pandemii gość się doskonale rozpisał.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Cherryy pisze:A ja zodiego rozumiem. Jako społeczeństwo rozgościliśmy się w takiej dupie, że każdego w miarę ogarniętego (ach, stygmatyzowanie!) łapie jasna cholera.
Ja rozumiem ten aspekt jego frustracji dotyczący aktualnie rządzących, którzy wpakowali nas bardzo głęboko w gówno.

Tak naprawdę to jesteśmy w gównie dużo głębiej niż się wielu wydaje, ponieważ opozycja rozumiana jako PO, 2050 i reszta świadomie zamyka oczy na to co wyprawia z nami UE, która jawnie ma w dupie zapisy traktatowe (zanim zaczniecie pisać, że nie wiem o czym mówię, to przeczytajcie sobie proszę tekst źródłowy). A to prowadzi w prostej drodze do całkowitego podporządkowania się biurokracji unijnej. Wiem, że wielu zwolenników Tuska i Hołowni czuje się bardziej Europejczykami niż Polakami, a na poczucie wolności ma wyjebane, ale mnie to rusza. I przez to czuję się zanurzony przez PiS i PO w szambie dużo głębiej.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

Theeck pisze:
Cherryy pisze:A ja zodiego rozumiem. Jako społeczeństwo rozgościliśmy się w takiej dupie, że każdego w miarę ogarniętego (ach, stygmatyzowanie!) łapie jasna cholera.
Ja rozumiem ten aspekt jego frustracji dotyczący aktualnie rządzących, którzy wpakowali nas bardzo głęboko w gówno.

Tak naprawdę to jesteśmy w gównie dużo głębiej niż się wielu wydaje, ponieważ opozycja rozumiana jako PO, 2050 i reszta świadomie zamyka oczy na to co wyprawia z nami UE, która jawnie ma w dupie zapisy traktatowe (zanim zaczniecie pisać, że nie wiem o czym mówię, to przeczytajcie sobie proszę tekst źródłowy). A to prowadzi w prostej drodze do całkowitego podporządkowania się biurokracji unijnej. Wiem, że wielu zwolenników Tuska i Hołowni czuje się bardziej Europejczykami niż Polakami, a na poczucie wolności ma wyjebane, ale mnie to rusza. I przez to czuję się zanurzony przez PiS i PO w szambie dużo głębiej.
a moim zdaniem kłopot jest jeszcze większy, bo jak mniemam z Twoich wpisów, uważasz, że jeżeli wyjdziemy z Unii, która nam robi pod górkę to jedyne problemy będą typu brak dotacji i czekanie z paszportem w ręku na granicy przy wycieczkach.

Otóż nie tylko, bo przy takim zagraniu naszej gospodarce jedziemy jeszcze lepiej niż do tej pory. Na przykład: nie dość, że musisz spełnić wszystkie wymogi UE żeby handlować z UE, to jeszcze nie masz żadnego prawa głosu, jebią Cię cła na wjeździe, transport towarów staje się zagadnieniem i wszystkie struktury sojuszy wewnątrzunijnych właśnie Cię wykreślają z klubu. Ale lepsze gówno w polu niż fiołki w Neapolu.

Przy takim zagraniu stajemy się znowu krajem satelickim Rosji, chyba że wypowiadamy wojnę Czechom i od razu się poddajemy.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Gdzie mozna glosowac za ostatnia opcja Zolta? Biere w ciemno!

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Zolt - dla mnie i tak nie ma nadziei, skoro dla większości Polaków dobry jest PiS albo PO. Nie wiem ile pokoleń musi upłynąć żeby Polacy uwierzyli we własne siły, zaczęli rozliczać, przestali zamykać oczy i wybierać najpodlejszych z podłych. Tak samo jak kiedyś nie mogłem pojąć wyboru komunistycznego kacyka Kwaśniewskiego, tak teraz nie pojmuję jedynej alternatywy PiS/PO.

To jakaś polska skaza na mentalności, jakaś służalczość połączona z tumiwisizmem, brak wiary we własne możliwości i co tam jeszcze najgorszego. Najwyraźniej Polacy w swej masie zasługują co najwyżej na takich Kaczyńskich i Tusków :(.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5008
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Rządy PiS

Post autor: Zolt »

a to pełna zgoda akurat, też nie widzę wyjścia z tego cyrku, dobrych pasterzy dla trzody brak.
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rządy PiS

Post autor: Cherryy »

Nie byłbym takim pesymistą. Polacy akurat jak nikt w świecie mają zdolność wychodzenia z najciemniejszej dupy. Nie raz to udowodniliśmy, więc i tym razem się uda. Żal straconych lat, tak po ludzku - tego nikt nam nie odda.
Since 2001.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Hej, od upadku komuny nie mieliśmy ani jednego wspaniałego rządu, ale jakoś postęp Polska zrobiła gigantyczny. Tylko wszyscy wcześniejsi byli chociaż przymuszani do cywilizacji przez ten zgniły zachód, bo się NATO i UE marzyła. Obecni debile wkręcają, że znowu zapanuje wielka Lechia i będziemy turboslowianami. Dalej w urojeniach jest chyba tylko Kompromitacja, ale taki Korwin chociaż zawiesza swoje "ideały" póki hajs się zgadza :D

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:Zolt - dla mnie i tak nie ma nadziei, skoro dla większości Polaków dobry jest PiS albo PO. Nie wiem ile pokoleń musi upłynąć żeby Polacy uwierzyli we własne siły, zaczęli rozliczać, przestali zamykać oczy i wybierać najpodlejszych z podłych. Tak samo jak kiedyś nie mogłem pojąć wyboru komunistycznego kacyka Kwaśniewskiego, tak teraz nie pojmuję jedynej alternatywy PiS/PO.

To jakaś polska skaza na mentalności, jakaś służalczość połączona z tumiwisizmem, brak wiary we własne możliwości i co tam jeszcze najgorszego. Najwyraźniej Polacy w swej masie zasługują co najwyżej na takich Kaczyńskich i Tusków :(.
Problem jest taki ze po prostu jak wiekszosc osob sie zgadzam ze to wybor miedzy dzuma a cholera o tyle... I tak jic kurwa lepszego nie ma. To jest dramat dopiero... bo kto? Lewica? Komunisci Zandberga? Holownia? Moze smieszna Konfa?

I zanim powiesz o konfie, to swa "wolnorynkowosc" Konfederacja osmieszyla placzem nt. Facebooka i innymi zagrywkami, z kolei swiatopogladowo sa niewybieralni bardziej niz Zandbergowcy.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Rządy PiS

Post autor: Theeck »

Gregor pisze:Hej, od upadku komuny nie mieliśmy ani jednego wspaniałego rządu, ale jakoś postęp Polska zrobiła gigantyczny.
Tak samo mówią ludzie zauroczeni komuną o latach 70-tych. :P

A naprawdę to postęp zrobiliśmy MY, nie dzięki rządom ale MIMO ich durnych działań. I to nam, zwykłym szarym wytwarzaczom PKB Polska zawdzięcza rozwój, a nie bezmózgim hamulcowym na rządowych posadkach. A gdyby nie debile w ministerstwach wciąż przeszkadzający bylibyśmy dużo dalej.

Razor - dokonał się chyba cud na forum, bo jak dotąd chyba wszyscy się zgadzamy, że nie ma dobrego wyboru :D
Oczywiście, że Konfa się ośmieszyła płaczem na fejsa. Może czas na nową partię wolnościową, bez Korwina i żałosnego Kalego, zwanego Dziamborem ;)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3529
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Rządy PiS

Post autor: Gregor »

Theeck pisze:
Gregor pisze:Hej, od upadku komuny nie mieliśmy ani jednego wspaniałego rządu, ale jakoś postęp Polska zrobiła gigantyczny.
Tak samo mówią ludzie zauroczeni komuną o latach 70-tych. Obrazek

A naprawdę to postęp zrobiliśmy MY, nie dzięki rządom ale MIMO ich durnych działań. I to nam, zwykłym szarym wytwarzaczom PKB Polska zawdzięcza rozwój, a nie bezmózgim hamulcowym na rządowych posadkach. A gdyby nie debile w ministerstwach wciąż przeszkadzający bylibyśmy dużo dalej.
Tak, masz rację. Tylko zwróćmy uwagę, że w tym PRL żyli dokładnie Ci sami Polacy co w latach 90. Otoczenie polityczne ma więc jakieś znaczenie. W Twojej analogii jak wcześniejsi wciskali nam hamulec to PiS wjechał nam jeszcze w szemraną dzielnice i buduje mur na który pędzimy.


Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

Theeck - orzede wszystkim czas na partie ktora zajmie sie odpowiednio gospodarka (czyt. uwolni najlepiej jak mozna "bezszkodowo") i odpierdzieli sie od tematow nacjonalistyczno-spolecznych. Ale takiego czegos nie bedzie w tym kraju.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5814
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Rządy PiS

Post autor: ThimGrim »

Razorblade pisze:Theeck - orzede wszystkim czas na partie ktora zajmie sie odpowiednio gospodarka (czyt. uwolni najlepiej jak mozna "bezszkodowo") i odpierdzieli sie od tematow nacjonalistyczno-spolecznych. Ale takiego czegos nie bedzie w tym kraju.
Tylko platforma. Tylko Palikot!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Rządy PiS

Post autor: Razorblade »

ThimGrim pisze:
Razorblade pisze:Theeck - orzede wszystkim czas na partie ktora zajmie sie odpowiednio gospodarka (czyt. uwolni najlepiej jak mozna "bezszkodowo") i odpierdzieli sie od tematow nacjonalistyczno-spolecznych. Ale takiego czegos nie bedzie w tym kraju.
Tylko platforma. Tylko Palikot!
Chuja tam! Nowoczesna i Rysiu Petru!

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Zablokowany