Forum, czyli luźno o polityce.

... czyli Toksyczne Gøwno®

Moderatorzy: Zolt, boncek, Turtles, DaeL

Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4346
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

A ja mam tak zwane mieszane uczucia.
Bo oczywiście radość rozpiera moje serce jak Kompromitacji dzieje się krzywda.
To jasne, że raduje się dusza moja jak z konserwatystów wychodzi ich wrodzona hipokryzja.
I chwalić należy dzień, gdy kryptofaszyści i antyszczepionkowcy tracą zasięgi.

JEDNAKŻE. No jest to pewien problem. Przez zmiany jakie zaszły w internecie w ciągu ostatnich 10(?) lat to kilka korporacji formuje kształt rzeczywistości, w której istniejemy. korporacji, których zarządy nie sa przecież wybierane w demokratycznych wyborach przez użytkowników platform, i których naturalnym nadrzędnym celem jest zysk (to nie zarzut). I o ile samo banowanie Konfederacji to rzecz piekna i godna naśladowania to jednak, pokazuje pewien problem. Nie mówię, że facebook powinien być zmuszony na utrzymywaniu na swoich serwerach wszelakich bzdur, bo tak. Ale na pewno tak gigantyczna platforma nie jest identyczna do cukierni. Być może, rynek mediów społecznosciowych powinien być tak kontrolowany jak np. rynek energii?
grel3gargamel pisze:Przecież oni już pisali, że to żaden wolny rynek a "komunizm wielkich korporacji"
:lol2: serio? Piękne. Nie ma to jak używanie słów, których znaczenia nie rozumie się
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Widzisz rzuff - ja tez mam mieszane odczucia z tym banem, a punktuje hipokryzje. Czy rynek MS powinien byc regulowany? Nie uwazam ACZKOLWIEK uwazam ze powinien respektowac prawo kraju w ktorym jest dostepny. Zgodnie z naszym (przynajmniej kilka lat temu, teraz nie sledze bo z tym TK to juz nic kurwa nie wiadomo) nie miales prawa odmowy obslugi klienta, a Konfa jako użytkownik jest "klientem".

Nie zmienia to faktu ze bez względu na moj stosunek do tego co się wydarzyło to takiego placzu hipokryzji po nich spodziewalem sie mimo wszystko mniej ;)

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

A czy to jest na prawdę coś nowego? Wcześniej była telewizja (w PL tylko państwowa, kontrolowana), jeszcze wcześniej gazety, a jeszcze wcześniej książki i tak dalej. Ten, kto kontroluje przepływ informacji, ten kontroluje umysły. Czytam ostatnio różne źródła nt. Ukrainy i to jest fascynujące jak różnie można myśleć na ten temat...

Tylko kiedyś było tak, że ktoś musiał się pod książką albo artykułem podpisać, albo pokazać się w telewizji. Było raczej wiadome, skąd idzie przekaz. A teraz zamiast głosić pogląd, dajesz platformę komuś (setkom ludzi?), kto robi to za Ciebie, a ty umywasz rączki bo tylko dajesz platformę i ostatecznie nie wiadomo, kto zaczął mówić na dany temat. Tą platformę zawsze ktoś będzie kontrolował - korporacje albo państwo - więc ten przekaz zawsze będzie zniekształcony.

IMHO mogłaby powstać jakaś państwowa platforma z jasnymi zasadami, promowana przez państwo, działająca na rynkowych zasadach, obok innych komercyjnych platform.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

rzuff - to dobrze, że masz mieszane uczucia, może jeszcze nie wszystko stracone :P

A co do Konfy, to Razor pięknie wytknął im hipokryzję. Nie ukrywam - byłem tą hipokryzją zaskoczony (mówię o wolnościowcach w Konfie, a nie o narodowcach czy oszołomach od Brauna).

A co do zasady wolność gospodarcza nie powinna zależeć od skali biznesu. Czy firma na skutek osiągnięcia sukcesu i wyeliminowania konkurencji ma być poddawana specjalnym regulacjom? Takie pomysły doprowadziły do powstania różnych ciał urzędniczych (dla niepoznaki nazwanych antymonopolowymi albo ochrony konkurencji), które tylko ten rynek psują mnożąc regulacje.

Matt - państwowa, działająca na rynkowych zasadach to oksymoron :P
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Theeck pisze:Matt - państwowa, działająca na rynkowych zasadach to oksymoron
Chodziło mi o to, że państwo nie blokuje innych platform i nie zmusza ludzi, żeby na niej byli. Kto chce, ten tam jest, jak nie - to nie. Taka tam podstawowa rynkowa zasada...

Wiem - nie rynkowe jest to, że nie martwią się o pieniądze, bo mają je z podatków - ot jedyna nierynkowość w tym wszystkim...
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Ale istota biznesu to robienie pieniędzy, więc jak się o pieniądze nie muszą martwić, to rykoszetem nie martwią się o klientów, jakość produktu, rozwój, dobór pracowników, minimalizację kosztów, o nic. A prezesem największej polskiej firmy zostaje taki Obajtek bez żadnego doświadczenia ani w branży ani w biznesie.

Więc będziesz miał Fejsa, z którego nikt nie będzie korzystał, a będzie on kosztował podatników niemało. Nawet zbanowani na Fejsie nie pójdą tam, bo zasięg będzie żaden.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4346
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Rzr - nie no hipokryzja jest wprost urocza. Nie zaprzeczam.

Theeck pisze:Więc będziesz miał Fejsa, z którego nikt nie będzie korzystał, a będzie on kosztował podatników niemało. Nawet zbanowani na Fejsie nie pójdą tam, bo zasięg będzie żaden.
Nom. to se mogą na albicle przejść. Państwowy fejsbuk to pomysł z góry skazany na porażkę i przy okazji daremny i zbedny. Spośród miliona powodów jest też taki, ze to już probował google stworzyć konkurencje i nawet im się nie udało (chyba ze policzymy kupienie i rozwój yt).

Raczej zastanawiam się, czy FB, twittera, yt, (i w pewnej mierze wyszukiwarka google) itp nalezy porównywać do rozgłośni radiowej, wydawcy książek czy raczej do elektrowni. Jaką odpowiedzialnośc ponosi i powinien ponosić właściciel platformy za rzeczy na niej publikowane? Jaką firma może narzucić sobie politykę doboru klientów? Czy mogą istnieć nielegalne klazule? Nawet jeżeli byłyby one legalne wedle prawa państwowego? Z jednej strony w aktualnej epoce internetu potrzebna jest szybsza reakcja niż powolne młyny sądu. Ale nawet w kwestiach legalnych. Czy firma może nie chcieć być kojarzona z pewnymi nawet legalnymi treściami? Czy google powinien móc odmówić indeksowania takim podmiotom, z którymi sie nie zgadza?
Fajnie jeżeli to jest Konfederacja i inna szuria tego typu, ale jeżeli byłaby to partia polityczna lub ruch społeczny domagający się zwiększenia opodatkowania google'a (a wlasciwie uszczelnienia systemu podatkowego)?


Nikt nie będzie robil zarzutu elektrowni, że przy palącej się żarówce zasilonej jej prądem ktoś organizuje zebranie Ku-klux-klanu, czy prelekcje Grzegorza Brauna. Mało tego, dostawca energii elektrycznej ma obowiązek dostarczenia konsumentowi tej energii (tzn zawarcia umowy).

A może, powinno istnieć ustawodawstwo zakazujące konkretnych klauzul w polityce społecznosci. Albo powinna istnieć (na którymś etapie) "państwowa" droga odwoławcza od decyzji administracji medium? I jaka ta polityka mogłaby a jaka nie mogłaby być? Czy za przeklinanie w internecie nalezy sie mandat? Ale czy operator medium może zafundować bana?

A może jednak wracamy do punktu wyjścia? Za wszystko publikowane na platformie odpowiada jej właściciel, w takim razie logicznym byłoby, żeby mógl mieć nad tym pełną kontrolę.

A może niezależnie od odpowiedzialności, racje ma Theeck. Może to jednak jest tylko taki duży wydawca i sam sobie decyduje kogo publikuje, a kogo nie. I jeżeli akurat wierzy w prawa człowieka to nie będzie udostępniał swoich szpalt rasistom, a jeżeli jest cukrzykiem to nie będzie pozwalał na drukowanie przepisów na serniki i faworki (bo go denerwują).


Matt, piszesz że problem jest stary jak świat. Może i tak, ale nie do końca. I własnie z powodu tych różnic zastanawiam się czy dziewietnastowieczne odpowiedzi odpowiadają na współczesne pytania.
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Turtles pisze:Raczej zastanawiam się, czy FB, twittera, yt, (i w pewnej mierze wyszukiwarka google) itp nalezy porównywać do rozgłośni radiowej, wydawcy książek czy raczej do elektrowni.
Czy nie jest przypadkiem tak, że wszystkie elektrownie są państwowe? A sieć rozprowadzająca prąd?
Turtles pisze:A może niezależnie od odpowiedzialności, racje ma Theeck. Może to jednak jest tylko taki duży wydawca i sam sobie decyduje kogo publikuje, a kogo nie.
Jakby nie mógł decydować kogo publikuje, to dla mnie to samo, jakby sprzedawca nie mógł ustalić ceny swojego produktu. Niby ma swoje, ale nie decyduje o wszystkim - bo jest sfera jego działalności, o której decyduje państwo.
Turtles pisze:A może, powinno istnieć ustawodawstwo zakazujące konkretnych klauzul w polityce społecznosci. Albo powinna istnieć (na którymś etapie) "państwowa" droga odwoławcza od decyzji administracji medium? I jaka ta polityka mogłaby a jaka nie mogłaby być? Czy za przeklinanie w internecie nalezy sie mandat? Ale czy operator medium może zafundować bana?
Czy przypadkiem Chiny nie są pionierami w takim ustawodawstwie?
Turtles pisze:Państwowy fejsbuk to pomysł z góry skazany na porażkę i przy okazji daremny i zbedny. Spośród miliona powodów jest też taki, ze to już probował google stworzyć konkurencje i nawet im się nie udało (chyba ze policzymy kupienie i rozwój yt).
Nie zgadzam się. Fejsbuk już ma opinię, że jest platformą dla staruchów i młodzi raczej od niego odchodzą, więc nawet jeśli teraz jeszcze jakoś przędzie, prędzej czy później dopadnie korporacyjny konserwatyzm, świat się zmieni szybciej niż on i zostanie porzucony dla świeższej konkurencji.

Poza tym spośród dwóch funkcji fejsbuka - uzewnętrzniania się i przekazywania informacji - tą drugą formę mogłaby przejąć państwowa platforma, która z podobną łatwością pozwalałaby na przeglądanie ogłoszeń lokalnych samorządów, ministerstw, itp. IMHO jeśli ludzie będą wiedzieć z linków na oficjalnych stronach, że "ogłoszeszenia drobne urzędu" są na platformie takiej i takiej - to ludzie tam trafią. Nawet wolałbym żeby nasze urzędy i politycy pisali gdzieś, gdzie nie napędzają kasy zagranicznym korporacjom.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4346
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Matthias pisze:Niby ma swoje, ale nie decyduje o wszystkim - bo jest sfera jego działalności, o której decyduje państwo
Nom. Na tym właśnie polega rynek kontrolowany
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Rynek kontrolowany rozumiem, ale w sensie normowania procesu (wymagane certyfikaty, zasady BHP, ochrony środowiska, itp), ale wchodzenie w kto może być klientem albo ustalanie cen - to już przesada.

Państwo może mieć wpływ jak mam coś robić, ale nie za ile i dla kogo.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Paradoks polega na tym, że każda taka regulacja (nazwałeś ją normowaniem procesu) tworzy kolejną barierę wejścia. A bariery wejścia powodują, że na taki rynek (jeśli wciąż można to coś nazwać rynkiem) mogą wejść i się utrzymać tylko duzi, zasobni gracze. Eskalowanie barier wejścia (dla dobra konsumenta, ofc) skutkuje najczęściej oligopolami, brakiem konkurencji i wyższymi cenami niż gdyby tych barier wejścia nie było. Zresztą eskalowanie barier wejścia jest jedną ze strategii firm zasiedziałych w danych branżach, które dla dobra klientów, rzecz jasna, sugerują bezmózgom lub skorumpowanych posłom w przeróżnych parlamentach dodatkowe regulacje, a to bhp, a to równościowe, a to parytetowe, a to certyfikaty itp.

Przerażające jest, że osoby takie jak Ty postrzegają to jako działanie pozytywne. No ale takie to i młodzieży kształcenie z ekonomii onegdaj było, a dzisiejsze jest jeszcze gorsze :(

Wszystkie elektrownie są państwowe, bo jest to rynek stabilny, przeregulowany, na którym łatwo o monopol właścicielski. Tylko w takich branżach firmy państwowe są jeszcze w stanie działać i nie trzeba za dużo do nich dopłacać, ponieważ w najgorszym razie działają w konkurencji do oligopolu dużych firm prywatnych, z których nikomu nie opłaca się konkurować ceną. Płaci za to wyższą cenę Kowalski albo inny Smith, ale kogo to obchodzi.

Matt, własność państwowa w biznesie nie broniła się nigdy, ani bronić się nie jest w stanie. Tam gdzie konkurencja jest trochę większa a rynek nie jest regulowany państwowe firmy nie dają rady.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7429
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Barierę wejścia masz i bez regulacji. Wystarczy, że obecni producenci mają infrastrukturę i dobrze wypracowane procesy - robią to co robią za połowę ceny lub mniej kogokolwiek nowego, kto chce wystartować od zera. Jak masz dużych, zasobnych graczy, to na rynek nie wejdzie nikt nowy, bo zostanie albo wykupiony, albo konkurencja stworzy prawie identyczny produkt za pół ceny. To tak jak dołączyć się do gry w monopol po 30 minutach od startu pozostałych.
Theeck pisze:Przerażające jest, że osoby takie jak Ty postrzegają to jako działanie pozytywne. No ale takie to i młodzieży kształcenie z ekonomii onegdaj było, a dzisiejsze jest jeszcze gorsze
Kiedyś myślałem, że rzeczywiście lepiej zostawić rynek samemu sobie, ale tak na prawdę to jest oddanie wszystkiego w ręce najbogatszych. Jak nie ma regulacji, to potem się okazuje, że jakaś firma zatruwa wody gruntowe bo nie było regulacji w tym zakresie i nie musieli dbać o zbiorniki.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hinkley_g ... %20Angeles.

Można debatować - albo uszczelniaj, albo płać kary - efekt jest taki, że najpierw się truje, wyprowadza kasę ze spółki, a jak ktoś się zorientuje, to Ciebie już dawno tam nie ma. Do pierdla nikt nie pójdzie, bo prawo nie zostało złamane. Przyznanych premii nikt Ci nie zabierze.

A tak działa prywatna energetyka:

https://en.wikipedia.org/wiki/2021_Texas_power_crisis

Generalnie zgadzam się, że prywatny przemysł działa lepiej jak jest konkurencja, ale mam wątpliwości, czy chciałbym prywatyzować dobra niezbędne do życia (woda,prąd, gaz), bo jak masz klientów, którzy nie mają wyboru, to jakość szybuje w dół szybciej niż przemyśle państwowym...

Teraz z pierwszej ręki obserwuję jak działa wolny rynek dóbr niezbędnych bez żadnej regulacji - nieruchomości w Ontario. Ceny poszybowały w górę o 200% w ciągu 5 lat. Bo bogaci mogą kupować mieszkania hurtem i potem je wynajmować. Każdy musi gdzieś mieszkać i się ludzie licytują o to, co zostało. Dochodzi nawet do tego, że jak kupiłeś od dewelopera z rocznym wyprzedzeniem, to on każe Ci dopłacić 20% przed oddaniem, albo rozwiązuje umowę! I dalej nie masz gdzie mieszkać!
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Znalazłem ciekawy wpis na fanpeju Prawicowy Orwell
Może oddajmy głos samym przedstawicielom Konfederacji, żeby było śmiesznie.

"Jest szansa uwolnić przedsiębiorców od przymusu wykonania usługi osobom, których nie chcą obsługiwać. (...) Ten wyrok oznacza, że prowadząc działalność nie mam prawa odmówić wykonania usługi gdy nie chcę jej dla danej osoby wykonać. Tak nie może być. To nie jest wolność" - Artur Dziambor, 15.06.2018

"Tak [można zakazać mówienia o tym czy tamtym, tudzież wyrażania takich czy innych poglądów, ale] zgodnie z zasadami katolickiej nauki społecznej" - Krzysztof Bosak, 11.09.2019

"Należy ocenzurować internet, to forma zabezpieczenia naszego bezpieczeństwa. Wolność na tym nie ucierpi" - Konrad Smuniewski, 9.01.2021

"Żaden faszysta z PiS nie będzie mi mówił, kogo mogę obsługiwać w swojej firmie" - Sławomir Mentzen, 17.11.2021

"Jako przedsiębiorca uważam, że powinienem mieć prawo do odrzucenia możliwości obsłużenia klienta, który mi nie odpowiada, czy zlecenia, które mi nie odpowiada" - Artur Dziambor, 26.06.2019

"Nikt nie ma prawa narzucać przedsiębiorcy realizacji usługi niezgodnej z jego sumieniem" - program Konfederacji na ich stronie internetowej

"FB, YT, TT itp. to są prywatne firmy oferujące swoje serwery jako forum. Jeżeli ustalają, że bardziej przychylnie patrzą na poglądy lewicowe niż prawicowe to mają do tego prawo" - Artur Dziambor, 3.01.2018

Dobra, wystarczy. Każdy śledzący choćby pobieżnie wypowiedzi konfiarzy wie, że dla nich słowo "wolność" oznacza wolność dla nich i tylko dla nich. To samo dotyczy wolności słowa, którego to pojęcia zresztą nigdy nie rozumieli, bo dla nich definicją tegoż jest "możliwość mówienia wszystkiego, co ślina na język przyniesie, i nieponoszenie z tego tytułu żadnych konsekwencji". Nieważne, czy kłamiesz, nieważne, czy szkodzisz, masz prawo zawsze i wszędzie twierdzić cokolwiek. To nie tak działa, misiaczki, i nie może tak działać.

Żaden lewak nie cieszy się z wszechwładzy korporacji i z arbitralności działania wielkich platform. Wiemy, też, jak media społecznościowe przyczyniają się do szerzenia dezinformacji, teorii spiskowych i podziałów. Nikt tu nie będzie chwalił facebooka, który niejednokrotnie usuwał użytkowników czy strony bez żadnych przesłanek, nie tykając za to treści antysemickich, homofobicznych, jawnie przemocowych itp. Nie tak dawno zgłosiłem jakiś komentarz o "strzelaniu do tęczowych" i dowiedziałem się, że "nie narusza regulaminu". Natomiast jest to naturalną konsekwencją ideologii najczęściej promowanej przez konfę, czyli kapitalizmu, w którym decyzje podejmowane są wyłącznie pod kątem opłacalności i który nieuchronnie musi prowadzić do powstawania monopoli i wyjmowania firm spod jakiejkolwiek kontroli.

Nie widziałem zresztą ani jednego konfiarza piszczącego o cenzurze, kiedy spadały z fb lewicowe peje i jestem pewien, że gdyby usunięto profil Razem, na prawicy byłoby wielkie święto, heheszki i pochwały za walkę ze skrajnym komunizmem. Zresztą wystarczy poczytać powyższe cytaty. Dla Konfederacji, podobnie jak dla świń w "Folwarku zwierzęcym", są równi i równiejsi. Dla nich wolność całkowita, dla ciebie wolność "zgodna z zasadami katolickiej nauki społecznej".
Wysłane z mojego V10 przy użyciu Tapatalka
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Jutsimitsu
Człowiek-Reklamówka
Posty: 2930
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:51

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Jutsimitsu »

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... projekcie/

Ale i tak wcisną Trzaskowskiemu tą aferę, choć za Lecha zaprojektowane.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Czytali? Kasy coraz mniej to ucinają finansowanie telefonu od porad psychologicznych dla dzieciaków

https://tvn24.pl/polska/rzad-rezygnuje- ... zy-5563122
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3879
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: PIOTROSLAV »

Huh, myślałem,zet odcięli finansowanie juz dawno, jak postanowili dofinansowywać egzorcystę i jego telefon zaufania.
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Ten drugi telefon to nawet nie zdążyli go postawić porządnie...
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Ciekawa rozmowa z Zychowiczem (tym od sojuszu Polski z Hitlerem) o polskiej polityce zagranicznej:
https://www.salon24.pl/newsroom/1199709 ... tow-co-pis
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Rozmowa jest o tyle ciekawa, że jest opublikowana w takim miejscu, bo same wnioski Zychowicza są dość oczywiste dla każdego samodzielnie myślącego czytelnika.

Ciekawe są za to komentarze, pokazują że dla twardego elektoratu nawet takie oczywiste konkluzje są nie do przyjęcia..
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Halaster pisze:Rozmowa jest o tyle ciekawa, że jest opublikowana w takim miejscu, bo same wnioski Zychowicza są dość oczywiste dla każdego samodzielnie myślącego czytelnika.

Ciekawe są za to komentarze, pokazują że dla twardego elektoratu nawet takie oczywiste konkluzje są nie do przyjęcia..
Yup. Z pierwszym akapitem sie zgadzam.

Drugi nie wiem bo mam dobry dzien, po co wkurwiac sie internetem ;)

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

To mnie zaskoczyłeś Halu, bo ja komentarzy w trosce o własne zdrowie psychiczne już od dawna nie czytam i myślałem, że wszyscy tak mają. Twardziel jesteś :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Ha ja też przeczytałem tylko artykuł. :D Bardzo rzeczowo powiedziane, daję kciuka w górę (czy co tam się klikało).
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2623
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Myślałem,że zaangażowanie amerykanów w Europie wykorzystają Chiny próbując zrobić coś z Tajwanem a tu wygląda na to,że ktoś zupełnie inny postanowił wykorzystać sytację - Azerbejdżan wchodzi na tereny,które po wojnie roku 2020 były zajęte przez rosyjskie (tfu!) siły pokojowe (tfu!)....
Kolejna wojna o Górski Karabach za 3...2...1... ?
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Chyba ruskie sobie odpuszczą te przez bogów zapomniane góry, oni tam i tak chyba mieli tylko posterunki wojskowe
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4346
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Ale daje wyrazny sygnał wszystkim swoim aktualnym i potencjalnym sojusznikom jak to można na nich polegać.
I dobrze.
Obrazek
#sgk 4 life.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2623
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Azerowie biorą sie za Karabach to może i Gruzja spróbuje wykorzystać sytuację i nieco odegrać sie za 2008 ? Rosja zawsze była mistrzem w tworzeniu punktów zapalnych wokół swoich granic,póki była "silna" to mogła dzielić i rządzić - szczególnie wobec małych i słabych sasiadów.Teraz kiedy wszyscy widzą armię wykrwawiającą się na Ukranie i to co dzieje się z ich gospodarką (myślałem przy tym słowie zmniekszyć czcionkę ;) ) mogą się Ci bardziej zapalczywi sąsiedzi odważyć na jakieś ruchy... Bić kacapów!
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3530
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

W ogóle ciekawe co będzie w Syrii jak Putlera przestanie być stać tam mieszać?

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

Lotnictwo gównem i moczem płynące...

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nad-Wa ... 19568.html
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Pquelim »

Urban zdech.

ciekawe co dalej z profilem Tygodnika NIE(t) w socialach, dzisiaj śmieszkowi prowadzącemu wyszedł thebestof:

Obrazek
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3530
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Gregor »

Wybuchowy komendant, zamiast wylecieć z nomen omen hukiem, tłumaczy się głupio. To tak polskie, że żubry, bieliki i Wawel się chowają :D

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2623
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Wygląda na to, że w Brazylii zwolennicy brazylijskiego Trumpa zachowują się tak jak na zwolenników Trumpa i innych tego typu idiotów przystało :/ Niech na nich poślą BOPE.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Turtles pisze:Bo oczywiście radość rozpiera moje serce jak Kompromitacji dzieje się krzywda.
Specjalnie dla Ciebie: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... sommer-abw

Jeśli to prawda i to rzeczywiście polskie służby zablokowały stronę NCzasu, to bardzo źle dzieje się w naszym państwie. Wolność słowa i brak cenzury to były przecież jedna z podstawowych postulatów Solidarności. I po 30 latach mamy powrót cenzury prewencyjnej? Realizowanej przez ludzi dawnej opozycji antykomunistycznej (jak Kamiński)?
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4346
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

:o :o :o


Jak to mówił poeta?
Kiedy przyszli po rosyjskich szpiegów nie protestowałem,
nie byłem przecież rosyjskim szpiegiem



Może to nie służby, może to zły potężny Dziambor niszczy wielkie dzieło korwinowskie z kazdej strony;)
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Halaster »

Turtles pisze:wielkie dzieło korwinowskie
Masz na myśli Arcydzieło
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Counterman »

No szczerze to takie działanie jest dokładnie tym działaniem którego się wszyscy jeszcze normalni w tym kraju obawiali przy wprowadzaniu tych przepisów. No i tada!
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Zolt
menda+
Posty: 5010
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:19
Lokalizacja: Tír na nÓg

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Zolt »

Counter +1

Potem wszystkie śmieszki zdziwione czemu gazeta.pl nie działa zrobią zdziwionepikachu.gif
Obrazek
You give up a few things, chasing a dream.
"Ty jesteś menda taka pozytywna" - colgatte
[url=irc://irc.newnet.net/sgk]#sgk[/url] 4 life.
Old FŚGK number is 12526
zodi
Kofan Annan
Posty: 2623
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: zodi »

Theeck i Sith na pewno zaskoczeni. Przecież najważniejsze było by skandaliści z PO nie rządzili!
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

zodi pisze:Theeck i Sith na pewno zaskoczeni. Przecież najważniejsze było by skandaliści z PO nie rządzili!
Z tego co kojarze to wystarczyło nie przejezdzac ciezarnej zakonnicy na pasach czy jakos tak...

Przy calym szacunku za kazdym razem jak widze ryjek Budki czy Sikorskiego i slucham/czytam ich dyrdymaly to serio nie dziwie sie ze PiS jest u wladzy... Znaczy potem po 5 sekundach pojawia sie Januszek czy inny Obajtek i znow sie dziwie, niemniej zodi przy calym szacunku, ta cala PO jest warta rownie wielkie nic co PiS. Ot, ma biale rekawiczki i trzewiczki na wysoki polysk vs ujebane gownem gumofilce.

Konfederacje, Lewice czy Pawla "antysystemowca" zwyczajnie przemilcze przez szacunek do siebie.

Ergo? Jesteśmy w gownie bo oni wszyscy chca po prostu dorwac sie do korytka i je wycyckac jak najbardziej. Idziemy o zaklad ze jesli nawet jakimś cudem banda nieudacznikow z opozycji wygra wybory to NIKT za caly syf nie beknie? Ewentualnie wlasnie taki Januszek K. na pokaz?

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

W Salonie24 Warzecha popełnił tekst na temat tej cenzury prewencyjnej, na koniec (nie)dziwi się, że media głównego nurtu nie podejmują tej sprawy. No cóż, widocznie media na lewo od NCzasu (czyli właściwie prawie wszystkie) uważają, że korwinistom to się należało. A jeszcze za czasów PO i najazdu służb na redakcję Wprost wszystkie media protestowały niezależnie od poglądów.
Chyba LLo będzie mnie musiał niedługo zbanować, żeby nam forum nie zamknęli :(
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
SmokEustachy
zielony
Posty: 108
Rejestracja: 6 grudnia 2020, o 15:58

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SmokEustachy »

Mam pozycję analityczną:
https://moto.trojmiasto.pl/Ile-kosztuje ... 68977.html
Natomiast dobrym źródłem informacji są filmy wynurzeniami różnych osobistości na Tłiterze.
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:W Salonie24 Warzecha popełnił tekst na temat tej cenzury prewencyjnej, na koniec (nie)dziwi się, że media głównego nurtu nie podejmują tej sprawy. No cóż, widocznie media na lewo od NCzasu (czyli właściwie prawie wszystkie) uważają, że korwinistom to się należało. A jeszcze za czasów PO i najazdu służb na redakcję Wprost wszystkie media protestowały niezależnie od poglądów.
Chyba LLo będzie mnie musiał niedługo zbanować, żeby nam forum nie zamknęli :(
Ale jest Theeck jakis dowod ze NCzas czy jak tam sie to zwie zostal zablokowany przez sluzby, czy po prostu jakos redaktorek nie ogarnal internetow? Dla kolegi pytam ;)


A Korwinistom zawsze i wszedzie nalezy sie za podwojne standardy ktore sami stosuja na kazdym kroku (machamy Facebookiem, Dziamborem itp.)

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
SmokEustachy
zielony
Posty: 108
Rejestracja: 6 grudnia 2020, o 15:58

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SmokEustachy »

1. https://www.salon24.pl/newsroom/1283522 ... matycznego
2. NCzas działa na dns googla.
3. Akurat z dzisiaj:
https://twitter.com/TomekNarkun/status/ ... 6169994240
Unijna bezemisyjność?
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Razor - dowodów, jak to przy służbach bywa nie ma. Ale NCzas nie działa tylko z Polski, więc jest jakaś krajowa blokada. Dokładniej to opisuje Warzecha, ja się ani nie wgryzałem ani nie znam.
https://www.salon24.pl/u/lukaszwarzecha ... szystkich/
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Możliwe Theeck. Możliwe jest też przy całym szacunku że ktoś coś tam bardziej lub mniej celowo zjebal i teraz najprosciej zwalić na ABW ;)

Żeby nie było, absolutnie nie podoba mi się takie działanie jeśli faktycznie ma miejsce, nawet jeśli dotyczy to takich pseudowolnosciowcow psujacych opinie prawdziwym wolnosciowcom. Ale akurat w przypadku tych badz co badz nieudaczników równie prowdopodobne jest ze cos zjebali i nie potrafia naprawic.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
SmokEustachy
zielony
Posty: 108
Rejestracja: 6 grudnia 2020, o 15:58

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: SmokEustachy »

Jeśli strona jest siedliskiem wirusów i trojanów może być zablokowana.
Awatar użytkownika
Turtles
rzuff
Posty: 4346
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Turtles »

Lol zabawny jest ten tekst Warzechy

Bardziej przerażające od kolejnych cenzorskich poczynań polskich służb, działających najpewniej na polecenie kierownictwa MSWiA, jest tylko powszechne milczenie establishmentu na ten temat.
Rząd nie jest super, ale najgorsza na świecie jak zawsze wyborcza, która nie wspomniała ani słowem
Obrazek
#sgk 4 life.
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

rzuff - bo Ty nie jesteś wolnościowcem jak Warzecha, dlatego to Ciebie bawi. Dla wolnościowca świat dzieli się na władzę (która z definicji ogranicza wolność jednostek bo chce więcej władzy) i jednostki, które są po drugiej stronie i które powinny opierać się władzy i bronić wolności. Aby mieć szansę na skuteczną walkę, powinny się (jednostki) wspierać, ponieważ władza stosuje divide et impera.
Problem polega na tym, że wiele jednostek nie chce widzieć jak krok po kroku odbierana jest wolność, ponieważ została przez władzę przekupiona, zastraszona, lub co najgorsze - nie postrzega wolności jednostki w kategoriach dobra/wartości nadrzędnej, za którą należy iść na barykady (wypisz, wymaluj pogląd wielu osób na naszym forum). No i najgorsze zdaniem Warzechy, że niektóre jednostki (patrz Wyborcza i środowiska lewicowe) cieszą się skrycie jak ograniczana jest wolność ich przeciwników.
A prawdziwa antyczna tragedia wolnościowca naszych czasów polega na tym, że jak będzie ograniczana wolność Wyborczej, to on kierowany imperatywem obrony wolności pójdzie na barykady w jej obronie, mimo że ani nie doznał w przeszłości wzajemności, ani nie ma szans spodziewać się w przyszłości wdzięczności.
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:rzuff - bo Ty nie jesteś wolnościowcem jak Warzecha, dlatego to Ciebie bawi. Dla wolnościowca świat dzieli się na władzę (która z definicji ogranicza wolność jednostek bo chce więcej władzy) i jednostki, które są po drugiej stronie i które powinny opierać się władzy i bronić wolności. Aby mieć szansę na skuteczną walkę, powinny się (jednostki) wspierać, ponieważ władza stosuje divide et impera.
Problem polega na tym, że wiele jednostek nie chce widzieć jak krok po kroku odbierana jest wolność, ponieważ została przez władzę przekupiona, zastraszona, lub co najgorsze - nie postrzega wolności jednostki w kategoriach dobra/wartości nadrzędnej, za którą należy iść na barykady (wypisz, wymaluj pogląd wielu osób na naszym forum). No i najgorsze zdaniem Warzechy, że niektóre jednostki (patrz Wyborcza i środowiska lewicowe) cieszą się skrycie jak ograniczana jest wolność ich przeciwników.
A prawdziwa antyczna tragedia wolnościowca naszych czasów polega na tym, że jak będzie ograniczana wolność Wyborczej, to on kierowany imperatywem obrony wolności pójdzie na barykady w jej obronie, mimo że ani nie doznał w przeszłości wzajemności, ani nie ma szans spodziewać się w przyszłości wdzięczności.
Tej, Theeck. Mieszasz bzdury z bajarzeniem i polewasz sosem "polprawdy".

Bajarzenie: zaden "wolnosciowiec" Korwin, Mentzen czy ten ktos z NCZAS nie pojdzie na zadne barykady za GazWyb. Szanujmy sie. To moja teza. Ty moze za GazWyb bys poszedl, ja moze za nczas czy GazWyb bym poszedl chociaz mam je w pompie, ale stawiam dolary przeciw orzechom ze tamci nie.

Bzdura: Porownanie blokowania strony do wpadniecia sluzb do GazWyb i zale ze nikt nic nie mowi. Nie wiemy NIC. Dosłownie absolutnie NIC na temat sytuacji. Jedyne co wiemy to przypuszczenia jakiegos pozal się Boże redaktorka naczelnego ze to ABW, no bo przeciez sa oni tak wazni i rozpoznawalni w PL ze to musi byc ABW. Wiec pytam wprost - co ma napisac GW? Ze nie dziala strona Nczas.pl (znow stawiam dolary przeciw orzechom ze wiekszosc jak nie wszyscy ich czytelnicy, a moze nawet redaktorzy od siedmiu bolesci nie maja nawet pojecia o takim portaliku) i ewentualnie generowac tam traffic? Do konkurencji? Srsly? Bo jakis tam chlopek roztropek napisal ze to na bank ABW? Jak bedzie cisza jak faktycznie okaze sie ze to ABW to bedzie pojebane. Ale teraz? Teraz "wiemy ze nic nie wiemy".

Półprawda: pewnie w duszy GazWyb sie cieszy z tego. Moze środowiska "lewicowe" tez. Pewnie nawet "normalni ludzie". Tylko niekoniecznie dlatego ze konkurencje sie ucisza, a dlatego ze jak sobie zajrzalem na profil FB tego calego nczasu to mi witki opadaja od tych bzdurek. A juz najbardziej smiac mi sie chce z "robali", bo tylko do tego placzu mialem sile sie dokopac (tak, lubie robale. Krewetki za na przykład zajebiste. Swierszcze chetnie bym sprobowal, ponoc dobrze zrobione smakuja jak kurczak :) ). Plus z tego jak to konfederacja walczy o oznakowanie produktow, podczas gdy jest ono obowiazkowe wg przepisow dopuszczajacych make z robakow Obrazek2: . A ponoc to tylko komuna walczy z problemami ktore sama tworzy Obrazek2:

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Theeck
złoty
Posty: 2166
Rejestracja: 5 maja 2014, o 08:43

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Theeck »

Ależ Razor, ja pisałem o gościu nazywającym się Łukasz Warzecha. A nie o Korwinie, czy Konfederacji. Czytaj uważnie :)
"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" - Alexis de Tocqueville
"Wszyscy mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, kiedy zdamy sobie sprawę, że mamy tylko jedno" - Konfucjusz
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Forum, czyli luźno o polityce.

Post autor: Razorblade »

Theeck pisze:Ależ Razor, ja pisałem o gościu nazywającym się Łukasz Warzecha. A nie o Korwinie, czy Konfederacji. Czytaj uważnie :)
Tylko gosciu nazywajacy sie Lukasz Warzecha nic w tym temacie nie zmienia, bo to jest najmniej istotna część. O nim nie bede wyrokowac gdzie stanie, bo cholera go wie.

Najbardziej istotne jest to czy mamy podstawy krzyczec "sluzby" na caly swiat czy nalezy temat sprawdzic i wtedy sie wypowiedziec. Zwłaszcza jak chce się byc przynajmniej w miare wiarygodnym medium we w miare nadal demokratycznym panstwie.

I tak calkiem poza: posłowie, chocby z komisji ds. sluzb specjalnych, nie maja możliwości zweryfikowania tego? W koncu maja certyfikaty bezpieczeństwa. Ma serio wierzyc ze jesli cos jest na rzeczy to nikt nic nie doniosl jeszcze tefalenom czy gazwybom? Przeciez to tak pieknie pozwala znowu jebnac w PiSiaki.

Chyba ze mamy slady finansowania tego tworu np. z mateczki rosji itp, to wtedy milcza bo jednocześnie bylby to dowód jak wspaniale dziala nasze panstwo, nawet kosztem "wolnosci slowa". I w sumie troche mozna sie z tym zgodzic, przynajmniej patrzac na ich FB profil...

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ