Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

... recenzje i inne takie

Moderatorzy: Zolt, boncek, Voo, Pquelim

Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7478
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Crowley »

Jutro Żabski się z tobą nie zgodzi na głównej. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Voo »

Dukajowo-bagińskie Kierunek noc jest siermiężne i naciągane jak guma w majtach Hermana Goeringa, poza tym buduje suspens tanimi sztuczkami ale kurde wciąga. Jak na słaby serial to jest naprawdę fajne. Taki paradoks.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2731
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Cherryy »

I (spojler, ale nie umiem z tabletu) Poland stronk. Oglądało się bardzo fajnie, wciąga jak odkurzacz, ale widać mały budżet.

Wysłane z mojego AGS-W09 przy użyciu Tapatalka
Since 2001.
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Pquelim »

to ja od siebie serdecznie odradzam Snowpiercera. Nie wiem jak Netflix to robi, ale oni KAŻDY serial (który widziałem) realizują w sposób niedefiniowalnie (mimo moich głębokich rozkmin) rozczarowujący. Jak nie bohaterowie, to narracja. Jak nie ekspozycja to jej brak. Jak nie biedne CGI, to bezsensownie dobrana ściezka dźwiękowa. I to wszystko wystepuję w dowolnych konfiguracjach. No fenomen.

Ok, Wiedźmin nie był zły.

Mindhunter w sumie też, ale tylko pierwszy sezon. Drugiego używam zamiast waleriany.

Snowpiercer to modelowy przykład: najpierw fajne, animowane intro. Potem szybkie przejście, jakaś starsza Pani śpiewa piosenkę po hiszpański. Piosenka jest denna i nie pasuje do obrazków. Następnie, mamy przedstawienie bohaterów: po 15 sekund na każdego, kilka słabych dialogów. Eskapizm alegorii społeczeństwa wali po oczach, na wszelki wypadek jeszcze dwa razy, jakby któryś słabo kumający widz się jeszcze nie zorientował. 10 minut pierwszego odcinka, a ja już czuje wewnętrzny cringe że to jakieś takie niedopracowane jest. Potem zaczyna się z dupy wątek kryminalny, w którym totalnie nie wybrzmiewa motywacja głównego bohatera.

No ciężary są. Gatunkowo nie wiadomo o co chodzi, fabularnie nie wiadomo o co chodzi, ale przede wszystkim - to w ogóle nie jest interesujące. Odpuszczam i przełączam na Breaking Bad - różnica jest kolosalna. Durnowaty dialog o chemioterapii jest napisany i zagrany tak, że wywołuje emocje, buduję sympatię/antypatię do bohaterów, a całość wciąga jak nakrotyk. Miód na mój wieczorny odpoczynek.

I gdyby nie szybka możliwość obejrzenia w dobrej jakości znanych już i lubianych przeze mnie filmów (Parki Jurajskie, Indy, Harry Potter, WP, a nawet trochę - choć wciąż za mało - klasyka, bo ostatnio wjechały Vertigo i Psychoza) plus kilka interesujących dokumentów, to z Netflixa bym zrezygnował. Niemal wszystko co wychodzi z ich produkcji nie jest dobre.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Voo »

Hej a znacie takie coś jak Dead to Me?

Wygląda jak produkcja dla bab ale kurde wciągnąłem się :) Półgodzinne odcinki wchodzą bez popitki. Jest trochę psychologii, trochę kryminału, trochę czarnej komedii. A wszystko o kobitce której nieznany sprawca skasował w nocy męża samochodem. Gra ją Christina Applegate i jest zajebista w tej roli. Zaczyna się trochę smutno i niemrawo ale potem koncertowo się rozkręca czyli tak jak powinno być.

Co do serialowego Snowpiercera to wystarczyła mi zajawka, w której bohater stwierdził, że pociąg jest symbolem społeczeństwa klasowego, czy jakoś tak. Acha, spoko, no nie wpadłbym na to :)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: zodi »

A ja oglądam Gotham - fajne!
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Pquelim »

Gotham bardzo fajne. Ale odpadłem, bo po 45 odcinkach dopiero się drugi sezon rozkręcał. Drugi z sześciu. Za wysokie progi. Siadałem do tego jak do telenoweli, zanim dotarło do mnie, że nie mam czasu na telenowelę. Nie mam aż tyle wolnych slotów w życiu. :crying:
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Alexandretta »

Voo pisze:Hej a znacie takie coś jak Dead to Me?
Ja oglądałam. Początek dość ciężki, ale na tyle intrygujący, że wciągnęłam całość. Niedawno wszedł drugi sezon.

Innym "babskim" serialem który mnie bardzo pozytywnie zaskoczył jest Grace i Frankie. Sympatyczna opowieść z doborową obsadą, polecam spróbować.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Counterman »

Żona ogląda jak głupia, bardzo jej się podoba.
Mi bardzo się podobały pierwsze odcinki, potem mnie jednak znużyło.

A ja oglądam do kotleta Avatara :D Chciałem zobaczyć o co chodzi. I powiem Wam, że dla dzieciaków to spoko bajeczka. Coś w klimatach pierwszych dwóch książek Harrego Pottera. Chociaż może potem też się robi cięższy, ale nie wiem - powoli mi idzie.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Alexandretta »

"Siły Kosmiczne" - liczyłam na fajną komedię. Wyszło tak sobie. Ogólna koncepcja była dobra, ale wykonanie pozostawia sporo do życzenia. Na początku trudno się połapać co do czego, dodatkowo duże przeskoki między odcinkami, sporo niewyjaśnionych wątków (Maggie). Największą siłą tego serialu jest chyba doktor Mallory (John Malkovich), bo wszystkie najfajniejsze sceny są właśnie z jego udziałem. Mimo wszystko chętnie zobaczyłabym drugi sezon, bo to takie lekkie kino w sam raz do obiadu po pracy.
A ja oglądam do kotleta Avatara
Avatar jest zajebisty! Serio, jeden z najlepszych seriali animowanych jaki w ogóle powstał. Multum wątków, symboliki, świetnie pokazane przemiana (dojrzewanie?) bohaterów. Brak odcinków-wypełniaczy. Plus scena która jest większym wyciskaczem łez niż śmierć Mufasy.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Gregor »

Alexandretta pisze:"Siły Kosmiczne" - liczyłam na fajną komedię. Wyszło tak sobie. Ogólna koncepcja była dobra, ale wykonanie pozostawia sporo do życzenia. Na początku trudno się połapać co do czego, dodatkowo duże przeskoki między odcinkami, sporo niewyjaśnionych wątków (Maggie). Największą siłą tego serialu jest chyba doktor Mallory (John Malkovich), bo wszystkie najfajniejsze sceny są właśnie z jego udziałem. Mimo wszystko chętnie zobaczyłabym drugi sezon, bo to takie lekkie kino w sam raz do obiadu po pracy.
Mam podobne wrażenia. Jest potencjał na fajny serial, ale duuużo do dopracowania. Wątek z więzieniem jest tak z dupy, że aż ciekawi mnie czy na ostatnią chwilę to wymyślili? No i nie pasuje mi bluzganie w tym serialu, bo ani żartu to nie robi, ani nie pasuje do konwencji takiej lekkiej satyry... Moje ulubione sceny to spotkania dowódców różnych sił zbrojnych z których większość by chciała każdy problem zbombardować :D

Póki co taki przeciętniak.
Obrazek
Awatar użytkownika
Razorblade
Mr. Kroper
Posty: 4861
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:56

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Razorblade »

Podpisuje sie pod opinia o silach kosmicznych. Ale Malkovich to Malkovich - klasa sama w sobie i tylko z jego powodu ogladalem serial do konca sezonu.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Counterman »

Alexandretta pisze: Avatar jest zajebisty! Serio, jeden z najlepszych seriali animowanych jaki w ogóle powstał. Multum wątków, symboliki, świetnie pokazane przemiana (dojrzewanie?) bohaterów. Brak odcinków-wypełniaczy. Plus scena która jest większym wyciskaczem łez niż śmierć Mufasy.
Dobra obejrzałem całego (w sensie The Last Airbender). Zgadzam się, że bardzo dobry serial animowany, bardzo przyjemnie się oglądało. Ogółem to co napisałaś zgadzam się ze wszystkim, no może tym że prawie nie było wypełniaczy (coś tam się trafiło, ale przyjemne). Świetna postać Zuko. W ogóle jak sobie pomyślę, że była to bajka przeznaczona dla dzieciaków to w ogóle czapki z głów, bo jest to zupełnie inny poziom dojrzałości fabuły niż inne produkcje tego typu. Zdecydowanie polecam.

Zastanawiałem się też czy oglądać Avatar The Legend of Korra i przejrzałem zarys fabularny. Myślę, że też obejrzę, szczególnie że podoba mi się jak pokazali rozwój historii po The Last Airbender.
Spoiler:
To, że Aanga dopada te 100 lat w lodzie potem i umiera w wieku 65+, a reszta żyje do mocno sędziwego jest świetne. Dojrzałe i sensowne, a nie pod publiczkę. Takie rzeczy właśnie tworzą ten cenny ciężar tego świata.
W ogóle okazuje się, że są też komiksy, które są miedzy The Last Airbender i The Legend of Korra. Z tego co przejrzałem też sensowne, ale to już sobie raczej odpuszczę.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Voo »

Nie słuchajcie złych opinii złych ludzi i obejrzyjcie to, serio:

https://youtu.be/AdW6BBF22AY :lol2:

Ten film to pomnik Eurowizji, jest dokładnie taki jak myślicie ale będziecie się na nim bawić znacznie lepiej niż się spodziewacie ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Alexandretta »

Na Amazonie jest Dobry Omen - krótki serial (6x50min) na podstawie książki Pratchetta i Gaimana. Kurczę, ale to jest fajne! Ktoś solidnie odrobił pracę domową. Scenariusz ma sens, wszystko się ze sobą łączy; fajnie dobrani aktorzy, którzy też odwalili kawał dobrej roboty; efekty specjalne są zupełnie w porządku; muzycznie też jest na czym ucho zawiesić. Jak ktoś nie oglądał to polecam. Nie, nie trzeba znać książki żeby zrozumieć co się dzieje.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Counterman »

Potwierdzam.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Gregor »

Voo pisze:Nie słuchajcie złych opinii złych ludzi i obejrzyjcie to, serio:

https://youtu.be/AdW6BBF22AY Obrazek2:

Ten film to pomnik Eurowizji, jest dokładnie taki jak myślicie ale będziecie się na nim bawić znacznie lepiej niż się spodziewacie ;)
Dzięki za tego posta! Wczoraj oglądałem i jest bardzo fajne Obrazek

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: PIOTROSLAV »

tak... obejrzałem i był spoko

Następna eurowizja za kolejne 10 lat
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Gregor »

Kurwa, Netflix i ich filmy. Oglądamy właśnie Niebo o Północy i wolę pisać posta na forum... Tak, że ten.

Zatrudnią tam w końcu jakichś producentów czy coś? Bo strategia dawania kasy znanym reżyserom i liczenie na to, że jakoś będzie tworzy tylko nudne kaszany w stylu Irlandczyka czy tej kupy.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Voo »

Miałem to w planach, chociaż już z trailera zalatywało porażką. Wystarczyło jednak zerknąć do pierwszej z brzegu recenzji a zwłaszcza do komentarzy pod nią, żeby wykreślić to z listy do obejrzenia. Nie żebym ślepo kierował się opinią innych ale akurat w pewne rzeczy jestem w stanie uwierzyć już z doświadczenia wyniesionego z oglądania produkcji N.
Zresztą uważam, że powtarzane jak mantra "Netflix seriale OK, filmy nie OK" przestaje już odpowiadać prawdzie. Pomijając niedawny Gambit królowej coraz trudniej znaleźć w tym serwisie cokolwiek godnego uwagi. Wszystkie najlepsze seriale mają już po kilka lat na karku.

I w ogóle niech się już skończy ta jeb... pandemia i będzie znowu można jarać się nowym Bondem albo Diuną a nie jakimiś pierdołami z serwisów streamingowych. Co to się k...a porobiło?
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7478
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Crowley »

Voo pisze:I w ogóle niech się już skończy ta jeb... pandemia i będzie znowu można jarać się nowym Bondem albo Diuną a nie jakimiś pierdołami z serwisów streamingowych. Co to się k...a porobiło?
Zwłaszcza że w związku z brakiem blockbusterów miały nas zalać niszowe produkcje na wysokim poziomie, które normalnie by się nie przebiły. Gdzie one są, ja się pytam?
Wszystko jakieś takie na przeczekanie i na pół gwizdka, a do tego naprawdę należy zadać pytanie, czy wielkie kina w ogóle wrócą. Bo zdaje się, że w 2021 nawet na nasze zadupie wejdzie Disney+ i HBO Max, na które wielkie wytwórnie przenoszą nawet największe premiery. Może się okazać, ze jeśli lockdown przedłuży się powiedzmy do lata, nie będzie co zbierać i kin po prostu nie będzie w takiej formie, jak wcześniej.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Pquelim »

Rekiny biznesu filmowego (poza Disneyem, który ma swój D+) czekają, bo liczą że wszystko wróci do normy. Wejście w streaming to dla nich drastyczny spadek kosztów, nowi pośrednicy i masa niepotrzebnego bałaganu pod nazwą "zmiana". Chociaż tutaj należy dodać, że produkcja po prostu stoi, bo plany filmowe pozamykane, kraje w lockdownie, etc, itd.

Z jednej strony jest szansa na diametralną (i w sumie zgodną z logiką mediów oraz technologii) zmianę dystrybucji na całym rynku (która - co oczywiste - w niesmak jest grubym rybom), a z drugiej należy zganić Netflixa (i jemu podobnych branżowych innowatorów), że nie znalazł sposobu na efektywne wykorzystanie szansy.

Chociaż może nie musiał. Serwisy dystrybucyjne zanotowały gigantyczne wzrosty subskrybentów na rynku, po ponownym otwarciu zapewnie część z nich nie wróci już tak chętnie do kin. Netflix więc swoje zarobi, a taki Paramount dostanie w dupę. Zmiana na rynku się odbędzie, a my jej nie zauważymy bo do nas dotarła parę lat temu (czyli jestemi konsumentami typu early access).
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7478
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Crowley »

Pquelim pisze:Rekiny biznesu filmowego (poza Disneyem, który ma swój D+) czekają, bo liczą że wszystko wróci do normy. Wejście w streaming to dla nich drastyczny spadek kosztów, nowi pośrednicy i masa niepotrzebnego bałaganu pod nazwą "zmiana"
No właśnie chyba nie do końca. Warner jest właścicielem HBO, więc wepchnięcie wszystkiego, co się da na HBO Max to de facto ominięcie wszelkich pośredników. Widać kalkulują, że mimo strat z piractwa i tak wyjdą na swoje. A to znaczy, że dystrybutorzy pobierają naprawdę duże dole.
No i dlatego też dziwne, że Netflix osiadł na laurach. Jeśli nie zepną pośladów, inni odbiorą im klientów bardzo szybko. Ja sam będę wolał zapłacić Myszce Miki za stare bajki, albo wspomnianemu HBO za Diunę, niż Netflixowi za kolejny marny serial albo jeszcze gorszy film.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: ThimGrim »

Kina wreszcie wrócą do normy i wtedy uzależnienie od gigantów (HBO, Disney+) może się okazać zgubne. Czyli że taki serwis streamingowy będzie tylko namiastką kina. Netflix idzie natomiast konsekwentnie w stronę wyłącznie streamingu. I właśnie co pisał Crow. HBO i Disney liczą na towarzystwo głównie swoich wytwórni. Netflix robi, kupuje, wypożycza filmy, więc pod tym względem jest jakby bardziej elastyczny... Ostatecznie i tak my wyjdziemy na tym najgorzej, bo "o tu mają film x, tam y, a tam jeszcze jest z". ;)

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
zodi
Kofan Annan
Posty: 2620
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: zodi »

Kina może i wrócą, tylko pytanie ile z nich ?
Gdzieś czytałem, że w USA istnieje obecnie ok. 2000 kin, a przed pandemią było ich 4000...
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5813
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: ThimGrim »

Kina jeszcze będą jak płyty winylowe. Underline my words!
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Gregor »

No i jeszcze w odróżnieniu od contentu platforma HBO go jest masakryczne zła. Od strony w przeglądarce, gdzie się wszystko gubi po niewydolne serwery. Od wczoraj próbuje oglądnąć film, ale HBO ścina się co kilka sekund i wracam na Netflixa, który w tym czasie śmiga normalnie.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
SmokEustachy
zielony
Posty: 106
Rejestracja: 6 grudnia 2020, o 15:58

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: SmokEustachy »

Voo pisze:Nie słuchajcie złych opinii złych ludzi i obejrzyjcie to, serio:

https://youtu.be/AdW6BBF22AY :lol2:

Ten film to pomnik Eurowizji, jest dokładnie taki jak myślicie ale będziecie się na nim bawić znacznie lepiej niż się spodziewacie ;)
Zauważcie że goście od muzyki filmowej byli w stanie stworzyć o wiele lepsze piosenki eurowizyjne od twórców piszących na Eurowizję na prawdę. I te teledyski itp.
Cobra Kai jest fajne też w Netflixie.

2. Nie rozumiem seriali kosmicznych: ten sam schemat: wysyłają w kosmos jakiś idiotów którzy zachowują się jak kretyni, ludzie nie chcą tego oglądać i kasacja.
Ludzie kompetentnych kosmonautów oczekują.
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Voo »

Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Voo »

Obejrzałem "Nowiny ze świata".

Tom Hanks, Paul Greengrass, Dariusz Wolski, James Newton Howard i...... Tak, wyszło jak zwykle. 4/10 :D

Ten serwis jest chyba obłożony jakąś klątwą :D
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Pquelim
rooooooooooki
Posty: 5041
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:09

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Pquelim »

Manka nominowali do kilku złotych globów. biedarok nabiera nowego sensu w pandemii :)

najelspszy dotychczas film Netflixa to Proces Siódemki z Chicago, ewentualnie Diabeł Wcielony. Ten drugi kompletnie pominięto, a to jeden z lepszych filmów zeszłego roku. Ten pierwszy też jest bardzo dobry, kilka świetnych kreacji się trafiło (Frank Langella!), no i tematycznie jest wpasowany w czasy, więc zapewne zgarnie sporo głównych branżowych nagród.
A może to luksus, żyć tylko pięć lat?

since 22/4/2003
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3878
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: PIOTROSLAV »

Voo pisze:Obejrzałem "Nowiny ze świata".

Tom Hanks, Paul Greengrass, Dariusz Wolski, James Newton Howard i...... Tak, wyszło jak zwykle. 4/10 :D

Ten serwis jest chyba obłożony jakąś klątwą :D
A mi się fajnie oglądało. Takie 7/10
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Alexandretta »

Space Sweepers. Miałam nadzieję na fajny lekki film, ale nie do końca się udało. Po pierwsze, całość jest za długa (2h20). Po drugie, fabuła dość oklepana - złe korpo jest złe i chce zniszczyć świat, a dobrzy biedni ludzie chcą go uratować. Po trzecie, to całe kosmiczne czary-mary to wątek mocno umowny... Na plus - dobre CGI, pierwsza 1/3 filmu jest całkiem spoko, cały Blacha. I fajny patent - przyszłość, więc każdy ma w ucho wsadzonego tłumacza, motyw nie nowy; tylko że tutaj każdy mówi w swoim języku, mamy więc dialog, w którym jedna strona mówi po angielsku, a druga po koreańsku. Czasem słychać też rosyjski i chyba francuski.
To takie 6/10 tylko niestety. Szkoda, bo był potencjał na coś lepszego.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
SmokEustachy
zielony
Posty: 106
Rejestracja: 6 grudnia 2020, o 15:58

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: SmokEustachy »

Alexandretta pisze:Space Sweepers. Miałam nadzieję na fajny lekki film, ale nie do końca się udało. Po pierwsze, całość jest za długa (2h20). Po drugie, fabuła dość oklepana
Problem fabuły mnie fascynuje. Najtańszy element filmu a najczęściej są z nim fundamentalne problemy.
2. Na Amazonie mamy Top Gear, który się teraz nazywa The grand Tour i Star trek Lower Deck z fajnych rzeczy. A tak to co jeszcze?
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3528
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Netflix w Polsce i Amazon Video

Post autor: Gregor »

Oglądając "O Wszystko Zadbam" tak do połowy filmu myślałem, że drugi raz w życiu pochwalę film Netflixa, ale jak dziury fabularne zmieniły się w Wałbrzychy i Łodzie fabularne, to wymiękłem. Ostatecznie i tak 6/10 czyli górna półka filmowych produkcji Netflixa Bardzo fajna muzyka chociaż.

Wysłane z mojego AC2003 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Netflix, Amazon Video i inne

Post autor: Voo »

Oglądam przed snem "Miłość, śmierć i roboty".

Filmiki generalnie cierpią na brak jakiegoś mega pomysłu ale trzeba przyznać, że niektóre po prostu ryją beret poziomem wykonania. "Tajna wojna" o sołdatach walczących na Syberii z ghoulami - no czad :)

Pozwoliłem sobie zmienić tytuł tematu, bo pewnie nie uciekniemy od dywersyfikacji jeśli chodzi o serwisy. Ostatnio kupiłem nawet film na Rakuten TV, konkretnie Le Mans '66. Nie mogłem znaleźć go nigdzie indziej na legalu. Fantastyczny. Sam serwis też ciekawy, dużo filmów z górnej półki, niestety bardzo drogich w porównaniu do dzielonego abonamentu w Netflixie ;)
Mam natomiast wrażenie, że dźwięk tam jest lepszy niż na Netflixie. Nie wiem, może to wina ustawień ale na Netflixie moim zdaniem jest zbyt duża różnica głośności między dialogami i dźwiękiem w scenach akcji.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Halaster »

A na czym odtwarzasz? U mnie jak z kompa czy xboxa puszczam Netflixa na ampli to on dekoduje dźwięk w dolby/DTS i jakość jest naprawdę spoko.

Za to HBO Go na PC nie umie puścić dźwięku innego niż stereo i w efekcie jakość jest chujowa. Dlatego myślę o kupnie nvidia shield żeby mieć normalnie dźwięk nieskompresowany na wszystkich streamingach. Ma ktoś?
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Voo »

A na czym odtwarzasz?
Oglądam zwyczajnie, po dziadersku, na TV. Dźwięk tylko z głośników w serialach. Mam coś takiego, że jak ustawię głośność pod dialogi to jak ...jebnie w scenie akcji to panicznie szukam pilota ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Alexandretta »

Polecam obejrzeć "Mitchellowie kontra maszyny" (Netflix). Tak pokręconej animacji to już dawno nie widziałam. Plus tematyka dość aktualna. A pies powinien dostać Oskara za najlepszą rolę drugoplanową.

"Miłość i potwory" (Netflix) - całkiem fajne kino przygodowe w klimatach postapo. Fabularnie to w zasadzie bajka, dość przewidywalna. Na plus potwory, pies i ta mała dziewczynka (nie pamiętam imienia). Takie do niedzielnego obiadu w sam raz.

"Star Trek: Lower Decks" (Amazon) - komediowe podejście do Star Treka. Bardzo zresztą udane. Masa nawiązań do klasyki serii, sporo się dzieje, jest wesoło. Fajna odmiana po Discovery.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 402
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Guldan »

nie wiem czy ogladaliscie ale jezeli nie to polecam: Clarkson's Farm na Amazonie. dzisiaj zostal ogloszony fakt, ze bedzie drugi sezon!
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Alexandretta »

Też polecam Farmę Clarksona! Wciągnęłam cały sezon w dwa dni, fajne to.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Alexandretta »

Po wyżej wspomnianej Farmie wciągnęłam też całe Grand Tour. Poprzewijałam sobie te momenty które mnie nie interesowały (głównie testy superaut na torze), ale cała reszta to czyste złoto. Przy okazji wpadło trochę historii, ale i tak moimi ulubionymi odcinkami były te wyprawowe, z Mongolią na czele. Fajna rzecz, czekam na więcej.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7425
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Matthias[Wlkp] »

+1

Aż zacząłem kombinować, jaką swoją wyprawę mógłbym zrobić w takim stylu :D
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Voo »

Ale GT już chyba nie będą dalej kręcić.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Alexandretta »

Właśnie podobno mają kręcić dalej, tylko przez covid restrykcje w różnych krajach się ciągle zmieniają i zaplanowanie czegoś z wyprzedzeniem jest trudne, stąd przestój. Gdzieś o tym pisali albo mówili, ale teraz już nie pamietam gdzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Guldan
Tęczowy Chłopiec
Posty: 402
Rejestracja: 4 maja 2014, o 23:12

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Guldan »

Ostatnio przeciez puscili odcinek specjalny ze Szkocji.


Ostatnio obejzalem na Netflixie super serial: Brand New Cherry Flavor. jak lubicie dragi, magie seksualna, wiedzmy, koty i surrealizm to wam siadzie fest. polecam w chuj (11/10)
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Voo »

LG daje promocję na Apple TV - 3 miesiące za darmo. Nie jestem pewien czy przypadkiem całej zawartości tego serwisu nie dałoby się obejrzeć w 3 tygodnie ale zainstalowałem, założyłem konto i może coś obejrzę przez Święta - Teda Lasso pewnie, bo nic innego jakoś mi się nie rzuciło w oczy podczas przeglądania oferty.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
Awatar użytkownika
Halaster
Bakelitowy Samiec Alfa
Posty: 1939
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:04

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Halaster »

Są trzy ciekawe rzeczy - Fundacja, Inwazja i For all mankind.
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 609
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Alexandretta »

Powiem krótko: jak jeszcze nie oglądaliście Arcane, to obejrzyjcie. (Netflix)
Ja o LoLu pojęcia nie mam żadnego, ale to nie ma znaczenia, bo serial doskonale broni się jako samodzielna produkcja. Wizualnie jest rewelacyjny, muzycznie też, do fabuły się nie przyczepię, bo i nie mam do czego. Wciągnęłam cały sezon w jeden dzień i czekam na więcej.
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6376
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Netflix, HBO GO, Amazon Video i inne

Post autor: Voo »

https://youtu.be/h4jVysnRisI

Ponoć zacny film, z rodzaju tych, które niestety przepadają w czeluściach Netflixa.
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [100%] Spłacić kredyt [60%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
ODPOWIEDZ