Co kupić?

... nie to o czym myslisz.

Moderatorzy: Zolt, boncek

Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Co kupić?

Post autor: Counterman »

Popieram Xiaomi, bardzo dobre telefony (za swoją cenę).
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Co kupić?

Post autor: zodi »

Jaki polecilibyście tablet, w kwocie 600 - 700 zł ?
Zastosowanie - internet i INTERNET!

To dla mojej mamy - nie liczą się bajery, a funkcjonalność.

Czy coś takiego jak HUAWEI MediaPad T3 10.0 LTE byłoby ok ?
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

Musi być LTE?

Ja dałem mamie SAMSUNG GALAXY TAB A 10.1 i jest po dziś dzień bardziej niż zachwycona. Wersja bez LTE powinna być w tym przedziale cenowym. Z LTE koło 8 stów.
Obrazek
zodi
Kofan Annan
Posty: 2600
Rejestracja: 11 maja 2014, o 00:36

Re: Co kupić?

Post autor: zodi »

Właściwie to może być bez.
Używany będzie w 99% w domu na wifi.
Awatar użytkownika
SithFrog
Król Sucharów
Posty: 15419
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00

Re: Co kupić?

Post autor: SithFrog »

Ja mamie dałem taki tylko biały:

https://mediamarkt.pl/komputery-i-table ... mpaign=xml

Polecam serdecznie.

P.S. Sam w domu mam taki sam jakby coś więc Samsung wyprodukował przynajmniej dwa dobre egzemplarze :] :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Co kupić?

Post autor: DaeL »

Szukam telefonu ze średniej półki, czegoś w cenie 1300-1600 złotych. Zastanawiałem się nad Xiaomi Pocophone F1 i Asus Zenfone 5. Co byście doradzili?
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Co kupić?

Post autor: Counterman »

Oboje używamy z żoną Xiaomi i jest bardzo luz (za tą cenę). Tylko zupełnie inne modele, ale marka bardzo spoko.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

Mam Zenfona 5Z, wcześniej któryś z wcześniejszych modeli ASUSa i mogę z czystym sumieniem polecić. Zwykła 5 poza procesorem i ewentualną większą pamięcią chyba niczym się nie różni od Z. Pamiętaj tylko, że nie mają ładowania bezprzewodowego, wodoszczelnej obudowy, a używając drugiej karty SIM traci się możliwość wpięcia karty pamięci. Niektórym to będzie przeszkadzać. Niezbyt pewnie działa też czytnik linii papilarnych, ale to może być wina moich palców. :P Nie da się go też używać bez etui, bo jest śliski jak niewiemco.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Pocophone jest bez konkurencji jesli chodzi o stosunek mocy do ceny.
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

Ale po co ci taki fon?
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Co kupić?

Post autor: Larofan »

ThimGrim pisze:Ale po co ci taki fon?
I see what you did there

Sent from my OnePlus 5t using Tapatalk
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Co kupić?

Post autor: DaeL »

Wziąłem Pocophone'a. Ten telefon jest... dziwny. Niesamowicie szybki, ze świetnym czytnikiem linii papilarnych, niezłym ekranem i aparatem, fenomenalną baterią (4000 mAh). Dzisiaj od rana słucham audiobooków, korzystam z nawigacji, piszę maile, instaluję apki... A telefon jest w chwili gdy to piszę naładowany w 82%. To plusy. Minusów też jest kilka. Po pierwsze - o ile sam telefon jest wykonany nieźle (wprawdzie tworzywa sztuczne, ale dobrej jakości, a po tym jak Bąbel mi poprzedni Galaxy A5 zrzucał, nie jestem już fanem szkła), o tyle "instrukcja" dołączona do telefonu wygląda jakby ją kserowali piraci w połowie lat 90. Do telefonu nie dołączono też słuchawek. Nie żeby to jakoś przeszkadzało, ale trochę śmieszy.

Druga wada jest bardziej irytująca, bo przez notcha telefon nie wyświetla małych ikonek powiadomień na górnym pasku. Mam nadzieję, że to się jeszcze zmieni jak będzie update softu, bo miejsca tam odrobinkę jest, a do ciągłego obniżania górnego paska trudno się będzie przyzwyczaić.

No i można jeszcze wspomnieć o dwóch rzeczach - brak wodoszczelności i brak NFC. Z płatności telefonem nie korzystałem, mimo że poprzedni telefon miał NFC, więc to dla mnie żadna wada. Do wodoszczelności zawsze byłem trochę sceptyczny, aczkolwiek jednak jest to rzecz użyteczna.

Ale w obliczu zalet, wady tak nie przeszkadzają. Reasumując - za te pieniądze telefon jest naprawdę wart polecenia.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Co kupić?

Post autor: DaeL »

Pytanie do znawców, ludzi kulturalnych i uczonych w Piśmie.

Szykuję się powoli do upgrade'u komputera. Celem jest 1440p za rozsądne pieniądze. Generalnie pomysł na komputer już mam (Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti). Ale pojawiła się kwestia monitora. I zastanawiam się, czy wziąć 27 cali czy 32 cale. Z jednej strony człowiek chciałby sprzęt większy, z drugiej ostrość obrazu w 1440p na 32 calach będzie taka sama jak w 1080p. Więc w zasadzie pytanie jest takie - czy 1440p na 27 calach da mi "efekt wow!" wystarczający by usprawiedliwić mniejszy rozmiar monitora?

(jeśli wezmę 32 cale, to pozbędę się na bank jednego z dwóch monitorów na których pracuję obecnie, bo na trzy monitory i Bąbla brakłoby miejsca)
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Alexandretta
Współpraca GL
Posty: 606
Rejestracja: 5 maja 2014, o 09:00
Lokalizacja: Wawa i okolice
Kontakt:

Re: Co kupić?

Post autor: Alexandretta »

Jesteście w stanie polecić jakąś kamerkę samochodową? Ważne żeby była dwustronna, znaczy rejestrowała przód plus tył. Albo chociaż jakich producentów brać pod uwagę a jakich omijać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Żal, że sie coś zrobiło, przemija z czasem. Żal, że się czegoś nie zrobiło, nie przemija nigdy."
Na Pograniczu
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Co kupić?

Post autor: DaeL »

Alexandretta pisze:Jesteście w stanie polecić jakąś kamerkę samochodową? Ważne żeby była dwustronna, znaczy rejestrowała przód plus tył. Albo chociaż jakich producentów brać pod uwagę a jakich omijać.
Dużo to Ci nie doradzę, poza tym, żeby uważać na tanie Xblitze. Mój ojciec sobie jakiś czas temu taki rejestrator kupił i był niezadowolony, bo jakość obrazu słaba, a na dodatek kamerka resetowała wewnętrzny zegar przez co niepoprawnie nazywała pliki.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Mam nowy/stary telefon i dopiero teraz się kapnąłem, że nie mam do niego słuchawek, bo tenże nie ma gniazda na dżeka...

Mam dwie opcje:
1. Słuchawki na USB-C
2. Słuchawki na bluetooth.

Miałem już kiedyś słuchawki bezprzewodowe typu "ear buds", które dostałem za darmo w salonie KIA, ale dźwięk był beznadziejny i jedna ze słuchawek przestała działać.

Możecie coś polecić? Coś, co nie rozbije banku, a przyda się wisząc na infolinii, żeby mózgu nie smażyć?
Awatar użytkownika
PIOTROSLAV
Parmezan
Posty: 3865
Rejestracja: 5 maja 2014, o 12:06

Re: Co kupić?

Post autor: PIOTROSLAV »

Ja mam AudioTechnike ATH-S200. Używam w pracy i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
"Po co się kłócić z drugim człowiekiem, skoro można go zabić?"

Zarejestrowany: 8/10/2001
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Dongla usb-c do minijack i zwykle słuchawki. Taniej, lepiej, niezawodne.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

Wzmacniacz słuchawkowy na usb-c.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Co kupić?

Post autor: Larofan »

Ja mam takie:
https://image.ceneostatic.pl/data/produ ... jpg?=9bfd0

I zachwycony - już od dłuższego czasu nie bawię się w żadne kable mam ich i tak za dużo

Sent from my OnePlus 5t using Tapatalk
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Larofan pisze:Ja mam takie:
https://image.ceneostatic.pl/data/produ ... jpg?=9bfd0

I zachwycony - już od dłuższego czasu nie bawię się w żadne kable mam ich i tak za dużo

Sent from my OnePlus 5t using Tapatalk
Ja mam inną filozofię-mam za dużo gadżetów na baterie żeby jeszcze w słuchawkach baterii pilnować.

Mam Shure se215 zarówno z kablem i BT. Dużo częściej kabel jest w użytku.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Larofan
Social Media Ninja
Posty: 3932
Rejestracja: 5 maja 2014, o 10:15
Lokalizacja: Poznań, Poland

Re: Co kupić?

Post autor: Larofan »

LLothar pisze:
Larofan pisze:Ja mam takie:
https://image.ceneostatic.pl/data/produ ... jpg?=9bfd0

I zachwycony - już od dłuższego czasu nie bawię się w żadne kable mam ich i tak za dużo

Sent from my OnePlus 5t using Tapatalk
Ja mam inną filozofię-mam za dużo gadżetów na baterie żeby jeszcze w słuchawkach baterii pilnować.

Mam Shure se215 zarówno z kablem i BT. Dużo częściej kabel jest w użytku.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Już o tym rozmawialiśmy :) ja nie mam problemu z pilnowaniem baterii jakoś a kable po poplątane wszędzie doprowadzają mnie do szału

Sent from my OnePlus 5t using Tapatalk
Awatar użytkownika
Gregor
Grzechu z Polityki
Posty: 3513
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:45

Re: Co kupić?

Post autor: Gregor »

Nigdy więcej kabli do słuchawek. Jedyne co mi przeszkadza w moich JBL Reflect Mini BT, to kabel pomiędzy słuchawkami. Czekam aż będzie do kupienia wersja "pchelkowa" :D

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://www.google.com/amp/s/www.soundg ... 14895/amp/

Taki artykuł znalazłem. Nie wiedziałem, że jest aż tak źle... Jak nie znajdę rozsądnej opcji na bluetooth, to rzeczywiście zostaje tylko Google dongle.
Awatar użytkownika
Kalten
Wyścigowiec
Posty: 1124
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:11
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Co kupić?

Post autor: Kalten »

Znajomi potrzebują projektora do puszczania bajek dla dzieci i meczów w barze. Jaki używany mógłby się nadawać? Ja w ogóle nie mam o tym pojęcia, wiem tylko że te najtańsze to śmietnik. Czy taki NEC 230X byłby dobry? LINK
Obrazek
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

U mnie w pracy już dawno odeszli od projektorów na rzecz dużych telewizorów. Tutaj, w Kanadzie, czasami są takie promocje, że się kalkuluje.
Awatar użytkownika
Cherryy
Biedaklasa Manager
Posty: 2677
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co kupić?

Post autor: Cherryy »

Warto kupić Huawei T3 10'' za 160 PLN-ów? Miał ktoś do czynienia? Potrzebuję czegoś taniego do przeglądania neta i oglądania skrótów Ekstraklasy. ;)
Since 2001.
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Cherryy pisze:Warto kupić Huawei T3 10'' za 160 PLN-ów? Miał ktoś do czynienia? Potrzebuję czegoś taniego do przeglądania neta i oglądania skrótów Ekstraklasy. ;)
10 cali 8 rozdzielczość 1280x800 to straszna padaka... Chociaż i tak procesor więcej nie pociągnie.

Ja bym najpierw przetestował jak się da. Może się okazać że chodzenie po internecie to męczarnia, a ekstraklasa się tnie.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
ThimGrim
Heavy Metal Troll
Posty: 5803
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:47

Re: Co kupić?

Post autor: ThimGrim »

Z procesorem1,4 nie masz co startować.
Eat your greens,
Especially broccoli
Remember to
Say "thank you"
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Co kupić?

Post autor: DaeL »

Zastanawiam się nad kupnem jakiejś małej laserowej drukarki ze skanerem. W kolorkach i tak nic nie drukuję, a wnerwiają mnie już powoli te ciągłe wymiany kartridży w starej atramentówce (a już podwójnie jak zasychają wskutek nieużywania). Chciałbym coś niedrogiego i taniego w eksploatacji. No i żeby skaner był porządny. Macie jakieś rekomendacje?
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Jeżeli się przez ostatnie 10 lat niewiele zmieniło, to Brother jest najbardziej przyjazny jeśli chodzi o wymianę tonera.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

Co do laserowej nie pomogę, ale jak zepsuje mi się aktualnie używana drukarka, to prawdopodobnie zainwestuję w atramentówkę z systemem zewnętrznego.podawania atramentu. Nie kupujesz kartridży, tylko buteleczki z tuszem i dolewasz. Koszt oryginalnego kompletu to około 100 zł, przy wydajności 5-7 tys. stron. Same urządzenia są do kupienia poniżej tysiąca zł, więc to może byc dobra alternatywa dla lasera. Z tym że jeśli nie drukujesz w kolorze, to większość plusów takiego rozwiązania cię nie dotyczy. ;)
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Crowley pisze:Co do laserowej nie pomogę, ale jak zepsuje mi się aktualnie używana drukarka, to prawdopodobnie zainwestuję w atramentówkę z systemem zewnętrznego.podawania atramentu. Nie kupujesz kartridży, tylko buteleczki z tuszem i dolewasz. Koszt oryginalnego kompletu to około 100 zł, przy wydajności 5-7 tys. stron. Same urządzenia są do kupienia poniżej tysiąca zł, więc to może byc dobra alternatywa dla lasera. Z tym że jeśli nie drukujesz w kolorze, to większość plusów takiego rozwiązania cię nie dotyczy. ;)
A czy takie rozwiązanie sprawdza się przy drukowaniu z przerwami typu kilka miesięcy? Nie wysycha czy nie zatyka się to?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
Crowley
Pan Bob Budowniczy Kierownik
Posty: 7438
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:00
Lokalizacja: Gdańsk / Wyszków

Re: Co kupić?

Post autor: Crowley »

No właśnie nie wiem. Na razie moja stara drukarka nie chce umrzeć, więc znam to tylko z internetów, ale widziałem tylko pozytywne opinie.
Canon podobno ma tak pomyślaną konstrukcję, żeby końcówki były ciągle zalane, nawet po wypięciu podajników. Ponoć działa.
All the good in the world
You can put inside a thimble
And still have room for you and me
If there's one thing you can say
About Mankind
There's nothing kind about man
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

https://www.ceneo.pl/59096140

Tylko talkie coś do domu. Toner starczy na 2-3 lata, a dzieci co chwila kolorowanki drukują (teraz ograniczyliśmy do 1 dziennie).

Może uda Ci się gdzieś dorwać model z prostszym podawaniem do skanera i będzie jeszcze taniej. W Kanadzie te prostsze chodzą po $150, czyli jakieś 450zł.

Jeśli dobrze widzę, masz nieoryginalne tonery do tego za 50zł. Era atramentu się kończy!
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Co kupić?

Post autor: DaeL »

Zapomniałem podziękować za poradę. Kupiłem laserówkę Brother DCP-1622WE za niecałe 600 złotych. Od dwóch tygodni korzystam i sprawuje się bardzo dobrze. Przy drukowaniu większej ilości stron różnica w kulturze pracy (prędkość, hałas) w stosunku do atramentówki rzeczywiście jest zauważalna. Duży plus. Miałem też w domu ryzę jakiegoś cienkiego papieru, który z atramentówki wychodził w kiepskim stanie (pogięty przez mechanizm podający), a tutaj problemu nie ma.

W zasadzie tylko na dwie rzeczy mógłbym ponarzekać. Pierwsza to wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który jest niepodświetlany - jak w tanim kalkulatorze. Zdziebko idiotyczne szczerze mówiąc, nawet w dzień trzeba wytężyć wzrok żeby zobaczyć co tam drukarka wyświetla. A wieczorem bez zapalenia światła w ogóle nic się nie przeczyta. Toż moja stara, ośmioletnia budżetowa atramentówka miała podświetlany wyświetlacz. Nie żeby to był jakiś mega problem, bo wiadomo, że i tak wszystko się drukuje z kompa, no ale raz czy dwa chciałem skorzystać z niej jak z ksero, i trochę mnie to wnerwiło. Drugi problem to krótki kabel zasilania (1,2m - musiałem kupić przedłużacz, bo trzymam drukarkę na półce, jakieś 1,5 metra od gniazdka). Aha, i kabla USB nie było w zestawie (a jest potrzebny do skonfigurowania drukowania wifi, ale to nie problem, bo miałem inny kabel, który pasował). W każdym razie to nie są poważne wady i jestem zadowolony z zakupu. Jakość wydruku jest gites, koszt był malutki, a liczę, że eksploatacja będzie tańsza niż przy tych cholernych atramentowych HP-kach.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
LLothar
A u nas w Norwegii
Posty: 5558
Rejestracja: 4 maja 2014, o 13:40
Lokalizacja: Stavanger, Norwegia

Re: Co kupić?

Post autor: LLothar »

Co do wyświetlacza - u mnie chyba jest opcja regulacji kontrastu tego wyświetlacza i można to nieco poprawić. Bez szału ale zawsze coś.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Awatar użytkownika
DaeL
TR-8R
Posty: 4193
Rejestracja: 4 maja 2014, o 20:37
Lokalizacja: media polskojęzyczne

Re: Co kupić?

Post autor: DaeL »

LLothar pisze:Co do wyświetlacza - u mnie chyba jest opcja regulacji kontrastu tego wyświetlacza i można to nieco poprawić. Bez szału ale zawsze coś.
Tak, próbowałem, ale bez podświetlenia to nic nie daje. Ale tak naprawdę to jest jedyny mankament, poza tym z drukarki jestem mega-zadowolony.
CD-Action, RETRO i cdaction.pl
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 264
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Co kupić?

Post autor: PAiN »

Czaję się na tę drukarkę, więc fajnie że jakiś feedback już jest ;)
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 264
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Co kupić?

Post autor: PAiN »

Szukam nowego router'a pod światłowód.

Skłaniam się ku https://www.x-kom.pl/p/545317-router-tp ... x-usb.html lecz nigdzie nie mogę znaleźć informacji że ma DLNA/funkcję media server'a, a to kluczowa funkcjonalność.

Chyba że ktoś zaproponuje fajną alternatywę - to z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Zobacz, czy ma możliwość "mostkowania", albo odbierania internetu przez WiFi.

Jak mieszkałem z teściami, to teść miał swój router, a ja się podłączałem do jego routera przez WiFi, żeby kabla nie prowadzić przez ścianę. W ten sposób miałem TV i konsolę podłączoną krótkim kablem to routera. Czy to ważne, zależy od tego, jak daleko masz gniazdo internetu od swojego media center.

Nie wiem, czy czytelnie piszę, więc może jeszcze taki schemat:

Internet ==> Router 1 == Wi-Fi ==> Router 2 ==kabel==> rzeczy, które nie mają wi-fi

Chociaż może to już jest przestarzała wiedza i wszystko ma wi-fi... Warto mieć możliwość takiego mostka chociażby na wypadek, jakby był problem z zasięgiem internetu w całym domu, albo jakby Ci mieli kiedyś przenieść gniazdko. Ja w zeszłym roku przeszedłem z DSL na Kabel i się okazało, że gniazdko będzie z drugiej strony pomieszczenia, a mój zajebisty router nie ma tej opcji i mam teraz wkurzające 15 metrów grubego kabla dookoła pokoju...
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 264
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Co kupić?

Post autor: PAiN »

Schemat jest następujący:

internet ==> modem/router of provider'a == kabel ethernet ==> mój router <== kabele ethernet'owe z pomieszczen +dysk WD MyCloud (po to mi potrzebna opcja na routerze media server/dlna)
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

modem/router of provider'a == kabel ethernet ==> mój router
O to to! Jeśli Twój nowy router ma funkcję mostkowania, to nie będziesz potrzebował kabla pomiędzy routerem od providera do Twojego Routera. Jeśli urządzenia stoją obok siebie, jest to bez sensu, ale w moim przypadku bardzo by mi się przydało...

Pytanie też jest tego typu - czy jakbyś miał tą funkcję, czy by Tobie pomogła z organizacją sprzętów w domu?

Z tego co czytam, ten router nie ma tej funkcji.
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 264
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Co kupić?

Post autor: PAiN »

Mój stary TPLink ma i wierzyć mi się nie chce, że nowszy, o niebo droższy model nie ma tego :/
Awatar użytkownika
Matthias[Wlkp]
purpurowy
Posty: 7359
Rejestracja: 17 czerwca 2014, o 15:58
Lokalizacja: Swarożycu! Rządź!

Re: Co kupić?

Post autor: Matthias[Wlkp] »

Też tak myślałem, jak kupowałem Netgeara za $300...
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 264
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Co kupić?

Post autor: PAiN »

Ok, zatem drogą eliminacji na razie wybór pada na TP-Link Archer C9. Ten model akurat ma serwer współdzielenia zasobów w sieci).

edit: damn, ten poprzedni ma tzw "serwer dysku sieciowego" więc podchodzi mi to pod podpięcie dysku do usb i współdzielenie jego zasobów urządzeniom w sieci

Bez pytania do support'u TP-Link'a się nie obędzie ;)


edit: got it ("Obsługa serwera Samba (pamięć) /serwera FTP/serwera mediów")
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 264
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Co kupić?

Post autor: PAiN »

Ależ ten router jest fajny. Konfiguracja przez aplikację Tether przebiega bezproblemowo, a po skonfigurowaniu umożliwia zarządzanie i identyfikację podłączonych urządzeń oraz np. upgrade firmware'u lub zdefiniowanie regularnych restart'ów.

Najważniejsze dla mnie zaś było to aby router obsługiwał media server - wszystko śmiga tak jak na poprzedniku.

No i w końcu router w standardzie wifi 6 i 5GHz - jest różnica w transferach.
Awatar użytkownika
Counterman
Waniaaa!
Posty: 4016
Rejestracja: 4 maja 2014, o 19:07

Re: Co kupić?

Post autor: Counterman »

Tak czekałem na Twoje wrażenia. TP Link są zajebiste według mnie. I mają super przelicznik cena/jakość.
IRON MAIDEN are KINGS

"Jedynym właściwym stanem serca jest radość" Terry Pratchett R.I.P.

"errare humanum est" - i nie zapominajcie o tym.
Awatar użytkownika
PAiN
zielony
Posty: 264
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:03

Re: Co kupić?

Post autor: PAiN »

Szukam dobrego uchwytu na ścianę do telewizora 75''.

Wstępnie nastawiam się na ten model https://www.euro.com.pl/uchwyty-do-tele ... u026.bhtml, lecz chętnie rozważę inne propozycje.

W sumie to telewizora także szukam ;) Znajdę coś lepszego niż Samsung QLED QE75Q77TAT badź LG 75NANO903NA? Musi mieć DLNA i byłoby super jakby zamiast SmarTV siedział na pokładzie Android. Czytałem w jednym z ostatnich numerów PSXE tekst podsumowujący na co zwrócić uwagę przy zakupie t v, mając na uwadze nadchodzącą generację konsol (np HDMI 2.1) - oczywiście nie mogę odkopać chwilowo tego numeru :lol:
Awatar użytkownika
Voo
Stary Człowiek, A Może
Posty: 6349
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:57
Lokalizacja: ŚCD (Środek Ciemnej Dupy)

Re: Co kupić?

Post autor: Voo »

Znajdę coś lepszego niż Samsung QLED
Tak, OLEDy od LG :)

Przepraszam ale jestem ultrasem w tej kwestii. Jeśli chodzi o ich rzekome wady to mam tę samą polewkę co 15 lat temu czytając o plazmach.

Natomiast rozumiem, że chcesz jak największy ekran i marne 65 cali nie zadowoli Cię? W takim razie chyba rozważyłbym ten NanoCell chociażby na takiej zasadzie, że to nowsza technologia a co za tym idzie większa fascynacja użytkownika ;)
Obrazek
Urodzić się [100%] Wykształcić się [100%] Znaleźć pracę [100%] Znaleźć kobietę [100%] Założyć rodzinę [100%] Wziąć kredyt [100%] Spłodzić dziecko [100%] Wychować dziecko [75%] Spłacić kredyt [40%] Iść na emeryturę [0%] Umrzeć [0%]
ODPOWIEDZ